Kattekwaad. - - Voor de Stille Armen. Er wordt veel in stilte geleden „Kerstmis moet ook voor de stille armen een feest zijn." Ook bij ons zijn ze te vinden, de stille ar men in grooter aantal, dan men van een toch nog altijd welvarende gemeente als Beverwijk is, zou kunnen vermoeden. De Kerstinzame ling van de Nederlandsche Dagbladpers geldt niet alleen voor de groote steden. Neen, ook ten plattelande is de nood hoog gestegen en wordt bittere armoede geleden in gezinnen, waar men die geenszins vermoed zou hebben. Wij kennen ze ook, de gevallen, waar een kerstgave o zoo welkom zou zijn. Wij kennen in onze onmiddellijke omgeving gezinnen, die nooit vermoed zullen hebben, dat eens een Kerstgave met zooveel vreugde zou worden begroet. De Kerstinzameling beoogt, om juist in die gezinnen wat vreugde te brengen, om op hen wat te laten afstralen van den luister van het Kerstfeest. De inschrijvingen zijn reeds begonnen. Wij hebben eenige keeren een gemeenschappelijke verantwoording ge publiceerd en daarop kwamen ook giften voor uit Beverwijk. De belangstelling voor de Kerstinzameling moet echter veel grooter worden en zij zal dat ook worden, naar mate onze lezers weten, dat de nood inderdaad hoog is. En inderdaad zij is hoog. ook in ons Beverwijk. Onze burgemeester, Mr. H. J. J. Scholtens is voorzitter van het plaatselijk crisiscomité en zijn echtgenoote, Mevr. ScholtensRegout is presidente van het Dames-Crisis-Comité. In hun vroegere woonplaats, Den Haag, heb ben Burgemeester en mevr. Scholtens zich op het terrein van den charitatieven arbeid bewogen en zij r kunnen, beter dan wie ook, over den grooten nood spreken. Meestal, zoo zeide ons de burgemeester, zijn het de eenigs- zins fijn besnaarde menschen, die het meest van den nijpenden toestand te lijden hebben, Kleine baasjes, die den wanhopigen strijd niet langer kunnen volhouden, alleen-staande menschen, zij zijn degenen, die weten wat stille armoede is. Zij zijn het ook, die een gang naar Maatschappelijk Hulpbetoon als een onoverkomelijk bezwaar beschouwen. Het ambtelijk werk is schablonenwerk geworden, omdat het helaas massaal werd. Men ziet, zei Mr. Scholtens. waartegen men vroeger heeft gevochten, het in de rij staan bij de bedee ling, weer terug komen, eenvoudig omdat het niet anders kan. Degenen, die daartoe niet kun nen besluiten, ondanks al hun narigheid, dat zijn de stille armen, die de charitatieve in stellingen alleen maar van „hooren zeggen" aan de weet komen. Het Crisis-Comité doet wat het kan, maar toch zullen er nog velen zijn, die een kommervol bestaan lijden omdat zij hun nooden niet kenbaar kunnen maken. Daarom juichte de burgemeester de inzame ling van de dagbladen zoo van harte toe en hij wenschte niets liever, dan dat een flink bedrag zou binnenkomen om wat Kerst vreugde te brengen in de gezinnen van de stille armen. Nog beter dan haar echtge noot kon mevr. Scholtens ons inlichten, om trent de armoede van hen, die daarvan niets laten blijken. Als presidente van het Dames- Crisis. Com., dat uitsluitend steun verleent in den vorm van kleeding en ten deele in voedsel (soepverstrekking) komt mevr. Scholtens in de praktijk in aanraking met de stille armen. En ook in onze gemeente verkeeren menschen in nood, waarvan men het nooit vermoed zou hebben. Maar alvorens het Crisiscomité in zulke gevallen de helpende hand kan reiken, is al ontzettend veel leed geleden, dan heeft in de meeste gevallen de honger reeds zijn intrede gedaan. Beste lezers en lezeressen, realiseert u zich eens goed de beteekenis van dat verschrik kelijke woord „honger". U denkt, dat het niet mogelijk kan zijn? Dan moeten wij u die illu sie ontnemen. Het bestaat, ook al worden in Beverwijk de tuinbouwproducten naar de vuil nisbelt gebracht. „Deze inzameling, zei Mevr. Scholtens, kan ik niet genoeg aanbevelen. Er heerscht bittere nood en wij kunnen slechts weinig doen. Laat het een blijde Kerstmis voor de stille armen worden." „Er zijn veel menschen, die aan den grond zitten," zei wethouder K. Steyn, de voorzitter van Maatschappelijk Hulpbetoon; „en daar zijn menschen bij, waar je om zoo te zeggen „tegen op kijkt" ook. Vooral in den zooge- naamden burgerstand, daar heerscht de stille armoede. Het is een goede daad, om die voor de a.s. feestdagen wat te geven. Dan kunnen de Kerstdagen voor deze menschen ook feest dagen zijn, wat zonder een extra hulp zeker niet het geval is. Ook onder de armlastigen, die door Maatschappelijk Hulpbetoon worden geholpen, zijn reeds menschen. waarvan men het nooit zou kunnen denken, hoe zal het dan wel zijn in gevallen, dat men dat gevoel van eigenwaarde niet kan overwinnen en niet bij Maatschappelijk Hulpbetoon aanklopt. Voor die gevallen krijgt men dan wel eens een „tip" en dan wordt geprobeerd den nood zoo goed mogelijk te lenigen. Er kwam kort gele den een vrouw bij Maatschappelijk Hulpbe toon. zoo vertelde de heer Steyn, die aan de wanhoop ten prooi, kwam vragen om hulp op het allerlaatste moment, omdat haar man, het strijden moe, zich had willen-verdrinken. Hij Was een der velen, die in de zware worsteling op de levenszee dreigde ten onder te gaan. Vooral bij die ouderen zit nog heel diep het gevoel van afschuw tegen de hulp, die van overheidswege kan worden verleend, omdat zij nu eenmaal niet als regel op kunnen vatten,1 dat anderen voor hun te zorgen hebben, wan neer zij niet meer voort kunnen. De wethouder wees ook op den nood in de1 gezinnen, met drie of vier jongens van 12 tot 1T jaar, waarvoor evenveel toeslag wordt ver leend. als voor kinderen van drie of vier jaar. Een kind is een kind, maar we behoeven onze lezers niet te vertellen, wat een gezonde Hol- landsche jongen van 12 of 14 jaar kan eten. En nog minder behoeft te worden uiteenge zet, wat er terecht komt van een gezin met een of twee kinderen, dat f 14 steun krijgt met inbegrip van den huurtoeslag, maar waarvan vijf of zes gulden huur moet worden betaald. Ja, men zal ze in Beverwijk ook wel vinden, de stille armen, voor wie de Kerstgave be stemd is. Het is de plicht der gemeenschap om degenen, die dreigen te verzinken, de redden de hand toe te steken. Het zijn werkelijk de allerbehoeftigsten, die van uw bijdragen zullen profiteeren. De stille armen stellen het zoo lang mogelijk uit om aan te kloppen om hulp. In den vorigen win ter was een alleenwonende juffrouw gehol pen door het damescrislscomité, dat achter haar behoeftige omstandigheden was gekomen. Zooveel mogelijk geschiedt deze hulpverlee ning in stilte, stil zooais de armoe zelf is. En er werd eenige malen een pakje bezorgd. Dit jaar kon zij zich weer zoo goed en zoo kwaad als het ging. zelf redden. Daarom kwam zij bij Mevr. Scholtens om haar aan te bieden voor andere stille armen, die het meer noodig hadden dan zij, die eenmaal geholpen werd. te breien. Treffend voorbeeld van de fijne be- snaardheid dezer stille armen. De diaconieën der verschillende kei'kgenoot- schappen, de St. Vincentiusvereeniging en de andere kerkelijke en niet-kerkelijke instellin gen van weldadigheid kunnen nog veel treffen der staaltjes vertellen. Maar laat het genoeg zijn. Weldra zullen de Kerstklokken luiden. Laten wij er met elkander voor zorgen, dat deze bronzen stemmen in de harten van onze stille armen een blijden weerklank zullen vinden. Wij willen er tenslotte nog de aandacht op vestigen, dat de giften uitBeverwijk uitslui tend aan de stille armen van Beverwijk ten goede zullen komen. De giften uit omliggende gemeenten worden uitgekeerd aan de stille ar men van diezelfde gemeenten. „Met elkander voor een ander" is het parool in deze donkere dagen voor Kerstmis. Maar het Kerstfeest zelf is het feest van Licht en Vrede. Helpt dat bevorderen door uw gift voor de Kerstinza meling van de Nederlandsche Dagbladpers aan ons Bureau, Breestraat 29, Beverwijl toe te zenden. J. T. ST. NICOLAAS IN DE FRÖBELSCHOOL. St. Nicolaas en zijn zwarte makker hebben Vrijdagmiddag hun jaarlijksch bezoek ge bracht aan de Fröbelschool in de C. H Moens- straat. De weldoener werd met St. Nicolaas- liedjes ontvangen. Sinterklaas liet zich in lichten over het gedrag van de kinderen en betuigde zijn hooge tevredenheid over den arbeid van het hoofd der school, mej. Stein- metz en haar helpsters. Het spreekt vanzelf dat de ondeugende kinderen een geducht standje kregen en dat Pieterman hen met den zak dreigde. Maar daarbij bleef het ge lukkig. Het slot was, dat toch ieder kind een mooi cadeautje en ook nog wat lekkers uit de handen van Sinterklaas ontving. De kinderen hebben St. Nicolaas geruimen tijd bezig gehouden met allerlei spelletjes en liedjes. Het Sinterklaasfeest had dan ook een zeer geanimeerd verloop en bezorgde den kin deren een prettige'n middag. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: S. Doets en L. B. Polte; P. J. Gillissen en J. Lustig; A. J. de Zaaijer en J. W. Fraijman; W. J. Oudegeest en M. E. Dingier. Getrouwd: Th. A. van der Veldt en G. C. van der Wal. Bevallen: M. M. PostKochx, z.; C. Tuijp Noordman, z.; A. J. C. Duterloo—Hüe., d.: W. Th. Beermann—van Son, z.; B. J. Zandbergen —Hermans, d.; J. J. B. Ooms—Toorenburg, d. Aangegeven: levenloos kind van A. v. Dijk. Dr. Karl Ritter, die vijf jaar geleden de „Euro- peesche beschaving" verliet om zijn verdere levensdagen op de Galapagos-eilanden in den Stillen Oceaan door te brengen, is in dit af gelegen oord overleden. Dr. Ritter en zijn volgelinge bij hun vertrek uit Berlijn met een Amerikaansch schip. De stand der werkloosHeid. Belangrijke stijging. De werkloosheid nam in de afgeloopen week weer aanzienlijk in omvang toe. Bij den gemeentelijken dienst der werkloosheids verzekering en arbeidsbemiddeling stonden aan het einde dezer week 864 werkloozen in geschreven, tegen 719 in de vorige week. Voor de drie bij den dienst aangesloten gemeenten waren de cijfers: Beverwijk 421 (vorige week 320), Wijk aan Dum 270 (302) en Heemskerk 161 (129). In de overeenkomstige week van het vorig jaar was de toestand nog ongunstiger. Toen waren 1038 werkzoekenden ingeschreven. BEVOLKING. Ingekomen: Tr. Braam, dienstbode Noordparklaan 6-8, van Velsen. H. Westhoff (echtgen. Giroldi) zonder, Hob- bemastraat- 40. van Amsterdam. M. Meijer, zonder, St. Josephgesticht, van Wijk aan Zee en Duin. N. C. Akkerman (gez.), koopman, Baan- straat 111, van Alkmaar. J. van Luttikhuizen, los werkman, Klooster straat 10. van Hpendam. P. Visbeen (gez.) boekhouder, Deken Waa restraat 22, van Haarlem. A. Barendregt (gez.), landbouwer, Wijker- meerweg 28a van Alkmaar. W. Ch. Ulrich (gez.) electi'icien, Bloemhof straat?, van Wijk aan Zee en Duin. Vertrokken A. E. J. van Lent, kantoorbed., naar Wijk aan Duin. Zeeweg 2. S. P. Otto, zonder, naar Amsterdam, Nieu- wendammerdijk 207. G. N. de Raad, sigarenmaker naar Culem- borg, Westersingel 25. J. Geldermans, zonder, naar Ouderkerk/ Amstel, R.K. Pastorie. G. C. M. Geldermans, zonder, naar Delft, KI. Vrijeban 4. M. C. ten Boom, zonder, naar Velsen, Gr. Hout- of Koningsweg 274. A. Haak, zonder, naar Wijk aan Duin, Verl. Vondellaan 25. Wed. A. Kunst, geb. Nieuwenhuis, zonder, naar Haarlem, Bandoengstraat 8. P. Cloeck (gez.), manufacturier, naar Alk maar, Laat 98, G. C. van de Waal, zonder, naar Haarlem, Spionkopstraat 64, H. H. A. Schwarz (gez.), arbeider, naar Ol denburg. Duitschland. KENNEMERS—HILLINEN. De Kennemers ontvangen Zondag het Hille- gomsche „Hillinen" met het volgende elf tal: Doel: Van Urk. Achter. Duivemans, Lindner. Midden: Effern, Dinkla, Gordijn. Vóór: Schipper, Horeman, Groot, Steeman, Brethouwer. WILSKRACHT—D. E. M. D. E. M. ontmoet Zondag het Amsterdam- sche Wilskracht met het volgende elftal: Doel: Nieuwenhuis. Achter: Schram, Slok. Midden: Janssen, Vlek, De Vries. Vóór: Langendijk, van Rixel, Stam, Gelder mans, Marx. KRACHTSPORT. De heer G. v. d. Soest, lid van onze plaat selijke Krachtsportvereeniging D. O. K. zal op Zaterdag 15 December in de afdeeling midden-B-gewicht worstelen van den Steden- wedstrijd AmsterdamAntwerpen uitkomen. Reserve is de heer H. Groeneveld (lichtgew.). VEREENIGDE VEILINGEN „KENNEMER- LAND" EN VRIJE VEILING. 7 December 1934. Breekpeen per kist f 0,40f 1,10 Spinazie per kist f 0.50f 0,95 Sla per kist f 0,30—f 0,80 Boerekool per kist f 0,20—f 0,40 Andijvie per kist f 0,20f 0,65 Wortelen per bos f 0,06f 0,13 Pieterselie per bos f 0,02f 0,04 Selderie per bos f 0,03—f 0,05 Prei per bos f 0,03f 0,12 Bloemkool I per stuk f 0,08f 0,12 Bloemkool II per stuk f 0,02f 0,05 Tomaten per K.G. f 0,04—f 0,24 Uien per K.G. f 0,02—f 0,03 Witlof per K.G. f 0,10—f 0,14 Wortelen per K.G. f 0,11/2—f 0,02 Nero per K.G. f 0,05—f 0,06 Roode kool per stuk f 0,03f 0,05 Gele kool per stuk f0,02—f 0,07 Spruiten per K.G. f 0,06f 0,19 Groene kool per stuk f 0,03f 0,05 Appelen per K.G. f 0,10f 0,18 Peren per K.G. f 0,06—f 0,16 Knollen per stuk f 0,02f0,07 BEVERWIJKSCHE DAMCLUB. De Beverwijksche Damclub speelt Maandag voor de tweede klasse van den Nederland- schen Dambond tegen H.D.C. 2 te Haarlem. Onderstaand tiental zal de Beverwijksche kleuren verdedigen: D. Kikke, K. Kikke, A. Pekel, J. A. Oussoaen, S. Troost, S. D. Hoog- vorst, F. Bakker, A. J. Snijders, J. Bakker en J. Tolk. «AM-UITSLAGEN. De uitslagen van de door de Beverwijksche Damclub gehouden onderilnge wedstrijden strijden luiden als volgt: J. Bakker—A. Pekel 20; J. TolkF. Bakken 11; B. Reimer S. D. Hoogvorst 0—2; D. Kikke—A. J. Snij ders 20; S. TroostW. Spanjaard (afgebr.) H. Timmer—J. A. Oussoren 0—2. ZATERDAG 8 DECEMBER 1934 (Een heer te Riga hield 500 katten in zijn huis. hetgeen zijn buren zooveel last veroorzaaktedat hij tenslotte voor den rechter werd gedaagd en in de gevangenis kwam). De liefde van den sterken mensoh l Voor 't zwakke dier is wel heel prachtig, Maar alles heeft per slot een grens, Vijfhonderd katten is te machtig. Zoo vele bij één enklen man Is op den duur niet te verduren. Het is geen wonder, dat men dan Als kat en hond leeft met z'n buren. Men klaagde, wat men wel begreep. Al was 't niet eens nog op de gronden, Dat hij ze in het donker kneep, Of ze den bel had aangebonden. Er kwam natuurlijk kattekwaad, Bij zulke katterige getallen. Genoeg, om buren metterdaad Verschrikt in katzwijm te doen vallen. Er werd een kat-astrofe van, Men zocht justitieele wegen, Van al z'n katten heeft de man Een kater van geweld gekregen. Zijn heele katterig gezin Is hem op hoog bevel ontnomen En hij is zonder poespas in De (katten)bak te land gekomen.... De liefde van den sterken mensch Voor 't zwakke dier is wel heel prachtig, Maar alles heeft per slot een grens, Vijfhonderd katten dat 's te machtig. P. GASUS. HEEMSKERK BURGERLIJKE STAND. Geboren: Clasina Maria d van Th. N. Bruin en Corn. Schuijt. Johanna Hillegonda Ma ria, d. van Corn. Bleijendaal en C. M. van der Park. Theodorus Johannes, z. van Bancr. P. van Egmond en A. Groot. Anna d. van Hendr. Castricum en E. Groot. Overleden: Corn. Welp Czn., 2 uaanden. GEVONDEN VOORWERPEN GEVONDEN DIEREN. 2 honden. DIPHTERIE. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente 2 gevallen van diphterie voorge daan. SANTPOORT CRISIS-COMITé. Naar we vernemen is op het verzoek van de plaatselijke afdeeling van den Land en Tuin bouw om voor hen, die er voor in aanmer king komen, gratis mest ter beschikking te stellen, evenals het vorige jaar gunstig beschikt. EEN BIJZONDERHEID. Als een groote bijzonderheid met het oog op de ntijd van 't jaar zij vermeld, dat op kwee- kerij „Thora' aan den Overliltweg nog mooie trosjes frambozen aan de nog groene struiken hangen. Zelfs zijn er nog struiken bij, die bloeien. En dat op 8 December! OVERDRACHT VAN TEELTVERGUNNINGEN. Het Haagsch Corr. Bur. meldt: Naar ons van bevoegde zijde wordt meege deeld zal de overdracht van de teelt vergun ningen op de volgende wijze kunnen plaats vinden. Een tuinder, die een teeltvergunning wescht over te dragen, moet zich wenden tot de Landbouwcrisisorganisatie, afdeeling tuin bouw, van het gewest, waaronder hij ressor teert. De Landbouwcrisisorganisatie verstrekt den aanvrager een formulier .dat na invulling aan de organisatie moet worden teruggezon den. De aanvrager ontvangt dan in zeer kor ten tijd mededeeling of de overdracht al dan niet goedgekeurd is. Na bevestigend bericht van de organisatie kan de overdracht als tot stand gekomen beschouwd worden. Er wordt nadrukkelijk de aandacht op gevestigd, dat alleen overdracht kan plaats hebben op de boven omschreven wijze en men bespare zich onaangename verrassingen, die het gevolg zouden kunnen zijn van afwijking van deze voorschriften. INWERKINGTREDING CRISIS-ZEEVISCH- BESLUIT Het Nederl. Haagsch Corr. Bur. bericht: Binnenkort kan de in werking treding wor den verwacht van het crisis zeevischbesluit 1934 I en de daarop gebaseerde beschikking van den minister van economische zaken. In deze maatregelen zijn de grondslagen neerge legd voor verdere maatregelen, welke naar mag worden verwacht, uiteindelijk tot een verbetering van het zeevisscherijbedrijf zul len leiden. Op grond van genoemd besluit zal de aan voer van zeevisch, met uitzondering van haring, in Nederland slechts zijn toegestaan aan hen, die als georganiseerden zijn aange sloten bij de Nederlandsche visscherij-cen trale te Den Haag en varen met schepen, die toebehooren aan of ter beschikking staan van zoodanige personen. Voorts is de eisch gesteld, dat de schepen voorzien worden van een uitvaartvergunning, die door genoemde organisatie wordt afgege ven. Hieraan kunnen voorwaarden worden ver-, bonden, als het betalen van een geringe ver goeding naar aflevering van de visch. Opluchting. Degenen die geweldige sensaties van de stemming in het Saargebied verwachtten, en vooral diegenen die uit deze historie alvast een nieuwen oorlog voorspelden, zijn al bij voor baat bedrogen uitgekomen. Dank zij de Vol kenbondscommissie hebben Frankrijk en Duitschland een overeenkomst getroffen. Als de Saarbevolking in meerderheid vóór Duitsch land stemt, hetgeen vrijwel zeker schijnt, aangezien zij altijd grootendeels Duitsch is geweest, zal Frankrijk 90 millioen gulden compensatie voor het verlies van de mijnen krijgen. Beide landen hebben zich verbonden geen enkelen soldaat in het Saargebied te sturen. Andere mogendheden zullen er met hun troepen de orde in handhaven. En zoo wel in Parijs als in Berlijn is men bepaald verheugd met deze oplossing. Het is ook merkwaardig hoe rustig de Fransche kranten er hun lezers op voorbereiden, dat de stem ming wel op een Duitsche meerderheid zal uitdraaien. Onlangs, toen geweldige spanning ontstaan was door den moord op koning Alexander van Joego-Slavië en de zaak tenslotte uitliep op een nota van dat land aan Genève, waarbij het eigen-recht-zoeken vermijdt en zich als een goed Volkenbondslid gedraagt, heb ik erop gewezen dat een dergelijke historie vroeger op zeer korten termijn tot een oorlog geleid zou hebben. Het bestaan van den Volkenbond heeft die ramp voorkomen. Nu, bij de regeling van de Saarkwestie kan weer precies hetzelfde gezegd worden. Op nieuw heeft de Volkenbond de losbarsting verhoed. Maar het zal nog lang duren eer deze dingen erkend worden. Want „de meeste men schen schijnen helaas alleen maar histo risch te kunnen denken", zooals Briand ge zegd heeft. Daarom voorspellen ze bij ieder conflict maar weer een oorlog, en zien van den Volkenbond alleen de mislukkingen, het geen voor hen reden is om er bij alle voor komende gelegenheden op te schimpen. Be haalt de Volkenbond successen, zooals deze twee laatste en er zijn er al vele aan voor afgegaan daft zwijgen die menschen. Het past niet in hun praattrant, daar nota van te nemen. Het gevolg van de Saar-oplossing is een al gemeen verbeterde stemming, een opleving ook in handel en industrie, een duidelijk ver beterd aspect van de beurzen. Er komt bij dat Baldwins rede van verleden week haar effect niet heeft gemist, dat Laval er een zeer goed gebruik van heeft gemaakt om de onweers wolken te helpen verdrijven, dat de voorstel len tot internationale controle van de wapen industrie weer of den voorgrond zijn geko men, dat de commissie-Nye in Amerika haar onderzoek heeft hervat. Hoeveel menschen hebben wel niet beweerd, dat er van de her vatting van dat onderzoek natuurlijk nooit iets zou komen? En waarom „natuurlijk niet"? Omdat het goed staat sceptisch te wezen? Een armoedig en afgezaagd pretje. De huidige algemeene opluchting in Europa ■bewijst, dat de periode van ups and downs, van oplevingen en tegenslagen, nog steeds voortduurt. Bev/egingen die in diametrale te genstelling met elkaar zijn werken voort naast elkaar en tegen elkaar, en veroorzaken een reeks schokken die nog steeds niet ten einde is. En toch gloort telkens weer nieuwe hoop. Toch groeit het legioen diergenen, die hun gezond verstand gebruiken inplaats van la waai te maken, steeds weer aan. Velen meenen dat „de Duitschers" en „de Franschen" zoo oorlogszuchtig zijn. Het is on waar. Zij zijn niets oorlogszuchtiger dan wij Hollanders, of de Engelschen of de Zweden. Het is een van die fantastische leugens, die de verschrikkelijkste rampen in de wereld hebben veroorzaakt. De ergste van al die leugens, weHicht. Morgen zullen wij een artikel over de mili taire luchtvaart publiceeren van den Fransch- man Pierre Cot, die gedurende jaren Fransch minister van Luchtvaart is geweest en pas onlangs is afgetreden. U moet vooral eens nauwkeurig lezen wat deze onmiskenbare des kundige op dit gebied van den luchtoorlog zegt. Dan zult u, veel duidelijker nog, begrij pen waarom het gezond verstand moet en zal zegevieren, waarom de successen van den Vol kenbond moeten en zullen voortduren, waarom tot ieder en prijs oorlog vermeden moet worden. Cot's artikel is een nieuw, sprekend bewijs dat de volgende oorlog ja, de vólgende, niet historisch beschouwd maar een heel nieuwe, oneindig erger, dan ooit de onder gang van Europa zou zijn. Daarom, omdat dit besef ver genoeg is doorgedrongen, is het Saarprobleem opgelost. Daarom heeft de moord te Marseille niet tot een oorlog geleid. Daarom is de commissie-Nye weer bijeengeko men. Daarom staat er nog veel meer te ge beuren, ondanks alle tijdelijke tegenslagen. Omdat het niet meer kan! R. P. BEVERWIJK KEURING VAN ST. BERNARDS Zondagmiddag zal, zooals wij reeds be richtten, achter het Kennemer Theater de clubmatch worden gehouden van de Holland- sche St. Bernardsclub. De keuring van de 40 ingeschreven dieren geschiedt achter het ter rein van het Kennemer Theater. Vóór het be gin van deze keuring wordt een wandeltocht met de honden gemaakt. DE RUSSISCHE DELEGATIE SPREEKT. De delegatie, die Sovjet-Rusland bezocht zal in een openbare bijeenkomst op Dinsdag 11 December* in de bovenzaal van de Lunch room „Suisse" rapport van haar bevindingen uitbrengen. Tot deze delegatie behoorde ook een plaatsgenoot, de heer Veen, voorzitter van het P. A. s., alhier. ISCHEEPVAARTBERICHTEN HOLLAND—AMERIKA LIJN. Drechtdijk, Rotterdam naar Vancouver 6 (n.m.) te Swansea. Lochkatrine, Vancr. naar Rotterdam 5 van Cristobal. HALCYONLIJN. Stad Amsterdam 5 van Melilla naar Herren- wijk. Maasburg, 8 (nm.) van Pto Ferrajo te Vlaar- dingen verwacht. Rozenburg, Huelva n Ipswich 6 (8.49 v.m.) 30 mijl Z.W. van Niton HOLLAND—AFRIKA LIJN. Bloemfontein (uitr.) 6 te Durban, vertr. 9 Springfontein (thuisr.) 7 van Dar-es-Salaam Nijkerk (thuisr.) 5 van Marseille. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Reggestroom (thuisr) 7 nun. van Havre. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Gaasterkerk (uitr.) 7 van Genua. Arendskerk (uitr.) 7 van Singapore. Meerkerk 7 van Amsterdam naar Hamburg. Zuiderkerk (thuisr) 5 van Osaka. JAVA—NEW YORK LIJN. Kota Radja, New-York naar Java 5 te Sin gapore. Palembang 5 van Philadelphia te Baltimore. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN Tjinegara 6 van Shanghai naar Java. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Venezuela, Barbados naar Amsterdam 6 (6.6 v.m.) 375 mijl N.O. van Azoren. Achilles 7 van Hamburg te Amsterdam. Agamemnon 6 van Alicante naar Burriana. Aurora, 6 van Catania naar Venetië. Cottica, Paramaribo naar Amsterdam 6 (8 nm.) van Funchal. Deucalion 6 (11 n.m.) van Amsterdam te Hamburg. Juno, Patras naar Amsterdam pas. 6 Gi braltar. Mars 6 van Huelva te Lissabon. Odysseus. 6 van Rotterdam te Pasajes. Poseidon 7 van Valencia te Rotterdam. Saturnus 7 van Harlingen te Amsterdam Vesta, 6 van Genua naar Spezia. Vulcanus. 7 van Amsterdam te Rotterdam. Hermes 7 van Bourgas te Amsterdam. Stuyvesant 7 van Amsterdam naar Suriname Ulysses 7 van Amsterdam naar Rotterdam. Hebe 7 van Amsterdam naar Kopenhagen. Orpheus 7 van Amsterdam te Velsen. Pluto 7 van Amsterdam te Velsen. Titus 7 van Amsterdam te Rotterdam KON. HOLL. LLOYD. Maasland (uitr.) 6 van Rio de Janeiro. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Achilles, Japan n. Rottm. 6 van Singapore. Aeneas 7 van Japan te Rotterdam. Diomed, Japan n. Rottm. vertr. 13 van Londen. Patroclus, Dairen n. Rottm. 5 te Yokohama. City of Florence, Dairen n. Rottm. 6 v. Shanghai. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Tapanoeli (thuisr.) p. 6 (11 v.m.) Pt. de Galle Kota Nopan (thuisr.) p. 6 (9 n.m.) Gibraltar Sibajak (thuisr.) p. 7 (1 v.m.) Sagres. Baloeran (thuisr.) 7 van Singapore. Modjokerto (uitr.) 6 (6 n.m.) te Southampt. Indrapoera (uitr.) 7 (2 v.m.) van Colombo. SILVER—JAVA—PACIFICLIJN. Silverguava, Vancouver n. Calcutta 6 te Singapore. Silverpalm 5 van Calcutta te Vancouver. Silverhazel 5 v. N.-Westminster n. Calcutta. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Aiphacca (thuisr.) 7 van Bahia. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND Marnix van Sint Aldegonde (uitreis) 7 (1 n m.) van Genua. Enggano (thuisr.) 7 van Havre. Poelau Tello 6 van Hamburg te Bremen vertr. 8 naar Amsterdam. Poelau Roebiah (thuisr.) 7 van Pt. Said. Poelau Laut (thuisr.) 6 van Belawan. Taj andoen (uitr.) 6 van Belawan. NEDERL. IND. TANKSTOOMBOOT MIJ. Agnita 10 te Curacao verwacht n. Engeland. Agatha 20 van Singapore naar Dairen, B. Papan, Pladjoe. Angelina 5 van Bangkok naar Singapore. Kolengebrek. Het Zweedsche stoomschip Kare liep hier, van Karlsborg komend, binnen wegens gebrek aan kolen. Na den kolenvoorraad te hebben aangevuld zette het schip de reis naar Ant werpen voort. IJzerversclieping. De stoomschepen Orpheus en Pluto van de Kon. Ned. Stoomboot Mij kwamen hier van Amsterdam aan om bij de Hoogovens ijzer bij te laden. Slecht begin. De Portugeesche kruiser Dao, welke te Lis sabon gebouwd was en van een proeftocht in zee terugkeerde, werd door een Portugeesche trawler aangevaren en zwaar beschadigd. Het schip kreeg o.m. een groot gat in het midden schip. De aflevering aan de Portugeesche marine, welke bepaald was in de week voor Kerstmis, zal nu belangrijk vertraagd worden wegens de vereischte herstellingen. Logger verloren. De dezer dagen op het Borkumrif gestrande Duitsche logger A. E. 93 Louise Henriette kan als verloren worden beschouwd. Na een inge steld onderzoek is gebleken, dat een berging uiterst moeilijk tot stand zou kunnen worden gebracht. AANGEKOMEN 6 December: Gateshead ss.. New Castle Alt s.s. Goole Belle Marie s.s. New Castle Vechtstroom s.s. Huil Gudur s.s. Stockholm Hontestroom s.s. Londen Astarte s.s. Bremen Rijnstroom s.s. Leith 7 December: Waterland ss.. New Castle Achilles s.s. Hamburg Lena s.s. Ust Luga Sambre m.s. Rotterdam Saturnus s.s. Hamburg VERTROKKEN 6 December: Blink s.s. Narvik Salland s.s. Antwerpen Helder s.s. West Afrika Hermod s.s. Vasteras Nieuwendam m.s. Nordenham Bockenheim s.s. Bremen Vulcanus s.s. Midd. Zee Texelstroom s.s. Liverpool 7 December: Beijerland s.s. New Castle Meerkerk s.s. Hamburg

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 7