Bekende Beverwijkers. BEVERWIJK Ned. Roode Kruis. Twee bestuursleden afgetreden. Naar wij vernemen hebben de heeren Dr. D. A. Boon en W. Maters bedankt resp. als secre- tarois en als penningmeester van het bestuur van de plaatselijke af deeling van het Ned. Roode Kruis. De beide afgetreden bestuursleden zijn van af de oprichting. 4 Dec. 1922, van de plaatse lijke af deeling in het bestuur werkzaam ge weest. Beiden hadden zij ook een groot aan deel in de voorbereidende werkzaamheden voor de stichting van het Roode Kruis Zieken huis. In de plaats van Dr. Boon is als-gedelegeer de van het bestuur voor de medische aange legenheden aangewezen Dr. Posthuma inter nist aan het Ziekenhuis en als gedelegeerde van het bestuur voor administratieven en eco nomische aangelegenheden de heer W. Maters. R. K. VOLKSBOND. Heden-, Dinsdagavond houdt de plaatse lijke afdeeling van den R.K. Volksbond een ledenvergadering in het gebouw der K. S. A. De geestelijke adviseur der afdeeling, Rector Th. Boonekamp zal in deze bijeenkomst een rede houden over het onderwerp „Sociale Po litiek". KERSTTENTOONSTELLING. Het Liefdewerk „St. Francisca Romana", on deraf deeling van de plaatselijke afdeeling van den Ned. R.-K. Vrouwenbond, houdt op Za terdag 15 en Zondag 16 Dec. een tentoon stelling van vervaardigde kleedingstukken beddegoed enz., dat als Kerstgave zal dienen voor dé armen. Dit jaar is ook al het genaaide goed van de naaischool der Eerw. Zusters ter beschikking van het Liefdewerk, gesteld. De tentoonstelling wordt opgeluisterd door enkele attracties. Verder zal een verloting van aardige prijzen worden gehouden. De baten komen ten goede aan den charitatieven arbeid van Francisca Romana. De uitdeeling van de kleedingstukken enz. zal geschieden onder de armen van de beide R.-K. parochies. YVANDELSPORTVEREENIGING „DE VOORTREKKERS". Onder gunstige weersomstandigheden heeft de Wandelsportvereeniging „De Voortrekkers" haar eerste van de tien uitgeschreven trainings marschen gehouden. De tocht ging over den Nieuwen Straatweg naar Wijk aan Zee. Terug werd de ouder Zeeweg genomen. Degenen, die verhinderd waren aan dezen 10 K.M.-marsch deel te nemen, zullen Don derdagavond denzelfden afstand kunnen loopen. De start is bepaald op n.m. 8.15 uur vanaf het clubhuis Romerkerkweg 31 A. In schrijvingen kunnen geschieden aan het secretariaat Willem Passtoorsstraat 20, of bij den penningmeester, Romerkerkweg 3 A EEN RUITENTIKKER. Een alhier wonende caféhouder deed bij de politie aangifte, dat een cafébezoeker, die uit de zaak verwijderd was, een groote ruit van een der deuren had vernield. De politie stelde ter plaatse een onderzoek in en trof daar de ruitenvernieler aan. De man had een hevig bloedende wonde aan de pols bekomen. Hij werd in het politiebureau verbonden, waarna van het gebeurde proces-verbaal werd opge maakt. In verband met deze ruitentikkerij stond het geval van mishandeling, waarvan Maandag morgen bij de politie aangifte werd gedaan. De kellner van het bij het vorige geval be trokken café stormde op het hooren van het glasgerinkel naar buiten en deelde daar een geduchte opstopper uit. aan dengene, die zich in de buurt van de gebroken ruit ophield. De man, die deze muilpeer te incasseeren kreeg, was aan het geval volkomen onschuldig. En daarom diende hij tegen den ober een aan klacht wegens mishandeling in. ST. NICOLAAS BIJ DE K. O. V. Sinterklaas had zijn bezoek aan Beverwijk nog met een paar dagen verlengd, om ook nog gevolg te kunnen geven aan de uitnoodi- ging van de Kennemer Orkest-Vereeniging. Maandagavond heeft St. Nicolaas, natuurlijk vergezeld van zijn factotum Zwarte Piet, in de bovenzaal een langdurige audiëntie toe gestaan aan de dames en heeren van het orkest. Natuurlijk loonde de Sint, die na allen drukken arbeid van de laatste dagen toch het prettige vooruitzicht had weldra naar Spanje te kunnen afreizen en dus in een heele goede bui was, in ruime mate het goede Veel kwaad viel er gelukkig niet te straffen. De beschermheer, de dirigent en hun dames ontvingen aardige geschenken, alsmede de bestuursleden en anderen, die daar om de een of andere reden aansprak op konden maken. De vroolijke noot ontbrak natuurlijk aller minst en zoo heerschte er spoedig een zeer vroolijke stemming. De bestuursleden werden in het bezit gesteld van een keurig uitgevoerd zilveren insigne, dat St. Nicolaas op verzoek van den beschermheer, den heer G. W. P. Stoutenbeek had aangekocht. Tenslotte ont vingen alle dames en heeren uit de handen van St. Nicolaas nog een aardig geschenk. Na ruim een uur bij de K.O.V. vertoefd te hebben, vertrok St. Nicolaas, echter niet, dan nadat hij den wensch had uitgesproken, dat de voortreffelijke geest van saamhoorigheid en kameraadschap nog vele jaren een sieraad van de K.O.V. zou mogen zijn. De leden van de K.O.V. bleven na het ver trek van St. Nicolaas nog eenige uren op gezellige wijze bijeen. r LEDENVERGADERING „ROODE KRUIS". De plaatselijke afdeeling van het Ned. Roode Kruis houdt op Woensdag 19 Dec., des avonds half negen, in het Kennemer Hotel een leden vergadering. De voornaamste punten van de agenda zijn de wijziging van het huishoudelijk reglement en de behandeling van de begrootingen voor het jaar 1935. MARKTBERICHTEN. Vereenigde veilingen „Kennemerland" en Vrije Veiling'. 10 December 1934. Breekpeen per kist 90115 Spinazie per kist 65100 Sla per kist 2070 Boerekool per kist 1530 Andijvie per kist 2560 Wortelen per bos 612 Pieterselie per bos 12 Selderie per bos 25 Prei per bos 311 Bloemkool I per stuk 810 Bloemkool II per stuk 2 1/25 Tomaten per K.G. 526 Uien per K.G. 23 Witlof per K.G. 4r—12 Wortelen per K.G. 12 Roode kool per stuk 35 Gele kool per stuk 2 126 Spruiten per K.G. 715 Appelen per K.G. 1018 Peren per KG. 814 Knollen per stuk 16 Rammenas per stuk 23 PRIJ SUITDEELIN G WINKELIERS VEREENI GING „PLAN WEST". Maandagavond werd in de Baangarage de prijsuitdeeling gehouden van de St. Nicolaas- prijsvraag uitgeschreven door de Winkeliers- vereeniging Plan-West. Nadat de heer Akse het openingswoord ge sproken had, waarbij hij zijn vreugde te ken nen gaf over de groote belangstelling voor dezen avond, was het woord aan den heer De Braun, die de namen der prijswinnaars (essen) afriep. De namen der voornaamste prijswinnaars zijn: 1. W. Plas, Creutzbergerlaan 37, W. a Duin, Ledikant. 2. G. Berghuis, Groeneweg 15, W. a. Duin. Meublement. 3. W. Swart, Nauerna 1059, Assendelft, Rij wiel. 4. T. Kuis, Arendsweg 1, Beverwijk, Stof zuiger. 5. J. Baas, Adrichemstraat 37, Beverwijk, Dressoir. 6. M. Spreeuw, Meerstraat 60, Beverwijk, Eetservies. 7. H. Smaal, Arendsweg 22, Beverwijk, Pen dule. 8. Numan, Alkmaarscheweg 64, Wijk aan Duin, Rooktafel. 9. H. van Doorn, Koningstraat 114. Beverwijk Allum. Pannen. 10. A. v. d. Loos, Alkmaarscheweg 199, Wijk aan Duin, Schemerlamp. 11. Wed. Jansen, Keesdelfsweg 26, Beverwijk Gewatteerde Deken. 12. P. Schuitemaker, Kloosterstraat 16, Be verwijk, Salontafel. 13. W. Bruggeman, Strick van Linschoten- straat 35, Parapluiebak. 14. Bep. Smit, Romerkerkweg 3, Beverwijk, Fototoestel. 15. M. Vessies, C. Amsestraat 2a, Beverwijk, Haardstel. 16. A. v. d. Bos, Romerkerkweg 65, Bever wijk, Leeslamp. 17. R. B. Tervoort, Kerkstraat 16, Beverwijk, Ganglamp. 18. G. J. van der Worp, Corverslaan 118, Velsen-N„ Bloemstandaarci. •19. E. DijkersDekkers, Grensstraat 20, Beverwijk, Gangspiegel. 20. Boschart, Nico Scholtenstraat 4, Bever wijk, Poppenwagen. 21. G. de Graaf, St. Aagtendijk 5, Wijk aan Duin, Singerlamp. 22. P. J. Dijkman, Galgeweg 11, Beverwijk, Kinderrijwiel (rood). 23. G. Willems, Grensstraat 13, Beverwijk, Schemerlamp (groen). 24. E. C. C. Ribbius, Arendsweg 60a, Wijk aan Duin. Rijwiellamp. 25. W. J. Terburg, Breestraat 1, Beverwijk, Muurlamp (hond). 26. A. Smaal, Kerkstraat 8a, Beverwijk, Kin derrijwiel (blauw). 27. H. Heine, Duinwijcklaan 64a, Wijk aan Duin, Theeservies. 28. H. Dames, Arendsweg 59, Wijk aan Duin, Wolgarnituur. 29. L. Docter, KI. Houtweg 26, Heemskerk, Wolgarnituur. 30. A. C. Kuilman, Kerkstraat 68, Beverwijk, Sprei., 31. C. v. d. Zijl, Regulierstraat 30, Wijk aan Duin, Voetbal. 32. P. v. Delft, Arendsweg 12, Beverwijk, Etui lepels. 33. A. M. Comies, Gr. Houtweg 107, Wijk aan Duin, Bobslede (groot). 34. P. Heinekamp, C. Amsestraat 12, Bever wijk, Kaarsest. 3 st. 35. J. P. Koning, Grensstraat 18, Beverwijk, Theelichtje. 36. J. de Vreeze, H. Hoflanderweg 123, Wijk aan Duin, Schuiers. 37. M. Pirevano, Kerkstraat 110, Beverwijk, Kaarsebl. 2 st. 38. W. Krapholz, Creutzbergerlaan 132, Wijk aan Duin, Courantenhanger. 39. R. Hoogland, Oude Alkmaarscheweg 68, Wijk aan Duin, Bloemtafel. 40. P. H. Nielen, Zeestraat 63, Beverwijk, Limonadestel. 41. J. Wilgenhof, Wilhelminastraat 28, Be verwijk, Fruitschaal. 42. J. B. Schmits, J. Vermeyenstraat 3a, Be verwijk, Koeksehaal. 43. C. Winder, Galgeweg 1, Beverwijk, Bon bonbakje. 44. H. S. Claus Sr., Arendsweg 4 B, Bever wijk, Presenteerbl. 45. P. van Hofwegen, Breestraat 145a, Bever wijk, Schuier en Blik. 46. L. Slotemaker, Wolff en Dekenstraat 15. Beverwijk, Pop. 47. G. Haasnoot. Maart, van Heemskerck- straat 86, Heemskerk, Bobslede (klein). 48. Wed. Slotman. Vcrl. Groenelaan 87, Wijk aan Duin, Poppenwagen (beige). 49. J. v. d. Neys, Romerkerkweg 21, Beverwijk, Strijkbout. 50. C. Schram, Baanstraat 5B, Beverwijk, Wanalicht (brons). 51. Wed. Fenger, Harencarspelstraat 1, Be verwijk, Kaarsenbl. 1 st. 52. Hazeberg, Oosterwijkstraat 3, Turnappa- raat. 53. C. Eeltink, Gr. Houtweg 54, Beverwijk, 2 Wandborden. 54. G. v. d. Winden, Munnikenweg 34, Wijk aan Duin, Courantenhanger. 55. T. Arisz, Gr. Houtweg 23, Beverwijk, Turnapparaat. 56. J. A. Cabret. Heemsk.weg 17, Beverwijk, Pantoffels. 57. H. Niesten, Boeweg 49, Beverwijk, Pan toffels. 58. J. Beentjes, Meerstraat 84, Beverwijk, Bloempot. 59. J. Koolman, H. Burgerstraat 50, Bever wijk, Shawl. 60. B. Smit, Regulierstraat 56, Wijk aan Duin. Tafellaken. Aan den heer De Groot, Meerensteynstraat, Beverwijk viel een extra prijs ten deel als in zender van het hoogste aantal, n.l. 83 bons. Daarna sprak de heer Akse het slotwoord, waarbij hij den heer Braun bedankte voor zijn welwillende medewerking, terwijl hij tevens nog meedeelde dat het aantal inzendingen on geveer 5000 bedroeg wat volgens spr. wel een overtuigend bewijs is van het medeleven van het publiek en ook van het feit dat het orga nisatorisch werk der vereeniging meer verband tusschen de winkeliers en het publiek brengt. Clubmatch van de St. Bernard" club. Een geslaagde hondenshow. Onder groote belangstelling heeft de Hol- landsche St. Bernardclub op het terrein ach ter het Kennemer Theater een clubmatch ge houden. Wij merkten o.m. burgemeester Scholtens op. Er werden 34 dieren voorge bracht, waarmede vóór de keuring onder veel bekijks een rondgang door de gemeente werd gemaakt. Keurmeesters waren de heeren E. L. Duiker uit Amsterdam en Alb. de la Rie te Noordwij k-binnen. De keuring had den volgenden uitslag: Kortharige teven, boven 11/2 jaar: 1. „Pat ty van de Oldehove" van mej. R. de Ronde. Westzaan, kwalificatie: zeer goed (z.g.) 2. „Jessica v. d. Oldehove" van J. Haan, Edam, bevredigend (b.)Kortharige reuen beneden 11/2 jaar: 1. „Alexis" van N. de Greef, Mui den, z.g. 2. „Carry" van P. Kleijne te Assen delft, goed. Kortharige reuen' boven 11/2 jaar: 1. „Alex von Reichenhoff" van W. L. J. Meilink te Hilversum, uitmuntend. Langharige teven boven 11/2 jaar: 1. „Emeralda v. d. Oldehove" van A. Henschel te Amersfoort, u. 2. „Sacha von Westinghouse", van P. Binnenwijzend Jr. te Schermer, z.g. 3, 4 en 5 „Dora" van Huis ter Heide van dames Ravestein te IJmuiden- Oost; „Rima" van H. Th. Cieremans te Rot terdam en „Hebe van de Oldehove" van C. Reyne te Uitgeest, allen g.; „Elza van 't Lin- gedorp" van A. Bakker te Zaandijk, b. Langharige reuen boven 11/2 jaar: la „Brestol van Bevervoorde" van J. Steyn te Assendelft z.g,; lb „Baron, van de Oldehove" van H. van Daatzelaar te Bergen N.H. z.g.'; 1 c „Rudolf van de Oldehove" van dr. G. F. A. Schutte te Bloemendaal, z.g.: ld „Alva van Monnikendam" van J. P. Molier te Amster dam z.g.; 1 e „Armin van de Oldehove" van W. Dekker te Assendelft z.g.; 2. „Karei van de Oldehove van K. P. Kniep te Aalsmeer, g. Langharige teven beneden 11/2 jaar: 1 a „Jetty van C. Planteydt, Uitgeest, z.g.. 1 b „Vene van de Oldehove" van G. H. van Wil genburg, Hilversum, z.g.. 1 c „Acora v. d. Ol dehove" van W. Paans te Amsterdam z.g.; 2 a „Hevia Thia v. d. Oldehove" van Mevr. C. ZwiertsGiesberts, te Haarlem, g.; 2 b „Benita v. d. Oldehove" van P. H. v. d. Pavert te Den Helder, g.; 2 c „Teba v. d. Oldehove" van H. J. Kraay te Utrecht, g.; 2d „Imna" van H. Fran sen te Uitgeest, g.: 2 e „Ella van Bergoord" van P. A. v. Brummelen te Zeist, g.; 2f „Isolda" van W. A. Slok te Velsen-Noord. g. Kortharige teef, beneden 112 jaar: 1. „Rosa v. d. Oldehove" van L. L. P. van Horrik te Den Helder, u. Langharige reuen, beneden 1 12 jaar: 1. „Bob. v. d. Oldehove" van P. Lub te Enkhuizen, z.g.; 2 a „Arlou v. d. Olde hove" van W. Paans te Amsterdam, g.; 2 b „Roland Wotan", g„ „Carlo" van P.Kleyne te Assendelft, b. Beste hond van de keuring:: 1. „Emeralda v. d. Oldehove" van A. Henschel te Amers foort; 2. „Alex von Reichenhoff" van W, L. J. Meilink te Hilversum; 3. „Rosa v. d. Oldehove" van L. L. P. van Horrik te Den Helder, De voorzitter van de Hollandsche St. Ber nardclub de heer E. L. Duiker, heeft na afloop in de foyer van het Kennemer Theater de prij zen uitgereikt. BLOEMENVEILING „HET CENTRUM". Rozen: Rose Landia 45110. Hadley 50145. Colum bia 35110. Claude Punet 30110, Buarcliff 35—125, Noach 35—130. Chrysantentros) Mont Blonc 1532 Louis Germ 12—38, Franz Jozef 1228, Hereo 834, Sax Export 12—35. Grootbloemige Louis Green 716, Puiling 513, Miss Edith Cavell 615, Sax Export 718, Pres. de Lange 717 Diversen Anjers 817, Jodaspenning 3565 Plumo- sa (groen) 8—42; Sorengerie (groen) 731. Calla 10—17, Scarlet Due 22—38 (per 35). Allard Pierson 40—85 per bos), King of the Yellow 2765, Emly Perfectia 35—55. Potplanten: Odianthum 835; Bladbegonia 15—27: Bromelia 35—85; Nephrolepus 45—110; Plu- mosa 8; Sprengedie 528. Tradescantia 12J18e Primula 18—27, Cyrtomium 5—23, Cactus 555; Cyclamen 1865, Varens 4—13. Palmen 40125, Begonia 2075, Azalia 45— 135, Aucaria 2555. Noteering van Beverwijk 10 Dec. 1934 Spinazie per kist f 0,40—f 0,86 Andijvie per kist f0,30f 0,50 Koolrapen per zak f0,75 Wortelen per bos f 0,14 Bieten per K.G. f 0,03 Schorseneeren per K.G. f 0,05 Aardappelen, klei p. K.G. f 0,05f 0,08 ld. zand, per K.G. f 0,09 Spruitjes per K.G. f 0.08—f 0,14 Boerenkool per bak f 0,20f 0,40 Roode kool per 100 f 2f 5 Savoije kool per 100 f 1—f 4 Bloemkool per 100 f 6f 12 Uien per K.G. f 0,025—f 0,03 Prei per bos f 0,04f 0,12 Sla per kist f 0,30—f 0,70 Pieterselie per bos f 0,04 Selderie per bos f0,02f0,03 Appelen per K.G. f 0,14f 0,20 Peren per K.G. f0,08—f 0,12 Brusselsch lof per K.G. f 0,10f 0,16 DINSDAG II DECtMBER 1934 in de zaal van den heer L. Schipper. Opge voerd wordt „Verleden" van Ina Boudier Bakker. WIJK AAN ZEE DE NADERENDE VERKIEZINGEN. In verband met de naderende voorbereidin gen voor de gemeenteraadsverkiezingen zal Donderdagavond in de Patronaatzaal aan den Arendsweg een vergadering worden gehouden voor de leden van de R.K. Kiesvereeniging .Recht en Plicht" te Wijk aan Duin. Wethou der N. Tervoort heeft zich bereid verklaard in deze bijeenkomst enkele aangelegenheden, de gemeentepolitiek betreffende, te behandelen. HEEMSKERK SINT NICOLAAS RECLAME DER WINKELIERSVEREENIGING. Aan dezen wedstrijd hebben ruim 700 perso' nen deelgenomen. De prijsvraag bestond uit negen woorden met 53 letters. De uitslag was: „Door plaatselijk koopen bevordert men de welvaart der gemeente". Er waren 64 prijzen door de winkeliers beschikbaar gesteld. Eerste prijs heerenrijwiel A. Schram, 2e pr. gestikte deken Trien Meijer, 3e pr. een ham C. v. Doorn, 4e pr. een wollen deken Clara Voor- meer, 5e pr. strook spek Verhoef, Wijk aan Duin. 6e pr. electr. lantaarn J. Beentjes. Ver der kwamen nog circa 60 personen in het be zit van een prijs. UITVOERING T. A. V. E. N. U. De tooneelvereeniging T. A. V. E. N. U. te Heemskerk geeft Zondagavond een uitvoering Door onze lens gesnapt Een overzicht van de keuring der St. Bernardshonden te Beverwijk. CHR. LIJESEN. Men zou het den heer Chr. Lijesen, oud- hoof d van de Christelijke school voor lager on derwijs, zoo niet aanzien dat hij weldra den 82-jarigen leeftijd bereikt zal hebben. Hij maakt nog altijd zijn dagelijksche wandelin gen en hij doet dat met nog veerkrachtigen tred en blijkbaar ook steeds met groote opge wektheid. Chr. Lijesen werd 27 Jan. 1853 te Amsterdam geboren. Hij werd opgeleid voor het onderwijs, dat hij zijn heele lange leven met groote toewijding trouw is gebleven. Reeds als 15-jarige jongen stond hij in de hoofdstad voor een klas van60 leerlingen. In 1881, dus op 28-jarigen leeftijd, werd de heer Lije sen benoemd tot hoofd van de Christelijke school te Heiningen, tN.B.) welke woonplaats hij 2 Jan. 1885 verwisselde voor Beverwijk. Onafgebroken is de heer Lijesen hier als hoofd van de christelijke school, toenmaals nog gevestigd in de Koningstraat, werkzaam geweest. Voor verscheidene benoemingen el ders heeft hij in den loop der jaren bedankt. Met groote ambitie heeft de heer Lijesen aan de opvoeding van de jeugd van Beverwijk en omstreken gearbeid. Hoewel hij met- talrijke moeilijkheden te kampen had, werd hij in zijn lange ambtsperiode nimmer door ziekte ge noodzaakt zijn werk te onderbreken. De Chr. school was de eerste inrichting voor bijzon der onderwijs in Beverwijk. Daaraan was het ook toe te schrijven, dat van de ongeveer 300 leerlingen, die de school bevolkten, een groot aantal Katholiek was. Op 30 Aug. 1920 werd de heer Lijesen ge- pensionneer d .Bij zijn afscheid werd hem in de bovenzaal van het toenmalige hotel „De Zon" een treffende en grootsche huldiging bereid, waarin de heer Lijesen het bewijs mocht zien, dat men zijn arbeid op hoogen prijs had lee- ren stellen. Op bijzondere wijze kwam dat ook nog tot uiting, toen In een speciaal daarvoor belegde bijeenkomst de oud-leerlingen hun vroegeren „bovenmeester" huldigden. Hoewel de schooldeuren zich in 1920 dus voor goed achter hem sloten, bleef hij zich toch op onderwijsgebied bewegen. Tot voor eenige jaren maakte de heer Lijesen deel uit van de commissie van Toezicht op het lager onderwijs. In het openbare leven trad de heer Lijesen op den voorgrond, toen hij zich eenigen tijd in de Anti-Rev. Kiesvereeniging op politiek terrein bewoog. Ook leidde hij vroeger regel matig de aubade van de schoolkinderen op Koninginnedag. De heer Lijesen had in zijn loopbaan een bijzondere voorliefde voor het zangonderwijs en in niet mindere mate had hij een zwak voor schrijf-onderricht. Een typisch resultaat daarvan was, dat al zijn leerlingen een keu rig handschrift hadden KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Baarn, Amsterdam naar Chili 9 (12 midd.) 300 mijl N. van St. Michaels. Barneveld Chili n. Amsterdam 9 v. Cristobal. Bennekom Chili naar Amsterdam 9 te Li verpool Colombia 9 van Hamburg te Amsterdam. Deucalion 9 van Hamburg te Amsterdam. Ganymedes 8 van Piraeus te Xante. Irene Kopenhagen n. Amsterdam p. 10 (4 v.m.) Frunsbuttel. Luna 7 van New-York naar Pt. au Prince. Orestes 9 van Izmir te Stamboul. Orion 9 van Vigo te Lissabon. Pluto Amsterdam n. Odense pass. 9 Hol- tenau. Rhea 9 van Lissabon naar Melilla. Saturnus 9 van Velsen naar Barcelona. Stuyvesant Amsterdam n. W.-Indië 8 (1 n.m.) v. Dover. Titus 8 van Rotterdam naar Alexandrië. Trajanus 10 van Amsterdam te Velsen Ulysses 9 van Rotterdam naar Tanger Venezuela Barbados naar Amsterdam 10 (v.m.) te Havre. Crijnssen Amsterdam naar Barbados 8 (12.29 V.m.) 1200 mijl Z. van Land s End. Jü'iton 10 v. Alexandrië n. Jaffa. Titus Rotterdam n. Alexandrie p. 9 Dun- geness. Vulcanus Rotterda mn. Faro p. 9 Beachy Head. Perseus Stettin n. Amst. p. 10 (8 v.m Bruns buttel. Odysseus 8 v. Rotterdam te Bilbao. Alkmaar 8 v. Amsterdam te Callao. Ceres 10 v. Salonika n. Izmir. Orpheus 10 v. Amsterdam te Gothenburg. Boskoop Chili n. Amsterdam 7 v. Talca- huano. Simon Bolivar 7 v. Barbados te Ci'istobal. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Waterland (uitr.) 7 te Montevideo. Maasland (uitr.) 7 te Santos. Orania (thuisreis) 8 (10 n.m.) v. Pernam- buco. Gaasterland 9 van Amsterdam n. Hamburg Montferland 11 (n.m.) van Buenos-Ayres te Amsterdam verwacht. Amstelland Vancouver naar Liverpool 9 (2.41 v.m.) 1530 mijl Z.W. van Land's End. ROTTERDAMSCHE LLOYD Baloeran (thuisreis) 9 (1 n.m.) van Sabang Indrapoera (uitreis) 10 (1 n.m.) te Belawan. Sibajak 10 van Batavia te Rotterdam. Blitar (thuisreis) 9 (12 midd.) v. Marseille. Kota Nopan (thuisreis) p. 9 (3 n.m.) Oues- sant. Kota Agoeng 10 van Rotterdam te Batavia. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN Alphacca (thuisreis) 8 van Bahia, SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN Silverbeech Vancouver naar Calcutta 8 te Manilla. Manoeraë, 9 van New-Orleans te Calcutta. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND Tawali, Humboldtbaai n. Batavia 7 te Port Natal. Tajandoen (uitreis) 9 te Batavia. Enggano 9 van Batavia te Amsterdam. Poelau Tello 9 van Bremen te Amsterdam. Tabian (thuisreis) 9 van Port Said. Simaloer (uitreis) 9 van Suez. STOOMVAART MIJ. OCEAAN City of Khartoum Japan naar Rotterdam 9 te Londen. Melampus Amsterdam n. Batavia p. 9 Beachy Hd. Deucalion Japan n. Rotterdam 9 te Singa pore. Laertes Batavia n. Amsterdam p. 9 Lizard- City of Oran Rotterdam n. Japan 9 v. Suez. Myrmidon 9 van Hamburg te Amsterdam. Agamemnon Japan naar Rotterdam via Lon den pass. 8 (8 n.m.) Sagres. Achilles Japan n. Rotterdam 8 van Penang. Perseus Rotterdam n. Japan 9 van Hong kong. Teiresias Java n. Liverpool pass. 7 Perim. Stentor Liverpool naar Java pass. 9 Perim. Sarpedon Japan n. Rotterdam 10 v. Aden. Alcinous Batavia n. Amsterdam 10 v. Port Sudan. Eurybates Batavia n. Amsterdam p. 10 Dungeness. Peisander Batavia n. Amsterdam 9 van Be lawan. Opgelegde schepen. Te Rotterdam waren Zaterdag 21 schepen opgelegd, van welke vijf onder buitenlandsche vlag. Onze koopvaardijvloot. In de vorige maand is onze nationale koop vaardijvloot uitgebreid met de motorschepen Birmingham (399 bruto ton); Boschfontein (7140 ton) en Mr. Harm Smeenge '258 ton) alsmede met het motorbergingsvaartuig Dol fijn (50 ton). Afgeschreven werden de stoomschepen Gouwestroom, Kennemerland en Mirza, als mede de motorsleepboot Ida. welke alle naar het buitenland verkocht werden. Schip in nood. Het Japansch stoomschip Victoria Maru, dat hier ijzer geladen heeft bij de Hoogovens en onderweg was naar Philadelphia, verkeert midden op den Atlantischen Oceaan in nood. Door het wegslaan van een gedeelte van de commandobrug zijn de kapitein en de eerste stuurman over boord geslagen en verdronken, terwijl de derde stuurman vermist wordt.Zeven der opvarenden zijn zwaar gewond. Het Nederlandsche tankstoomschip Amster dam, dat van Aruba naar Rotterdam bestemd is, snelt ter hulpe. AANGEKOMEN 10 December: Rhein s.s. Hamburg Otterhound s.s. Duinkerken. Patria s.s. Gothenburg Nieuwendam m.s. Nordenham VERTROKKEN 10 December: Jagersfontein m.s. Noordzee Proeftocht. Het te Amsterdam voor de Vereenigde Ne derlandsche Scheepvaartmaatschappij ge bouwde motor-passagiers- en vrachtschip Ja gersfontein vertrok gistermorgen naar de Noordzee voor het houden van een technische proeftocht. IJzerverscheping. Het stoomschip Trajanus van de K. N. S. M. is van Amsterdam komend ,in de Hoogoven haven aangekomen teneinde een partij ijzer bij te laden. Reis voortgezet. Het stoomschip Barneveld. dat zooals eerder gemeld met machineschade te Balbao werd opgehouden, heeft deze schade hersteld en de reis naar Amsterdam voortgezet.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 5