DE BILT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: IAan het hulppostkantoor Santpoort-Dorp:' Ingelegd f 21826.59 Terugbetaald 18T81.38 Schip van verm, aankomst Laatste bericht Vancouver 26 Nov. van Colon. Alcinous Batavia 23 Dec. 10 Dec. van Port Sudan. Amassia West Indië 15 Dec. 24 Nov. van Pto Barrios. Amazone West Indie vertrekt 15 Dec. v. Hamburg Aizkarai Mendi Buenos Aires 13 Jan. bevracht. Anglo Maersk Curasao 16 Dec. 28 Nov. vertrokken. Alkmaar Chili 10 Dec. van Callao. Aurora Middell. Zee 6 Jan. 11 Dec. van Venetië Bennekom Chili 9 Dec. te Liverpool. Barneveld Chili 9 Dec. van Cristobal. Boskoop Chili 7 Dec. van Talcahuano Bodegraven Hamburg 16 Dec. 12 Dec. vertrokken. Berenice Gdynia 16 Dec. 12 Dec. te Kopenhagen Bur Narvik (v. IJm.) in lading. Belle Marie Dunston (v. IJm.) in lading. Cottica West Indië 12 Dec. van Havre. Calypso Midd. Zee 27 Dec. 11 Dec. van Messina Costa Rica West Indië 23 Dec. 9 Dec. van Curacao. Den Haag Aruba 17 Dec. 28 Nov. vertrokken. Equator Beunos Aires 15 Dec, 7 Dec. van Teneriffe. Enggano Hamburg in lading. Gera Ned. Indië 17 Dec. 9 Dec. van Malta. Ganymedes Constantza 25 Dec. 8 Dec. te Zante. Georgia Portau Prinze 2 Dec. van Pto Plata. Grey Country Buenos Aires in lading. Gaasterland Hamburg 21 Dec. in lading. Heemskerk Zuid Afrika 12 Dec. te Antwerpen Heidelberg Ned. Indië 6 Dec. van Macassar. Hebe (Ned.) Gdynia 22 Dec. in lading Hermes (Ned.) Bremen in lading. Itauri Ned. Indië 9 Dec. te Bombay. Irteisch Leningrad 15 Dec. 9 Dec. vertrokken. Juno Midd. Zee 11 Dec. 11 Dec. van Setubal. Joh. v. Oldenbarneveldt Batavia 25 Dec. pass. 10 Dec. Perim, Kalypso Vergotti Buenos Aires 6 Jan. 2 Dec. vertrokken. L. Z. Cambanis Buenos Aires in lading. Japan 30 Dec. 10 Dec. van Colombo, Maaskerk West Afrika 9 Dec. van Dakar. Merope West Indië 23 Dec. 2 Dec. van Pto Barrios Margot (Eng.) Buenos Aires 11 Dec. 10 Dec. vertrokken. Neumark Ned. Indië 31 Dec 4 Dec. te Bombay. Nijkerk Oost Afrika 11 Dec. 8 Dec. van Gibraltar. Nicolas Pateras Sfax 10 Dec. vertrokken. Rosario 12 Dec. 7 Dec. van Las Palmas. Oberon Haifa 22 Dec. 10 Dec. van Malta. Orania Buenos Aires 22 Dec. 8 Dec. van Pernambuco. Orestes Constantza 12 Jan, in lading. Poelau Roebtah Ned. Indië 21 Dec. 12 Dec. te Genua. Perratis L. Cambanis. Beunos Aires 5 Jan. 2 Dec. van Sail Pedro. Poelau Laut Batavia 10 Dec. van Colombo. Peisander Batavia 4 Jan. 8 Dec. van Belawan. Probitas Tollonica 12 Dec. 2 Dec. vertrokken. Phrygia Mexico 20 Jan. vertr. 15 Dec. Pluto (Ned.) Stettin 18 Dec. in lading. Randfontein Zuid-Afrika 8 Dec. van Kaapstad. Rhesus Batavia 20 Jan. in lading. Reggestroom Hamburg in lading. Sercoskerk 9 Dec. van Haifa. Saleier Ned. Indië 15 Dec. 10 Dec. van Bilbao Saale Japan 1.4 Dec. pass. 10 Dec. Gibraltar. Syra West Indië 20 Dec. 6 Dec. van Port of Spain. Sebastian "Bilbao (v. IJm.) in lading. Salabangka Nsd. Indië 1 Dec. van Padang. Stella (Ned.) Alexandrië 29 Dec. 6 Dec. te Izmir. St. Louis Pto. Barrios 31 Dec. 10 Dec. van Pt. Limon. Segura 3uenos Aires in lading. South America Port Arthur 21 Dec. 3 Dec. vertrokken. Tabian Ned. Indië 25 Dec. 9 Dec. van Pt. Said. Telamon (Ned.) ïamburg in lading. Triton Alexandrië 10 Dec. vertrokken. Wm Wilberforce W. Afrika 8 Dec. van Freetown. Waterland Buenos Aires in lading. Zuiderkerk Japan 11 Dec. van Shanghai. IJMUiDEN DAMMEN. D.C.IJ. TEGEN DEN HELDER, Dinsdagavond ontmoetten voor de 2e en" 3e klas competitie N.D.B. de 2e en 3e tientallen van D.C.IJ. de le en 2e tientallen van den Helder te Alkmaar. De uitslagen luiden als volgt: IJmuiden II: Helder I: G. PostmaD. Dissel P. v. d. Velde—P. J. Smolenaars de JongJ. C. Kossen SouvereinS. Slort J. VrijhofL. Simonse A. PostP. Zwart F. PostmaO. Ottenvanger W. N. P. Groenemeyer F. DukelA. J. Josée H. Laros—N. Zwart 2—0 afgebr. 1—1 1—1 2—0 2—0 2—0 afgebr. 0—2 2—0 Voorloopige uitslag 124 Vermoedelijke uitslag 155 voor IJmuiden II die hierdoor zeer fraai de competitie inzet, Donderdagavond zal IJmuiden II haar twee den wedstrijd te Castricum tegen Castricum I spelen. Vertrek te zeven uur vanaf het club huis. IJmuiden III; Helder II: 1. H.EngelhartG. Goedegebuur 2. P. SmitH. G. Ponteyn 3. v. d. HeydeW. Wiere 4. OutenaarG. Held 5. J. de Wilde—P. J. Arends 6. A. SchagerE. Peters 7. C. BuisA. J. Bezemer 8. J. v. StratenW. Brederrjle 9. J. VisserG. v. Bondeel 10. D. v. d. OutenaarJ. v. Kalken 0—2 2—0 afgebr. 2—0 0—2 0—2 afgebr. 0—2 2—0 afgebr. voorloopige uitslag 6—8 Vermoedelijke uitslag door overwinningen van Buis en Outenaar en remise van v. d. Heijde 119 voor IJmuiden III. STEEDS NOG SINT NICOLAAS. A.s. Zaterdagmiddag zal in de Witte Bios coop door de Speeltuinvereeniging „De Moer- berg" een Sint Niclaasfeest gehouden worden voor kinderen van de leden. Het is wel wat laat, maar ongetwijfeld zullen de kinderen desondanks een prettigen middag hebben. IIAARLEMSCHE ORKEST VEREEINIGING Morgenavond geeft de Haarlemsche Orkest Vereeniging onder leiding van Frits Schuur man een concert in de Gemeentelijke Con certzaal te Haarlem Solist is de beroemde Canadeesche pianist Mischa Meller, die Mo zart's Pianoconcert in A-groot en het derde Pianocohcert in c-klein van van Beethoven zal voordragen. De H. O. V. speelt de Zauber- flöte en Euryanthe-ouverture en de serenade yoor strijk Eine kleine Nachtmusik. MARKTPRIJZEN VAN DONDERDAG 13 DEC. Tarbot per K.G. f 0,90—f 0,52 Griet per 50 K.G. f 25—f 12 Tongen per K.G. f 0,85f 0,70 Groote schol per 50 K.G. f 23—f 20 Middelschol per 50 K.G. f 24f 20 Zetschol per 50 K.G. f 26—f 22 Kleine schol per 50 K.G. f 20—f 7,90 Schar per 50 K.G. f 9—f 1,50 Rog per 20 stuks f 13f 9 Vleet per stuk f2,50f 1,90 Klein poon per 50 K.G. f 8,50f 7,50 Groote schelvisch per 50 K.G. f 22,50f22 Middelschelvisch per 50 K.G. f 27,50f 21 KI. middelschelvisch p. 50 K.G. f 23f 14 Klein schelvisch per 50 K.G. f 19f 8 Kabeljauw per 125 K.G. f62f29 Groote 'gullen per 50 K.G. f 18f 12 Kleine gullen per 50 K.G. f 14f 5,80 Wijting per 50 K.G. f 6,60—f 5,20 Makreel per 50 K.G. f 6—f 3 Heilbot per K.G. f 0,68 Leng per stuk f 1,50f 0,50 Koolvisch per stuk f 0,70f 0,15 Versche haring per kist f 4f 2,30 BESOMMINGEN. Trawlers: Cornells IJm. 15 450 manden f 3140. Utrecht IJm. 73 625 m. f 4260. Raaf IJm. 432 100 m. f 1770. Dolfijn IJm. 103 70 m. f 1530. Zeeleeuw IJm. 29 85 m. f 1640. Kotter: E 329 f 1360. Loggers: KW. 134 f 660. KW. 65 f 9.20. VELSEN DE RIJKSPOSTSPAARBANK IN NOVEMBER Gedurende de maand November werd aan de verschillende postkantoren in deze ge meente bij de Rijkspostspaarbank ingelegd f 126 554.23 en terugbetaald f 108.125.24, zoodat het tegoed der spaarders toenam met f 18.428.99. Ingelegd en terugbetaald werd: aan het postkantoor te IJmuiden: Ingelegd f 38422.83 Terugbetaald 41.663.81 Minder ingelegd dan terugbetaald f 3240.98 Aan het hulppostkantoor IJmuiden-Oost; Ingelegd f 22243.12 Terugbetaald 22889.74 Minder ingelegd dan terugbetaald f 646.62 Aan het hulppostkantoor Velsen: Ingelegd f 17733.99 Terugbetaald 11467 30 Meer ingelegd dan terugbetaald f 6266.69 Aan het hulppostkantoor Velsen-N Ingelegd f 1522S.21 Terugbetaald 6159.82 Meer ingelegd dan terugbetaald f 9068.39 Aan het hulppostkantoor Santpoort Station: Ingelegd f 11099.49 Terugbetaald 7183.38 Meer ingelegd dan terugbetaald f 3916.30 Meer ingelegd dan terugbetaald f 3045.21 Er is dus een belangrijke toeneming van het tegoed in Santpoort en Velsen, daarentegen een vermindering in IJmuiden. V. G. S. I—IJ. F. C. In het Van Gelders Sportpark vindt a.s. Za terdagmiddag te 2 uur een ontmoeting plaats tusschen IJ. F. C. en het eerste elftal van Gel ders Sportvereeniging. WINKELIERSVEREENIGING WIJKEROOG Een goed geslaagd Kinderfeest. Gisteren heeft de winkeliersvereeniging „Wijkeroog" aan 1500 kinderen een prettigen middag bezorgd. Tot driemaal toe is de Bios coop gevuld geweest met een juichende kin derschaar die volop hebben genoten van de vertoonde films en de door St. Nicolaas ver strekte tractatie. DE BRANDWEER RUKT UIT. EN OEFENT Dinsdag 8 uur werd de brandweer gealar meerd voor een brand in de plaatwellerij. In enkele minuten was de snelle motorspuit met complete bezetting ter plaatse, waar echter geen brand was, doch waar de opperbrand- meester, de heer Luiting, met een tevreden ge zicht, vanwege de paraatheid zijner man schappen. de komst van de spuit beidde. Ei- werd een zeer nuttige oefening gemaakt, die in alle opzichten slaagde. De spuit reed daarna naaf d-e Watervlietstraat en de and-ere nieuwe straten, waar de straatputten en de koppelingen gecontroleerd werden. De oefe ning, die ruim een uur duurde bewees, dat ook de brandweer van Velsen-Noord voor haar verantwoordelijke taak berekend is. UIT HAARLEM De Haarlemsche Burger wacht. SANTPOORT LAND- EN TUINBOUWBOND- In caté Rozenstein hield de afdeeling Drie- huis-Santpoort van den Land- en Tuinbouw- bond Woensdagavond onder leiding van den heer Fr. P. Heeremans een ledenvergadering, welke druk bezocht was. In zijn openingswoord heette de voorzit ter allen welkom, in 't bijzonder de nieuwe leden. Voorts sprak hij zijn tevredenheid uit over de groote opkomst. „Ik begrijp," aldus de voorzitter, „dat dit grootendeels door de tijds omstandigheden komt, maar een feit is, dat we daardoor toch krijgen, wat we hebben moeten: Een hechte organisatie met trouwe leden. Want hoe meer we de crisis bekijken, hoe meer we tot de conclusie komen, dat hij niet is een conjunctuur-, doch een structuur crisis. Daarom hebben we niet alleen een hechte organisatie, maar ook ontwikkelde le den noodig. Med-e in verband met dit laatste zal de heer Bungemeyer, hoofd van d-e R.K. Tuinbouwschool te Beverwijk in de eerste week van Januari een lezing houden over het onderwijs aan die school, terwijl Parter Arts zal spreken over den economischen toestand- Voorts werd besproken d-e mededeeling van het crisis-comité, dat ook thans weer mest beschikbaar werd gesteld. Voor Zaterdag a.s. moeten de leden nauwkeurig opgeven over hoeveel „open land" en hoeveel aardbeien zij beschikken. BEVERWIJK W erkverschaf f ing stop gezet. Na herhaalde moeilijkheden met de schuilkeeten. Na de schorsing der tewerk gestelden bij de gemeentelijke werkverschaffing te Beverwijk, zijn nog negentig arbeiders aan het werk ge bleven. Woensdagmorgen zijn wederom moeilijk heden gerezen met de schuilkeeten, wat reeds eerder aanleiding tot conflicten is geweest. Donderdagmorgen heeft het gemeentebe stuur nu besloten om de geheele werkver schaffing stop te zetten, zoodat er nu niet meer wordt gewerkt. Hedenmorgen is naar aanleiding van het stilleggen van het werk aan de werkverschaf fing door het gemeentebestuur het volgende communiqué uitgevaardigd: ,Door de directie der werkverschaffing te Beverwijk is hedenmorgen in overleg met het gemeentebestuur besloten het werk voorloopig stil te leggen. Het werd met het oog op de mentaliteit van een deel der tewerkgestelden en gezien de bij zonderen aard van het werk, niet langer verantwoord geacht op denzelfden voet voort te gaan". VERKOOPDAGEN VAN ORA ET LABORA. Ds. C. M. Krijger heeft gisteren de ver- koopdagen geopend van de Christelijke Meis- jesvereeniging Ora et Labora. Op deze dagen worden handwerken en kleedingstukken ver kocht die door de leden zelf zijn gemaakt. De eerste dag, Woensdagavond was de op brengst zeer bevredigend, evenals die van de bazar. Heden, Donderdagavond is het de laat-ste dag. Propaganda-avond. Muntvervalschers veroordeeld Valsche guldens in Friesland in omloop gebracht, LEEUWARDEN, 12 Dec. (V. D.) In October merkten verschillende zakenlieden in den Oosthoek van Friesland, dat er valsche guldens in betaling werden gegeven. Op 6 October snapte een koopman te Beetster- swaag een vrouw, die hem een valsche gul den in de hand stopte. De politie had de daders spoedig opge spoord. Het bleken te zijn de 55-jarige H. H. H„ de vrouw waarmede hij samen leefde, de 56-jarige H. S. en haar zoon, de 22-jarige H. de J., allen kermisreizigers, thans gedeti neerd. De officier van justitie eischte tegen den zoon als vervalscher een jaar en zes maan den gevangenistraf, tegen de moeder als uitgeefster zes maanden gevangenisstraf en tegen den vader als bewaarder eveneens zes maanden. De rechtbank veroordeelde het drietal he den, den vader tot drie maanden gevange nisstraf met aftrek van preventief, de moe der tot zes maanden met aftrek van preven tief en den zoon tot een jaar eveneens met aftrek van preventief. Woensdagavond werd in het gebouw Sint Bavo een propaganda-avond voor de Haar lemsche Burgerwacht gehouden. De voorzitter van de Haarlemsche Burger wacht, de heer H. M. van Bemmelen, had op verzoek van het comité „Steunt Burgerwacht" de leiding van den avond op zich genomen en opende de bijeenkomst met een kort woord, waarin hij uiteenzette, welke belangrijke dien sten een burgerwacht bijvoorbeeld in tijden van gezagsondermijning kan bewijzen. Spr. heette in 't bijzonder den burgemeester, den heer C. Maarschalk en mevrouw, welkom; voorts den burgemeester van Velsen, Mr. F. L. J. E. Rambonnet; majoor Van Loon, chef van den motordienst; kapt. Haremaker: den com mandant der Bloemendaalsche Burgerwacht en den heer De Booy, secretaris der Noord- en Zuid-Holl. Redding Mij. Hulde werd door spr. gebracht aan den secretaris van het comité „Steunt Burgerwacht", die zich voor dezen avond veel moeite had gegeven en aan den Commandant der Haarlemsche Burgerwacht den heer Becking, die steeds zooveel voor de instelling doet. Eerste spreker was de heer Th. S. J. Hooy, voorzitter van de R.K. Midaenstandsvereeni- ging alhier. Spr. herinnerde aan de dagen waarin Troel stra naar de macht greep, aan de muiterij op de Zeven Provinciën en aan de onlusten, nog kort geleden, te Amsterdam. Herhaling van dergelijke dingen is des te minder te verwach ten, naarmate de Burgerwachten sterker zul len zijn. Het gezag moet gesteund worden en ook de regeering, die den moed heeft gehad te Genève „neen!" te zeggen, toen het ging om de toelating van het Godloochenend Rusland tot den Volkenbond. Juist in deze moeilijke tijden trachten de revolutionnairen hun slag te slaan. Daartegen moet worden gewaakt. De Burgerwacht is uit den nood geboren en zal uit nood gehandhaafd moeten blijven. Men steune haar zooveel mogelijk! Vervolgens sprak Mr. Rambonnet, burge meester van Velsen. Deze sprak over het on derwerp: „Wat bedoelt de Burgerwacht?" Spr. begon met te schilderen de periode, voorafgaande aan die. waarin wij thans leven. Men was toen gematigd onverschillig te genover socialisme en communisme en was van meening dat men anderen zich ook moest laten uitleven, dat men moest toegeven, zich kalm houden en vooral geen aanstoot geven. Deze toegevendheid gaf aanleiding tot exces sen van revolutionaire zijde. En de regeeringen uit die dagen werden gedrongen in de rich ting van zooveel mogelijk bezuinigen op militaire uitgaven. Maar spheer en volksmentaliteit zijn nu ge heel gewijzigd. De geesten zijn ontwaakt en gaarne sprak spr. nu een woord van propa ganda voor de Burgerwacht, die naast de po litie in de ure des gevaars dringend noodig is voor bescherming van personen en goederen, kerken en andere openbare gebouwen en ook voor dekking der mobilisatie. Men bedenke, dat de tegenstanders over de modernste bewa pening zullen beschikken en make dus de Bur gerwacht zoo goed en zoo sterk mogelijk! De muiterij op de Zeven Provinciën is een waarschuwing geweest en het is nu uit met de volksontaard ing. Ons volk is veranderd en heeft zich weer geschaard om de Oranjevaan. Moge dit zoo blijven. Prof. Dr. A. A. van Schelven, te Haarlem, Hoogleeraar aan de Vrije Universiteit te Am sterdam, behandelde hierna het onderwerp: „Wat kunt gij voor de burgerwacht doen?" Gij kunt allen, aldus spr., op eenigerlei wij ze de Burgerwacht helpen, al is dat niet met de wapenen in de hand. Er zijn zoovele dingen die men doen kan: door zich beschikbaar te stellen voor transportdiensten voor telefo nist (e) enz. Het is niet genoeg, te zeggen: ge kunt op me rekenen, als de nood aan den man komt. Men moet zich al gaan oefenen vóór die nood er is. En men zegge niet: Het zal zoo'n vaart niet loopen! Want dit is al heel gevaarlijk. Men schuive alle bezwaren ter zij en helpe mee mannen en vrouwen. De vrouwen moeten hun mannen en zoons opwekken, zich niet aan hun plicht te onttrekken en het onaange name, dat aan het volbrengen van dien plicht verbonden is, met blijmoedigheid te dragen. Laten de vrouwen een voorbeeld nemen aan de vrouwen van onze redders, die dappere kustbewoners. Zij zijn trotsch op hun mannen en zoons, die hun leven wagen om dat van an deren te redden. Zoo moet men ook voor de Burgerwacht een offer over hebben. Spr. deed een dringend beroep op allen, dit offer te brengen, met vasten wil en met toewijding. Na de pauze werd de film vertoond: „De reddingbooten onzer Nederlandsche kusten. Het bedrijf der Noord- en Zuid-Hollandsche Reddingmaatschappij". De avond werd opgeluisterd door de Staf- muziek der Haarlemsche Burgerwacht, onder leiding van den heer Henry Schulpzand. UITVOERING VAN HET CHR. GEM. KOOR „BENNEBROEK". Het Chr. Gem. Koor „Bennebroek" gaf een uitvoering in de Ned. Herv. Kerk onder leiding van den heer PI. J. Arisz uit IJmuiden. Mede werking werd verleend door mevr. Dora AriszSchrama (sopraan) uit Velsen, de heer Dick Weiman (bariton) uit Amsterdam en de heer P. Cardol (orgel) uit Hillegom. Het ope ningswoord werd gesproken door Ds. J. G. Lelc- kerkerker. Het koor begon met „Tenebrae factoe Sunt" van G. P. Palestrina en „O Jesu" van T, Hanzen bewerkt door H. J. Arisz. Uit het pro gramma vermelden wij verder voor het koor „Het Gebed" uit „Largo" van G. Handel, en het „Halleluja" uit de „Messias" van denzelf den componist. De „Aria uit Paulus" van F. Mendelssohn voor sopraan en „Piëta Signore" van Stradella voor bariton. Vooral het Largo van Handel en het Halleluja werd uitstekend door het koor gezongen. De zang werd door het orgel bijzonder goed gesteund. Na de pauze lieten koor en solisten zich nog hooren met composities van P. J. Wierts, E. Hildach, Max Reger, P. Cornelius. ONTSLAG AAN DE HUIVENDE AMBTENAREN. In de afdeelingen der Prov. Staten spraken vele leden als hun oordeel uit, dat de nieuwe voordracht van Ged. Staten inzake de wijzi ging van het Ambtenarenreglement 1920 be treffende het ontslag der huwende ambtena res en der ambtenares, die in concubinaat gaat leven, niet door de Staten kan worden aanvaard, nu eenmaal de Staten een dergelijk voorstel hebben verworpen. Zij oefenden ern stige critiek op de Regeering, die zich hier geheel on,noodig mengt in de interne aange legenheden der Provincie. Andere leden deelden deze bezwaren niet; zij zouden met ssjioegen hun steun aan de voordracht geven. DONDERDAG 13 DECEMBER 1934 meldt: Hoogste barometerstand 763.5 m.M. te Helsingfors. Laagste barometerstand 731.2 m.M. te Vestmanoer. en voorspelt: Zwakken tot matigen Zuidelijken tot Zuid oostelijken wind. Tijdelijk opklarend. Aan vankelijk weinig of geen regen en iets kouder, Barometer Hedenmorgen 9 uur 748 m.M. Neiging: Vooruit. Thermometer Hoogste gisteren 52 F. Laagste heden nacht 43 F. Hoogste heden 46 F. OPGAAF MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83, Tel. 5460. IJmuiden HOOG WATER TE IJMUIDEN. Vrijdag v.m. 9 uur; n.m. 9.35 uur. Zaterdag v.m. 10.11 uur; n.m. 10.4,9 uur. Zondag vm. 11.18 uur; n.m. 11.51 uur. de Nederlandsche Dagbladpers. Negende gemeenschappelijke verantwoordings- lijst van Haarlem's Dagblad, Nieuwe Haar lemsche Courant, Oprechte Haarlemsche Cou rant, Dagblad van IJmuiden, Kennemer Cou rant en IJmuider Courant. F. H. E. S. f 10; N. A. f 10; Mevr. J. de W.— V. C. R. f 2.50; P. J. T. f 2.50; A. F. S. f 10; Fam. B. f 20; N. N., Bloemendaal f 1.25; B. B. H. V. f 4.75; M. R. G. f 1.50; K. N. f 2.50; N. N., Heemstede f 1; van Ab en Barend, Velsen f 0.40; T. de Vr. f 1; Personeel Stoompontveer- dienst Velsen f 14.50; G. H. E. E. Jr. f 5; Mr. L. H. R, v. L. f 5; D. Z. f 1; T. H. f 1; N. N. f 5. De inschrijving is gesloten. DE HEER VOET TER AARDE BESTELD. Woensdag is op de Algemeene Begraaf plaats aan de Kleverlaan ter aarde besteld het stoffelijk overschot van wijlén den heer Jan Albertus Voet, die Zondag op 77-jarigen leeftijd is overleden. De heer Voet heeft ge durende tientallen jaren in de Grbote Hout straat gewoond, en was een zeer bekend in gezetene. Bij de teraardebestelling was het bestuur der Groote Houtstraatvereeniging aanwezig, evenals talrijke kennissen van den overledene. Aan de groeve werd niet gesproken. Een zoon dankte namens allen voor de be langstelling. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Locbgoil, Rotterdam naar Vancouver 8 van Kington (J.) Statendam. Rotterdam naar New-York 12 (v.m.) van Southampton. Beemsterdijk, Rotterdam naar New-Orleans 10 (n.m.) van Havana. Lochmonar, Vancouver naar Rotterdam 10 n.m. van Seattle. Bilderdijk, New-York naar Rotterdam 11 (9.54 v.m.) 130 mijl W. van Land's End. HALCYON LIJN, Stad Arnhem, Vlaardingen naar Oxelosund pass. 11 Holtenau. Stad Zwolle, Antwerpen naar Lissabon 10 (5.31 n.m.) 65 m-1 O. van Niton. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Mei is kerk, 12 van Amsterdam te Hamburg. Nijkerk (thuisr.) pass. 12 Ouessant. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Gaaster kerk (uitreis) 12 van Suez. Arends,kerk (uitreis) 12 te Manilla. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aagtekerk thuisreis) 12 van Brisbane. JAVA—NEW-YORK LIJN. Djambi, Java naar New-York 10 te Singa pore. Palembang 10 van Baltimore te Savannah. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tjisalak 10 van Manilla naar Hongkong. Nieuw-Zeeland 10 van Melbourne te Singa pore. JAVA—MAURITIUS—AFRIKA LIJN. Tasman 10 van Kohsichang te Batavia. Roggeveen 10 van Batavia naar Manilla. KON. NEDERL. STOOMBOOT MIJ. Aurora 11 van Venetië naar Triest. Ceres 11 van Izmir naar Stamboul. Cottica, Paramaribo naar Amsterdam 11 (n.m.) te Havre. Rhea, 11 van Melilla naar Carthagena. Tiberius, Valancia naar Amsterdam pass. 12 (7.45 v.m.) Lydd. Simon Bolivar, 10 van Barbados te Kinkst fJfO Alkmaar, Chili naar Amsterdam 10 van Callao. i o '"i Saturnus, Amsterdam naar Barcelona 10 (5.48 n.m.) 100 mijl van Land's End. Amazone, Pto. Barrios naar Amsterdam pas. 1? Prawle Point. Berenice 12 van Danzig te Kopenhagen. Vesta, 12 van Livorno te Civlta Vecchia. Calypso, 12 van Messina te Palermo. Orestes, 12 van Constantza naar Bourgas. Euterpe, 12 van Amsterdam te Bordeaux. Barneveld, Chili, naar Liverpool 11 van Cu- raao. Mars 12 van Lissabon te Amsterdam Theseus 12 van Amsterdam naar Kopenha gen.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 6