HET NIEUWE AVONDBLAD Bekende plaats gen oo ten 19e JAARGANG No. 330 WOENSDAC 28 NOV. 1934 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ct8., per maand 40 cents plus 2j4 cents Incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, lossenummersS cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Tel. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIEN: 15 regels fö.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeeüngen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTTëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnél van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers lijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: t008.bij algeheele invaliditeit; 600bij overlijden; 400.— bij verlies van een hand, voet of oog; 250.bij verlies van een duim; 150.— bij verlies van een wijsvinger; 100.bij breuk van boven- en/of onderarm; 100.bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.— bij overlijden van man en vtouw beiden; 3000.bij overlijden van den man alleen; 2000.— bij over lijden van de vtouw alleen Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400.— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijl of mets abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtent deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe HA.V.-Bank U Schiedam. VELSEN RAADSVERGADERING. Advies van B. en W. inzake jaar wedden burgemeester, secretaris en ontvanger aangenomen. Kwestie der steunverleening door het Rijk wegens een novum aan gehouden tot na de begrooting Gasfitters krijgen hun zin niet. Geen plantsoen, toch plant soen. En eindelijkde voor tuintjes. Gisteravond vergaderde de Raad dezer ge meente onder voorzitterschap van den burge meester. Aanwezig zijn alle leden. De ingekomen stukken worden behandeld aan het eind der vergadering. Financieele aangelegenheden. Goedgekeurd en vastgesteld worden eenige supple to ire begrootingen van Maatschappelijk Hulpbetoon, voorts wordt goedgekeurd het besluit tot het opnemen van kasgeld in 1935 tot een maximum-bedrag van f 1.500.000 en het voorstel, den burgemeester te machtigen, als onderdeel van deze leening met de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten een re kening-courant-overeenkomst aan te gaan van f 380.00-0 en f 550.000, het laatste voor den kapitaaldienst. Den 30en October besloot de Raad. bij de NV. Bank voor Nederlandsche gemeenten een leening aan te gaan groot f 480.000. In dit be drag was opgenomen dekking van een deel van het tekort over 1933. Gedeputeerde Staten hebben gevraagd, dit nog niet in de leening op te nemen. R. en W. hebben daartegen geen bezwaar en stellen den Raad voor, het besluit van 30 October in te trekken en aan te gaan een leening groot f 350.000. Ook dit voorstel wordt aangenomen, Vaststelling verordening op de heffing van rechten voor dien sten. bewezen door den Ontsmet- tingsdienst en den Geneesk. en Gezondheidsdienst. Deze verordening is goedgekeurd tot 1 Januari 1935. Bij de jongste wijziging in deze verorde ning heeft de minister van Binnenlandse!) p Zaken als zijn wensch kenbaar gemaakt, dat de zorg voor afzondering, verpleging en on derzoek van patiënten tot de taak van den gem. geneeskundigen en gezondheidsdienst behoort en verzocht de nieuwe verordening in dien zin te wijzigen. Naar de meening van B. en W. kan aan deze bezwaren worden tege moetgekomen, door in den aanhef der veror dening een kleine wijziging aan te brengen. Voorts stellen B. en W. voor. nog een bepa ling op te nemen, dat de Raad in bijzondere omstandigheden gedeeltelijke ontheffing kan verleenen van het verschuldigde bedrag. Het voorstel wordt goedgekeurd. Kwijtschelding van de betaling van huurpenningen. B. en W. stellen voor. aan de speeltuinver enigingen ..Kindervreugd" te Velsen en „In Veilige Haven" te IJmuiden kwijtschelding te verleenen van het betalen van de huursom- men a f 100 voor de aan deze vereenigingen in gebruik gegeven terreinen. Goedgekeurd. Aankoop van een woning. B. en W. stellen den Raad voor, den aan koop te bekrachtigen van het door den wet houder voor de bedrijven gekochte perceel Stephensonstraat no. 6. De aankoop geschied de. omdat de eigenaar niet in staat was, de verschuldigde aflossing van de hypothecaire schuld te voldoen. Goedgekeurd. Overneming van een gedeelte van de Westlaan te Santpoort. B. en W. stellen voor, van den Polder „De Velserbroek" in eigendom over te nemen voor de som van f 25 het gedeelte van de West laan, gelegen tusschen de Hoofdstraat den Rijksweg te Santpoort. Aldus wordt besloten. Verkoop van grond. Goedgekeurd wordt de verkoop van grond aan Dr. F. J. Kuijer te Velsen, H. Rutgers te IJmuiden, A. J. van Leusen te Velsen, M. J. Bus te IJmuiden, H. Kaspers te Santpoort en J. J. Wulfers te Amsterdam. De heer En ze rink (lib.) verklaarde zich tegen den verkoop van grond aan Kaspers, omdat hij den prijs te laag vond. Het indeelen van groote bouwblokken wreekt zich hier, al. dus deze Santpoortsche afgevaardigde. De heer Vermeulen (A.R.) bleek het niet met hem eens. De mindere prijs zit ver disconteerd in de prijzen die voor de andere terreinen gemaakt worden. Na eenige discussie volgde de goedkeuring van den grondverkoop. De heeren Enzerink en van Woensel (C.P.) stemden tegen. Vaststelling van een advies aan Gedeputeerde Staten inzake de jaarwedden van den burgemeester, den secre taris en den ontvanger, In ons blad van Vrijdag 23 November j.l. is het betrokken advies uitvoerig opgenomen B. en W. geven den Raad in overweging te adviseeren Velsen voor het bepalen van de jaarwedden te plaatsen in een afzonderlik- groep tusschen de gemeenten Alkmaar, Bus- sum, Haarlemmermeer, den Helder en Zaan dam en de gemeente Hilversum, De heer Visser (s.d.a.p.) stelt zich de vraag, welken indruk het zal maken, wanneer waar op alles bezuinigd is, de raad ten op zichte van de hooge functies een ander stand punt inneemt. Spreker's fractie kan zich met het voorstel van B. en W. niet vereenigen. De fractie heeft zich er over verwonderd, dat waar B. en W. met de voorstellen van Ge deputeerde Staten accoord zijn gegaan, zij dit thans niet doen. De heer Vermeulen (AH.) herinnert er aan, dat bij de salarisregeling zou worden gelet op het herstellen van verkeerde ver houdingen. De consequentie hiervan is, dat ook hier de gevraagde rectificatie wordt aan- ;ebracht. Daarom zal spreker met genoegen z-ijn stem aan het voorstel geven. De heer Groeneveld (C.H.) ziet uit de houding van Gedeputeerde Staten een klei neering van de gemeente Velsen. Hij is voor het voorstel. Nu aan de loonen van personeel in over heidsdienst overal getornd wordt en velen honger lijden, meent de heer Van Woensel (C.P.) dat de salarissen waar het hier om aat nog „knap hoog" zijn. Hij stelt voor, alle salarissen van gemeentepersoneel boven f 2501) terug te brengen op dit bedrag, hetwelk spre ker voldoende acht om er behoorlijk van te leven. De heer Maas (RK.) is van meening, dat voor deze gemeente meer verlangd wordt dan in Bussum. Hij meent, dat het voorstel aangenomen dient te worden, ook al ter ver krijging van eerherstel. De heer Groeneveld (C.H.) voelt veel voor het denkbeeld van den heer Van Woen sel, maar dan voor iedereen. De heer Maas: „Ook voor Wijnkoop en 3 Visser". De heer Van Woensel: „Natuurlijk". De heer Visser (s.d.a.p.) brengt nog naar voren, dat het bij hem niet gaat om af te doen op de waardigheid van het ambt. Hij meent echter, dat de waardigheid voldoende is betaald, met de bedragen, voorgesteld door Geeputeerde Staten. Omdat zooveel, wat ge daan moest worden, onmogelijk is geworden, mag de Raad thans niet anders doen dan bij andere bezuinigingsvoorstellen. Het voor stel van den heer Van Woensel heeft spre ker verbaasd, want in Amsterdam wilden de vrienden van den heer van Woensel tot f 5000 gaan. De heer Dunnebier, wethouder wijst er op, dat niet B. en W. doch de provincie deze zaak aanhangig heeft gemaakt. Spreker acht het idee van het vormen van een tusschen- groep een gezonde gedachtengang. De heer Vermeulen (A:R.) wijst er op, dat de heer Visser bij enkele verhoogmgen geen bezwaren heeft gehad, dat het meer zou kosten. En thans brengt de heer Visser dit argument naar voren. Spreker wijst op het •roote belang, dat er een goed salaris wordt gegeven, waardoor het mogelijk is, dat de emeente goede krachten kan krijgen. De heer Van Woensel handhaaft zijn voorstel. Het wordt echter niet ondersteund, zoodat het niet in behandeling kan komen. Het voorstel van B. en W. wordt aangeno men met 18 tegen 9 stemmen. Steunverleening in de kosten der gemeentehuishoudin g. Zooals men weet heeft het Rijk aan de ge meente een renteloos voorschot aangeboden als steun in de kosten der gemeentehuishou ding ten bedrage van vermoedelijk ruim f 104.000. Het voordeel voor de gemeente becij feren B. en W. voor het eerste jaar op f 4427.69. B. en W. achten het echter niet mo gelijk, alle door de regeering gestelde voor waarden na te komen. Het college stelt den Raad voor, het voorschot alleen aan te nemen, wanneer de ministers van Binnenlandsche Zaken en Financiën bereid zijn, ten opzichte van zekere punten het door het college weer gegeven standpunt van de gemeente te aan vaarden. De voorzitter deelt mede, dat B. en W. dit punt terug nemen, om het in de volgende vergadering aan de orde te brengen. De heeren Vermeulen, Homburg, ten Broeke en Maas stellen voor, dit punt niet te behandelen bij de begrooting, doch het later apart in bespreking te brengen. De heer Visser (S. D. A. P.) verklaart, dat hij zich niet het recht laat ontnemen, hij de begrooting het beleid van het college ter sprake te brengen. De heer Vermeulen (A. R.) verwondert zich over de woorden van den heer Visser. Het gaat om groote gemeentebelangen en als „de overzijde" dit niet inziet, zou spreker genood zaakt zijn, desnoods een voorstel in te dienen bij de begrooting geen algemeene beschouwin gen te houden. Het is sprekers bedoeling, door gezamenlijk overleg te zoeken, wat het beste voor de gemeente is. De heer Visser ziet niet in, dat het bespre ken van het beleid van B- en W. in strijd is met de belangen der gemeente. Als de andere fracties geen algemeene beschouwingen wil len houden, moeten zij dat weten, maar men kan dit sprekers fractie niet onthouden. De heer v. d. Flier fS. D. A. P.) verwondert zich er over, dat B. en W. de zaak terugnemen, zonder daarbij eenige toelichting te geven De heer Vermeulen heeft wel gezegd, wat hij niet bedoelt, maar hij heeft niet gezegd, wat hij wel bedoelt. Uit de voorstellen van den heer Vermeulen leidt spreker af, dat B. en W. over hun voorstel, het punt terug te nemen, met den heer Vermeulen gesproken hebben Spreker was van dit voornemen niet op de hoogte. De heer Vermeulen stelt zich aan alsof hij officieus directeur van den Raad is Het komt niet te pas, dat de heer Vermeulen zoo optreedt. De heer Dunnebier, wethouder, wijst er den heer V'sser op, dat als hij een standje voor het college in petto heeft, hij dit evengoed na de begrooting kangeven bij de behandeling tvan de kwestie der steunverleening. De voorzitter antwoordt den heer v. d. Flier, dat B. en W- niet van plan waren, de zaak terug te nemen. Er is echter een no vum ingekomen, waarop het college niet gere kend heeft. Laat de raad accoord gaan met het voorstel van den heer Vermeulen. Uitstel kan deze zaak niet schaden, alleen ten goede komen. Wat de voorzitter vraagt, is de fractie na de woorden van den heer Vermeulen niet mogelijk geworden, aldus de heer v. d. V e e n (S. D. A. P.) Als de heer Vermeulen de door hem gesproken woorden niet terugneemt, kan spreker niet voor aanhouding stemmen. Een Hollander laat zich nooit dreigen, al dus de heer Maas (RK.) en daarom kan hij het met den heer v. d. Veer eens zijn. Hij kon het van den heer Vermeulen begrijpen, maar toch had deze zoo niet moeten optre den. Hij had dan beter een besloten zitting aan kunnen vragen. De heer Vermeulen ontkent, dat hij een dreigement uitgesproken heeft. Er is van de andere zijde gedreigd: neem jullie maar aan, wat je wilt, we doen het toch. Als men een Hollander dreigt, dreigt hij terug, aldus de heer Vermeulen. Hij heeft niet bedoeld, een dreigement te uiten, hij heeft alleen gezegd, met zijn fractie een eventueel voorstel in te zullen dienen. De voorzitter garandeert de linkerzijde, dat zij de volle gelegenheid krijgt, het beleid van het college te bespreken. Wanneer men dit bij de begrooting toch zou willen doen, zou het kunnen gebeuren, dat daarop geen ant woord gegeven werd. Meer kan de voorzitter over deze zaak niet zeggen. De heer Visser wil er gaarne iets meer van weten. Ook deze spreker verklaart voor het dreigement van den heer Vermeulen niet op zij te gaan. De heer Bosman, wethouder wijst er op. dat de verschillende gemeentebladen verband met elkaar houden. Spreker acht het raad zaam, dit verband niet te verbreken. Na eenige discussie schorst de voorzitter de vergadering. Na de heropening deelt de heer Visser mede dat, na de toezegging van den voorzitter in besloten zitting gedaan en de mededeeling van den heer Vermeulen, dat hij zijn woorden niet als een dreigement heeft bedoeld, spre kers fractie er mee accoord gaat, dat deze aangelegenheid niet bij de behandeling der begrooting ter sprake gebracht wordt. Het voorstel van B. en W. wordt daarop met stem van den heer van Woensel (C.P.) te gen aangenomen. Verkoop van gasapparaten door het gasbedrijf. De heer Homburg (A. R.) verdedigt d belangen der particuliere gas- en waterfitters. Hij meent, dat de gemeente op den thans in geslagen weg niet voort moet gaan. Het is wel gewenscht, dat het gasbedrijf reclame maakt, maar verkoop moet achterwege blijven, waar blijkt dat hierin van particuliere zijde volko men wordt voorzien. Spreker is voornemens een voorstel van deze strekking in te dienen Verschillende sprekers zetten hun stand punt uiteen. Na een uitvoerige discussie stelt de heer Homburg voor, B. en W. te ver zoeken, maatregelen te nemen, die tot beëin diging van den verkoop van apparaten door het gasbedrijf leiden. De heer ten Broeke (C.H.) vindt dit te ver gaand. In elk geval wenscht hij het gas bedrijf de bevoegdheid te geven, controle op de apparaten uit te oefenen. Het voorstel van B. en W. wordt daarna in stemming gebracht. Het wordt aangenomen met 20 tegen 7 stemmen. Het voorstel van den heer Homburg is hier mede vervallen Het terrein aan het Tiberiusplein. B. en W. adviseeren, niet aan te nemen het voorstel van de heeren Van der Flier, Visser en Luikman, het terrein aan het Tiberius plein te bestemmen voor plantsoen. De heer Dunnebier deelt mede, dat het de bedoeling van B. en W. is het terrein voor- loopig als plantsoen te doen inrichten, waar aan de voorzitter nog toevoegt, dat de kans dat het terrein bebouwd wordt uiterst gering is. Het voorstel wordt aangenomen. Motor- en rijwïelreglement. B. en W. stellen den Raad voor hen te machtigen tot het nemen van een besluit in zake de verlichting van stilstaande motor rijtuigen. Goedgekeurd. De voortuintjes in de Kennemerlaan. De heer He ij koop (O. K.) had verwacht dat na afloop der bemiddelingspogingen het adres van de winkeliers wel weer in den Raad besproken zou worden. Spreker wijst er op dat het niet zoozeer een bezwaar is van de winkeliers om den grond af te staan, als de wijze waarop B. en W. dit wenschen af te dwingen. In een tijd, dat de winkeliers het zeer moeilijk hebben worden de menschen op extra kosten gejaagd. De heer Dunnebier, wethouder, geeft toe, dat het inderdaad juist is, dat de zaak wel eerder in den Raad gebracht had kunnen worden. Er is tegenovèr de betrokkenen de grootste coulance gebezigd, maar zij waren voor een behoorlijke oplossing niet te vinden. De voorzitter wijst er eveneens op. dat de allergrootste coulance is betracht. Spreker heeft de vergadering, waarin de zaak met den heer Homburg besproken werd bij gewoond en hij ging van die vergadering weg met de gedachte, dat de zaak in orde zou komen. Wanneer blijkt, dat het artikel in de A.P.V. geen rechtskracht heeft, zijn de menschen ten onrechte vervolgd, meent de heer He ij- koop, Daarom acht hij het billijk, dat de emeente de kosten aan de betrokkenen ver goedt. De heer Dunnebier, wethouder, meent, dat het dwaasheid zou zijn, dat de gemeente de kosten betaalt van een vervolging volgens een eigen verordening ingesteld. Z.hoS. wordt de conclusie van B. en W. aan vaard. Ingekomen stukken. Het adres van het P.A.S. inzake de steun verleening wordt uitvoerig besproken. Dan volgt nog een korte rondvraag en het is al weer bijna half elf eer de vergadering gesloten wordt. MEJ. G. OFFERMAN f Alhier is, 63 jaar oud, overleden mej. G. Of ferman, kosteres der Ned. Herv. Gemeente, die verleden jaar nog onder zeer veel belangstel ling haar 25-jarig jubileum als zoodanig had gevierd en toen gehuldigd werd. Zij werd toen vooral geëerd om haar groote trouw en hulp vaardigheid. Hoe hoog haar persoon en werk werden schat is wel gebleken bij de teraardebestelling. In de Ned. Herv. Kerk werd een rouwdienst gehouden, geleid door Ds. J. Th. Meyer, waar bij vele gemeenteleden tegenwoordig waren. Ook op de begraafplaats De Biezen waren ve len aanwezig. Het stoffelijk overschot werd grafwaarts ge dragen door leden van den kerkeraad en de kerkvoagden. Hier heeft de heer D. Schuyt, president-kerkvoogd, woorden van dank en waardeering gesproken. IJMUIDEN De „Lingestroom" op de Noorderpier. Uitspraak van den Raad voor de Scheepvaart. Door onze lens gesnapt. De Raad voor de Scheepvaart deed uit spraak inzake het stoomschip ..Lingestroom", dat tijdens het uitvaren van de buitenhaven van IJmuiden op de Noorderpoer is geloopen. De Raad is van oordeel, dat de oorzaak van dit ongeval hierin is gelegen, dat het roer niet naar bakboord te krjjgen was, toen dit noodzakelijk was om het tegen de pier loopen van het schip te verhinderen. De vraag doet zich dus voor, hoe het mo gelijk was, dat het roer niet naar bakboord was te krijgen. Wat het roer zelf betreft, doen zich ver schillende mogelijkheden voor. zoo bijvoor beeld deze, dat er geen stoom op de stuur- machine zou hebben gestaan. Door de getui gen wordt ten stelligste betwist, dat dit ge val zich hier zou hebben voorgedaan. De Raad acht het waarschijnlijk, dat de afsluiter voor den afgewerkten stoom naar den condensor niet geheel open is gezet. Een stuurmachine is buitengewoon gevoelig voor tegendruk. Het is dan wel mogelijk, dat de stuurmachine plotseling weer gaat werken. Ook is daarmede niet onvereenigbaar. dat nadat bedoelde manipulatie van het overzet ten van den stoom plaats had gehad dit geschiedde in de sluizen het roer nog nor maal heeft gefunctionneerd. Immers, de mo gelijkheid bestaat, dat de afsluiter naar den hoofdcondensor slemhts even was opengezet en men verzuimd heeft dezen verder open te zetten. Het dat al is de Raad zich ervan bewust, dat hiermede nog geen verklaring is gege ven van het feit, dat het stuurrad op de brug, ook naar den anderen leant, niet te bewegen zoude zijn geweest. De Raad kan moeilijk aannemen, dat deze bewering juist is. Juist zou de bewering kunnen zijn, wanneer het, stuurrad, dat zich bij de stuurmachine be vindt. werd vastgehouden. Er is niets geble ken, dat er op wijst, dat dit het geval zou zijn geweest. Overigens verklaarde de roer ganger, dat het stuurrad toch wel 2 cm. te be wegen was. De Raad moet echter aan een fout in de waarneming denken, hetgeen on der de omstandigheden van dit geval men eag het schip op de pier aanloopen niet zoo vreemd zou zijn. Onbeweeglijkheid van het stuurrad is alleen mogelijk bij een hinder nis in de overbrenging. Daarvan is hoege naamd niet-s gebleken, toen die overbrenging is onderzocht. De onbeweeglijkheid van het rad naar beide zijden moet op suggestie be rusten, tenzij de werking der regelschuif moedwillig werd gestoord. Mocht inderdaad de waarneming van ka pitein en roerganger juist zijn geweest, dan kan de Raad, wanneer moedwil uitgesloten is, geen verklaring van dit geval vinden. Tenslotte wil de raad nog wijzen op het feit dat sleepboothulp hier verrassend snel aan wezig was. Ten duidelijkste in hier gedemon streerd, hoe nuttig het is, met het oog op de veiligheid zoowel van de scheepvaart als van have~n, dat ter plaatse sleepbooten gereed lig gen om onmiddellijk hulp te kunnen bieden. A.-R. KIESVEREENIGING Op de laatst gehouden ledenvergadering van de A.-R. Kiesvereeniging „Nederland en Oranje" is besloten, 14 December a-s. een ..praatavond" te houden in de turnzaal van de Marnixschool, Voor dezen praatavond is uitgenoodigd het lid der Tweede Kamer de heer Chr. v. d. Heuvel. Verder werd besloten te trachten een debat avond te organiseeren met de N. S. B. BURGEMEESTER RAMBONNET. Het is al weer 2 1/2 jaar geleden, dat Mr. F. L. J. E. Rambonnet zijn rustige gemeente Schoonhoven verliet, om het burgemeester schap te aanvaarden van de zooveel grootere en moeilijker bestuurbare gemeente Velsen. In de 2 1.2 jaar, welke burgemeester Ram bonnet in ons midden vertoeft, heeft hij zich doen kennen als een man, die weet wat hij wil, heeft hij zich volkomen ingewerkt in de vele moeilijke vraagstukken, die het besturen van een gemeente als de onze met zich mee brengt. In de IJmuider Courant van 6 April 1932 gaven we een beschrijving van een bezoek, dat we aan onzen toen pas benoemden burger vader brachten. Over de eerste kennismaking schreven we: „Burgemeester Rambonnet liet ons, nadat we even geantichambreerd hadden binnen. Een ouderwetsche kamer, familiewa pen, familieportretten, alsmede eenige andere schilderijen aan den wand. Achter ons wilde Jan van Speyck z'n kanonneerboot in de lucht doen vliegen. Geheel een burgemeester, die past bij het oude stadje. Maar geen ouderwetsche burgemeester. Een breedgeschouderde 47-jarige. eenigszïns ge drongen figuur, joviaal en hartelijk, aristo craat. Ziedaar burgemeester Rambonnet, ge schilderd na een korten eersten indruk. Burgemeester Rambonnet werd geboren in Elburg, op de hem toebehoorende buitenplaats „Putten". Voordat Mr. Rambonnet in Schoon hoven zijn functie aanvaardde, was hij bur gemeester van Rokanje. Ongetwijfeld zal Mr. Rambonnet wel eens een enkele maal aan zijn oude gemeente heb ben teruggebracht, bij de vele moeilijkheden, waarvoor hij in Velsen werd geplaatst. Finan cieele zorgen der gemeente, de moeilijke sta kingsdagen, moeilijkheden met de regeering zijn allemaal factoren die het burgemeesters ambt in Velsen tot een weinig begeerlijke functie hebben gemaakt. Maar desondanks verricht Mr. Rambonnet met opgewektheid zijn moeilijke taak. Niet alleen als burgemeester, ook als voor zitter beschikt Mr Rambonnet over de eigen schappen, die voor deze functie vereischt wor den. Op een kalme en waardige wijze leidt hij de vergaderingen, met kennis van zaken be spreekt hij de. verschillende onderwerpen. Schoolvoeding. De tweeduizend gepasseerd. 19 Nov. '34. Laatste opgave f 1849.61. J. H. M. f 4, Sub. Comm. Rijksvischhal f 36. kwitanties betaald groot f 2, f 1, f 2.50, f 5.20, Mevr. N. N. f 0.25. Bonnenverkoop. 24 B Mej. T. f 1.20, 35B J. Z. f 1.75, 122B d- B. f 6.10, 105B Mevr S. f 5.25, 109B Mevr. C. f 5.45, 75B d. G. f 3.75. 51B Mevr. B. f 2.55, 78B Mevr. M. f 3.90, 200B Mevr. W. f 10, 57'B Mevr. V f 2.85, 92B Dames de P. en V. f 4.60, 116B Mej. S. f 5.80, 253B Mevr v. d- H. f 12.65, 72B dames H. f 3.60, 59B Mevr. D. f 2.95, 75B Mevr. M. f 3.75, 600B K. f 30, 126B v. D. f 6.30. 186B H. f 9.30, 190B Mevr. M. f 9.50, 236B Mevr. v. V. f 11.80, Ont vangen van den heer L. f 2.50, Totaal f 2045,11. Het comité zegt voor alle bijdragen hartelijk dank. Voor het Comité J. PLU, Penningmeester VREEMDE „UITLEGGERS". „Uitleggers" zijn kabeljauwen van den laat- sten trek. Maar de Henriette Jacoba had gis teren een heel ander soort uitleggers, n.l. een groote partij vioolvisch of hammen en wel niet minder dan 130 stuks. Deze onsmakelijk uitziende visschen met hun eigenaardig platte koppen brachten toch nog f 52 op.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 1