HET NIEUWE AVONDBLAD JOH. ELZER Koningstr. No. 12 J. Fortgens Zoon 19e JAARGANG No. 334 'MAANDAG 3 DECEMBER '34 IJMUIDEQ COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maaaö 40 cents plus 2$4 cents incasso, per kwartaal 1.30 plus 5 cents Incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Tel. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIEN: 1—5 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. AT.T.g ADVERTENTTëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnéa van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers lijn ingeschreven en verder op voorwaaiden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: 8000^- bij algeheele invaliditeit; 600bij overlijden; 400.— bij verlies van een hand, voet of oog; 250.bij verlies van een duim; 150.— bij verlies van een wijsvinger; 100.bij breuk van boven- en/of onderarm; 100.— bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.— bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.bij overlijden van man en vrouw belden; 3000.— bij overlijden van den man alleen; 2000.— bij over lijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. f 400.bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijl of metf abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf Is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Ultkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe HJk.V.-Bank t* Schiedam. VELSEN CONCERT „DE EENDRACHT" De harmoniekapel der Papierfabriek gaf in gebouw Concordia haar eerste winterconcert, dat slechts matig bezocht was. De wegblij vers hebben alleszins ongelijk gehad, want niet alleen was door de kapel een belangwek kend programma ingestudeerd, ook de solis tische nummers waren het aanhooren over waard. Acht maanden heeft de heer G. H. Boedijn het corps geleid alvorens dit concert te ge ven; in dien tijd werd een geheel nieuw re pertoire ingestudeerd, dat geheel ingesteld is op het volume van de concertzaal. De voorzitter, de heer Kei, opende met een kort welkomstwoord in het bijzonder aan de aanwezige directieleden, de .afgevaardigden der zusterverenigingen waaronder die uit Hoorn en Beverwijk. Een verrassend-fijntjes geblazen inzet van den Florehtiner-marsch bewees reeds onmid dellijk, dat men in den heer Boedijn een ge- nialen opvolger gevonden had. Dat aan alle registers, in het bijzonder wel dat der klarinetten, een bijzondere zorg be steed was, bewees wel de inzet van het trio. Er werden op dezen avond pianissimo's ge maakt, die glaszuiyer als ze waren, voor zulk een groot ensemble een bijzondere verdienste genoemd moeten worden. Geen enkele maal kwam men met het volume van de zaal in conflict. Massenet's Scènes Alsaciennes werd prach tig uitgevoerd. De uitvoering van de eigenaar dige zetting van den „Zondagmorgen" werd een met belangstelling gevolgde prestatie. Het aansluitend koraal gaf gelegenheid de altijd prachtige bassen van het corps opnieuw te bewonderen. In het pastorale gedeelte, dat de landelijke rust uitbeeldt, hoorden we een knap duet fluit en hobo, die beiden over een mooie toon beschikken. Een fijntjes genuanceerden voordracht ge noot de cabaretscène, die door den dirigent strak gerhythmeerd gehouden werd. Een tikje Fransche gratie zou de wals nog meer ten goede gekomen zijn. In het derde gedeelte kregen klarinet, alt- saxophoon, en fluit gelegenheid te bewijzen wat zij waard waren, terwijl de kapel zich door een beschaafde begeleiding waardig aan het geheel aanpaste. Ook mogen wij de geestige trombonetrekjes, de sonore basnootjes van de diepe bassen in het Zondagavondfeest memoreeren. Ook het hooge koper was hier op zijn best. De taptoe werd knap" geblazen. De heer Boedijn heeft alle eer van zijn mu- zikalen arbeid en dit moet hem. het uitbun dige applaus van zijn verrukt publiek ze kei- bewezen hebben. De kapel mocht in die hulde deelen. Een kwintet, bestaande uit 3 klarinetten, tuba en saxophoon (de heeren K. Hollander, Brouwer, van Coezand, Dekker en de Rooy) voerde Serenade van Gounod en Schumann's Traumerei uit in een arrangement van den dirigent. Met name van het tweede werkje hebben we genoten; de stemming was zeer zuiver en de blazers, in 't bijzonder de solo- clarinet en de tuba, droegen het hoogst-muzi- kaal en met mooie Loonvorming voor. Toch hooren we 't liever voor cello. Een Trio Sonate van Haydn werd door de heeren J. Groot, J. J. Stolte en H. Koeman op clarinet uitgevoerd en een warm applaus viel deze veelbelovenden ten deel. De voordracht hadden we ons gevoelvoller gedacht; men verliest anders zoo spoedig de aandacht van zijn hoorders. Tot onze spijt riep een ander concert ons weg. Wij vertrouwen, dat het verdere pro gramma waarop werken als Sibelius, Valse Triste, van Beethoven's Andante uit de Vijfde en een Rossini-ouverture prijkten, een even zoo voorname uitvoering genoten hebben. W. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen ter openbare kennis, dat door hen aan de N.V. Papierwarenfabriek voorheen J. van den Berg Jr. te Huizen, vergunning is verleend tot het oprichten van een papier warenfabriek in het perceel Bloemendaalsche- straatweg no. 1 te Santpoort. BAZAR ST. CAECILIA. De R.K. Harmonie Vereeniging St. Caecilia zal op 1, 2 en 3 Februari 1935 in het R.K. Ver- eenigingsgebouw aan den Wijkerstraatweg een bazar ten bate harer vereeniging orga- niseeren. ONGEWENSCHT BEZOEK. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is door onbevoegden een nachtelijk bezoek ge bracht aan den tuin van een der bewoners Van het villapark Velserbeek. «Morgens ontdekte men in den tuin groofce voetstappen. Bij nader onderzoek bleek, dat het hek, dat toegang tot den tuin geeft, geheel ontzet was. Er werd niets vermist. Vermoed wordt, dat de bezoekers gestoord zijn geworden. ST. NICOLAASFEEST VAN ..DE GIETELING". De vereeniging „De Gieteling" organiseert a.s. Donderdagavond een St. Nicolaasfeest in de Bioscoop De Pont. Medewerking wordt ver leend door den heer Henri Nolles, hofartist en conferencier, den Haag en de Hoogoven. Kunst kring onder leiding van den heer L. v. d. Hoef. Na V-'ëindiging van het programma vindt een ge^elïg samenzijn plaats. CONCERT ST. CAECILIA. Onder leiding van haar directeur, den heer N. Joossen, gaf de R.K. Harmonievereeni- ging St. Caecilia in het R.K. Vereenigings- gebouw, een concert. Toen dit een aanvang nam, was de zaal zeer goed bezet. Na met een marsch zich eerst even inge blazen te hebben gaf St. Caecilia de Ouver ture „De vroolijke vrouwtjes van Windsor", van Nicolaï ten beste. Directeur Joossen, aan wien het corps een kundig leider heeft, be wees, dat de kapel beschikt over een ver dienstelijk hout en koper, dat echter maar al te dikwijls met de stemming overhoop lag. Men heeft het wel in de vingers en he klank van 't geheel is niet kwaad, doch men be. stede aandacht aan de toonvastheid. Dit werk en het Ballet d'Isoline van Mas- sager waren nummers van het concours in den afgeloopen zomer te Den Haag gehouden. Het ballet had ontegenzeggelijk betere kwa liteiten. Een belangrijk deel voor een goede uitvoering was den solo-klarinettist toebedeeld die vlot en met voordracht zijn rol speelde. Het hout maakte in deze melodieuze com positie een goede beurt. Mede door de ruime bezetting van St, Caecilia werd dit een hei- best voorgedragen nummers van het pro gramma. Van de verschillende onderheelen was extra studie gemaakt en he.t geheel paste zich harmonieus aan het volume van de zaal aan. Fijne hobo-trekjes, mooi klarinetwerk, technisch zeer verdienstelijke figuraties dei- bassen en trombone-passages, maar ook on- harmonieuze saxblazers. Gedeelten uit La Damnation de Faust ver vielen en werden vervangen door de Scènes Pittoresques van Massenet. In de marsch-introductie hadden de bassen wat minder kunnen geven. De Fransche Wals wist directeur Joossen muzikaal, geheel in stijl, te doen uitvoeren. Aan het tempo werd hier en daar nog wel een nootje of zoo opgeofferd. Met het Angelus leverde het ensemble mooi werk en hadden trombones, klarinetten en hobo gelegenheid te laten hooren, dat zij geroutineerde blazers met toonvorming zijn. Zij behooren tot het meest te waardeeren ge deelte van St. Caecilia. Dankbaar applausviel directeur Joossen en zijn volgelingen voor hun muzikaal op treden ten deel. Aan den avond werkte verder nog mede de damestooneelvereeniging „Opwaarts", welke voor het voetlicht kwam met een klucht in bedrijven: „Hoe Muis 't klaar speelde". Onnoodig te zeggen, dat de jeugdige actri ces de lachers op haar hand hadden. Voor den aanvang van het concert hechtte de voorzitter de veroverde lauweren (een zil veren lauwertak van het Haagsche concours en een gouden medaille van de Winkeliers. vereeniging Wijkeroog) aan het reeds rijk beladen vaandel. W. Iets aparts voor de Sint Ziet ons Antieke hoekje IJMUIDEN WIE BEHOORT TOT DE GELUKKIGEN? Op de dezer dagen in de B.L.O.-school gehou den tentoonstelling- van werkstukken der leer lingen mochten de bezoekers tegen een kleine vergoeding raden naar het aantal boonen, dat zich in een fles-ch bevond. Dit aantal was 988. Onderstaande nummers komen in aanmer king voor een prijs: 999 cocosmat, 950 fruitmand, 950 bloemen mandje, 899 theeblaadje, 853 sleutelhanger, 851 sleutelhanger, 850 borstelhanger, 850 bloemvaasje, 834 sachet, 803 eierrek, 800 sa chet, 790 brief kaartende os, 750 bonbonmandje, 700 naaldenboekje, 700 sierdoosje, 700 dweiltj_e, 690 portefeuille, 685 console, 654 doosje, 650 kleedje, 650 dweiltje, 650 lucifershanger, 639 console, 630 portefeuille, 570 sleutelhanger. Prijzen kunnen tot 8 Dec. afgehaald worden aan de school tusschen 2 en 4 uur. BEKROOND PLUIMVEE. Op de 15e Internationale Jubileumsten toonstelling van de Rotterda-msche Pluim vee- en Konijnenvereendging behaalden onze plaatsgenooten de heeren J. Th. Verzijlbergh i H. Wissman mooie successen. De heer Verzijlbergh behaalde met zijn in zending goud-wyandotten 2 eerste, 2 tweede en 1 derden prijs, de door den heer Wiss-man ingezonden Engelschen leghorn-haan kwam naar IJmuiden terug, bekroond met 1 eersten i 1 eere-prijs. Beide heeren zijn lid van de Kennemer Pluimvee-Vereeniging. VISSCHERIJNIEUWS IN EEN NOTEDOP. De opvarenden van de stoomtrawlers Vios II en Poolzee hebben hun hebben en houden van boord gehaald, waaruit kan worden afge leid, dat deze trawlers worden opgelegd. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is de alhier binnengekomen haringlogger A E 110 thuisbehoorende te Einden bij hoogwater op den strekdam geloopen. Zaterdagmorgen is het vaartuig met behulp van een zusterschip vlotgebracht. Ook Zaterdagavond liep een soortgelijk vis- schersvaartuig op een der strekdammen. Deze logger- is, na ongeveer 10 minuten te hebben vastgezeten op eigen kracht vlotgekomen. De laatste dagen zijn eenige van deze sche pen hier binnengekomen. Deze loggers heb ben, naar ons werd medegedeeld, tijdens de haringvisscherij op de Noordzee van hunne reederijen order gekregen, in Het Kanaal te gaan. visschen. Zij hebben zich hier van een zeekaart voor een Kanaalreis voorzien, aangezien zij deze met het oog op hun oorspronkelijke vangplaats i niet aan boord hadden. (Adv. Ingez. Med.) Een nieuw koelprocédé voor visch. Omwenteling in den vischhandel? In een te Bremen verschijnend dagblad komt een sensationeel artikel voor over een nieuw koelprocedé, waaraan wij het volgende ont- leenen: In alle stilte is in Bremen een uitvind in; jedaan, waarvan de economische beteekenis van onschatbare waarde geacht moet worden. Het gaat hier om een nieuw koelprocedé, uit gevonden door den banketbakker Hecker- mann, die octrooi op zijn uitvinding heeft; ge vraagd. Het is reeds herhaaldelijk door ge leerden van naam in de practijk beproefd en o.a. door Prof. Dr. Kochs, leider van het proef station voor fruit en groenten in Berlin-Dahlen goedgekeurd. Met behulp van dit nieuwe koel procedé is het mogelijk, fruit en groente ja renlang versch te houden. Terwijl de proefnemingen met het vetrsch- houden van fruit en groente reeds gedurende langen tijd geschiedden, heeft thans i-Iecker- mann, in samenwerking met Snock-Fischer en gesteund door de Nordsee, Bremen-Cuxha- v-en zijn procédé ook aangewend voor het versch-houden van visch. Daarbij is gebleken, dat het eerst beproefde versch-houden van z.g. magere visch een groot succes is gewor den. Het zal, wanneer de technische maatre gelen daarvoor getroffen zijn, in de toekomst mogelijk zijn, een. deel van de Duitsche visch- aanvoeren, vooral in tijden wanneer de markt overvoerd is, op te slaan om ze dan, wanneer de markt schaarsch voorzien is, bijv. in den zomer, wanneer de Duitsche trawlers ter ha ringvangst zijn en daardoor de andere vis- scherij, beperkt is, de moedige hoeveelheden visch op de markt te iba-engen. Daardoor zal niet alleen een vaste tendenz der prijzen ont staan, maar dit za.1 ock -bijdragen, tot het ver minderen van de hoeveelheden uit het buiten land aangevoerde visch. De belangrijke eco nomische beteekenis van het nieuwe procédé ligt dus voor de hand. Het procédé-Hecke-rmaim wordt nog aange vuld, voor wat betreft het versch-houden van visch, met een eveneens door de „Nordsee" be proefd procédé voor het koelen van visch tij dens het transport met behulp van droog ijs. In samenwerking met de Koolzuur fabriek Hannover G.m.b.H. te Rethen aan de Leine en met steun van de Reichsbahn zijn deze proef nemingen uitgevoerd. Hierbij worden in de wagons, waarin de visch met waterijs gekoeld wordt, door Tovote. directeur van genoemde koolzuurfabriëk uit gevonden thermen (flesschem) geplaatst, ge vuld met droog ijs (koolzuur)Deze koolzuur verdampt en vormt door het vrij worden van het gas een koele temperatuur, die de visch versch houdt. Op deze wijze heeft men reeds bij hooge buitentemperaturen visch in een temperatuur van 2 gr. C. naar Weenen ver zonden. Deze beide nieuwe uitvindingen zijn uiterst goedkoop en maken daardoor de visch haast niet duurder. Het blad heeft getracht, nadere bijzonder heden over de uitvinding van Heckermann te weten te komen, echter tot nu toe zonder suc ces. Er werd slechts medegedeeld, dat kwali teit van de gekoelde visch uitstekend was en de kwaliteit door een jarenlange bewaring niet achteruitging. De medewerking van de „Nordsee" beperkte zich tot nu toe tot het beschikbaar stellen van visch. ANSJOVIS-BERICHT. (Medegedeeld door de Coöp. Ansjovisverkoop Vereeniging) Ansjovis: Prijzen onveranderd,handel stil. AANVOER VERSCHE HARING. In de afgeloopen week werden aan den af slag de volgende kwanbums versche haring aangevoerd: Maandag 26 November: 16 schepen met pl.m. 5500 kisten. Dinsdag 27 November: 12 schepen met pl.m. 1200 kisten. Woensdag 28 November: 14 schepen met pl.m. 4000 kisten. Donderdag 29 November: 15 schepen met pl.m. 4800 kisten. Vrijdag 30 November: 8 schepen met plm. 3000 kisten. Zaterdag 1 December: 9 schepen met pl.m. 3500 kisten. In totaal pl.m. 22000 kisten versche haring. ST. NICOLAASFEEST „IN VEILIGE HAVEN". Zaterdagmiddag 8 December wordt in „Het Wapen van Velsen" het St. Nicolaasfeest ge houden voor de kinderen van leden van de Speeltuinvereeniging „In Veilige Haven". Op dit feest zullen eenige kinderen een tooneel- stukje opvoeren, door een der leden geschre ven. Des avonds wordt in dezelfde zaal een Ouder avond gegeven. ST.-NICOLAASFEEST. Zondagmiddag had in het R. K. Vereeni- gingsgebouw het St.-Nicolaasfeest plaats voor de kinderen -der leden van den R.K. Volks bond. Het gebouw was bijna geheel gevuld met kinderen. Pastoor de Moei en kapelaan Coelen waren ook aanwezig St.-Nicolaas en zijn knecht werden hartelijk door de kinderen begroet en door den kapelaan welkom gehee- ten. De Sint werd door de kinderen toege zongen, waarna de kinderen door gooche laars werden bezig gehouden en geschenken kregen. Het was voor de kinderen een heer lijk feest. De loonen in het visscherij- bedrijf. Nog eenige vergelijkende cijfers. TROMPSSTRAAT 22, Telef. 4109 Heeren-Modeartikelen Cadeaux die uitblinken! Bovendien zelfbïnders GRATIS. (Adv. Ingez. MedLJ DE SCHEEPVAART VOOR ONZE HAVENS IN DE MAAND NOVEMBER. In de afgeloopen week zijn voor de ha vens in onze gemeente aangekomen 7 zeesche pen, waarvan 5 voor de Hoogovens, nl. 2 met erts en 3 om te laden, I voor de papierfabriek met houtstof en 1 voor IJmuiden met stuk goed. In de maand November kwamen voor de havens in onze gemeente aan 46 zeeschepen. Voor de Hoogovens kwamen aan 28 stoom schepen, waarvan 13 met erts en 2 met Steen kolen, benevens 13 om te laden. Er vertrokken deze maand van de Hoog ovens 30 schepen, waarvan 13 met een lading ijzer. Deze waren als volgt bestemd: 7 voor Zweden, 2 voor Middellandsche Zee havens, 1 voor Spanje, 1 voor Duitschland, 1 voor Letland en 1 voor Noord-Amerika. Verleden jaar kwamen voor de Hoogovens in November aan 22 zeeschepen, waarvan 13 met erts en 2 met kolen, benevens 7 om te laden en vertrokken er in die maand 6 sche pen met ijzer. Voor de papierfabriek kwamen in November aan 5 stoomschepen, waarvan 4 met hout en 1 met houtstof, tegen verleden jaar 4 sche pen,' waarvan 2 met hout, 1 met houtstof en 1 met ijzeraarde. Voor IJmuiden zijn in November nog aan gekomen 13 zeeschepen, waarvan 3 met?- ijs ei 2 met stukgoed, benevens 1 om te bunkeren en 1 om passagiers in te nemen. Van IJmuiden vertrok één schip met een lading haring naar Polen. Verleden jaar kwamen in November voor IJmuiden 15 zeeschepen aan. In totaal kwamen dus in November 46 zeeschepen aan tegen verleden jaar 41 zee schepen, dus thuis 5 schepen meer. Ook „Toenadering", het orgaan van den Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Transport arbeiders bevat nadere bijzonderheden over de voorstellen van de Reedersvereenigin.g in zake de nieuwe looncontracten in het vis- scherijbedrijf, Wij ontleenen hieraan het vol gende. Voorstellen voor de kolen- werkers. Het contract voor de kolenwerkers is 1 November jl. afgeloopen. De duur van het nieuwe contract is onbepaald. De tarieven zijn als volgt: Voor de eerste 2 uur, voorafgaand aan den normalen tijd, en 2 uur na den normalen tijd, wordt 25 pet, overwerk betaald. Voorheen 50 pet. Andere wachturen ongewijzigd en dus 50 pet meer. Steenkolen. a. la-den in trawlers b. laden van bijleggers c. laden losboot d. uit wagons in lichters e. uit wagons in trawlers f. uit wagons in fabrieken 8 man - 1.03 g. uit wagons in opslagpl. 7 man - 0.90 h. kruien uit vaartuigen naar fabriek voor af standen van 100 M. of korter 13 man - 1.37 - 1.17 i. voor elke 12 M. verder -dan 100 M, per ton extra - 0-17 - 0.13 i. overladen van trawlers in trawlers of andere vaartuigen 7 man - 1.71 k. uit opslagplaatsen in trawlers: 9 man - 0.90 Voor uitgevallen c te lezen: c. laden van niet gestation- neerde zeesleepbooten 8 man Brikettenregelmg ver valt, Motorwerk. a. steenkolen in trawlers 6 man - 0.46 - 0.42 b. laden van bijleggers 7 man - 0.90 - 0.84 c. en d. oud, laden van loodsbooten en briket ten uit schepen in opslagplaats vervalt. 1 Huisbrand Anthraciet 9 man a f 0.11 f 0.99 f 0.10 f 0.90 b. Smeedkolen 9 man a - 0,11 - 0.99 - 0.10 - 0.90 Kfvrmóet mnrri the /SduO in the C r ftfrW t értmund. /ftïnctiCV //ÏÏtuina/ fë&c&e/ot Ir f"""l Sn-rAl. I flte /uA/uy WK» -f.-*—- Oud: Nieuw: 7 man f 0,60 f 0.56 8 man - 1.03 - 0.96 9 ma-n - 0.93 uitgev. 4 man - 0.52 f 0.48 6 man - 0.73 - 0.66 - 0.96 - 0.84 - 1.40 - 0.81 - 0.80 Opvarenden der trawlers. Zooals blijkt uit hetgeen 3 wij omtrent de nieuwe loonregeling voor de opvarenden der trawlers reeds eerder hebben vermeld, wordt voor deze categorie geen algemeene loonsver laging voorgesteld. Nochtans is in het nieuwe contract een bepaling opgenomen, die vooral voor de opvarenden der kustbooten van ver strekkende gevolgen is. Voor besommingen be neden f 1750 wordt nl. ter berekening van het percentage over het bedrag, dat aan gage wordt uitbetaald, geen procentengeld ver strekt. Dit bedrag wordt dus van de bruto-be- somming afgetrokken. Volgens het oude contract hadden de op varenden na iedere reis v-an ten minste vier etmalen recht op 24 vrije uren. Voorgesteld wordt thans dit te veranderen in z-es et malen. Voor eventueel gemis van vrije dagen door buitenlandsche reizen wordt door den reeder of zooveel vrije dagen gegeven of zooveel maal 1/30 van het maandgeld, binnen 30 dagen na binnenkomst. Voorheen was dit 2/30 der maandgage voor lederen dag, dat men niet thuis was geweest. Voor extra vrije dagen kunnen voortaan niet meer Paschen en Pinksteren in aanmer king komen als men niet thuis is geweest, doch Paschen of Pinksteren. De keus: extra vrije dag of gage is aan den reeder. Voorheen moest een vrije dag gege ven worden. Losloon. Onderstaand staatje geeft een vergelijkend overzicht van de oude en de nieuwe losloonen voor de Noordzeebooten: Het losloon tot en met f 2000.a f 4.-~ wordt: Het losloon tot en met f 1000.a f 3. verder ongelimiteerd 10 ct. van iedere f 100, Besomming Voorheen Thans f 1000.— f 4.— f 3.— - 1100.— - 4.— - 3.10 - 1200.— - 4.— - 3.20 - 1300 .r- - 4.— - 3.30 - 1400. - 4.— - 3.40 - 1500.— - 4.— - 3.50 - 1600.— - 4.— - 3.60 1700. - 4.— - 3.70 - 1800 - 4.— - 3.80 - 1900.— - 4.— - 3.90 - 2000.— - 4.— - 4.— - 2100.— - 4.10 - 4.10 - 2200. - 4.20 - 4.20 - 2300. - 4.30 - 4.30 - 2400.— - 4.40 - 4.40 - 2500.— - 4.50 - 4.50 - 2600.— - 5.10 - 4.60 - 2700.— - 5.20 - 4.70 - 2800.— - 5.30 - 4.80 - 2900.— - 5.40 - 4.90 - 3000.— - 5.50 - 5.— EEN HISTORISCI-I DOCUMENT: De verzamelde handteekeningen van de koninklijke getuigen bij het huwelijk van prins George van Engeland en prinses Marina. Hieruit blijkt dus, dat voor besommingen van f 1000 tot en met f 1900 de verlaging be draagt f 0.10 tot f 1. voor besommingen van f 200-0.tot en met f 2500 blijft het losloon onveranderd, voor besommingen van f 2600 tot en met f 3000 wordt het f 0.50 lager. Pakkers genoten op deze loonen f 2 extra, dit wordt: tot f 1000 f 1 extra, tot f 2000 f 1.50 en boven f 2000 f 2 extra. De loonsverlaging voor de categorie lossers en pakkers is dus ook het grootst bij de laag ste besommingen.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 1