HET NIEUWE AVONDBLAD Bekende plaats gen oo ten 20e JAARGANG No. 35 WOENSDAG 12 DEC. 1934 IJMUIDEP COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents Incasso, per kwart-aal 1.20 plus 5 cents Incasso, losse nummers3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Tel. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIEN1—5 regels 10.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeeUngen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT Alle abonnés van dit blad zijn zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers sijn Ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: 2000.bij algeheele invaliditeit; 600— bij overlijden; 400— bij verlies van een hand, voet of oog; 250.bij verlies van een duim; 150— bij verlies yan een wijsvinger; 100— bij breuk van boven- en/of onderarm; 100— bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.bij overlijden van den man alleen; 2000— bij over lijden van de vrouw alleen Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400.bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van i 2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meet abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonnéie» zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H-A.V.-Bank te Schiedam. VELSEN RAADSVERGADERING. De begrooting ongewijzigd goed gekeurd. Langdurige discus sies over de subsidies aan bur gerwacht en luchtbeschermings dienst. Veel animo voor verla ging van den gasprijs. In een laatste bedrijf, dat gisteravond plaats had en dat 5 uren duurde heeft de Raad de begrooting zonder eenige wijziging aangeno men. De heer van der Flier was wederom door Ziekte afwezig. De voorzitter stelde eerst aan de orde de be- drijfsbegrootingen. Grondbedrijf. De heer E. Luikman (s.d.a.p.) stelt eenige vragen en doet voorts de opmerking, dat uit de begrooting blijkt, dat het grondbedrijf kern gezond is. De heer A. ten Broeke (C.H.) herinnert aan het verzoek van den heer Groeneveld, bij de algemeene beschouwingen gedaan, reclame te maken voor de fabrieksterreinen. De heer Dunnebier, wethouder wijst er op, dat het met den grondverkoop in dalende lijn gaat, zoodat we voorzichtig moeten zijn. B. en W. willen overwegen, reclame te maken voor de fabrieksterreinen, maar hij ziet er niet veel heil in. Gasbedrijf. De voorzitter verzoekt, de verlaging van den gasprijs niet ter sprake te brengen. De heer Stark (s.d.a.p.) zwaait den wet houder lof toe voor diens samenwerking met de gascommissie. Dit is vroeger wel eens an ders geweest. Hulde voor den directeur voor het leggen van den zinker. Het was een te leurstelling voor veile gas ver bruikers, dat zij in plaats van restitutie, zooals vroeger, thans een navordering kregen. Spreker wijst op de vermindering van het gasverbruik, die over het heele jaar op 400.000 M3. geschat kan wor-.. den. Met de concurrentie van de petroleum dient rekening te worden gehouden, meent spreker, die vermoedt, dat de in de begrooting genoemde raming van het gebruik wel niet bereikt zal worden. Maar wanneer de gasprijs eenmaal verlaagd is, moet dit ook naar buiten kenbaar* gemaakt worden, zooals in Beverwijk, waar een verloting van bepaalde hoeveelheden gas is gehouden. Spreker geeft in overweging, cursussen voor gasfitters te organiseeren. De heer Enz er ink (lib.) vraagt o.a. naai de reserve en of Heere benoemd is tot opzich ter De heer Vermeulen (A.R.) brengt even eens hulde voor het leggen van den zinker. Hij acht de critiek van den heer van Heyst bij de algemeene beschouwingen niet juist. De begrooting bevat eenige teleurstellende din gen, zegt spreker. Er is een afnemende winst op het gas en men moet er rekening mee hou den, dat een verlaging van den gasprijs drin gend noodzakelijk is. Het heeft spreker daar om getroffen, dat er in de begrooting van be zuiniging niets te merken is. Overal is de post Salarissen verlaagd, maar niet bij het gasbe drijf. De post salarissen is zelfs hooger dan verleden jaar. Er zijn verhoogingen voorge steld buiten de periodieke en daarvan is bij de stukken niets gebleken. Met stille trom wor den allerlei verhoogingen voorgesteld, hetgeen spreker met voorbeelden aantoont. Spreker be treurt het, dat B. en W. een dergelijke wijze van handelen volgen. Ook de wijze waarop de benoemingen geschieden, vindt spreker niet in den haak. Er geschieden eenzijdige benoe mingen en men kan zien, dat het politieke bloed kruipt waar het niet gaan kan. Als B. en W. niet bereid zijn, de verhoogde posten van de begrooting af te voeren, weet spreker niet of hij vrijheid zal vinden voor de begrooting te stemmen. De heer Sluiters (C.H-) bestrijdt den heer Vermeulen. Het bedrijf is meer dan ooit met werk overladen. De heer Dunnebier, wethouder, beant woordt de sprekers. Hij is niet zoo pessimis tisch als de heer Stark over de concurrentie der petroleum. Ook al is gas iets duurder, het heeft veel voor. De gasprijs kan, met andere plaatsen vergeleken, de toets der critiek door staan. De zaak van de verlaging van den gas prijs zal spoedig in de gascommissie bespro ken worden. Wat de reclame betreft, wijst spreker er op, dat er juist den laatsten tijd op allerlei wijze reclame wordt gemaakt. Wat het bezuinigen betreft, zegt de heer Dunne bier, dat in de gascommissie tegen de voorge stelde verhoogingen geen enkel bezwaar is ge maakt. Van het personeel kan niemand gemist worden. Er wordt zeer productief gewerkt. De asp. opzichter is thans gebracht op het aan vangssalaris van een opzichter 2e kl. Vroeger geschiedden de bevorderingen door den Raad, thans door B. en W. Spreker kan dan ook niet de voorstellen tot verhooging terugnemen. Van het kruipen van politiek bloed waar het niet gaan kan is geen sprake, zegt de heer Dunne bier. Den voorzitter heeft de uitlating van den heer Vermeulen gefrappeerd. Er is nooit aan gedacht, een bepaalde politieke partij te bevoordeelen. Hoogstens heeft men er reke ning mee gehouden, dat er geen onevenredig heid kwam. Spreker kon het verwijt niet ge maakt worden, dat hij zijn eigen politieke partij bevoordeeld heeft. De heer Vermeulen gelooft gaarne wat de voorzitter heeft gezegd, maar eenige benoe mingen van den laatsten tijd hebben spreker het gevoel gegeven, dat er eenzijdige benoe mingen gedaan zijn. Wat de salarisverhoogin- gen betreft, spreker had het beter gevonden, dat iemand wiens eigen ki#d bij het bedrijf betrokken is, als de heer Sluiters, hierover niet had gesproken. Spreker is nog niet overtuigd yan de noodzakelijkheid van een bevordering van P. C. Heere. De wethouder heeft gespro- ken van opzichter tweede klas, maar in de begrooting staat „opzichter" zoodat hij ook voor de periodieke verhoogingen in aanmer king komt. Zijn staat van dienst is nog maar heel kort. De heer Enz erin k (lib.) blijkt eveneens door de woorden van den wethouder niet overtuigd te zijn. De heer Visser (s.d.a.p.) meent, dat men moet aantoonen, dat de loonen te hoog zijn voor hetgeen er wordt gepresteerd. Men heeft dit achterwege gelaten. De heer Maas (r.k.) zegt, dat hij niet uit de stukken kan beoordeelen of het college aan den royalen kant is geweest. Na eenige discussie wordt de begrooting van het gasbedrijf in stemming gebracht. Aange nomen met de stemmen van de heeren Ver meulen, Enzerink en van Woensel tegen. Waterleiding. Na een kleine opmerking van den heer Stark (s.d.a.p.) wordt de begrooting aange nomen. Openbare Werken. De heer Lu ik man (s.d.a.p.) bepleit beter onderhoud van de straten, de heer Ten Broeke (c.h.) doortrekking van den weg langs de Visscherijschool naar het strand, de heer Vermeulen het totstandkomen van een betere verbinding tusschen Trawlerkade en de gronden bij de Visscherijschool. De wethouder: Op den post „wegen" zal niet worden overgehouden: wie zal het doortrekken van den weg van de Visscherij school betalen? Dit moet via de gronden van Boreel. Als eerste voorwaarde voor verdere exploitatie van de Binnenlandsche zal wor den gesteld het aanleggen van een oprit als de heer Vermeulen bedoelt. Deze begrooting evenals die van den Reini- jrings- en Ontsmettingsdienst, Ophaal- en Stortingsdienst, Woningdienst, Maatschappe lijk Hulpbetoon worden goedgekeurd. Begrooting der gemeente. De begrooting der gemeente wordt hoofd- stwksgewijs behandeld. Bij hoofdstuk III, Openbare veiligheid be spreekt de heer Zwanenburg r.k.) het ter elfder ure verbieden van een bioscoopvoor stelling. De heer Vermeulen (a.r.) bespreekt de uitbreiding der politie. Hij zal ditmaal voor de uitbreiding stemmen, maar dit wil niet zeggen, dat hij dit later eventueel eveneens zal doen. De heer Sa lm (s.d.a.p.) bespreekt eveneens de bioscoopvergunningen. Er zijn vergunnin gen geweigerd voor onbrandbare filims. De heer Sluiters (c.h.) is het college dankbaar voor de genomen .maatregelen en geeft B. en W. in overweging, in contact te blijven met „Vuur en Water". Hoe strenger maatregelen, des te eerder komt men tot het gebruik van onbrandbare films. De voorzitter zegt, dat wat er ten op zichte van de bioscopen gebeurd is, een voort vloeisel is geweest van het gebeurde in Hil versum. Dit heeft ook het gevolg gehad het instellen van een commissie, die een onder zoek heeft ingesteld in verschillende gebou wen. Dit heeft al het gevolg gehad, dat eenige vergunningen zijn geweigerd. Hierdoor mogen eenige vereenigingen gedupeerd zijn, maar dit is geschied in het belang van de veiligheid der bezoekers. Er zijn onbrandbare films, maar spreker heeft ervaren, dat de menschen die met de films werken, niet altijd weten, of de films onbrandbaar zijn of niet. Het is hoogst gewenscht, dat de stoelen in de zalen vast staan. De veiligheid is thans bij voor heen veel verbeterd. De kwestie van de uitbreiding der politie wordt door spreker uiteengezet. Het Rijk was van meening. dat uitbreiding noodig was. De voorzitter heeft een plan dienaangaande in gediend en steun was toegezegd, omdat de ge meente noodlijdend was. Thans wordt de ge meente niet meer als noodlijdend beschouwd en kan de gemeente dus niet meer op Rijks- steun rekenen. Het reorganisatieplan komt hierdoor op losse schroeven en daardoor zal het noodig zijn. elk jaar te overwegen in hoe verre dit kan worden uitgevoerd. Spreker hoopt, dat op de een of andere manier alsnog steun van de regeering verkregen kan worden Burgerwacht. De voorzitter verklaart zich bereid, de toezegging te geven, dat wanneer de raad den oost van f 1300 voor de burgerwacht toestaat, het geld voorloopig niet uit te zullen geven. Het voorstel der s.d.a.p., geen subsidie aan de burgerwacht te verleenen doch het hier voor uitgetrokken bedrag beschikbaar te stel len voor school voeding is spreker niet sym pathiek, omdat hier een tegenstelling school- voeding-burgerwacht naar voren wordt ge bracht. Spreker zet zijn standpunt nader uit een en wijst er op, dat het bedrag is uitge trokken, zonder dat daarvoor verhooging der begrooting noodig is. Door het laten verval len van den post voor een leerlingagent, kan de burgerwacht-, die spr. als een verlengstuk van de gemeentepolitie beschouwt, haar sub sidie krijgen. De gemeente zal bij de uitbrei ding beschikken over 78 politie-agenten. Dit lijkt wel veel, maar men moet bedenken, dat dit beteekent, dat permanent slechts 26 of 28 agenten in dienst zijn, hetgeen in rumoerige tijden beslist onvoldoende is. Voor bijzondere omstandigheden moet de gemeente de beschik king hebben over een instituut als de burger wacht, wat thans voor 1200 gulden per jaar verkregen kan worden. De heer Visser (s.d.a.p.) verdedigt het voorstel zijner fractie. Hij acht het aantal agenten, dat in de begrooting staat, voldoen de. Automatische uitbreiding acht hij niet noodig. Spreker is van meening, dat de bur gerwacht nooit als een verlengstuk van de po-1 litie kan worden beschouwd. De burgerwacht heeft een andere taak dan de politie. Spreker achtte, wat hier in Juli gebeurd is. niet van dien aard, dat bijzondere politiemaatregelen noodig waren. In bijzondere omstandigheden kan wel betere politiehulp dan de burger wacht verkregen worden. Spreker acht het een groot gevaar, dat een ongeschoold corps als de burgerwacht op de burgerij wordt los gelaten. Het geld kan beter voor de schoolvoeding besteed worden en daarom hoopt hij, dat het voorstel der s.d.a.p. wordt aangenomen. De heer Van Heyst (N.P.) had gehoord, dat de 1200 gulden zouden worden besteed als salaris van den commandant. Als dit niet zoo is, zal spreker voor het subsidie stemmen. De heer Vermeulen is tevreden met het antwoord van den voorzitter over de burger wacht. Wat de politie betreft, meent spr. dat deze haar taak thans niet naar behooren kan vervullen. Er is dringend toezicht noodig op de terreinen van het Staatsvisschershavenbe- drijf. waar steeds kolen gestolen worden. De politie is niet bij machte, px-eventief op te treden. De lieer Maas (r.k.) is principieel niet te gen de burgerwacht. Als iemand, die het gezag hoog wil houden is. spreker voor de burger wacht. Spreker acht het werk, dezen zomer door de burgerwaclït verricht, van groot be lang. Ondanks dit, is spreker niet onder alle omstandigheden voor het verleenen van het subsidie voor de burgerwacht en daarom ver heugt hij zich in de toezegging van den bur gemeester. Spreker zal daarom zijn stem aan het voorstel geven. De heer Sluiters (c.h.) zou niets liever willen, dan een ruime subsidie te geven voor de schoolvoeding, maar ..de heer-en" weten heel goed, dat men dit in Den Haag nooit zal goedkeuren. Uitbreiding van de politie acht ook deze spreker noodig. Hij is dankbaar voor de door den bui'gemeester tot stand gebrach te reorganisatie van de burgerwacht. Deze leek eerst wel een schietvereeniging. De voorzitter wijst nog eens op het re sultaat van het onderzoek naar de noodzake lijkheid van de schoolvoeding. Deze wordt thans verstrekt aan 393 schoolkinderen. De voorzitter meent, dat de gemeente ook het hare aan de schoolvoeding bijdraagt, door het beschikbaarstellen van een lokaal enz. Wordt de 1200 gulden voor de begrooting afgestemd, dan zal de voorzitter dit aaix de Regeering mededeelen, opdat het teruggenomen be dra; voor één leerling-agent weer op de begrootinL wordt geplaatst. Spreker is met zijn voorstel tot- uitbreiding van de politie zeer zuinig ge weest. door deze in étappes uit te voeren. Hij hei'haalt, dat de burgerwacht beschouwd moet worden als een uitbreiding van de politie in bijzondere omstandigheden. De vraag van den heer van Heyst wil spre ker in den meest absoluten zin ontkennend beantwoorden. Dit wil niet zeggen, dat niet een deel van het bedrag als salaris voor den commandant bestemd wordt. De Regeering heeft deze wijze van werken goed gevonden. De toezegging van den voorzitter, dat de post niet zal worden besteed, voordat de raad zal zijn gehoord, acht de heer Visser (s.d. a.p.) van geen waarde. Als de post thans wordt goedgekeurd zal het bedrag zeker wor den uitgegeven. Het particulier initiatief kan voor de schoolvoeding slechts onvoldoende werken, meent deze spreker. Na een zeer langdurige discussie wordt de betrokken post in stemming gebracht. De post wordt goedgekeurd met 8 stemmen tegen Hot voorstel der s.d.a.p. is hienmede vervallen. Luchtbescherming. De voorzitter brengt thans in behande ling den post van den luchtbeschermings dienst groot f 1500, waarbij tevens in behan deling komt het voorstel der s.d.a.p., dit be drag beschikbaar te stellen voor het Centraal Drankweercomité (f 150) en de tuberculose bestrijding (f 1350). De voorzitter zet zijn standpunt ten opzichte van de luchtbescherming nader uit een en geeft een uiteenzetting van deze in stelling. De heer Visser (s.d.a.p.) zegt. dat spreker niet principieel tegen luchtbescherming is. Hij meerit echter, dat luchtbescherming rijkszaak is en het geld beter besteed kan worden. Het voorstel van B. en W. wordt aangeno men. eveneens met 8 stemmen tegen. Uit de vei-dere discussie noteeren we voorts een meaedeeling van den heer Dunnebier m verband met een vraag over het slachthuis, dat het te betreuren is, dat de bouw indertijd niet voortgezet is, daar deze inrichting thans zeker winst afgeworpen zou hebben, een me- dedeeling van den voorzitter over het verschijnen van een nieuwe circulaire van de Regeering, waarin wordt medegedeeld, dat de aflossing van de leeningen voor woningbouw in plaats van over 50 jaar, over 75 jaar kan geschieden en dat de hierdoor vrijkomende gelden alleen bestemd mogen worden voor huurverlaging. De heer van Heyst klaagt er over. dat het onderhoud van de woningen der woning bouwverenigingen in handen 'van één per soon is. De heer Homburg (a.d.) is van meening, dat het wenschelijk is te onderzoeken, of geen verandering dient te worden gebracht in het vervoer van huisvuil, in verband met hetgeen er dezen zomer is geschied. Het gaat in een vrij snel tempo. Bij „Onderwijs" zegt de heer Visser, dat gevreesd wordt, dat het huishoudonderwijs in de B. L. O. school te lijden heeft door de schoolvoeding, ook dat het onderwijs aan de school hinder ondervindt doordat onder schooltijd, eten wordt weggehaald. De voorzitter antwoordt, dat hem hier van niets bekend is. Wanneer er grieven zijn zal spreker gaarne helpen om deze uit den weg te ruimen. Het hoofd van de school is in de zaak gekend. De heer v. d. Veer (s.d.a.p.) acht de ver goeding aan het C.A.B. voor het verstrekken van inlichtingen ad f 125 rijkelijk hoog. Hij erkent het nut dezer instelling, maar meent, dat de vergoeding te hoog is. In verband met de steunverlening, dient de heer Maas (r.k.) een motie in. waarin B. en W. worden uitgenoodigd. er bij den minister op aan te dringen, dat steuntrekkei-s ook door particulieren geholpen mogen worden, zonder dat in dit geval een deel van hun steun wordt afgetrokken. De heer Visser brengt nog eens onder de aandacht van het College het wenschelijike van het aanleggen van een weg van Sant poort naar 't strand te IJmuiden. In de motie van den heer Maas ziet spreker het gevaar, dat te een of andere tijd het gevolg zou kun nen zijn, dat de steun verlaagd wordt. Met de strekking van de motie is spreker het eens. De motie vaix den heer Maas wordt in handen gesteld van B. en W. om prae-advies. De heer Heijkoop. (O.K.) tracht tegen mid dernacht nog iets los te krijgen voor „IJmul- den's Bloei", maar zonder succes. De begrooting wordt aangenomen met de stem van den heer van Woensel tegen. De springplanken van Rijkspont no. 7. mopperen dan ook niet weinig op deze situatie en het is te hopen, dat het kleppensysteem spoedig verbeterd wordt. Want deze spring planken kunnen hoogstens voordeel opleveren aan den auto-reparateur. Werkloosheid snel stijgende. Thans reeds bijna 2500 werkzoekenden. J.l. Zaterdag waren bij de Gem. Arbeidsbeurs als werkzoekende ingeschreven: 532 bouwvakarbeiders, 374 mctaalbewerkei's, 48 kantoorbedienden, 27 huisbedienden, 43 houtbewerkers, 404 man v -scherijpersoneel, w.o. 96 haven- en transportarbeiders, 630 losse en fabrieksarbeiders en 299 in overige beroe pen. Verder beneden den leeftijd van 18 jaar: 2 bouwvakarbeiders. 22 metaalbewerkers, 19 kantoorbedienden, 12 huisbedienden, 1 visscher 49 losse en fabrieksarbeiders en 10 in overige beroepen. Het totaal aantal werkzoekenden bedroeg dus 2482. Maakt mopperende automobilisten. Ohtegenzeggelijk valt er van de eenigen tijd geleden in de vaart gebrachte Rijkspont no. 7 niet veel kwaads te vertellen. Het vaartuig is zoo breed, dat auto's en andere lij- en voer tuigen er gemakkelijk „drie-dik" op kunnen staan, er is een flink schot langs den buiten kant, zoodat men er niet zoo doorwaait als op de andere nieuwe ponten en het op- en afgaan is gemakkelijk. Althaxxs voor de voetgangers en de wielrijders. Maar nu zijn wij aangeland bij den steen des aanstootsde kleppen. We zouden haast willen zeggen: het kleppen-vi'aagstuk, dat haast zoo oud is als het pontveer zelf. Wat een misere heeft men al niet met die kleppen gehad. En bij deze pont is het al weer misère. Erger dan ooit. Want is het op- en afgaan voor voetgangers en wielrijders gemakkelijk, voor rij- en voertuigen en vooral voor auto's is deze manipulatie buitengewoon lastig. Door den bijzonderen vorm van de kleppen lijkt het wel, of de auto's een sprong maken om op de pont te komen en denzelfden indruk krijgt men bij het afrijden. De bestuurders moeten dan ook uiterst voorzichtig te werk gaan, willen ze er zonder gebroken veeren of andere schade af komen. Het is zelfs al eens gebeurd, dat een auto midden op de klep vast bleef zitten! De fout van de kleppen is, dat ze te kort zijn. voorts dat de bovenkant vrij sterk afgerond is, zoodat men zou kunnen zeggen, dat er een hindernis genomen moet worden, om op het dek of daar af te komen. De autobestuurders Op het Belgische vliegveld Haeren stortte, zooals wij gemeld hebben, een militair vliegtuig op een loods neer, waarbij de bestuurder om het leven kwam. Het toestel ging in vlammen op en de loods brandde uit met twee zich daarin bevindende .machines. Door onze lens gesnapt I TT1 M. W. HELLEMONS. De heer M. W. Hellemons, directeur der Arbeidsbeurs en leider van het gemeentelijk orgaan der ai'beiïdsbemiddeling werd gebo ren 7 October 1896. Voordat de heer Hellemons thans bijna zes jaar geleden in deze functie werd be. noemd was hij adjunct-commies bij de Ar beidsbemiddeling te Dordrecht. De heer Hellemons was nog maar juist den 30-jarigen leeftijd gepasseerd, toen Velsen's Raad uit een groot aantal sollicitanten in zijn huidige verantwoordelijke functie be noemde. Des te moeilijker was deze betrek king, omdat het hier een geheel nieuwe gold, aangezien de heer Hellemons als eerste direc teur van het toen in het leven geroepen in stituut werd aangesteld. Dank zij de rijke ei- varing door hem m zijn vorige betrekking op gedaan is het den heer Hellemons mogen gelukken, het door hem geleide instituut tot een instelling te maken die een belangrijke schakel vormt tusschen werkgever en werk- nemen. Alle belangrijke bedrijven en in dustrieën in onze gemeente bedienen zich van de gemeentelijke arbeidsbeurs voor het aanstellen van ai-'oeidskrachten Ook ten aanzien van een andere zaak heeft de heer Hellemans verdienstelijk werk ver richt en die het gevolg is van de groote werk loosheid in onze gemeente, n.l. het plaatsen van werkloozen bij de Rijks en de gemeente lijke werkverschaffing. Vooral in de begin, periode leverde het uitzenden van werkloozen naar de Rijks werkverschaffing veel moeilijk heden op en het is ongetwijfeld aan het tact volle beleid van den heer Hellemons te danken dat deze uitzending tenslotte geen moeilijk heden meer opleverde. De heer Hellemons is secretaris van de IJmuider Reddingsbrigade en verricht ook op dit terrein veel nuttig werk.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 1