HET NIEUWE AVONDBLAD 20e JAARGANG No. 33 MAANDAG 10 DECEMBER '34 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2ya cents incasso, per kwartaal f 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Tel. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIEN: 1—5 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeeiingen dubbele prijs. AT.T.g. ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn. zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: f 2500.bij algeheele invaliditeit; 600— bij overlijden; 400— bij verlies van een hand, voet of oog; 250.bij verlies van een duim; 150.bij verlies van een wijsvinger; 100— bij breuk van boven- en/of onderarm; 100— bij break van boven- en/of onderbeen; 50— bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.bij overlijden van den man alleen; 2000.bij over lijden van de vtouw alleen Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400.bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000—, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H-A.V.-Bank te Schiedam. VELSEN F orensen-reisvereeniging opgericht. Te dure trajectkaarten der Nederl. Spoor wegen. Op initiatief van een ..comité van oprich ting" was in ,,'t Huis te Velsen" een vergade ring belegd met het doel te komen tot de op richting van een vereeniging, die op wettige wijze haar leden de goedkoopst mogelijke reis gelegenheid wil verschaffen tusschen de ge meenten Velsen en Amsterdam. Alleen die in- wonres van Velsen, die hun beroep of bedrijf te A'dam uitoefenen, zouden lid van de ver eeniging kunnen worden. De bijeenkomst, welke niet zoo druk bezocht was, als de organisatoren zich hadden voor gesteld, werd geopend door den heer W. F. H. Brugeman. Deze zeide o.a., dat door een aan tal personen, die dagelijks gebruik maken van de treinverbinding met A'dam, de mogelijk heid overwogen was van het laten rijden van autocors, zulks in verband met den hoogen prijs van de traject-kaarten bij den trein. Pogingen om verlaging dezer kaarten te krij gen zijn steeds op niets of zoo goed als niets nitgeloopen, daar de spoorwegen monopolis tisch zijn aangelegd. Thans bedragen de kos ten nog van een trajectkaart DriehuisA'dam f 14.90 per maand en van Santpoort—A'dam f 13.20, wat spreker veel te duur noemt. Spreker ontveinst niet, dat er ook nadeelen aan een verbinding met bussen zijn. Hij denkt daarbij aan den langeren rijtijd, het mogelijk minder geriefelijk vervoer, en het niet elk half uur beschikbaar zijn van de autocars. In ruil daarvoor moet dan ook het vervoer per bus aanmerkelijk goedkooper zijn. De lieer Visse (stationschef) wijst in de allereerste plaats op de schitterende trein verbinding met Amsterdam. Dan oppert hij de vraag, of een dergelijke verbinding wel toege staan zal worden, en of men zich al in den geest van verlaging der trajectkaarten tot de spoorwegen heeft gewend. De voorzitter zegt, dat de dienst der spoor wegen zeker goed is. Hiervoor niets dan lof. Het hoofdbezwaar is echter, dat de spoor wegen te duur zijn. Als van Driehuis af eens f iï en van Santpoort f 10 betaald moest wor den, dan zou 't gaan. 't Is thans echter net, of de spoorwegen denken; „M'n vaste klanten loopen toch niet weg". De heer Vegersteen vraagt, of de bussen wel in A'dam zullen mogen komen, wat de voor zitter in bevestigenden zin meent te moeten beantwoorden. De heeren Datema, Volmer en Van Beem willen het contact met de spoorwegen nog niet heelemaal verbreken. Eerstgenoemde dringt aan om bij "de directie nogmaals verlaging te bepleiten, laatstgenoemde zou invoering wen- schen van trajectkaarten, die recht gaven op één heenreis naar en één terugreis van Am sterdam per dag. Dit wordt aangenomen. Hierna wordt het voorstel van den voorzitter om over te gaan tot oprichting van een Ver eeniging' eveneens aangenomen. De naam der vereeniging zal zijn Forensen-reisvereeniging „Kennemerland". Tot voorzitter, secretaris en penningmeester werden resp. de heeren Brug- geman, Blok en Schül gekozen. Tenslotte wordt nog een ontwerp-statuten voorgelezen. Op advies van een der aanwezi gen wordt echter besloten deze statuten op een volgende vergadering eens te toetsen aan die van een dergelijke reeds bestaande vereeniging te Zwanenburg. In dien tijd zal getracht worden het aantal leden der vereeniging aanzienlijk op te voeren, opdat het ideaal: Minstens twee bussen met forensen dagelijks behalve 's Zondags naar Amsterdam, verwezenlijkt zal worden. HET JUBILEUM VAN HET MANNENKOOR „DE EENDRACHT". Ter gelegenheid van zijn 5-jarig bestaan zal het mannenkoor „De Eendracht" der Kon. Papierfabrieken, directeur de heer H. van Dijk, een concert geven in het gebouw Concordia, op Zaterdag 15 December a.s. Voor dezen avond heeft de tooneelvereeni- ging „Concordia", regisseur de heer A. v. d Bliek hare medewerking toegezegd. Uit het keurig verzorgd tekstboekje, voorzien van goed geslaagde foto's van het bestuur en leden, directeur en beschermheer den heer J. Smit ontleenen wij het volgende programma. 1. Koor. Ecce quomodo Moritur Jacob Handl. (In memoriam P. Smidt van Gelder.) 2. Avond Vrede J. Kroon. 3. Ave Cesar Fred. J. Roeske. 4. Aanbieding van het vaandel. 5. Koor. Die Ehre Gottes aus der Natur. Ludwig von Beethoven. 6. Ontwaak! Schoone Zee. Isr. J. Olman. 7. Tooneelvereeniging „Concordia". Opvoering van Arme Rijke, vroolijk spel in één bedrijf door Nono. 8. Koor. Dorpsdans. Jae. Bonset. 9. Abendstandchen. Schiebold. 10. Der Spielmann. Kramer. Nrs. 2 en 3 zijn resp. het verplichte en het vrije nummer van het concours te Zutfen. Zij tenslotte nog vermeld, dat het boekje zooveel advertenties bevat, dat het programma er slechts met moeite uit op te diepen is. VELSER VRIJWILLIGE BURGERWACHT. Door den Burgemeester is aan den heer B. A. Dammers, op diens verzoek, met ingang van 8 December 1934 eervol ontslag verleend als eommandant der Velser Vrijwillige Burger wacht, onder dankbetuiging voor de vele en belangrijke diensten, door hem in deze func tie bewezen. Wij vernemen, dat voorloopig tot comman dant is benoemd, de heer W. P. Maris te Vel gen. V.GSSTEEMEIJER FORD ZAANDAM i 6—2 Op een zeer glad terrein wist V.G.S. I Zater dagmiddag j.l. een harer concurrenten der Zaterdagmiddag-fabriekscompetitie naar huis te zenden met een flinke nederlaag. V.G.S. won met 62. Nog steeds heeft V.G.S. de leiding harer af- deeling. BAZAR ST. CAECILIA. De R.-K. Harmonie Sint Caecilia heeft be sloten, ter stijvirtg der kas in de eerste week van Februari 1935 een bazar te organiseeren. De organisatie van den bazar is in. han den van een dames-comité. Behoudens goedkeuring van burgemeester en wethouders zal aan den bazar een verlo ting verbonden worden. JAARBOEKJE E. M. M. Een der trouwste comparanten in den stroom van kalenders en andere nieuwjaarsboden is het Jaarboekje der Vereeniging van personeel in dienst van den Rijkswaterstaat in Neder- lan donder de zinspreuk „Eendracht maakt Macht", ook thans weer samengesteld door den heer H. Groeneveld te Velsen. Het is een lijvig werkje, zelfs dikker dan zijn voorganger van 1934 en bevat wederom een schat van gegevens, die niet alleen voor de leden, maar ook voor de binnenscheepvaart haast onmisbaar zijn., zoodat het boekje niet alleen langs de oevers onzer tallooze binnen wateren. maar ook aan boord van de vele bin nenschepen gevonden zal worden. Men vindt er in een jaarkalender, getijtafels, namen der Kamerleden, kolklengten en doorvaartwijdten van alle sluizen in Nederland (ruim 600!), sa menstelling van het bestuur, de namen van het igeheele waterstaatspersoneel van hoog tot laag enz., verschillende ministerieele beslui ten, veerdiensten, enz. Een woord van lof komt den samensteller van dit handige boekje ongetwijfeld toe. UITVOERING KERSTORATORIUM. Woensdag 19 December a.s. zal in de Herv. kerk een uitvoering gegeven worden van een oud-Duitsch Weihnachtsoratorium, voor da meskoor met solisten (sopraan, alt, tenor en bas) getoonzet De leiding berust bij den heer M van Geelen; de tekst wordt in het Neder- landsch gezongen." DE VERKEERSCURSUSSEN Vrijdag werd door de heeren E. Tuinstra en H. Roelofs de laatste les in verkeersonderwijs gegeven aan onderwijzers en onderwijzeressen uit onze gemeente. Aan 't eind van deze les nam de heer Tuin stra, mede namens den heer Roelofs, afscheid van de dames en heeren. Spr. zeide met zeer veel genoegen aan den cursus te hebben mee gewerkt en zeide te hopen, dat zoo noodig zij, die den cursus gevolgd hadden, den juis- ten kijk op het werk van de politie zullen heb ben gekregen. Namens de cursisten sprak de heer P. J. de Mooy, secretaris van de verkeerscommissie, de beide heeren toe. Hij dankte hen voor de moeite, die zij zich voor deze cursussen had den getroost en sprak zijn bewondering uit over de wijze, waarop de heeren zich van hun taak gekweten hadden. Voorts dankte hij den aanwezigen commissaris van politie, den heer De Ridder, voor het welwillend afstaan van zijn beide inspecteurs. Uit naam van de cursisten bood hij tenslot te den heeren Tuinstra en Roelofs een Parker vulpenhouder en een kistje sigaren aan. Tot hun leedwezen waren de burgemeester en Mr. Dr. A. v. d. Flier, voorzitter van de ver keerscormnissie, verhinderd. Tenslotte zij nog vermeld, dat liet in de be doeling ligt de cursisten nog eens op een ge- meenscliappelijken avond bijeen te roepen, waarop dan de Ford-film zal worden ver toond. SINTERKLAAS KOMT TERUG. Sinterklaas komt terug, vanwege het Sint- Nicolaasfeest, dat a.s. Woensdagmiddag door de Winkeliersvereeniging „Wijkeroog"' ter ge legenheid van het 10-jarig bestaan in de Bios coop de Pont georganiseerd wordt. Zooals zich laat denken, bestaat er voor dit feest groote belangstelling. UITVOERING IN GEREF. KERK. In de Geref. Kerk geeft Donderdagavond a.s. hét Gemengd koc-r der Gereformeerde Evangelisatie, dir. de heer H. Slings, met medewerking van mej. Rie v. d. Horst een uitvoering. Door Ds. Dondorp van Heemstede zal een rede uitgesproken worden, getiteld: De Om roeper van Albury. AANRIJDING. Zaterdagmorgen omstreeks 10 uur had op den Stationsweg, bij de Jan Kostelijklaan een ernstige aanrijding plaats. Een vischauto uit Vlaardingen kwam in aanrijding met de gr ceil ten kar van den 3 8- jarigen B. uit Bever wijk. B'ehalve de materieele schade aan de groentenkar werd de heer B. eveneens ernstig gewond, zoodat overbrenging naar het Anto- nius Ziekenhuis noodzakelijk was. Naar de schuldvraag stelt de politie een onderzoek in. BRAND IN EEN KRUIDENIERSWINKEL. Zondagavond omstreeks half negen ont stond vrij plotseling brand in een magazijn achter den kruidenierswinkel van den heer N. aan de Meervlietstraat, vermoedelijk doordat de pijp van een pas aangemaakte kachel was losgegaan. De brandweer was spoedig nadat zij gealarmeerd was met de automobielbrand spuit ter plaatse. De brandspuit werd op de waterleiding aangesloten en het duurde niet lang of de strijd tegen het vuur kon beginnen. Maar eerst diende een andere vijand verslagen te worden, n.l. de rook, die zich in een ver-I stikkende dichtheid in het kleine magazijn, waar de brand was ontstaan, had ontwikkeld. Slechts met de grootste moeite konden de brandweerlieden zich een weg banen naar den vuurhaard, die bovendien door een aantal kisten als het ware ingesloten was. In een om mezien was het geheele huis vol rook, zoodat liet maar gelukkig was dat de echtgenoote van den winkelier het huis direct met haar kindje verlaten had. Toen de brandweer wist waar zij wezen moest, was het pleit gauw beslecht. Wel was het vuur even opgelaaid, maar na een half uur was alle gevaar geweken en kon de brand weer spoedig inrukken. Het magazijn brandde grootendeels uit; wat niet door den brand ver nield werd ging door het water verloren. IJMUIDEN Het feest „In Veilige Haven". „Oome Piet" in het zonnetje gezet. VELSER H. B. S. VEREENIGING Lezing over de K. L. M. De Velser H. B. S. Vereeniging had ook Za terdagavond weer een lezing georganiseerd, waarvoor wederom groote belangstelling be stond. Dit lag trouwens geheel in de lijn van het onderwerp: de luchtvaart-, waarover de bekende luchtvaart-deskundige de heer J. van Haselen het een en ander zou vertellen. De voorzitter sprak een kort woord van welkom, waarna de pianist van de Velser H. B. S. Vereeniging A. Verschoor zich liet hoo- ren. Zooals steeds had deze jeugdige piano virtuoos veel succes. Het woord was daarna aan den heer Van Heselen, chef van vervoer bij de K. L. M. voor de luchtlijn Amsterdam-Batavia. De heer van Haselen, die met een warm ap plaus werd ontvangen, vertelde op een zeer onderhoudende en boeiende wijze veel inte ressante dingen over de K. L. M. In het bijzon der wees hij op de belangrijke taak der stille werkers achter de schermen van liet lucht verkeer. Deze stille werkers, voor de buiten wereld volkomen onbekenden, verrichten bui tengewoon belangrijk werk. Dit is vooral ge bleken bij den tocht van den Uiver, die'dank zij de goede voorbereiding, waarin deze stille werkers een groot aandeel hebben, een half uur eerder vertrok dan verwacht was en de geh,eele_ route volgens het programma kon afvliegen. Bij Albury was de Uiver 48 minuten op zijn eigen tijd voor. Na de pauze werd een film van de reis per K. L. M. naar Ned. Indië gedraaid, waarbij de heer van Haselen nadere toelichtingen ver strekte. Hij werd ten slotte beloond met een spontane ovatie. EEN FRAAIE MAANDKALENDER De firma Douwe Egberts, Joure en Utrecht zond ons een in meer kleuren uitgevoerde maand- kalender, die uitmunt in duidelijkheid. Ver der vindt men de posttarieven en aan den ach terkant een practische afstandstabel voor binnen- en buitenland, de internationale ver- keersteekens enz. De fraaie kalender is voor afnemers beschik baar tegen inzending van slechts 50 punten, welke verpakt zijn bij Douwe Egberts koffie en thee. VERLOTING D. C. IJ De op den bazar van D. C. IJ gehouden ver loting had het volgende resultaat: sprei 330. kussen 697, schip 366, schilderij 231, theemuts 602, taseh 127, kussen 530, schemerlamp 491, lepelhanger 192, eau de cologne 110. AANVOER VERSCHE HARING. In de afgeloopen week werden alhier de vol gende kwantums versche haring aangevoerd: Maandag 3 December: 11 schepe nmet 5850 kisten. Dinsdag 4 December: 1 schip met 300 kisten Woensdag 5 December: 7 schepen met 1950 kisten. Donderdag 6 December: 5 schepen met 2530 kisten. Vrijdag 7 December: 8 schepen met 4730 kisten. Zaterdag 8 December: 6 schepen met 2500 kisten. In totaal 17860 kisten versche haring, meer- endeels overgenomen vangsten van schepen in 't Engelsche kanaal visschend. Zaterdagmiddag hebben de kinderen der Speeltuinvereeniging „In Veilige Haven" feest gevierd, waaraan de kinderen ongetwijfeld nog langen tijd zullen terugdenken. Nadat de voorzitter der vereeniging. de heer S. Kluft, de kinderen een kort woord had toe gesproken werd direct begonnen met het rijk afwisselend programma, dat door kinderen zelf werd uitgevoerd. Op vlotte wijze werd een door den heer Reix samengestelde revue, ge titeld: „Hoe krijgen wij het voor elkaar" op gevoerd. Deze revue, die betrekking had op het spegltuinwerk mocht veel bijval oogsten, evenals het optreden van de 13-jarige Annie Stol, die rhythmische en fantasiedansen uit voerde. Dat Oome Piet, de groote kindervriend met zijn poppenkast op dit feest niet ontbrak, is als vanzelfsprekend. Ook hij wist. de kinde ren prettig bezig te houden. Tusschen de be drijven werden ruimschoots lekkernijen rond gedeeld en bovendien kreeg ieder kind bij het naar huis gaan nog een flink pak versnaperin gen mee. Des avonds vond een Ouderavond plaats. Ook deze droeg een feestelijk karakter. De avond werd geopend met een inleidend woord van den voorzitter, waarin deze de leden der vereeniging opwekte, wat meer actief deel te nemen aan het werk der vereeniging en het werk niet te laden op de schouders van enkele leden of van het bestuur. Met vreugde memo reerde de voorzitter het goed geslaagde kinder feest waarvoor hij een woord van dank sprak tot alle ndie hiertoe het hunne hadden bijge- dragen. Evenals 's middags werd ook nu, onder grooten bijval de Speeltuin-revue opgevoerd. Aller bewondering had de kleine danseres Annie Stol. Hetgeen zij presteerde was dan ook bewonderenswaardig. Eveneens mocht Rie Bakker met haar zang, begeleid met piano door Nel Broekman, veel bijval oogsten. Daver de, na elk nummer de zaal van het applaus, na het zingen van „Wenn du jung bist gehort dir die Welt", kwam aan het applaus haast geen einde en moest dit nog eens herhaald worden. De clou van-den avond-was de slot apotheose van de revue toen „Oome Piet" op het tooneel verscheen. Toen was het alsof de zaal zou worden afgebroken. Het was dan ook terecht, zooals de voorzitter bij het einde zeide: het ns „Oome Piet", die gezorgd heeft voor zoo'n keurig feestprogram. De ouderavond, die evenals het kinderfeest in alle opzichten goed geslaagd is, werd beslo ten me een gezellig bal. OUDERAVOND GROEN VAN PRINSTERER- EN MARNIXSCHOOL De jaarlijksche ouderavond van de Groen van Prinsterer- en Marnixschool zal gehou den worden a.s. Woensdagavond. Vooraf wordt een tentoonstellinge gehou den van het werk der leerlingen; daarna zal een aantal leerlingen der hoogste klasse zingen en zal o.a. een firn,- betrekking hebbend cp het onderwijs, vertoond worden. SCHOOLVOEDING Laatste opgave 28 Nov. 1934 f 2045.11 Dames K. en V.- f 5.00 Mevr. H. f 4.00 Mevr. K. f 1.00 Mej. S. f 1.50 Mej. de B f ,200 P. D. f 2,50 D. A. L. f 1.00 B. G. S. f 1.00 W. C. S. f 1,00 J. v. D. f 1,00 Not. D. f 2,50 C. L. f 2,50 J. M. H. f 4,00 N. N. f 10,00 Mevr. H. f 10,00 de K. f 8,00 Antoon K. f 0,20 Gerrit O. f 0,25 de G. 96 bonnen f 4,80 Mej. C. 127 bonnen f 6,35 Mej. W. 179 bonnen f 8,95 Dames L. en V. 300 bonnen f 15,00 Mej. V., Mej. d. P. 90 bonnen f 4,50. V. 58 bonnen f 2,90 Dames H. 75 bonnen f 3,75 De B. 105 bonnen f 5,25 Mevr. K. 28 bonnen f 1,40 D. 66 bonnen f 3,30 Mevr. B. 38 bonnen f 1,90 Mevr. M. 50 bonnen f 2,50 Z. 32 bonnen f 1,60 Mej. S. 135 bonnen f 6,75 Mevr. K. 24 bonnen f 1,20 Mevr. D. 75 bonnen f 3,75 Mevr. v. d. H. 70 bonnen f 3,50 Mevr. H, 3x50 cent f 1,50 N. N. f 0,95 Mevr. d. W. 104 bonnen f 5,20 G. 70 bonnen f 3,50 v. D. 147 bonnen f 7,35 Mej. W. 180 bonnen f 9,00 De B. 96 bonnen f 4,80 Dames H. 92 bonnen f 4,60 Mevr. D. B3 bonnen f 3,15 Mevr. S. 100 bonnen f 5,00 Mej. T. 207 bonnen f 10.35 J. Z. 37 bonnen f 1,85 Mevr. v. d. H. 92 bonnen f 4,60 Mevr. M. 206 bonnen f 10,30 Totaal f 2252,21 Bovendien is door den heer Jac. B. f 5,00 per maand toegezegd. Ontvangen is 2e bijdr. a f 100 v. d. N.V. Binn. Expl. Maats, (reeds verantwoord). Stor tingen kunnen plaats vinden op no. 132768 v. E. Vijlbrief. Het comité zegt voor bovenstaande gelden geleefd dank. J. PLUS, penningmeester. D. C. IJ-NIEUWS. Geen clubavond. Het bestuur van D. C. IJ verzoekt ons mede te deelen, dat in verband met de damavond door het tweede en het derde tiental te spelen uitwedstrijden geen clubavond zal worden ge houden. Competitie 2e en 3e klasse. A.s. Dinsdagavond zullen D. C. IJ II en III te Alkmaar de eerste competitie-wedstrijden spe len en wel tegen Den Helder I en II. D. C. IJ. komt uit als volgt: G. Postma, C. Bais, v. d. Velde, K. de Jong. Souverein, Koet sier, Vrijhof, Post, Ott, F. Postma. D. C. IJ III trekt met het volgdende tiental naar de Kaasstad: N. N„ F. Dukel, Laros. de Beurs, Engelhart, Smit, H. Buis, v. d. Heijde, v. d. Outevaar, de Wilde. Onderlinge competitie. De stand der tweede en derde klas onderlin- gen competitie D. C. IJ luidt als volgt: Derde klas. Smit 6 4 2 0 10 Laros 7 4 12 9 v. d. Heijde 7 3 2 2 8 v. d. Outenaar 6 2 3 1 7 Schagen 5 3 0 2 6 Visser 5 2 12 5 Meijer 4 2 0 2 4 v. Straten 5 2 0 3 4 de Wilde 5 113 3 Buis 6 114 3 H. Buis 4 10 3 2 Schouten 2 0 11 1 G. Postma D. Ott Koetsier K. de Jong F. Postma F. Dukel Vrijhof Post De Beurs Souverein Engelhart Tweede klas 4 3 4 3 3 3 2 2 1 1 0 SANTPOORT Eïj een staking van het trampersoneel te Los Angeles ontstonden groote verkeersopstoppingen, doordat de beambten de tramwagens op straat lieten kantelen. DE TELEFOON-KWESTIE Onlangs meldden we, dat B. en W. van Vel sen aan het bestuur van „Santpoorts Bloei" naar aanleiding van een dergelijk tot het col lege gericht verzoek had bericht dat ze niet konden medewerken aan de actie van „Sant- poort's Bloei" tegen de verhoogde telefoon tarieven, wat gesprekken met Bloemendaal en Haarlem betrof. Tot dit besluit had o.m. bij gedragen de wetenschap, verkregen na inge wonnen inlichtingen, dat zelfs Haarlem in kringen zou worden verdeeld, waarvoor ook het nieuwe tarief van 6 cent zou gaan gelden. Toen dit op de gehouden protestvergadering werd medegedeeld, verwekte dit besluit van B. en W. natuurlijk de noodige teleurstelling'. Doch bovendien bleek bij monde van den heer Boer, den P. T. T.-deskundige dat de inlich tingen omtrent het in kringen verdeelen van Haarlem onjuist genoemd moesten worden. Een en ander was voor „Santpoorts Bloei" aanleiding zich nogmaals met een schrijven tot B. en W. te richten. Thans deelde men ons mede, dat het gemeente-bestuur zijn houding in dezen herzien had, en zich met een schrij ven tot P. T. T. zal wenden. VREDES-ZONDAG In de Ned. Herv. Kerk werd gisteren de Vredes-Zondag gevierd. Voorganger in dezen dienst, die zeer druk bezocht was, was Prof. Dr. G. H. v. d. Bergh van Eysinga, die tot tekstwoord had gekozen: Matth. 5:9: „Zalig zijn de vredestichters, want zij zullen Gods kinderen heeten". Na gewezen te hebben op de verschrikkingen van een modernen oorlog, zeide Z. E. o.a., dat I de kerken bezig zijn een fout, die zij reo-' te lang geduld hebben, goed te me ken. Tenslotte liet de predikant het toepasselijke zevende vers van Gezang 229 zingen.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 1