Ontevredenen in het Derde Rijk. Het Fransch-Duitsche accoord over de Saarmijnen. Prinses Juliana te Londen. THIJS IJS EN DE SCHAT OP DE MAAN. ♦T i Radio-Programma Uiisau/^u 4 ulCLMDCK iy>, BUITENLAND. Frankrijk ontvangt 900 millioen francs, wanneer het Saar* gebied aan Duitschland valt. Accoord wekt voldoening in Berlijn, Londen en Parijs. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS SAARGEBIED. Naar te Rome bekend wordt is bij de Saar- onderhandelingen overeengekomen, dat voor de Saarmijnen 900 millioen francs zullen worden betaald en zekere steenkoolleveranties zullen worden verricht, wanneer het plebisciet ten gunste van Duitschland uitvalt Frankrijk krijgt behalve 900 millioen francs als koopsom belastingvrije exploitatie der Warndtmijnen voor den tijd van 5 jaar. De exploitatie mag niet uitgaan boven een bepaalde hoeveelheid gewonnen steenkool. Er zijn naar Reuter verneemt maatregelen genomen om te verhinderen dat de contante betaling der 900 millioen francs een verslech- tering van de deviezenpositie van Duitschland met zich mede zal brengen. Verder is overeengekomen, dat de garanties, gelijk die in het Raadsbesluit van 4 Juni voor de stemgerechtigden zijn bepaald, tegenover de algemeen gelijke voorwaarden ook zullen wórden uitgebreid op de niet-stemgerechtig- den, voor zoover zij op den dag van het ple bisciet drie jaar in het Saargebied woonachtig zijn. Bovendien zijn maatregelen genomen dat bewoners van het Saargebied gedurende den loop van één jaar uit het Saargebied kunnen emigreeren. Deze bepaling maakt geen inbreuk op de Duitsche wetgeving op het gebied van het staatsburgerschap. Voor personen, die zich later in het Saar gebied hebben gevestigd, zijn overgangsmaat regelen bepaald. •De overeengekomen bepalingen zullen op 5 December aan den Volkenbondsraad worden voorgelegd. Nader wordt nog gemeld dat ook de kwestie der sociale verzekering is geregeld. Het accoord bevat geen regeling van poli tieke kwesties, want deze worden bepaald door aanbevelingen van de Volkenbondscommissie van drie. De voorzitter van de commissie van drie voor de Saarproblemen, baron Aloisi, is gisteren naar Genève vertrokken. De commissie van drie zal Dinsdag hare werkzaamheden te Ge nève hervatten en het rapport aan den Vol kenbond uitwerken. De Duitsche deskundigen zijn heden naar Berlijn vertrokken. De bereikte overeenkomst wordt door de Duitsche bladen algemeen gewaardeerd. De Voelkische Beobachter schrijft: De over eenkomst zal niet alleen door de bevolking aan de Saar, maar door de geheele openbare meening ter wereld met voldoenig ter kennis kunnen worden genomen. Door het feit van deze overeenkomst is een probleem uit de wereld, welks bestaan steeds een mogelijke bron van moeilijkheden en con flicten 'zou kunnen worden genoemd. Ook te Londen is het Fransch-Duitsche accoord met buitengewone voldoening ont vangen. Men is van meening, dat de thans getroffen regeling van deze kwestie, aan de regelingen die na het plebisciet nog moeten worden ge troffen, elk prikkelend karakter zal ont nemen. Uit Parijs meldt Reuter, dat men volgens de „Information" in politieke kringen aldaar de financieele deelen van het accoord als een belangrijke gebeurtenis beschouwt, die vooral te danken is aan den goeden wil der Fransche en Duitsche onderhandelaren. Met voldoe ning stelt men vast, dat het accoord een be slissende stap is in de richting van den Euro peesehen vrede. Het blad zegt verder, dat net Saar-accoord, na de regeling der Fransch- Duitsche economische kwesties, de ontspan ning, welke thans tusschen Frankrijk en Duitschland valt waar te nemen, slechts kan doen toenemen. pe. Kosten van levensonderhoud worden verlaagd. Reuter meldt uit Brussel: De Belgische ministerraad heeft in zijn zitting van Maandag een aantal maatregelen vastgesteld tot verlaging der kosten van levensonderhoud. Deze maatregelen hebben betrekking op de ordening van den handel an vleesch en vleeschwaren, terwijl voorts de spoorwegtarieven en de posttarieven worden verlaagd. De ministerraad heeft den tekst goedge keurd van een decreet, warbij de wetgeving- wordt aangevuld, welke de strafbepalingen be vat tegen aantasting van het cred.iet van den staat. Tenslotte zijn maatregelen vastge steld ter bestrijding der werkloosheid. Frankrijk, Oud-minister Reynaud pleit voor devaluatie. Bij de beraadslagingen over de begrooting voor de inkomsten bepleitte de vroegere mi nister van Financiën, Reynaud, opnieuw een politiek van deflatie en devaluatie. Minister-president Flandin en de minister van Financiën Germain Martin, bestreden deze opvatting met kracht. Rusland. Ontslagen naar aanleiding van den moord op Kirow. Het Volkscommissariaat van Binnenlandsche Zaken en de chef der politie te Leningrad heb ben den plaatsvervangend leider der Lenin grader politie en zes van diens medewerkers van hun functies ontheven en gearresteerd. Tegen hen zal een procedure wegens nala tigheid bij de bescherming van Sovjet-autori teiten worden ingeleid, zulks in verband met de moordzaak-Kirow. Maandagavond werd het stoffelijk overschot van Kirow op plechtige wijze overgebracht naar het station. Stalin, Molotow en Worosjilow hebben te zamen met den opperbevelhebber van het militaire district Leningrad de baar begeleid. Vanmorgen zou het stoffelijk overschot te Moskou aankomen. 1 De crematie zal plaats vinden in den nacht op 6 December. De urn zal dien dag op het Roode Plein te Moskou worden bijgezet. De chef van de geheime politie, Jagoda, heeft zijn plaatsvervanger Agranow opgedragen de politie te zuiveren. Voorts is een zuiverings actie aangekondigd bij het O.M. te Leningrad. Het onderzoek zou hebben uitgewezen, dat de moord op Kirow niet moet worden be schouwd als een op zich zelf staand geval, doch dat contra-revolutionnaire elementen maat regelen zouden hebben getroffen om met ter roristische middelen op te treden tegen de Sovjet autoriteiten. Duitschland, Duitschland welwillend tegenover ieder vredesplan' aldus Von Neurath. Minister van Neurath heeft den chef van bet Reuterbureau te Londen een onderhoud toegestaan, waaraan het volgende is ont leend: De minister verklaai-de op de vraag van den vertegenwoordiger, dat Duitschland volkomen bereid blijft ieder voorstel tot waarborging van den vrede in Europa met de grootste wel willendheid in overweging te nemen. „Duitschland" zeide de minister, „wil even gaarne als ieder ander land de wolken die thans boven Europa saamgepakt zijn. helpen verstrooien. Ieder plan of voorstel met die strekking heeft onze volle aandacht, maar helaas ligt de beslissing over dit belangrijke punt niet bij Duitschland of bij Duitschland alleen. „Men heeft in het buitenland verklaard' aldus de correspondent „dat het debat in het Lagerhuis over de bewapening als een nieuwe stap naar de ontwapening kan wor den beschouwd?" delijk gehandeld wordt, die een vrije en de van Baldwin hebben zal." .Acht u het mogelijk dat Duitschland zijn houding nopens Genève zal herzien en zoo wel naar den Volkenbond als naar de Ontwa- penings conferentie zal terugkeeren? „Ons standpunt", antwoordde de minister, „is zoo duidelijk dat het mij eigenlijk ver wondert dat er nog twijfel over kan bestaan, Volkenbond beteekent rechtsgelijkheid voor alle leden van zulk een bond: Duitschland is altijd tot medewerking aan de taak van dien volkenbond bereid geweest, mits naar de woorden van uw eigen generaal Smuts ein delijk behandeld wordt, die een vrije en openlijke erkenning inhielden dat aan Duitschland niet was gegeven wat het was beloofd. Zonder rechtsgelijkheid kunnen wij niet naar Genève terugkeeren en zullen dit dus ook niet doen." Saargebied. Inval der Duitsche geheime politie in communistisch gebouw. De communistische „Arbeiterzeitung" meldt dat in den nacht op Zondag drie gewapende agenten van de Duitsche geheime politie te vergeefs hebben getracht het gebouw van de communistische partij te Saarbrücken binnen te dringen en daarna de vlucht hebben geno men. Het persbureau en Saar-politie, dat dit be richt bevestigt, meldt, dat een gendarme nabij de Duitsche grens heeft getracht den Duit- schen auto, waarin de agenten zaten, tegen te houden, maar dat. de inzittenden hem hebben ontwapend en zijn ontvlucht. Vier bewoners van het Saargebied, die van den aanval op de hoogte waren, zijn gearresteerd. Nieuwe onthullingen van de Amerikaansche enquête commissie verwacht. Pogingen tot saboteering van de ontwapeningsconferentie? Men verwacht bij de hervatting der zittin gen van de Amerikaansche enquêtecommissie naar den handel in wapenen nieuwe sensa- tioneele getuigenverklaringen, welke volgens goed-ingelichte kringen zelfs een internatio nalen terugslag zullen hebben. Er zullen naar men zegt, verklaringen wor den afgelegd om aan te toonen, dat zekere ondernemingen voor de fabricage van wapens pogingen hebben gedaan om verschillende in ternationale conferenties te saboteeren, zooals bijv. de ontwapeningsconferentie. Men spreekt de hoop uit, dat de verwachte onthullingen er de naties toe zullen leiden het plan inzake de internationale controle op den wapenhandel te aanvaarden. (Reuter). Joodsche immigratie in Palestina. Arabisch protest bij den Hoogen Commissaris. De hooge commissaris voor Palestina, sir Ar thur Wauchope heeft een Arabische delegatie ontvangen, die geprotesteerd heeft tegen verderen verkoop van land aan Joden en de toenemende Joodsche immigratie. Zoowel de land verkoop als de Joodsche im migratie hadden volgens de Arabische dele gatie thans een hoogte bereikt, die de ga ranties welke het Volkenbondsmandaat de Arabische bevolking waarborgde ten aanzien van hun burgerlijke en religieuze rechten ern stig in gevaar brachten. Sir Arthur Wauchope antwoordde, dat de regeering eht land economisch wenschte te ontwikkelen en dat het aantal Joodsche im- migra.nten gedurende het afgeloopen jaar 36.000 bedroeg, zoodat van overdreven Jood sche immigratie niet gesproken kon worden. Weer een taifoen over de Philippijnen. Luzon geteisterd. Terwijl de taifoen, die kortgeleden de Phi lippijnen heeft geteisterd 30 dooden heeft ge- eischt, terwijl nog 70 personen worden vermist, is het Noordelijk gedeelte van Luzon Maandag opnieuw door een taifoen overvallen. Een motorschip is gezonken, 5 leden der bemanning vonden daarbij den dood. Hoogterecord gevestigd? Wiley Post zou tot 14.640 M. gestegen zijn. Uit Bertlesville, (Oklahama), 3 December: Wiley Post verklaart een hoogte van ongeveer 14.640 M. te hebben bereikt en bijgevolg het indertijd door den Italiaan Donati op 14.442 gebrachte hoogterecord, te hebben verbeterd. De receptie van het Koning Willem Fonds. LONDEN, 3 December. (Van onzen correspondent). Prinses Juliana heeft Zondagmiddag een receptie ter gelegenheid van het 60-jarig ju bileum van het Koning Willem Fonds met haar bezoek vereerd. De receptie werd gehou den ten huize van den heer Henry van den Bergh, 8 Kensington Palace Gardens, die voor zitter van dit Nederlandsch Weldadigheidsge nootschap is. De Prinses, die omstreeks vijf uur aankwam, vertoefde geruimen tijd in de receptiekamer, waar het zeer vol was, en de grootendeels aanwezige bestuursleden van het K.W.F. werden door den gezant aan H.K.M. voorgesteld. Zij onderhield zich eenigen tijd met de dames-leden van het bestuur, mevr. van Eyck, mevrouw Joekes én mevrouw ten Doesschate en stelde er verder prijs op kennis te maken met de heeren-bestuurders. consul- generaal Mr. de Meester, Ds. van Dorp, den heer Kouveld, secretaris, den heer Koolhoven, waarnemend penningmeester, het oudste be stuurslid den heef Van Duiken e.a. Prinses Juliana, geleid door den gezant en mevrouw de Marees van Swinderen en hun dochter, on derhield zich verder nog met eenige andere aanwezigen. In den loop van den middag werden door drie dames liederen gezongen. De bekende Ne- aerlandsche mezzo-sopraan Else Rij kens zong bij het binnentreden der Prinses het Zonne lied van Catherina van Rennes (die naar be kend zal zijn H.K.M. muzieklessen heeft ge geven) en verder Der Schmidt en Von Ewiger Liebe van Brahms en La Femme du Soldat van Rachmaninoff. Else Rijkens werd door Hans Schouwman op de piano bijgestaan en het behoeft nauwelijks te worden gezegd dat de aanwezigen door het gebodene verrukt werden. Mevrouw. Kessler uit Londen beves tigde den naam, welken zij als zangeres bezit, met het voordragen van twee liederenvan Schumann, Der Nuszbaum en Schneeglöck- chen en met Schubert's Fruehlingisglaube. Ten slotte gaf mejuffrouw Monica Warner, een leerlinge van mevrouw Lhombino), op voor treffelijke wijze een aria uit Carmen en een uit Cavaleria Rusticana ten beste. Dit muzi kaal program van hooge orde droeg ten zeer ste tot het succes van den middag bij. Prinses Juliana kwam in gezelschap van freule Ben tin ck en baron Rengers en was ge kleed in een lichtgrijs ensemble, met een be ret en schoentjes in dezelfde tint. Een aantal sieraden van aquamarijn gaven relief. Het lag in het voornemen van de Prinses Maandag een bezoek te brengen aan Suffran Walden om haar aldaar wonende oud-gou vernante Miss Winter te bezoeken. Wij ver namen verder dat de Prinses Dinsdagavond naar Nederland terug zou keeren. Royal Aero Club noodigt de Uivcr-bemanning uit. De bemanning van de Uiver heeft van de Royal Aero Club van Engeland de uitnood i- ging ontvangen voor een feestdiner te hunner èere dat op 18 of 19 December zal plaats heb ben. Het ligt in het voornemen van de Neder- landsche Kolonie te Londen om door samen werking der verschillende Nederlandsche ver- eenigingen een dag voor of een dag na het feestmaal van de Aero Club eveneens een feestmaal te houden waar de Uiver-mannen als eeregasten zullen worden genoodigd. A. K. VAN R. Dalende populariteit der mindere goden" Van onzen correspondent) BERLIJN l December. Donkere, mistige herfstdagen. Als maar sij pelt uit het lage grauwe wolkendak een drul- lige motregen. Eigenlijk heelemaal geen regen, maar een ijskoude nattigheid, die alles door dringt. Een somber futloos weer, dat zwaarder drukt op het gemoed dan een felle regen- en donderbui. Het zijn niet alleen deze trieste herfstdagen, die in het Derde Rijk de menschen doen zuch ten en klagen. Ach! —.thuis is 't ook niet alles, maar daar kan iedereen op zijn eigen wijze nog luid zeggen, hoe 't niet of hoe 't wel moet, om uit mist en donkerte weer in het zonnige licht te komen. Een veiligheidsklep. Ook wel een productie van meeningen, waar uit iets goeds te halen is. Hier roepen de menschen op straat „Sieg- Heil", binnenskamers klagen ze en mompelen met behagen over alles, wat er zoo hier en daar gemompeld wordt. En dat is voor het nieuwe systeem volstrekt niet gunstig. Het groote JA van de laatste volksstemming galmt nog maar heel flauwtjes na. Toch is de groo te massa er van overtuigd, dat Hitler's val een ramp voor Duitschland zou beteekenen, erger dan alles wat het in de laatste 20 jaren moest beleven. Het is twijfelachtig, of het Duitsche volk zich voor langen duur een dictatuur zal laten welgevallen, die zoo fel tracht in te grijpen in alle functies van het openbare en private leven. Er zijn zelfs nu reeds sympto men, die er op wijzen, dat dit niet waarschijn lijk is. Zal het waar blijken, wat Hitler's mede werkers verkondigen, n.l. dat hij van compro missen niet wil weten, dan kan zijn dictatuur niet van langen duur zijn. Hij zelf treedt bij de groote vraagstukken van het cultureele en godsdienstige leven weinig op den voor grond. Wat hij op dit gebied gezegd heeft, wordt door zijn medewerkers en hun onder- hoorigen gelogenstraft. Op dezen richt de gekluisterde publieke meening haar pijlen, eerst heel schuchter, nu al vrijmoediger. Hitier staat nog boven alles. Men verwacht niet alleen van hem de goede leiding door het moeras, men schrijft hem toe het ideaal: eindelijk vrede en vriendschap tusschen de Duitsche en Fransche volken. Waar dit ooit ter sprake komt bij openbare be toogingen laait steeds de geestdrift der Duit schers hoog op. Aan het oprechte verlangen van het Duitsche volk in alle kringen naar verwezenlijking van dit ideaal zonder di plomatieke of andere duistere bedoelingen is niet te twijfelen. Wat men den leiders bij hun voorstellen ook in de schoenen mag schuiven, het volk ver langt er oprecht en vurig naar. Als 't in af- zienbaren tijd werkelijkheid zal worden, zul len alle klokken in Duitschland luiden. Allen die hier verkeeren in diplomatieke zoowel als in particuliere kringen, weten dat daarover met geestdrift wordt gesproken die evenwel zoo gauw gedempt wordt door het wantrou wen, dat onze wereld vergiftigt. Neen! Zoo gauw mag alles niet goed gaan en beter wor den. Eerst' nog uit de misère een voordeeltje trachten, te visschen. Toch blijft het Duitsche volk hopen op zijn leider, wiens autoriteit het niet verzwakt wenscht te zien. De eerbied voor de mindere goden heeft al lang een deuk gekregen. Goebbels, die een formidabele redenaar is, heeft de massa lang op zijn hand gehad. Toen hij echter den werx man begon te vleien ten koste van den man der wetenschap, verloor hij een belangrijke aanhang. Maar ook de werkman heeft meer dan genoeg van zijn pathos. Hoewel zij hem niet direct hebben uitgejouwd, onderbroken bij een betooging in Berlijn, S. A. mannen, „van de oude garde" hem mèt luide protesten, toen hij sprak van „wij mannen, van de oude garde". Hij zelf is van anno '27. Een jonge jaargang. Maar het was toch direct insubor dinatie, meer nog; een ongeloofelijke opstan digheid. Het eigenaardige en tevens kenmer kende van den toestand is, dat, terwijl toch minstens tienduizend menschen getuigen van het tumult waren, er verder slechts over ge mompeld werd, zoo, alsof het een geheim was, dat niet zonder gevaar kon worden verder ver teld. Met griezelig welbehagen bogen de kop pen zich samen om erover te spreken. Maar niemand wilde het gelooven. Zoo iets durft toch niemand te wagen en dan nog wel S. A. mannen. Onmogelijk! Allen hebben 't echter op deze manier verder verteld. Er wordt zoo veel gemompeld, wat zonder bewijs niet open lijk kan worden verder verteld. Het bewijst den grooten onwil tegen al die mindere goden, die evenzooveel dictators op hun terrein zijn. Men wil Hitier niet verant woordelijk stellen voor de harde maatregelen en hatelijkheden van deze lagere machten. Men gelooft niet, dat er op zijn bevel zoovelen zijn omgebracht, van wier schuld nooit iets gebleken is bij de laatste revolte, dat 't hem bekend zou zijn, dat de weduwe van den ver moorden Dr. Klausner van haar rechtmatig pensioen beroofd is en de autoriteiten geen bewijs van zijn gewelddadigen dood wenschen geven, wat voor een levensverzekering maatschappij aanleiding is, haar uitbetaling te weigeren van het verzekerde bedrag. Legio zijn de verhalen over gruwelijkheden, die des te meer weerzinwekkend zijn, omdat zij in koelen bloede zijn gepleegd, uit haat. Lang is daarover gezwegen, het komt nu alles steeds meer aan den dag en verwekt een bitterheid, die niet zonder uitwerking kan blijven. Ze is van veel ernstiger aard dan de groeien de ontevredenheid over de dalende loonen en de stijgende prijzen der levensmiddelen. H. L. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. SP! mg,,fjfl If-". K Zoo zweven zij nu door de lucht, kilometers hoog, Wogram trekt snel het leek wel of hun houten bakje vleugels had! „Kijk, kijk!" roept Sim, „de aarde wordt steeds kleiner, „die tocht wordt hoe langer hoe prettiger." Zij zijn nu omgeven door sterren en planeten; en de geleerde Glimmer legt aan Thijsje alles over het hemelrijk uit. Zoo vliegen zij dus naar de maan het volgend plaatje zal je hen er reeds zien! WOENSDAG 5 DECEMBER. HILVERSUM 302 M. 8.— VARA Gramofoonmuziek. 9.30 Onze Keuken, door P. J. Kers Jr., 10.V.P.R.O. Morgenwijding. VARA. 10.15 Uitzending voor de arbei ders in de continubedrijven. Herman Vos spreekt over „Het plan de Man". „De Vrij schutter" opera in 3 bedrijven van Carla Ma ria von Weber gram. platen). Tsaar en Tim merman, verkorte opera in 3 bedrijven Al- bert Lortzing (gr.pl.) 12.— De zonnekloppers o-l.v. Cor Steijn. 12,30 Orvitropia oJ.v. J. v. d. Horst. 1.Bram Blez. hobo, Rutger Schou- te, piano, Sint Nicolaasliedjes. 1.10 Orvitro pia o.l.v. J. van der Horst. 1.30 Trio Wins WiggelaarAmonde. 2.Verzorging zen der. 2.15 VARA Knipcursus door mevr. Av. Blanken van Kuyk, 3.— Voor de kinderen. Een Sint-Nicolaasmiddag m.m.v. De Roodborstjes en De Krekeltjes onder leiding van Leida Hul- scher. Jo Kickhefer, pianobegeleiding. Lien de Jong, vertellingen. Oom Henk vragen uurtje. De avonturen van Bosko. De vijfde kinderprijsvraag. 5.30 De Notenkrakers o.l.v. Daaf Wins. 6.— Gramofoonmuziek. 6.20 Jo Huy en Rutger Schoute saxofoon en piano. 7.— Overschakeling naar den versterkten zender. 7.02 „Broadwayschandalen", naar ds film „Georges White's scandals" in het Ne derlandsch bewerkt door J. Brand en J. W. Ketjen. 8.30 Sint-Nicolaasprogramma met medewerking van Oome Keesje. VARA- tooneel o.l.v. W. van Capellen. Diverse mu- ziek-ensembles. Ernst Busch A. de Booy, zang. Reportage uit Madrid door J. Broeks-. 12.Sluiting. HUIZEN 1875 M N.C.R.V. 8. Schriftlezing en meditatie. 8.15 Morgenconcert 'gr. platen). 10.30 Mor gendienst door ds. Chr. Bruins. 11.— Kwin tet o.l.v. Piet van der Hurk. 12,Politiebe richten. 12,15 Gramofoonmuziek. 12,30 Geer- truida Vladeracken zingt en vertelt. A.d. vleu gel Jan Poortenaar. 1.— Kwintet o.l.v. P. v. d. Hurk. 1.30 G. Vladeracken en Jan Poorte- naar, voordracht en piano. 2.Gramofoon muziek. 2.30 Praatje voor jeugdige postze gelsverzamelaars, door P. A. Kleekamp. 3. Cello recital door Louis Schuyer, a.d. vleugel Calka Sluzwsky. 3.45 Verzorging van den zen der. 4.Bespeling van het studio-orgel door L. Blaauw. 5 Kinderuurtje door J. Koeman zang mej. N. Evenblij. mej, G. Koeman, pia no. 6.Landbouwhalfuurtje, door W. P. Cnossen. 6.30 Onderwijsfonds voor de Bin nenvaart. 7.Politieberichten en het Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Gramofoonmuziek. 7,30 Vóór de kleintjes naar bed gaan wil oom hun nog wat van St.-Nicolaas vertellen. 8. Concert door het Omroep-klein-orkest en het omroeporkest. Studio-orgel: Ronald Par ker. 9.40 Oom heeft ook nog iets voor de groo ten. 10.10 Persbureau Vaz-Dias. Harmonie orkest. 11.Gramofoonmuziek. LUXEMBURG 1304 M. 7.45 Tsjechische avond. Vioolrecital door Maurice Duparloir. 8.20 Gevarieerd concert door het omroeporkest o.l.v. Henri Pensis. 8.40 Tsjechisch concert door het omroeporkest o.l.v. Henri Pensis. 9.30 Gala-concert door het omroeporkest o.l.v. Henri Pensis, m.m.v. Lotte Schoen, sopraan, 19.15 Dansmuziek. BRUSSEL 484 M. 1,30 Mozartprogramma (gr.pl.) 5.20 Gramo foonmuziek. 8.05 Concert. 9.40 Het omroepor kest o.l.v. Franz André. BRUSSEL 322 M. I,30 Ludo Langlois en zijn orkest. 5.20 Dans muziek. 8.20 Het symphonieorkest. 9.20 idem. 10.30 Dansmuziek, (gr. pl.) KALUNDBORG 12G1 M. II,20 A. Bendixs ensemble. 2.20 Gramofoon muziek. 2.50 Het omroeporkest o.l.v. Fritz Mahler. 8.20 Radiobal voor de jeugd. Geva rieerd programma. BERLIJN, 357 M. 3.20 Vroolijke muziek o.l.v. Willy Steiner. 6.Huismuziek. 8.30 Anton Brucknercyclus. 9.50 Gramofoonmuziek. HAMBURG, 332 M. 12,20 Gramofoonmuziek. 1.35 idem. 3.20 Or kestconcert o.l.v. Johannes Roder. 5.50 Con cert (gr. pl.) 8.30 Ged. uit de „Troubadour" van Verdi, m.m.v. solisten, koor en orkest o.l.v. Adolf Seeker, 10.20 Orkestconcert o.l.v. Reinhold Krug. KEULEN, 456 M. 12,20 Nieuwe gramofoonmuziek. 3.20 Volksmuziek. 6-50 Gramofoonplaten van Ca ruso. 8.30 Brahmsprogram door het omroep orkest m.m.v solisten. 9.55 Het kleine om roeporkest o.l.v. Leo Eysoldt. DROITWICH 1500 M. 12,50 Charles Manning en zijn orkest, 3.35 Concert van Bournemouth door het stedelijk orkest o.l.v. Richard Austoin. 5.35 Het B.B.C.- Dansorkest o.l.v. Henry Hall. 7.50 B.B.C.- Symphonieorkest in Manchester o.l.v. Adrian Boult. 9.05 idem. 11.20 Grosvenor House Dance Band o.l.v. Sydney Lipton. PARIJS (POSTE PARISIEN) 313 M. 7,17 Gramofoonmuziek. 7.48 idem. 8.03 Gram. pl. van Richard Tauber. 10.20 Dans muziek. 10.50 Populaire gram. muziek. MILAAN, 469 M. 4.30 Kamermuziek. 5.15 Gramofoonmuziek.. 8.05 „Die Geisha",, operette van Jones.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 3