Bekende Beverwijkers. BEVERWIJK VEEL GEGADIGDEN VOOR DE GESCHENKEN. Nu het St. Nicolaasfeest begint te naderen wordt de animo van het winkelend publiek voor de fraaie geschenken, welke de Win keliersvereniging „Eendracht Maakt Macht" en de R.K. Middenstandsvereeniging „De Hanze" beschikbaar stelt, steeds grooter. Het geschenkenhuis, dat gevestigd is in het vei linggebouw „Kennemerland"' is vooral des avonds het middelpunt der belangstelling. De vroolijke gramofoonmuziek en de fraaie be lichting van het gebouw trekken een groote menigte. Na den verregenden Zondag bracht de Maandag groote drukte teweeg. Het was vooral in den namiddag en in de avonduren in de winkels over het algemeen zeer druk. Te zes uur ondernam het publiek, dat in het bezit was van het vereischte aantal bonnen, een ware stormloop op de geschenken. Er werden er dezen avond dan ook heel wat uit gereikt. Ook voor de St. Nicolaas-reclame van de Winkelierscombinatie „Plan West" wordt groote belangstelling betoond. Het publiek is ijverig in de weer met puzzelen. Maandag 10 December is voor „Plan West' de groote dag, waarop de geschenken zullen worden toegewezen. Het spreekt van zelf. dat ook hier de kinderen niet vergeten zullen worden. Ook in „Plan West" wacht de jeugd een prachtig St. Nicolaasfeest, waarop Sinter klaas geschenken zal uitreiken. Bovendien is een groot feestprogramma samengesteld, dat vele attracties telt. Men heeft reeds kunnen lezen, dat de belangstelling van de kinderen voor dit feest zoo groot is, dat het bestuur het „Kennemer Theater" zelfs voor een tweede voorstelling zal moeten huren. SOEPVERSTREKKING VANWEGE HET CRISIS-COMITé. Dank zij veler liefdevolle hulp zal het Da^ mes Crisis-Comité te Beverwijk a.s. Zaterdag weder kunnen aanvangen met het verstrek ken van warme voedzame soep aan inwoners van Beverwijk, die daaraan het meest behoef te hebben. De soepverstrekking geschiedt eiken Zater dag van 11/2 tot 12 1/2 uur aan het veiling gebouw Het Centrum, ingang gemeentelijk parkeerterrein. Zij, die hiervoor in aanmerking willen ko men, gelieven daartoe een aanvrageformulier in te zenden, dat van Woensdag a.s. af ver krijgbaar is aan het stadhuis (ingang Gast huissteeg). Zij, op wier aanvragen gunstig be schikt kan worden, ontvangen een bon, op vertoon waarvan de soep wekelijks wordt uit gereikt tegen betaling van 5 cent per Liter. ST. NICOLAAS IN DE FRÖBELSCHOOL. Maandagmiddag vierden de kleuters van de R.K. Fröbelschool het j aarlij ksch St. Nicolaas feest. Klokslag twee uur werd Sinterklaas, natuurlijk vergezeld van zijn factotum Zwarte Piet, in het speellokaal met veel plechtigheid ontvangen. Met kloppende hartjes, maar toch vol vertrouwen en blijde verwachting, zongen de kleuters hun St. Nicolaasliedjes. St. Nicolaas sprak hen vriendelijk toe, informeerde plichts getrouw naar de diverse graden van braafheid en eindigde met de prettige mededeeling, dat hij de slechte tijden ten spijt, voor alle kin deren een mooi stuk speelgoed en nog een heerlijke taaipop had meegebracht. Onder lei ding van de Eerw. zusters en van de juffrouw werden daarna voor Sinterklaas proeven van bekwaamheid afgelegd. Leuke liedjes en vroo lijke spelen wisselden elkander af, alles zeer naar genoegen van den hoogen gast. Na afloop van dit feestprogramma joeg Pieterman de deugnieten schrik aan, St. Nicolaas was meer vergevingsgezind en nam genoegen met de graag gegeven beloften van beterschap. St. Nicolaas voorzag daarna niet minder dan 360 kinderen van een mooi stuk speelgoed en van een heerlijke taai-taai. Ook de Eerw. Zusters en de onderwijzeres werden niet ver geten. Met een vriendelijke toespraak gaf de Sint uiting aan zijn waardeering over den ar beid van de Eerw. Zusters. De dames, die zoo ijverig in de weer waren geweest, om deze feestelijke receptie mogelijk te maken, ontvin gen eveneens een geschenk. Daarna behoorde althans voor de kinderen deze feestelijke mid dag weer tot het verleden. Beladen met hun geschenken togen de kinderen overgelukkig huiswaarts. De plechtige audiëntie werd o.m. bijgewoond door Deken J. M. Lucassen en burgemeester H. J. J. Scholtens. Ook Mevr. Scholtens gaf door haar tegenwoordigheid blijk van haar be langstelling in den mooien, maar toch ook moeilijken arbeid van het dames-comité. Voor St. Nicolaas was het werk nog niet ten einde. Hij bracht ook nog een bezoek aan het St. Jozef gesticht en reikte daar geschenken uit aan de weesjes en de ouden van dagen. Het dames-comité, dat reeds 12 jaren ach tereen dit St. Nicolaasfeest voorbereidt, kon weer met groote voldoening op zijn arbeid terugzien, even als de Eerw. Zusters, die in de vlotte organisatie zoo'n groot aandeel hadden. KENNEMER WANDELCLUB. Het slechte weer heeft de Kennemer Wan delclub niet weerhouden, om Zondag toch haar derde trainingsmarsch te houden. De deelneming was er niet minder om. Te 10 uur werd gestart en tegen half twaalf arriveerden de deelnemers weer aan het punt van uit gang. Op Zondag 16 Dec. wordt de volgende trainingsmarsch over 15 K.M. geloopen. Ge start wordt des morgens te 10 uur vanaf de lunchroom „Suisse" in de Breestraat. Op de Zaterdagen 8 en 15 Dec. worden de genen, die tot nu toe verhinderd waren, in de gelegenheid gesteld de trainingsmarschen te loopen. Zij vertrekken op die dagen des mid dags 3 uur vanaf „Suisse" in de Breestraat. WONDEREN DER NATUUR. De milde temperatuur, waarmede deze herfst begunstigd is geweest, heeft er toe ge leid, dat in de tuinderijen nog steeds nieuw jong leven viel waar te nemen. Aardbeien van den kouden grond werden, soms zelfs nog in groote manden aangevoerd. Maar een nog grooter zeldzaamheid waren zeker wel de fram bozen, die de tuinder H. Houtwipper dezer da gen aanvoerde. Dat is in de maand December nog nooit gebeurd. De takken waren nog rijk beladen met mooie, groote frambozen van voortreffelijke kwaliteit. VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING. Breekpeen per kist 55 ct—f 1. Spinazie per kist 30—70 ct. Kassla per kist 60—65 ct. Sla per kist 1535 ct. Andijvie per kist 2050 ct. Wortelen per bos 713 ct. Raapstelen per bos 3 ct. Radijs per bos 3 ct. Pieterselie per bos 24 ct. Selderie per bos 34 ct. Prei per bos 311 ct. Bloemkool I per stuk 810 ct Bloemkool II per stuk 2—5 ct. Tomaten per kilo 1024 ct. Uien per kilo 11/22 1/2 ct. Druiven per kilo 20—34 ct. Witlof per kilo 1012 ct. Wortelen per kilo 1 1/2—2 ct. Nero per kilo 67 1/2. ct. Roode kool per stuk 35 ct. Gele kool per stuk 27 ct. Spruiten per kilo 715 ct. Groene kool per stuk 35 ct. Peren per kilo 1216 ct. Meloenen per stuk 27 ct Rammenas per stuk 23 ct. Boerekooi per kist 1530 ct. ST. NICOLAASFEEST IN „KENNEMERLAND" Stampvol was het in de bovenzaal van het veilinggebouw „Kennemerland", waar voor de jeugd het St.-Nicolaasfeest werd gegeven van de Winkeliersvéreeniging „Eendracht maakt Macht" en de R.K. Middenstandsver eeniging „De Hanze". De kinderen hebben een heel prettigen middag gehad. Zij heb ben volop genoten van de uitstekende pop- penkastvertooning. Het spreekt vanzelf, dat de jongens en meisjes geheel meeleefden met de avonturen en in de gevallen, dat dit ewenscht was, ontbrak het natuurlijk niet aan luidruchtige medewerking. St. Nicolaas, natuurlijk in gezelschap van zijn trouwen knecht, was in hoogst eigen persoon bij het feest tegenwoordig. De vreugde steeg ten top toen de kinderen allen uit zijn handen nog een heerlijke taai-taai-pop in ontvangst mochten nemen. Het was een middag van uitbundige vroolijkheid, die aan zijn doel volkomen beantwoordde. Noteering van Beverwijk, 3 Dec. 1934. Spinazie per kist f 0,300,40 Andijvie per kist f 0,30f 0,50 Koolrapen per zak f 0,75 Wortelen per bos f 0,08f 0,12 Bieten per K.G. f 0,025 Schorseneeren per bos f 0,06 Aardappelen, klei per K.G. f 0,05f 0,08 Aardappelen, zand per K.G. f 0,09 Spruitjes per K.G. f0,08f 0,14 Boerenkool peh bak f 0,20f 0,40 Roode kool per 100 f 1f 4 Savoije kool per 100 f 1f 5 Bloemkool per T00 f 8f 12 Uien per K.G. f 0,03 Prei per bos f 0,08f 0,12 Sla per kist f 0,20f 0,60 Pieterselie per bos f 0,02f 0,03 Selderie per bos f 0,03f 0,04 Appelen per K.G. f 0,18f 0,24 Peren, per K.G. f 0,08f 0,22 Druiven per K.G. f 0,32f 0,40 Brusselsch lof per K.G. f 0,14f 0,16 SANTPOORT R. C. BREDERODE Uitslagen van Zondag 2 December: Kenau 2Brederode 1 03 Brederode 2E. H. S. 3 25 Beverwijk Jun.Brederode Jun. 'gestaakt SINTERKLAAS. Sinterklaas, in vroeger jaren, In den zaal'gen kindertijd, Toen wij kleine kleuters waren, Weieens zoet en dikwijls blijd', Was uw naamdag dag van vreugd, Hoogtijdag in onze jeugd. Sinterklaas, in vroeger jaren. Maakte ge ons wel eens bang, Met uw gard en uw berisping Ondanks onzen twijfelzang; „Vol verwachting klopt ons hart, Wie de koek krijgt, wie de gard". Sinterklaas, in later jaren, Toen de kindertijd vervloog, Riep g' een lach op onze lippen. Lach en glansen in ons oog, Beelden in gedachten, fijn, Die ons steeds nog dierbaar zijn. Sinterklaas, uw giften hebben, Niet die waarde als weleer, En gij zelf zijt naar ons weten Ook geen werkelijkheid meer: Maar de vreugde op uw feest Is nog nooit zoo echt geweest. KERST ZWART. HEEMSKERK WINKELSLUITING De uitbreiding der verkoopgelegenheid op Zondag is in deze gemeente j.l. Zondag voor het eerst in werking getreden. Het is (zooals voorheen het geval was) niet meer geoorloofd een winkel op den Zondag voor het publiek ge opend te hebben zonder daarin een door of vanwege den burgemeester gewaarmerkt ge schrift of drukwerk van buiten af zicht baar aanwezig te hebben. Aanvraag hiertoe kan geschieden ter ge meente-secretarie door hen, die in hoofdzaak of uitsluitend visch, fruit, brood, banket, sui kerwerk, chocolade en consumptie-ijs; en tabaksartikelen ten verkoop in voorraad hebben. Zooals bekend heeft de Gemeenteraad het tijdvak van openstelling nader aangeduid en wel respectievelijk van 8—2 en 812 uur. WIJK AAN ZEE DE STEMDISTRICTEN. In verband met de toeneming van het aantal inwoners hebben B. en W. den raad voorgesteld het aantal stemdistricten van 3 op 4 te brengen. Zij stellen den Raad verder voor deze districten als volgt in te deelen: I. Beecksanghlaan, Creutzberglaan, Duin- wij klaan, Groenelaan, Iepenlaan, Noorder- wijkweg, Verlengde Groenelaan, Verlengde Vondellaan, Westerhoutweg en Zeeweg tot de kruising Tusschenwijkweg en Kerkpad. II. Arendsweg, Bankelaan, Boeweg, Cor nells Matersweg. Galgenweg. Gladiolenlaan, Romerkerkweg, Tulpenlaan, Acacialaan, Lijs terbesstraat, Oude Alkmaarscheweg er. Groeneweg. HI. St. Aagtendijk. Heemskerkerweg, Hof- landerweg", Hooge Hoflanderweg, Kuikensw;eg, Munnikenweg, Nieuwe Dijk, Pruimendijk, Re guliersstraat, Reguliersdwarsstraat, Rijks straatweg. 4. Dorp Wijk aan Zee. benevens Nieuwe Straatweg, Tusschenwijkweg, Tusschenwijk- awarsweg, Zeeweg van af de kruising Tus schenwijkweg en kerkpad tot aan het dorp. BESCHIKBAARSTELLING LEERMIDDELEN. Ten behoeve van het zevende leerjaar en in verband met de toeneming van het aantal leerlingen in het vijfde leerjaar aan de R.K. Meisjesschool aan den Galgeweg heeft het schoolbestuur aan den gemeenteraad verzocht financieele medewerking te verleenen voor de aanschaffing van leermiddelen ten behoeve van 36 leerlingen. Bij onderzoek is het den Inspecteur gebleken, dat voorloopig met mate riaal voor 24 leerlingen kan worden volstaan. B. en W. hebben den Raad op grond van dit advies voorgesteld de gevraagde medewerking voor 24 leerlingen te verleenen. RAADSVERGADERING. De gemeenteraad houdt op Donderdag 6 December 1934, des namiddags te 7 uur ten Raadhuize een openbare vergadering. Punten ter behandeling: 1. Mededeelingen. Ingekomen stukken. 2. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling van een verordening tot ver deeling der gemeente in stemdistricten. 3. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot het beschikbaar stellen van gelden overeenkomstig artikel 72 der Lager Onder wijswet 1920 ten behoeve van de Roomsch- Katholieke meisjeschool. 4. Benoeming van een lid van het Burger lijk Armbestuur. 5. Benoeming van twee leden der Commis sie van Toezicht op het Lager Onderwijs. 6. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot vaststelling van de gemeente-begroo ting en goedkeuring van de begrooting van het Burgerlijk Armbestuur, voor het dienst jaar 1935. 7. Voorstel van eenige raadsleden betreffen de de samenstelling der gemeenten Wijk aan Zee en Duin en Beverwijk. Uib'reiding Luchtvaartterrein JDINSDAG 4 DECEMBER 1934 Schiphol. Het nieuwe Tuindorp bij de Badhoeve boerderij. Zoowel op de terreinen van de vermaarde luchthaven Schiphol als in de omgeving daar van heerscht thans ondanks den druk der tijden een groote bedrijvigheid in verband met de in uitvoering zijnde plannen tot overplaatsing van de constructie-werkplaat- sen van Waalhaven naar het alhier gelegen vliegveld van de K.L.M., waardoor het voor de aanmerkelijke uitbreiding van den techni- schen dienst van de luchthaven Schiphol noodig is het aldaar staande complex van ge bouwen uit te breiden. Naar algemeen verwacht wordt, zullen deze belangrijke werken waarmede groote spoed wordt betracht ongeveer einde Maart ge reedkomen, hetgeen er toe leiden zal dat bin nen enkele maanden tal van gezinnen naar Haarlemmermeer zullen komen en zlulen pro- beeren in de naaste omgeving een geschikte woning te vinden. Gelukkig echter bestaat er alle zekerheid, dat het woninggebrek ter plaatse in het a.s. voorjaar vrijwel geheel zal worden opgeheven doordat er in de laatste maanden een sterke ondernemingsgeest en activiteit is openbaar geworden bij de eigenaren (Amsterdamsche Rijtuigmaatschappij en N.V. Nationaal Grond bezit) van de in de omgeving van de Bad hoeveboerderij en Schuilhoeve gelegen bouw terreinen, waar reeds over een groote lengte nieuwe wegen en rioleeringen werden aange legd en op de in een snel tempo bouwrijp ge maakte gronden de huizenbouw reeds belang rijk werd uitgebreid. Voorts zal ook op het ongeveer 32 hectaren groot terrein bij den Sloterweg en den Spaarnwouderweg waar van voorloopig de helft in exploitatie komt en waar de aanleg van nieuwe wegen ook reeds in vollen gang is spoedig naar een ruim en landelijk opgezet plan met den bouw van huizen worden begonnen. Door een stelselmatige bebouwing van de daarvoor aangewezen gronden en de voor verdere uitbreiding van het dorp Schiphol nog meer in voorbereiding zijnde plannen, zal er in het reeds voor een groot gedeelte gereedgekomen Tumdorp bij Schiphol binnen zeer korten tijd een groot aantal woonhuizen als paddestoelen uit den grond verrijzen en kunnen worden betrokken o.m. door personen die hun werkkring bij den vliegdienst en dus een goede levenspositie hebben. Ter eere van de nagedachtenis van den vroegei-e burgemeester Amersfoordt, wiens vootreffelijke karaktereigenschappen, gewich tige arbeid en bekwaamheden van groote beteekenis zijn geweest ook voor het uitge strekte Haarlemmermeersche grondgebied in het eerste stadium van zijn ontwikkeling; een groote gemeente, wier belangen hem met zijn echtgenoote, de componiste Hermina Maria Dijk zeer ter harte gingen, zal een tweetal van de nieuw-aangelegde wegen in het Tuindorp naar hen genoemd worden. Mr. J. P. Amersfoordt maakte destijds van de Badhoeve (zoo noemde hij de door hem in 1854 van het toen pas drooggemaakte Haar lemmermeer gekochte gronden) een model boerderij. die door vele vreemdelingenen be zocht en bewonderd werd om de talrijke door hem aangebrachte verbeteringen in het land bouwbedrijf. ONTVANGER VERDUISTERDE TIEN MILLE. Voor het Bossche Gerechtshof heeft terecht gestaan de 49-jarige G. W. S., ontvanger der directe belastingen te Horst, die wegens ver duistering ten nadeele van den Staat van be dragen tot een totaal van ongeveer f 10.000 door de rechtbank te Roermond was veroor deeld tot 1 jaar en 6 maanden gevangenis straf. Verd. erkende in de boeken geknoeid te hebben, doch niet een bedrag van f 10.000 te hebben verduisterd. Hij wist niet waar het geld gebleven is. De adv.-generaal eischte bevestiging van het vonnis. De verdediger voerde verzachtende omstan digheden aan. De controle was te oppervlak kig. Verd. staat gunstig bekend. Eens heeft hij aan een smokkelarij van rubber f 80.000 kunnen verdienen, doch dit geweigerd, waar voor hem vanwege den staat een gratificatie van f 15G0 is toegekend. INWENDIGE ZENDING. Te Amsterdam werd Maandag de algemeene vergadering gehouden van den Centr. Bond voor Inwendige Zending en Chr. Philantropi sche Inrichtingen in het American Hotel on der leiding van minister Dr. J. K. Slotemaker de Bruine. Als bestuurslid werd gekozen me vrouw M. J. van Arkel-de Haan te Amsterdam in de plaats van Ds. J. Groeneweg, die niet herkiesbaar was. Het verslag van den secretaris, den heer A J. da Costa vermeldt o.m. dat het totaal aan tal leden 142 bleef. Het verslag van den penningmeester, Mr. G. P. Haspels vermeldt aan mindere inkom sten f 1700. De begrooting van 1935 sluit met een bedrag aan inkomsten en uitgaven van f 14413 en wijst een tekort aan van f 2000. De beide oud-penningmeesters. Ds. J. W. A. Klinkhamer Bredius en de heer G. J. K. Baron van Lynden van Horstweerde hopen ter gele genheid van het 10-jarig bestaan van den Bond in zijn huidlgen vorm in Mei 1935 een actie in het leven te roepen om het tekort, van den Bond een bedrag van f 10.000 bijeen te brengen. In de middagvergadering hield Mr. A. de Graaf inspecteur van den Centraalbond een referaat over de vraag: „Waar blijven onze meerderjarigen?" Door onze lens gesnapt. A. v. d. WEL. De heer A. v. d. Wel is de directeur van dé eerste en tot nogtoe eenige snijbloemenveiling in Beverwijk. De heer v. d. Wel komt eigen lijk voort uit een geslacht van menschen, die reeds jaren geleden het bloemenvak be oefenden. Zijn vader is een der oudste zoo niet de oudste bloemenkweeker in de streek midden-Kennemerland. De tuinbouw, die reeds van af de oudste tijden in Kennemer land werd beoefend, onderging vooral in de laatste dertig jaren belangrijke veranderin gen. Langzamerhand ging de bloembollen teelt een groote plaats innemen en toen deze zich allengs meer ging uitbreiden, begonnen de kweekers ook bloemen te trekken. Toen zich daarin ruime perspectieven gingen ope nen ontstond langzamerhand de behoefte aan een afzonderlijke bloemenveiling. Dc bloemenveiling „Centrum" werd opgericht en deze heeft vooral in de laatste tien jaren een groote vlucht genomen. De heer A. v. d. Wel voerde over de veiling de directie. Hij zag deze veiling uitgroeien tot een zeer belang rijke, waarop ook heel wat noviteiten worden aangevoerd. Ondanks de zorgelijke tijden, waarin de menschen over het algemeen zich geen bijzondere uitgaven voor bloemen kun nen getroosten, is deze veiling in omvang toegenomen. De bloementeelt en de bloemen handel is een belangrijke tak van bedrijf ge worden. De heer A. v. d. Wel heeft zich ook als ar rangeur groote bekendheid verworven. Een Beverwijksch bloemencorso zou niet licht denkbaar zijn, zonder zijn gewaardeer de en vakkundige adviezen en in voorko mende gevallen wordt altijd gaarne van zijn adviezen gebruik gemaakt. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN DINSDAG 4 DECEMBER Thalia Bioscoop: Miss Fane's Baby is ont voerd' 8.15 uur. Bioscoop de Pont: Hoepla. 8 uur. WOENSDAG 5 DECEMBER Thalia Bioscoop: Miss Fane's Baby is ont voerd. 8.15 uur. Bioscoop de Pont: „Hoepla". 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: DINSDAG 4 DECEMBER Stadsschouwburg: Fritz Hirsch Operette Die Fledermaus. 8 uur. Gem. Concertzaal: H. O. V. Concert Solisten Marix Loeve»sohn met drie leerlingen (cello) 8.15 uur. Paiace: „Bleeke Bet". Op het tooneel Jopie Koopman. 7 en 9.15 'uur. Luxor Theater: „Als een vrouw lief heeft". Van 7 uur af doorloopende voorstelling. Rembrandt Theater: „Goud". Op het tooneel 4 Serenaders (accordeonisten) 7 en 9.15 uur. WOENSDAG 5 DECEMBER Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Achilles 2 10.30 n.m. v. Amsterdam te Hamburg. Agamemnon 2 van Tarragona te Valencia. Aurora 2 van Oran n. Palermo. Baarn, Amsterdam n. Chili 2 9 n.m. van Dover. Calypso 2 van Triest te Piume. Ceres 1 van Algiers n. Malta. Costa Rica van Cristobal n. Cartagena. Crijnssen, Amsterdam n. Barbados 1 7 n.m. van Dover. Deucalion 3 van Setubal te Amsterdam. Juno 1 van Palermo n. Algiers. Nereus 1 van Vigo n. Amsterdam. Oberon 1 van Izmir te Canea. Oranje Nassau 1 van Amsterdam te Para maribo. Orestes 2 van Patras n. Piraeus. Perseus 2 van Kopenhagen te Stettin. Pluto, Stettin n. Amsterdam p. 2 11 n.m. Brunsbuttel. Saturnus 2 10 v.m. van Amsterdam te Har- lingen. Simon Bolivar 2 van Barbados te Curacao. v Stella 1 van Jaffa te Haifa Theseus 2 van Kopenhagen te Amsterdam. Trajanus 3 van Hamburg te Amsterdam Vesta 2 van Ceuta te Genua. Poseidon Valencia n. Rotterdam p. 1 Gi braltar. Boskoop, Chili n. Amsterdam 30 van Val. paraiso. ROTTERDAMSOHE LLOYD. Sibajak thuisreis p. 2 Kaap del Armi. Blitar thuisreis 2 te Triest. Kota Agoeng uitreis 3 te Padang. Kota Pinang 2 van Batavia te Rotterdam. Kota Baroe 2 van Hamburg te Rotterdam. Tapanoeli (thuisreis) 3 van Sabang. Kota Tjandi uitreis p. 1 Kaap del Armi. SILVER-PACIFIC LIJN. Tosari Vancouver n. Bombay 30 van Co lombo. Silverbelle Calcutta n Vancouver 1 van Rangoon. Kota Inten 1 van Vancouver te New- Orleans. STOOMVAART MIJ NEDERLAND. Simaloer uitreis 3 te Genua. Mapia uitreis p. 2 Dakar. Saleier thuisreis 2 te Genua. Poelau Roebiah thuisreis p. 1 Perim. Salabangka thuisreis 1 van Padang. Johan van Oldenbarneveldt thuisreis 1 te Belawan. Johan van Oldenbarneveldt thuisreis 2 van Sabagn Poelau Laut 1 van Batavia naar Amster dam. Johan de Witt thuisreis p. 1 Gibraltar. Enggano thuisreis p. 2 Gibraltar. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Myrmidon, Batavia n. Hamburg 3 van Am sterdam. City of Bagdad Japan n. Rotterdam 2 van Singapore. Bellerophon Java n. Lpl. 3 van Havre. Eurymedon Manilla n. Rotetrdam 2 te Londen. Aeneas Japan n. Rotterdam vertr. 5 van Londen. Laertes Batavia n. Amsterdam p. 1 Gibral tar. City of Oran Rotterdam n. Japan p. 1 Gi braltar. City of Khartoum Japan n, Rotterdam p. 3 Gibraltar. Deucalion Japan n. Rotterdam 2 van Patroclus Japan n. Rotterdam 1 van Tsingtao. HOLLAND—AMERIKA LLJN. Drechtdijk, Rotterdam naar Vancouver 2 (v.m.) te Londen. Dinteldijk, Vancouver naar Rotterdam 1 (v.m.) te Londen. Binnendijk, Philadelphia naar Rotterdam pass. 2 (n.m.) Lizard. Bilderdijk 1 (n.m.) van New-York naai Rotterdam. Lochmonar 30 van Rotterdam te Vancouvei Damsterdijk. Vancouver naar Rotterdam via Liverpool i (1.21 v.m 1300 mijl Z.W. van Valentia. Nebraska, Rotterdam naar Vancr. 1 van Pta Arenas (C.R.) HALCYON LIJN. Stad Haarlem, Rotterdam naar Triest 30 (7.20 n.m.) 20 mijl Z.O. van Niton. Vredenburg, 2 van Vlaardingen te B.-Ayres Stad Zwolle, 2 van Tenes te Antwerpen. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Springfontein (thuisr.) 2 van Mozambique. Boschfontein (uitr.) 2 te Antwerpen. Bloemfontein (uitreis) 3 Dec. te Port Natal. Randfontein (thuisreis) 2 van Port Natal. Klipfontein (uitreis) pass. 3 Dec. Gibraltar, HOLLAND—WEST AFRIKA LLJN. Amstelkerk (uitr.) 2 te Bordeaux. Maaskerk (uitr.) 1 van Lagos. Helder 2 van Amsterdam te Hamburg. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Meerkerk 2 van Japan te Rotterdam. Zuiderkerk (thuisr.) 29 van Osaka. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aagtekerk (uitr.) 2 te Port Pirie. JAVA—NEW-YORK LIJN. Kota Radja, New-York naar Java 1 van Belawan. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tjinegara, 30 van Hongkong naar Amoy. Tjisadane 30 van Manilla naar Macassar. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Gaasterland (thuisreis) 2 (2.40 n.m.) 190 mijl Zuid van Land's End. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Mars, 3 December van Savona te Malaga. Telamon, 3 Dec. van Alexandrië te Ant werpen. Venus, 3 Dec. van Ceuta te Tarragona. Orpheus, 3 van Gothenburg te Amsterdam. Stella, 3 Dec. van Beyrouth naar Iznir. Berenice, 3 Dec, van Kopenhagen n. Gdynia. Fauna. 2 van Amsterdam te San Juan P R. Barneveld, Chili, n. Amsterd. 3 te Balboa. Verdwijnende zeilschepen. Het Finsche zeilschip Favell, dat zoovele reizen over de Oceanen aflegde, zal nu worden jesloopt. Het schip werd in 1895 te Bristol gebouwd en voer oorspronkelijk onder Brït- sche vlag door de firma Hill Sons, welke thans in het bezit is gesteld van de scheeps- bel. Op die wijze heeft zij nog een herinnering aan haar vroeger bouwproduct. Ertsaanvoer. Het Fransche stoomschip Gallium kwam van Caen binnen met een lading erts voor de Hoogovens.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 5