Sonja. Bekende Beverwijkers. BEVERWIJK BUITENGEWONE VERGADERING VAN DE KENNEMERS. Maandagavond werd in de bovenzaal van Hotel „Oud Meerenstein" een buitengewone ledenvergadering gehouden van de voetbal- vereeniging „De Kennemers". De voorzitter, de heer H. M. Janssen vestigde er in zijn ope ningswoord de aandacht op, dat buitenge wone ledenvergaderingen gelukkig niet dik wijls uitgeschreven behoeven te worden. Ook ditmaal was zij niet noodzakelijk, want in den boezem der vereeniging gaat alles rustig zijn gang. Deze buitengewone bijeenkomst hield echter verband met een andere reden, welke later wel zou blijken. Spr kon met voldoening de aandacht vesti gen op het feit, dat de prestaties der elftallen tot tevredenheid stemmen. Er zijn wel zes elf tallen, die met kampioensplannen rondloopen. Het bestuur vertrouwde, dat het derde elftal er in zou slagen zich in de eerste klasse van den H.V.B., waarin het voor de eerste maal uitkomt, te handhaven. Vervolgens deed spr. mededeeling van een Ingekomen schrijven van den Dordrechtschen sterken 2e-klasser O.D.S., die weliswaar in het Sportpark den bekerdood stierf, maar die als sportieve tegenstandster gaarne melding maakte van den prettigen indruk, welke zij van de Kennemers had opgedaan O.D.S. hield zich gaarne voor een revanche wedstrijd aanbevolen. Daarna kwam de verkiezing van een lid van de elftal-commissie aan de orde wegens be danken van den heer D. Honig. De heer Lindner achtte het in strijd met het reglement, wanneer daarvoor een keuze uit de leden werd gedaan. Voorgeschreven is, dat het bestuur uit zijn midden twee leden aan de elftalcommissie toevoegt. Spr. stelde voor in dit geval niet af te wijken van het reglement, welk voorstel met een kleine meerderheid werd aangenomen. De voorzitter verklaarde zich bereid in de elftalcommissie zitting te nemen. De voorzit ter deelde thans mede. dat deze buitengewone vergadering was belegd, omdat het bestuur aan het in gebruik nemen van Hotel „Oud- Meerenstein" als clublokaal een officieel tint je wilde geven. De heer H. v. d. Plas had be reidwillig de medaillekast belangloos vergroot en spr bracht hem daarvoor dank. De heeren Dinkla. Steeman en Horeman dankte spr. in het bijzonder voor den tijd en de moeite, welke zij zich wilden geven om de junioren te trainen. Deze drie heeren ontvin gen als blijk van waardeering voor hun werk een koffer. Nadat van de rondvraag nog een ruim ge bruik was gemaakt werd de bijeenkomst in de benedenzaal voort~ezet. De voorzitter hoopte, dat de kennismaking met het nieuwe club lokaal aan de gestelde verwachtingen zou mo gen beantwoorden. Spr. onthulde daarna de door den heer H. v. d. Plas zoo keurig ver- groote en door den heer L. Blaauw zoo fraai geschilderde medaillekast. De houder van het clublokaal de heer Leo Peelen zegde van zijn kant de grootst moge lijke medewerking toe om te trachten het den leden in hun nieuwe clublokaal zoo aange naam mogelijk te maken. De leden bleven vervolgens nog eenigen tijd bijeen en de bekende accordeonisten Dekker en Wester verhoogden niet weinig de gezellige stemming. Deze bereikte echter haar hoogte punt toen inderdaad ter elfder ure Koene Dirk verscheen, die, met de vliegkap nog op het hoofd, toch nog even van zijn verknocht heid aan de Kennemers blijk wilde geven. Het behoeft wel geen betoog, dat deze in Kenne mers-kringen buitengewoon populaire persoon met een daverende ovatie werd begroet. De kennismaking met het nieuwe clublo kaal zal ongetwijfeld nog lang in de herinne ring voortleven. SUCCESVOLLE DAG VOOR DE KENNEMER WANDELCLUB. Met 18 van hare leden nam de K. W. C. j.l. Zondag deel aan de 25 K.M. marsch te Haar lem. Niet alleen kwam zij in het bezit van een eerste groepsprijs welke bestond uit een fraai zilveren lauwertak, maar tevens wist zij beslag te leggen op den 2en prijs, bestaande uit een eveneens fraai uitgevoerde, zilveren beker. Als herinnering ontving ieder lid 'n medaille. De K. W. C. kon dus op een succesvolle dag terugzien. MARKTBERICHTEN. Noteering van 26 Nov. 1934. Spinazie, per kist f 0.300.60 Andijvie, per kist f 0.100.40 Koolrapen per zak f 0.75 Wortelen per bos f 0.06 1/20.10 Bieten per K.G. f 0.03 Aardappelen, kle, per K.G. f 0.050.08 Idem zand f 0.09 Spruitjes, per K.G. f 0.060.13. Boerenkool per bak f 0.120.34 Roode kool per 100 f 36 Savoije kool per 100 f 35 Bloemkool per 100 f 612 Uien, per K.G. f 0.03 Prei per bos f 0.060.10 Sla, per kist f 0.10—0.24 Pieterselie per bos f 0.02 1/2 Selderie per bos f 0.02 Appelen per K.G. f 0.160.20 Peren per K.G. f 0.08—0.22 Druiven per K.G. f 0.280.40 Brusselsch lof f 0.120.20 WILHELMUS—A.D.O. (3—2). A.D.O. was gehandicapt doordat de keeper uit het derde, Beentjes onder de lat moest ver vangen, doch de goals, die in het A.D.O.-doel gemaakt werden waren ook voor hem niet ge makkelijk te houden geweest. De eerste aanvallen waren voor A.D.O., doch leverden niets op. Wilhelmus probeert het dan en met meer succes. Uit een schermutseling komt de eerstè goal voor Wilhelmus. Spoedig hienia weet de midvoor van A.D.O. met een kopbal de partijen weer op gelijken voet te brengen. (11) In de tweede helft is A.D.O. steeds in den aanval, aanval, doch het zit haar niet mee. Uit een voorzet van den linkervleugel van Wilhelmus schiet de rechtsbinnen keihard in. De A.D.O.-mannen doen hun best. Van der Kolk weet den bal vrij te maken en te scoren. (2—2). Een bal doorgegeven van rechts wordt dooi den midvoor keihard tegen den keeper van Wilhelmus geschoten. Onmiddellijk wordt de bal overgenomen en in het AD.O.-doel ge werkt, doordat den keeper het uitzicht be lemmerd werd. Het tweede elftal won thuis met 42 van K.G.B. Het derde verloor met 3—2 van G.V.O. 2 VEREENIGDE VEILINGEN. R.K. Coop. Tuindervereeniging Kennemerland en Vrije Veiling. Spinazie per kist 20—40 ct. Kas spinazie per kist 90 ct. Sla per kist 1535 ct. Boerekool per kist 15—25 ct. Andijvie per kist 15—45 ct. Wortelen per bos 4^9 ct. Raapstelen per bos 2 1/2—3 ct. Pieterselie per bos 11/2—3 ct. Selderie per bos 2—3 ct. Prei per bos 4—11 ct. Bloemkool I per stuk 8—11 ct. Bloemkool II per stuk 2—4 ct Tomaten per K.G. 4—17 ct. Uien per K.G. 2—3 ct. Aardbeien per doosje 55 ct. Druiven per K.G. 27—35 ct. Wortelen per K.G. 1—2 ct Witlof per K.G. 5—14 ct. Roode kool per stuk 3—5 ct. Gele kool per stuk 2 1/2—5 ct. Spruiten per K.G. 6—12 1/2 ct. Appelen (present) per K.G. 14—18 ct. Knollen per stuk 1—6 ct. Ramenas per stuk 23 1/2 ct. THEOSOFISCHE LEZING. De Loge Kennemerland van de Theosofi sche Vereeniging houdt Donderdagavond in het Kennemer Theater een openbare byeen- komst. Spreker is Ir. B. Wouters uit Naarden over het onderwerp „Is van onze beschaving nog iets te wachten?" SNIJBLOEMENVEILING „CENTRUM". Rozen: Roselandia 2585. Hadley 30125, Colum bia 25—95. Claude Perentt 30—110, Briarcliff 30—115; Noack 30—110. Chysanten (tros) Geel 59, Haagsche Wit 716, Mont Blanc 721. Rayonanthe 835, Buckingham 615. November Zon 716, Pattison 512, Sunsett 513, Cranfordia 817, Louis Germ 1218, Yellow 615, Frans Joseph 817, Afrikana 7—14; Golden Seal 12—27. Grootbl. Chrysanten: Louis Germ 819; Pulling 615, Rayonan the 512, Miss Edith Ca vel 814. Edward Page 613, Pres, de Lange 717, Rose Day 515, Madis 615. Diversen: Anjers 821, Judas Penning 1585 Plu- mosagroen 827, Sprengeriegroen 625. Potplanten: Adianthum 825, Bladbegonia 830, Bro- melia 2585, Nephrolepus 30115, Plumosa 47, Sprengerie 432, Tradescansia 821, Primula 1225. Cyrtomium 824, Cactus 435, Cyclamen 1660, Varens 4—12. Pal men 35125, Begonia 2585, Erika 1665. STRAWBERRIES I—LEIDEN I (2—1). In een der prettigste en en spannendste wedstrijden tot" nu toe be haalden de Driehuizers welverdiend de over winning op het technisch uitstekend spelende Leiden en plaatsten zij zich daardoor gelijk met deze club op de ranglijst. Aaanvankelijk kon ons het spel der thuisclub maar matig bekoren door veel misslaan en slecht plaatsen. Het fraaie spel van de gasten valt daarom zeer op. Voor doel ontbreekt evenwel de doorzetter. Rust komt met 00. Na de thee toont Strawberries haar kunnen. Vooral verdediging en middenlinie zijn in top vorm. Bij een der verrassende en snelle aan vallen doelpunt Damgen (10). Even daarna breekt Schaap op zijn altijd rustige, sublieme wijze door (20). De wedstrijd gaat sterk spannen en Leiden oefent hoe langer hoe meer druk uit. Resultaat is een tegendoelpunt (2—1). Van der Bliek redt bij een strafcorner keurig. De volgende gaat rakelings naast, Strawberries ontworstelt zich aan den druk en bijna doorboren Limborgh Meyer en v. d. Werf nog het Leidsche doel. Met 21 komt het einde en hiermee heeft Leiden haar eerste nederlaag geboekt. De opstelling der Straw berries was: v. d. Bliek, doel; Verwoerd en v. d. Ploeg, achter; Brandhof, Bobeldijk, Roden berg, midden; v. d. Werf, Schaap, Damgen, Limborgh Meyer, Erdman, voor. Verdere uitslagen zijn: Leiden II—Strawberries II 14 Dames Amsterdam III—Strawberries I 2—2 B.D.H.C. VIStrawberries II 03 Uit 4 wedstrijden alzoo 7 punten voor Straw berries SANTPOORT SOLI DEO GLORIA. Onder leiding van zijn dirigent, den heer C. Oudendijk, gaf het harmoniegezelschap „Soli Deo Gloria" een concert in „Zomerlust". In zijn openingswoord heette de voorzitter, de heer F. Heeremans, de aanwezigen hartelijk welkom en drukte zijn spijt uit over het feit, dat het aantal donateurs was teruggeloopen, (De wereldkampioene kunstrijden op schaatsen heeft Zaterdag en Zondag te Amsterdam gedemon streerd.) Als Sonja rijdt Vol luchtig teere gratie, In schoonheidsadoratie, Wanneer zij zweeft op 't gladde vlak, Met onbegrijpelijk gemak. Pirouetteert en balanceert. En scheert en pijlsnel draait en keert, Volmaakt van zekerheid; En glijdt en danst zooals zij wil. Dan wordt de massa roerloos stil, Dan raakt zij in een ban en staart, Dan wordt haar iets geopenbaard, Dan trilt in het gemoed een snaar En wordt een teeder sprookje waar In dezen harden tijd; Een kleine vederlichte fee Neemt haar naar andre oorden mee, Waar ranke sierlijkheid van lijn En jeugd de hoogste normen zijn, Waar d' allerknapste vaardigheid, Voor 't oog tot kinderspel herleid. Bewijst hoe op 't gebied der sport. Ook gave kunst gevonden wordt Als Sonja rijdt iets, dat aan de bezetting van de zaal te zien was. Spr. vroeg om den blij venden steun dei- aanwezigen, om dit cultureele bezit voor Sant poortDriehuis te bewaren. Hierna werd met de afwerking van het pro gramma van 6 nummers begonnen. (Het ver meldde er 7, doch „Le Barbier de Seville werd afgevoerd). Over het geheel was duidelijk te constateeren, dat het korps zijn inzinking weer te boven is, en het onder de enthousiaste leiding van Kees Oudendijk wederom cres cendo gaat. De „Ouverture Symphonique" van Maquet, „Luzdunum" van Allier en „Zampa" van Hérold werden werkelijk lang niet onver dienstelijk gespeeld. Na de pauze voerden een deel der werkende leden een klucht in één bedrijf op. Er werd soms smakelijk om gelachen en daar dit de bedoeling was, zullen we er verder geen critiek op uitoefenen. De avond werd met een zeer geanimeerd bal besloten. We vermoeden, dat de jongelui, die uitsluitend om het bal gekomen waren, de oorzaak waren, dat de overige aanwezigen niet altijd rustig naar de muziek konden luisteren maar, zoo eindigde spr. God zal ons helpen,' dat groote geluk te vinden. Daarna werden nog eenige vragen gesteld welke naar genoe gen door ds. Hovy beantwoord werden. De avond werd vervolgens met gebed ge sloten. CONCERT „ST. ODULPHUS". Zondagavond gaf de R.K. Gemengde zang- vereeniging „St. Odulphus" met het R.K. kinderkoor in café Sonnevanck te Wijk aan Zee en Duin haar eerste concert. De voorzit ter, de heer C. Schaaper, opende met een woord van welkom en besprak in het kort het werken der wederom opgerichte vereeni ging weer, waarbij hij het eerste succes het behalen van den 2en prijs op het concours te IJmuiden, memoreerde. Voorts bracht hij den heer L. Pielage, den voox-tvarenden direc teur, hulde voor zijn energieke leiding. Aan mevrouw Pielage werden bloemen aange boden. De heer Schaaper daxxkt ook de win keliers voor hun giften, waardoor het aan het bestuur mogelijk gemaakt was, een loterij zonder nieten te organiseeren. Door het Gemengde koor wex'den achter eenvolgens uitgevoerd „Du Hirte Isi-aëls" van Bortniansky; „Es ist ein Ros entspi'ungen" van Praetorius en „Sanctus" van Kools, welke liederen op verdienstelijke wijze ten gehoore werden gebracht evenals het achttal kinderliedjes door het kinderkoor. Ook het nummer „Lentezang" voor ge mengd koor en kinderkoor met pianobegelei ding viel zeer in den smaak. De drie nummers „Nacht" van Cath. van Rennes. „De heerlijke terwe" en ,,'k Ben van den buiten", van C. Andriessen, uitgevoerd door den tenorzanger Louwman uit Haarlem, werden ook zeer ge- waardeed. Het langdux'ig applaus ontlokte de toegift „Hosanna" van Granier. Als slotnum mer werd gezongen „Jan, mijne man" in de bewerking van den dirigent den heer L. Pie lage. De vele toehoorders, die zich dezen avond opmaakten, zullen hun bezoek zich geenszins betreurd hebben. Met een paar uur gezellige samenzijn werd deze avond besloten. VERGADERING R.K. ONDERSTEUNINGS FONDS. Dezer dagen vergaderde in café Sonnevanck 't R.-K. Ondersteuningsfonds onder voorzit terschap van den heer H. Schelvis Azn. Het af tredende bestuur bestaande uit de heeren H Schelvis, B. Vosse, P. Bol, J. v. d. Mey en H. v. d. Mey, werd en bloc met algemeene stemmen herkozen. Na de afhandeling der agenda be staande uit punten van huishoudelijken aard, werd overgegaan tot de verloting. FEESTAVOND VAN DE R.K- VOLKSBOND Heden (Dinsdag) geeft de R.K. Volksbond in café Sonnevanck een feestavond. Rector Boonekamp zal als spreker optreden en het ondex-werp behandelen „Wat is Fascisme en waarom kunnen we er niet mee accoord gaan." De leden van „Nut en Genoegen" zullen daarna opvoeren „Dolle kluchten". AANBESTEDINGEN. Heden zijn aanbesteed het bouwen van een woonhuis voor den heer Belinfante te bouwen in den Relweg, welk werk werd opgedragen aan den heer de Vilder en het bouwen van een wooxihuis voor den heer Kuier aan de Voor straat. Dit laatste werd opgedragen aan den heer Chr. de Goede Jr. WIJK AAN ZEE EN DUIN GEMEENTE-AVOND NED. HERV. KERK. Lezing van ds. Hovy. Maandagavond hield Ds. Hovy in het Herv. Ver. Gebouw te Wijk aan Duin een lezing over hetr onderwerp „God in den Geest die nen". Ds. Hovy opende de bijeenkomst met gebed, waarna spr. zijn lezing aanving met een uit eenzetting over het geloof van Paulus voor en na zijn bekeering. Wij moeten niet den ken, zoo zegt spr., dat Paulus voor zijn be keering niet geloofde. Integendeel hij nam zijn Godsdienstige plichten zeer serieus op, maar zijxi Godsdienst was egoïtisch, was door en door egoïstisch. Hij was de persoon, en God slechts toeschouwer. Hij was geheel ver vuld van zijn eigen ik.Dit is echter gvoo- tendeels te wijten aan zijn opvoeding. Hij was de zoon van een Farizeeër. Daaraan valt het ook te wijten, dat hij met zulk een woede de uitbieiding van het Nazarenen- dom tegenging. Totdat hij door een groot wonder tot bekeering komt. In zijn ziel heeft een geestelijke revolutie plaats en het heele gebouw van zijn gerechtigheid stort ineexx. Nu moet hij opnieuw beginnen om God in den Geest te dienen. Dan komt ook duidelijk het verschil tus- schen zijn oude en nieuwe Godsdienst uit. Im mers nu is niet hij maar God de pex'soon nu geeft hij God de eerste plaats en omdat hij zichzelf dan klein voelt, heeft zijn leven meer waarde gekregen, ziet hij groote God delijke mogelijkheden in. Het is natuurlijk wel een zeer groote over winning om dan God in den Geest te dienen. DINSDAG 27 NOVEMBER 1934 HEEMSKERK H. FAMILIE. Zondag a.s. bestaat de afdeeling Heems- kex'k 40 jaar. Deze dag zal xxiet onopgemerkt voox'bijgaan. 's Morgens kwart voor zes zal voor de leden een H. Mis wox'den opgedragen 's Avonds half negen plechtig lof en op dracht door nieuwe leden. Zij die 25 jaar lid zijn zullen de zilveren medaille ontvangen twee leden krijgen de gouden medaille; die waren 40 jaar geleden elders lid en werden naar de afdeeling Heemskerk overgeschreven. Onder het plechtig lof zal een oud-directeur de feestpredikatie houden. In den loop dezer week zal een gebrand- schildert raam geplaatst worden boven den biechtstoel van den zeer-eerw. heer Pastoor Dit raam is een geschenk ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan dezer afdeeling. GEITENFOKVEREENIGING. In het café van den heer J- Aardenburg werd Maandag door de afdeeling Beverwijk en Omstreken een propaganda-avond gehouden. De waaxmemend-voorzitter, de heei'Nijman ui Wijk aan Duin. heette de aanwezigen hartelijk welkom; hij zette het doel der geitenfokkerij uiteen en gaf daarna het woord aan den heer De Vries, Rijksveeteeltconsulent, die een rede over de fokkerij en de voeding der geiten hield. Speciaal besprak hij het opvoeren van het vetgehalte der melk. Ook wees hij op het nut van goede bokken. Men moet veel liefheb berij voor deze fokkerij hebben, want anders ls het niet gewenscht, er aan te beginnen. Zijn rede werd door eenige lichtbeelden verduide lijkt. De voorzitter bracht den heer De Vries dank en sprak de hoop uit, dat velen zich als lid zouden opgeven. BURGERLIJKE STAND Geboren:Johannes Petrus, z. v. J. Castricum en P. G. Punt. Overleden: Corn. Beentjes, geb. Bakker. 71 j. overl. te Castricuxr^ GRASVERPACHTING. Naar wij vernemen bestond er voor de in schrijving naar de pacht van het grasgewas laxxgs de wegen niet die belangstelling, welke er voorheen voor bestond. Er zijn zelfs enkele bermen, waar xxiet naar Ingeschreven ls. BOUWVERGUNNINGEN De volgende bouwvergunningen zijn ver leend, t.w. aan J. Hoogewerf, alhier, tot het bouwen van een dubbel woonhuis aan de Oos- terstreng; de N.V. Bouw- en Expl. Mij .Bonne Démar che", alhier, tot het bouwen van twee dubbele wooxihuizen aan de Oostei'streng; Door onze lens gesnapt. A. Blom Hz. „Na gedanen arbeid is het goed rusten", dacht de heer Blom. de populaire voorzitter van de Harddraverij-vereeniging „Beverwijk en Omstreken" en hij nam zoo in het sluitings uur tusschen half één en half twee de ge legenheid te baat om voor zijn zaak in de Breestraat even uit te blazen. Oxxze fotograaf benutte de gelegenheid, om den heer Blom thans ook eens in ruste „te xiemen". Hij had hem in den afgeloopen zomer nog niet anders dan in volle actie genomen. Of men hem xxu aantrof tijdens de voorbereidingen van de harddraverij, op de baan of midden in de Beverwijksche feestweek, dan wel bij de re clame-auto voor de door zijn vereeniging geox'- ganiseerde groote verloting altijd was de heer Blom rusteloos bezig om er voor te zorgen, dat de zaken vlot marcheerden. Het was voor den voorzitter van de Hard draverij vereeniging wel een zeer druk jaar. De gx'oote en uitstekend geslaagde festivitei ten. geox'ganiseerd bij gelegenheid van het veertig-jarig jubileum zijner vereeniging, lig gen nog te versch in het geheugen, dan dat wij er nu reeds weer uitvoerig aan zouden moeten herinneren. De heer Blom heeft in al die voorbereidende werkzaamheden een groot aandeel gehad. Toen nu ongeveer tien jaar geleden de Harddraverij vereeniging ten onder dx-eigde te gaan, heeft de heer Blom na lang aandringen het voorzitterschap van deze oude vereeniging aanvaard. En dat men toen een goede keuze heeft gedaan blijkt wel uit den grooten bloei, waarin de Hax'ddraverij zich thans mag verheugen. De heer Blom is een man, niet alleen bezie\d met een prettig en aanstekelijk werkend exxthousiasme voor de paarden sport, maar ook een man van initia tief, die groote plannen niet alleen ter tafel brengt, maar die ze ook durft uit te voeren. Onder zijn energieke leiding heeft in een be- tx-ekkelijk korte spanne tijds de Be verwij ksche kortebaan-draverij zich opgewerkt tot een der eersten in den lande. Hij verstaat de kunst zijn medebestuursleden door zijn voorbeeld en zijn ijver te bezielen tot een krachtig mee- aanpakken. Dit jaar kaxi de heer Blom zeer zeker terugzien op uitstekend werk. dat dezer dagen werd beëindigd door het afdx'agen van een aanzienlijke geldsom aan verscheidene charitatieve en sociale instellingen, welke te Beverwijk gevestigd zijn. De heer Blom was tevens een der initiatief- nemex-s voor de oprichting van een Bond voor kortebaan-draverijen, eexx instelling, waarvan het geniis in dezexi tak van de paardensport reeds lang werd gevoeld. Onder deze krachtige leiding kan de Hax'd draverij vereeniging „Beverwijk en Omstre ken", alle slechte tijden ten spijt, vol vertrou wen de toekomst tegemoet zien en opgaan naar het gouden jubileum HOLLAND—AMERIKA LIJN. Breedijk, Rott. n. Philad. p. 24 Beachy Head. Beemsterdijk, Rott. xi. N.-Orleans p. 24 Liz. Volendam Rott. n. N.-York (25 v.m.) van Sauthampton. Dinteldijk, Vancr. n. Rott. 23 te Liverpool. Burgerdijk 24 van New-York n. Rotterdam. Lochgoil, Rotterdam n. Vancouver 25 (12.34 h.m.) 300 mijl Z.W. van Valentia. Leerdam, New-York n. Rotterdam 24 (12.36 v.m.) 1170 mijl West van Bishops. Nebraska Rottm. n. Vaxicouver 24 te Curacao. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Springfontein 26 v. Rotterdam te Beira. Helder 25 Nov. van Hamburg te Amsterdam. Klipfontein (uiti'eis) 25 Nov. te Antwerpexi. Boschfoxxtein 25 v. Amsterdam te Hamburg. Bloemfontein (uitreis) 26 Nov. v. Kaapstad. Streefkerk 24 van Bombay naar Durban. HALCYON LIJN. Stad Zaandam 26 v. Huelva te Sas van Gent. Flensburg 26 van Pto. Ferrajo te Vlaar- dingen. Stad Dordx-echt 25 v. Bagnoli te Huelva, voor Rotterdam. Stad Zwolle 24 van Tenes naar Antwerpen. Rozenburg 24 v. Antw. te Algiers, voor Huelva HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Meerkerk (thuisreis) 25 Nov. van Max'seille. Zuiderkerk (thuisreis) 24 te Shimoxioseki. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tjisaroea 24 November te Shanghai. Tjisondari 23 Nov. van Manilla te Hongkong. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Flandx'ia (uitreis) 25 November van Oporto. Montferland (thuisr.) 24 Nov. van Bahia. Zeelandia (thuisr.) 26 (7 v.m.) v. Funchal. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. Ceres, Rotterdam n. Tanger p. 25 Duxxgeness. Aurox'a, Rotterdam naar Or an p. 25 Dungen. Venus, Rotterdam n. Ceuta p. 25 Dungeness. Triton. Rotterdam n. Faro p. 25 Dungeness. Ajax Stettin n. A'dam p. 25 (9,n.m.) Bxamsb. Baarxi 26 van Antwex-pen te Amsterdam. Colombia 25 van Barbados te Amsterdam. Crijnssen 25 van Hamburg te Amstex-dam. Deucalion Venetië n. A'dam 25 te Setubal. Hebe 25 van Danzig te Amsterdam. Mars 24 van Genua te Savona. Nereus 24 van Sanir 'er naar Musel. Saturnxxs 26 van Ha. jurg te Amsterdam. Stella 24 van Gibraltar te Alexandrië. Stuyvesant 25 v. Paramaribo te Amsterdam. Telamon 24 v. Malta naar Antwerpen. Tibex-ius 24 van Livorno naar Napels. Ulysses 25 (7 n.m.) van Amst. te Hamburg. Vesta 24 vaxi Setubal naar Cadix. Vulcanus Napels n. A'dam p. 24 Gibraltar. Irene, 26 van Amsterdam te Odense. Venezuela, 23 van Curacao naar Pto Cabello Bennekom, Chili. n. Amstex'dam, 23 v. Cu- rago via Liverpool. Orpheus 26 van Amsterdam te Kopenhagen. Pluto, 25 Nov. van Kopenhagen te Stettin. Odysseus, 26 v Kopenhagen te Amstex'dam. Ganymedes, 26 Nov. van Bourgas te Stam- boul. Agamemnon, Lissabon n. Malaga p. 26 Gi braltar. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Tjaxidi (uitreis) p. 26 (5 v.m.) Fini- sterre. Kota Agoeng (uitr.) 26 v. Bomboy. Kota Nopan (thuisreis) p. 25 (7 v.m.) Perim. Kota Pinang (thuisreis) 24 (8 n.m.) van Genua. Kota Gede, 26 Nov. van Batavia te Soera- baja. JAVA—NEW-YORK LIJN. Kota Radja, New-York n. Java p. 26 (3 n.m.) Point de Galle. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alphacca (thuisreis) 24 van Buenos-Ayres. Alwaki (thuisreis) p. 24 Nov. Teneriffe. SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN. Bintang, Calcutta n. Vancouver 24 v. Sin gapore. Tosarie, Vancouver n. Bombay 24 te Bela- wan. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Polphemus, Batavia naar Hamburg 24 van Londen. City of Khartoum, Otar naar Rotterdam 25 van Pox't Said. City of Khios, 25 van Dairen te Rotterdam Eurymedon, Manilla n. Rotterdam p. 25 Gibraltar. Alcinous, Batavia n. Amsterdam 25 van Belawan. Perseus, Rotterdam naar Japan 26 van Penang. Diomed, Japan naar Rotterdam 25 v. Port Said. Benrinnes, Hankow n. Rotterdam 26 van Port Said. Deucalino 23 van Yokohoma naar Rotter dam. City of Eastbourne, Rotterdam n. Japan 24 te Shanghai. Polydorus, Amsterdam n. Java 24 van Bela wan. Stentor, Amsterdam n. Liverpool en Java 25 (8.32 n.m.) 45 mijl West van Land's End. Agamemnon, Japan n. Rotterdam 26 van Aden. City of Bagdad, Japan n. Rotterdam 24 v. Manilla. AANGEKOMEN 26 November: Saturnus s.s. Hamburg Rhein s.s. Hamburg Bowling s.s. Leith Leeuwarden s.s. Londen Afon Dulais s.s. Swansea Baarn s.s. Hamburg Ludwigshafen s.s. Hamburg VERTROKKEN 26 November: Maroussio Logothetis s.s. Rotterdam Start s.s. Blyth Paxx Eux'opa m.s. Gothenburg Noodlottige aanvaring. De Spaansche stoomtrawler Pelegrino uit Vigo en de Portugeesche stoomtrawler Rio Cavado uit Opoi'to zijn bij Montedor met el kander in aanvaring gekomen. Eex'stgenoemd schip zonk vrijwel direct doch gelukkig konden de drie en twintig opvarenden zich op het aixdere schip x'edden; zij zijn te Leixoes aan land gebx-acht. Vlootvermindering en -vermeerdering. Het in 1920 gebouwde tankstoomschip Asien- to van de Nederl.-Indische Tankstoomboot Mij te 's Gravenhage is naar Singapore ver kocht om te worden gesloopt. Daarentegen ir de vloot uitgebreid met het motortankschip Ransdoi'p, dat voor rekening van de Mij. voor Zwavelzuux'bereiding te Am sterdam aldaar gebouwd werd en een laadver mogen van duizend ton heeft.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 5