BEVERWIJK Een slachtoffer. Haarlem's stille armen. Groote huizenveiling in Oud-Meerenstein. Belangstelling' voor de Breestraat. Donderdagmiddag werd in Hotel „Oud- Meerenstein" een belangrijke verkooping van woon- en winkelhuizen gehouden, waarvoor groote belangstelling bestond. De te Haarlem gevestigde notarissen Mr. M. Slingenberg en J. van Munster van Heuven hi-achten de navolgende perceelen in veiling: 1 Een woonhuis aan den Rijksstraatweg no. Ill te Wijk aan Duin, groot 1 A. 61 c.A. Hoogste bieder: D. Teer, Beverwijk, met f 2000. Bij afslag niet gemijnd. 2 Een woonhuis aan den Rijksstraatweg no. Ill te Wijk aan Duin, groot 1 A. 49 c.A. Hoog ste bieder: D. Teer voor f 2000. Niet gemijnd. 3. Idem no. 113, groot 1 A. 42 c.A. Hoogste bieder D. Teer met f 2000. Niet gemijnd. 4 Idem, no. 115 groot 1.38 A. Hoogste bieder D. Teer met f 2000. Bij afslag niet gemijnd. De combinatie van de perceelen 14, opge boden tot f 8000, werd niet gemijnd. Ten ovei-staan van Notaris J. H. Bremmers volgde daarna de verkooping van: I. Een woon- en winkelhuis met schuren en opstallen gelegen aan de Koningstraat num mers 124 tot en met 136 te Bevei'wijk, te za- men groot f 6 A. 47 c.A. Eigendom van den heer D. v. Essen. Hoogste bieder: A. v. Belle- com. Haarlem met f 7800. Bij afslag niet ge mijnd. 2 Een woon- en winkelhuis met schuur en erf aan den Rijkssti-aatweg no. 135 te "Wijk aan Duin, groot 1 A. 85 c.A. Hoogste bieder G. Res te Castricum. Niet gemijnd. 3. Een woonhuis met erf aan den Rijks straatweg 137 te Wijk aan Duin. groot 1 A. 70 c.A. Hoogste bieder J. Klaus, Wijk aan Duin met f 1150. Niet gemijnd. 4. Idem aan den Rijksstraatweg no. 139 te Wijk aan Duin, groot 1 A. 55 c.A. Hoogste bieder G. Res, Casticum met f 1160. Niet gemijnd. 5. Een woonhuis met erf aan den Rijksstraat weg no. 141 te Wijk aan Duin, groot 1 A. 65 c.A. Hoogste bieder H. Timmer, met f 1210 Niet gemijnd. 6. Een woon- en winkelhuis aan den Rijks straatweg no. 143 te Wijk aan Duin, groot 2 A. 45 c.A. Hoogste bieder G. Res, Castricum met f 2150. Niet gemijnd. De combinatie van de perceelen 2 tot en met 6, staande op f 7320 werd bij afslag op f 40 gemijnd door A. P. Kochx te Beverwijk. Op brengst f 7360. 7. Een woonhuis met schuui-tje en erf aan den Alkmaarschenweg no. 22, gi-oot 1 A. 89 c.A. Hoogste bieder L. v. Strien, Haai-lem, met f 4210. Gemijnd door Swalve op f 50. Op brengst f 4260. 8. Idem. Alkmaarscheweg no. 24, groot 1 A. 79 c.A. Hoogste bieder L. v. Strien, Haarlem met f 4350. Bij afslag niet gemijnd. De combinatie van de perceelen 7 en 8. groot 3 A. 68 c.A. en staande op f 8610, werd bij afslag niet gemijnd. 9. Een woonhuis aan de Bloksteeg no. 15, groot 120 c.A. Hoogste bieder E. Rus, Bever wijk met f 840. 10. Idem no. 17, groot 117 c.A. E. Rus, Be verwijk f 850. II. Idem no. 19, groot 108 c.A. E. Rus, Bever wijk f 880. 12. Idem. no. 21, groot 107 c.A. E. Rus, Be verwijk f 940. 13 Idem, Bloksteeg 23. groot 92 cA. J. Duin, Beverwijk f 960. Combinatie pei-c. 913, staande op f 4470, bij afslag niet gemijnd. 14. Woonhuis. Bloksteeg 27, groot 81 cA. Hoogste bieder W. P. Langendijk f 1700. Op f 2 gemijnd door W. Duiker, Beverwijk, opbrengst f 1702. 15. Idem Bloksteeg 29, groot 77 c.A, Hoogste bieder W. Duiker f 1725. Combinatie 14 en 15, staande op f 3427.— op f 3 gemijnd door W. P. Langendijk. Op brengst f 3430. 16. Schuur met poort aan de Bloksteeg no. 13, groot 143 c.A. Hoogste bieder N. Kuys te Casti-icum f 1270. Combinatie 14, 15 en 16. groot 301 c.A., staan de op f 4700. Niet gemijnd. Combinatie perceelen 9 tot en met 16 sa men groot 845 c.A., staande op f 9170 bij af slag gemijnd op f 80. Kooper Notaris Mr. A. Moens q.q., Beverwijk voor f 9250. 17. Een gai'age met zolder aan de Koning- sti*aat no. 27 te Beveiuvijk groot 85 c.A. Hoog ste bieder G. Henneman Wijk aan Duin f 2910. 18. Een heerenhuis met ei-f aan de Bree- straat no. 40, groot 134 cA. Hoogste bieder M. A. Davidson alhier f 13600. Bij afslag gemijnd door G. Doets, alhier op f 425. Opbrengst f 14025, Combinatie der perceelen 17 en 18 staande op f 16935. Kooper G. W. P. Stoutenbeek al hier voor f 18835. 79. Een woon- en winkelhuis aan de Bree- sti-aat 4 en 4a groot 82 c.A. Hoogste bieder D. Teer, alhier met f 13850. Bij afslag niet ge mijnd. De pei-ceelen 2 t.m. 18 behoorden tot de na latenschap van wijlen mevr. wed. W. de Boer- van Etten en werden verkocht in opdracht van het R.-K. Kei-kbestuur van de parochie van de H. Agatha. UITSLAG PRIJSVRAAG. De uitslag van de door Jongejan's Wild- hal in de Baansti-aat gehouden prijsvraag is: 1. P. de Vi'ies, Verl. Munnikenweg 13, Wijk aan Duin. 2. Wed. de Weijer, Koningstraat. 3. A. de Vries, Molenstraat. 4. H. Kocx, Acasialaan 46. Het juiste aantal personen was 351, welk getal door geen der deelnemers juist geschat VERLAGING VAN RENTE. In handen van B. en W. werd gesteld om pirae-advies een adres van een aantal debi teuren der gemeente, aan wie ten behoeve van particulieren woningbouw gelden onder eerste hypothecair verband verstrekt zijn, waarin verzocht werd de rente van die leenin gen, die thans 5% bedraagt, te verlagen. Naar aanleiding hiervan deelen B. en W. den Raad het volgende mede: Aanvankelijk bedroeg de rente dezer hypo thecaire leeningen 6%. Ingaande 1 Juli 1927 is de rente verlaagd tot 5%. Nu onlangs de betrekkelijke geldleening is geconverteerd in een leening met een lager rente-type, ontmoet de inwilliging van het verzoek van adressanten bij B. en W. geen bezwaar. Het komt hen in de gegeven om standigheden wenschelijk voor de rente te verlagen tot 41/2%, zulks ingaande 1 Jan. 1935. In het adres woi'dt tevens gevraagd een onderzoek te doen instellen aan wie(ri) inder tijd de door het Rijk beschikbaar gestelde bouwpi'emie voor de 11 huizen aan de Ooster wijkstraat is ten goede gekomen. Dienaangaande kan het volgende worden opgemerkt. De bedoelde huizen zijn aanvan kelijk gesticht voor rekening eener Bouw commissie. De bouwkosten bedroegen f 59,853.33. Na aftrek van de door het Rijk beschikbaar gestelde premie ad f 11790.15 be droegen de kosten f 48.063.18. De hypotheek wei'd na schatting vastge steld op f 42.400. Laatstgenoemd bedrag werd, na verkoop der huizen aan belanghebbenden, omgeslagen over de verschillende perceelen. Zoo werd 1 huis belast met f 4300, 2 huizen met f 3800 en 8 huizen met f 3750. Het verschil tusschen de bouwkosten (na aftrek der bouwpi-emie) en de verleende hypotheek, is door adressanten uit eigen middelen bijgepast. Uit vorenstaande blijkt dus, dat de bouw pi'emie aan adressanten is ten goede geko men. Resumeerende stellen B. en W. voor tot de voornoemde renteverlaging te besluiten en adressanten ten opzichte van het gevraagde onderzoek in vorenstaanden zin te berichten. RAADSVERGADERING. De gemeentei-aad vergadert op Dinsdag 11 December 1934 des avonds te half acht. De agenda vermeldt onderstaande punten van behandeling: 1. Voorstel tot conversie van 5 geldleenin- gen. 2. Voorstel tot het aangaan van een nieuwe rekening-coux-ant-o vereen komst met de Bank voor Nederlandsche gemeenten en tot het aangaan van een kasgeldleening. 3. Benoeming van personeel aan de huis- houd- en Industrieschool en de Nijverheids avondschool voor ambachtslieden. 4. Voorstel betreffende de door Gedepu- teei-de Staten ingezonden ontwerp-regeling omtrent de jaarwedden van burgemeester, den secretaris en den ontvanger. 5. Prae-advies op het adres van J. A. Nie- man e.a. betreffende verlaging der rente van de onder hypothecair verband verstrekte lee ningen. 6. Vaststelling suppletoir kohier Honden belasting, dienst 1934. 7. Mededeelingen en ingekomen stukken en hetgeen verder ter tafel zal woi*den ge bracht. DE JAARWEDDEN VAN BURGEMEESTERS ENZ. Door Gedeputeerde Staten dezer provin cie werd B. en W. toegezonden het ontwerp van een nieuwe regeling der jaarwedden van den Burgemeestei-, den secretaris en den ontvanger dezer gemeente, met verzoek, daarover den Raad te hooren. Uit de bijlagen blijkt, dat volgens het ont werp deze jaarwedden naar een aanzienlijk lager peil zullen worden teruggebracht nl. ondei'scheidenlij k voor den burgemeester, den secretaris en den ontvanger van f 4600— f 5600, f 3900—f4900 en f 2525—3425, vooral indien daarbij in aanmerking wordt genomen dat van die jaarwedden het volledig -'erhaal van pensioensbijdragen zal geschieden. Het bevolkingscijfer dezer gemeente is in den laatsten tijd voortdui'end stijgende. Op 15 November bedroeg het zielental der ge meente 10284 en het staat te voorzien, dat ook in 1935, in verband met den omvangrijken aanbouw van nieuwe woningen, dit cijfer be langrijk zal toenemen. Bij de regeling van 1929 wei'd op een voor stel van den Raad de gemeente, ten opzichte dezer jaarwed denregeling in een hoogere klas se gex-angschikt, dan waarop zij rechtens aan spraak had. op grond van haar beteekenis als centrum-gemeente, waardoor zij vele in tercommunale belangen heeft te verzorgen, baar stedelijk kaï'akter, hooge levensstan daard, druk vreemdelingenbezoek en markt- vei'keer. B. en W. zijn van oordeel, dat al deze motie ven ook thans wellicht nog in sterker mate, jelden. Op dien grond geven zij den raad in overweging reeds thans aan Gedeputeerde Staten een voorstel te doen om hetzij met in gang van 1 Januari a.s. hetzij na de oekend- making van den loop der bevolking in het provinciaal bla.d, deze gemeente ten opzichte van deze jaarwedderegeling te rangschikken in de 9e klasse. Het voorstel van Gedeputeerde Staten tot herziening dezer jaarwedden te rekenen van 1 October 11., bereikte B. en W. den 14en November 11. B. en W. geven den Raad in overweging te gen den datum van inwerkingtreding ernstig bezwaar te maken. Het komt B. en W. voor dat een dergelijke ï'egeling niet eerder behoort in werking te treden, dan nadat zij perfect is geworden, in dia geval, nadat zij de koninklijke goedkeu ring heeft verkregen.. Het is weer Sinterklaas geweest En hedenmorgen, na het feest, Kwam ik een kennis tegen; Hij keek me ietwat di-oevig aan En 'k vi*oeg hem bij ons samengaan, Wat hij wel had gekregen. Hij toonde mij een groene das, Die pimpelpaai-s bestippeld was, Ik zou er maar om jokken, Als 'k zei, dat ik die sierlijk vond, Hoewel ze zeker fi-aaier stoxxd, Dan zijn roodblauwe sokken. En handschoenen, kanariegeel, Vielen den arme ook ten deel, Hij toonde ze meewarig; Op 't teere punt van kleurensmaak Is zijn familie wel wat raak Al is ze dan niet kax-ig. Hij zei: ik voel me een paljas, Met sokken, handschoenen en das. Zoo over sti-aat te loopen; Het nadeel is van Sinterklaas, Dat ik, naar eigen keus, helaas, Niet mijn cadeaux mag koopen. Ik heb vandaag al vaak gedacht, Dat ieder spottend om mij lacht, Daar wil 'k mij voor vrijwaren; Dus hul 'k mij in een mistgordijn. Al mag 't wat kwalijkriekend zijn, Van mijn cadeau sigaren. 'k Vereer den goeden gullen Sint. Zoo goed als jij, als dierbaar vrind. Maar niet in.geur en kleuren; Als hij mijn schoorsteen dus voortaan Onopgemerkt voorbij zou gaan, Dan zou 'k dat niet betreuren. P. GASUS. VERLOTING. B. en W. hebben aan het bestuur van de plaatselijke afdeeling van de Ned. Chr. Ge heel Onthoudei-s Vereeniging toestemming verleend tot het houden van een verloting welke wordt georganiseei'd bij gelegenheid van het 15-jarig bestaan der afdeeling. WIJK AAN ZEE RAADSVERGADERING. Een verzoek tot fusie aan de Kroon. Donderdagavond vergaderde de gemeente raad onder voorzitterschap van burgemeester H. Rothe. De raad was voltallig. Na vaststel- .ing der notulen deed de voorzitter mededeeling van ingekomen missives van Ged. Staten, houdend goedkeuring van genomen raadsbe sluiten. Besloten werd goedkeuring te hechten aan de door Ged. Staten ontworpen regeling betreffende de jaarwedden van burgemeesters secretarissen en ontvangers. Het voorstel van B. en W, tot vaststelling van een verordening tot verdeeling der ge meente in stemdistricten werd aangenomen, evenals het voorstel van B. en W. tot het beschikbaar stellen van gelden ten behoeve van de R.K. Meisjesschool, Galgeweg. In verband met het adres van de tuinders organisaties deelde de heer Tervoort mede dat de commissie reeds vergaderd heeft ever de steunverleening aan tuinders. Vermoedelijk zal een steun van f 7 per week voor man en vrouw worden verleend en van f 0.50 voor :eder kind tot een maximum van f 12. De heer J. L. Pirovano werd bij acclamatie herbenoemd als lid van het Burgerlijk Arm bestuur. Tot leden van de Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs werden herbenoemd - de heeren L. van Brakel en J. J. de Wildt, Daarna werden de begrootingen voor het dienstjaar 1935 behandeld. De commissie van onderzoek, gevormd door de heeren C. Gijs- berts, G. Bakkum en J. P. Melchex-s adviseerde in haar rapport de begrootingen ongewijzigd vast te stellen. De heer Gijsberts verzocht B. en W. te overwegen of het gewenscht is een belasting in te voeren op de vermakelijkheden. De Voorzitter meende, dat een derge. lijke belasting met die paar ..voetbaluitvoerin gen" niet veel te beteekenen hebben. Deze vereenigingen moeten eerder gesteund wor den. Niettemin deed spr. de toezegging deze aangelegenheid in het College te zullen be spreken. De heer K r u ij t h o f vroeg over verschei- dene posten inlichten en wees er o.a. op. dat het salaris van de beide wethouders veel te laag is. De heer H. C. v. d. C o 1 k bepleitte tele fonische aansluiting van de woning van den gemeenteveldwachter. Spr. diende daartoe een voorstel in, dat met algemeene stemmen werd aangenomen. De begrooting werd daarna met algemeene •temmen vastgesteld voor den gewonen dienst in ontvangsten en uitgaven op een bedrag van f 412.053,10; kapitaaldienst ontvangsten f 219.739.28. uitgaven f 290.355.73, nadeelis dot f 70.616.45. Ook de begrooting van het Burgerlijk Arm bestuur werd ongewijzigd vastgesteld. De fusie. Vervolgens kwam opnieuw het fusievraag- stuk aan de orde. In de vorige raadsverga dering wei-d het voorstel van negen raadsleden om aan de Kroon te verzoeken een wetsont werp tot samenvoeging van de gemeenten Beverwijk en Wijk aan Duin aanhangig te maken, aangehouden, omdat de raad zich wilde beraden over een door den burgemeester ontworpen adres aan de Kroon, dat het be houd van de zelfstaixdigheid der gemeente be pleitte. De Voorzitter wenschte thans eer.st zijn voorstel in stemming te brengen. Wanneer het vei'worpen zou worden, beschouwde hij dat niet als een échec, maar als een waarschuwin; /oor de gemeente. De heer K r u ij t h o f vroeg, of het adres - an den Voorziltei evengoed kan worden op gezonden. De V o o r z i 11 er antwoordde dat dit dan .Uleen particulier mogelijk is. Het adres van den burgemeester werd ver volgens in stemming gebracht en met 3 Legen .0 stemmen verworpen. Voor stemden de heeren Kuijthof (a.r.), B Schelvis (R.K.) en Poortstra (S.D.A.P.) De burgemeester weersprak de bewering, als sou Beverwijk het verzoek aan de Ki'oon niet nsturen, wanneer Wijk aan Zee en Duin dat rok niet zou doen. Het is spr. gebleken, dat het Beverwijksche adres wordt ingezonden on. geacht wat Wijk aan Zee en Duin zal doen. Spr. bracht vervolgens het voorstel van de raadsleden, beoogende de samenvoeging van de gemeenten Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin in stemming. „Ik behoef u niet te zeg gen", zoo zei de burgemeester, „dat ik er tegen ben. Ik heb niet mee te stemmen". Het vooi'stel tot fusie werd met 10 tegen 3 stemmen aangenomen. Tegen verklaarden zich de heeren Kruij t- hof fA.R.), Schelvis (R.K.), en Poortstra S.D.A.P.) Vóór de fusie spraken zich uit de béide wethouders N. Tervoort (R.K.) en D. Zuider- iuin (R.K.) en de heeren J. J. de Wildt 'R.K.) W. Geijs (R.K.)A. Kruidenberg (R.K.). G. Bakkum (R.Kh, A. de Winter (V.D.). H. C v. d. Colk (V.D.), J. P. Melchei's (V.D.) en C. Gijsberts i S.D.A.P.) Bij de rondvraag vroeg de heer Schelvis om bezigheid voor de jonge werkloozen. De Voorzitter zegde toe deze aangelegen heid in B. en W. te zullen bespi'eken. De heer Schelvis uitte vervolgens ern- Zwitsersche monniken van den St. Bei'nhard zijn in Tibet aangekomen om grond in het Himalayagebergte te koopen voor het bouwen van een hospitium. Zooals men weet, willen de kloosterlingen het terrein van hun arbeid naar het Himalayagebergte verleggen. VRIJDAG 7 DECEMBER 1934 stige klachten over den toestand van de fiets paden langs den Zeeweg. De Voorzitter antwordde, dat het Col lege daaraan reeds aandacht wijdt. Het is de bedoeling, dat weer een gedeelte zal worden bestraat. Op verzoek van den heer Gijsberts zegde de voorzitter ook toe, de toeslag op de zieken fondspremies voor ondersteunden in het col lege van B. en W. te zullen bespreken. De heer G e ij s hei'haalde zijn klacht over den meer dan slechten toestand van de voet paden langs den Rijkssti'aatweg. De bewoners moeten zelfs noodbruggen voor hun huizen timmeren, willen zij niet genodzaakt zijn door het water te waden. De Voorzitter zou het Rijk herinneren aan de ï'eeds eei'der gegeven belofte, om in dezen toestand verbetering te brengen. De vergadering werd hierna gesloten. De stille getuigen in de Bank van Leening De ambtenaren van de Bank van Leening komen veel met de stille armen in aanraking. Nog nooit heeft het groote gebouw in de Klein Houtstraat zóó vol panden gestaan als thans; alle kamers, zolders eix kelders zijn volgeladen. Een groot deel va-n deze panden is stille getuige van de stille armoede die in Haarlem en omgeving heerscht. De voorwerpen die cén beleener in den loop der jaren brengt illustreeren de droeve geschiedenis van ec-n gezin dat van welvaart tot bittere armoede gekomen is. Eerst waren het de juweelen, toen net tafelzilver, daarna de luxe meubelen, piano buffet, maar tenslotte kwamen ook de dingen die in het dagelijksch leven moeilijk te ont- oei'en zijn. De meeste van deze beleeners sluipen de Bank binnen nadat zij zich eerst overtuigd hebben, dat geen kennissen of buren het zien. Schroomvallig vertellen zij den ambtenaar van hun tijdelijke moeilijkheden. Zij behoeven 't geld slechts voor een week. voor een maand te hebbenZou nrnheer het zoo kunnen uitzoeken, dat de voorwerpen 's avonds aan zijn huis gehaakt worden. „De buren behoeven het niet te weten...." In hun ellende zijn deze stille armen toch nog optimisten. Verkoopen willen zij hun be zittingen niet, want het valt zoo zwaar ervan te scheiden. Zoo gauw het mogelijk is willen ze de panden weer lossen. Maar helaas! de droeve ervaring is, dat er van lossen bijna nooit iets komt. Met moeite wordt eenige keeren de rente betaald. Dan is het ook niet meer mogelijk die weinige dubbeltjes of guldens te betalen. De ambtenaren mogen soepel optreden, maar tenslotte komen de pan den toch in veiling Door de crisis is ook de waarde der voor werpen gedaald. De ambtenaar die bij het geven van pandgeld rekening moet houden met de latere verkoopswaarde mag niet te veel risico voor de gemeente nemen. Ook al jammert de stille arme dat een ameublement hem zelf vroeger 3000 gulden heeft gekocht, de taxateur durft er toch niet meer dan 200 voor te geven. Juist zulke luxe-artikelen bren gen op de veiling weinig op. Onder degenen die de hulp der Bank in roepen zijn ook veel winkeliei's en in- dustrieelen, die een deel van hun inboedel be- leenen om geld te krijgen om een wissel te oetalen of een termijn van de huur of de hypotheek. Ook voor deze menschen is het niet zelden zeer moeilijk om de panden weer te lossen, want de toekomst brengt weer nieuwe zorgen Aan vele panden kleeft een tragedie. Een muziekonderwijzer zag zijn lessen verminderen de nood steeg zoo hoog, dat hij zelfs zijn orgel moest beleenen om te kunnen eten. Het orgel, dat hij moest gebruiken om lessen te geven om daarvan ook morgen te k'unnen leven Man stak zijn vrouw met een mes. Donderdag' had zich voor de Amsterdamsche rechtbank een jalouzieënmaker te verant woorden, omdat hij in een ruzie zijn vrouw met een mes in de borst had gestoken, waar door zij licht werd gewond. Den man was poging tot moord, subs, po ging tot doodslag, nog meer subs, poging tot zware mishandeling ten laste gelegd. Op 21 Augustus j.l. had de man een bezoek aan zijn vrouw gebracht, die gescheiden van hem leefde. Hij wilde haar ovei'halen weer bij hem te komen wonen. Zij had hierin geen lust, omdat haar man te veel dronk en haar dan mishandelde, Bij de bewuste onderhande lingen rook hij naar sterken drank en dit maakte haar animo om bij hem terug te ko men niet grooter. Er ontstond ruzie, de man trok ..een blinkend voorwerp" volgens som mige getuigen een mes en verwondde haar daarmee aan de borst. De wonden waren slechts zeer oppervlakkig en na verbonden te zijn kon zij per auto naar de woning van haar gehuwde dochter worden vervoerd. De man was na de ruzie naar Leiden gevlucht, waar 1 hij zich den volgenden dag bij de politie aan meldde. Wegens poging tot moord requireerde de Officier een gevangenisstraf van zes jaar. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Damster-dijk Vancouver n. Rottei'dam 5 n.m. te Liverpool. Dinteldijk 6 van Vancouver te Rotterdam. Burgerdijk New York n. Rotterdam 8 (5 y.m. G. T.) voorgaats verwacht. Breedijk Rotterdam n. Philadelphia 5 v.m. te Boston. Lochkati'ine Vancouver n. Rotterdam 5 te Balboa. HALCYON LIJN. Stad Amsterdam 5 van Ancona te Melilla, yoor Herren wijk. Stad Arnhem 5 van Sfax te Calais -naar Rotterdam, Vlaardingen. Vredenburg 6 van Buenos Ayres Rozenburg Huelva n. Ipswich p. 5 Oues- sant. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Boschfontein uitreis 5 11 n.m. van South ampton. Bloemfontein uitreis 5 v. Lor. Marques. Sprinfontein thuisreis 4 van lbo. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Meerkerk 6 van Rotterdam te Amsterdam. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Helder 6 vair Amsterdam n. West-Afrika. Reggestroom uitreis p. 5 Ouessant. JAVA—NEW YORK LIJN. Glaucus, Java n. New York 5 van Belawan JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tjisaroea 4 van Hongkong n. Munok. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Achilles 5 (7.30 n.m.) van Hamburg naar Amsterdam. Agamemnon 5 van Valencia te Alicante. Aurora 5 van Oran te Palermo. Berenice 4 vair Kopenhagen te Danzig. Ceres 5 van Malta te Piraeus. Ganymedes 5 van Piraeus n. Nauplia. Irene 5 van Danzig n. Kopenhagen. Iris 2 van Cristobal n. Pacific-lravens. Mars 5 van Hu-eiva n. Lissabon. Nereus 6 van Vigo te Amsterdam. Tiberius 5 van Valencia n. Amsterdam. Vulcanus, 6, van Amsterdam naar Rotter dam. Venus, 6 van Barcelona te Genua. Orestes 6 van Saloniki naar Izmir. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Salland (uitreis) 6 December te Antwerpen. Flandria (uitr.) 6 van Pernambuco. Montferland (thuisr.) 5 (12 midd.) v. Las Palmas. Salland, 6 van Amsterdam n. B.-Ayres. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Agoeng (uitr.) 6 (9 v.m.) te Belawan. Modjokerto, 5 v. Rotterdam n. Batavia. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Aplracca (thuisr.) 5 v. Victoria (Br.) Alchiba (thuisr.) p. 5 Las Palmas. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Poelau Tello 5 v. Hamburg naar Bremen. Marnix van St. Aldegonde (uitreis) 6 te Genua. Ta jandoen (uitr.) 5 van Sa bang. Tabian (thuisreis) p. Perim. Poelau Laut (thuisreis) 4 v, Singapore Enggano (thuisreis) 6 te Havre. SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN. Garoet, New. Orleans n. Beira 6 te Kaap stad. Silverguava, Vancouver n. Calcutta 4 v. Ba tavia, STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Phrontis 5 van Liverpool naar Philadel phia. Aeneas, Japan n. Rotterdam 6 van Londen. Diomed, Japan naar Rotterdam via Londen, p. 6 Beachy Head. Laertes, Batavia n. Amsterdam 6 te Liver pool. Deucalion, Japan n. Rotterdam 5 van Hong kong. Eurybates, Batavia n. Amsterdam p. 6 Gi braltar. Bellerophon, 5 v. Batavia te Liverpool. Peisander, Batavia n. Amsterdam 5 v. Sin gapore. City of Florence, Dairen n. Rotterdam 5 te Shanghai. Myrmidon, 5 van Amsterdam te Hamburg. Benrinnes, Hankow n. Rotterdam 6 v. Gi braltar. Agamemnon, Japan n. Rotterdam 5 van Marseille. Alcinous, Batavia n. Amsterdam p. 6 Perim Vlootvermeerdering. De heer H. van der Zee te Rotterdam heeft het Britsche stoomschip Purley Downs aange kocht en brengt het nu onder Nederlandsche vlag in de vaart met den naam Hendrik. Geheel verloren. Het Noorsche stoomschip Frithjof Eide, dat op reis van hier naar Narvik in ballast op de Noorsche kust strandde, kan als geheel ver loren worden beschouwd. Toen het weer op knapte en de bemanning aan boord ging om :e trachten nog iets van hare bezittingen te redden bleken moderne zeeroovers het scliip bezocht en alles geplunderd te hebben. Machineschade. Het van Chili naar Amsterdam bestemde stoomschip Barneveld wordt te Balboa opge houden door machineschade. Staking te Rouaan. Wegens een loongeschil zijn de havenarbei ders te Rouaan in staking gegaan. Kolcnaanvoer. Het Britsche stoomschip Belle Marie is van New Castle aangekomen met een lading kolen voor de Hoogovens. AANGEKOMEN 5 December: Euterpe s.s. Bordeaux Nieuwendam m.s. Nordenham 6 December: Nereus s.s. Oporto Vard s.s. Ornö Ek s.s. Oslo Meerkerk s.s. Japan Beijerland s.s. New Castle VERTROKKEN 5 December; Mary m.s. Huil Rhein s.s. Hamburg Theano s.s. Rotterdam Deucalion s.s. Hamburg Greta Forge s.s. Delfzijl 6 December: Menja s.s. Gefle

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 5