HET NIEUWE AVONDBLAD A.A.M.-4400 Eén oogenblik van falen Haarkloverij. 20e JAARGANG No. 34 DINSDAC 11 DECEMBER 1934 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2j4 cents Incasso, per kwartaal f 1.20 plus 5 cents Incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Tel. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. DirectieP. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIEN1—5 regels '0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT Alle abonnés van dit blad zijn. zoodia zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn. kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: 2000.bij algeheele invaliditeit; 600.— bij overlijden; 400.— bij verlies van een hand, voet of oog; 250.bij verlies van een duim; 150.— bij verlies van een wijsvinger; 100.— bij breuk van boven- en/of onderarm; 100.— bij break van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.bij overlijden van man en vrouw beiden; 1 3000.— bij overlijden van den man alleen; 2000.— bij over lijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400.bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van j 2000.indien netzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonnéie1 zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachten* deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H-A.V.-Bank te Schiedam. Twee Bekroonden. Sir Norman Angell en Arthur Henderson, beiden Engelschen, zijn door het Noorsche parlement (het Storthing) bekroond met de Nobel-vredesprijzen voor de jaren 1933 en 1934. Waarom men in 1933 nog niet ontdek ken kon dat Angell een dergelijke bekroning verdiende, is niet al te duidelijk, maar doet er achteraf weinig toe nu de prijs hem tenslotte toch nog ten de-el valt Van beide mannen, van den publicist Angell en -van den staatsman Henderson, voorzitter van de Ontwapeningsconferentie, durf ik wel aannemen dat zij liever geen Nobelprijs zou den ontvangen als zij daarmee bereiken kon den dat de zaak van den wereldvrede een groote stap verder kwam. Zij zouden liever groote resultaten van hun streven zien aan persoonlijke eerbewijzen en belooningen in ontvangst nemen. En dat kan men van weinig menschen zeggen. Maar er zijn er zoo meer, en tenslotte zijn dat de enkelen die werkelijken vooruitgang in de wereld bewerken. Er wordt een mate van werkelijke op rechte» geestdrift, van bezieling en bereid heid tot zelfopoffering voor vereischt, die alleen tot groote daden leidt. En niet eens altijd tot groote daden. Menschen van dit groote formaat beleven lang niet altijd de uitkomsten van hun werk. Ook Henderson, die al over de zeventig, en Angell, die juist zestig is, zullen er zich wellicht in hun laatste levensuren tevreden mee moeten stellen, ai- leen maar „wegbereiders" te zijn geweest. Maar zij zullen daarmee tevreden kunnen zijn, want er is geen twijfel aan dat zij tal- loozen de oogen geopend hebben voor de werkelijkheid in het groote vraagstuk van oorlog en vrede. Twee onvermoeiden. Angell, de schrijver van „The great Illusion" en andere boeken, de schitterende redenaar ik herinner eraan hoe hij enkele jaren geleden hier in Haarlem voor de afdeelingen van Volkenbond en Vrede en van de English Association het woord voer de en diepen indruk wekte zou men kunnen kenmerken als het type van den „zakelijken oorlogsbestrijder". Geen economisch argu ment, geen stuk statistiek zijn dezen brillan- ten auteur en redenaar ooit te droog, te saai geweest om ze in zijn bewijsvoering op te nemen en toch te blijven boeien. Beter wel licht dan wie ook heeft Angell weten te over tuigen met de onloochenbare waarheid, dat oorlogvoering geen materiëel voordeel betee- kent. ook niet voor den winnaar, of de win naars En dat betoog, voor 19141918 voor de massa nog een „stelling", meer niet, is door de re sultaten van 19141918 wel zoo treffend be waarheid als maar mogelijk wasAls gij nuchtere menschen wilt zijn, met uw beide beenen op den grond staan, de welvaart en den opbouw en den vooruitgang derhalve be vorderen. vecht dan tegen den oorlog, die ge baseerd is op valsche romantiek, valsche hel den vereering, valsche vaderlandsliefde Deze quintessens van Angeli's be^oogen, die allerminst „vredesduifjes-idealisme" is, heeft in de tegenwoordige wereld een machtigen aanhang verworven, en wint steeds verder terrein. Daarnaast Henderson. Ex-arbeider, self made man, politicus. Maar 'geen politicus die tot een handig schaakspeler verworden is, zooals èoovelen in alle partijen, maar een man wien de groote drijfveeren van zijn actie altijd zijn blijven stuwen. Geen teleurstelling, ook de ergste niet, heeft hem ooit kunnen remmen. Hij komt immer weer terug, hij staat steeds weer op de bres, hij vat met immer-vernieuwden moed telkens weer andere mogelijkheden aan. Een taaie volhouder bij uitstek, een dappere strijder. Hij is vaak ge hoond en bespot. Het heeft hem nooit gedeerd. Uit het staal - bad van de beproevingen schijnt hij telkens weer gesterkt te voorschijn te komen en zelfs zijn beschimpers hebben tenslotte zijn on- wrikbaren moed en zijn optimisme wel dienen te bewonderen. Dat kon niet anders. Want Henderson heeft duizenden weifelaars, sceptici en meehuilers-met-de-wolven-in-'t bosch dit besef móeten bijbrengen: „Zoo'n geestkracht bezit ik zelf op geen stukken na. Wat een kerel!" Angell en Henderson. Twee waardige winnaars van den Nobel prijs voor den vrede. R. P. IJMUIDEN BIJ DE KANAALVISSCHERS IN DIEPPE. Gejaagd en ingespannen leven. VISSCHERIJNIEUWS IN EEN NOTEDOP. Varen en opleggen. De trawler Protinus IJm. 85, waarvan eerst sprake was dat hij zou worden opgelegd, blijft varen. Corrie IJm. 2-1 wordt echter uit de vaart genomen. De Penelope IJm. 64 en de Vios 4 gaan weer naar zee. Voorts wordt de Holland 2 IJm. 176 weer voor de visscherij gereed gemaakt. De IJszee IJm. 167 blijft voorloopig ter re paratie liggen. Met de laatste mutaties bedraagt het aan tal in de vaart zijnde trawlers thans weer 66. Teruggekeerd en weer vertrokken. De Liesbeth Betty IJm. 183 keerde, na en kele uren in zee te zijn geweest weer terug wegens een defect aan den ketel. Na het de fect te hebben hersteld vertrok de trawler des middags weer naar zee. Meerbolder losgerukf Door onachtzaamheid van een wachtsman. die de trossen van de stoomtrawlers Corrie IJm. 21 en Ita IJm. 22 bij het rijzend water tiiet gevierd had, is van de kade der visschers haven een meerbolder losgerukt. Buiten verwachting. Nadat het aanvoerver- bod van gezouten haring in werking was ge treden, hebben verschillende reederijen hun schepen op de versche-haringvangst uitgezon den. Over de resultaten, zoowel voor de beman ningen als voor de reeders hierdoor verkre gen, kunnen wij geen optimistischen toon la ten hooren, aldus S.n. in „Toenadering". Gewaardeerd moet echter worden het initia tief, om te trachten langs dezen weg het be drijf nog eenigen tijd intact te houden, maar ook omdat hier nieuw perspectief voor de toe komst niet onmogelijk geacht moet worden. Regelmatiger dan zulks het geval is met schepen, die de haring zouten, komen de sche pen nu hier binnen. Er schiet echter niet veel tijd voor de menschen over om behoorlijk tot rust te komen. De vangsten zijn over het algemeen ruim en 't overgeven van de haring brengt ook iederen dag de noodige drukte. 't Neemt echter niet weg, dat we reeds meer malen gelegenheid vonden om met verschil lenden onzer menschen te spreken. Dat het juist in een tijd, waarin we thans leven, zeer gewenscht is om het contact met de menschen te bewaren, is ons meermalen op treffende wijze gebleken. 't- Is ook heel goed te begrijpen, als men in gespannen en zwaar werk werk heeft verricht en desniettegenstaande de verdiensten zoo abnormaal laag zijn, dat het eenvoudig onmo gelijk is, dat de touwtjes thuis aan elkaar ge knoopt kunnen worden, dat de stemming niet altijd opgewekt is. Daarbij komt, dat men in een kringetje verkeert, waarvan de toestan den thuis precies gelijk zijn. Te verwonderen zou het in zulke omstan digheden niet zijn, wat men het gevoel voor een wijle over het verstand liet heerschen en tot dwaze dingen, waar men later spijt van zou hebben, zou overgaan. Vooral in dagen van moeite en ellende is het gewenscht het hoofd koel te houden en de zaken nuchter en zakelijk te overzien. Dat we hiertoe hebben mogen medewerken geeft ons bevrediging. Zaterdag 24 November hadden we ons voor gesteld, dat vrijwel het meerendeel der sche pen zou binnenvallen. In dit opzicht werden we echter teleurge steld. Slechts een klein gedeelte viel Zater dagmorgen binnen, wat tegen den avond nog werd aangevuld met acht schepen, die in de buitenhaven moesten blijven liggen. De vang sten van den laatsten nacht liepen nogal uit een. Dat nam niet weg dat op de meeste sche pen den geheelen dag tot zelfs laat in den nacht gewerkt moest worden, om de haring over te schepen of te verwerken. We hoorden van onafgebroken werken van Vrijdagnacht tot Zondagmorgen half vijf. Hieruit blijkt wel, dat onze Hollandsche visschers, wat werken betreft, zeker niet voor visschers van andere nationaliteit onderdoen. Het houden van een kerkdienst kon dan ook dien Zaterdagavond niet doorgaan, ter wijl Zondagsmorgens slechts enkelen de gods dienstoefening bijwoonden. Het leven van de menschen is met de ver- sche haringvangst nog meer gejaagd en inge spannen dan dat men ter zoutvisscherij vaart. Meer dan ooit klemt dan ook het vraagstuk van de Zondagsrust tijdens deze visscherij. En mocht men verwachten dat èn om de prijzen èn orn de groote aanvoeren men zich zou be perken tot zesdaagschen arbeid, dan vergist men zich. Het leven van ploeteren zoo van nabij gade te slaan heeft zeer zeker zijn be teekenis en de waardeering voor de menschen, die langen en zwaren arbeid verrichten voor ja laten we het maar neerschrijven een habbekrats, stijgt bij ieder weldenkend mensch. De ar- beidslust en de arbeidsprestatie getuigen ze ker voor deze groep nijvere visschers, die too- nen met al hun willen en kunnen mede te willen helpen den ongust der tijden te door worstelen. De vraag blijft echter gewettigd: wordt hiel de grens van het menschelïjke en redelijke niet overschreden? Zonder aarzelen zouden wij hier een beves tigend antwoord op moeten geven, als die vraag ons werd voorgelegd. Laten wij er ons, ieder voor zichzelf, maar een rekenschap- van geven, wellicht komt dan de aandrang met zooveel kracht naar voren, dat het mogelijk is middels de organisatie hier ook paal en perk te stellen. DE VISCHAANVOER IN OSTENDE. De opbrengst van de in de vischmijn te Ostende in November verkochte versehe visch bedroeg 5.349.792 fr., tegen 4.875.562 fr. in de zelfde maand van het vorig jaar. Aangevoerd werd door Belgische stoomtraw lers 1.326.576 fr., door Belgische motortrawlers 3.926.895 fr., door Hollandsche stoomtrawlers 79.319 fr. (haring) en door diverse schepen 170C1 fr. De opbrengst in de eerste 11 maanden, sprot har in a en garnalen niet meegerekend bedroeg 54.973^647 fr. tegen 57.000.130 fr. in dezelfde periode in 1933. HEIJERMANS-HERDENKING Naar wij van het bestuur van het Tooneel fonds Vara-Instituut vernemen, zal Donder dag a.s. bij de opvoering van de lucht van Herman Heijermans „Nummer Zeventien" de overleden auteur herdacht worden met een korte toespraak van Ben Groeneveld, den lei der van „De Jonge Spelers". De heer Groeneveld zal spreken over het leven en. de werken van Herman Heijermans. ANTHRACIET EIERKOLEN van Demaniale geperst. ERICSS0MSTR.1 (SLUISPLJ TEL.4400 ZEEWEG 263 TEL.52IO (Aclv. Ingez. Med.) REEDERIJ IN GRIMSLY BESTELT EEN MOTORTRAWLER. De eerste voor die haven. Tot nu toe werden dieselmotoren in Enge land slechts gebruikt voor kleine visschers- vaartuigen. Het succes met de Ala, een motor trawler van ca. 100 voet. eenige maanden ge leden door Cockrell te Lowestoft afgeleverd, heeft een te Grimsby gevestigde reederij aan leiding gegeven bij genoemde firma een der- ;elijk schip te bestellen. Dit beteekent, dat. als deze bestelling is uitgevoerd, de motor trawler in Grimsby zijn intrede doet. IJMUIDER REDDINGSBRIGADE. Door bijzondere omstandigheden gaat de cursus in E. H. B. O. hedenavond niet door. KERKNIEUWS. Voor de predikants vacature in de Christ, Geref. Kerk zijn als tweetal gesteld: Ds. Hoogendoorn te Zierikzee en Dr. A. Zwiep te Zeist. Voor de vacature van ouderling zijn als tweetal gesteld de he er en S. Boon, A. Meijer Sr. en van diaken de heeren H. van Oosten en L. Westland. HET GEBRUIK VAN „DROOG IJS" IN ENGELAND. Eenigen tijd geleden hebben wij in ons blad melding gemaakt van de uitvinding van den te Bremen gevestigden banketbakker Hecker- mann en van het gebruik van droog ijs bij het vervoer van visch over groote afstanden. De uitvinding van Heckermann betrof het houdbaar maken van visch gedurende een zeer langen tijd, waardoor het mogelijk zou zijn in den winter gevangen visch tot den zo mer, wanneer in Duitschland weinig Noordzee visch aan de markt komt te bewaren. Thans blijkt het, dat men ook in Engeland het gebruik van droog ijs, speciaal voor het verzenden van kleine hoeveelheden visch, gaat invoeren, nadat scheikundigen en visscherij - deskundigen gedurende een tweetal jaren proeven daarmee hebben genomen. De visch, die op deze wijze wordt verzonden wordt- zorgvuldig schoongemaakt en verpakt in een verzegelden, vochtvrijen omslag, daar na in een cai'tonnen doos, waarin een stukje „droog ijs" hetgeen niet anders is dan kool zuur in vasten vorm, is gepakt. Deze substan tie heeft een temperatuur van —82 gr. F., het geen 60 gr. kouder is dan de gemiddelde tem peratuur van de Noordpool. Zoo koud is deze stof dat men het niet langer dan een paar seconden kan vasthouden, zonder bevroren handen te krijgen. Het voordeel van deze stof is, dat ze niet zooals ijs smelt doch verdampt De aldus verpakte visch kan dus zonder be zwaar als postpaket verzonden worden, daal de inhoud niet nat wordt en dus niet druipt. SCHEEPVAART Voor de havens in onze gemeente kwamen de afgeloopen week binnen 9 zeeschepen, waar van 7 voor de Hoogovens, nl. 3 met erts en 1 met kolen, benevens 3 om te laden, bene vens 2 voor IJmuiden, waarvan 1 met ijs en 1 om te bunkeren. Van de Hoogovens vertrokken 3 schepen met een lading ijzer, waarvan 2 bestemd wa ren voor Zweden en 1 voor Denemarken. SANTPOORT GESPEELDE WEDSTRIJDEN VAN R. C. BREDERODE. I.V.O. 2Brederode I 24 Bred erode 2H.F.C. 4 21 D.I.O. 4Brederode 3 91 Burgemeester bij auto-ongeval gedood. Vier gewonden bij botsing op den Haarlemmerweg. Tegen acht uur Maandagavond heeft te Scharnegoutum een ernstig auto-ongeluk plaatsgehad, waarbij de burgemeester van Lemsterland het leven verloor. Toen de heer J. H. Slump, burgemeester van Lemsterland, van een vergadering van de ka merkringen en statenkringen Friesland van de Chr. Historische Unie te Leeuwarden komende, met, zijn auto op den weg van Scharnegoutum reed, verloor hij de macht over het stuur en reed tegen een langs den weg staanden boom. Hevig bloedend en zwaar gewond bleef hij tus- schen de resten van zijn geheel vernielde auto liggen. Op het moment, dat het ongeluk geschiedde, bevond zich niemand ter plaatse. Een in de na bijheid wonend persoon, die de hevige knal had gehoord, welke door de botsing veroor zaakt was, waarschuwde onmiddellijk de po litie, die eenigen tijd later uit Sneek arriveer de vergezeld door een dokter. Per politiebrancard werd het slachtoffer naar het St. Antoniusziekenhuis te Sneek ver voerd, waar het bij aankomst is overleden. De burgemeester was 50 jaar oud. Bestuurder merkte bakfiets niet op, Maandagmiddag te half vijf heeft, op den Haarlemmerweg ongeveer op de helft tusschen Halfweg en Sloterdijk een ernstig verkeers ongeluk plaats gehad. In de richting Amsterdam reed op den groo- ten weg een bakfiets, bestuurd door den zes tienjarigen M. Mes uit Amsterdam. Deze werd achterop gereden door een personenauto, een two-seater, waarin twee personen gezeten waren, terwijl in de dickey-seat zich een derde persoon bevond. De bestuurder van de auto. die de bakfiets niet opmerkte, reed deze aan, met het gevolg dat het rijwiel geheel werd vernield, terwijl de auto omkantelde en zwaar werü be schadigd. De jongen, die op de fiets zat, werd over de bak van zijn rijwiel heen geslingerd en kwam toen op den weg terecht. Hij brak één der beenen op twee plaatsen en bekwam voorts nog enkele verwondingen van minder ernsti- gen aard. De bestuurder van de auto kreeg een paar snij wonden aan het gelaat. De heer Hooijmeier, die naast hem zat, werd aan het hoofd gewond. Met een passeerende auto is hij naar Amsterdam gebracht. De heer Spie kerman uit Amsterdam, die achterin zal en die onderweg had gevraagd te mogen meerij den, werd uit den wagen geslingerd. Hij wen opgenomen met eenige inwendige kneuzingen en is eveneens op eigen gelegenheid naar de hoofdstad vervoerd. De 16-jarige Mes is dooi den G. G. en G. D. naar het Tesselschade- ziekenhuis te Amsterdam overgebracht. Zijn toestand is bevredigend. Dokter F. C. L. Kuipers uit Halfweg en de heer Speelman, lid van het Roode Kruis te Haaarlem, die toevallig passeerde, verleenden de eerste hulp. Oude man gedood. Op den Rijksweg BredaRoosendaal onder Etten, ter hoogte van den Vaartkant is de 73-jarige klompenmaker E. v. M. uit Etten door een auto van den verhuurder M. uit Roo sendaal aangereden. De oude man is aan de bekomen verwondin gen overleden. Stand der clearing op 8 December. Het Nederlandsch Clearinginstituut deelt het volgende mede omtrent den stand van de clearingen per 8 December 1934. Clearing met Duitschland 8-12-'34 30-ll-'34 1 Stortingen in Ne derland waarvan bestemd' voor: a) achterstallige vorderingen b) rented ienst Dawes- en Young leening en Still- halte c) vrije rekening Reichsbank d) nieuwe onder de clearing val lende vorderin gen 2 Stortingen in. Duitschland 3. Uitbetalingen in Nederland op nieuwe vorderin gen (in minde- ~ing komend van het bedrag onder l.d.) f 40.471,622 f 35.838.587 30.604.669 26.891.878 42.105,526 35.25 (De Chineesche Minister van Binnenlandsche Zaken heeft gedecreteerddat de Chineezen die nog staarten dragen, deze onmiddellijk moeten laten afknippendaar zij anders zwaar gestraft zullen worden.) Ik grijp in mijn eigen haren, Als ik zulke dingen lees; Welke machtige bezwaren. Treffen nu den Staartchinees. China is een land vol kwalen, Als geen enkel ander land, Waar op ongekende schalen. Wordt geplunderd en gebrand. Het wordt veel bezocht door rampen Van den mensch en de natuur En het onderlinge kampen Is er onbeperkt van duur. Ondanks zorgen en gevaren En reeds veel haarkloverij. Sleept men nu de echte haren, Er nog met de haren bij. Waarom wordt, naast al zijn nooden, Het den armen mandarijn, Nu opeens ook nog verboden. Om een staartnummer te zijn? Men zal ginder wel ervaren. Hoe men 't anders ook verkiest, Dat een mensch, beroofd van haren, Ook zijn streken niet verliest. P. GASUS. MIDDENSTANDERS NEMEN NIET AAN STATEN-VERKIEZINGEN DEEL. Alle krachten worden op de Gemeente raden geconcentreerd. Het neutraal blok aller middenstanders heeft besloten dit keer geen vertegenwoordi gers der partij beschikbaar te stellen -/oor de a.s. verkiezingen voor de Provinciale Staten en de krachten geheel te wijden aan de ge meenteraadsverkiezingen. Dit besluit vindt, naar wordt medegedeeld, mede een oorzaak in het feit. dat naah het oordeel der partij Ged. Staten van N.-Holland thy.ns slechts een instrument tot het uitvoeren van besluiten der regeering, die haar inzicht aan de ge meente opdringt. Tribune-persen worden niet terug gegeven. De Hooge Raad heeft in laatste instantie reweigerd de gevraagde teruggave van de persen der N.V. Atalanta, in beslag genomen bij de actie tegen de „Tribune" DE AFFAIRE VAN DE VALSCHE AANDEELEN Naar wii vernemen zal als verdediger van den Pool Wu'f, die van geboorte een Estlander is, optreden Mr. Th. Muller Massis, De Hollan der, die, zooals men weet gelijktijdig' met Wulf is gearresteerd, toen zij op het kantoor van een effectenhandelaar twee honderd valsche H.V.A.-aandeelen afleverden, wordt verdedigd door Mr. L. Wijtenhorst. Wulf houdt nog steeds vol. te goeder trouw te hebben gehandeld. De instructie zal waar schijnlijk slechts betrekkelijk zeer korten ti.id in beslag nemen, zoodat binnenkort deze ge ruchtmakende zaak ter openbare terechtzit ting zal worden behandeld. N.V. DROOGDOK MIJ. „SOERABAJA". In de Maandag gehouden buitengewone al gemeene vergadering van aandeelhouders wa ren vertegenwoordigd 545 aandeelen, recht gevende o» 545 stemmen. Tot commissaris werden met algemeene 'temmen beroemd de heer J D. Brand, direc teur van de N.V. Koninklijke Paketvaart Mij. en de heer F. de Boer, directeur van de N.V. Stoomvaart Mij. Nederland. PRIN SHENDRTKS PORTRET OVER GEDRAGEN. In de clublokalen van ..Nederland en Oranje" te Berlijn heeft de overdracht plaats gehad van het door prof. Hellwag geschilderde olie verfportret van wijlen Prins Hendrik aan de Nederla.ndsche Vereeniging. De heer F. A. Overhoff aanvaardde het portret namens de vereeniging. 25.042.197 20.349.964 r. 7-j - i De bedragen genoemd onder la.) en l.c.) Goebbels als collectant op den „Solidan- zjjn van i December jl. af berekend naar de teitsdag", welke Zaterdag ten behoeve van de percentages geldende onder het nieuwe ver- „Winterhilfe" in Duitschland gehouden werd. drag. FINANCIEELE BERICHTEN „ARTIS" BEHOEFT NIET AF TE LOSSEN.. Op de Woensdag gehouden vergadering van houders van obligaties der 3 pet. geldlee ning 1927 ten laste van het Koninklijk Zoölogisch Genootschap „Natura Artis Ma- gistra", werd onderstaand voorstel van het- bestuur van het genootschap met- algemeene stemmen aangenomen: 1. uitstel zoowel van de achterstallige als van verdegre uitlotingen en aflossingen tot uiterlijk 1 Mei (uitlotingen), resp. 1 Juli (af lossingen) 1938. 2. Uitstel, uiterlijk tot 1 Januari 1938, van de betaling der achterstallige rente. Een en ander onder voorwaarde, dat ten aanzien van de hypothecaire geldleening 1895 overeenkomstig uitstel van rentebetaling en 'Tossing worHe verleend, zullende b:-: c-en- .u'ele afwijking hiervan, alle acb e. bge betalingen uit hoofde der geldleening 1927 onmiddellijk invorderbaar zijn. Den rentebe taling der geldleening 1927 zal op 1 Januari 1935 worden hervat en wel met de in dien, datum vervallende coupon no. 14.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 1