Handhaving van de rust in het Saargebied. Nieuwe Uitgaven THIJS IJS EN DE SCHAT OP DE MAAN. Radio-Programma BUITENLAND. Laval Stelt een internationale politiemacht voor, waarin Frankrijk en Duitschland niet vertegenwoordigd lijn. Engeland en Italië steunen dit standpuntHet Saarrapport gepubliceerd. In geval van voortduring der status quo verkrijgt de Volkenbond de souvereiniteit over het gebied, gebied. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS land bereid is een contingent voor de interna- J' NiL-iU wQ tionale politiemacht beschikbaar te stellen. De voorzitter van de Saarcommissie van den Volkenbond heeft door bemiddeling van den Duitschen consul te Genève een tele gram gezonden aan de Rijksregeering, waarin hij verzoekt het standpunt der Rijksregeering mede te deelen nopens de kwesties, welke Woensdagavond door de verschillende verkla ringen der mogendheden in de zitting van den Volkenbondsraad ter sprake zijn gekomen. Tegelijkertijd herinnert baron Aloisi er aan, dat de Saarcommissie opdracht heeft ontvan gen den Volkenbond ook ten aanzien van de kwestie der internationale troepencontingen ten voorstellen te willen voorleggen. GENèVE. Het door baron Aloisi onderteekende rapport van de commissie van drie over het Saa>-- plebisciet behandelt inleidend de voorberei dende werkzaamheden van de commissie waarbij o,a. het schrijven van den president der regeeringscommissie van 23 Augustus en het memorandum van de Fransche regeering van 30 Augustus vermeld worden. Definitie van het door het verdrag geschapen regiem. Dit gedeelte behandelt uitsluitend de defi nitie van het in paragraaph 35 van het supplement van het verdrag van Versailles bepaalde regiem en wel de onder a en b ge noemde mogelijkheden van een volkenbonas- besluit hetzij in den zin van een behoud van het volkenbondsregiem of van de geheele of gedeeltelijke vereeniging met Frankrijk. Daarbij wordt er vooral op gewezen, dat vol gens artikel 49 van het verdrag het onder werp van het plebisciet waartoe de bevol king zal worden opgeroepen is „opgave van de souvereiniteit, waaronder zij wenscht te komen". Bij de toepassing van dit artikel bepaalt paragraaph 35 van het supplement, dat de Volkenbond rekening houdende met de door de stemming van de bevolking uit gedrukte wensch de souvereiniteit bepaalt, waaronder het gebied zal worden gesteld. In geval een beslissing van de bevolking voor den status quo zou het zaak van den Volken bond zijn het tegenwoordige regiem in een regiem van Volkenbondssouvereiniteit te veranderen. Onderdaanschap der bewoners van het Saai- gebied en recht van optie. a. eerste hypothese; paragraaph 35. (be houd van het door het verdrag ingestelde regiem)in dit geval zou het Saarlandsche onderdaanschap moeten worden geschapen, dat aile z.g. Saaringezetenen over uitsluiting van het Duitsche onderdaanschap zouden verwerven, met voorbehoud van het recht van optie. Dit recht zouden slechts de bewoners van Duitsch onderdaanschap krijgen. De be woners van niet-Duitsch onderdaanschap zouden in geval van stemgerechtigdheid het optierecht krijgen voor het nieuw te schep pen onderdaanschap. b. tweede hypothese; Paragraaph 35 b, (vereeniging met Frankrijk): gelijke bepa lingen. c. uitbreiding van de aan de stemgerech tigden gegeven garanties tot de niet stemge rechtigde inwoners van het Saargebied. d. maatregelen betreffende de behandeling der inwoners na de instelling van het defi nitieve regiem onder de vooronderstellingen die bepaald zijn onder b. en c. van para graaph 35. Het comité heeft de taak te onderzoeken of de bepalingen van het verdrag toestaan den staat, wien het Saargebied toegewezen wordt, verplichtingen in den zin van de be perking van zijn souvereiniteit op te leggen voor zoo ver het de behandeling van de be woners of van eenige categorieën onder hen betreft, dan wel de toewijzing van het gebied afhankelijk te stellen van de aanvaarding van dergelijke verplichtingen. De commissie is in dit opzicht tot een negatieve conclusie gekomen. Aan den anderen kant is de com missie van opvatting, dat de overgang on voorwaardelijk op zoodanige wijze moet ge schieden, dat ernstige consequenties van een plotselinge verandering vermedela worden. Op deze reden heëft de commissie de Duit sche en de Fransche regeeringen verzocht haar in den vorm van een aan den raad te geven verklaring nauwkeurig aan te duiden welke maatregelen elk harer bereid is te nemen met betrekking tot het hier aangegeven doel. Sociale verzekeringen. De commissie refereert hier aan een rapport van het internationaal arbeidsbureau. In de veronderstelling van een handhaving van het volkenbondsregiem stelt de commissie vast, dat de verworven rechten in stand worden ge houden. Zij refereert echter aan een overeen komst over de sociale verzekering van 29 Juli 1932 tusschen de Duitsche en Fransche regee ring, die niet is onderteekend door den Fran- schen president, terwijl de Duitsche regeering heeft doen weten, dat de ratificeering van deze overeenkomst niet mogelijk is, aangezien eenige der bepalingen niet meer met den te- genwoordigen stand der Duitsche wetgeving in overeenstemming kunnen worden gebracht. Ambtenaren van het Saargebied. Op verzoek van de commissie hebben de Fransche en Duitsche regeeringen zich bereid verklaard tot onderhandelingen met de regee ringscommissie. Deze heeft de onderhandelin gen met de Duitsche regeering op 26 Novem ber aangevangen. De raad zal het resultaat in zijn zitting van Januari vernemen. Financieele problemen en mijnkwesties. Het rapport behandelt uitvoerig de voor onderhandelingen hierover. De beide regee ringen hebben een overeenkomst gesloten, die de belangrijkste economische en financieele problemen regelt. De tekst hiervan wordt in bijlage drie toegevoegd. Deze overeenkomst heeft betrekking op handelscredieten, tus- schentoestand. eischen van de Fransche schat kist en schulden van het Saargebied, die dooi de regeeringscommissie goedgekeurd zijn, de wijze van intrekking der bankbiljetten van de bank van Frankrijk en de andere vreemde be talingsmiddelen in het Saargebied. In over eenstemming met de beide regeeringen legt president Aloisi den raad een ontwerpresolu tie voor, die de reeds bekende regeling der financieele en economische verhoudingen re gelt. In de openbare zitting van den Volken bondsraad heeft de Fransche Minister van Buitenlandsche Zaken, Laval, den Raad voor gesteld, tot handhaving van de orde en de rust in het Saargebied door den Volkenbond een internationale politiemacht in te stellen, waarin noch Frankrijk, noch Duitschland vertegenwoordigd zouden zijn. Bij dit voorstel sloot Lord Eden zich aan na mens Engeland en Baron Aloisi namens Italië. Eden verklaarde bovendien dat Enge- Japam. Mislukte aanslag op prins Saijonji, Op prins Saijonji, de bekende, oudste staats man van Japan is door een jongeman, die met een dolk gewapend was een moordaanslag be raamd. De jongen werd gearresteerd, toen hij het buitenverblijf van den staatsman wilde binnendringen. Hij was in het bezit van be zwarende documenten. Oostenrijk. Oud-burgemeester Seitz op vrije voeten. Officieel wordt medegedeeld, dat de vroe gere burgemeester en afgevaardigde Karl Seitz, die sedert 12 Februari in hechtenis zat, Woensdag op vrije voeten is gesteld. Massa-executie te Moskou. 66 personen terechtgesteld. Uit Moskou 6 December: Voor het Opper ste Gerechtshof waarvan een der Kamer ook te Leningrad zitting heeft gehouden, heb ben zich Woensdag 66 personen te verant woorden gehad wegens hoogverraad en ter roristische overvallen. Het gerechtshof te Leningrad veroordeelde alle 37 beschuldigden, die zich daar te verant woorden hadden ter dood. Ook de 29 personen, die te Moskou terecht hebben gestaan, werden ter dood veroor deeld. Alle 66 doodvonnissen werden direct na het vonnis, voltrokken. In de motiveering wordt slechts verklaard, dat de veroordeelden ten deele afkomstig zijn uit Letland, Finland en Polen, Tot de te Mos kou veroordeelden, behoorde een vrouw, die een belangrijke rol bij de samenzwering zou hebben gespeeld. Onverschrokken bankpresident jaagt bandieten op de vlucht. Bankroovers letterlijk weggeschoten. NEW-YORK, 5 Dec. (V.D.) Voor de tweede maal binnen twee jaar heeft de presi dent van de Haiwashee bank te Charleston getoond dat het mogelijk is zich de bandie ten die steeds meer roofovervallen op ban ken ondernemen, van het lijf te houden. Gisteren drongen drie bandieten het bank- ebouw binnen en trachtten met de revol vers in de vuist de aanwezigen in bedwang te houden De president van de bank J. E. Quisenberry, die juist in het gebouw was, vond dekking achter een meubelstuk en schoot de bandie ten letterlijk de hall uit. Het vuur werd be antwoord zonder effect te hebben. De roovers vluchtten en wisten te ontkomen. FRAUDE MET GEMEENTEGELDEN TE KRAKAU. WARSCHAU, 5 December (Reuter) Te Kra- kau zijn malversaties bij het beheer der ge meentegelden ontdekt, die hebben geleld tot arrestatie van acht ambtenaren. De malver saties werden ontdekt door den nieuwen leider van de rekenkamer. Goering en Goebbels als collectanten. Voor de „winterhulp". Zaterdag a.s. zullen, naar officieel gemeld wordt, om het voorbeeld te geven de Rijks ministers Goering en dr. Goebbels tezamen in de straten van Berlijn collecteeren voor den aan de „Winterhulp" gewijden „solidariteits- dag". Tegelijkertijd willen zij door deze geza menlijke actie bewijzen, dat de geruchten, dat er diepgaande meeningsverschillen tusschen den Pruisischen minister-president en den Rijksminister voor de propaganda zouden be staan, onjuist zijn, doch dat integendeel de beide ministers de beste vrienden zijn. Vele andere hooge ambtenaren van de ministeries en de regeeringsbureaux zullcui Zaterdag persoonlijk aan de straatcollecte deelnemen, zooals verleden jaar de hooge S.A. leiders persoonlijk op straat collecteer den. Onder hen bevonden zich verschillen den, die in den nacht van 30 Juni j.l. den dood vonden, Treedt ook Erich Kleiber af? Groote brand bij Warner BrosDONDERDAG 6 DECEMBER 34 Dr. Erich Kleiber, die gisteravond een con cert zou leiden in de Berlijnsche Philhar- monie heeft, naar de Tel verneemt dit concert plotseling afgezegd. In Berlijnsche muziekkringen verluidt, dat Kleiber dit besluit heeft genomen om daar mede van zijn sympathie met Furtwangler blijk te geven. Men veronderstelt dat dr. Klei ber nog verdere consequenties uit het conflict in de Duitsche muziekwereld zal trekken en het voorbeeld van Furtwangler zal volgen. In plaats van dr. Kleiber is het concert in de Philharmonic gisteravond gedirigeerd door den heer Rothe, een lid van de nationaal- socialistische Kulturgemeinde. Het aangekon digde concert van Furtwangler, dat vanavond zou plaats hebben, is van het programma ge schrapt. In verband hiermede wint de verga dering der nationaal-socialisten, welke even eens vandaag zal worden gehouden in het Sportpalast en waar dr. Göbbels als voorzit ter van de Reichs Kulturkammer het woord zal voeren, aan beteekenis. Kraus naar Berlijn en Kleiber naar Weenen? In verschillende Weensche bladen wordt ge meld, dat de dirtecteur van de Weensche Staatsopera Clemens Krau- dr. Furtwangler zal opvolgen als dirigent van de staatsopera te Berlijn. Indien, Kraus binnenkort naar Berlijn gaat, is het mogelijk, dat hij te Weenen zal worden opgevolgd door dr. Kleiber in plaats van door dr. Furtwangler. Dr. Kleiber is zelf Weener. Gemeentewet, Commentaar door J. W. A. C. van Loenen. „Dankbaar gestemd door de waardeering, welke de eerste uitgave van de handleiding bij de toepassing der Gemeentewet in ruime mate ondervond, was het mij een genoegen", schrijft den heer Van Loenen, Gemeente-secre taris van Beverwijk, „op verzoek van den Uit gever Samson te Alphen aan den Rijn, ook de bewerking van den tweeden druk ter hand te kunnen nemen". Bij de voltooiing van den eersten druk in 1919 werd in de vakbladen algemeen bewon dering geuit voor het zooveel mogelijk volle dig commentaar op de Gemeentewet waardoor door den heer Van Loenen een werk was ge leverd van groote waarde. Dit werk heeft aan allen die met de toepas sing van de Gemeentewet hebben te maken dan ook ongetwijfeld groote diensten bewezen. Met vrucht kon men dit werk opslaan als men een antwoord zocht op vragen, welke bij het ver richten van den dagelijkschen arbeid op kwamen. Een nieuwe druk werd noodig, vooral nu de herziening der Gemeentewet, na jarenlange voorbereiding, bij de wet van 31 Januari 1931. haar beslag had gekregen. Bij dezen tweeden druk is er naar gestreefd, in de eerste plaats de stof, waar mogelijk, te bekorten zoodat het werk thans in twee dee len is verschenen en in de tweede plaats om spoed bij verschijning van den nieuwen druk te bevorderen. De heer Van Loenen is daarbij op zijn uit- noodiging bijgestaan door den heer W. van Dijke, commies ter secretarie van Beverwijk, die zich onder zijn toezicht heeft belast met de herziening van de toelichting op de artike len, betrekking hebbende op de begrooting en rekening en verantwoording alsmede de plaat selijke belastingen. Op meesterlijke wijze is de schrijver er in geslaagd aan deze opdracht in beide opzich ten te voldoen. De heer Van Loenen heeft de stof bewerkt op den breeden grondslag door hem van he; begin af ingenomen. Voor het bestuur en de administratie der gemeenten heeft hij door zijn uitvoerigen en volledigen handleiding voor den in menig op zicht belangrijk gewijzigde Gemeentewet, een- werk geleverd van groote' waarde. Zij die met de toepassing van de Gemeentewet hebben te maken zullen dit werk ongetwijfeld met, vreugde begroeten en daarvan een dankbaar gebruik weten te maken. Men zal er een ant woord in vinden op de vele vragen, die zich in de toepassing van de Gemeentewet kunnen voordoen. Bij de toelichting op ieder behandeld arti kel blijkt de uitgebreide studie van den schrij ver waarvoor van belangrijke bronnen is ge bruik gemaakt welke ook worden vermeld. Van groote waarde is dit werk bovendien om dat de heer Van Loenen, met zijn jarenlange practische ervaring, ook van eigen opvatting duidelijk blijk geeft. De schrijver verdient hulde voor zijn noesten arbeid die algemeen op hoogen prijs wordt gesteld en de firma Samson voor de perfecte uiterlijke verzorging en de practi sche inrichting, welke raadpleging van dit werk uiterst gemakkelijk maakt. Het is mij een voorrecht dit werk van col lega Van Loenen in de belangstelling van ieder die met de Toepassing van de Gemeen tewet heeft te maken met groote warmte aan te bevelen. N. VOS, Gemeente-secretaris van Heemstede. Een doode, veertien gewonden; duizenden dollars schade. LOE ANGELES, 5 Dec. (Reuter). In de filmateliers van de Warner Bros Corporation te Burbank (Californië) heeft een felle brand gewoed, tengevolge waarvan een persoon werd gedood en veertien personen werden gewond, en voor verscheidene honderdduizenden dollars materieele schade werd aangericht. Men is er intusschen in geslaagd, het vuur meester te worden. Taifoenen blyven de Philip- pijnen bedreigen. Weer een plaats verwoest. Uit Manilla, 5 December (V. D. Heden heeft wederom een taifoen gewoed boven het Zuid-Oostelijk gedeelte van de Philippijnen. Het plaatsje Becuit is, met uitzondering van slechts 3 huizen, verwoest. Tot dusverre zijn drie menschenlevens te betreuren. STERKE LAMPEN OP DIESELTREINEN De spoorwegmedewerker van het Leidsch Dagblad schrijft, dat de Nederlandsche Spoor wegen ter meerdere beveiliging bij onbewaakte overwegen bij avond een proef zullen nemen met sterke lampen. Deze lampen, die voor aan den trein plaatst worden, zijn ook bij mist op grooten afstand zichtbaar, wat vooral bij onbewaakte overwegen van zeer groot belang is. Voorloopïg zullen de proeven met de Diesel- electrische treinen plaats hebben, FINANCIEELE BERICHTEN Aankoop van Braziliaansche koffie vereischt. Anders worden geen deviezen toegewezen. De Banco do Brasil heeft besloten met in gang van 10 December het bedrag aan devie zen, dat zij tegen officieelen koers verstrekt ten behoeve van het doen van betalingen aan het buitenland, afhankelijk te stellen van de hoeveelheid koffie, die de verschillende lan den aankoopen. Door deze regeling zal Nederland recht hebben op 5 pet. van het totale bedrag der toe te wijzen deviezen. In haar rechtvaardi ging van deze nieuwe maatregelen deelt de Bank van Brazilië mede, dat haar deviezen voorraad volkomen afhankelijk is van de be talingen die uit hoofde van den koffie-export worden ontvangen. Ter betaling van import uit Denemarken en Finland zal 1 1/2 pet. der beschikbare de viezen worden toegewezen. VAN KEMPEN, BEGEER VOS Aan het jaarverslag der Koninklijke Neder landsche Edelmetaal Bedfijven Van Kempen Begeer Sc Vos over het boekjaar 19331934 uit te brengen in de alg. vergadering van aan deelhouders, den 22 December 1934, ontleenen wij het volgende: Ten aanzien van den algemeenen gang van zaken bij onze vennootschap kan ook dit jaar slechts van verderen teruggang gesproken worden. Het omzetpell der Nederlandsche Juweliers zaken lag wel is waar hooger tengevolge van de tijdelijke verbetering in den algemeenen toestand tijdens de eerste maanden van het boekjaar; de verkoop der Indische zaken weer spiegelde sprekender nog dan het vorige jaar den zorgelijken toestand, waarin het Indische bedrijfsleven verkeert. De winstmarges schrom pelen steeds meer in, doordat de verkoopsprijs soms nog slechts weinig boven den huidigen kostprijs uitgaat. In de gecombineerde winst- en verliesreke nïng is het voordeelig saldo door verkrijging van 138 preferente aandeelen onzer vennoot schap ad f 113.472 niet opgenomen, doch in de gecombineerde balans werden de rekeningen „winkelpanden" en „terreinen en gebouwen te realiseeren" respectievelijk met f 70.000 en f 39.625 verminderd, terwijl een bedrag ad f 3847 gereserveerd werd voor uit te voeren herstemmingen en onder den post crediteu ren" werd opgenomen. De betaling van obli gatierente en aflossing per 1 Juli 1934 is in de cijfers verwerkt. Het voordeelig saldo der gecombineerde be- drijfsrekeningen, verminderd met de alge- meene en bijzondere kosten en renten en het nadeeiig saldo ten gevolge van fluctuaties in den zilverprijs, doch vóór aftrek van de voor ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELUNC. Nadat zij een tijdlang langs de naakte rotsen waren voortgegaan, riep Sim: „Kijk eens, ik zie daar een plant staan!" „Hè ja," zei Thijs, „hoe komt die hier in dit onvruchtbare land? Maar kijk een cactus." „Ja, ja," riep Sim, „daarin heb jij je niet vergist. Toch sn^p ik niet hoe hier ook nog één plant kan groeien enfin, hij ziet er ook niet te weelderig uit." „Kijk, 'zei Thijs, „ik zie er daar ginds nog meer staan. Vooruit, we gaan verder." gestelde afschrijvingen, bedragend f 82.880 (41.157) levert een nadeeiig saldo op ad f 3227 (75.409'. Dit nadeeiig saldo, vermeerderd-met de afschrijvingen, bedraagt f 86.107 (116,566). KRUPP MAAKT WINST Uit Essen:. Het zakelijke resultaat -der Kruppfa-brieken geeft voor het eerst sinds lang een bescheiden winst. Op wensch der familie Krupp zal geen divi dend worden uitgekeerd. De winst zal veeleer worden aangewend voor de innerlijke consolidatie der firma. Het per soneel zal deelen in het betere arbeidsresul- taat. De arbeiders zullen van 10 tot 40 RM. extra ontvangen; de kantoorbedienden 10 a 25 pet. der maandsalarissen. Het bedrag der uitkeering is afhankelijk van het aantal dienstjaren. (Adv> Ingez. Med.) VRIJDAG 7 DECEMBER HILVERSUM. 302 M. 8.VARA. Gramofoonmuziek, 10.Morgen wijding van de V. P. R. O. 10.15 VARA. Lien de Jong draagt voor. 11.20 Vroolijke gramofoon- platen. 12.AVRO. Lunchconcert door Ko- vacs Lajos en zijn orkest. Intem-ezzi door het dubbelmannenkwartet Bel Canto olv. W. H. Lehman de Lehnsveld. 2,10 Modepraatje door mevr. Ida de Leeuw van Rees. 2.30 Zangvoor dracht door Annie Bonarius, sopraan. Aan den vleugel Egbert Veen. Afgewisseld door gram. muziek. 4Sluiting. 4.VARA. Knipcursus voor gevorderden door mevr. A. Blanken van Kuyk. 4.45 Gramofoonmuziek. 5.— Na school tijd. Oome Keesje beleeft een nieuw avontuur. 5 30 Gramofoonmuziek. 6.— De Zonnekloppers olv. Cor Steyn. 6.30 Orvltropia olv. J. v. d. Horst. 7.28 Overgang naar den versterkten zender. 7.30 „Marx" de eerste van een vier tal beschouwingen, door Dr. H. Brugmans, 7.50 Gramofoonmuziek. 7.57 Herhaling SOS berich ten. 8.— Sluiting. VPRO- Lezing door ds. F. Dijkema. 8.30 Concert. 9 God en de wereld, spr. Dr. H. de Vos. 9.30 Concert. 10— Vaz Diaa en Vrijz. Godsdienstig persbureau. 10.15 Sha kespeare's Hamlet. Spr. Ada Geyl. 11.VARA» Jazzmuziek op gr.pl. 11.30 Populaire gramo foonmuziek. 12.Sluiting. HUIZEN 1875 M. 8— NCRV. 8.— Schriftlezing en meditatie. 8.15 Morgengroet (gr.pl.10.30 Morgendienst door Ds. J. D. Boerkool. 11.— Bespeling van het studio-orgel door S. P. Visser. 12.Poli tieberichten. 12.15 Leger des Heils kwartiertje. 12.30 Eiisemble v. d. Horst. 2.— Gramofoon muziek. 2.30 Lezen van Christelijke lectuur. 3.Concert door de Hartvelt Trio. 3.45 Rust poos 4.— Hartvelt Trio. 4.30 Gramofoonmuziek 5.15 Concert A. C. de Hoop, viool. Mac. Graf- ford orgel. 6.30 Het licht en de planten door A. J. Herwig. 7.— Politieberichten. 7.15 Gramo foonmuziek. 7.30 Literair halfuurtje door W. ton Kate. 8.— Haarlemsche orkestver. olv. Frits Schuurman. 10.30 Gramofoonmuziek. 11.30 Sluiting. LUXEMBURG, 1304 M. 7.40 Hollandsche avond. Radiocabaret. 8.20 Gevarieerd concert door het omroeporkest olv. Henri Pensls. 8.40 Vervolg concert. 8.55 Hollandsch symphonieorkest door het om roeporkest olv. Henri Pensis. 9.30 Hille-con- cert. 9 45 Kamermuziek door het Luxem- burgseh kwartet. 10.20 Dansmuziek. BRUSSEL. 484 M. 12 20 Omroeporkest olv, Franz André. 1.30 Beroemde opera-aria's op gr.pl. 5.20 Fluitre- cital door den heer Lion. 6.50 Pianorecital door Oscar Delvigne. 7.35 Zangrecital door Stany Paillot. 8.20 Symphonieorkest. 9 35 Verv. con cert. 10.30 Dansmuziek. 11.20 Vaderlandsch lied. BRUSSEL, 322 M. 130 Omroeporkest olv. Franz André. 5.20 Dansmuziek. 7.35 Het groot Russisch Paasch- feest. Rimsky Korsakoff (gr.pl.) 8.20 Pianore cital door L. v. d. Broeck. 9.40 Orkestconcert. 10 30 Dansmuziek. KALUNDBORG. 1261 M- 2.20 Teddy Petersen's orkest. 7.30 Georg Ku- lenkampff, 'viool. 9.45 Alf Gildsig zingt bij de luit. 10.25 Dansmuziek. BERLIJN, 357 M. 3.20 Klein omroeporkest olv. Willy Steiner 5-50 Gramofoonmuziek. 7.30 Het Napolli-Man- doüneorkest. 9,40 omroeporkest olv. Otto Frickhoeffer, Richard Laugs, plano. KEULEN, 456 M. 11.20 Dortmunder symphonieorkest. 12.20 Idem. 5.05 Vroolijke kamermuziek. 6.20 Om roeporkest olv. W. Buschkoetter. 10.20 Dans muziek. DROITWICH 1500 M. 12.50 BBC dansorkest. 3.55 Commodire grandorkest. 4.50 Metropole hotelorkest. 5.35 Het Boadhurst Septet. 9.05 Radio militair or kest olv. B. Walton O'Donnell. 10.35 BBC or kest afd. D. olv. Clarence Raybould. 11.35 Har ry Roy en zijn orkest. PARIJS, Poste Parisien. 313 M. 6.57 Ged. uit Tannliauser van Wagner. 7-50 Gramofoonmuziek. 8.10 Het Lud Gluskin or kest. 8.35 Les Linottes, operette van Mathe. 10.50 Populaire gramofoonmuziek. PARIJS RADIO 1648 M. 12.35 Lucien Goldy's orkest. 8.20 Ramuntcho van Loti. MILAAN, 369 M. 4.30 Vocaal concert. 8.05 Gramofoonmuziek- 8 20 Symphonie orkest olv. Guarnierl, met so listen en koor. ROME, 421 M. 3.20 M. Concert. 8.05 Die schoone Risetta, operette van Leo Fall. WEENEN, 506 M. 4.35 M. Italiaansche liederen door Maria Florenza Ciampelli, sopraan. 7.35 Wiener Sym- phoniker. 8.50 Progr. ten gunste van de win terhulp actie olv. Fritz Stockinger, minister van handel en verkeer. WARSCHAU, 1315 M. 7.35 Het Philharmonieorkest van Warschau olv. W. Bierdjajew mmv. Alexander Borow-ski, pipano. 10.20 Dansmuziek. 11.20 W. Wilkosïf dansorkest. BEROMUNSTER, 540 M. 4.05 Jazzmuziek. 4.30 Populair concert.. 6.50 De Bemer Stadtmusik olv. Stephan Jaeggi. 9.— Omroeporkest olv. Erwin Gilbert. 9.25 ld,

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 3