DE BILT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: KLEINE WENKEN. HEEMSKERK Schip van verm, aankomst Laatste bericht Vancouver Batavia 23 Dec. 10 Dec. van Port Sudan. Amassia West Indië 15 Dec. Aizkarai Mendi Buenos Aires 13 Jan. Anglo Maersk Curagao 16 Dec. Alkmaar Chili Aurora Middell. Zee 6 Jan. Agamemnon (Ned.) Midd. Zee 12 Dec. van Valencia. Bennekom - Chili 12 Dec. van Liverpool. Barneveld Chili 9 Dec. van Cristobal. Boskoop Chili 11 Dec. te Tocopilla. Bodegraven Hamburg 16 Dec. 13 Dec. te Antwei-pen. Berenice Gdynia 16 Dec. 12 Dec. te Kopenhagen Bur Narvik (v. IJm.) Bulysses Houston Beijerland New Castle 15 Dec. 14 Dec. vertrokken. Calypso Midd. Zee 27 Dec. 12 Dec. te Palei'mo. Costa Rica West Indië 23 Dec. 11 Dec. van Barbados. Den Haag Aruba 17 Dec. Duivendrecht Constantza 26 Dec. 12 Dec. van Stamboul. Equator Beunos Aires 15 Dec. 7 Dec. van Teneriffe. Enggano Hamburg in lading. Ellind Leningrad 15 Dec. 8 Dee. vertrokken. Euterpe Bordeaux in lading. Gera Ned. Indië 17 Dec. 12 Dec. van Mai-seille. Ganymedes Constantza 25 Dec. 8 Dec. te Zante. Georgia Portau Prinze Grey Country Buenos Aires in lading. Gaasterland Hamburg 21 Dec. in lading. Heemskerk Zuid Afrika 12 Dec. te Antwerpen Heidelberg Ned. Indië 16 Jan. 6 Dec. van Macassar. Hebe (Ned.) Gdynia 22 Dec. in lading Hermes (Ned.) Bremen in lading. Itauri Ned. Indië 6 Jan. 9 Dec. te Bombay. Irteisch Leningrad 15 Dec. 9 Dec. vertrokken. Juno Midd. Zee 11 Dec. 11 Dec. van Setubal. Joh. v. Oldenbarneveldt Batavia 25 Dec. pass. 10 Dec. Perim. Kalypso Vergotti Buenos Aires 6 Jan. 2 Dec. vertrokken. L. Z. Cambanis Buenos Aires in lading. Lies Plymouth heden 12 Dec. vertrokken. Main Japan 30 Dec. 10 Dec. van Colombo Maaskerk West Afrika 12 Dec. van Las Palmas. Merope West Indië 23 Dec. 2 Dec. van Pto Barrios, Margot (Eng.) Buenos Aires 11 Dec. 10 Dec. vertrokken. Mary Glassoix Dock heden 11 Dec. verti'okken. Neumark Ned. Indië 31 Dec 12 Dec. van Bombay. Nijkerk Oost Afrika 11 Dec. 12 Dec. van Ouessant. Nicolas Pateras Sfax 10 Dec. vertrokken. Rosai-io 12 Dec. 7 Dec. van Las Palmas. Oberon Haifa 22 Dec. 10 Dec. van Malta. Orania Buenos Aires 22 Dec. 8 Dec. van Pernambuco. Orestes Constantza 12 Jan. in lading. Poelau Roebiah Ned. Indië 21 Dec. 12 Dec. te Genua. Perratis L. Cambanis. Beunos Aires 5 Jan. 2 Dec. van San Pedi-o. Poelau Laut Batavia 10 Dec. van Colombo. Peisander Batavia 4 Jan. 9 Dec. van Belawan. Probitas Tollonica 12 Dec. 2 Dec. vertrokken. Pluto (Ned.) Stettin 18 Dec. in lading. Palma Londen heden 12 Dec. uitgeklaard. Randfontein Zuid-Afi'ika 8 Dec. van Kaapstad. Rhesus Batavia 20 Jan. in lading. Reggestroom Hamburg in lading. Serooskerk Japan 9 Dec. van Haifa. Saleier Ned. Indië 15 Dec. 13 Dec. te Liverpool. Saaie Japan 14 Dec. pass. 10 Dec. Gibraltar. Syra West Indië 20 Dec. 6 Dec. van Port of Spain. Sebastian Bilbao (v. IJm.) in lading. Salabangka Ned. Indië 1 Dec. van Padang. Stella' (Ned.) Alexandrië 29 Dec. 6 Dec. te Izmir. St. Louis Pto. Barrios 31 Dec. 11 Dec. van Cristobal. Segura Buenos Aires in lading. South America Port Arthur 21 Dec. 3 Dec. vertrokken. Selene Constantza 25 Dec. 11 Dec. van Stamboul. Schokland Methil heden 13 Dec. vertrokken. Tabian Ned. Indië 25 Dec. 13 Dec. van Genua. Triton Alexandrië 12 Dec. van Joppe. Wm Wilbex-force W. Afrika 12 Dec. van Las Palmas. Waterland Buenos Aires in lading. Wea Londen heden 12 Dec. uitgeklaard. Zuiderkerk Japan 11 Dec. van Shanghai. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART. TE IJMU1DBN AANGEKOMEN SCHEPEN Duitsch s.s. Optima Duinkerken laden IJMUIDEN MARKTPRIJZEN VAN VRIJDAG 14 DEC. Tongen per kilo f 1.05f 0.85. Schar per 50 kilo f 3.40. Kleine poon per 50 kilo f 4.50 (Braadschelvisch per 50 kilo f 11f 10. Wijting per 50 kilo f 3.40f 2.80. Versche haring per kist f 3.80f 1.85. BESOMMINGEN Trawler: Eendracht IJM. 17, 20 m. f 140. IJslandsche versche visch MB. 3 600 kisten IJSLANDSCHE VISCH AAN DEN AFSLAG. Hedenmorgen was aan den afslag de IJs- xandsche stoomtrawler M.B. 3, die 600 kisten visch aanvoerde uit Reijkjavik, bestemd voor een IJmuidensche importeur. De visch bracht over het algemeen goede prijzen op, vooral voor de schelvisch die 1122 noteerde. Deze visch was van buitengewoon goede kwaliteit en deed voor de schelvisch van de Noordzee niet onder. TWEEDE WINTERLEZING HOOGOVEN- STATEN. Donderdagavond werd in Casino de tweede winterlezing van Hoogoven-Sta ten gehouden. De samenkomst werd geopend door den voorzitter, den heer Demmers. die mededeelde dat de heer Voogd, die voor dezen avond als spreker aangezocht was door drukke werk zaamheden verhinderd was. In zijn plaats werd de heer Blaauw bereid gevonden als spreker op te treden. De heer Blaauw deelde mede, dat hij geen speciaal onderwerp gekozen had, maar dat hij de positie van Hoogovenstaten in de hui dige samenleving nog- eens in beschouwing- wilde nemen, waar dit volgens spreker nog niet voldoende uiteengezet was. Om nu de houdinf van Hoogovenstaten in onze samen leving duidelijk uiteen te kunnen zetten, die nen wij aldus den heer Blaauw, aangezien Hoogoven-Staten uit menschen bestaat, al lereerst een beeld te krijgen hoe de plaats van den mensch in de samenleving is en be hoort te zijn De verhouding tusschen de menschen wordt beïnvloed door religie, poli tiek en andere stroomingen. Door deze stroo mingen staat de mensch tegenover een chaos van meeningen en gedachten en moet nu zoeken welke richting hij moet volgen. Om zich nu uit dezen chaos te verheffen wi1 spreker den sleutel zoeken om de verhouding te bepalen van mensch tot mensch en van mensch tot samenleving. Deze sleutel moet gezocht worden in den mensch zelf. Spr. stond daarop stil bij het begrip mensch en zijn doel van bestaan, welk laatste hij achtte als een bewust worden van datgene wat ons eigenlijk levensbeginsel vormt, en hetgeen wij allen gemeenschappelijk hebben. Nu is de vraag hoe wij dat doel bereiken. Spr, schetst dan de ont wikkelingsstadia van den mensch. Hij ziet den mensch als massa-wezen, waarbij deze mensch zich uit louter zelfbehoud aan de massa ondergeschikt maakt. Vervolgens zien wij het persoonlijkheidsbegrip zich ontwikke len. Eerst uit deze opbouw zich in het grof ste begeeren, de mensch verzamelt alles om zich heen wat zijn „Ik-gevoel" kan streelen, dan treedt de verfijning in en komt de tijd. dat hij iets goeds kan doen, maar nog steeds tot streeling van zijn eigen ik, totdat men tot de conclusie komt, dat het goede moet ge daan worden om het goede en dan heeft de mensch een stap gedaan op den weg van de volledige en vrijwillige verzaking van het in- dividualiteitsgevoel. Dit is aldus spreker de sleutel van de problemen die de positie van den mensch in de samenleving met zich mee brengt. Dus de mensch kan altijd een oplossing- vinden door den stelregel te volgen, dat het ik-gevoel een ondergeschikte rol behoort te spelen. Het werk in Hoogovenstaten. zoo eindigde de heer Blaauw zijn lezing, is hierop juist van toepassing, daar men zich hier niet moet afvragen: „Wat krijg ik", maar „Wat moet ik geven". Hierop volgde een levendige discussie, waar na de voorzitter de bijeenkomst sloot, waarbij de hoop uitsprak, dat deze interessante lezing weer iets bijgedragen zou mogen hebben, tot de verwezenlijking van het doel van Hoog ovenstaten. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Zaterdagmarirt: Hercules, IJm. 196, vangst 70 manden schelvisch, 70 manden braadschelvisch, 170 manden makreel, 40 manden wijting. 40 manden varia, 30 manden radio, 20 manden hake, 140 manden kolovisch, gul en leng. totaal 580 manden, benevens 30 stuks stijve kabeljauw. Voor de Maandagmarkt wordt van de Vem alleen verwacht de Gerberdina Johanna IJm 38, met ongeveer 700 manden visch. Het vaartuig, dat heden met visch van IJsland aan de mc-rkt was, de Elderborg MB 3, heeft een eerste deel van de lading in Hamburg gelost, daarna werden in IJmui- den 600 kisten ontscheept, terw-d het restant in Antwerpen zal worden gelost. De in IJmuiden verkochte visch bracht f 4390 op. ArEefdsongelulc èlscKt twee slachtoffers. R.-K. VOLKSBOND. Donderdagavond werd de tweede ontwikke lingsavond gehouden van den R.-K. Volks bond. Bij ontstentenis van den voorzitter opende de heer v. Veen deze bijeenkomst. Daarna was het woord aan den leider van den cursus den heer A. J. M. Angenent, die behandelde: „De taak der standsorganisatie ten opzichte van de politiek". Nadat eenige vragen uit de vergadering door den spreker waren beantwoord, werd deze bijeenkomst gesloten. BAK- EN KOOKDEMONSTRATIE. Op Donderdag 20 December des avonds 8 uur zal in het R.-K. Verenigingsgebouw een bak- en kookdemonstratie worden gegeven door het Beverwijksche gasbedrijf. Onder de aanwezigen zal nog een gratis verloting worden gehouden. De prijzen kun nen alleen gewonnen worden door hen die aangesloten zijn bij het Beverwijksche - Gas bedrijf. Hijsclibalk brak af. WiJK AAN ZEE ..RECHT EN PLICHT" EN DE GEMEENTE ZAKEN. Wethouder Tervoort heeft Donderdagavond in het St. Josephgebouw aan den Arendsweg gesproken voor de R.K. Kiesvereniging Recht en Plicht. De voorzitter, de heer Vink, zei in zijn ope ningswoord dat de verstandhouding tusschen de R.K. raadsleden en de vereniging Recht en Plicht zoo goed was. De heer Tervoort heeft verschillende ge meentezaken behandeld. Hij zei dat het goed was dat de dingen eens in een vergadering worden besproken, daar in de gemeente te veel geoordeeld wordt zonder dat men weet waar over het gaat. Over het werkloosheidsvraagstuk weidde spreker uit en hij schetste hoe de toestand verbeterd is nadat ook voor Wijk aan Zee en Duin een rijksregeling is getroffen, die o.a. zeer bevredigend voor de tuinders werkt. De woningbouw kwam ook ter sprake. Het gaat zoo snel dat de gemeente den aanleg van straten en rioleeringen niet kon bijhouden, Het zij hierbij gezegd dat de bouwers zelfs de kos ten van aanleg der straten en rioleering be talen. De nieuwe bouwverordening stemt alles zins tot tevredenheid. De R.K. hebben voor het adres aan de Kroon voor de fusie gestemd, omdat zij meenen dat het in het belang der gemeente is. Ook de rioleeringskwestie heeft hier een woordje mee gesproken. Ten slotte wekte de voorzitter de aanwezi gen op zich weer voor de kiesvereeniging naar beste krachten in te spannen. VELSEN CHR. HISTORISCHE KIESVEREENIGING. In het gymnastieklokaal der Chr. School, Van Langeveldstraat hield de Chr. Historische Kiesvereeniging een openbare vergadering, die zich in een druk bezoek mocht verheugen. Nadat de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze door den voorzitter den heer H. Groe neveld geopend was, was het woord aan den heer Snoeck Henkemans, lid der Tweede Ka mer, die sprak over „Goede tijding", welk on derwerp hij in drie punten verdeelde nl.: „Waarvoor wordt goede tijding verlangd". ..Welke krachten belemmeren deze" en „De Goede Tijding!" Spreker ging in den breede de redenen na, die den mensch er toe leiden, naar goede tij ding om te zien. De voorspelling van geleer den uit vroegere tijden en ook nog van late- ren tijd. dat het met de wereld op een eind zou loopen door een algemeen voedselgebrek, bleek een verkeerde tijding te zijn. Het is anders uitgekomen, en zeide spreker, klik om u heen en wat bespeurt men: een te veel aan voedsel en nog meer doch, en hierbij staat spreker een oogenblik til, geen werk voor de menschheid. Daarom verlangen wij naar een andere tijding. Het zijn riep spreker uit de geesten dezer eeuw, zij zijn het die het gezag willen onder mijnen en geen gehoor willen geven aan zijn bestuurbare hand. iDt is een verkeerde tij ding. Zij kunnen alles met den mond, zeide spreker, doch op daadwerkelijke punten laten zi.i zich wachten. Met vele voorbeelden die hij uitvoerig uit eenzette, kwam spreker tenslotte tót. punt drie pi. de goede of blijde tijding: de geboorte van Christus. Hij geeft en sterkt ons alle, aldus spreker, in al ons werk. De eenheid bewaren in alle dingen, uw naaste liefhebben als u zelve, al uw kracht ge ven aan het werk wat u lief is. Dit is zegt spreker een goede tijding, leeft die in allen en bouwt men deze uit. dan kan het niet an ders of alles komt weder in nieuwe banen. Na deze rede sloot de voorzitter deze ge slaagde vergadering. De medewerking van het gemengde kwartet „Onder Ons", directeur de heer S. Wiersma werd ten zeerste gewaardeerd. Kom nooit met water aan een spiegel of aan glas van schilderijen en dergelijke voorwer pen. Behandel ze met brandspiritus. een en dier. HOOGEZAND, 14 Dec. (V.D.) Heden morgen om ruim acht uur heeft alhier bij het ophijschen van een electromotor bij de meel fabriek der firma J. G. Benes een ernstig on geluk plaats gehad, dat twee menschenlevens heeft gekost. Voor het ophijschen van den motor was de takel verbonden aan de hijsch- balk. die aan het 26 meter hooge platte dak was bevestigd. Door nog onbekende oorzaak is de balk naar beneden gestort toen men juist met het hijschen was begonnen en de vracht nog slechts een halve meter omhoog was ge gaan. Twee arbeiders werden door den balk getroffen en zoo ernstig gewond, dat zij vrij wel op slag werden gedood. De slachtoffers zijn B. Bloem uit Hooge zand en K. Wolthof uit Kleinemeer, beiden ongeveer dertig jaar oud, gehuwd en ieder vader van twee kinderen. De politie en de bur gemeester waren spoedig op het terrein aan wezig, terwijl later het parket uit Groningen arriveerde. De lijken zijn in beslag genomen en opgebaard in een schuur nabij de fabriek. VRIJDAG 14 DECEMBER '1934 In het kleine plaatsje St. Germans in En geland, waar de grond elke halve eeuw 1.80 meter daalt, is een pompstation gebouwd met drie reusachtige pompinstallaties. die elk 1000 ton water per minuut kunnen wegpompen. Binnenkort komt er nog een vierde bij. De aanleg en de bouw van deze installaties heeft 224000 pond sterling gekost. „Sommen uitgerekend voor vijftien cent per keer" staat er voor een winkelruit tegenover een school in Zagreb bij Belgrado te lezen. Eiken middag kunnen de leerlingen hier hun rekenhuiswerk inleveren en den volgenden dag kunnen zij het op weg naar school terug halen, in de puntjes uitgewerkt. Een doos, die groot genoeg zou zijn om de planeet Jupiter te bevatten zou 11 x 11 x 11 of 1331 exemplaren van onze aarde inhouden. Sani Gulyas was reeds op zijn negende jaar organist in de kerk van het dorp Halas in Hongarije. Op zijn vierde jaar vertoonde hij al heel aardige muzikale vaardigheid en toen hij zes jaar oud was speelde hij goed piano. Bij de Britsche spoorwegen zijn ongeveer 695.000 wagons in gebruik. Men zegt dat bananen kalmeerend op het gemoed werken. Behalve in ieder geval wanneer je over de schil uitglijdt. Kerstinzameling van de Nederlandsche Dagbladpers. Laatste gemeenschappelijke verantwoor- dingslijst van Haarlem's Dagblad, Nieuwe Haarlemsche Courant. Oprechte Haarlemsche Courant, Dagblad van IJmuiden, Kennemer Courant en IJmuider Courant. M. en A. R. f 6: Mevr. L. J. f 5; J. C. S. f 2,50. W. v. V. f 1; N. N. f 1. meldt: Hoogste barometerstand 757.8 m.M. té Haparanda. Laagste barometerstand 731.0 m.M. te Valentia. en voorspelt: Matigen laten wellicht toenemenden Zuide lijken "tot Zuidoostelijken wind. Toenemende bewolking later waarschijnlijk regen. Iets zachter. Barometer Hedenmorgen 9 uur 747 m.M. Neiging: Stilstand. Thermometer Hoogste gisteren 52 P. Laogste heden nacht 42 F. Hoogste heden 42 F. OPGAAF MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83. Tel. 5460. IJmuiden HOOG WATER TE IJMUIDEN. Zaterdag v.m. 10.11 uurjn.m. 10.49 uur. Zqndag v.m. 11.18 uur; n.m. 11.51 uur. Maandag v.m. 12.19 uur; ARROND. RECHTBANK. Overtreding Tarwewet. Een molenaar uit deze omgeving stond voor de Haarlemsche rechtbank terecht wegens overtreding van de Tarwewet. Hij zou een hoeveelheid tarwemeel in voorraad gehad hebben, wat hem, volgens de wet verboden was. De getuige dr. Moorsel, die tot voor kort rijksambtenaar is geweest voor deze materie, verklaarden dat verdachte sinds de inwerkingtreding die wet ontdoken heeft. Zijn omzet is minstens verdrievoudigd in eenige jaren. De Officier vroeg een boete van f 1000. Mr. C. van Rij betogode, dat verdachte geen voordeel getrokken heeft uit deze ont duiking. Verdachte heeft aldus gehandeld om het voortbestaan van zijn zaak en gezin te verzekeren. PI. verzocht de rechtbank reke ning te willen houden met de omstandig heden. Uitspraak over 14 dagen. Boot gestolen. Een inwoners van IJmuiden stond voor de rechtbank te Haarlem terecht wegens dief stal van een sloep. Het bleek een sloep te zijn van de Zaan- stroom, die gebruikt werd door lossers van de Tubantia om mee naar den wal te roeien. Op zekeren avond was de boot daar gemeerd, den volgenden morgen was ze verdwenen. La ter werd ze teruggevonden tusschen twee opgelegde schepen, frisch opgeschilderd Verd. ontkende. Hij beweerde, dat de boot was komen aandrijven en dat hij de sloep wilde teruggeven als hij bewaar- en verfloon ervoor ontvangen had. De Officier eischte 9 maanden gevangenis straf met aftrek, wegens diefstal. Verd. is al eerder veroordeeld. Mr. H. O. Drilsma trad als verdediger op. PI. betoogde, dat niemand gezien heeft, dat verd. de boot weghaalde. Het kan best zijn, dat jongens voor de aardigheid dien nacht de boot gebruikt hebben. Het opzet tot weder rechtelijke toe-eigening achtte pl. niet be wezen en hij vroeg vrijspraak. Uitspraak over 14 dagen Rijwieldiefstal. Een" IJmuidenaar, die reeds zeer vele malen veroordeeld is, had zich Donderdagmiddag te verantwoorden voor diefstal van een rijwiel met een electrische lantaarn. Enkele getuigen verklaarden, dat verd. bij hen gekomen was en hun een rijwielplaatje" een lantaarn en een fiets had aangeboden. Verdachte beweerde, dat de getuigen „per tinent stonden te fantaseeren", waarmee hij de zaak in de oogen van de rechters niet beters maakte. Hij wist er niets van. naar hij met nadruk verzekerde. De Officier achtte den diefstal bewezen en vorderde een gevangenisstraf van 1 jaar. Uitspraak over 14 dagen. Uitvoerrecht bevolkings rubber verlaagd. Bij regeeringsverordening van 12 December is met ingang van 16 December het uitvoer recht uit Ned.-Indië op bevolkingsrubber ver laagd tot een basis van 16 cent per K.G. droog gewicht. Het bedroeg tot nu toe 20 cent VOETBAL. H. F. C.—R. C. H. Het R.C.H.-elftal is als volgt: Kos. Kors, Prevost Sr., Berg, Ruis, Prevost Jr., Paape, Martin, v. d. Horst, Kok, Meyer, Zooals blijkt zijn in de voorhoede eenige veranderingen aangebracht. De linkervleugel Kedde-Hartendorp is vervangen door Kok- Meyer; op de rechtsbinnenplaats zal Martin spelen. Scheidsrechter is de heer Van Dungen. R.C.H. 2—STORMVOGELS 2 (Aanvang 10.30 uur.) Het elftal van R.C.H. 2 is aldus: Bergsma, v. Thiel. Kaestner, v. d. Mey de Bie. v. Eek, Waalewijn, v. d. Meulen, Slot, Ruygrok, Kedde, Harbendorp. Stormvogels 2 verschijnt met: De Vries. Jongsma, van Dongen, Wey, Spruyt, Rijkeboer. van Pel, Beneker, de Bock, Effern, Van der KuyI. STORMVOGELS—Z. F. C. Stormvogels speelt dezen wedstrijd met het volgend elftal: Hollenberg, Haak Sr., Haak Jr., Tol, Ffjen, v. d. Velde, Geert, van der Steen Sr., Ketting, Schippers, v. d. Steen Jr. STOKE CITY SLAAT AUSTRIA. Uit Londen: Het. Weensche Austria heeft Donderdag zijn laatsten wedstrijd in Engeland gespeeld en wel tegen Stoke City. De Oostenrijkers ie- den een 10-nederlaag. Da vies scoorde vijf minuten voor de rust voor Stoke. In doorsnee kunnen de Oostenrijkers tevre den zijn met de resultaten van hun wedstrij den tegen de sterke Engelsche tegenstan ders. Wij laten die resultaten hier nog eens volledig volgen: Liverpool—Austria 0—2 FulhamAustria ii Birmingham—Austria Sheffield W.Austria Stoke C.Austria 0—0 3—0 1—0 SPOORWEGPERSONEEL PROTESTEERT. In de te 's Gravenhage gehouden groote protestvergadering tegen de loonsverlaging voor Spoorwer-ersoneel. is een motie aan genomen, waarin met de meeste kracht wordt georotesteerd tegen het. wettelijk niet ver- antworde ingrijpen van den minister van Wa terstaat. waardoor zelfs het in het bij Kon. besluit vastgestelde reglement dienstvoor- waarden voroziene overleg tusschen directie en personeel niet tot zijn recht kan komen. Men doet een dringend beroep op de re geering om te willen bevorderen, dat de bemoeienis van den minister van Waterstaat met de dienstvoorwaarden van het spoor wegpersoneel beperkt blijve tot haar oorspron kelijke bedoeling. Blijf*- ,.Het Schouwspel" in Haarlem bestaan? Enkele leden van den Haarlemschen Kunst kring „Het Schouwspel" hebben aan de l°den een circulaire gezonden, waarin zij schrij ven dat volgens hun meening de Haarlem sche Ki*ing, (na het faillissement van de N.V. Internationaal Theater Bureau Holland, Het Schouwspel), zelfstandig kan blijven bestaan. De circulaire vermeldt de namen van de heeren A. Eikerbout, M. J. van Goor. en A. Rauwerda, die een vergadering bijeen willen roepen indien hun blijkt dat een voldoende aantal leden voor voortzetting voelt. HOCKEY. NED. HOCKEY-BOND DE COMPETITIE. Zondag a.s. komt het competitie-raderwerk geheel in gang. Het programma voor de Haar lemsche wedstrijden luidt aldus: Eerste klasse: Bloemendaal— H. H. IJ. C. Promotie-klasse- M. H. C.-Kieviten. Tweede klasse: Leiden—H. B. S. Delftsche Stud.—Bloemendaal 2. Amersfoort—M. H. C. 2. Derde klasse: H. 3. S. 2Leiden 2. M. H. C. 3Strawberries 2, Alkmaar 2Alliance. Alliance 2—Bloemendaal 3. Bloemendaal ontvangt dus thuis achter hotel Zomerzorg het Haagsche H.H.IJ.C. Weliswaar zou er nu toch eens succes voor Bloemendaal te wachten zijn, maar H.H.IJ.C. kan soms plotseling uitstekend spelen en dan is Bloemendaal niet gelukkig. M. H. C. ontvangt in het Heemsteedsche Sportpark Kieviten. De Musschen hebben het ae vorige week leelijk laten zitten; hun wis pelturig spel kan hun wel eens duur te staan komen. Op Kieviten behoort een overwinning te worden behaald. In de tweede klasse gaat H. B. S. naar een van ouds bekenden tegenstander: Leiden. De Haarlemmei-s sukkelen nog al met hun voorhoede; ook tegen Lelden zal dat weer heb zwakke punt blijken. Bloemendaal 2 gaat naar de studenten in Delft en krijgt voor den zooveelsten keer klop. Wanneer zal er een kentering komen bij Bloe mendaal 2? Het degradatiegevaar begint be denkelijke afmetingen aan te nemen M. H. C. 2 gaat op bezoek bij Amersfoort. Een spannende partij, waarbij de thuisclub de beste kansen heeft. In de derde klasse zal H. B. S. 2 trachten Leiden 2 er onder te houden, Na de verras sende overwinning tegen Alliance 2 komen misschien meer van deze soort wedstrijden. M. H, C. 3 ontvangt Strawberries 2 en zal toch moeten oppassen; juist omdat M. H. C. wat sterker is, zullen de gasten zich geheel geven. Alliance gaat op bezoek bij Alkmaar 2 en zal wel weten te winnen, al is het toch wel op passen. Tenslotte Alliance 2E'v emendaal 2, waar bij de thuisclub aan het langste eind zal trekken.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 7