UIT HET BUITENLAND Huwelijksweek in Engeland. THIJS IJS EN DE SCHAT OP DE MAAN. DINSDAG 27 NOVEMBER 1934 Atmosfeer in Hongarije ontspant lich. Ernstige inter nationale verwikkelingen worden voorloopig niet verwacht. De Tsjech dr. Benesj zal bij de behandeling van het geschil den Volkenbondsraad niet presideeren. Nauwer contact tusschen Turkije en Frankrijk. Hongarije. De gemoederen wat gekalmeerd. lil toonaangevende kringen te Boedapest, wordt geconstateerd, dat de toestand eenigs- zins minder gespannen is geworden. Voor loopig verwacht men thans niet meer, gelijk eenige dagen geleden, ernstige internationale verwikkelingen. Men legt er hier den nadruk op, dat door het Zaterdag door den Hongaar- schen volkenbondsgedelegeerde ingediende voorstel de internationale machinerie van den Volkenbond in werking is gesteld. De Zuid-Slavische regeering zal thans de ernstige aanklachten tegen Hongarije op alle punten moeten bewijzen. De houding van Italië wordt thans na het talmen van de eerste dagen alhier beoordeeld als ondubbelzinnig gunstig voor Hongarije. De met de regeering mee gaande bladen brengen tot uitdrukking, dat de banden van het pact van Rome en de principieel vriendschappelijke houding van Italië aanduiden, dat de Italiaansche re geering in de a.s. onderhandelingen energiek zal optreden. De openbare meening houdt zich voorts druk bezig met het bezoek van Goemboes aan Oostenrijk. Men heeft den indruk, dat dit bezoek zal hebben bijgedragen tot opheldering van de vraag welke houding de drie mogend heden van het pact van Rome zullen aan nemen in geval van een verscherping van den toestand. De belangstelling richt zich thans dan ook verder op de aangekondigde tweede nota der Zuid-Slavisclie regeering, die de documenten zal moeten brengen welke als bewijs moeten gelden voor de beschuldigin gen. De Hongaarsche vertegenwoordiger Eek- hardt heeft den secretaris-generaal van den Volkenbond Maandagavond een nota over handigd. waarin verklaard wordt, dat Hon garije er tegen is, dat de minister van buiten- landsche zaken van Tsjecho Slowakije, Dr. Benesj, optreedt als president van den Vol kenbondsraad bij de behandeling van het Hongaarsch-Joego Slaafsche geschil. Als vertegenwoordiger van Hongarije in deze aangelegenheid, aldus Eckhardt, zie ik mij gedwongen vast te stellen, dat de functie van raadspresident ook in de huidige om standigheden wordt waargenomen door een vertegenwoordiger van een staat, welke ten deele betrokken is bij deze aangelegenheid. Italië. Pawelitsj en Kwaternik worden niet uitgeleverd. Naar officieel wordt bekend gemaakt heeft de afdeeling onderzoek van het hof van appèl te Turijn beslist, dat.de uitlevering'van Pa welitsj en Kwaternik aan Frankrijk niet kon worden toegestaan.- Rusland. De Staat voor 6 millioen roebel benadeeld. Naarofficieel te Moskou wordt medegedeeld is het de Sovjet Russische politie gelukt bij den textieltrust te Charkow groote verduis teringen en vervalsc.hingen te ontdekken. Het betreft hier. een der grootste, v.er.duisterings- gevallen, die tot dusverre in de Sovjet Unie zijn voorgevallen. Voor zoo ver tot dusverre kon worden vast gesteld, is de balans van de onderneming over het jaar 1933 volkomen vervalscht. Voor zoo ver tot dusverre kon worden be rekend is de staat benadeeld voor een bedrag van ruim 6 millioen -roebel. Talrijke personen zijn in verband hiermede gearresteerd. Frankrijk, Verdrag van wederziidschen bijstand met Turkije? De Geneefsche correspondent van de „Temps" verneemt uit goede bron, dat de Turksche ministe van Buitenlandsclie Zaken, Tewfik Roesjdi Bey, die op het oogenblik te Parijs vertoeft, de volgende week besprekin gen met zijn Franschen collega Laval za! voeren over een Turksch-Fransch verdrag van veiligheid en wederzijdschen bijstand. DiHÏtscMamL Voormalige communistische Rijksdagleden veroordeeld. BERLIJN, 26 November. Het Volksgerecht veroordeelde heden den voormaligen instruc teur van het partijbestuur der K. V. D. Hans Pfeiffer tot drie jaar tuchthuisstraf, den 29- jarige Hugo Paul uit Remscheid tot 2 en een half jaar tuchthuisstraf en den 39-jarigen Rudolf Hennig uit Dusseldorf tot twee jaar gevangenisstraf wegens hoogverraad. Wegens medeplichtigheid werd de 28-jarige Ellen Lueg tot drie maanden gevangenisstraf veroor deeld. Leiders der Soc. Arbeiders beweging voor het Volksgerecht" Voor het Berlijnsche volksgerecht is het proces begonnen tegen 24 leidende leden van de illegale Socialistische Arbeiders Partij. Onder hen bevindt zich een 16-jarige knaap, die tot aan zijn arrestatie nog op een mid delbare school te Berlijn ging, en die dien sten bewees als koerier. Later heette de or ganisatie „De Nieuwe Communistische Partij Duitschland". Toen de erimineele politie eind Augustus 1933 verder werken verhin derde weken de leiders naar het buitenland uit, terwijl hun werk werd voortgezet door dr. Stephan Szende. De uitgewekenen bega ven zich naar Parijs, Praag en Amsterdam. Er bestond ook contact tusschen deze partij en Trotzki. De illc leiding van de S. A. P., &ldus deze officieere mededeeling verder, heeft vooral een actief opruiiend werk gedaan, waarbij uit het buitenland naar Berlijn over gebrachte „gruwelleugens" weer de ronde deden. De 24 beklaagden zullen thans zich moeten verantwoorden wegens voorbereiding tot hoog verraad. Goering verbiedt de „vrij- religieuse gemeenten". De Voelkische Beobachter meldt: De Pruisi sche minister-president en chef van de Ge heime Staatspolitie, Goering, heeft de vol gende beschikking uitgevaardigd: Op grond van par. 1 der Verord. van den Rijkspres. tot bescherming van het Volk en Staat van 28 Febr. '33 zoomede op paj 14 der Politie-bestuurswet wordt de Bond van Vrij reiigieuse gemeenten in Duitschland" met al zijn onder-afdeelingen en neven-organisaties voor het geheele gebied van den staat Prui sen ontbonden en verboden. Het vermogen van den bond etc. wordt van politiewege in beslag genomen. Overtredingen van dit verbod worden gestraft. De motieven, welke tot dit verbod hebben geleid zij o.m. de volgende: In den ..Bond van vrij-reiigieuse gemeenten in Duitschland" hebben in den laatsten tijd in opvallend toe nemende mate aanhangers van de vroegere communistische en marxistische partijen en organisaties opneming gevonden. Geconstateerd is, dat een groot aantal vroe gere functionnarissen van marxistische par tijen en hun nevenorganisaties in den „Bond" zijn toegelaten en zelfs leidersfuncties be- kleeden in plaatselijke afdeelingen. Polen, Het Fransche antwoord inzake het Oostelijk pact overhandigd De Fransche ambassadeur te Warschau Laroche, heeft de Fransche nota overhandigd, waarin geantwoord wordt op de Poolsche be zwaren t.a v. het plan voor een paet voor het Oosten, zooals deze in het memorandum van 27 September zijn uiteengezet. De tekst der Fransche nota zal niet worden gepubliceerd. In politieke kringen is men algemeen van meening, dat de deélneming van Beek, den Poolschen minister, van Buitenlandsehe Zaken, aan de op 3 December a.s. aanvangende zit ting van den Volkenbondsraad zal afhangen van den inhoud der Fransche nota en van de houding die de Poolsche regeering te dien op zichte zal aannemen. Brigitte Helm veroordeeld. Twee maanden wegens onverantwoordelijk chauffeeren. In overeenstemming met den eisch heeft de vijfde strafkamer, van het Berlijnsche iandsgerechtshof gisteren de filmactrice Brigitte: Helm wegens toebrengen van licha melijk letsel door onachtzaamheid veroor deeld tot 2 maanden gevangenisstraf en de kosten van het geding. De beklaagde had 27 Augustus in den loop van den avond met haar auto te Berlijn een vrouw overreden. De voorzitter wees in de motiveering van het vonnis erop, dat een geldboete hier niet kan worden toegekend, aangezien de beklaagde reeds eenmaal om gelijke redenen voor het gerecht is versche nen. LIJK VAN EEN NEDERLANDER TE ANTWERPEN OPGEHAALD. De politie te Antwerpen heeft uit het Zui derdok het lijk opgehaald van den 20-jarigen Nederlander Joh. Melissen, die sinds den 21-sten dezer uit zijn woonplaats, Tholen, verdwenen was. Men weet niet of hier een ongeluk heeft plaats gehad dan wei of een misdaad in het spel geweest is. Prof. Karl Barth ontslagen. Disciplinair optreden tegen hem gelast. De Duitsche Rijksminister Rust heeft den hoogleeraar in de Evangelische Theologie te Bonn, dr. Karl Bart die geweigerd heeft den op grond van den wet op de beëediging van ambtenaren van 20 Augustus 1934 voorge schreven eed op den Leider en Rijkskanselier af te leggen in zijn functie geschorst en een disciplinair optreden tegen hem gelast. Weer een politiek duel in Frankrijk? Naar aanleiding van een politiek bezoek van Jean Goy aan Hitier. In de wandelgangen van de Fransche Ka mer is het gerucht in omloop, dat de afge vaardigde Franklin Bouillon den afgevaardig de Jean Goy in verband met de heftige inci denten, die in aansluiting op de Berlijnsche reis van Jean Goy tusschen beide afgevaar digden zijn ontstaan, zijn getuigen gezonden en hem uitgedaagd tot een duel. Op hem in verband daarmede gestelde vragen antwoord de Bouillon Maandag, dat hij de geruchten noch bevestigen, noch ontkennen kon. Goy gaf een eensluidend antwoord en heeft thans dan ook den algemeenen indruk, dat het in derdaad tusschen beide afgevaardigden tot een duel zal komen. Het verluidt, dat de getuigen van Franklin Bouillon bij diens duel met Goy, de vroegere minister van Binnenlandsche Zaken. Catala. en de bekende afgevaardigde Ybarnegaray zullen zijn. Contact tusschen Fransche en Duitsche ouJ «triers. In een zitting van de n*' frontstrijders (U.N.C.» nort uitgebracht over rijkskanselier Hitler. D° -- daarop met sfemm"- waarin het bec*uuv '1"-° van •"en- met -'V nam :e aan. ft even- Byrd's ontdekking. 200.000 vierkante mijl onbekend aan de Zuidpool. Reuter verneemt uit Klein-Amerika: Na den terugkeer van een expeditie per vlieg tuig zond admiraal Byrd aan Roosevelt een radiotelegram, waarin hij mededeelde, dat hij aan de Zuidpool voor de Verëenigde Staten 200.000 vierkante mijl, tot nu toe onbekend land had'ontdekt. Bisschop Müller's positie steeds zwakker. Hetpubliek wordt overladen met nieuws over bruid en bruidegom. Gelijkschakeling der Duitsche Evangelische Kerk een mislukking. Afvalligen ook onder de Duitsche Christenen. Uit de laatste ontwikkeling van den strijd in de Duitsche Protestantsehe kerk blijkt, dat rijksbisschop Müller voortdurend terrein verliest, aldus meldt V.D. uit Berlijn. Een groote bisschopsconferentie, die naar- Berlijn was geroepen om een nieuw geestelijk mi nisterie te benoemen, is op het laatste oogenblik afgezegd. Intusschen was lil. het rapport van een der vooraanstaande natio naal-socialistische juristen, prof. Noack te Halle, verschenen, waarin geconstateerd wordt, dat de wetgeving der rijksregeering se dert Januari 1934 onrechtmatig moet wor den genoemd. Naar verder wordt gemeld, is de rijksbis schop voornemens, het stuur om te gooien en de inschakeling der oud-Pruisische landskerk in de rijkskerk weer ongedaan te maken. De landsbisschop Ludwig Müller wordt dus onaf hankelijk verklaard van den rijksbisschop Müller, aan wien hij zich indertijd door een noodverordening ondergeschikt had ge maakt. Het staat wel vast. dat de geheele uni ficatie, waarom sedert bijna een jaar verbit terd met de aanhangers der Belijdeniskerk wordt gestreden, thans bezig is ineen te stor ten. En dat een paar weken nadat Berlijn met groote plechtigheid had verklaard dat met de inschakeling van de Evangelische Kerk van Beieren de kerkèlijke eenheid be werkt was! Er wordt op gewezen, dat de oud- Pruisische landskerk ongeveer de helft der Duitsche Protestanten omvat. In Stuttgart is het den landsbisschop van Württemberg, Wurm, eindelijk gelukt, zijn bevoegdheden weer te hernemen. In Hessen neemt het verzet der predikanten tegen landsbisschop Dietrich, die tot de Duitsche Christenen behoort-, toe. Op een vergadering te Giessen hebben de predikanten van Bo- ven-Hessen eenstemmig het aftreden van den rijksbisschop geëischt en met groote meerderheid dat van den landsbisschop. In Baden en in de Rijnpalts, is het afvallen van den rijksbisschop ook; overgeslagen op de Duitsche Christenen. In Hannover gaat landsbisschop Marah- rens resoluut voort met de ontbinding van den landskerkdag, die nog beheerscht wordt door de Duitsche Christenen. Zelfs de landsbis schop van Slees wij k-Holstëin. Paulsen, die eveneens tot de Duitsche Christenen behoort heeft op een vergadering van predikanten „het front der landskerk geproclameerd, dat onafhankelijk wil zijn van de aanwij zingen uit Berlijn. De aanhangers der Belij deniskerk beschouwen echter deze manoeuvre nog met eenig scepticisme. BONT) VAN MAKELAARS IN ONROERENDE GOEDEREN. HYPOTHEKEN EN ASSURANTIëN. Op 30 November en 1 December e.k. houdt de Nedei'landsche B-ond van Makelaars in Onroerende Goederen, Hypotheken en Assu rantiën een algemeene vergadering te Am sterdam. Op deze algemeene vergadering zal ii hoofdzaak het program van acties worden behandeld, hetwelk na grondige voorbereiding en bestudeering in de afdeelingen, als be stuursvoorstel ter tafel komt. U66$dpij*i, lUewpij** bedaart spoedig met MjtvUudt'spAedecs Per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Bij Uw drogist (Adv. lngez. Med.) (Van onzen correspondent). LONDEN. 26 November. Bond Street, de vermaarde straat van de deftige en dure winkels in het West End, is voorgegaan in feesttooi voor het koninklijk huwelijk. De winkeliers van de straat kennen hun plicht en positie en haasten zich te ge tuigen van hun dankbaarheid voor de goede zaken welke zij ongetwijfeld in de voorberei ding van den schoonen dag hebben gedaan. De straat hangt vol vlaggen en guirlandes; en voor wij een paar dagen verder zijn zal het grootste deel van het West End op gelijksoor tige wijze zijn versierd. Londen moet heel wat vlaggen in voorraad hebben. Maar de voor raad is voor deze gelegenheid onvoldoende geweest want in de afgeloopen maand zijn er volgens ingewijden meer dan 50.000 nieuwe vlaggen van velerlei soort en grootte vervaar digd. De guirlandes zijn uit haar bergruimten opgediept en frisch gemaakt en men heeft er een extra 50 K.M. bij vervaardigd en ze zoo danig samengesteld dat geen regen en storm zoo deze spellebrekers zich mochten laten aandienen er vat op kunnen hebben. Zoo zoekt men te voorkomen dat decoraties, die feestelijk zijn bedoeld, onder den invloed van tegenwerkende natuurphenomenen worden omgezet in symbolen van triestigheid. Brit- sche nationale kleuren leenen zich niet tot opgewekten straattooï; maar het blauw en wit van Griekenland komen thans te hulp aan een land dat niet ais het onze zijn rood en blauw met oranje kan opvroolijken. In White hall zijn Venetiaansche masten, in diagonale streepen, opgericht die de wapens en schilden en emblemen van Engeland, Denemarken, Griekenland, en Kent dragen. De regeerings- gebouwen langs deze officieele allee hebben nauwelijks ramen genoeg om er elk de 160 vlaggen uit te hangen, waarmede ze op den grooten dag zullen zijn versierd. Particuliere huizen in de route of in haar omtrek doen niet onder voor de officieele gebouwen. Het huis van de familie Rotschild in Piccadilly is nu al enkele decoratie in blauw en goud. De groote feestweek voor Londen, die zal culmineeren in den stoet naar de Abbey op Donderdagochtend, is dan aangevangen. En daarmee is de spanning der verwachting wat verlicht Het feest kan beginnen, zoo nog niet voor de hoofdpersonen (die generale repeti ties moeten houden en gewikkeld blijven in beslommeringen tot den ochtend van het hu welijk toe) dan toch voor de burgerij, die in vereeniging mét het half millioen bezoekers, (dat is de schatting) van heden af tot- 2 uur in den ochtend in de feestelijke hallen van ho tels en restaurants kan eten en drinken en vroolijk kan zijn. Alles is gala voor de week, de diners en de dances, de soupers en de ca barets. Wij spraken van generale repetities. De bruidsmeisjes houden Dinsdag haar proef- processie in de oude Abdijkerk van West minster onder het alziend oog van de Ko ningin: en de bruid zelf zal er ook bij zijn om het effect waar te nemen van dezen op tocht van jonge lieflijkheid in wit en zilver te midden van de eéüwenoude 'eerwaardigheid van de antieke kerk van het Britsche Rijk, De bruidsmeisjes krijgen van den bruidegom gespen van diamanten en aquamarines ten geschenke en de keuze van de laatstgenoem de steenen laat zich wel verklaren, want is de bruidegom niet zeeman geweest en heet zijn bruid niet Marina? Men zegt, dat de kleedjes der bruidsmeisjes slechts 8 kosten, En dat is wellicht de eerste aanwijzing dat geld toch ook zijn rol speelt in dit feest. Voor de Engelsche menschen die altijd in fabel achtige sommen denken wanneer het de kleeren geldt van koninklijke en aristocra tische menschen is dit bedrag zeker zeer be scheiden. Het hoofdtooisel voor de bruids meisjes heeft niet algemeene tevreden ge steld. Het oordeel was dat het niet aardig stond. Wanneer een vrouw, koninklijk of niet, van oordeel is, dat iets haar niet staat, dan zou het niets minder dan wreed zijn te vol harden in de keuze; en er is dan ook alle kans, dat het hoofdtooisel der bruidsmeisjes op 't laatste oogenblik nog zal worden gewij zigd. Niet alleen op Dinsdag maar ook den vol genden dag krijgt de Abbey een voorproefje van de glorie van den huwelijksdag. Dan zul len heeren van de koninklijke hofhouding naar de kerk gaan om er een generale repetitie te houden voor de toewijzing der plaatsen aan de leden der koninklijke familie en de vorstelijke personen van vreemden bodem, die aanwezig zullen zijn. De heeren van de hofhouding stellen dan deze koninklijke personen voor. Voor een huwelijk als dit komt heel wat kijken, zelfs al laat men er de zorg van persoonlijken aard buiten. Wat deze laatste je treft, laat de Londensche pers speciaal wat de bruiti betreft weinig aan de verbeelding over. Indien de uitzet van Prinses Marina even druk behandeld als besproken werd dan zou hij reeds lang in flarden neerliggen. Vrouwe lijke voorlichting heeft ons geleerd, dat er werkelijk niet zooveel over Marina's uitzet te vertellen is, dat hij bescheiden is. weinig om vangrijk en eenvoudig. Maar de dames die de fashions" en de „socials" behandelen in de dagbladpers vinden er nochtans stof in voor vele kolommen druks. Wij weten thans ook buiten kijf dat de bruid opgewekt, intelligent, begaafd en levendig is, dat zij charme heeft en decorum. Wij hebben nog niet een be schrijvingskunstenaar of -kunstenares ont moet die een van de meest opvallende kenmer ken der Prinses heeft aangeduid, nl. dat zij typisch on-Engelsch en typisch-continentaal is (zooals de Britten de laatste term opvatten). Op elke foto van de bruid kan men haar de jebaren zien maken die de gemiddelde En- gelschman vereenzelvigt met den vreemdeling of de vreeemdelïnge en aangezien men voor spelt, dat de toekomstige Hertogin van Kent grooten invloed zal hebben op de mode eii de levenswijze en -houding van de bevolking van haar nieuw vaderland mag men wellicht ver wachten dat het „continentaal gebaar" zijn intrede zal gaan doen in deze Eilanden. Het publiek heeft kunnen smullen naar har telust aan al zulke en andere bijzonderheden van de bruid, den bruidegom, de bruidsmeisjes en andere vervuilers van hoofdrollen in dit grootsche en blijde gebeuren. De hoofdperso nen zelf zullen hun beurt krijgen aan het hu- welijksontbijt (het dejeuner na de twee huwe lijksplechtigheden), waar als „pièce de resis tance" tevens symbool van de luisterrijke ge legenheid een „wedding cake" zal prijken om gesneden te worden in minutieuse frag menten van 2 12 M. hoog. Een lyrisch pro zaïst heeft verklaard dat de cake deze hoogte bereikt met verdieping na verdieping van engelachtige blankheid, rijzend als een kinder droom van een sprookjeskasteel. Het is een fantasie in suiker, waaraan men een half jaar heeft gewerkt. Elke verdieping is versierd met platen van gekleurd suikerwerk, „elke plaat fraai genoeg", zegt de reeds aangehaalde schrijver, „om bij wijze van versiering aan den wand te hangen". Deze platen geven voor stellingen van het Parthenon en de Acropolis en van Attische ruiters, gecopieerd van die op het Parthenon. Verder bevat de cake in suiker de meeste bezienswaardigheden van Londen, zooals het beeldje van Peter Pan in Kensing ton Gardens, Windsor Castle, Balmoral Castle, de Eros van Piccadilly enz. Een derde verdie ping heeft voorstellingen van Noormannen in hun schepen en de hoogste verdieping is een suikeren eerbetoon aan het Britsche Rijk, waarin de zon nimmer onder gaat. Het is jammer dat deze aanteekeaing van feest en glorie niet af kan worden geacht zon der melding te maken van de waakzaamheid, welke Scotland Yard tentoonspreidt. Niet slechts wordt het doopceel gelicht van allen, die plaatsen hebben langs de route maar allen, ctli? uit het buitenland hier zijn aangekomen of nog aankomen kunnen er van verzekerd zijn dat Se politie in samenwerking met die op het Vasteland hen heeft nagegaan. Het huwelijk brengt veel geld en veel juweelen in Londen samen en internationale dieven en op lichters zullen zeker beproeven hun slag te slaan. A. K. VAN R. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELUNC. tueel eenige zijner lede :ht te geven I tot het aanknoopen van nuttig contact met bevoegde vertegenwoordigers van de voorma lige Duitsche frontstrijders. Thijs en Sim en Glimmer reisden een heelen tijd, totdat zij einde lijk Wograms kasteel voor zich zagen. Het stond daar heel alleen in het midden van de bergen; en het was zoo groot dat "zij die het zagen zich heel kleine wezentjes voelden. Het was zeer fraai, maar hier en daar vervallen; doch daarvoor was het dan ook honderden jaren oud. Wogram zelf had geen geld om het wat op te knappen want Krak had bij zijn diamanten-diefstal zich ook niet ontzien om Wogram arm te stelen. WOENSDAG 28 NOVEMBER. HILVERSUM 301 M. VARA. Gramofoonmuziek. 9.30 „Onze keu ken", door P. J. Kers Jr., 10.Morgenwij ding van V.P.R.O. 14.15 VARA. Uitzending voor de arbeids in de continubedrijven, 12. The Hodlars, accordeon spelen. 12,30 Ensem ble o.l.v. Cor Steyn, 1.George Wain speelt piano. 1,1' X.X.-ensemble. 1.45 Gramofoon- muziek. 2.Verzorging zender. 2,15 Knip cursus beginners door mevr. A. van Blan kenvan Kuyk. 8e les. 3.Voor de kinderen 5.30 De Zonnekloppers o.l.v. Cor Steyn. 6. Bram Blez speelt hobo. 6.10 De Zonneklop pers. 6.30 Concert. 7.Sprotuitzendïng. 7.18 Overgang naar den versterkten zender. 7.20 Cor Lemaire en Fritz Freed spelen muziek voor twee vleugels. 7.40 Prof. dr. G. Minder- houd: „De economische wisselwerking tus schen stad en platteland". 8.Herhaling S.O.S.-berichten. 8.03 Vaz Dias en varia. 8.10 Gevraagde gramofoonmuziek. 8.30 Orvitropia o.l.v. Jan van der Horst. 9.Oome Keesje. 9.10 Vaz Dias. 9.15 De Flierefluitê'rso.l.v. Eddy Walis. 10.— B. B. C. Symphonie-orkest o.l.v. Sir Henry Wood m.m.v, Igor Strawinsky, piano uit Queen's Hall te Londen. 10.50 Gramo foonmuziek. 12— Sluiting. HUIZEN 175 M. 8.— N.C.R.V. Schriftlezing en meditatie. 9.15' Gramofoonmuziek. 10.30 Morgendienst door ds. J. L. v d. Wolf. 11.Ensemble van der Horst. 12.Politieberichten. 12,15 Gramo foonmuziek. 12.30 Ensemble van der Horst. 1,15 Populanre bespeling van het studio-orgel door Ronals Parker. 2 Zangrecital door Wil lem Hessink, bas-bariton. Aan den vleugel mevr. C. KempersKoster. 3.Lezen van Chr. Lectuur. 3.30 Gramofoonmuziek. 3.45 'verzorging zender. 4.— Modellen in beweging gebracht door electriciteit door H. J. Stein- voort. 5.— Kinderuurtje. 6.— Landbouw half uurtje, door Y. K. Tamminga. 6.30 Onderwijs fonds voor de Binnenvaart. 7 Politieberich ten. 7.15 Gramofoonmuziek. 7.30 Technische 'ezingen. Het schoonmaken van olieverfschil- levwerk door A. Hulsbergen, 8.Uitzending -ener samenkomst van het Leger des Heils te Rotterdam o.l.v. kommandant B. Vlas. 9.30 So- liscten concert. 11.Gramofoonmuziek. 12.- Sluiting. BRUSSEL 322 M. 1.30 Omroeporkest o.l.v. Paul Gason. 5 20 Dansmuziek. 6.20 Napolitaansche liederen. 6.50 Gramofoonmuziek. 8.20 Groot symphonie- orkest van het N. I. R. o.l.v. Daniele Amfi- theatrof. 9.20 idem, 10.30 Dansmuziek.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 3