Kinderzegels. KERSTINZAMELING. Door de R.K. Padvinders wordt deze week een rondgang gemaakt door onze plaats om een Kerstinzameling te houden voor.de armen der gemeente. Zoowel giften in natura als kleedingstukken worden dankbaar aanvaard. R.K. VOETBALVEREENIGING A. D. O. Om kerkelijke reden is voor Zondag a.s. het geheele programma uitgesteld. TUINBOUWCLUB. De tuinbouwclub V.Z.O.D. alhier zal Woens dag 19 December een excursie houden naar de Fordfabrieken te Zaandam. Tot en met Zondag kunnen de leden zich opgeven bij den voorzitter en den secre taris. SANTPOORT Een Wild-West"drama. Een koe op hol. Gistermiddag voerde een knecht van een on zer plaatselijke slagers een koe met zich mede aan een touw. Het dier, niet wetend, wat het te wachten stond, liep kalm met zijn geleider mee. totdat het schrok van een passeerende autobus. Hierdoor werd het zoo wild. dat het zich in den tijd van een oogeriblik had losge rukt. Buiten zich zelf van schrik, dreigde de koe ieder, die haar tot staan wilde brengen, te „torpedeeren". Na van een paar voortuintjes van huizen aan den Hagelingenveg de hekjes te hebben vernield, rende ze den tuin van den bloemist T. aan de Kweekerslaan op. waar ze kris-kras over diens met riet gedekte bloem bollen liep. Pogingen om haar te overmeeste ren, wees de koe met de meeste beslistheid van de hand, of liever van den kop, want een ieder, die haar naderde, hield zij dreigend haar gebogen kop voor. Een harer achtervol gers dreigde zij, toen hij over een greppel viel, zelfs onder den voet te loopen, toch nog juist bijtijds wist het slachtoffer op te staan. Inmiddels was ook de gemeente-politie ge arriveerd. Op kalme wijze wist deze de koe vrij dicht te naderen. Toen rende het zich zelf niet zijnde dier op den agent aan, waarna deze schoot. Schijnbaar ongedeerd rende de koe nu naar den achterkant der huizen, die aan den Biezenweg staan. Hier hing waschgoed te drogen en weldra had de koe zich den kop met een stuk wit linnengoed getooid. Betee- kende dit, dat ze zich wilde overgeven, of tot onderhandelen bereid was? Het leek er niet op. Nadat nogmaals een schot niet het ge- wenschte resultaat had gebracht, rende het arme dier de Kweekerslaan over om via eenige tuinen te trachten den Rijksweg te bereiken. Nogmaals hoorden we revolverschoten. Nog viel de koe echter niet neer, maar ze werd ten slotte toch gegrepen door een paar krachtige handen. Toen keerde de rust in de hevig ver ontruste omgeving weer terug. INBRAAK. In den nacht van Dinsdag op Woensdag hebben ongewenschte gasten een bezoek ge bracht aan de consumptietent, die op het voet balterrein der vereeniging „Santpoort" staat. Consumptie-artikelen konden niet worden meegenomen, omdat ze niet aanwezig waren, maar wel ontfermde men zich over een drietal petroleumstellen en een emmer. Voor den eigenaar, den heer M., een schadepost je. WIJK AAN ZEE VERGADERING R. K. VOETBALVEREENI GING „EXCELSIOR". In café „de Zon" vergaderde „Excelsior" on der voorzitterschap van den heer N. de Boer. Behalve eenige aangelegenheden van internen aard, werd o.a. ook 't feit herdacht dat juist dien dag de vereeniging vijf jaar bestond. Be sloten werd de leden en begunstigers in 't be gin van 't komende jaar een feestavond aan te bieden. De heeren Fr. v. d. Mey; Alb. v. d. Mey; L. Schelvis; Chr. Durge en N. v. der Mey werden als leden der elftal-commissie gekozen. DONDtküAG 13 DbCtMbbR 1934 Geen verlaging der indirecte belastingen. Opheffing bankgeheim niet te verwachten. De Omzetbelasting op gas en electriciteit. Verlaging van de indirecte belastingen is voorshands met het oog op den toestand van 's Rijks financiën niet mogelijk, aldus zegt Minister Oud in de Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer inzake de begrooting van het departement van Financiën. Tegen het tot stand brengen eener com pensatie door verhooging van andere belas tingen, met name inkomstenbelasting en suc cessierecht, of door een heffing ineens van het vermogen, bestaat bij den minister over wegend bezwaar. Voor de motiveering van zijn zienswijze verwijst hij naar wat hij daar over gezegd heeft bij de algemeene beschou wingen in de Tweede Kamer. Ook de minister is er van overtuigd, dat nog steeds belangrijke bedragen aan inkom stenbelasting en vermogensbelasting worden ontdoken. Naar aanvulling en verbetering van de controlemiddelen wordt dan ook steeds gestreefd. Niettemin is van hem een voor stel tot opheffing van het z.g. bankgeheim niet te verwachten. Het nemen van maatregelen tegen Neder landers, die zich door vestiging in het buiten land aan hun financieele verplichtingen jegens den Nederlandschen staat onttrekken, acht de minister voorshands niet noodig, nu van een kapitaalvlucht van eenige beteekenis tot dusver nog niets is gebleken. Hij blijft echter vootdurend aan deze zaak zijn aandacht wijden. Omzetbelasting. Tegenover de Kamerleden, die van meening waren dat de geringe opbrengst der omzet belasting mede een gevolg was van een zeer onvoldoende toerusting van den belasting dienst, betoogt de minister dat dit z.i. niet het geval is en dat bij de inwerkingtreding van de wet geen andere handelwijze gevolgd kon worden. Het komt den minister voor. dat er eenig misverstand bestaat met betrekking tot het door hem ingenomen standpunt inzake de heffing van omzetbelasting wegens leverin gen van gas en electrische energie. Dat de gas- en electriciteitsbedrijven in de gelegenheid zijn gesteld gebruik te maken van vergunningen ingevolge art. 4 der wet, is niet geschied om deze bedrijven toe te staan, de belasting te betalen, over de waarde, die de goederen onmiddellijk na de productie hebben, doch alleen om fiscaal-technische redenen. De minister kan dan ook geen aanleiding vinden om van het ingenomen standpunt terug te komen. Dat de gemeentebedrijven door deze toepassing der wet in ongunstiger positie komen dan de particuliere bedrijven, kan de minister niet inzien. De minister zou de grens voor vergoedin gen aan de Ned. Middenstandsbank wegens garantie voor verliezen op credieten verleend nader op 3 1/2 millioen gulden willen bepalen. Van dit bedrag zal dan in ieder geval ten minste 2 millioen gulden kunnen worden be stemd tot dekking van eventueele verliezen op eerst in den laatsten tijd verleende cre dieten. AGENDA BEVERWIJK ST.-NICOLAASFEEST VAN „PLAN WEST". Voor de winkelierscombinatie „Plan West" was Woensdagmiddag het „laatste bedrijf" aangebroken van de door haar op zoo succes volle wijze gevoerde St.-Nicolaaseamoagne Ruim 300 kinderen bevolkten de groote zaal van het Kennemer Theater, dat den gan sehen middag van het feestgedruisch dei- jeugdige bezoekers vervuld was. Het bestuur had zich weer beijverd om de zalen tiptop voor elkaar te krijgen en had niets onbeproefd ge laten de jeugd een prettigen middag te be zorgen. In de eerste plaats was Sint-Nicolaas zoo vriendelijk geweest zijn vertrek naar Spanje nog een dag uit te stellen, teneinde het feest met zijn gewaardeerde tegenwoor digheid op te luisteren. De Sint en zwarte Piet werden met de gebruikelijke liedjes ont vangen. Hij sprak de kinderen vriendelijk toe en deelde onder daverende toejuichingen mede, dat hij ook nog cadeautjes en lekkers had overgehouden van zijn groote uitdeeling op zijn naamdag. En dat was niet weinig, want naar later bleek, werden alle kinderen nog ruimschoots voorzien van diverse heerlijkhe den. De heer Marx vertoonde een paar leuke teekenfilmpjes en toen kwam er een echt ca baretgezelschap met een echten conferen cier, die de kinderen op een zeer aangename manier wist bezig te houden. Zij hebben dan ook volop genoten van de verscheidene mooie nummers van het programma. De vertooning van de poppenkast was het hoogtepunt na tuurlijk, want daarbij kon de jeugd weel de zoo plezierige luidruchtige medewerking verleenen. Het is onbegrijpelijk, dat de mu ren van het Kennemer Theater na den af tocht van Jan Klaassen geen scheuren ver toonden. Maar de jongens en meisjes geno ten volop en per slot van rekening was het dan ook een kinderfeest. Alles slaagde uitste kend en „Plan-West" had voor de zooveelste maal de kinderen weer aan zich verplicht. En wie de jeugd heeft, heeft ook de ouders, is de verstandige redeneering van het be stuur. Zoo was deze feestelijke middag een waar dig besluit van deze welgeslaagde actie. «IDOOD WATER" IN HET KENNEMER THEATER. Zaterdagavond vangen in het Kennemer Theater de vertooningen aan van het Ne- derlandsehe filmwerk „Dood Water", bekroond met een der groote prijzen van Italië. In het jaar 1667 rijpten de eerste plannen tot drooglegging van de Zuiderzee. In de twintigste eeuw zijn de werkzaamheden van de droogmaking aangevangen en in het jaar 1934 is de geschiedenis van de drooglegging- in beeld gebracht. De rolverdeeling is als volgt: Jan Musch als Willem de Geus; Teo de Maal zijn knecht Jaap de Meeuw, Betsy RanucciBeekman als Aaf de Meeuw, Jaap's moeder; Arnold Maré als Dirk Brak; Max Croiset als Jan Brak, zijn zoon; Helga Gogh als Maartje Brak, zijn dochter; Johan Schil t- huizen als Freek en Jules Verstraete als een visscher. Voorts verleenden de visschers van Volendam "aan de totstandkoming van dit filmwerk hun medewerking. De bewoners van de dorpen aan de Zuiderzee kusten, die reeds gedurende vele generaties hun levensonderhoud met de visischerij ver diend hebben, zijn door het bouwen van den dijk grootendeels broodeloos geworden. De Volendamsche visschers zien zich meer en meer beknot in hun bestaansmogelijkheden. De mannen zijn werkloos en brengen den dag door in cafés, waar zij morren over de droog legging, Willem de Geus, een bejaard vis. scher wil toch nog uitvaren en vraagt Jaap, zijn knecht, hem te willen vergezellen. Deze is echter van plan een ander beroep te kiezen en weigert. Hij heeft een betrekking gevonden bij de Zuiderzeewerken. De andere jonge vis schers willen echter niets weten van dit nieuwe beroep en wenschen visscher te blij ven trots alle gevaren daaraan verbonden. In- tusschen heeft De Geus, een der meest ver bitterden, het plan opgevat om de dijk die door iedereen ais vijand wordt beschouwd, te vernietigen door middel van dynamiet. Ge durende de kermis tracht Jaap de andere visschers te overtuigen, dat het ook voor hen het beste is aan den arbeid van de Zuiderzee deel te nemen en daardoor een nieuw beroep te kiezen. Willem de Geus hoort dit gesprek mede aan en besluit zijn voorge nomen plan direct ten uitvoer te brengen. Hij brengt het daarvoor bestemde dynamiet naar z'n schuit, doch Maartje, Jaap's verloofde, heeft het plan ontdekt, waarschuwt Jaap en de overige visschers, die De Geus onmiddel lijk achternagaan. Deze werpt tijdens de ach tervolging de springstof in het water en steekt, zijn boos opzet verijdeld ziende, zijn schuit in brand, bij welke daad hij echter zijn leven moet laten. Deze gebeurtenissen hebben de visschers er van overtuigd, dat het nutteloos is de strijd tegen de dijk verder te voeren en zij besluiten het nieuwe land, dat ontstaat, te bewerken, te beploegen en vruchtbaar te maken voor hun zonen De muziek bij deze documentaire film werd gedeeltelijk uitgevoerd door het concertge bouworkest onder leiding van Prof. Dr. Willem Mengelberg met medewerking van Ernst Busch en de Koninklijke Mannenzangvereeniging „Apollo", Amsterdam. Als tweede hoofdfilm draait in dit program ma „Het schandaal in Boedapest". Wegens den filmavond van het Nut wordt Vrijdagavond in het Kennemer Theater geen voorstelling gegeven. SCHEEPVAARTBERICHTEN KON. HOLL. LLOYD. Zeelandia (uitr.) 12 van Amsterdam. Fandria (uitreis) 11 van Santos. ROTTERDAMSCHE LLOYD Kota Nopan (thuisreis) 12 te Antwerp-. Kota Gede, 12 van Batavia naar Rotter dam. Baloeran (thuisr.) 12 (11 v,m.) van Co lombo. Blitar (uitreis) 12 (2 v.m.) Gibraltar. Kota Nopan (thuisreis) 12 (1 v.m.) van Londen. Modjokerto (uitreis) p. 11 (10 n.m.) Gi braltar. Het overzicht van de groentenveiling. GEEN ONBEVREDIGEND VERLOOP VAN DEN HANDEL. Ofschoon gewoonlijk de dagen na het St Nicolaasfeest voor den groentenhandel niet als zeer gunstig kunnen worden beschouwd, toch viel daarvan in de afgeloopen week wei nig te bespeuren. Het verloop van den handel was over het algemeen genomen nog al bevredigend en de prijzen brachten geen noemenswaardige ver schillen. Wat de aanvoeren betreft zijn de veilingen nog ruimschoots met verschillende pi-odncten bezet in tegenstelling met een vo rig jaar toen de vorst reeds zijn intrede ge daan. Vooral op de Woensdagen nemen de aanvoeren op de veiling sterk af en is het aanbod niet meer van groote beteekenis. Andijvie maakt thans nog een groot deel van den aanvoer uit en kan nog wel als een van de hoofdproducten worden aangemerkt. Door het ruime aanbod van dit product richt te de belangstelling zich in hoofdzaak tot goede kwaliteit en mooi product, wat behoorlijk be taald wordt, doch de mindere soorten in prijs doet terug loopen. De noteeringen liepen dan ook uiteen van 2065 c.t. per kist. Bospeen had een willigen handel en bleef geregeld voor eerste kwaliteit goede prijzen handhaven. De noteeringen liepen naar soort uiteen van 713 ct. per bos. Ook breekpeen had een vlotten handel en besomde voor goe de soort zoo p. m. van 80115 per kist. Spinazie, waarvan de aanvoer niet groot meer is. maakte thans bij het scheiden van de markt betere prijzen en kwam zelfs voor vollegrondsproduct aan prijzen van 5080 ct. per kist. Voor glasproduct bleven de prijzen zich bewegen zoo ongeveer tot ruim f 1 per kist. Sla was in de afgeloopen week weer iets beter te verhandelen voornamelijk de betere kwaliteit was meer gevraagd. De prijzen wis selden van 39—75 ct. per kist of wel voor 25 ct. per stuk. De spruitenhandel bepaalde zich tot het gewone verloop. De grocte verscheidenheid der verschillende soorten brengt meermalen allerlei prijzen naar voren. Ook deze week va- rieeren de noteeringen van 615 ct. per K.G., ofschoon de doorsnee voor goede sort zich wel zal hebben bewogen van 1012 ct. per K.G. Bloemkool ging in kwaliteit en in prijs er nu op vooruit. Voor de beste werd besteed van 710 ct. per stuk minder soort naar verhou ding van 25 ct. Voor boerekool bleven de prijzen geregeld wisselen naar soort van 1530 ct. per kist. Roode en gele kool gaan door het zachte weer niet in prijs vooruit. De prijs was laag. VEREENIGDE VEILINGEN „KENNEMER- LAND" EN VRIJE VEILING. 12 Dec. 1934. Breekpeen per kist f 0.50f 1. Spinazie per kist 4580 cent. Sla per kist 1530 cent. Postelein per kist 1525 cent. Andijvie per kist 2565 cent. Wortelen per bos 710 cent. Pieterselie per bos 12 cent. Selderie per bos 2—3 cent. Prei per bos 411 cent. Tomaten per K.G. 1022 cent. Uien per K.G. 23 cent. Witlof per K.G. 6—14 cent. Wortelen per K.G. 12 cent. Roode kool per stuk 25 cent. Gele kool per stuk 26 cent. Spruiten per K.G. 614 cent. Groene kool per stuk 35 cent. Appelen per K.G. 1620 cent. Knollen per stuk 27 1/2 cent. BOUWVERGUNNINGEN. B. en W. verleenden bouwvergunningen aan de N.V. Bredero's Bouwbedrijf te Utrecht, tot. het bouwen van zes woonhuizen aan het C. H. Moensplein en vier woonhuizen aan de Stumphiusstraat en aan J. Schipper alhier tot het verbouwen van het perceel Zee straat 68. COÖPERATIE „ALGEMEEN BELANG". De Coöp. Broodbakkerij en Verbruiksvereeni- ging „Algemeen Belang" U. A. hield Woensdag avond in de bovenzaal van Hotel „Oud-Mee- renstein" een goed bezochte ledenvergadering, welke voor de eerste maal onder leiding stond van den nieuwen voorzitter den heer Comis. Na opening en vaststelling' der notulen deel de de voorzitter mede, dat voor de controle van de balans en de bijbehoorende rekeningen een accountant was benoemd, overeenkomstig het besluit van de vorige vergadering. Bij de ingekomen stukken was een schrijven van een tiental leden waarin een kwestie werd behandeld betreffende het pensioenfonds Aan de 3 bestuursleden, die in het pensioen fonds zitting hebben, werd opgedragen deze aangelegenheid nader te onderzoeken. Vervolgens deelde de voorzitter mede, dat na ingewonnen notariëel advies de mogelijk heid was gebleken in de statuten de bepaling op te nemen, dat gepensionneerde leden van het personeel geen zitting kunnen hebben in het bestuur der Coöperatie. In verband daarmede was een bestuursver kiezing noodzakelijk, omdat de heer Buissing daardoor als gepensionneerd lid van het per soneel moest worden vervangen. In zijn plaats werd gekozen de heer E. Schelvis. Naar aanleiding van de gevoerde langdurige besprekingen over de boekhouding, zoowel in deze als in de vorige vergadering, deelde de voorzitter mede, dat de Rijksaccountant heeft verklaard, dat de boekhouding van „Algemeen Belang" uitstekend in orde was. Bij de rondvraag deelde de voorzitter op een vraag van een der leden mede, dat uit het be stuur een commissie van drie leden was ge vormd, die de aanvragen van werklooze leden om eenigen tijd gratis brood te mogen ont- STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Enggano 12 v. Amsterdam naar Hamburg. Johan de Witt (uitr.) 12 van Amsterdam. Marnix van St. Aldegonde (uitreis) 12 van Suez. Poelau Roebiah (thuisreis) 12 te Genua. Johan van Oldenbarnevelt (thuisreis) pass. 10 Perim. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Deucalion, Japan n. Rotterdam 12 v. Singa pore. Laetes, 12 van Batavia te Amsterdam. Perseus, Rotterdam n. Japan 12 te Shang hai. Benrinnes, Hankow naar Ratterdam via Londen 10 (9.6 n.m.) 120 mijl Z.W. van Niton. Dardanus, 7 te Cebu via Batavia n. Liver pool. City of Khartoum Otaru n. Rotterdam 12 van Londen. Voor 't zwakke en misdeelde kind, Is weer de leus van deze dagen, Die ieder jaar opnieuw ons bindt, Om kleine steentjes bij te dragen. Een zegel die iets duurder kost. Dan wij normaal ervoor betalen, Die post vindt ons bij onze post Op onze post als voor'ge malen. Aan dit bijzonder goede doel Zal geen van ons zich toch onttrekken. Wat weet er meer ons meegevoel Dan deze leuze, op te wekken? Wanneer u zelf volwassen bent. En daarbij sterk van lijf en leden, En wel die enkle extra cent Voor hulp aan and'ren kunt besteden, Dan is er toch ook niemendal Dat dezer dagen kan verhindren, Dat ook uw duitje helpen zal, Voor zwakke en misdeelde kindren. Het loon voor 't luttele bedrag, Is het besef in 't hart bewaren Van 't brengen van een blijden lach Op snuitjes die meest droevig staren. P. GASUS vangen onderzocht. Voor zoover dat mogelijk is wordt aan deze aanvragen voldaan. Het bestuur heeft daarvoor een zeker bedrag uitgetrokken. Nadat van de rondvraag een druk gebruik was gemaakt sloot de voorzitter tegen het mid dernachtelijk uur de vergadering. VELDLOOPEN VAN D. E. M, Op den Tweede Kerstdag houdt de R.K.S.V. D. E. M. op haar terreinen en over de lande rijen van de heeren Jac. en P. de Wildt veld- loopen. Het parcours is 2,5 K.M. lang en bevat de gebruikelijke hindernissen. Geloopen wordt 5 K.M. voor cracks D. H. A. K.; 2,5 K.M. voor nieuwelingen D.H.A.K; 2,5 K.M. voor voetballers van den I.V.C.B. en den D.H.V.B. HET ONDERHOUD DER GEMEENTE- EIGENDOMMEN. Het ging bij loting. Voor het verrichten van de gewone onder houdswerken aan de gemeentelijke eigendom men over het jaar 1935 werd door B. en W. onder de gegadigden, die daarvoor in aan merking kwamen, een loting gehouden. De uitslag der trekking was, dat werden aangewezen voor het stucadoorswerk de rirma Meyer en Krouwels, voor schilderwerk C. A. W. Poncin, voor timmer- en metselwerk A. Ver hagen en voor lood- en zinkwerk A. Retel. SOCIALE POLITIEK. Voor de leden van de plaatselijke afdeeling van den Ned. R.K. Volksbond heeft Rector Th. Boonekamp het onderwerp „Sociale poli tiek" behandeld. Spr. besprak daarbij uit voerig de bekende Engelsche „Rerum Nova rum" van Paus Leo XIII en het vraagstuk der bedrijfsraden. In aansluiting op dit on derwerp zal in de volgende vergadering de heer L. Nelissen voor de Volksbondei's spreken over „Het nut van het verplichte lidmaat schap en bedrijfsorganisatie". HEEMSKERK WINKELIERSVEREENIGING. Naar wij vernemen zal de heer P. G. Haen- neman, voorzitter der winkelvereeniging zich bij de eerstvolgende jaarvergadering (Janu ari 1935) niet meer beschikbaar stellen. In hem verliest de vereeniging een zeer actief bestuurslid. Arnold Spoel, de bekende Haagsche musicus en propagandist voor volkszang, die Dinsdag is overleden. verleend op een basis van het sloopen 2 ton bruto voor eiken ton nieuwbouw en voor het sloopen van een ton voor eiken ton verbouw. Deze voorstellen zullen ,naar het wetsont werp aangeeft, gedekt worden door een eerste hypotheek op de verbouwde of nieuwgebouwde schepen, welke hypotheek binnen 12 jaar zal moeten worden afgelost. De rente zal slechts 3 pet. bedragen. AANGEKOMEN. 11 December: Ousel s.s. Liverpool Perseus ss.. Stettin Tenerife s.s. Hamburg 12 December: Beryl s.s. Harburg Sigrid s.s. Hernösand Friesland s.s. Klaipeda Laertes s.s. Ned. Indië Mars s.s. Lissabon Ioannis P. Goulandris s.s. Rosario Astarte s.s. Bremen VERTROKKEN 11 December: Acclivity m.s. Falmouth Patria s.s. Rotterdam Britsum s.s. Rotterdam Prowess m.s. Londen Vliestroom s.s. Huil Reggestroom s.s. Hamburg Hermes s.s. Bremen Leeuwarden s.s. Londen KOOK- EN BAKDEMONSTRATIE. Dinsdagmiddag 18 December wordt van wege het gemeentelijke Lichtbedrijf (Bedrijf Beverwijk) een kook- en bakdemonstratie ge houden op gasfornuizen, enz. in café „de Zon" van den heer C. de Boei'. NOGMAALS WIJZIGING OPENING „PAASCHDUIN". Wegens verhindering van verschillende offi- cieele personen om bij de opening van het Natuurvriendentehuis aanwezig te kunnen zijn, is deze plechtigheid thans nader vastge steld op Zaterdag 22 December des namiddags 3 uur. De Coöp. Haarlemsche Groenten" en Bloembollen veiling. 12 December: Beryl s.s. Boulogne Ranja s.s. Immingham Jos. Maria m.s. Boston Elbe s.s. Bandholen Ransdorp m.s. Nordenham Bowling s.s. Leith Luimneach s.s. Rotterdam Johan de Witt s.s. Ned. Indië Tenerife s.s. Santos Trito s.s. Rotterdam Arcwear s.s. Vlissingen Enggano m.s. Hamburg Theseus s.s. Kopenhagen Rhein s.s. Hamburg Zeelandia s.s. Buenos Aires Belangrijke verbouw. Het stoomschip Kertosono van den Rotter- damschen Lloyd zal binnenkort naar Amster dam komen om door de Nederlandsche Dok Maatschappij aldaar twintig voet langer te worden gemaakt. Naamsverandering. De te Amsterdam liggende stoomschepen Procyon en Thuban, welke aan de Sovjetre- geering zijn verkocht, worden onder de nieuwe vlag gebracht met de namen Novgorod en Vytebsk. Naar Amsterdam terug. Na bij de Hoogovens een partij ijzer te heb VOOR VELSEN EN IJMUIDEN DONDERDAG 13 DECEMBER Thalia: „De Jonge Spelers". 8.15 uur. Bioscoop Pont: Uitvoering Gratia Plato. 8 u, VRIJDAG 14 DECEMBER Thalia Bioscoop: „De Bewaarschool" 8.15 u. Bioscoop de Pont: „Broadway Scandals" en „De Dubbelganger-Koning". AGENDA TE HAARLEM Heden: DONDERDAG 13 DECEMBER Luxor Sound Theater: „Dood Water". Van 7 uur af doorloopende voorstelling. ben ingenomen is het stoomschip Trajanus naar Amsterdam teruggekeerd om daar eerder te worden afgeladen. Combinatiedienst. Het Duitsche stoomschip Tenerife passeerde van Hamburg via Emden naar Amsterdam om aldaar voor Zuid-Amerika te laden in den ge- combineerden dienst met den Kon. Holland- schen Lloyd. Aan den grond. De binnenkomende Deensche motorkotter E 520 is op den noordersterkdam geloopen doch later op eigen kracht vlotgekomen. De motorkotter E 502 had van te voren tevergeefs getracht het vaartuig vlot te sleepen. Groote diepgang. Het met passagiers en stukgoederen naar Batavia vertrokken stoomschip Johan de Witt passeerde uitgaand door het Noordzeekanaal met een diepgang van 8,5 meter. Voor de eerste reis. Ne dezer dagen tijdens de proefreis door de reederij te zijn overgenomen is het nieuwe tankmotorschip Ransdorp voor de eerste maal naar zee vertrokken. Het schip vertrok naar Nordenham om een lading zwavelzuur voor Amsterdam in te nemen. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alchiba 12 van Buenos-Ayres te Rotterdam. SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN. Binting, Bombay n. Vancouver 12 v. Ma nilla. Saparoea, 12 van Calcutta n. Vancouver. Silverhazel, Vancouver n. Calcutta 8 van Tacoma. Silver belle, Calcutta n. Vancouver, 10 van Batavia. Steun aan de scheepvaart. Het wetsontworp voor het verleenen van sub sidie aan de Engelsche scheepvaart waarover wij dezer dagen berichtten, is nu gepubliceerd. Behalve in de verleening van een indirecte subsidie van maximaal 2 mill. Pond Sterling wordt voorzien in een credietverleening van mazimaal 10 mill. Pond Sterling, voor moder niseering der vloot en voor den bouw van nieuwe schepen. Deze voorschotten worden Afwikkeling van het faillissement. Een 18-tal belanghebbenden hebben een ver gadering bijeengeroepen waar besproken zal worden de afwikkeling van de faillissements- quaestie der Coop. Haarl. Groenten- en Bloem bollenveiling w. A. Spreker is de heer W. van Dok, uit Beverwijk. Deze bijeenkomst zal gehouden worden op Maandag 17 December 1934 des avonds 9 uur in de boven-Kroonzaal van Café-Rest. Brink- mann, Groote Markt. Palace: „Ein Walzer für Dich". Op het too- neel: Manzano Trio, Spaansche dansen. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Maskerade". Op het tooneel: Charlotte Barree-Ballet. 7 en 9.15 uur. VRIJDAG 14 DECEMBER Schouwburg Jansweg: Ensemble De Boer- Van Rijk. „Pension Zonneschijn". 8.15 uur. Bioscopen: nieuw programma.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 5