DE BILT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: Last van Uw zenuwen? Radio-Programma Schip van verm. aankomst Laatste bericht Amstelland Vancouver- 26 Nov. van Colon. Alcinous Batavia 23 Dec. 6 Dec. van Perim. Amassia West Indië 15 Dec. 24 Nov. van Pto Barrios. Amazone West Indië 17 Nov. v. Pt. Barrios. Aizkarai Mendi Buenos Aires bevracht. Anglo Maersk Curacao 16 Dec. 28 Nov. vertrokken. Chili 5 Dec. van Fayal. Chili 3 Dec. te Balboa. Boskoop Chili 6 Dec. te Talcahuano. Bodegraven Hamburg 16 Dec. in lading. Berenice Gdynia 16 Dec. in lading. Cottica West Indië 11 Dec. 6 Dec. van Madeira. Calypso Midd. Zee 7 Dec. van Catania. Costa Rica West Indië 23 Dec. 8 Dec. vertrokken. Den Haag Aruba 28 Nov. vertrokken. Dagmar (Letl.) Pernau 11 Dec. 5 Dec. vertrokken. Enggano Ned. Indië 8 Dec. 7 Dec. van Havre. Eurybates Batavia. 11 Dec. 6 Dec. van Gibraltar. Equator Beunos Aires 15 Dec. 7 Dec. van Teneriffe. Gera Ned. Indië 18 Dec. 6 Dec. van Pt. Said. Ganymedes Constantza 25 Dec. 5 Dec. van Piraeus. Georgia Portau Prinze 2 Dec. van Pto Plata. Grey Country Buenos Aires in lading. Gaasterland Hamburg- 21 Dec. in lading. Heemskerk Zuid Afrika 3 Dec. van Las Palmas. Heidelberg Ned. Indië 16 Jan. 6 Dec. van Macassar. I. P. Goulandris Buenos Aires 3 Dec. van Las Palmas. Itauri Ned. Indië 6 Dec. van Colombo. Irene Gdynia 10 Dec. 7 Dec. van Kopenhagen. Juno Midd. Zee 11 Dec. 6 Dec. van Gibraltar. Joh. v. Oldenbarneveldt Batavia 25 Dec. 5 Dec. van Colombo. Kalypso Vergotti Buenos Aires 6 Jan. 2 Dec. vertrokken. Laertes Batavia 13 Dec. 6 Dec. te Liverpool. L. Z. Cambanis Buenos Aires in lading. Montferland Buenos Aires 12 Dec. 5 Dec. van Las Palmas. Main Japan 30 Dec. 4 Dec. van Singapore. Mars (Ned.) Midd. Zee 12 Dec. 7 Dec. van Lissabon. Maaskerk West Afrika 7 Dec. van Freetown. Merope West Indië 2 Dec. van Pto Barrios.- Margot (Eng.) Buenos Aires 11 Dec. in lading. Neumark Ned. Indië 31 Dec 4 Dec. te Bombay. Nijkerk Oost Afrika 8 Dec. van Gibraltar. New Zeeland. Pt. Arthur 8 Dec. 4 Dec. te Liverpool. Nardana Liverpool 11 Dec. 8 Dec. vertrokken. Nicolas Pateras Sfax in lading. Rosario 12 Dec. 7 Dec. van Las Palmas. Oberon Haifa 19 Nov. vertrokken. Orania Buenos Aires 23 Dec. 7 Dec. van Bahia. Poelau Roebiah Ned. Indië 21 Dec. 7 Dec. van Pt. Said. Perratis L. Cambanis. Beunos Aires 2 Dec. van San Pedro. Poelau Laut Batavia 6 Dec. van Belawan. Peisander Batavia 8 Dec. van Belawan. Perseus (Ned.) Stettin 11 Dec. in lading. Probitas Tollonica 12 Dec. 2 Dec. vertrokken. Phrygia Mexico 20 Jan. vertr. 15 Dec. Randfontein Zuid-Afrika 4 Dec. van East Londen. Rhesus Batavia 20 Jan. in lading. Semoskerk Japan 8 Dec. van Pt. Said. Saleier Ned. Indië 12 Dec. 6 Dec. van Gibraltar. Saaie Japan 14 Dec. 7 Dec. van Marseille. Syra West Indië 5 Dec. van Trinidad. Sebastian Bilbao (v. IJm.) in lading. Salabangka NTed. Indië 1 Dec. van Padang. Stella (Ned.) Alexandrië 6 Dec. te Izmir. St. Louis Pto. Barrios 31 Dec. 10 Dec. van Pt. Limon. Sïgrid (Zwed.) t-Iernösand 9 Dec.-- .3, Dec., yeftrokken. Segura Buenos Aires in lading, South America Port Aïthur 21 Dec. 3 Dec. vertrokken. Tabian Ned. Indië 25 Dec. 5 Dec. van Perim. Tiberius Vtidd. Zee 12 Dec. 7 Dec. van Gibraltar. Tenerife rlamburg 11 Dec. 10 Dec. vertrokken. Telamon (Ned.) Hamburg in lading. Venezuela West Indië 11 Dec. 5 Dec. van Flores. Wm Wilberforce W. Afrika 2 Dec. van Accra. Zuiderkerk Japan 5 Dec. van Osaka. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART. TB IJ MUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Nederl. s.s. Saturnus Amsterdam laden IJMUIDEN GRATIO PLATA. Het programma der uitvoering. Reeds hebben wij er eenigen tijd geleden melding van gemaakt, dat door de Gymnas tiek en Athletiekvereeniging Gratia Plato op Donderdag 13 December a.s. een openbare ju bileum uitvoering zal worden gegeven. Het met zorg samengestelde programma, bestaande uit een 14-tal nummers, getuigt van groote verscheidenheid en behelst zeer aantrekkelijke nummers. De dames komen o.a. uit in een nummer Knotsoefeningen op muziek en klassikaal brug. Medewerking wordt verleend door een ge lid 1ste graadsturners aangezocht uit den Kennemer Turnkring, die oefeningen aan hoogrek en hoogbrug zullen demonstreeren. De verschillende meisjes- en jongensaf- deelingen zullen geven vrije oefeningen en toestelwerk; gezamenlijk zal een nummer paardspringen worden uitgevoerd. Een mooi nummer belooft ook te worden de staafoefe- ningen van de oudste meisjes. Ook voor de noodige afwisseling is gezorgd, door opvoering van een tweetal dansjes, waarvan de voornaamste Heksensabbath ge naamd is, 'n mythisch danspel van R. Cöpel uit te voeren door dames en meisjes. Wij kunnen voorts nog melden, dat groote zorg is besteed aan de muzikale begeleiding van verschillende nummers alsmede aan de belichting. Wij kunnen er dan ook van verzekerd, zijn, dat deze avond op het gebied der gymnastiek veel goed zal brengen en vertrouwen, dat het aan belangstelling niet zal ontbreken. Mogen velen dien avond vrij houden om de verrich tingen van Gratio-Plato gade te slaan. WAT HERMAN HEIJERMANS LEERT. In het kerkgebouw der Doopsgezinde Ge meente Ned. Protestanten Bond hield Ds. G. Westmij se van Rotterdam een rede met als onderwerp: Wat Christenen nog van Herman Heijermans kunnen leeren. Velen waren opgekomen en volgden de toe spraak van den bekenden kanselredenaar met groote aandacht. A. R. KIESVEREENIGING. Voor de A. R. Kiesvereeniging IJmuiden- Oost zal 18 December in de P. Vermeulen- school optreden de heer F. P. Vermeulen, lid van de Provinciale Staten met het onderwerp: „Een praatje over de Provinciale Staten." DS. R. J. v. d. MEULEN NAAR DIEPPE. Ds. R. J. van der Meuien zal heden in op dracht van het Comité van Zeekerken voor een anders stellig omlaag zouden vallen. Dan heb je ook nog mensehen, die als ze over den rand van een rots kijken, gaan voelen, alsof ze om laag wilden springen. Nu, zoo voelde ik ook, behalve dat ik geen lid verroeren kon. Hoe lang ik daar zoo op dien tak gelegen heb, met mijn nagels vol mos en mijn oogen stijf dicht geknepen, weet ik niet. Ik durfde mijn oogen niet weer open te doen uit angst, dat ik opnieuw zou zien, hoe hoog ik zat, en hoe groot de afstand was tusschen mij en den vasten grond. Ik wist, dat ik, zoodra ik mijn handen zou losgelaten, stellig naar beneden zou vallen en ook, dat ik ze niet heel veel langer zpo kramp achtig zou kunnen vasthouden. Na een poosje, ik voelde, alsof ik wel ander half jaar zoo gelegen had, hoorde ik Sir Ralph op vroolijken, bemoedigenden toon roepen; „In orde, Smith, in orde, mijn jongen. Blijf nog even stil liggen, dan kun je je naar be neden laten vallen. We zullen wat hooi onder den boom leggen, dan val je zacht. Het komt alles in orde Ik kon mijn oogen niet open doen, maar ik hoorde hen allemaal het pad afrennen naar het weiland achter de haag, zelfs Simpson had meegeholpen, vernam ik later. Ik kan je zeggen, dat het een nachtmerrie was. Ik voelde, dat ik niet wachten kon. totdat er genoeg hooi lag, en toch was ik onmachtig, om mijn handen los te laten. Ik hoorde mij zelf met bevende stem roepen: „O, Sir Ralph!" „Wacht nog even, man, nog één seconde; maar laat dadelijk los, als ik het zeg. Ik zal je opvangen Dat, wist ik, mocht nooit gebeuren. In gedachten zag ik het heele tooneel voor me. De moedige klimmer, plotseling in doods angst, laat zich vallen op het haastig opge stapelde hooi? Neen, in de armen van zijn meester! Misschien zou zijn meester er door op den grond geworpen worden; in ieder geval zou hij moeite hebben zijn evenwicht te be houden, maar hij zou ook onmiddellijk weten, dat, wat hij in zijn armen klemde, geen man was. De angst hiervoor gaf mij mijn tegenwoor digheid van'geest terug en deed mij mijn vrees, om te vallen, overwinnen. Misschien was het alleen suggestie, die mij de overwinning deed behalen. Ik zei tot me zelf: „Ik ben niet bang, ik ben niet duizelig. Ik ben volkomen in staat, om veilig naar be neden te klimmen. Ik ben niet bang En werkelijk het gelukte mij. Mijn angst was weg. Ik maakte mijn eene hand los, en deed mijn oogen open. Ik keek echter niet naar omlaag, maar naar boven, schoof van den tak af en zocht met mijn voe ten naar een lageren tak. Bij iederen stap, dien ik deed, viel het mij gemakkelijker. Het duurde niet lang, of ik stond weer op den ladder en even later weer op den grond en ik kon toch zou goed begrijpen, dat die oude dame in „Punch" weigerde, om in een vlieg tuig te gaan, omdat ze vond, dat terra cotta goed genoeg voor haar was. (Wordt vervolgd.) 'achttal 'dagëri naar de Fransche visschersha- ven Dieppe vertrekken om de geestelijke be^ langen van de Nederlandsche Kanaalvisschers te behartigen. Mevrouw v. d. Meulen zal haai man vergezellen. VISCHBERICHT AMSTERDAM. Aangevoerd door 5 motorbotters, benevens consignatiezendingen. Afgeslagen aan de Gemeente Vischhal, de Ruyterkade, Amsterdam. Besomming der botters 12204 Handschol per kist 14—16 Kleine schol 78 Schar 1.80—2.40 Tarbot 50 cent per KG. Groote tongen per KG. 901. Middel tongen per KG, 80-1. Kleine tongen per K.G. 80,90 Uit de hand verkocht op het buitenterrein. Spiering per pond 810 cent Bot per pond 1214 Versche bokking per 100 st 1.251.50 Harder bokking per 100 st. 1501.75 Garnalen per 12 1/2 K.G. 2—2.50. AANGEKOMEN 7 December: Saturnus s.s. Harlingen Kare s.s. Karlsborg Borgholm s.s. Londen Hermes s.s. Bourga 8 December: Apollinaris IV m.s. Plymouth Regent s.s. Riga Amplegarth s.s. Rosario Poolster m.s. Great Yarmouth Silvonia s.s. Swansea Ransdorp m.s. Noordzee Reg'gestroom s.s. West Afrika Poseidon s.s. Valencia Lestris s.s. Londen 9 December: Acclivity m.s. Vlaardingen Poelau Tello m.s. Hamburg- Myrmidon m.s. Hamburg Enggano m.s. Ned. Indië Elbe s.s. Hamburg Noreg m.s. Curacao Colombia m.s. Hamburg Deucalion s.s. Hamburg- Leeuwarden s.s. Londen Vliestroom s.s. Huil VERTROKKEN 7 December: Lingestroom s.s. Bristol Stuyvesant s.s. West Indië Rim m.s. Boston (L.) Titus s.s. Palermo Waterland s.s. Blyth Ulysses s.s. Salonica Ek s.s. Oslo Kare s.s. Antwerpen Hebe s.s. Kopenhagen 8 December Pluto s.s. Stettin Ransdorp m.s. Noordzee Orpheus s.s. Gothenburg Com. Charles les Méric s.s. Rotterdam Belle Marie s.s. Dunston Euterpe s.s. Bordeaux Tanimbar m.s. Ned. Indië Sambre m.s. Parijs Astarte s.s. Bremen Vard s.s. Methil Gateshead s.s. New Castle Apollinaris IV m.s. Rotterdam Telamon s.s. Hamburg Gudur s.s. Malmö Melampus m.s. Ned. Indië Rijnstroom s.s. Leith Lestris s.s. Stockholm Alt s.s. Goole Hontestroom s.s. Londen Vechtstroom s.s. Huil Heinz W. Kunstmann s.s. Oxelösund Borgholm s.s. Oslo 9 December: Saturnus s.s. Midd. Zee Gaasterland s.s. Hamburg Bergingswerk opgegeven. Het Noorsche stoomschip Frithjof Eide, dat zooals eerder gemeld, op reis van hier naar Narvik bij Rörsvik strandde, kan als verloren worden beschouwd. Men heeft de berging op gegeven en wil nu de voorwerpen van waarde van het schip afhalen om dit ter plaatse te sloopen. Scheepvaartbeweging. In de afgeloopen week kwamen hier binnen 52 stoom- en 9 motorschepen, tezamen 61 sche pen tegen 67 schepen in de voorafgaande week. Naar zee vertrokken 48 stoomschepen en 11 motorschepen, tezamen 60 schepen te gen 73 schepen in de week tevoren. Uit en naar zee passeerden in de laatste week 121 schepen of 29 schepen minder dan in de voorlaatste week. Geslaagde proeftocht. Het voor rekening voor de firma Ketjen Co. te Amsterdam nieuwgebouwde tankmo torschip Ransdorp heeft Zaterdag in de Noord zee een goedgeslaagde proeftocht gemaakt en is door de opdrachtgeefster overgenomen. Het schip passeerde inmiddels weer naar Amster dam om verder te worden uitgerust. Haven van Leningrad. De haven van Leningrad is met ingang van heden voor binnenkomende schepen gesloten verklaard. De laatste schepen zullen op uiter lijk 20 dezer de haven verlaten. IJzerverscheping. Het van Amsterdam komend stoomschip Saturnus van de K. N. S. M. heeft bij de Hoogovens ijzer bijgeladen. Vervolgens ver trok het via Rotterdam naar de Middelland- sche Zee. Groote diepgang. Het van Curacao aangekomen Noorsche mo tortankschip Noreg passeerde naar Amsterdam met een diepgang van 8,4 Meter. VISSCHERIJNIEUWS IN EEN NOTEDOP. Lange reizen van trawlers. Nu de groote Noordzeebooten weer reizen moeten maken van gemiddeld ongeveer 2 weken om met een goede vangst thuis te kunnen komen, kan men weer constateeren, dat de kwaliteit van de visch veel te wenschen overlaat. In verband hiermede heeft de V.E.M. een maatregel genomen, die zeer zeker in het be lang van de kwaliteit van de gevangen visch zal zijn. Zij heeft haar booten n.l. een hoeveel heid kisten meegegeven om daarin de gevan gen schelvisch en hake te verpakken. J.l. Za terdag'zijn de Sumatra en de Derika V met kisten vertrokken. Weer naar zee. De Derika V is na eenigen tijd. stil te hebben gelegen, weer naar zee ver trokken. VAN EEN GESTOLEN AUTO. Al is de auto nog zoo snel, De radio achterhaalt haar wel. Zaterdag vervoegde zich bij den autohande laar L. iemand, die hem een auto te koop aan bood. Natuurlijk voor een zacht prijsje. De heer L. bekeek de auto eens goed, niet alleen de auto, maar ook het merk en het nummer. Dit laatste kwam hem bekend voor. Want hij herinnerde zich, dat pas door de radio opsporing was verzocht van een Vrijdag in Amsterdam gestolen auto G .nummer zoo veel. En dat „nummer zooveel" klopte precies met dat van den wagen die hem te koop werd aangeboden. De politie kwam er bij, deze was ook van meening, dat het geen „zuivere koffie" was en arresteerde den persoon, die de auto wilde ver- koopen, zekeren R. vroeger in IJmuiden-Oost, thans in Amsterdam woonachtig. Het zal nu nog moeten blijken, of R de auto zelf gestolen heeft of dat dit door anderen is geschied en R. als verkooper optrad. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisvarende voor de Dinsdagmarkt: Claesje RO 46. Vangst: 500 manden makreel, 30 man den kleine makreel, 40 manden schelvisch, 20 manden braadschelvisch, 20 manden wijting, 10 manden gul, 40 manden kabeljauw, 30 man den haring, 10 manden varia. Totaal 700 manden. Henriette Jacoba: IJM 190. Vangst: 60 man den schelvisch, 100 manden braadschelvisch, 90 manden gul, kabeljauw en koolvisch, 20 manden wijting, 20 manden varia. Totaal 290 manden. ONGEVAL OP EEN LOGGER. Hedenmorgen had een opvarende van den in de Visschershaven liggenden logger SCH. 297 het ongeluk bij het lossen op het dek een leelijke val te doen. Aanvankelijk liet het geval zich ernstig aanzien, maar dr. R., wiens hulp werd ingeroepen, constateerde, dat het nogal meeviel. De man zal nu enkele dagen rust moeten houden. DE „OP HOOP VAN ZEGEN" WEER IN ACTIE Na geruimen tijd te hebben stilgelegen is gisteren de filmlogger „Op Hoop van Zegen" weer van zijn plaats gehaald en zijn wederom eenige tafereelen gefilmd. MARKTBERICHTEN. 10 December. Tarbot per K.G. f 0.90—f 0.70. Griet per 50 K.G. f 25f 12. Tongen per K.G. f 1—f 0.70. Groote schol per 50 K.G. f 23f 18. Middelschol per 50 K.G. f 18.50—f 17. Zetschol per 50 K.G. f 19—f 16. Kleine schol per 50 K.G. f 15f 7.30» Schar per 50 K.G. f 9—f 4.30. Rog per 20 stuks f 13.50. Vleet per stuk f 2.38f 1.75. Kleine poon per 50 K.G. f 7.30f 5.80. Groote schelvisch per 50 K.G. f 24f 16.50. Middelschelvisch per 50 K.G. f 22.50f 15.50. Kleine middelschelvisch p. 50 K.G. f 25f 10. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 13.50f 5.40. Kabeljauw per 125 K.G. f 50—f 30. Groote gullen per 50 K.G. f 14f 12. Kleine gullen per 50 K.G. f 8.50f 3. Wijting per 50 K.G. f 4.90—f 2.50. Makreel per 50 K.G. f 6.50—f 2.70. Heilbot per K.G. f 0.75—f 0.65. Leng per stuk f 1.25f 0.38. Koolvisch per stuk f 0.75f 0.10. Versche haring per kist f 2.75—f 1.70. BESOMMINGEN. Trawlers: Corie, IJM. 21', 380 manden, f 1990.—. Olympia, IJM. 111, 220 manden, f 2100. Perseus, IJM. 45, 90 manden, f 1380. IJszee, IJM. 167, 250 manden, f2600.—. De Hoop, IJM. 46, 170 manden, f1780.—. Timor, IJM. 491, 420 manden, f2500. Am-sterdam, IJM. 58, 775 manden, f 3750. Christine, IJM. 2, 610 manden, f3300.—. Zeehond. IJM. 70, 165 manden, f 1800.—. Reiger, IJM. 106, 75 manden, f 1360.—. Kotters: E. 169, f330.—. E. 404, f770.—. VERWACHTE STOOMTRAWLERS. Onderstaande stoomtrawlers, de z,g. schel visch booten zijn van een voorzien, waren hedenmorgen 7 uur nog in zee: Vertrekdatums en nummers. Dinsdag 27 November: IJm. 16 IJm. 71 R.O. 46. Woensdag 28 November: IJm. 31*), IJm. 384*), IJm. 190*). Donderdag 29 November: IJm. 177, IJm. 72, IJm. 28, IJm. 50, IJm. 130*), IJm. 73*), IJm. 37*), IJm. 27. Vrijdag 30 November: IJm. 15*). IJm. 42, IJm. 88, IJm. 196*), IJm. 38*) IJm. 147. Vrijdag 1 December: IJm. 18*). Maandag 3 December: IJm. 432; IJm. 103. Dnsdag 4 December: IJm. 14, IJm. 135, IJm. 159, IJm. 29, IJm. 87, IJm. 78*), R.O. 15, R.O. 16. Woensdag 5 December: IJm. 49*), IJm. 95*), IJm. 131. IJm. 133, IJm. 90, IJm. 115*), IJm. 114. IJm. 140. Donderdag 6 December: IJm. 155. IJm. 41, IJm. 7*), IJm. 253*), IJm. 10*), IJm. '44*), IJm 112*). Vrijdag 7 December: IJm. 97, IJm. 195*), IJm. 39 IJm. 117*) IJm. 26*), IJm. 48*), IJm. 77*). Zaterdag 8 December: IJm. 82, IJm. 64, IJm. 89*), IJm. 96*), IJm. 161, IJm. 418*), IJm. 19*. VELSEN CONCERT SOLI DEO GLORIA. Het Chr. Gemengd koor Soli Deo Gloria, di recteur de heer S. Wiersma, gaf in het ge bouw Concordia der Papierfabrieken Van Gelder Zonen Zaterdagavond een concert dat zich in een bevredigende belangstelling verheugen mocht. Aan dezen avond werkte het kinderkoor „Klim-op" Uit IJmuiden-Oost, onderafdeeling van Nieuw-Hosanna mede, dat een voornaam aandeel in het succes had. Ds. Th. Meijer opende met een korte rede, waarin hij zijn tevredenheid over de op komst uitsprak. In Velsen-Noord is de be langstelling voor concerten op Zaterdagavond altijd zeef miniem. Soli Deo Gloria dat zich voor dit concert veel moeite getroost had. had in den persoon van den dirigent iemand gevonden, die zich voor dit koor bijzondere inspanning getroostte. Woorden van waar deering voor den heer Wiersma waren hier zeker op zijn plaats. Spr. ging daarna voor in gebed. Soli Deo Gloria zong Liefde van Van Rhee- nen en Wiegeliedje van Roeske als inleiding tot dit concert. Er werd zeer verdienstelijk en met veel voordracht gezongen; de klank van het koor is .met name in het sopraanregister weliswaar nog voor veredeling vatbaar; Soli heeft echter mooie mannenstemmen en de zangers zijn zeker het bést-klinkend deel van het ensemble. Er werd keurig genuanceerd gezongen terwijl ook de toonvastheid van heeren zoowel als dames weinig te wenschen overlaat. Trouwens, dat zijn eigenschappen van Wiersma's leiding! In het mf, klinkt Soli heel goed, doch in het forte komt ongewenschte scherpte. Onge twijfeld zal de dirigent dit nog weten weg te nemen, waarna het ensemble weinig meer in den weg staan zal om met rassche schreden op te klimmen! Een der mooist-gezongen werkjes van Soli was Nacht van H. M. de Wolff. Dit werd zeer muzikaal en op toon weergegeven. Klimop oogstte vanzelfsprekend veel succes met liedjes als Angelus en Mijn Lieveling. Ook het Schimmelspel van Hendrika van Tusschenbroek met het melodierijke Baan- MAANDAG 10 DECEMBER 1934 meldt: Hoogste barometerstand 766.3 m.M. té Riga. Laagste barometerstand 727.9 m.M. te Vestmanoer. en voorspelt: Zwakken tot matigen wind uit Oostelijke richtingen. Nevelig tot zwaar bewolkt. Wel licht eenige regen. Iets kouder. Barometer Hedenmorgen 9 uur 753 m.M. Neiging: Achteruit. Thermometer Hoogste gisteren 50 F. Laagste heden nacht 48 F. Hoogste heden 50 F. OPGAAF MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83, Tel. 5460. IJmuiden HOOG WATER TE IJMUIDEN. Dinsdag v.m. 6.07 uur; n.m. 6.31 uur. Woensdag 'v.m. 7,01 uur; n.m. 7.26 uur. Donderdag v.m. 7.57 uur; n.m. 8.28 uur vegerliedeke werd met veel belangstelling ge noten Het optreden van Wiersma's kinderkoor is altijd-weer het aanhooren waard - Waardeering voor het werk van den diri gent, die uren van studie aan „zijn jongens" moet hebben opgeofferd, lag in het applaus van het auditorium-besloten. Een af deeling van Nieuw-Hosanna, waar men terecht trotsch op is. Soli Deo Gloria had ons dezen avond een afwisselend programma bereid. Er waren: muzikale voordracht, tableau, verloting enz., zoodat we mogen aannemen, dat het voor deze goedwillende vereeniging een succesvol optreden geweest is. We weten immers maar al te goed, hoe moeilijk het voor een ge mengd koor is, zich te Velsen-Noord een „plaats in de zon" te verwerven. W. SANTPOORT ST. NICOLAASFEEST. Zaterdag vierden 153 kinderen van leden der afdeeling Santpoort van den R. K. Volksbond in „Zomerlust" hun St. Nicolaasfeest. Een goochelaar hield hen geruimen tijd aangenaam bezig en waar de inwendige mensch niet werd vergeten en nog cadeautjes gegeven werden, is het te begrijpen, dat er een opgewekte stemming heerschte. SANTPOORT—S. J. C. Hoewel de Santpoorters voor de rust bijna) voortdurend in den aanval waren en reeds na) 10 minuten door toedoen van Gerrits een' doelpunt haddene ging de rust toch met ge lijken stand in. j Na rust wais het spel van iets beter kwali teit dan daarvoor. De verdedigingen waren echter steeds de baas. Kort voor het einde doelpuntten de Noord wij kers uit een penalty. Eerst kende dé scheidsrechter het doelpunt toe, doch annu leerde het even later. Met 11 kwam dus het eindej Spoedig weer opgewekt en gekalmeerd met Mijnhardt's Zenuwtabietten Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. (Adv, Ingez. Med.) vv DINSDAG 11 DECEMBER. HILVERSUM 301 M. 8.Avro. Gramofoonmuziek. 10.01 Morgen wijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Kook- en bakpraatje door mevr. R. Lotgering,Hille- brand. 11.Orgelconcert door Frans Hasse laar. 12.Tijdsein. 12.01 Lunchconcert door het omroeporkest o.l.v. Albert van Raalte. 2.— Solistenconcert door Simon Jongsma, bas, Boris Lensky viool en Egbert Veen pianobege leiding. 3.Knipcursus door mevr. Ida de Leeuw van Rees. 4-.— Verzorging zender. 4.15 Gramofoonmuziek. 4.30 Radio-kinderkoorzang o.l.v. Jacob Hamel. 5.Verhalen voor kleinere kinderen door mevr. Ant. van Dijk. 5.30 VPRO. Bij bel vertellingen van Ds. B. J. Aris. 6.— AVRO. Barnabas von Geczy en zijn orkest. 6.30 R.V.U. Cursus Amerika door Dr. P. Endt. 7. Avro. Barnabas von Geczy en zijn orkest. 7.30 Engelsche les voor beginners door Fred Fry. 8.Tijdsein. 8.01 Vaz Dias. 8.05 Concert door Isolde Menges, viool met het omroeporkest o.l.v. Albert van Raalte. 8.30 Operaduetten, (gr.pl.) 8.45 Barnadas von Geczy en zijn or kest. 9.30 Studio-opvoering van „Smaadschrift" een rechtzaak in drie bedrijven, door het Rot- terdamsch Hofstad Tooneel. Regie Cor van der Lugt Melsert. 10.10 Zang door de Mannen, zangvereeniging „Charlois" o.l.v. J. P. A. Kriek 10.30 Gramofoonplaten. 11— Vaz Dias. 11.10 Aansluiting met „Le Papillon" te Amsterdam Freddy Johnson's Butterflies. Zang Rose Poin- dextie. 12.Tijdsein en sluiting. HUIZEN 1875 M. 8.— KRO. Morgenconcert. 10.— Gramofoon muziek. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door Pastoor L. II. Perquin. 12.— Politieberichten. 1.30 Gramofoonmuziek, 2.Vrouwenuurtje. 3.— Modecursus door mevr. II. Cuppens Geurs. 4.Verzorging zender. 4.15 Het K.R.O.- Orkest o.l.v. Joh. Gerritsen. 5.45 Gramofoon muziek. 6.Het KRO-Orkest o.l.v. Johan Gerritsen. 6.40 Cursus Esperanto door P. Heil- ker. 7.Politieberichten. 7.15 Vragen van heden en toekomst. Aller aandacht waard. 7.35 Gramofoonmuziek. 8.Vaz Dias. 8.05 Gramofonomuziek. 8.10 Spellingsvi^de door Z.Ex. Minister H. P. Marchant. 9.Gramo foonmuziek. 9.15 Het Stedelijk Orkest van Maastricht o.l.v. Henri Hermans. 10.Het ontstaan van de nobelprijs, door L. Abor. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.25 Vaz Dias. 10.30 Het Stedelijk Orkest van Maastricht o. 1. v. Henri Hermans, 11.15 Gramofoonmuziek. 12.- Sluiting.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 6