HET TANDHEELKUNDIG wêêèBèSÊÊÊÈ INSTITUUT 16 RIJKSSTRAATWEG 16 GEBIT735 DAMRUBRIEK ft w Ju" Radio-Programma VOETBAL. De wedstrijden voor a.s. Zondag. Zondag a.s. staan voor onze beide eerste klassers zware wedstrijden op het programma. Stormvogels ontvangt thuis Z.F.C. Hoewel het aanvankelijk scheen, dat de Zaankanters. evenals het vorige seizoen, ook nu weer een bescheiden rol zouden vervullen, bezetten zij momenteel met 13 punten uit 10 wedstrijden de tweede plaats. Een goede prestatie onge twijfeld, al mag niet ontkend worden, dat 7 verliespunten in 10 wedstrijden vrij veel is. Stormvogels bezet ook de tweede plaats. maarvan onder af. Toch achten wij de Iblauwhemden geenszins kansloos. In Zaan dam werd slechts een kleine nederlaag gele den. En dan hebben de laatste twee wedstrij den tegen de beide candidaten voor de bo venste plaats (D.F.C. en Hermes-D.V.S.) dui delijk getoond, dat de Stormvogels in het ge heel geen zin in de onderste plaats hebben en daarvoor ook te sterk zijn. Wij rekenen er dan ook op. dat de Vogels minstens één puntje in de wacht zullen slepen en het zou ons zelfs niets verwonderen, als ze op beide punten be slag legden. V.S.V. wacht een nog zwaardere ontmoe ting, nl. de uitwedstrijd tegen Ajax. Aan V.S.V. valt dus de eer te beurt den eersten competitie-wedstrijd in het nieuwe Ajax-sta- dion te mogen spelen. Met 15 punten uit 10 wedstrijden, tegen Feijenoord 15 punten uit 9. bezet Ajax de tweede plaats. Het heeft er echter allen schijn van, dat. de Amsterdam mers hun aanvankelijke inzinking weer vol komen te boven zijn en dat zij weer een goe den gooi naar het kampioenschap zullen doen. Dit, gevoegd bij het feit, dat Volkers c..s. ook hun eersten competitie-wedstrijd op hun nieu we terrein zullen willen winnen, doet bij ons de gerechtvaardigde verwachting ontstaan, dat V.S.V. een zeer zware ontmoeting tegemoet gaat. Op 23 September won V.S.V.. dank zij den enormen kogel van Sterk, op volkomen regelmatige wijze met 21. We gelooven niet, dat de roodhemden het thans tot een over winning zullen brengen. Dit zou mogelijk wel het geval zijn. als de IJmuider defensie van dezelfde kwaliteit was als de voorhoede. Maar dit verschilt nog ai wat. hetgeen door de 26 tegenpunten in 10 wedstrijden duidelijk wordt aangetoond. Eerder verwachten we een over winning voor de thuisclub, al achten we een gelijk spel niet uitgesloten. Kinheim zakte weer iets op de competitie ladder, doordat met 43 van Hilversum ver loren werd. Het is ongetwijfeld een eervolle nederlaag, maar toch wijzen ook deze vier doelpunten er weer op, dat er iets met de Vel- ser-verdediging niet in orde is. Met een voor hoede, die gemiddeld bijna drie doelpunten per wedstrijd maakt, moet een beter resultaat te verkrijgen zijn. dan 8 punten uit 10 wed strijden. Voorloopig moet Kinheim nu weer meer de aandacht gevestigd houden op de on derste dan op de bovenste plaats, daar zij thans slechts twee verliespunten minder heeft dan B.F.C. en Hercules. Zondag speelt Kin heim thuis tegen Alcmaria Victrix. Dat belooft wat te worden! De Aikmaarders schijnen dit jaar grootsche olannen te hebben en zullen dus al hun krachten inspannen om tegen Kin heim thans een nog beter resultaat te beha len dan op 23 September in Alkmaar, toen de eindstand 22 was. Of dit lukken zal. is de vraag, want het zou juist iets voor Kinheim zijn. om aan deze sterke tegenpartij een punt te ontfutselen. Al zullen de Kennemers achteraf nog met den 33 uitslag tevreden zijn geweest ze hadden immers met 0—2 achter gestaan toch moet ook voor hen het gelijke spel tegen Hillinen een teleurstelling zijn geweest. Hier mede verspeelden de Kennemers hun eerste puntje op eigen terrein. Gelukkig echter zorgde de andere Hillegom- sche derde-klasser voor een pleister op de Wijker-wonde door Celeritas met 32 te klop pen, waardoor de Kennemers toch nog een punt op de Hagenaars uitliepen en het ver schil thans twee punten bedraagt (Kenne mers 14 punten, Celeritas 12 punten uit 9 wedstrijden). Zondag ontmoeten de favorie ten voor den kampioenstitel elkaar in Den Haag. Op eigen terrein won Kennemers des tijds met 41. Ook thans geven we den Wij- kers weer een behoorlijke kans, al willen we niet vergeten, dat Celeritas or> eigen terrein nog niets dan overwinningen behaalde. Beverwijk deed. door Westzaan met 03 te kloppen, wat van haar verwacht werd. Ho pen we. dat ze door deze overwinning het eenigszins geschokte zelfvertrouwen weer zal hebben herkregen. Morgen komt Zaanlandia op bezoek. De Zaankanters kregen op 23 Sep tember jl. van Bevei-wijk met 51 klop. Ook na dien tijd zijn nog tal van nederlagen ge volgd; het gelijke spel tegen Westzaan is het eenige lichtpuntje geweest. Het zou dan ook al heel raar moeten loopen, als Beverwijk niet won. Voor de reserve eerste klasse wordt een be langrijke ontmoeting in Haarlem gespeeld tusschen R.C.H. 2 en Stormvogels 2. De Ra cing-reserves nl. schijnen erg veel zin in de bovenste plaats te hebben en ook de Storm vogels zijn er niet geheel en al afkeerig van, tsooals uit onderstaande cijfers blijkt: gesp. R.C.H. 2 10 Stormvogels 2 10 gew. gel. verl. punt 7 1 2 15 6 1 3 13 In IJmuiden won Stormvogels destijds met 52. We willen thans onze eischen niet te hoog stellen en het voorloopig maar op een gelijk spel houden. V.S.V. 2 krijgt de K.F.C.-reserves op bezoek. Deze zijn dit jaar. mede door het afstaan van spelers aan het eerste elftal, niet zoo sterk als het vorige seizoen. Dit gevoegd bij het feit. dat V.S.V. op eigen terrein nog geen enkel puntje verspeeld heeft, doet ons rekenen op een V.S.V.-zege. De reserves van Kennemers moeten morgen den strijd tegen QS.C. 2 aanbinden. De Wor- merveerders nemen met 6 punten 'uit 8 wed strijden een vrij bescheiden plaatsje in, dus zullen de Kennemers wel winnen. Laten ze echter niet vergeten, dat ze destijds in Wor- merveer slechts met 32 wonnen en dat Q.S.C. 5 van haar zes punten in uitwedstrijden behaalde! De K. N. V. B. 45 jaar. De Bond telt thans 62.500 leden. gen tot 62.500, een geweldige toeneming der halve van ongeveer 26.000 leden. In 1929 wa ren 379 vereenigingen tot den K.N.V.B. toe gelaten; die aantal bedraagt nu 530. Het aan tal competitie-afdeelinsen is uit den aard ook gestegen van 65 tot 92 „D-"1 meening wordt wel eens verkondigd." alcius Dr. Van Prooijc, ..dat de publieke belangstelling in het algemeen voor de competitie-weastnjden minder wordt. Of dat werkelijk het geval is. meen ik te mo gen betwijfelen, ook a; toont het cijfer der tolale ontvangsten van de vereenigingen uit de door haar gespeelde wedstrijden een ver mindering van 2.3 pet. aar.. In 19321933 werd door de clubs ontvangen f 1.284.000 en in 19332£34 f 1.254.000, In deze cijfers zijn de opbrengsten uit interland- wedstrijden niet be grepen. Volpens mijn opiniu wijzen die cijfers echter niet op een vermindering van het wed- strijdbezoek; de geringe daling der ontvang sten moet worden beschouwd het gevolg te zijn van een verlaging der entreeprijzen bij verschillende vereenigingen in verband met ae tijdsomstandigheden. De belangstelling voor onze interlandwedstrijden is zeer zeker niet gedaald. Ik ben van meening. dat ons spelpeil in het algemeen niet zoozeer ten ach ter is bij andere landen; onze clubs kunnen qua spel den toets der vergelijking met bui- tenlaiidsche clubs doorstaan GYMNASTIEK Feestuitvoering „Gratia- Plato" te IJmuiden. De omstandigheden hebben 't IJmuider Gratia-Plato gedwongen, zijn uitvoering „bui tengaats" te houden, en wel in de zaal van „De Pont" te Velsen-N. De groote afstand heeft Donderdag evenwel geen schade toege bracht aan de publieke belangstelling, want de zaal was geheel bezet. De vereeniging Vierde met deze uitvoering haar 10-jarig bestaan en de heer G. Krom. voorzitter van Gratia-Plato, vond hierin te recht reden, in zijn inleidend woord den man te huldigen, die het initiatief nam tot de op richting: den heer P. Dijkstra, den technischen leider. Veel moeilijkheden aldus de heer Krom heeft de vereeniging moeten doorstaan, om dat tengevolge van de sterk vlottende bevol king in IJmuiden-O. nooit een vaste club kern kon gevormd worden. De economische omstandigheden hebben in de laatste jaren de moeilijkheden vergroot, maar steeds stond de heer Dijkstra pal. Nu vervolgde spreker moet de leider ons verlaten, maar gelukkig blijft hij als be stuurslid voor de vereeniging behouden. De heer Krom bood daarna den heer Dijkstra een geschenk en mevr. Dijkstra een bloemen mand aan. Hadden Zondag op den feestavond de ver eenigingen Gratia-Plato reeds gelukgewenscht men zijn 10-jarig bestaan, deze taak was nu weggelgd voor den Kennemer Turnkring, wiens voorzitter, de heer J. Hop, even vóór de pauze hartelijke woorden sprak tot de jubi- leerende vereeniging en tot haar directeur die steeds zooveel vereenigingszin toonde en die zich in den K. T. K. niets dan vrienden heeft verworven. Spreker betreurde 't besluit tot opheffing van het vak-onderwijs in de gymnastiek in Velsen, omdat daardoor aan 't volkskind iets werd ontnomen, waarop 't recht heeft. Wat nu de uitvoering zelf betreft, hebben wij Gratia-Plato van een andere zijde leeren kennen dan vroeger. Indertijd stonden de vrije oefeningen e. d. op veel hooger peil dan de toestel-oefeningen, maar vooral nu bleken in deze laatste flinke vorderingen te zijn ge maakt. Met de vrije oefeningen, enz. was de vereeniging dezen avond daarentegen niet al tijd gelukkig, wat voornamelijk te wijten was aan samenstelling, afwerking of tempo. Gaf het brugturnen van de meisjes al veel hoop voor de toekomst, een soortgelijk num mer van de dames wees een geoefendheid aan, waarvoor zelfs groote vereenigingen zich niet behoeven te schamen. Ook laagrek- jongens toonde de goede richting, waarin Gra tia-Plato zich beweegt. De vrije oefeningen van de heer en werden, ondanks dat de meeste uitvoerenden nog niet lang turnen, boven verwachting afgewerkt. Wij betwijfelen dan ook niet, dat de Plato- heeren zich aan 't goede voorbeeld zullen spie gelen, dat een groep keurturners uit den K. T. K. onder leiding van den heer J. J. v. Doorn hun inzake toestelturnen gaf. Deze turners lieten brug- en rekwerk zien, waarvan eerste 't hoogst stond. De uitvoering werd op aantrekkelijke wijze door enkele intermezzi opgeluisterd, n.l. door enkele solo-dansen, een klompen-quadrille, een dansspel. Vooral van 't laatste was bui tengewoon veel werk gemaakt. Trouwens, de geheele uitvoering gaf blijken van verzorgdheid en daaruit bleek wel ten volle de vereenigingsgeest, die in Gratia-Plato heerscht dank zij leden en leiders. De heer Dijkstra vooral heeft in die 10 jaar prachtig werk verricht; hij heeft een vereeniging ge kweekt, die er zijn mag en die nog steeds stij gende lijnen vertoont. Wij hopen, dat de a.s. nieuwe leider deze lijnen zal weten te vervol gen op de wijze, die door den scheidenden di recteur in zijn werk werden aangegeven. In de laatste bestuursvergadering van den K.N.V.B. heeft de voorzitter, Dr. D. J. van Prooije, naar aanleiding van het 45-jarig be staan van den bond eenige belangrijke cijfers genoemd, om de aandacht op den gestadigen groei ie vestigen. Aan de „Sportkr." ontleenen we hierover het volgende: In Mei 1929, dus vijf jaar geleden, telde de bond. 36.542 lede». Dit aantal la thans geste- DAMMEN. COMPETITIE 2e EN 3e KL. NED. DAMBOND Hieronder publiceeren wij het officieele wed strijdprogramma voor de 2e en 3e klasse competitie van den Nederl. Dambond (dis trict Noord-Holland). Dit luidt als volgt: 16 December: Damclub Haarlem IIHelder- sche Damclub I. Damclub Haarlem IIIHeldersche Dam club n. 18 December: Damclub Zaandam IIHaar- lemsche Damclub II. Damclub Zaandam IIIHaarlemsche Dam club III. 20 December: Beverwijksche Damclub I- Castricumsche Damclub I. 3 Januari: Castricumsche Damclub IDam club Zaandam II. Damclub IJmuiden IIDamclub Haarlem II Damclub IJmuiden HlDamclub Haarlem III. 6 Januari: Heldersche Damclub IHaar lemsche Damclub II. Heldersche Damclub II—Haarlemsche Dam club III. 8 Januari: Damclub IJmuiden IIHaar lemsche Damclub H Damclub IJmuider» IIIHaarlemsche Dam club ill. Damclub Zaandam II—Beverwij ksche Dam club I. HAARLEM Noord, TEL. 1«7t6 Berekent thans nog voor een geheel mot garantl* - Pijnloos trekken inbegrepen. Plaatje met 1 Kunsttand, f 3. iedere Tand meerf 1.7S Porcelein of Zilvervulling f 3 Ooudvulling vanaff 9. Goudkroon vanaf 116. 22 karaats goud Pijnloos trekken van Tand of Kies f 1.50 Mondoncterzoek kosteloos Spreekuren alle werkdagen w» 9-12 ea van 1-4 a*r Zaterdag» van 9-12 var AVOND SPREEKUUR Düudnf, Woeoadag «a Doodordag 7-9 aar. BESLIST PIJNL00ZE BEHANDELING door Nederlandsch (Adv. Ingez. MedJ JG Januari: Heldersche Damclub I— Castri- cumtche Damclub I 'in Alkmaar). 15 Januari: Damclub Zaandam IIDam club IJmuiden II. Damclub Zaandam III—Damclub IJmui den III. 17 Januari: Beverwijksche Damclub I— Damclub Haarlem II. 14 Januari: Haarlemsche Damclub IICas tricumsche Damclub I. 22 Januari: Heldersche Damclub IDam club Zaandam n. Heldersche Damclub IIDamclub Zaan dam III. Damclub IJmuiden II—Beverwij ksche Dam club I. 23 Januari: Damclub Haarlem nCastri cumsche Damclub I. 28 Januari: Haarlemsche Damclub IIDam ciub Haarlem II Haarlemsche Damclub IHDamclub Haar lem Hl. 25. 25x14 9x20 Zwart wil hiermede winst forceeren. 26. 34—30 Een fraaie zet waarmede Wit aantoont over een geweldig concentratievermogen te be schikken. Men lette op de volgende afwik keling. 24—29 Zwart denkt winst te forceeren! 27. 33x24 20x29 Op 39—33 zou Zwart 3—9 en 26—31 17x33 winst forceeren. Op 30—25 volgt ineens 2631, terwijl op 3934 Wit's korte vleugel danig verzwrakt is. Op fraaie wijze weet Wit thans dam te for ceeren door: 38—33 29x49 30—24 19x30 28x19 13x24 31. 37—31 26x28 36—31 21x32 48—43 49x38 42x2. Stand na den 34en zet van Wit luidt thans: Wit 1 dam op 2 en 5 schijven: 31 35 39 45 en 47. Zwart: 3 6 11 12 15 16 24 30 32. Het spel verliep als volgt: 30—34 35. 39x19 32—38 36. 2—8 11—17 37. 19—14 38—43 38. 31—27 43—49? Wit speelde 27—22 en won door naar 44 te slaan. Een grove fout van Zwart, daar 16—21 en 6—11 remise was. Tot slot een paar eind- spelletjes, ontleend aan „Het Dammersweek blad". No. 1.: Wit 1 dam op 6 33 39 en 1 schijf op 17. Zwart 1 dam op 21 en 2 schijven op 5 en No. 2.: Wit 2 dammen op 46 en 35 en 1 schijf op 15. Zwart 1 dam op 4 en schijf op 25. No. 3.: Wit 1 dam op 35 en twee schijven op 20 25. Zwart 1 dam op 17 en twee schijven op 5 15. Voor alle drie geldt: Wit speelt en wint. Oplossingen en correspondentie binnen acht dagen te zenden aan den damredacteur Dukel, Willem Barendszstraat 46, IJmuiden ZATERDAG 15 DECEMBER '34 onder leiding van B. Dukel. EEN OPLOSSERSWEDSTRIJD. Het ligt in de bedoeling der redactie, met het verschijnen van onze eerste rubriek in 1935 een wedstrijd te openen in het oplossen van vraagstukken om mooie prijzen. Wij noo- digen onze medewerkers-problemisten dan ook uit een 10-tal vraagstukken voor dezen wed strijd in te zenden. Aan den inzender, die het mooiste probleem (één probleem) bestemd voor onzen wedstrijd inzendt zal reeds een prijsje toegekend worden. Dus aan het werk, problemisten van IJmuiden. HET INTERNATIONAAL DAMTOURNOOI TE IJMUIDEN. Onderstaande partij is no. 7 van het inter nationaal damtournooi alhier en was het treffen tusschen de Hollanders 30 October 1934. B. Dukel (Zwart) 17—21 21—26 26x37 11—17 17—21 21—26 In de match om het wereldkampioenschap speelde Keiler tegen Rajchenbach een derge lijke opening, hij speelde echter in plaats 6: 41—37. De tekstzet is beter, daar eventueel op 2025 Wit 4137 kan spelen met slag' naar 30. 7. 30—25 6—11 41—37 19—23 28x19 14x23 25x14 10x19 33—28 11—17 39—33 17—22 Zeer terecht kan Zwart een stuk aan z'n korten vleugel missen; Zwart vormt aldus het klaverblaadje om den grooten vleugel van Wit op te sluiten. 13. 28x17 12x21 14. 33—28 15—20 15. 44—39 20—24 16. 50—44 9—14 Op 510 kan de damcombinatie volgen, het geen Zwart wil voorkomen. R. C. Keiler 'Wit) 9. 10. 11. 12. 31—27 37—31 32—28 41—32 46—41 34—30 17. 18. 19. 20. 21. 22. 39—33 43—39 40—34 49—43 34—30 30—25 7—12 4—9 5—10 10—15 1—6 2—7 Stand na den 23en zet van Zwart luidt: Zwart: B. Dukel. ZWAKT Ui Hb m "s 81 11 HP Bïft ®pr p lü Sas? =J DAMES-HOCKEY. Wat Zondag gespeeld wordt A.s. Zondag wordt een begin gemaakt met de tweede helft der competitie. En al dade lijk staan er weer belangrijke wedstrijden op het programma, Rood-Wit trekt nl. naar H. H. IJ. C. Dit is de voorloopige strijd om de laatste plaats. Op het oogenblik staat Rood Wit er iets slechter voor; wij vreezen, da daar Zondag nog geen verbetering in zal ko men. Maar dan wordt het oppassen voor de Heemsteedsche dames! B. D. H. C. trekt naar Gooi en moet theo retisch winnen. Mej. Hofland beteekent ech ter een gevaar voor elke verdediging, zocdat we nog geens zins vast op een Haarlemsche zege rekenen. H. O. C. ontvangt Amsterdam, een strijd tusschen de No. 2 en 3 Wellicht is de thuis club hier iets sterker. B. D. H. C. zou het meest gebaat zijn bij een gelijk spel. daar ook Amsterdam haar nog dicht op de hielen zil In de promotieklasse zal B. D. H. C. II in Wassenaar het onderspit delven tegen Kievi ten. H. D. M. wint thuis van Laren, terwijl Hurley wel beide puntjes uit Leiden zal mee nemen. In 2 A is een Rotterdamsche zege waar schijnlijk in den wedstrijd Victoria—H. H. IJ. C. II. In de 3e klasse B is weer de wedstrijd H. B. S.Alkmaar vastgestedd, die kort geleden wegens een ongeval werd gestaakt. Nu Alk maar haar eerste overwinning te pakken heeft, durven we H. B. S. nog niet definitief een zege te voorspellen. In 3 D gaat H. B. S. II naar Amsterdam IV en zal het daar niet gemakkelijk hebben. Be ter treft B. D. H. C. 5 het, dat thuis wel van A. M. V. J. zal kunnen winnen. In 4 B wordt in Januari eerst weer ge speeld. VOOR HOEDEN"- JOH. ELZER TROMPSTRAAT 22 TELEF. 4109 ZELFBINDERS GRATIS (Adv. Ingez. Med.) ZWEEFVLIEGEN. HAARLEMSCHE ZEILVERIEENIGING. De eerste avond in het programma der Haarl. Zeilvereeniging van winterwerk voor leden, donateurs en genoódigden, die in groo ten getale opgekomen waren om naar de cau serie te luisteren van Ir. Oyens over het zweef vliegen, is een welgeslaagde opening gewor den. De inleider heeft zeer veel interessants verteld en vertoond op het witte doek van deze jonge sport met veel perspectief. Na het constateeren van het verschil met het motorvliegen, gaf spreker een technische uiteenzetting van het zeilen in de ruimte te genover dat in het platte vlak. Na de groote vlucht, die in Duitschland het zweefvliegen ge maakt heeft, bleken ook in Nederland heel wat enthousiasten te zijn, zoodat nu reeds verschillende streken van ons land clubs zijn opgericht. Ook in ons land zijn opstijgende luchtstroomen genoeg om de sport tot verdere ontwikkeling te brengen. Spreker vertelde van den tocht van den he< Nijenhof, den Hollandschen zweefvlieger, d achter een motorvliegtuig een nieuw vliegtuig van Aken naar Amsterdam bracht; hoe deze in een hagelbui terecht kwam, maar toch heel huids op Schiphol landde. Op het witte doek zagen we zeer duidelijk de wijze van starten, o.a. door middel van een zeer uitrekbaren gummikabel. Er zijn drie brevetten te behalen: het schildje, drie witte meeuwen op blauwen ach tergrond, is in 't algemeen het teeken van vol waardigheid: men moet dan vijf minuten achtereen vliegen, s-bochten maken en mag niet beneden starthoogte komen. Het ministerie van Waterstaat oefent op het bouwen van vliegtuigen een scherp toezicht uit. De projectie van instructieplaatjes, bene vens een film. die ons in finesses het geheele zweefvliegen deed zien, was keurig verzorgd door den heer Mol. Een hartelijk applaus was de belooning voor de enthousiaste en propagandistische voor dracht van Ir. Oyens, die eind Januari H. Z. V. gaarne in de gelegenheid wil stellen, het vliegen eens te zien op den dan te houden landdag op Schiphol. WIT Wit: R. C. Keiler. Zwart 16 schijven op 3 6 7 8 9 12 13 14 15 16 18 19 21 23 24 26 Wit 16 schijven op 25 27 28 32 33 35 36 37 38 39 42 43 45 47 49 (44). Om dit spelgenre goed te spelen, wordt van den speler een diepe concentratie geëischt, daar tempo-berekening en verwisseling steeds plaats hebben. Het lijkt eenvoudig, doch men moet steeds op z'n qui vive zijn voor slagzetten, slagwending en offers, zoodat deze spelvorm als een van de moeilijkste beschouwd moet worden. 23. 44—40 7—11 Met 47 plaatsen op 30 zou de stand symme- I Leeuw en L. Katoen, alle drie te Amsterdam. trisch staan. j. Dommering te Arnhem en C. van Vliet te 24. 40—34 14—20 's-Gravenhage, BILJARTEN. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND le KL. GROOT-BILJART. Het kampioenschap om den hoogsten natio- nalen ti£el op de match-tafel cadre 45 c.M. zal dit seizoen door het bestuur van den Ned. Bil jartbond zelf georganiseerd worden en wel te Amsterdam in de zoogenaamde „Ondergrond- sche" aan de Ceintuurbaan op 21, 22 en 23 December e.k. Nederalnd bezit momenteel maar 7 spelers van die klasse. Hiervan hebben de volgende 5 ingeschreven: J- Sweering (titelhouder). P. de 1 l ZONDAG 16 DECEMBER. HILVERSUM 301.5 M. VARA. 9.00 VARA-Marschlied. Hugo de Groot. Uitgevoerd door het VARA-orkst olv. Hugo de Groot (Gramofoonplaai). 9.05 Voet- balmededeelingen. 9.08 Tuinbouwhalfuurtje. S. S. Lantinga „Keuze en aanplanting van struik- en klimrozen". 9.35 Gramofoonmuziek. 10.15 Van de planken II. Jan Lamers „Toonet>- nieuwtje". 10.30 Sociale gedachte in de wereld literatuur VII. 11.00 Van Staat en maatschap pij door A. Pleijsier. 11.15 VARA-orkest olv. Hugo de Groot. 12.00 Sluiting. AVRO. 12.00 Klokkenspel en uurslag van de Onze Lieve Vrouwetoren (Lange Jan), te Amersfoort. 12.01 Disco-nieuws. 12.30 Lunchconcert door Bar nabas von Géczy en zijn orkest. Intermezzo Het schilderij van de maand. Siegfried van Praag bespreekt het 12e, op de AVRO-kalender oorkomende schilderij-in-reproductie van Ne- derlandsche kunstenaars. 2.00 Boekenhalfuur Dr. P. H. Ritter Jr. Boekenparade II. 2.30 Aan sluiting Concertgebouw, Amsterdam. Zondag middagconcert door het Concertgebouw-orkest onder leiding van Dr. Willem Mengelberg. Soliste: Jo Vincent. Sopraan. 4.00 Gramofoon- muziek. 4.45 Sportuitslagen van het Persbureau Vaz Dias. 5.00 Sluiting. VARA. 5.00 Kinderkoor .,De Jonge Stem"' Afd. B. Amsterdam olv. Betsy RichterMendes. 5.30 Voetbal van den dag. 5.50 Gramofoonmuziek. 6.00 Sluiting. VPRO 6.00 Halve uren met boeken. Spr. Ds. J. Thomson. 6.30 Wijdingsdienst in de studio. Gerard Bunk, orgel. Ds. Tj. van der Ley. Spr. 8.00 Sluiting. AVRO-klok. 8.01 Nieuws- en sportberichten van Vaz Dias. 8.15 Barnabas van Géczy en zijn orkest. 9.00 Zang door Charles Panzera, bariton. Aan den vleugel, Egbert Veen. 9.15 Radio-journaal. 9.30 Het Omroeporkest onder leiding van Albert van Raalte. 10.15 Hawaiïn-muziek. 10.30 Het om- roep-orkest onder leiding van Albert van Raalte. Johann Strauss-programma. 11.00 Nieuws- en sportberichten van Vaz Dias. 11.10 Gramofoonmuziek. 12.00 Tijdsein AVRO-klok en Sluiting. HUIZEN 1875 M. NCRV. 8.30 Morgenwijding te leiden door Ds. J. Groeneweg. KRO: 9.30 Gramofoonmuziek. 10.00 Hoogmis uit de kerk van het H. Hart te Maastricht. De H. Mis wordt opgedragen door Pater H. van der Hulst S.J. 12.00 Causerie na mens den R.K. Vrouwenbond door Mej. C. Bak. 12.15 Het KRO-orkest olv. Marinus van 't Woud. 1.00 Boeken en schrijvers. „Heeren, knechten en vrouwen", van J. van Ammers Kuiler, besproken door A D. J. van Oosten. 1.20 Vervolg Lunchconcert. 2.00 Godsdienst onderricht voor ouderen door D. Bont Pr. 2.30 De Hngelosche Orkestvereeniging De Een dracht" olv. Chr. Joh. Langeveld. 3.00 Gram. muziek. 430 Ziekenhalfuurtje door Pastoor H. Rotthoff. NCRV. 5.00 Kerkdienst uit de Herst. Ev. Luth. Kerk te Enkhuizen. Voorganger Ds. B. E. J. Bik KRO. 7.45 Voetbaluitslagen van de R.K.F. 7.50 Reizen door Rusland, door Jhr. Dr. J. C. Mollerus. 8.10 Vaz Dias. 8.15 Het KRO- orkest olv. Johan Gerritsen. 9.00 Gramofoon muziek. 9.15 Hoorspelcyclus „De Moederkerk en Nederland". No. III. 10 15 Het KRO-orkest olv. Johan Gerritsen. 10.30 Vaz Dias. 10.35 Gramofoonmuziek. 10.40 Epiloog door het Klein Koor olv. Jos. H. Plekkers. BRUSSEL 484 M. 11.20 Saint Saëns progr. 12.20 Orkest olv. Karei Walpot. 1.00 Idem. 3.20 Concert uit de stadsschouwburg van Bergen door de Ver. Roland de Lassus olv. M. Weynandt mmv. so listen. gemengd koor en orkest. 5.20 Ludo Langlois en zijn orkest. 8.20 Symphonieorkest. 9.00 Idem. 10.30 Dansmuziek. KALUNDBORG 1261 M. 2.20 Morgen Hansen's instrumentaal ensem ble. 7.50 Omroeporkest olv. Emile Reesen. 8 40 Verv. concert. 10.20 Teddy Petersen's dans- orkest. DROITWICH 1500 M. 12.50 Concert van West Regional. 5.50 Ham let van Shakespeare. 7.50 Pianorecital door Clifford Curzon. 9.20 A. Sandler en zijn orkest. 10.20 BBC Theater orkest. PARIJS RADIO 1648 M. 10.35 Inwijding van het monument voor de in Frankrijk gesneuvelde Tsjechen. 11.50 Orgel. 1.05 Victor Pascal orkest. 5.50 Concert in Sarah Bernhardtheater. 8.20 Idem. 10.50 Dansmuziek. ROME 421 M. 4.20 Concert olv. B. Molinari. 7.30 Concert. 9.50 Dansmuziek. WEENEN 507 M. 3.05 Het Kamper Kvardakwartet. 6.40 E. v. Sauer, piano. Wiener Symphoniker. 7.10 Idem. 8.15 Gevarieerde muziek. 11.10 Dahsmuziek met refreinzang. MAANDAG 17 DECEMBER, HILVERSUM, 301 M. 8.— Avro. Gramofoonmuziek. 10.01 Morgen wijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Kerst verhalen door Marie Holtrop en Vioolvoor dracht door Boris Lensky. 11.30 Orgelcon cert door Piet van Egmond Jr. en Elisabeth van der Haar, zang. 12.30 Gramofoonmuziek I.30 Concert door het omroeporkest o 1. v. Nico Treep. 3.— Oude Fransche legenden. Voordracht door Kommer Kleyn. 3.30 Piano, voordracht door Else Polthenius. 4.— Ver zorging zender. 4.15 Gramofoonmuziek. 4.30 Disco-causerie door Max Tak. „Warnier Brosfilms". 5.30 Barnabas von Geczy en zijn orkest. 7.Een half uurtje Portugeesche gramofoonplaten. 7.30 Causerie door Drs. P. Dijkema: ..Optimist en pessimist". 8 Tijd sein. 8.01 Vaz Dias. 8.05 Mozart.cyclus. Con cert door het Omroeporkest o.l.v. Nico Treep m.m.v. Ethel Barlett- en Rae Robertson, 2 piano's. 9.Serie „Bloemen uit eigen tuin". Studio-opvoering van „Het kamgaren pak", van Luc. Willink. Spelleiding Kommer Kleyn. 9.30 Concert door Barnabas von Geczy en zijn orkest. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Gra mofoonmuziek. 11.Vaz Dias. 11.10 Aan sluiting van het Grand Hotel café-restaurant „Central" en The House of Lords te Den Haag. 12.— Tijdsein en Sluiting. HUIZEN, 1875 M. 8._ NORV. Schriftlezing en meditatie. 8.15 Gramofoonplatenconcert. 10.30 Morgendienst II.Lezen van Christelijke lectuur. 11.30 Gramofoonplaten. 12,Pol. berichten. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.30 De Columbia Three. 2.— Uitzending voor scholen. 2.35 Gramofoon muziek. 2.45 Wenken voor de keuken. 3.15 Cursus knippen en stofversieren. 3.45 Rust poos. 4.Bijbellezing. 5.Bronislaw Huacr- man viool met Weensch PhiLh. Orkest (gr. pl.) 5.13 Joh. de Heer, zang. W. Verver, viool. 6.15 J. J. Vielheesen: ..Wat is het doel der Chr. Esperantobeweging?" 6.30 Vragenuurtje. 7— Pol. berichten. 7.15 Gramofoonmuziek. 8.Vaz Dias. 8.05 Orgelconcert door Jan Zwart 9.H. de Booy: „Het reddingwezen aan de Ned. Kust". 9.30 NCRV. Kleinorkest o.l.v. P. v. d. Hurk. 10.05 Vaz Dias. Vervolg concert, 11.— Gramofoonmuziek. 11.30 Sluiting.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 9