BEROERING IN HET HOOCERHUIS. BEVERWIJK Brieven. SANTPOORT Bekende Beverwijkers. Wederom een conflict bij de Varaleiding. BURGERLIJKE STAND Een uitval van den Lord Chief Justice. Londen, 12 December. (Van onzen correspondent). Rust, waardigheid en deftige kalmte van het Hoogerhuis werden in de zitting van Dinsdag wreed verstoofd door Lord Hewart, die Lord Chief Justice van Engeland is •daarom de hoogste rechtelijke ambtenaar van het land. In felle bewoordingen protesteerde hij tegen een door de regeering ingediend ont werp waarbij de rechtspleging van het Hoog gerechtshof zal worden veranderd. Hij was in het bijzonder gebeten op een artikel in het ontwerp dat naar zijn oordeel ten doel had de positie van een van zijn collega's, den Lor rechter Sir Henry Slesser, te ondermijnen. Six- Henry Slesser is als ï-echter in het hoogste Hof van Beroep ook een der voornaamste rechterlijke ambtenaren van het land. Hij een Labourman en was in de eerste Labour regeering Solicitor General (een ministerieel ambt van rechtskundig adviseur en rechts kundig vertegenwoordiger van de regeering) Lord Hewart betoogde 111 zijn aanval op de regeering dat de clausule voor de benoeming van een vice-voorzitter voor het Bei-oepshof (waarin zooals gezegd Sir Henry Slesser rech ter is) in het ontwerp was gebracht om te voorkomen dat Lord-rechter Slesser als voor zitter van dit Hof optreedt. In deze opmerking van Lord Hewart lag de ernstige beschuldiging aan het adres der re geering dat zij zich door het inlasschen van dit artikel dat een beleediging was voor zijn collega Slesser door politieke overwe gingen had laten leiden. Lord Hewart wees er op, dat bij den normalen gang van zakeix Sir Henry Slesser, die sedert 1929 rechter in het Beroepshof is geweest, als tweede Senior in aanmerking komt voor het voorzitterschap van zittingen van het Hof wanneer de oud ste rechter verhinderd is aanwezig te zijn of af wil treden. Door de clausule in het ont werp, waarbij den Lord Kanselier bevoegdheid wordt gegeven een vice-president voor het Beroepshof te benoemen, wordt aan Slesser dit ambtelijk voorrecht ontnomen. „Wat heeft Lord-rechter Slesser gedaan", vroeg de spreker met een stexn trillend van veront waardiging, „dat men hem op deze wijze meent te mogen beleedigen?" 1-Iij klaagde er ook over dat hij als Lord Chief Justice van Engeland over dit ontwerp niet was geraad- pleegd en terwijl hij dit deed richtte hij een beschuldigenden vinger op den Lord Kanse lier die ï-oerloos voor zich uit zat te staren op den „wollen zak" die de zetel is van den „Speaker" van het Hoogei-huis. Als gevolg van de hevige kritiek door zulk een gezaghebbend man op het ontwerp uit gebracht werd van regeeringszijde geen moei te gedaan de behandeling er van voort te zetten. De rede van Lord Hewart heeft de gemoe deren in Westminster hevig in beroering ge bracht. Men kan zich niet herinneren dat ooit een rechter van het Hooggerechtshof met zooveel kracht en verbolgenheid in het Hoo gerhuis heeft gesproken. Als een man van minder gezag het had gedaan zou het ver rassing hebben gebaard in de kalme en waar dige atmosfeer, welke de beraadslagingen van het Hoogerhuis veelal kenmerken. Nu nie mand minder dan de hoogste rechterlijke ambtenaar het deed (de Lord Chancellor is feitelijk de hoogste rechterlijke ambtenaar maar zijn post is politiek en daarom tijdelijk terwijl de Lord Chief Justice voor het leven wordt benoemd) veroorzaakte het weinig min der dan ontsteltenis. Wanneer het ontwerp later weer in het Hoo- gerhuis in behandeling wordt genomen ver wacht men dat de regeering van repliek zal dienen. A. K. VAN R. 4è prijst 75 M.3 gas te gebruiken In 3 maan den, Tuip, Patersweg, Beverwijk. 5e prijs; 2-vlam Gascomfoor, R. Nieuwen- weg, Scheybeeklaan. 6e prijs: 50 M3. gas te gebruiken in 2 maan den, S. Visser, Vondellaan 57. 7e prijs: 1-vlams gascomfoor, Ulrich, Bloem hofstraat. 8e prijs: 3-pits Suddercom-foor, H. A. Ree horst, Groenelaan. 9e prijs: 2-pits Sudder comfoor, S. Sruve. Begijnestraat. 10e prijs: 1-pits Sudder comfoor, Wijnkoop, Boeweg. Tenslotte dankte de heer Lieshout de aan wezigen namens de directie der gasfabriek voor hun belangstelling. Des avonds werd de demonstratie herhaald. Ook toen waren weer talrijke dames in de bovenzaal van „Kennemerland" aanwezig'. DE WEG TERUG. De heer Strijbos, lid van het hoofdbestuur van dei Chr. Vakbeweging zal op Dinsdag 18 December in het Ned. Herv, Vereenigings- gebouw voor den Chr. Besturenbond spre ken over het onderwerp „De weg terug". Op dien avond zal ook de Zuidei-zeefilm worden vertoond. Ir. J. H, Telders zal de film toe lichten. KON. MAATSCHAPPIJ VOOR TUINBOUW EN PLANTKUNDE. Donderdagavond vergaderde in het vei lingsgebouw „Centrum" de afdeeling „Be verwijk en Omstreken" van de Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde. Na opening en vaststelling van de notulen deelde de voorzitter mede, dat het bestuur pogingen in het werk heeft gesteld, om alhier een pi'opaganda-filmavond te organiseeren. Het hoofdbestuur heeft toegezegd voor Be verwijk een van de twintig gratis propa- ganda-filmv-ertooningen, waartoe in de alge- meene vergadering werd besloten, te zullen reserveeren. Omtrent datum en zaal zal nog nader overleg worden gepleegd. De voorzitter wekte de leden op voor dezen filmavond zooveel mogelijk propaganda te maken. Vervolgens werd overgegaan tot bestuurs verkiezing wegens aftreding van de heeren A. Passchi-er en P. Philipp-ons die ingevolge de bepalingen van het huishoudelijk regle ment niet meer herkiesbaar waren. Gekozen werden de heeren K. Ewouts en A. Broeze. De voorzitter dankte de afgetreden bestuursleden voor de door hun verrichte werkzaamheden. De keuring van inzendingen volgens het punt-enstelsel en de keuring van het ingezon den Kerstbloemwerk werd opgedragen aan de heeren Bijvanck, Dijkema en Groot. Deze kweten zich in de pauze van hun taak deelden den volgenden uitslag mee: Ponsettia van de fa. Steyn en Co., 6 1/2 punt; Tradescantia 9 p., Hyacinth 8 p.; Pe pers in vaas 7 p.; Pompon 7 p.; Kerstkroon 1/2 p.; (Deze inzendingen waren van de fa. K. Steyn). Frambozen van den heer H. Hout wipper; Kersttafel 8 p., en Kerstmand 8 p. beiden van den heer G. v. d. Wel, Ponsettk p., Witte Cyclamen 6 p., Helleborus 5 p. Pelagazella 7 p.. Euphorbia 7 1/2 p.; Kerstbe noodigdheden 7 p., en van den heer A. Mar tens Jasminium 7 1/2 p., van de firma K. Steyn. Het bestuur had voor de Kerstinzendingen twee prijzen beschikbaar gesteld. De heer A. Martens hield een korte vakbe spreking over Kerstplanten. Spr. behandelde de aanplant en de verdere verzorging van Ponesttia, Euphorbia, cyclamen, begonia's enz. Naar aanleiding van de technische bij zonderheden, die de heer Martens mededeel de werden vele vragen gesteld, waarop, be antwoording door den spreker volgde. Aan het slot van de bijeenkomst werden onder de leden nog eenige aardige prijzen verloot, waarna de vergadering werd geslo ten. BAK- EN KOOKDEMONSTRATIES DER GASFABRIEK. Donderdagmiddag werden voor een geheel bezette zaal de bak- en kookdemonstraties, georganiseerd door het Beverwijksche gasbe drijf, gehouden. Als causeur en kok tradt op de heer Lies hout, ut Den Haag, die, nadat hij, namens de directie van het gasbedrijf, de aanwezigen hartelijk welkom had geheeten, een uiteenzet, ting gaf over de technische voordeelen van gas als warmtebron, terwijl spreker tevens verklaarde, dat deze demonstraties dienden om aan te toonen, dat waar gas is, geen excuus is voor een andere brandstof, daar gas, mits met overleg gebruikt, het meest voordeelige is. Daarna werd, onder het houden van een aangename causerie en het geven van veel nuttige wenken voor de dames, door den heer Lieshout een diner voor z-es personen bereid, bestaande uit aardappelen, groente, rijst, vleesch, visch en een cake. De heer Lieshout deelde mede, dat er slechts 1200 L-. gas gebruikt was. De hierna gehouden verloting had de vol gende resultaten: le prijs: Bakoven, benevens 50 M3. gas te gebruiken in 2 maanden, IJ. P. Burg, C. Ma- tersweg 106, Wijk aan Duin. 2e prijs: 125 M3. gas, te gebruiken in 5 maan den, Gertenbaeh, Creutzberglaan 45, Wijk a. Duin. 3e prijs: 100 M3. gas. te gebruiken in 4 maanden; L. v. d. Kolk, Adrichemstraat, Be verwijk. (Volgens een statistiek worden in Nederland ruim 30 brieven per jaar en per hoofd der bevolking geschreven.) Daar gaan onze brieven met dertig per jaar En per hoofd der bevolking per post aan elkaar Een kurkdroge brief en een sappige brief. Een zeg-vin-je-dit-nou niet grappige brief, Een vroolijke brief en een treurige brief, Een gapig-langdradige-zeurige brief. Een bazige brief en een smeekende brief, Een giftige, niet onderteekende brief, Een eerlijke brief, een misleidende brief, Een ontstellende en een verblijdende brief, Een onnoozele brief, een listige brief, Een karige brief en een kwistige brief, Een lange brief en een kortbondige brief, Een onschuldige brief en een zondige brief, Een stijlvolle taalkundig zuivere brief, Een taalfouten-om-van-te-huiveren brief, Een slordige brief en een keurige brief, Een teedergekleurde odeurige brief, Een vormlijke brief en een hartlijke brief, Een 't leven-is-toeh-wel-heel-smartlijk-e brief, Een prijzende brief, een bedillende brief Een luchtige en een zwaartillende brief, Een doldwazige brief en een zaaklijke brief, Een droevige brief, een vermaaklijke brief, Een vleiende brief en een dreigende brief, Een ware-gevoelens-verzwijgende-brief, Een noodende brief, een afwijzende brief, Een expresse en een langer reizende brief, Een kostbare vijf maal verzegelde brief. Een moeder-aan-dochter geregelde brief Een aarzlende en een halfslachtige brief, Een recht-op-het-doel-gaande krachtige brief, Een jeugdige brief en een oudere brief, Een teedere brief en een koudere brief, Een kinderlijk scheef hanepootige brief, Een ernstige brief, een mallotige brief, Een goedige brief en een stekende brief, Een dringende, een aangeteekende brief, Een stiekeme brief, een vertrouwlijke brief, Een manlijke brief en een vrouwlijke brief, Een zus en een zoo en weer andere brief, Een lieve, naïve of grievende brief.... Egyptiën van Luigini en dé Internationale Suite van Tschaikowsky. Het concert wordt besloten met een geza menlijke uitvoering door koor en orkest van de bekende Strauss-wals „An der schonen blauen Donau", Zoo gaan onze brieven per post aan elkaar Met dertig per hoofd der bevolking per jaar. POSTDUIVENKEURING VAN „DE STORM VOGEL." Donderdagmiddag werd in de bovenzaal van het veilingsgebouw „Centrum" een on derlinge tentoonstelling met daaraan ver bonden keuring gehouden van postduiven van de postduivenvereniging „De Stormvo gel". De ingezonden dieren (jonge doffers wei den gekeurd door de heeren J. C. H-oefakker, de Vries en Th. Langendijk, die de prijzen als volgt toekenden: 1. L. de Vries, 2. A. v. d. Wel; 3. L. Knep- pei-s, 4. J. Hoefakker, 5. L. de Vries, 6. N. de Wildt, 7. D. Joosten, 8. J. Timmer, 9. N. de Wildt, 10. Th. Langendijk, 11. J. Hoefakker, 12. J. Timmer. Des avonds heeft de voorzitter van „De Stormvogel" in .Centrum" met een toepasselijk woord de prijzen Uitgereikt. KENNEMERS II—Q.S.C. IL De roodzwarte reserves ontvangen Zondag in het gemeentelijk Sportpark Q.S.C. IL De thuisclub heeft de beschikking over het vol gende elftal: Doel: R. Grapendaal. Achter: v. 't Hoff en v. d. Bos. Midden: Versluis, v. d. Wal en Blom. Vóór: Ten Wolde, Antonisse, Boom, Stee man Sr. en Veenstra. D. E. M.—S. D. O. D.E.M. ontvangt Zondag voor de le klasse van den I.V.C.B. het Hilversumsche S.D.O. De thuisclub verschijnt in onderstaande op stelling: Doel: Nieuwenhuis. Achter: Schram en Slok. Midden: Jansen, Vlek, De Vries. Vóór: Langendijk, v. Rixel, Nieman, Gel dermans en Marx. CELERITAS—KENNEMERS. De Kennemers ontmoeten a.s. Zondag in een uitwedstrijd hun grootste concurrenten voor den kampioenstitel, namelijk het Haagsche Celeritas. De rood-zwarten trekken naar de residentie in onderstaande opstel ling: Doel: Van Urk. Achter: Duivemans en Lindner. Midden: Effern, Dinkla en Gordijn Vóór: Schipper, Horeman, Groot, Steeman Jr., en Brethouwer. JAARVERGADERING „HARDDRAVERIJ- VEREENIGING". De Harddraverijvei;eeniging „Beverwijk en Omstreken" houdt op Wosendag 19 December haar jaarvergadering in de bovenzaal van Hotel „Oud Meerenstein". De agenda ver meldt o.m. een voorstel over het houden van een verloting in 1935, de jaarverslagen van secretaris en penningmeester, bestuursver kiezing wegens perodieke-aftreding van de heeren D. Weys en F. Pleeging. Daarna zal een bestuursvoorstel worden behandeld ovèr het starten achter linten. Tenslotte zullen be sprekingen worden gevoerd over de in 1935 te houden harddraverij en de daaraan te ver binden attractie. BEVERWIJK—ZAANLANDIA. „Beverwijk" speelt Zondag aan den Aagten- dijk tegen Zaanlandia in onderstaande op stelling Doel: P. Adrichem. Achter: Zoutman, J. Kuyer. Midden: Hoogewerf, Van Amersfoort, W Kuyer. Vóór: Koning, Th. Kuyer, Markx, Maenhout en Teeling. BEVERWIJKSCHE DAMCLUB. De Beverwijksche Damclub hield Donder dagavond in café „Bellevue" onderlinge dam- wedstrijden met onderstaanden uitslag: D. KikkeA. Pekel 20 K. KikkeJ. A. Oussoren (afgebr.) W. SpanjaardS. D. Hoogvorst 02 H. Timmer—F. Bakker 20 J. BakkerJ. Tolk 20 ReinersP. H. Satony 20 DRANKBESTRIJDING. Zaterdagavond viert de afdeeling Santpoort van den Algem. Ned. Geheel Onth. Bond haar jaarfeest in 't hotel „De Weyman". Het pro- gramma ziet er zeer aanlokkend uit: openings woord door den voorzitter, muziek, zang, de clamatie, tooneel, beeldgroepen, enz. Alles wordt opgeluisterd door Roemer's Band uit Beverwij k. KINDERKOOR „DUINLUST". Gisteravond trad Lies Hertier met haar onlangs opgericht kinderkoor in „De Weyman" voor een goed bezette zaal voor 't voetlicht. De reden van dit vrij vlugge optreden deelde zij zelf, bij ontstentenis van de voorzitster van het koor, in een kort openingswoord mede. Het vond zijn ooi-zaak in het feit. dat het koortje uitgenoodigd was de volgende week mede te werken aan een Volkszang- avond te Haarlem. Men had deze uitnoodiging aangenomen, maar de leidster had het voor de ouders aardiger gevonden, dat zij toch de première van het optreden kregen. Zooals te begrijpen is, was het Lies Hertier niet mogelijk geweest in den haar gegeven tijd, wat haar koor betreft, met een volledig programma voor het voetlicht te komen. Zij had daarom de medewerking ingeroepen van eenige harer piano-leerlingen. Om het geheel echter in kinderstijl te houden, had zij de de jeugdigste harer klavier-leerlingen uitge kozen, zoodat we studie te beluisteren kregen van leerlingen, die van 1 maand tot 11/2 jaar 'es hadden gehad. Het ligt dus voor de hand dat we onze eischen niet te hoog mogen stellen. E11 dan kunnen we getuigen, dat de meeste leerlingen van Lies Hertier hun leerares alle oer aandeden. Ook het optreden van het koor zelf is óns zeer meegevallen. De leidster was blijkbaar van het standpunt uitgegaan, dat goede re sultaten pas dan te verkrijgen zijn, wanneer ,oede orde heerscht, althans de jeugd was uitermate rustig en had onder 't zingen steeds de grootste aandacht voor de dirigente. En dit wil wat zeggen, wanneer er zulke kleine peuters" meezingen als in „Duinlust" het ge val was De wijze, waarop gezongen werd, toonde aan, dat de leidster in dit opzicht juist gezien had. Voor zulk een slechts korten tijd be staand koor werd er werkelijk beschaafd ge zongen, terwijl de uitspraak te prijzen viel. Het koor opende met „Een lustig liedeken" van Cath. van Rennes, een bekend, eenvoudig wijsje. Maar de manier, waarop het gezongen werd, zoo geheel anders, dan kinderen het .11 den regel zingen, toonde reeds direct aan dat er op gestudeerd was. In „Timmerman, hoe doe je toch?" van S. Abramsz traden eenige violisten voor 't voet licht, die het er aardig afbrachten. Het tweestemmige lied beluisterden we o.a. 11 „Holland" en „Morgenlied" van J. D. v. Ramshorst. In dit laatste nummer domineerde een der tweede-stem zangers eenigszins hin derlijk, hoewel dient erkend, dat hij goed .wijs hield". Zeer in den smaak viel ook het optreden van een jeugdig zangeresje, dat met een aller- "iéfst stemmetje „Slaapliedje" van Wierts zong. Dit eerste oiptreden van Lies Hertier har koor houdt werkelijk een belofte voor de toekomst in. Met belangstelling zien wij nu reeds haar tweede optreden tegemoet. CONCERT VAN „ZANGLUST". Het Mannenkoor „Zanglust" dirigent de heer H. van Dijk geeft Dinsdagavond 18 De cember een concert in het Luxor Theater met medewerking van de Kennemer Orkest Ver- eenïging, dirigent de heer Louis Stiens en het dubbelmannenkwartet „De Vereenigde Zan gers" eveneens onder leiding van den heer H. van Dijk. „Zanglust" zingt o.a. Wanderschaft van C. Zöllner, Abendstandchen van Schiebld,'n Ker- miscavalier van Alph. Vranken en De Broeder schap van J. P. J. Wierts. Het dubbelmannenkwartet „De Vereenigde Zangers" zal o.m. ten gehoore brengen Moe der en Kind van J. P. J. Wierts, Kerstlied van Bern. Diamant, Nachtlied en Vespergesang van Cerfontaine. De K. O. V. verzorgt het instrumentale ge deelte van dit concert met de Dorfschmiede VRIJDAG 14 DECEMBER 1934 Door onze lens gesnapt. J. DE BRUIN. Het dagelij ksch bestuur van de Vara heeft Woensdag 5 December den litterairen mede werker en adviseur Martien Beversluis van zijn functie geschorst. Het bestuur grondde dit besluit op de meening dat Beversluis door op te treden en voeling te houden met groepen, links staande van de S- D. A. P., de Vara schade deed. De heer Beversluis heeft, naar hij mede deelt, deze motieven als onwaar van de hand gewezen, weigert de schorsing te aanvaarden en eischt een ernstig onderzoek. I11 verband hiermede deelt het hoofdbestuur van de Vara mede: ,Op 6 December is aan den heer Martien Beversluis namens het dagelij ksch bestuur van de Vara het volgende meegedeeld: Wegens uw gedragingen die de Vara ern stige schade hebben berokkend, en waarvan wij u in de vergadering van het dagelijksch bestuur van 5 December uitvoerig mededeeling hebben gedaan, achten wij ons genoodzaakt u met ingang van dien datum in de uitoefening van uw functie bij de Vara te schorsen. Op uw verzoek zenden wij u hierbij van dit be sluit de schriftelijke bevestiging." Het Vara-bestuur teekent daarbij aan, dat de schorsing dus niet alleen het optreden van den heer Beversluis in bepaalde kringen be treft, maar ook het met zijn medeweten ver spreiden van onjuiste berichten, die het be- Hoewel de heer J. de Bruin nog niet zoo heel lang in Beverwijk woont, is hij toch een bekende persoonlijkheid. De heer J. de Bruin treedt namelijk in het openbare leven op den voorgrond als lid van den gemeenteraad, waarin hij in 1931 voor de S. D. A. P. zitting kreeg. Hij heeft zijn taak als raadslid van stonde af aan zeer serieus opgevat. Alle za ken, die zooal in de gemeentelijke huishouding aan de orde plegen te komen hebben zijn be langstelling en wanneer hij over een of ander onderwerp in den raad het woord voert, blijkt daaruit in den regel, dat hij zich zorgvuldig van de te behandelen vraagstukken op de hoogte heeft gesteld. De heer De Bruin is o.m. lid van de Commissie van bijstand voor de gemeentelijke lichtbedrijven. Ook aan dit on derdeel van zijn taak als raadslid wijdt hij zich ten volle. In zijn politieke partij, de S. D. A. P. is de heer De Bruin eveneens een op den voorgrond tredende figuur. 1-Iij heeft reeds ge- ruimen tijd geleden de oprichting van een ge meente] ijker. geneeskundigen dienst bepleit. Hoewel B. en W tegenover dit voorstel zeker niet afwijzend stonden, kon in verband met den financieelen toestand der gemeente aan de stichting van een geneeskundigen dienst, zij het dan ook van bescheiden omvang, nog geen begin van uitvoering worden gegeven. Toch blijft deze zaak nog altijd de groote belangstelling van den heer De Bruin houden en zoodra de tijden eens wat gunstiger zullen zijn, zal hij zeker opnieuw de aandacht voor de stichting van een bescheiden gemeentelij ken geneeskundigen dienst vragen. Op het oogenblik houdt de heer De Bruin, als lid van de in de vorige raadsvergadering be noemde commissie ad-hoc, zich bezig met een nieuw voorstel inzake het verleenen van een toeslag op de ziekenfondspremie voor werk- loozen. AGENDA TE HAARLEM VRIJDAG 14 DECEMBER Schouwburg Jansweg: Ensemble De Boer- Van Rijk. „Pension Zonneschijn". 8.15 uur. Gem. Concertgebouw: Buitengewoon ccur eer t. Solist: Mischa Meller. 8.15 uur. Rembrandt Theater: Emil Jannings in „De Zwarte Walvisch". Op het tooneel: Varady's danse-jeux acrobatiques. 7 en 9.15 uur. Palace: Anna Sten in „Nana". Op het too neel: Remmio, jongleur. 7 en 9-15 uur. Luxor Sound Theater: „Dood Water" gepro longeerd. 7 en 9.15 uur. ZATERDAG 15 DECEMBER Stadsschouwburg: „Vorstelijke Emigranten" Jan Musch, Ko Arnoldi. Populaire voorstel lingen. 8.15 uur. nrarsch van Fucik, de vier-deelige suite Ballet lang van de Vara hebben geschaad. Bioscoopvoorstellingen avonds. 's middags en des J SCHEEPVAARTBERICHTEN jp HOLLAND—AMERIKA LIJN. Lochgoil, Rotterdam naar Vancr, 12 van Cristobal. Leerdam 13 (v.m.) van Rotterdam te New- York. Bilderdijk 13 van New-York te Rotterdam. Statendam, Rotterdam naar New-York, pas. 12 (n.an.) Lizard. Damsterdijk, Vancr. naar Rotterdam pas. 13 Prawle Point HALCYON LIJN. Stad Dordrecht, Vlaardingen naar Bagnoli pass. 12 Dungeness. Stad Amsterdam, Melilla naar Herrenwijk pass. 12 Beachy Head. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Heemskerk (thuisreis) 13 Dec. te Antwerp. Streefkerk 13 van Durban naar Lor. Marques Springfontein (thuisr.) 12 te Mombassa. Klipfontein (uitr.) 13 van Port Sudan. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Maaskerk (thuisr.) 12 Dec, van Las Palmas Reggestroom 13 van Amst. te Hamburg. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Meliskerk vertr. 13 van Bremen naar Hamb. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Orion, 13 van Lissabon te Setubal. Triton 13 van Jaffa te Haifa. Rhea 13 v. Alicante naar Barcelona. Odysseus 12 van Bilbao te Santander Pluto, 12 van Odense te Stettin. Telamon 13 van Hamburg te Amsterdam. Nereus, 13 van Amsterdam n. Rotterdam. Trajanus 13 van Amsterd. n. Rotterdam. Hebe 12 van Kopenhagen te Danzig. Aurora 12 van Venetië te Triest. Bennekom, Chili naar Amsterdam 12 van Liverpool. Ceres 12 van Izmir* te Stamboul. Costa Rica 11 van Barbados naar Amsterd. Cottica 13 van Paramaribo te Amsterdam. Orestes 12 van Constantza te Bourgas. Tiberius 13 van Valancia te Amsterdam. Simon Bolivar 11 van Kingston (Ja.) naar Cristobal. Boskoop Chili n. Amsterdam 11 te Tocopilla. KON. HOLLANDSOHE LLOYD, Salland' Antwerpen naar Bremen p. 13 (v.m.) Vlissingen. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Blitar (thuisreis) pass. 12 (10 n.m.) Sagres. Indrapoera 13 van Rotterdam te Batavia. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alwaki 13 van Hamburg te Amsterdam, Alcyone 12 van Rotterdam te Buenos-Ayres STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Tabian (thuisreis) 13 te Genua. Poelau Roebiah (thuisr.) 13 va.n Genua. Joihan van Oldenbarnevelt (thuisreis) 13 v. Suez. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Alcinous Batavia naar Amsterdam 13 te Suez. Melampus, Amsterdam naar Batavia pass. 13 Gibraltar. Diomed 13 van Japan te Rotterdam. City of Khartoum, 13 van Otaru te Rotterd. Perseus, Rotterdam naar Japan 13 van Shanghai. Benrinnes, Japan naar Rotterdam 12 te Londen. Agamemnon, Japan naar Rotterdam 12 te Londen Memnon, Japan naar Rotterdam 10 te Osaka. Patroclus, Japan naar Rotterdam 11 van Kobe. Het mysterie van de Frithjof Eide. Dezer dagen meldden wij, dat het Noorsche stoomschip Frithjof Eide op reis van hier naar Narvik op de Noorsche kust strandde en tijdens de afwezigheid van de bemanning ge heel zou zijn leeggeplunderd. De kustbewoners achtten deze bewering een smaad op hun goe den naam en hebben nu aan de politie ver zocht een onderzoek in te stellen omdat vol gens hunne bewering niemand aan boord is geweest en de bemanning zelf van de goede ren verkocht zou hebben. Deze laatste ont kent op haar beurt weer deze beschuldiging, zoodat de zaak niet gemakkelijk zal zijn op te lossen. Het bleek ook, dat de door de douane ver zegelde goederen door het verbreken van de verzegeling waren ontvreemd. IJzel-verscheping. Het Duitsche stoomschip Optima is hier van Duinkerken aangekomen om ijzer te laden voor een Oostzeehaven. Montreal is gesloten. De haven van Montreal is gesloten ver klaard omdat het weder kouder wordt en zich reeds ijs vormt. Het Noorsche stoomschip August heeft als laatste schip de haven ver laten. Defect stuurgerei. Naar de „Maasbode" meldt kreeg het van Hamina naar Rotterdam bestemde Nederland- sche stoomschip Gouwe ter hoogte van Petten een defect aan het stuurgerei. De sleepboot Drente is van Nieuwediep uitgevaren om het stoomschip naar de haven van bestemming te begeleiden. AANGEKOMEN 13 December: Tiberius s.s. Midd. Zee Otterhound s.s. Duinkerken Optima s.s. Duinkerken Rijnstroom s.s. Leith Ask s.s. Gefle Cottica s.s. West Indië VERTROKKEN 13 December: New Zeeland m.s. Port Arthur HAARLEM, 13 December. Ondertrouwd 12 December: P. Verwoerdt en M. B. Boonman; A. G. J. Westerkamp en A. T. M. Kallmann; J. W. G. Meijling en E. R. Huizinga. Getrouwd 12 December: P. p. Frijns en C. M. J. Honing; W. C. Bon en M. W. A. M. B. S. Gerlach; D„ Raar en J. Dreijer; P. N. Hui zing en W. Verzijlberg; H. Dijkstra en J. M. Dull berg; A. R. W. Nordt en A. W. de Kroon; K. Moedt en H. M. Dammers; H. J. Groene- woud en M. A. J. van Dijk; G. T. Witkamp en M. Keesmaat; S. L. de Vries en C. van Praag. Bevallen 10 December: K. de LeeuwLem- stra, z.; 11 December: R. G. P. Nijhoff—Rob bers, d.; C. H. JongensDreijer, d.; L. Schou tenPrevo, d.; G. E. v. d. WeijdenKoele- man, d.; Overleden 10 December: K, Berbée—Romijn 72 j., Zijlweg; A. Kruijenaar—Bruijn, 65 j.,

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 6