HET NIEUWE AVONDBLAD 30 JAAR RIJKSRADIODIENST. Bekende plaats gen oo ten 20» JAARGANG No. 32 ZATERDAG 8 DECEMBER '34 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y3 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Tel. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENT1EN: l5 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWS AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: i 2000.bij algeheele invaliditeit; 600.bij overlijden; 400.bij verlies van een hand, voet of oog; f 250.bij verlies van een duim; 150.— bij verlies van een wijsvinger; f 100.bij breuk van boven- en/of onderarm; 100.bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.— bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.bij overlijden van den man alleen; 2000.bij over lijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. f 400.— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.—, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodlg. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H-A.V.-Bank té Schiedam. IJMUIDEN De semaphore in miniatuur. Een nuttig hulpmiddel voor het onderwijs aan de Visscherijschool. De heer Speelman met zijn werkstuk. Dank zij een fraai stukje huisvlijt van den heer R. Speelman, expert van de Scheep vaartinspectie is de Visscherijschool alhier een hulpmiddel voor het nautisch onderwijs rijk geworden, dat zonder twijfel van groots beteekenis voor dit onderwijs zal blijken te zijn. De heer Speelman heeft nl. in zijn vrijen tijd met veel geduld, volharding en ac curatesse een getrouwe copie in miniatuur vervaardigd van de Semaphore en den vuur toren, met alle seinen en lichtteekens, die men op dezen belangrijken wegwijzer voor den zeeman maar kan vinden. In een intieme bijeenkomst, die gistermid dag plaats vond in het bureau der Scheep vaartinspectie en oa. werd bijgewoond dooi de heeren D. Bakker, adj.-inspecteur van. de Scheepvaart, de experts, den directeur van de Visscherijschool den heer P. J. Verwayen en den leeraar den heer Stam, vond de over dracht van het fraaie werkstuk plaats aan de Visscherijschool, aan welke instelling de heer Speelman het in bruikleen heeft afgestaan. De heer Bakker sprak eerst eenige woor den. Hij wees op de intensieve samenwer king tusschen directeur en leeraren van de Visscherijschool eenerzijds en de scheepvaart inspectie anderzijds, waaraan ten grondslag ligt het doel, gezamenlijk te bouwen om de veiligheid van de visscherij te vergrooten en te kernen tot een betere efficiency in het be drijf. Door deze nauwe samenwerking is het mogelijk geweest, dat thans. 1400 zeevisschers in het bezit zijn van het bewijs dat zij veilig volgens de regelen der kunst kunnen manoeu vreeren, hetgeen van onschatbare waarde is. Dit is, aldus de heer Bakker, niet in guldens uit te drukken. De Scheepvaartinspectie ziet reeds, dat het aantal schadevaringen bijzon der verminderd is. Dit zal ongetwijfeld leiden tot een verlaging van de premie voor de casco-verzekering. Ook de Reedersvereeni- ging en het bestuur der IJmuider Federatie heeft hieraan meegewerkt. De heer Bakker prees het mooie werktuig van den heer Speelman zeer, dat hij van groot belang voor het onderwijs vond. De se maphore, aldus de heer Bakker is van on schatbare waarde voor het verkeer in de ha ven. Zij geeft signalen aan den binnenko menden zeeman. De schepen van de groote vaart hebben een loods aan boord, die deze seinen kennen. Het bleek, dat geen enkele visscherman van de beteekenis van de seinen op de hoogte was. De heer Speelman heeft thans een toestel vervaardigd, waarmee alle seinen van de semaphore gegeven kunnen worden. De heer Speelman gaf daarna een demon stratie met de semaphore in zakformaat. We kunnen niet anders dan onze groote be wondering voor dit mooie werkstuk uitspre ken. Met een eenvoudige vingerbeweging kan men met de seintoestellen en met de verschil lende seinlichten werken, kan de diepte wgi- den aangegeven, de richting, spuien, het sein: „water boven peil", de sperseinen, kort om alles is op het toestel aanwezig. De heer Verwayen heeft dit toestel natuur lijk met groote dankbaarheid aanvaard. Het overtreft zijn stoutste verwachtingen, zoo zeide hij en doordat hij het toestel niet eerder gezien had, is de verrassing des te grooter. Hij noemde het een groote aanwinst voor de school en hij zal het een mooie plaats in het practijklokaal inruimen. Gaarne zou hij den heer Speelman willen uitnoodigen, om het toestel eerst op school te demonstreeren. De heer Speelman hoopte, dat men er veel genot van mocht hebben, tot heil van het onderwijs. Hij wees er nog op. dat in den vuurtoren een lampje is aangebracht waar mede met behulp van een seinsleutel morse seinen gegeven kunnen worden. Alle aanwezigen waren vol lof over het werkstuk van den heer Speelman en wij on derschrijven gaarne zijn wensch, dat het vele jaren nuttig gebruikt mag worden Het zal al dien tijd, dat het op de Visscherijschool aanwezig is, een symbool zijn van de nauwe en beruchte samenwerking tusschen de Scheepvaartinspectie en de school. IJ(muider T(axi) O(nderneming) TELEFOON 4220 STAAT ALTIJD TER UWER BESCHIKKING (Adv. Ingez. Med.) Veilig Verkeer. Oprichting van een vereeniging. Men schrijft ons: „Veilig Verkeer" is een dringende eisch van den modernen tijd. In de laatste kwart eeuw heeft het verkeer langs den openbaren weg zich ontwikkeld tot een der belangrijkste factoren der menschenlijke samenleving. Het verkeer is geworden een economische macht van internationale beteekenis. Maar een macht die helaas nog steeds onnoemelijk veel slacht offers eischt. De statistiek der verkeersonge vallen is ontstellend. En wat het ergste is: het aantal verkeersongevallen stijgt op on rustbarende wijze. Eerst dan zal de enorme toeneming van het verkeer een zege voor de menschhèid zijn, wanneer zij .gepaard gaat met toenemende veiligheid van het verkeer. „Veilig verkeer" het kan niet voldoende worden herhaald is een dringende eisch van den modernen tijd. De veiligheid van het verkeer ligt voor ne- gen-en-negentig procent bij den mensch zelf. De weggebruiker zelf heeft de verbetering in zijn macht. Het ligt aan de weggebruikers zelf het verlies aan slachtoffers van onveilig ver keer te beperken. Er heerscht op het gebied van het verkeer een groote mate van onkun de. Onkunde omtrent de gevaren is dikwijls de oorzaak van onnadenkendheid; onbekend heid met wat het verkeer eischt, leidt dik wijls tot roekeloosheid. De twee groote ver wijten van hen, die een verkeersongeval heb ben veroorzaakt, zijn meestal: „Had ik het maar geweten!" en „Had ik er maar aan ge dacht!" Op verkeersgebied ligt voor iederen weggebruiker een taak, waaraan hij zich niet mag onttrekken. Zijn eigen beglang eischt dat. En door dit eigen belang te bevorderen dient hii tevens het groote algemeene belang. De toestand van het verkeer eischt mede werking. samenwerking van allen. Eischt bo ven alles: organisatie. Alle weggebruikers die nen de handen ineen te slaan ter bevordering van één algemeen belang: de veiligheid van den weg. Het initiatief tot deze samenwerking is bereids gevonden: opgericht is een „Ver bond van Vereenigingein voor Veilig Verkeer" De voornaamste vereenigingen en bonden op verkeersgebied in ons land maken van de na tionale organisatie deel uit: de Algemeene Ne- derlandsche Wielrijders Bond Toeristenbond voor Nederland, de Koninklijke Nederlandsche Automobiel Club, de Bond van Bedrijfsauto houders in Nederland, de Koninklijke Neder landsche Motorwielrijders Vereeniging, de Ne derlandsche Unie van chauffeurs en overig Automobielpeisoneel. de Nederlandsche Bond voor Verkeersveiligheid en de Vereeniging „Het Nederlandsche Wegencongres". Voor de uitvoering van zijn veelomvattende taak doet het Verbond thans een beroep op u. Ook onze plaats mag niet achterblijven in den grooten strijd voor veilig verkeer. In den engeren kring onzer plaats en omgeving moet een organisatie komen, die in samenwerking met het „Verbod van Vereenigingen voor Vei lig Verkeer' zich bezig houdt met het maken van een doeltreffende veiligheidspropaganda. Er is op dit gebied mooi werk te doen: wij noemen, als voorbeelden slechts het organ i- seeren van lezingen op verkeersgebied, het publiceeren van verkeersveiligheidsplaten, het bevorderen van het verkeersonderwijs, het samenwerken met autoriteiten in één woord de verkeersopvoeding van den. weggebruiker. Ten einde tot dit doel te geraken zal op Dinsdag 11 December 1934 des avonds te 8 um- in het café „Parkzicht" te IJmuiden-Oost een openbare vergadering worden gehouden, vrij voor ieder toegankelijk. Op deze vergadering zal de heer C. J. van Wijngaarden van Rees, secretaris van het Verhond van Vereenigingen voor Veilig Verkeer, spreken over „Het Ver- keersvraagstuk en de taak van een Vereeni ging voor Veilig Verkeer". Een ieder kenne zijn plicht jegens de ge meenschap; het gaat om een groot algemeen belang, dat in de eerste plaats uw belang is. Het Comité van oprichting bestaat uit: A. P. Bakker, Mineraalwaterfabrikant, lid van de Vrijwillige Verkeersinspectie te IJmuiden; S. van Dorp. penningmeester van de Winkeliers- en Handelsvereeniging te IJmuiden, J. C. Dun nebier, Wethouder, van Velsen, A. Mooi, pro curatiehouder te Velsen. D. de Ridder, Com missaris van politie van Velsen. H. Roelofs, in specteur van politie. Dr. P. C. de Weerdt, arts te Velsen en H J. Zeeman, directeur Nijver heidsschool te Velsen. m OPENBARE VERKOOPING VAN HET STATIONS-KOFFIEHUIS. Gistermiddag vond in Hotel Nummer Eén de openbare verkooping plaats van het Stations- Koffiehuis met winkel- slijterij, pakhuis en afzonderlijk opgaande bovenwoning, Bik- en Arnoldkade hoek Neptunusstraat, benevens een daarnaast gelegen pakhuis met boven woning aan de Conradstraat. Kooper van het geheele complex werd de heer J. Balm te Overveen voor f 18.000. DE T.O.C. Door den heer H. Vestering is in het perceel Velserduinweg no. 90 een zaak geopend onder den naam „T.O.C." Deze zaak is speciaal in gericht voor levering van boter, kaas, eieren, wild en gevogelte. De zaak ziet er, wat inklee ding betreft keurig uit. Een ruime sorteering kaas, eieren enz. uit gestald in de helder verlichte etalage, nooden de kijkers als koopers binnen te treden. De heer Vestering. die vooral in het poeliersvak niet onbekend is, zal ongetwijfeld de clientèle naar genoegen weten te behandelen. 1904 19 December 1934 East iseast and west is west >ut in the air the twain have met. Deze enthousiaste ontboezeming, een va riant op Rudyard Kipling's bekend motto, werd aangehaald, toen det eerste draadlooze proefgesprekken HollandIndië hadden plaats gevonden. We leven wèl snel! Over eenige dagen zal het 30 jaar geleden zijn, dat onze Nederlandsche radiokuststation- dienst, allen bekend als Scheveningen-Radio (thans te IJmuiden gevestigd) op nog primi tieve wijze in werking gesteld werd. In Maart 1904 reeds nam de P. T. T. proeven met „het wonder dezer eeuw": de radio. Te dien einde was te Hoek van Holland een proef station opgesteld, waar welbekende figuren als H. J. Nierstrasz, W. P. de Kluizenaar en A. E. J. Vlug, technici van P. T. T„ experimenteer den. Dat deze experimenten thans, nu we „eenmaal zoo ver zijn" ons vrij simplistisch toeschijnen, doet aan de waarde niets af. Eeuwig-terugkeerende, onderzoekingen proefnemingen en verbeteringen en veranderingen vulden hun geheelen werkdag. Er werden groote vliegers opgelaten aan lange koperdraden, die als ontvang- of zendantenne dienst moesten doen, z.g. Leidsche flesschen met electriciteit opgeladen om te constatee- ren wat voor vonk men kreeg. Er werden diver se soorten vonkenbruggen beproefd enz. enz. Totdat men eindelijk op 19 December van dat jaar zoover was, dat de door Telefunken op aanwijzing van den Rijksradiodienst gebouw de krachtinstallatie in gebruik genomen kon worden. Op ontelbare wijzen is aan den primitieven zender uitbreiding gegeven, totdat de „be roemde" muzikale bromvonk van P C H, van Scheveningen-Haven, hieruit geboren werd. De vaste vonk werd oen draai-vonk, de ge lijkstroomvoeding maakte plaats voor wissel stroom enz. en de installatie, die uit al deze veranderingen (wij kunnen begrijpelijkerwijs hier niet dieper op in gaan) geboren werd, werd het aan alle zeevarenden bekende ra diostation P C H, gevreesd door de onregle mentair werkende scheepstelegrafisten doch een graag-aangeroepene door hen, die tele grammen voor den wal te verwerken kregen. Hoe het in dien „ouden" tijd toeging vertelt een bezoeker aan het radiostation aan het „stille strand" te Scheveningen: Na in het, door zware gordijnen afgesloten, doodstille verblijf van den luisterdienst te zijn toegelaten (op de teenen loopen, niet kuchen of hoesten), zie ik den „wacht-hebbenden" te legrafist plotseling eenige handels en schake- laars overhalen, ik hoor een motor aanloopen en daar begint een oorverdoovend gebrom van snelle morse-teekens, die ik boven mijn hoofd bovendien in gelijktijdige licht-signalen zie. Als het lawaai ophoudt, manipuleert hij weer met handels en schakelaars, de doodsche stilte herstelt zich en ik zie hem opschrijven de mededeelingen, die hij uit onbekende verten opvangt. Het blijkt, dat hij door een boot ge roepen is, de antenne van ontvangen op zen den heeft geschakeld, den zender in actie heeft gebracht en na de beantwoording van den aanroep de installatie weer in luisterstand heeft gebracht. Na de eerste draaivonk-installatie kwam er nog een bij voor de 1800 Metergolf, waarmee weerberichten, algemeene berichten aan zee varenden, werden uitgezonden. Deze maakte zoo'n geweldig lawaai (d. w. z. in direct hoor bare geluidstrillingen), dat de instalaltie in een speciale geluiddempende groote kast werd geplaatst. Als het zoontje van den concierge bij zijn bezoeken aan den radiokamer door een der ambtenaren bedreigd werd in de „1800 Meter" te worden gestopt, nam hij doodsbenauwd de vlucht. Toch kon het gebeuren, dat de machtige stem van de 1800 Meter in de naaste omge- ving van Scheveningen verloren ging inplaats van honderden mijlen in het rond uitgeba zuind te worden, indien namelijk de ambte naar van dienst vergeten had aan een touw boven zijn hoofd te trekken. Hij seinde dan „berichten aan allen" ondanks het directe oorverdoovend lawaai om zoo te zeggen „voor louw", omdat de bijbehoorende 1800 Meter antenne door middel van het touw niet aan geschakeld was! Toen in 1926 het radiostation wat den ad- iministratieven en seindienst aangaat naar IJmuiden postkantoor werd overgebracht (de zenders bleven te Scheveningen en wor den van IJmuiden uit bediend) verdween de bromvonk van P C H, die zooveel jaren de Noordzee en omliggende wateren beheerscht had. De oude installaties moesten voor de vorde ringen der techniek, i.e. de lampzenders, plaats maken; vergeleken bij deze moderne constructies is de eens zoo prachtige brom vonk stumperig en primitief. Thans geen te legrafie meer met draaiende, brommende, sis sende electrische vonken, maar telegrafie èn telefonie met geruischlooze electronenzwer- men in luchtledige glasbollen. Thans, enkele jaren na de bijzetting van de bromvonk in het radio-mausoleum, zijn op het kuststation meer dan een 10-tal lampzenders geconcen treerd. Ook de verbetering aan de ontvangers hield met die der zenders gelijken tred. Van het glazen buisje met metaalvijlsel gevuld, de coherer, is men nu uitgerust met de meest ge- perfectionneerde ontvangtoestellen. Ook daar dus evolutie! Sinds 1926 herbergt onze gemeente den dienst, die met de schepen op alle zeeën het contact onderhoudt. Naast het eigenlijke kust verkeer in engeren zin, waarbij de scheepsgolf van 600 M. gebruikt wordt, ontstond het ver keer over groote afstanden, tot midden Oceaan, Kaap Verd en Roode Zee op de 2222 M. golf. In den vereenigden dienst van zenden en ontvangen te Scheveningen moesten beide soorten verkeer op elkander wachten; bij een gescheiden dienst zooals nu, kunnen beide on afhankelijk van elkander werken. Sinds 1928 werkt men hier ook met een derde soort radio verkeer over absoluut onbeperkte afstanden door middel der ultra-korte golven, terwijl sedert 1 November j.l. het radio-tele- foonverkeer met schepen ook via P C H be handeld wordt. De beide laatste takken van dienst vonden een onderkomen in het nieuwe station, dat de P. T. T. in de duinen bouwde en waaraan wij enkele weken geleden een uitvoerig artikel wijdden. Al de radio telegrammen en -telefoonge sprekken komen dus langs de landlijnen op het postkantoor te IJmuiden binnen en wor den dan aan P C H doorgegeven en omgekeerd. Begrijpelijkerwijs is dus het kantoor IJmui den een belangrijke schakel in de verbinding wal—schip. De moeilijkheden van den dienst zijn er in die 30 jaar niet minder op geworden. Beston den deze vroeger in het nemen van heel zwak ke teekens, vertroebeld door luchtstoringen, vaak aanzwellend om daarna in het niet weg te zinken, werden de telegrammen toen dik wijls neergeschreven met ingehouden adem en angstvallig vermijden van het kraken van boord of manchet, thans is de moeilijkheid: de storing. Storing van stofzuigers e. d. ap paraten en van andere stations. Er wordt im mers thans in gelijke of vlak bij elkander lig gende golflengten zoo druk geseind, dat een groot deel der telegrammen tusschen een toe vloed van andere seinen, soms radiotelefonie, als 't ware „door gesleept" moet worden. De zwakke ontvangst van vroeger is grootendeels verdwenen nu het mogelijk is, het zuchtje van vroeger met lampversterkers zoo krachtig te maken, dat de trommelvliezen pijn doen. Niettemin functionneert de dienst uitste kend. P C H heeft zich in den loop der jaren, we mogen gerust zeggen, een wereldnaam verworven. Iedere marconist, die de West- Europeesche wateren doorzwierf kent haar roepletters en heeft met dit station gewerkt; terwijl ook zij, die nooit deze zeeën bevoeren, haar, kennen van de ultra-korte golven en al licht eens eenige morse-teekens met P C H gewisseld hebben. In samenwerking met de vier Nederlandsche radiopeilstations Vlissingen, Maassluis, IJmui den en Willemsoord, verstrekt het station po sitie aan die schepen, die dit bij mist of stormweer voor zich noodig achten. De hoogst belangrijke rol, die P C H speelt bij scheepsrampen op onze kust is insiders maar al te goed bekend. Wanneer het S O S-sein vernomen wordt en het blijkt op Nederlandsch gebied te zijn, dan neemt P C H ais 't ware gelijk een verkeers agent de regeling van het radio-verkeer op zich. Dan is er spanning. Wie is het die het SOS geeft? Welke positie? Welke hulp wordt er vraagd, wie moet ze verleenen? Met intense aandacht wordt naar het in nood verkeerend schip geluisterd; een blik op de zeekaart geworpen om te zien waar het vaartuig zich bevindt. De peilingen van de radiopeilstations op het schip in kaart ge bracht. En mocht het schip reddingboothulp verlan gen, omdat het „ergens in Hollandsch gebied" gestrand is, dan worden reddingscommissies en sleepdiensten gewaarschuwd en wordt ge tracht zoo lang mogelijk in verbinding met het schip te blijven. Dan werkt men op de 600 M. „onder hoogen druk!" De strijd met de woedende elementen, met den Z. W. of N. W. storm, wordt met spanning gevolgd; de positie steeds weer nagegaan, ge luisterd naar de zeesleepbooten met radio. Of de reddingboot er het volk al afge haald heeft, of de sleepers al vast zijnof dat het stil wordt in den aether. Zij, die de spanning (en de tragedie!) van zulk een scheepsramp aan de radio bijwoon den-(wij denken b.v. aan den beruchten Sa- lentonacht) zullen met eerbied vervuld zijn voor de zegenrijke resultaten van Marconi's uitvinding. Resultaten, die zich dus niet al leen weerspiegelen in de honderden uit den aether „opgevischte" Kerst- of Nieuwjaars- telegrammen, berichten aan of van passa giers en reeders, maar in de allereerste plaats in het getal menschenlevens, die zij het dan ook indirect, middels de radio, middels P C H gered werden en schepen met hun kostbare lading, die voor een wissen ondergang be waard bleven. Een staf van telegrafisten, in totaal 18 man met aan het hoofd de heer K. Kiezer als sous chef de heer G. J. Huusze en als nestor der ambtenaren en plaatsvervangend sous-chef de heer O. Meerman is de bediening van PCH- aan-dezen-kant-van-den-sleutel opgedragen. Veel is reeds gepresteerd, niet alleen door eminente leiders, maar ook dank zij de respect- afdwingende inspanning van het personeel werkzaam bij het „draadlooze wonder". Zij allen kunnen op dit 30-jarig jubileum terecht trotseh zijn! Door onze lens gesnapt J. Th. Verzijlbergh. De heer J. Th. Verzijlbergh, directeur van den Gemeentelijken Reinigings- en Ontsmet- tingsdienst werd 9 November 1881 in Haarlem geboren. Als ambacht koos hij het bouwvak. In 1903, dus op 22-jarigen leeftijd werd de heer Verzijlberg benoemd tot opzichter bij de Gemeentewerken in Haarlem, welke functie hij tot 1909 bekleedde. Den len Juni 1911 kreeg de heer Verzijlbergh een benoeming als opzichter bij Openbare Werken in Velsen, welke functie hij bekleedde tot 1 December 1917. Op dioan datum werd de heer Verzijlbergh benoemd tot waarnemend directeur van den Reinigings- en Ontsmet- tingsdienst. Op 10 December 1918 kreeg hij zijn vaste aanstelling in deze functie. Van 1919 tot 1927 was de heer Verzijlbergh o.a. leeraar in het bouwkundig teekenen aan de Burgeravondschool in IJmuiden-Oost. Gedurende de jaren, dat de heer Verzijl bergh aan het hoofd van den Reinigings dienst; staat, is er bij het bedrijf heel wat veranderd en verbeterd, zooais in 1923 de re organisatie van het beltbedrijf en in de laatste jaren de reorganisatie van den huisvuildienst doordat men van paardentractie tot auto- tractie overging. De reorganisatie van het belt- bedrijf had tot gevoig, dat het vuil door een aannemer per schuit werd weggevoerd. Het complete beltbedrijf kwam dus te vervallen. Ook kwamen onder leiding van den heer Verzijlbergh eenige belangrijke werken tot stand. In de eerste plaats dient genoemd te worden de bouw van de overdekte los- en laad plaats voor vuil in het Noordzeekanaal in IJmuiden in 1930, voorts de verbouw van wagenloods tot garage in 1934. De heer Verzijlbergh is voorzitter van het Wit-Gele Kruis, voorzitter van de Kennemer Pluimveevereeniging en bestuurslid van de Kegelclub „Alles Om". Hij is een enthousiast sportfokker van Wyandotte's. Van vele tentoonstellingen kwa men de inzendingen van den heer Verzijlbergh met de hoogste onderscheidingen terug en overal, waar de heer Verzijlbergh exposeerde, genoten zijn inzendingen de grootste belang stelling. Tal van takken van sport hebben de belang stelling van den heer Verzijlbergh. In zijn Haarlemschen tijd en ook nog later was de heer Verzijlbergh een bekend schaatsenrijder en deelnemer aan wedstrijden. En ook op de kegelbaan oogstte hij vele lauweren.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 1