Groote twee-stuks actie. Publiek toegankelijke lokalen. Het V olkenbondsleger voor het Saargebied. Kou op komst? BEVERWIJK RAADSVERGADERING loco-burgemeester, wethouder J. F. Braun, WOENSDAG 12 DECEMBER '34 van het voorfcteil van B. en W. om aan Ged. De Decembermaand is voor de post een zeer drukke maand. Duizenden pakjes en pakketten moet „tante Pos" bezorgen. Een taak, haar wel toevertrouwd. Staten te verzoeken de gemeente ten opzichte van de jaarweddenregeling van burgemees ters, secretarieën en ontvangers te plaat sen in de negende klasse en tegen den datum van inwerkingtreding '1 Oct, 19341 ernstig bezwaar te maken verklaarde de heer J. de Bruin zijn steun te zullen laten afhangen van de maatregelen, die B. en W. denken te nemen ten opzichte van de herziening dei- salarissen van de ambtenaren en de werklie den. Spr. wilde zich wel accoord verklaren met de door Ged. Staten ontworpen salaris regeling, maar het verzoek tot plaatsing m de negende klasse wenschte hij ate houden tot bij de behandeling der begrooting. De heer Eij king was van oordeel, dat het beier was met een verzoek om rangschik king in en hoogere klasse te wachten tot de fusie met de gemeente Wijk aan Zee en Duin een feit zal zijn. De heer Maters meende, dat in de om standigheden geen verandering is gekomen. Hij vond er geen bezwaar tegen het voorstel van B. en W. aan te nemen. De heeren Visser, E ij king en deBruin gaven er de voorkeur aan het voorstel van B. en W. te splitsen. Zij wilden den Raad in de eerste plaats een uitspraak laten doen over de door Ged. Staten gezonden ontwerp-regeling. De Raad besloot daaraan zijn goedkeuring te hechten onder beding evenwel, dat de rege ling eerst in werking zal treden, wanneer zij de koninklijke goedkeuring heeft verkregen. De heer De Bruin stelde voor met het tot Ged. Staten te richten verzoek, om de ge meente in de 9de klasse te plaatsen te wach ten tot de behandeling der begrooting 1935. Dit voorstel werd met 5 tegen 8 stemmen ver worpen. Met 9 tegen 4 stemmen besloot dc Raad overeenkomstig het voorstel van B. en W. Ged. Staten te verzoeken de gemeente in de 9de klasse te rangschikken. Op voorstel van B. en W werd verder nog besloten de rente van de gelden, welke onder eerste hypothecair verband werden verstrekt aan een aantal debiteuren der gemeente ten behoeve van particulieren woningbouw van vijf pet. te verlagen tot 4 1/2 met ingang van 1 Januari a s. B. en W. legden vervolgens aan den Raad over de beantwoording van de door den heer J. Visser gestelde vragen betreffende de tarie ven voor gas en electriciteit. De heer Visser was teleurgesteld over de wijze, waarop deze vragen beantwoord zijn. Vroeger werden de antwoorden op vragen van raadsleden gepubliceerd. Spr. hoopte, dat van deze gewoonte niet meer zou worden afgewe ken. Spr. was ook niet voldaan over het antwoord van B. en W. op zijn vraag hoe de verhouding was tusschen de bedrijven en de winkeliers. Het is spr. bekend, dat er juist onder de win keliers ontstemming bestaat tegen de inge voerde spertijden. Velen hunner hebben daar over klachten ingediend. De tijd van de groote winsten uit de bedrijven is voorbij, zei spr. De winkeliers zullen trachten andere maatregelen te nemen, die tot schade van het bedrijf zullen zijn, wanneer tegenover de winkeliers geen soepeler houding wordt aangenomen. De interpellatie was hiermede gesloten. Aan den heer M. J. F. Ehrbecker, hoofd van de o.l. school no. 1 werd op zijn verzoek met ingang van 1 Maart 1935 ontslag verleend wegens zijn benoeming tot hoofd eener school te Haarlem. Op verzoek van Ged. Staten werd een wijzi ging gebracht in het raadsbesluit van 10 Juli 1934 met betrekking tot het aangaan van een tijdelijke geldleening voor het bestrijden van de kosten der werkverschaffing. Een adres van de besturen der slagersver- eenigingen in den Keuringskring Beverwijk met verzoek de keurloonen te verlagen werd om prae-advies in handen van B. en W. ge steld. Bij de rondvraag deelde de heer Visser mede. dat hij een voorstel zal indienen om gebruik te maken van het aan den Raad ver leende recht om een lid af te vaardigen in het bestuur van de plaatselijke afdeeling van het Ned. Roode Kruis. Dit recht heeft de raad zich voorbehouden, toen hij in 1925 besloot, de af deeling een subsidie te verleenen van f 8.000 per jaar gedurende 25 achtereenvolgende jaren ten behoeve van de exploitatie van het Roode Kruis Ziekenhuis. Het was spr. namelijk geble ken, dat de burgerij niet tevreden zou zijn over het beheer van dit Ziekenhuis. De heer E ij k i n g zei, dat in het bestuur van de plaatselijke afdeeling van het Ned. Roode Kruis een goede harmonie bestaat, Spr. vroeg den burgemeester eens een onderzoek in te willen stellen. In verband met de schorsing van tewerkge- stelden bij de gemeentelijke werkverschaffing deelde de heer DeBruin mede, dat de Dire^ teur van openbare werken aan het hoofd staat van de werkverschaffing en dat de contro leurs en opzichters van de Ned. Heidemaat schappij, die belast zijn met de uitvoering van het werk, aan hem ondergeschikt zijn. De voorzitter sloot daarna de vergadering. KRACHTSPORTVEREENIGING D. O. K. Naar wij vernemen, zal onze plaatselijke krachtsportvereeniging D.O.K. binnenkort een interessante wedstrijd houden, welke op 5 Jan. a.s. verwerkt zal worden. De kampioenschappen van West-Nederland worstelen, welke in December 1933 wegens het vergevorderde uur uitgesteld werden, worden dan verwerkt. Tevens zal er dien avond door de beste gewichtheffers van Ne derland getracht worden verschillende records te breken. Gezien de zeer goede resultaten, welke op de laatst gehouden wedstrijden bereikt zijn. zullen verschillende athleten hiertoe in staat kunnen worden geacht. Onderstaande worstelaars en gewichtreffers zijn daarvoor uitgenoodigd: P. Caffa, Den Breda, J. Boterbloem, Haarlem, F.- Stastra, Rotterdam, Beukens. Amsterdam, J. Mutsaers, Eindhoven en A. Burger Beverwijk. Indien de tijd het toelaat zullen er ook nog verschillende revanche-wedstrijden in enkele afdeelingen worstelen worden gehou den. BEVERWIJK'S GEMENGD KOOR. Voor het tweede winterconcert, dat het Beverwijk's Gemengd Koor onder leiding van den heer Louis Stiens zal geven, is een zeer aantrekkelijk programma samengesteld. Het koor zingt o.a. „De Lente komt", van Jacob Hamel. .^Zondagmorgen" van Jac. Bonset, „Avé Maria" van Jac. Arcadelt, ,,'t Liedje van den Veerman" van Fred. Roeske. „Kerst lied" van B. Diamant en „Die Vesper" van L. von Beethoven. De Kennemer Orkest Vereenlging, eveneens onder directie van den heer Stiens. speelt o.a. de Serenade van Widor, de ouverture „Jean de Paris" van Boildieu, de Internationale Suite van Tschaikowsky en „Die Dorffsch- miede" van Fucik. De bekende violist Boris Lensky treedt in dit concert als solist op. Koor en orkest besluiten het concert met een gezamenlijke uitvoering van de bekende Straus-wals „Rosen aus dem Süden". Een beroep op de vrouwen en meisjes. De Dames-Crisis-Comité's xan Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin, verzoeken ons opne ming van onderstaanden oproep. Zouden er in Beverwijk cn Wijk aan Zee en Duin niet duizend vrouwen en meisjes zijn, die in verloren oogenblikken een paar kleedingstukken voor onze behoeftige plaatsgenooten zouden willen vervaardigen? Wij hebben het vertrouwen, dat voor dit mooie doel op 1000 medewerksters mag wor den gerekijd. Daarom durven wij. nu de win tertijd is aan gebroken, een beroep doen op allen, die niet tot de zwaarst-getroffenen in dezen crisistijd behooren. Wij gaan een „twee-stuks-actie" beginnen. Ieder, die meedoet, neemt zich voor, ten minste 2 stuks brei- of naaiwerk, groot of klein, in te zenden Alles is welkom, doch vooral boven- cn onderkleeding voor mannen, vrouwen en kinderen. Bijvoorbeeld: kousen, sokken, kinder jumpers kinderpullovers, rokjes, broekjes, directoirs, borstrokkkqken, jongens broeken, jasjes, pakjes, manteltjes, jurken (groot en klein) vrouwenhemden, camisoles, wollen dassen, baby-goed. Alles wordt gaarne vóór 15 Februari 1935 in ontvangst genomen. Voor Beverwijk kun nen de goederen worden bezorgd bij den heer Houtzager, concierge van het veilinggebouw ,,'t Centrum", Koningstrat. Voor Wijk aan Zee en Duin bij mevr. HuenderBosch of Jkvr. Boreel. Op verzoek wordt het ook gaarne afgehaald. Hoe wij op het denkbeeld van deze actie zijn gekomen? Een huismoeder, die zelf nog verleden jaar onze hulp kwam inroepen en zch thans kan redden, verzocht ons belangeloos kleeding stukken te mogen vervaardigen voor ons werk. Dat wij zulks bijzonder op prijs stel den behoeft nauwelijks te worden vermeld. Met vreugde werd haar voorstel aangenomen en toen kwam het idee op. om te trachten een beroep te doen op de hulpvaardigheid van alle vrouwen en meisjes in de beide ge meenten. Wie snel helpt, helpt dubbel! Spoedig hopen wij de eerste resultaten van deze actie te kunnen bekend maken. Laat ons allen de handen ineenslaan! Bij voorbaat hartelijk dank. De veiligheid. De eigenaren van lokalen, in onze gemeente hebben van B. en W. onlangs een schrijven ontvangen, waarin de eischen vermeld ston den, waaraan hun lokalen moesten voldoen. Een en ander stond natuurlijk in verband met het gebeurde te Hilversum. Dat een en ander voor tal van eigenaren de noodige kosten met zich zal meebrengen, is zeker Om ons tot een voorbeeld hier ter plaatse te bepalen, zij ver meld. dat in ..De Weyman" o.a. de kleedkamer achter het tooneel een uitgang naar buiten moeten krijgen de gewone uitgangen van het woord „uitgang", de nooduitgangen van het opschrift „nooduitgang" alsmede van een noodverlichting moeten voorzien worden. Dit wat de lokaliteit van „De Weyman" betreft. Voorts zal de eigenaar als ieder ander tal van algemeene voorschriften hebben op te volgen. Zoo zullen er minstens 2 door den comman dant van de brandweer goedgekeurde snel- blusschers aanwezig moeten zijn. zal tusschen de zitplaatsen en de buitenwanden een pad van 60 c.M. vrij gehouden moeten worden enz. Het vertoonen van normaal films of smal films bestaande uit nitro-cellulose zal alleen worden toegestaan wanneer een cabine aan wezig is. Voor het vertoonen van smalfilms bestaande uit acetaat-cellulose is geen cabine vereischt. maar moet er o.a. rekening mee worden gehouden, dat het toestel niet temid den der toeschouwers mag staan, dat om het toestel een vrije ruimte moet worden gehou den. dat de zitplaatsen in de voor het publiek bestemde zaal stevig aan den vloer bevestigd moet zijn enz. Het komt ons voor, dat de eischen omtrent cabine en aan den vloer bevestigde zitplaat sen oorzaak zullen zijn, dat we hier ter plaat se in onze beschikbare zalen geen filmvertoo- Haag, C. G. Tabak. Beverwijk. C. Kerkhof ningen meer zu"er kriiven. De Nederlandsche deelneming. Het Zaterdag j.l. door den Volkenbondsraad genomen besluit om met behulp van een in ternationale gewapende troepenmacht voor de handhaving van orde en rust in het Saarge bied endaarmee in dit geval in Europa, zorg te doen dragen, is van wel zeer groote beteekenis. Niet slechts uit een praktisch po litiek oogpunt bezien, doch evenzeer om prin- cipieele redenen bestaat er reden voor deze conclusie. En tevens voor de opmerking, dat op deze wijze de Volkenbond toch weer eens duidelijk zijn onschatbare waarde als belang rijk instrument ten behoeve van den interna tionalen vrede demonstreert. Dat durf ik neer schrijven, ook al begrijp ik volkomen, dat er nog altijd wel eenige Nurksen met overigens bij dat menschentype geenszins passende opge wektheid zullen willen opsommen en uitreke nen, hoe groot eigenlijk het debet van den Volkenbond is. Rekensommetje waarbij die Nurksen er gemeenlijk niet voor terugdeinzen tot een allerakeligste balansvervalsching over te gaan! Enfin, elk diertje heeft zijn pleziertje. En dus is het maar het beste onze Nurksen op hun manier verder te laten knoeien en brommen. Wie echter begrijpen, dat het verkeerd ware hun het terrein geheel vrij te laten en dat het dus juist noodzakelijk is de aandacht te vestigen op wat er gelukkig ook nog goeds op dit tranendal valt waar te nemen, zullen met mij het bovenstaande oordeel omtrent de Ge- neefsche beslissing in zake de internationale Vonkenbondspolitie voor het Saargebied ten volle kunnen deelen. Ja waarlijk, daar zal dus nu een Volken bondspolitiemacht straks in dat tot voor zeer kort de internationale gemoederen hevig verontrust hebbend gebied een hoogst nuttig werk gaan doen, in het belang van den vrede. Hoofdbeteekenis van de taak der inter nationale gewapende troepenmacht, die de Volkenbond thans doet samenstellen is, dat zij door haar aanwezigheid alleen reeds, lie den die er anders allicht niet voor zouden zijn teruggedeinst booze, de rechtsorde verstorende plannen ten uitvoer te brengen, daarvan zal afhouden. M.a.w., gelijk binnenstaats norma liter het overgroote deel van hen, die zonder het bestaan van politie, het vermoedelijk met de rechtsorde niet zoo nauw zouden nemen, thans, waar politie waakt, zich rustig blijven gedragen, zoodat de preventieve waarde dezer instelling in dienst der rechtsgemeenschap juist zoo bijzonder groot is. zoo zal nu ook in ternationaal een politiemacht uit gewapen de troepen bestaande eenzelfde nuttige functie internationaal vervullen. De Volken- bondspolitie gaat niet naar den Saar om een al uitgebroken vechtpartij uiteen te jagen en de rechtsorde te herstellen, maar in de aller eerste plaats om verstoring dier orde te voor komen. En nu geldt zeker ook hier, dat voor komen nog altijd beter is dan genezen. Bij zijn besluit heeft de Volkenbondsraad zich o.m. laten leiden door de overweging, dat al veel eerder erkend moest worden, dat in geval er in het Saargebied zeer ernstige bot singen mochten ontstaan, de plaatselijke Saarlandsche politie (zelfs na nog eenige ver sterking te hebben ondergaan als thans ook heeft plaats gevonden sinds „de bloedtrans fusie" met eenige neutrale politiemannen) niet voldoende bij machte zal zijn om dan de orde te herstellen. Vandaar, dat van 1926 af reeds is uitgemaakt, dat waar het toch o.m. tot de plichten der door den Volkenbond be noemde, aan hem verantwoordelijke Regee- ringscommissie over het Saargebied behoort, voor handhaving der orde en veiligheid in het SaarbekkL'n te zorgen, deze Commissie bevoegd zou zijn )/i een dergelijk noodgeval de dichtst bij gelegerc militaire troepen dat waren en zijn in dl, geval, Fransche troepen te hulp te roepen. Nu was het wel duidelijk, dat ook al zouden dan die Fransche militairen louter en alleen in dienst der Regeeringscommissie, dus ten slotte in dien van den Volkenbond hebben te ageeren, de kans op toeneming der spanning, en zoodoende allicht op het ontstaan van voor den ganschen Europeeschen vrede hoogst ge vaarlijke Fransch-Duitsche verwikkelingen, aanmerkelijk grooter zou worden, zoodra Fran sche troepen in het Saargebied zouden gaan optreden. Ook al mochten zij dit dan doen onder Volkenbonds-auspiciën. Dus viel er alles voor te zeggen, naar een andere oplossing van dit probleem te zoeken. Die heeft men nu gevonden in den vorm van een Volkenbonds-macht, samen te stellen uit contingenten van Engeland. Italië, Zweden en Nederland. Om de zooeven al aangeduide prak- tisch-politieke redenen is dit besluit zeer ge lukkig te noemen. Maar niet minder op grond van het juiste principe, dat er een Volken- bondstaak te vervullen valt en dat daarom een Volkenbondsmacht hiermee belast dient te worden. De zwakte van den Bond is meer dan eens precies gebleken te zijn, dat hij niet beschikt over politie, tenslotte onontbeerlijk om de rechtsorde te helpen beschermen, te hand haven of te herstellen. Wat dit laatste be treft, het is waar, er bestaat zoo iets als het zgn. sanctie-artikel (art. 16 van het Hand vest) inhoudende, dat in geval een Bondslid in strijd met de overigens op dit punt in het Handvest vastgelegde verplichtingen, zonder eerst een vreedzamen weg bewandeld te hebben, tot den oorlog tegen een ander lid overgaat, de Raad aan de verschillende Re geeringen aanbeveling doet nopens de effec tieven te land, ter zee of in de lucht, waar mee zij voor zich zullen bijdragen tot de strijdkrachten bestemd om de Bondsplichten te doen eerbiedigen. Maar praktisch ont breekt er aan de uitwerking dezer bepaling J SCHEEPVAARTBERICHTEN HOLLAND—AMERIKA LIJN. Breedijk 10 (n.m.) van Rotterdam te Phi ladelphia. Delftdijk, Vancouver n. Rotterdam 8 (n.m.) van Los Angeles. Damsterdijk, Vancouver naar Rotterdam, 9 te Avonmouth Statendam, 11 van Rotterdam n. New-York. Lochmonar 7 van Vancouver naar Rotter dam. Nebraska Rotterdam n. Vancouver 10 v. San Francisco. Bilderdijk New-York naar Rotterdam 9 (5.34 n.m.) 509 mijl W.Z.W. van Valentia. HALCYON LIJN. Stad Dordrecht 11 van Vlaardingen naar Bagnoli. Stad Vlaardingen 11 v. Vlaardingen n. Nar vik. Rozenburg 10 van Ipswich n. W.-Hartle- pool. Stad Zaltbommel 10 van Palermo te Huel— va, voor Rouaan. Stad Haarlem Rotterdam naar Servola 10 van Oran. Stad Zwolle Antwerpen naar Lissabon pass. £0 Beachy Head. nog heel wat enzij slaat alleen op de ge-' vallen waarin de verplichtingen reeds ge schonden zijn. de rechtsorde dus reeds ver stoord is, terwijl juist een niet minder nut tige politietaak gelegen is in het voorkomen daarvan. Dit laatste nu heeft juist in de eerste plaats de naar het Saargebied gaande Vol kenbondsmacht te doen. Ook Nederland zal een contingent ter be schikking stellen. Gelukkig, want nu men op ons een beroep deed. zou het al van zeer bene pen standpunt getuigen, zoo wij de uitnoodi- ging hadden afgeslagen. Als goed lid van den Volkenbond, als een lid, dat zoo gaarne wil bijdragen tot versterking der internationale rechtsorganisatie, was het onze moreele plicht wij waren en zijn vrij om in een dergelijk geval te weigeren op het verzoek in te gaan. Voor wat, hoort wat. Wie de voor- deelen eener organisatie wenscht te genie ten, dient ook bereid te zijn daarvoor offers te brengen. Walmeer men het dus als een offer beschouwt, dat wij door deelneming van een Nederlandsch contingent mariniers (vrijwilligers) een offer brengen omdat het tcch misschien wel eens mogelijk zou zijn, dat er achteraf eenige internationale verwik keling uit zou voortvloeien, dat men ons n.l. op grond dezer deelneming in het een of an der land boos zou aankijken den dusdanig vreesachtigen kan overigens de wetenschap, dat de twee het naast bij het heele geval be trokken staten, Duitschland en Frankrijk met de troepenzending naar de Saar accoord gaan, tot troost strekken dan zeg ik, dat een dergelijk offer volkomen op zijn plaats is. Wie hiertoe niet bereid is, doet beter uit den Volkenbond te treden, de voordeelen van het bestaan van dien Bond totaal negeerende. Hij moge er zich dan mee vergenoegen, dat men aldus een richting zou inslaan, die nu juist voor mogendheden als Nederland de grootste gevaren in zich zou bergen. Nederland's deelneming was ook van breed politiek standpunt bezien vooral mede hierom zoo gewenscht, omdat Engeland thans breekt met de te lang aangenomen houding, dat het liefst buiten mededoen aan een collectieve actie bleef. Het behoeft wel geen betoog dat dit overstag gaan der Engelschen èn voor den Volkenbond èn voor ons, met het oog op wat van Britschen kant te verwachten valt, zou ooit ons land bedreigd worden, van de groot ste beteekenis mag heeten. Ook om deze re den zouden wij al heel onverstandig doen, indien wij ons afzijdig hielden. Dat Nederland thans het zijne voor de in ternationale politiemacht in dienst van den Volkenbond zal bijdragen, zal allen, die reeds vóór den wereldoorlog, dank zij den onverge- telijken van Vollenhoven, zijn gaan beseffen, hoezeer de internationale samenleving behoef te heeft aan internationale rechtsorde, te be veiligen door internationale politie, wat dan op den duur de nationale weermachten zal kunnen, ja zal moeten doen verdwijnen, nog een bijzondere voldoening schenken. Hier staat dus in een hoogst belangrijk geval te gebeuren, de verwezenlijking van wat een groote, vérziende geest als van Vollenhoven met zijn schitterend vernuft en niet minder schitterende pen bepleit, geprofeteerd heeft. De Nurksen en hun bondgenooten, de mannen „met de beide beenen op den bodem der rea liteit", zij wisten het beter en die Leidsche prof, nu ja, die mocht een geleerd man zijn, wat hij verkondigde was slechts theorie van een idealist. O foei, welk een vonnis. Immers, een idealist staat niet met beide beenen op den bodem dier beroemde realiteit en dus was heel de leer van een v. Vollenhoven op den keper beschouwd, niets waard. Zoo redeneerden, tot zelfs nog voor zeer kort, het gros van het slag lieden, dat met al dergelijke praatjes de wereld nooit één stap vooruit heeft kunnen brengen en dat ook nooit zal doen. Thans echter zullen de heeren met de beide werkelijkheidsbeenen en hoe zij zich verder gelieven aan te duiden, toch wel even anders moeten piepen. Want niet aan hen, doch aan een van Vollenhoven is de zege: zijn uur is aangebroken. En zijn land zal nu mede vervullen wat hij eens noemde: roeping van Holland. Dl'. E. v. RAALTE HOLLAND—AFRIKA LIJN. Heemskerk (thuisreis) 10 te Duinkerken, vertrekt 12 (n.m.) Kilpfontein (uitreis) 11 (1 n.m.) van Suez. Boschfontein (uitreis) 10 (2 n.m.) van L. Palmas. Meliskerk 11 v. Amsterdam n Hamburg. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Reggestroom 11 van Amsterdam naar Hamburg. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Gaasterkerk ,(uitr.) 11 te Port Said. Zuiderkerk (thuisreis) 11 van Sjanghai. JAVA—NEW-YORK LIJN. Tabinta, Batavia naar New-York pass. 10 Gibraltar. Kota Radja 8 van New-York to Batavia. Phemus Java naar New-York 8 te Bos ton. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tjinegara 9 van Shanghai te Hongkong Tjisalak 10 van Java te Manilla. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Costa Rica 9 van Curacao naar Pto Ca- bello. Fauna 10 van Port au Prince naar Kaap Haitien. Irene 11 van Kopenhagen te Amsterdam. (In den staat. New York is plot seling een heftige koude ingeval len, die zelfs slachtoffers heeft geëischt.) Het seizoen is goedertieren En behandelt ons heel zacht. Onze vorst, die mag regeeren. Maakt geen misbruik van zijn macht. Als de dekking, die wij dragen. Al een regenjas moet zijn. 't Hoeft dan toch ook maar niet dikker En ik vind het zoo wel fijn. Maar nu komt van d' overzijde Een bericht vol kil alarm, Zooals daar de koude huishoudt, Maakt zij 't volk het leelijk warm. 't Minste wat men daar kan 'zeggen Is: 'k heb leelijk kou gevat, New York heeft in vele jaren Zooveel kou-boys niet gehad. En je denkt hier wat onrustig, Waait dat strakjes over zee? Krijgen wij. als meer gebeurd is, Nog een staartje daarvan mee? Ons vei'langen vliegt naar elders: Wat uw naam ook wezen moog'. IJsland, stuur ons een depressie. Houd de thermometer hoog! P. GASUS. Conversie van leeningen. Benoe mingen. De jaarwedden van den burgemeester, den secretaris en den ontvanger. Gas en electriciteit. Het Roode Kruis. Dinsdagavond vergaderde de gemeente raad onder voorzitterschap van burgemeester Mi'. H. J. J. Seholtens. De raad was voltallig. Na vaststelling der notulen werd besloten tot conversie van de navolgende geldleenin- gen: 4 3/4 pet. geldleening 1926 per resto groot, f 162.000; 4 3/4 pet. geldleening 1926 per resto groot f 136,800; 4 7/8 pet. geldleening 1929 per resto groot f 146.500; 4 1/2 pet geldleening 1926 per resto groot f 311.000; 4 1/2 pet. geldleening 1928 per resto groot f 374.000, in een geldlee ning, groot f 685.000 aan te gaan met de Rijkspostspaarbank tegen een rente van 4 1/2 pet. en een geldleening groot f 445.800, aan te gaan met het Algemeen Burgerlijk Pensioen fonds tegen een rente van 4 14 pet. Vervolgens besloot de Raad op voorstel van B. en W. tot het aangaan van een nieuwe rekening-courant-overeenkomst tot een be drag van f 100.000 en tot het sluiten van een kasgeidleening groot f 200.000 tegen een rente van 2 pet. met de Bank voor Ned. Gemeen ten. Benoemd werden tot leerares in de vak ken van voortgezet lager onderwijs aan de Huishoud en Industrieschool mevr. J. M. Son- neveltvan Mensch, voor den tijd van één jaar; met ingang van den cursus 19341935 in tijdelijken dienst tot leeraar in rechtlijnig en bouwkundig teekenen de heer W. van Dijk en met ingang van 1 Januari tot leeraar in electrotechniek en natuur- en werktuigkunde aan dezelfde onderwijs inrichting de heer Ir. J. A. Portengen. De heer J. de Bruin (S.D.A.P.) verzocht B. en W. in het vervolg ook rekening te wil len houden met de jonge bevoegde leerkrach ten. Een der thans benoemden geniet name lijk een behoorlijk pensioen. De voorzitter antwoordde dat de benos^ ming in tijdelijk dienstverband geschiedde B. en W. zullen echter met den geuiten wensch van den heer De Bruin rekening hou den Bij de behandeling onder leiding van den Medea 10 van West-Indië te New-York. Van Rensselaer 9 van Curasao naar Pto. Cabello. Ulysses Rotterdam naar Tanger pass. 9 Dungeness. Saturnus Amsterdam naar Barcelona p. 10 Wight. Calypso 10 van Lipari naar Messina. Pluto 11 van Odense naar Stettin. Hebe 11 van Kopenhagen naar Gdynia. Juno 11 van Setubal naar Amsterdam. Rhea, Lissabon naar Melilla p. 11 Gibral tar. Orestes, 10 van Stamboul naar Gon- stantza. Berenice 10 van Danzig n. Kopenhagen. Titus Rotterdam n. Alexandrië p. 9 Dunge ness. Cottica, Paramaribo naar Amsterdam 11 (7 v.m.) van Plymouth via Havre. Hermes 11 van Amsterdam naar Bremen. Perseus, 11 vap Stettin te Amsterdam. Venezuela 11 van West-Indië te Amster dam. KON. HOLLANDSCHE LLOYD Waterland 10 van Amsterdam te B.-Ayres. Flandria (uitreis), 10 Dec. van Rio Janeiro. Montferland 11 i. B.-Ayres te Amsterdam. ROTTERDAMSCHE LLOYD Modjokerto (uitreis) p. 10 (10 v.m.) Finis- terre. Indrapoera (uitreis) 10 van Belawan. Kota Nopan (thuisreis) 11 (5.30 v.m.) te Londen. Kota Baroe 11 v. Rott. n. Batavia via Antw. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN Alpherat Rotterdam n. B.-Ayres p. 9 Ma deira. Aldabi (thuisreis) 10 van Montevideo. Alcyone (uitreis) 10 te Montevideo Alwaki 11 van Hamburg naar Rotterdam. Alchiba (thuisr.) p. 10 Ouessant, 12 (6 v.m.) verwacht. SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN Kota Inten 8 van New Orleans n. Calcutta. Silverwillow New-Orleans n. Calcutta 9 te Lorenzo Marques. Silverash, Calcutta n. Vanvouver 7 te Los Angeles. Silverguava, Vancouver n. Calcutta, 8 v. Be lawan. Silverbelle, Calcutta n. Vancouver 8 v. Sin gapore STOOMVAART MIJ. OCEAAN Memnon 8 te Kobe, voor Rotterdam. Eurybates 11 van Batavia te Amsterdam. Menelaus, Japan naar Rotterdam 10 te Dairen. Agamemnon, Japan n. Rotterdam, via Lon den p. 11 Prawle Point. City of Florence Dairen n. Rotterdam 9 v. Hongkong, Laertes, Batavia n. Amsterdam 10 te Londen City of Evansville 10 te Shanghai voor Rot terdam. Titan, Rotterdam n. Japan 10 van Penang. Patroclus 8 van Yokohama n. Rotterdam. Melampus Amsterdam naar Batavia 9 (4.49 n.m.) 15 mijl W. van Niton. City of Bagdad Japan n. Rotterdam 10 v. Colombo Sarpedon Japan n. Rotterdam p. 11 Perim. STOOMVAART MIJ NEDERLAND Poelau Laut (thuisreis) 10 van Colombo. Marnix van St. Aldegonde (uitreis) 11 te Port Said. Saleier (thuisreis) 10 van Bilbao. Tanimbar (uitreis) p. 10 Ouessant Weinig vreemde schepen. Het is opmerkelijk, dat in den laatsten tijd zoo weinig vreemde stoomschepen naar hier komen om bij de Hoogovens een volle lading ijzer in te nemen. Het zijn hoofdzakelijk de schepen der vaste lijnen, die op hun uitreis van Amsterdam hier partijen bijladen. Motorschade. Het Nederlandsche motorschip Quo Vadis, van Ljusne met hout naar Exeter bestemd, is hier binnengcloopen wegens motorschade, wel ke hier wordt hersteld.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 5