HET TANDHEELKUNDIG GEBIT/35 VERWACHT WORDENDE SCHEPEN INSTITUUT 16 MSSTRAAW6 16 Visscherij-Snufjes Schip verm. aankomst Laatste bericht Buenos Aires Vancouver Batavia West Indië Amazone West Indië Aizkarai Mendi Buenos Aires Chili Barneveld Chili Boskoop Chili Hamburg Gdynia Cottica West Indië Midd. Zee Colombia (Ned.) Hamburg West Indië Den Haag Aruba Deucalion (Ned.) Hamburg Enggano Ned. Indië Eurybates Batavia. Equator Beunos Aires Gera Ned. Indië Ganymedes Constantza Georgia Portau Prinze Heemskerk Zuid Afrika Heidelberg Ned. Indië I. P. Goulandris Buenos Aires Ned. Indië Irene Gdynia Juno Midd. Zee Joh. v. Oldenbarneveldt Batavia Kalypso Vergotti Buenos Aires Laertes Batavia L. Z. Cambanis Buenos Aires Montferland Buenos Aires Japan Mars (Ned.) Midd. Zee Maaskerk West Afrika Myrmidon Hamburg Merope West Indië Ned. Indië Nijkerk Oost Afrika New Zeeland Pt. Arthur Noreg Curagao Okeania Rosario Oberon Haifa Buenos Aires Poel au Roebiah Ned. Indië Perratis L. Cambanis. Beunos Aires Poel au Laut Batavia Peisander Batavia Poelau Tello Hamburg Poseidon (Ned.) Valencia Perseus (Ned.) Stettin Probitas Tollonica Reggestroom Randfontein Regent Rhesus Serooskerk Saleier Saaie Syra Sebastian Salabangka Stella (Ned.) St. Louis Silvonia Sigrid (Zwed.) Tab i an Tiberius Venezuela Wm Wilberforce Zuiderkerk Japan West Afrika Zuid-Afrika Riga Batavia Japan Ned. Indië J apan West Indië Bilbao (v.. IJm.) Ned. Indië Alexandrië Pto. Barrios Swansea Hernösand Ned. Indië Midd. Zee West Indië W. Afrika 23 Dec. 15 Dec. 11 Dec. 27 Dec. 9 Dec. 23 Dec. 16 Dec. 8 Dec. 12 Dec. 12 Dec. 18 Dec. 25 Dec. 14 Dec. 6 Jan. 10 Dec. 11 Dec. 25 Dee. 13 Dec. 30 Dec. 12 Dec. 8 Dec. 10 Dec. 12 Dec. 22 Dec. 22 Dec. 4 Jan. 9 Dec. 8 Dec. 11 Dec. 12 Dec. 8 Dee. heden 20 Jan. 14 Dec. 20 Dec. 31 Dec. heden 9 Dec. 23 Dec. 12 Dec. 6 Dec. van Wight, 26 Nov. van Colon. 6 Dec. van Perim. 24 Nov. van Pto Barrios. 17 Nov. v. Pt. Barrios, bevracht. 5 Dec. van Fayal. 3 Dec. te Balboa. 30 Nov. van Valparaiso, in lading, in lading. 6 Dec. van Madeira. 6 Dec. te Catania. 8 Dec. vertrokken. 8 Dec. vertrokken. 28 Nov. vertrokken, in lading. 7 Dec. van Havre. 6 Dec. van Gibraltar. 5 Dec. van Teneriffe. 6 Dec. van Pt. Said. 5 Dec. van Piraeus. 2 Dec. van Pto Plata. 3 Dec. van Las Palmas. 6 Dec. van Macassar. 3 Dec. van Las Palmas. 1 Dec. van Padang. 7 Dec. van Kopenhagen. 6 Dec. van Gibraltar. 5 Dec. van Colombo. 2 Dec. vertrokken. 6 Dec. te Liverpool, in lading. 5 Dec. van Las Palmas. 4 Dec. van Singapore. 7 Dec. van Lissabon. 27 Nov. van Duala. in lading. 2 Dec. van Pto Barrios. 4 Dec. te Bombay. 6 Dec. van Marseille. 4 Dec. te Liverpool. 21 Nov. vertrokken. 10 Nov. van Buenos Aires. 19 Nov. vertrokken. 4 Dec. van Rio Janero. 7 Dec. van Pt. Said. 2 Dec. van San Pedro. 6 Dec. van Belawan. 6 Dec. van Singapore. 8 Dec. van Bremen. 7 Dec. te Rotterdam, in lading. 2 Dec. vertrokken. 7 Dec. van Havre. 4 Dec. van East Londen. 7 Dec. van Gent. in lading. 3 Dec. van Perim. 3 Dec. van Genua. 6 Dec. van Genua. 5 Dec. van Trinidad, in lading. 1 Dec. van Padang. 6 Dec. te Izmir, in lading. 5 Dec. vertrokken. 3 Dec. vertrokken. 5 Dec. van Perim. 5 Dec. van Valencia. 5 Dec. van Flores. 2 Dec. van Accra. 5 Dec. van Osaka. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART, TB UMUIDBN AANGEKOMEN SCHEPEN Hoogovens Hoogovens Buitenhaven Nederl. Nederl. Zweedsch s.s. Orpheus s.s. Pluto s.s. Kare Amsterdam Amsterdam Karlsborg IJMUIDEN LIJK OPGEHAALD. Vrijdagmiddag is in de Berghaven voorbij de Noordersluis een lijk opgehaald. Het bleek te zijn van een inwoner uit Haarlem, die se dert j.l. Maandag vermist werd. Het lijk werd naar de aigemeene begraafplaats overge bracht, waarna het naar Haarlem zal worden vervoerd. VISSCHERIJNIEUWS IN EEN NOTED OP. De stoomtrawler Aneta IJm. 82, die Woens dag met lekke ketel moest terugkeeren is Donderdag, na reparatie weder naar zee ge gaan en nu weder met een lekke ketel terug gekeerd. NAAR DE K. R. O.-STUDIO. Gisteren is een groep jeugdige R. K. werk loozen onder de leiding van een daartoe in het leven geroepen commissie per motorbus naar de K.R.O.-studio te Huizen geweest. In totaal namen er 35 werkloozen aan deel, ter wijl de geestelijke adviseur der afdeeling Vel- sen van den R. K. Volksbond den tocht mee maakte. In Velsen en Santpoort werden ook deelne mers opgenomen. Voor de deelnemers was het een aardig uitstapje, waarvan ze voldaan huiswaarts keerden. R. K. VROUWENBOND. Zondagavond houdt de afd. IJmuiden-Oost van den R. K. Vrouwenbond haar jaarlijk- schen feestavond in het Patronaatsgebouw. Ei* is een aardig programma samengesteld. IJMUIDEN'S BLOEI. In de Vrijdag gehouden bestuursvergade ring van de vereeniging „IJmuiden's Bloei", werd met groote dankbaar heid vernomen, dat de voorzitter en de secretaris-penningmeester, van wie dreigde, dat zij het bestuur wilden verlaten, zicli we der voor een herkiezing beschikbaar stelden. Van het bestuur der vereeniging van buurt bewoners te Driehuis was een verzoek inge komen om een feestavond op 10 Jamiari in hotel De Prins bij te wonen. Van de directie der N. V. Melkinrichting Velsen een verzoek om een excursie te maken, ter bijwoning van de bereiding van Stassanomelk. Besloten werd deze uitnoodiging aan te nemen en deze excursie te maken Donderdag 13 December des avonds 8 uur. Leden der vereeniging met hunne dames kunnen hieraan deelnemen, doch worden verzocht hiervan kennis te geven aan den secretaris, Trompstraat 84. In de door de Federatie van V.V.V.'s boven het Noordzeekanaal uit te geven gids zal een artikeltje over IJmuiden en Velsen worden geplaatst, laden laden Van het bestuur der V. V. V. te Kapelle was een schrijven ingekomen, met het verzoek of men te IJmuiden gedroogde kabeljauw zou kunnen verkoopen voor Griekenland. Uit een onderzoek van den secretaris was gebleken, dat deze soort visch hier geen handelsartikel is. Verschillende verzoeken om reclame moes ten worden afgewezen. Het jaarverslag van den secretaris werd vastgesteld, evenals het financieel verslag en de begrooting voor 1935. Naar aanleiding van een verzoek van de nieuw opgerichte kampeervereéniging te Am sterdam, om medewerking- te verleenen tot heb verkrijgen van een terrein, werd besloten hierop niet in te gaan, daar uitbreiding van de nieuw opgerichte kampeervereeniging te Amsterdam, om medewerking te verleenen tot het verkrijgen van een terrein, werd besloten hierop niet in te gaan, daar uitbreiding van het terrein alleen mogelijk is door aansluiting bij de vereeniging „Ons Buiten", zulks in sa menwerking met B. en W. en de directie van liet Staatsvisschershavenbedrijf. De datum der jaarvergadering in Januari zal nog vastgesteld wordeli. GYMNASTIEKVEREENIGING „QUICK". Donderdagavond hield de gymnastiekver- eeniging „Quick" onder leiding van haar di recteur, den heer H. Doevendans, haar onder linge wedstrijden. Bij de kleine jongensgroep werd de le prijs toegekend aan Rense Keegstra, 2e pr. Henk Porck, 3e pr. Jan Porck, 4e pr. Rinus Spaans. Kleine meisjesgroep le pr. Catrien Heida,, 2e pr. Lies Belgraver, 3e pr. Loes Molenaar. Groote meisjesgroep le pr. Lolkje v. d. Hei de, 2e pr. Rie Oudshoorn. Adsp. jongens le pr. zilveren medaille Alb. Duller. Adsp. dames le pr. zilveren medaille mej. D. Luit. Ook werden bij de 3 laatste groepen diploma's toegekend. Wat de prestaties van de leden dezer jonge vereeniging betreft, was er vooruitgang te be speuren. SINT NICOLAASFEEST „RECHT DOOR ZEE" Donderdagavond vierde de Loge „Recht door Zee" I. O. G. haar St. Nicolaasfeest in het Kinder-Vacantiehuis aan den Groeneweg. Na de opening door den heer Dalmeijer werd door den heer Reek een poppenkastvoorstel ling gegeven, waarvan door de kleine gasten zeer werd genoten. Hierna kreeg de heer P. Schuit uit Amsterdam het woord. In een korte rede schetste hij de ontbering van het kind, zeer vaak als gevolg van de drinkgewoonte der ouders; hij verzocht medewerking der ouders voor een op te richten kinderclub. Hierna werd gepauzeerd, waarvan gebruik ge maakt werd voor het schenken van de tradi- tioneele chocolademelk met versnaperingen. Ook werden nog eenige partijen gespeeld. Na de pauze kwamen nog enkele poppenkastvoor stellingen, waarna St. Nicolaas en zijn knecht binnenkwamen. Aan alle kinderen werd een pakje uitgereikt. Met een ;woord van dank aan HAARLEM Noord, TEL. 16726 Berekent thans nog voor een geheel - met garantie - Pijnloos trekken inbegrepen. Plaatje met I Kunsttand, f 3. Iedere Tand meerf 1.75 Porcelein of Zilvervulling f 3. Goudvulling vanaf. f 9. Goudkroon vanaf 115. 22 karaats goud Pijnloos trekken van Tand of Kies f 1.90 Mondonderzoek kosteloos Spreekuren aBfle werkdagen van 9-12 ca van 1-4 nor Zaterdags van 9-12 oor AVOftSD SPREEKUUR Dinsdag, Woensdag en Donderdag 7-9 nar. BESLIST PIJNL00ZE BEHANDELING doorN.derlandschjanjjaf|s (Adv. Ingez. Med.j de winkeliers te IJmuiden-Oost en enkele fa brikanten in Nederland, die door hun giften dit feest mogelijk hadden gemaakt, werd te half elf deze bijeenkomst gesloten. VISSCHERIJNIEUWS IN EEN NOTEDOP. Kolendistributie. De stoomlogger VL 206 heeft alhier in de haringruimen een lading kolen in tonnen geladen, zoowel voor eigen gebruik als te distribueeren onder de andere stoomloggers, die van hetzelfde kantoor in het Engelsch Kanaal visschen. Opgelegd. De stoomtrawler Protinus IJM 85 is wegens de slechte resultaten opgelegd. R.K. KIESVEREENIGING. In de Vrijdagavond gehouden ledenverga dering der R.K. Kiesvereeniglng IJmuiden I onder leiding van den heer H. v. d. Haagen, werd door dezen pastoor de Moei welkom ge- heeten. De voorzitter deelde mede, dat er in woners van Santpoort zijn, die meenen ge dupeerd te zijn door de in de gemeente Vel sen gevoerde grondpolitiek.-Deze z-aak zal op de 20 December te houden aigemeene verga dering van de Kiesvereenigingen in deze ge meente welke vergadering in het Patro naatsgebouw te IJmuiden-Oost gehouden wordt worden besproken. Daarna werd de propaganda voor de ver kiezingen in 1935 besproken. Besloten werd dat personen van 18—25 jaar aspirant-lid der kiesvereeniging kunnen worden. Bij de rondvraag kwamen verschillende zaken ter sprake, o.a. de kwestie der voor tuintjes in de Kennemerlaan, het leveren van gasfornuizen e.a. door het gasbedrijf, de hooge electriciteitstarieven enz. Ook over de oprich ting van een R.K. propagandaclub werd ge sproken, doch men meende, dat deze niet alleen op politiek terrein, doch ook op sociaal terrein moest arbeiden, om als steun te dienen voor meerdere R.K. vereenigingen. Op verzoek zal in de volgende vergadering een of meer raadsleden verschillende in den raad behan delde zaken voor de leden uiteen zetten. Verkeer Suezkanaal. In de afgeloopen maand passeerden door het Suezkanaal 474 schepen tegen 488 in de zelfde maand van het vorig jaar. De ont vangsten bedroegen in die maanden resp. 70,7 millioen francs tegen 75,7 millioen francs. Steun Engelsche scheepvaart. Het Britsche Lagerhuis heeft het voorstel om steun te verleenen aan de reederijen in de z.g. wilde vaart met 231 tegen 52 stemmen aangenomen. VERPLAATSING KANTOOR GEMEENTE ONTVANGER. Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen ter aigemeene kennis, dat het kan toor "van den Gemeente-ontvanger is ver plaatst van Stationsweg 28 naar Heidestraat no. 42 IJmuiden (Oost). CXCXI. Het liet zich in October zoo mooi aanzien, maar nu is het weer heelemaal mis. De ge volgen van de lage besommingen blijven niet uit. Het aantal in de vaart zijnde trawlers daalt geregeld en nadert het onrustbarende getal van zestig. Er behoeven heusch niet zooveel meer in den hoek te gaan, of dit cijfer is bereikt. Hetgeen wil zeggen, dat in het beste deel van het jaar nog maar 1/3 van de vloot in het bedrijf is. De visseherij is veel slechter; de prijzen zijn eveneens veel lager dan eenigen weken geleden en daarom dienen we op alles voor bereid te zijn. Men heeft in het dezer dagen in ons blad gepubliceerde artikel met betrek king tot den omzet in November al kunnen zien, dat de gemiddelde reisbesomming die maand f 450 minder was dan in October j.l. Er kwamen nog 39 trawlers binnen, waar van drie minder dan 1000 gulden besomden. Zeventien kustbooten of booten van het midden-type besomden van 1000 tot 1500 gul den. Dat zijn twintig beneden 1500 gulden of m.a.w,: minstens 50 pCt. van de 39 trawlers, die deze week aan de markt kwamen voeren achteruit. Wel mogen we dus zeggen, dat het jaar 1934 voor de visseherij een noodlottig einde neemt. Er is fel haring geëxporteerd naar Duitsch- land, zoo fel zelfs, dat geheel onverwacht, voor de outsiders althans, uit Den Haag het bericht kwam. dat het kwantum visch, waar voor overeenkomstig de nieuwe regeling, met Duitschland gesloten na de clearing betaling verkregen kan worden, uitgeput is. Hetgeen een teleurstelling is yoor de bona-fide expor teurs van Noordzeevisch en dus ook voor de trawlvisscherijIk kan ten minste niet aan nemen, dat men onder de huidige omstandig heden nog visch naar Duitschland zou durven exporteeren. Er komt nog tamelijk veel haring aan. Het schijnt, dat ei' in het Kanaal ook door Neder landsche schepen druk gevischt wordt. Er was gisteren ten minste een groot aantal Vlaar- dingers aan de markt met eigen vangst en vangst van zusterschepen, voornamelijk uit het Kanaal afkomstig. Vroeger was het visschen voor de reeders risico, thans is het vangen en aanvoeren ook allemaal risico. Het is afwachten of er wat van terecht komt, PIETERMAN. VELSEN Kerstinzameling van de Nederlandsche Dagbladpers. Ook de stille armen worden bedacht. Sedert eenige dagen is de gelegenheid open gesteld. een bijdrage te schenken voor de door de Nederlandsche Dagbladpers georganiseer de Kerstinzameling-, een inzameling, die ook van regeeringswege is aanbevolen. Aan eennige reeds in de deelnemende bladen gepubliceerde verantwoordingslijsten heeft men kunnen zien, dat er al vele giften, groote en kleine, zijn binnengekomen. Is een woord van aanbeveling nog noodig? Wij meenen van niet. Het is genoegzaam be kend, dat ook in onze gemeente de nood hoog is. Ook onze gemeente heeft haar stille armen, die in de eerste plaats voor hulp in aanmer king komen. Stille armen? Ze zijn er steeds geweest, menschen, die eens in goeden doen, door omstandigheden aan la ger wal zijn geraakt, menschen, voor wie een gang naar Maatschappelijk Hulpbetoon of Armbestuur zoo zwaar is, dat zij liever gebrek lijden, dan dezen gang te ondernemen. En het is juist door deze Kerstinzameling, dat het mogelijk zal zijn, den nood van deze stille ar men te verzachten. Ze zijn er steeds geweest; ze zijn er thans meer dan vroeger. Dat verzekerde ons de heer W. L. Kuiper, directeur van Maatschappelijk Hulpbetoon, toen wij hem hiernaar vroegen. Ook de heer Kuiper was van meening dat de Kerstinzameling een prijzenswaardig initiatief van de Nederlandsche Dagbladpers is. Het zijn in onze gemeente vooral de kleine winkeliers, voor wie de tijden zoo moeilijk zijn. Ze zijn er, die door de aigemeene verarming tot den be delstaf zijn gebracht; voor wie het steeds moeilijker werd het geld van hun klanten bin-; nen te krijgen en die tenslotte door deze om-; standigheid het moesten afleggen tegen hun, grootsten vijand: de „pof Laten we ten overvloede nog even mededee- len, dat alles wat bij de beide alhier gevestigde bladen, die aan de Kerstinzameling meedoen, voor dit doel wordt geschonken, ook in deze gemeente wordt besteed. Wanneer de Kerstinzameling is gesloten, zal hetgeen door onze plaatsgenooten is bijeen gebracht, ter beschikking worden gesteld van den burgemeester, die wel de wegen weet, om die menschen te vinden, die in de eerste plaats hulp noodig hebben. Sint Nicolaas is thans weer achter den rug. Vele kinderen heeft hij kunnen bedenken, wel licht meer dan in andere jaren, omdat er zoo- velen zijn geweest, die gevoeld hebben, dat er dit jaar voor die kinderen, die zooveel moeten missen, ook meer noodig was dan anders. En thans staat het Kerstfeest weer voor de deur, het feest, zoo geheel anders dan de po pulaire Sint Nicolaasdag met zijn uitbundige vreugde, het Kerstfeest, dat ons meer inner lijk beroert. Moge de Kerstinzameling een dus danig resultaat opleveren, dat het mogelijk wordt, in vele gezinnen, waar de maatschap pelijke zorgen de stemming drukt, Kerst vreugde te brengen, opdat het symbolisch licht van den Kerstboom doordringe in de don kere binnenkamers en voor een wijle althans het door zorgen geteekende gelaat van zoo- velen bestrate met het licht des Vredes. CHR. HISTORISCHE KIESVEREENIGING. Woensdag 12 December a.s. vindt, in de Chr. School in de Langeveldstraat een openbare vergadering plaats van de Chr. Historische Kiesvereeniging. Als spreker zal optreden de heer J. R. Snoeck Henkemans, lid van de Tweede Kamer met het onderwerp „Goede tijding". Medewerking zal worden verleend door het dubbel gemengd kwartet „Onder Ons", direc teur de heer S. Wiersma. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen ter openbare kennis, dat ter ge meentesecretarie ter inzage liggen verzoeken met bijlagen van: a. de N.V. American Petroleum Company te 's-Gravenhage, om vergunning tot het wijzi gen van een benzinepomp-installatie bij het perceel Rijksweg no. 496 te Santpoort; b. de N.V. Bataafsche Import Mij. te 's-Gra venhage, om vergunning tot het wijzigen van een. benzinepomp-installatie 'olj het perceel Bloemstraat no. 33 te IJmuiden; c. T. Goedhart te IJmuiden, om vergunning tot het uitbreiden van zijn vischrookerij in het perceel Middenhavenstraat no. 24. Op Vrijdag, den 21 December 1934, des voor- middags te elf uren, zal ten Gemeentehuize gelegenheid bestaan om bezwaren tegen die verzoeken in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. LOOP DER BEVOLKING IN DE MAAND NOVEMBER 1934. M. Vestiging 108 Geboorten 32 Vermeerdering 140 Vertrek 117 Overleden 12 Vermindering 129 Geheele vermeerdering over de maand No vember 39. Totale bevolking op 1 December 1934 44249. GEM. ARBEIDSBEURS. Verslag" over de maand November. Het aantal ingeschreven werkzoekenden bedroeg aan het eind der verslagmaand a. mannen boven de 18 jaar: 2321 (vorige maand 2165) b. mannen onder de 18 jaar: 95 (81). c. vrouwen boven de 18 jaar: 38 (12). d. vrouwen onder de 18 jaar; 22 (16). Totaal: 2476 (2274). Het aantal ingeschreven werkloozen be droeg November: 24 17 10 3 Bouwvakarbeiders 487 499 485 444 Metaalbewerkers 354 352 332 331 Houtbewerkers 42 41 33 33 H a v en arb eid er s 90 95 103 103 Visschers 251 236 228 228 Kantoorbedienden 33 45 39 36 losse arbeiders 601 626 624 603 Overige beroepen 275 282 276 266 Totaal 2134 2176 2120 2044 Uit bovenstaande cijfers blijkt, dat de werkloosheid in de groepen: bouwvakarbei ders, visschers en metaalbewerkers in stij gende lijn gaat. De werkloosheid onder de bouwvakarbeiders is, vergeleken bij het vorige jaar, beduidend hooger. Op 25 November .1933 bedroeg het aantal ZATERDAG 8 DECEMBER 1934 werklooze bouwvakarbeiders 422, op 24 No vember van dit jaar: 487. Bemiddeling. Het aantal nieuwe inschrijvingen van werk zoekenden beliep over de afgeloopen maand 944. Geplaatst werd 324 mannen en 14 vrou wen. Het aantal aanvragen van werkgevers bedroeg 327 om mannelijke- en 23 om vrou welijke werkkrachten. Voldaan werden 324 aanvragen om mannelijke- en 13 aanvragen om vrouwelijke arbeidskrachten. Buiten de gemeente werden geplaatst: 1 dienstbode te Haarlem en 6 fabrieksarbeid sters te Bloemendaal. W erk-vers chaf f ing. Op 16 November j.l. werd de Rijkswerk verschaffing stopgezet. In totaal werden in den loop van het seizoen 267 arbeiders voor den tijd van 8 weken bij deze werkverschaf fing tewerkgesteld. Bij de Gemeentelijke werkverschaffing Tegenprestatie werd het object uitbaggeren vijver in Park Rooswijk, dat reeds gedeelte lijk was beëindigd in October, op 10 November geheel stopgezet. Een der tewerkgestelden werd overgeplaatst naar het object Van Tuyllweg, zoodat aan dit object thans 4 ar beiders werkzaam zijn. In totaal zijn nog 14 arbeiders werkzaam. DE HEER D. BUS HEDEN 70 JAAR. I Heden viert de heer D. Bus, een der be kendste en geachtste inwoners van Velsen-N. zijn 70en geborotedag en het heeft hem daar bij niet aan belangstelling ontbroken. Van vele zijden mocht de heer Bus reeds geluk wens chen ontvangen. De heer Bus woont reeds meer dan een halve eeuw in onze gemeente en het is dan ook niet te verwonderen, dat niemand beter dan hij over den ouden tijd en de oude toestan den kan vertellen. Als jongen van 17 jaar kwam de heer Bus in dienst van een makelar in Beverwijk. Later kwam hij In dienst van notaris Boerlage in Velsen, waar hij bleef tot 1910, in welk jaar hij zich zelfstandig als makelaar vestigde. De heer Bus was van' 1898 tot 1908 lid van den Gemeenteraad als afgevaardigde van den Vrijz. Demoratischen Bond. ST. NICOLAASFEEST „GIETELING". Donderdagavond hield de Ver. v. Ambtena ren v. Hoogovens en Mekog „De Gieteling" haar jaarlijksch St. Nicolaasfeest. Medewerking aan dezen avond werd ver leend door den heer Henri .Nolles, hof-artist en conferencier uit den Haag; de entr' acte- mu-ziek bevond zich weer in de uitstekende handen van HoogovenkunBtkring o.I.v. den heer L. v. d. Hoef. Nadat de voorzitter Ir. Rijketoer de aan wezigen hartelijk welkom heette en mede deelde dat hoogstwaarschijnlijk St. Nicolaas nog een bezoek zou brengen bracht Henri Nolles de zaal in bewondering door zijn buitengewoon virtuoze goochelkunsten en vertooningen van levende handschaduwbeel- den. Na de pauze volgde wederom optreden van Henri Nolles, warop de komst van St. Nicolaas de stemming nog verhoogde, temeer daar de grijze Bisschop voor ieder een geschenk mee gebracht had. Met een gezellig bal onder leiding van den rheer Vrolijk en zijn band werd deze welge slaagde avond besloten. AGENDA VOOR BEVERWIJK. ZATERDAG 8 DECEMBER Kennemer Theater: „De Dochters van hare Excellentie" en „De Zoon van Kong." 8 uur. ZONDAG 9 DECEMBER Kennemer Theater: „De zoon van Kong." 2.30 uur; „De Dochters van hare Excellentie" 5 uur. „De Dochters van hare Excellentie" en „De Zoon van Kong". 8 uur. MAANDAG 10 DECEMBER Kennemer Theater: „De Dochters van hare Excellentie" en „De Zoon van Kong." 8 uur. VOOR VELSEN EN IJMUIDEN ZATERDAG 8 DECEMBER Thalia Bioscoop: „Flying down to Rio" 8.15 uur. Bioscoop de Pont: „Liebelei" en „Le Simoun" (de Samoen) 8 uur. ZONDAG 9 DECEMBER Thalia Bioscoop: 3 en 5 uur: Matinée. 8.15 uur: „Flying down to Rio." Bioscoop de Pont: 2.30 uur: „Le Simoun". 5 uur: „Liebelei" 8 uur: Beide films. ZONDAGSDIENST DER APOTHEKEN. De Zondagsdienst der Apotheken wordt morgen waargenomen door de Havenapo theek, Oranjestraat. Deze apotheek is tevens aangewezen voor den nachtdienst in de volgende week. AGENDA TE HAARLEM 1 .'leden: ZATERDAG 8 DECEMBER Stadsschouwburg, Wilsonsplein: „Met zo somber", cabaret en revue der H. B. S. a. 8 u. Schouwburg Jansweg: „Inbreker gevraagd1" door Het Nieuwe Schouwtooneel. 8.15 uur. Luxor Sound Theater: „Dood Water". 2.30 uur en van 7 uur af doorloopende voor stelling. Palace: „Ein Walzer für Dich". Op het too- neel: Manzano Trio, Spaansehe dansen, 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Maskerade". Op het tooneel: Charlotte Barree-Ballet. 2.30, 7 en 9.15 uur. ZONDAG 9 DECEMBER Stadsschouwburg: „De Wijze Kater". 8.15 u. Schouwburg Jansweg: Vereen. Schouwspe lers: „Sonna". 8.15 uur. Gem. Concertzaal. Revue: „Heb je al ge- Uiverd?" 8.15 uur. Rembrandt Theater: POpul. wetensch. voor stelling: „Palo, de Eskimo". 11.30 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en ded avonds. MAANDAG 10 DECEMBER Bioscoopvoorstellingen. V. Totaal. 138 246 38 70 176 316 138 255 10 22 148 277

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 8