Schoppentroef. Bekende Beverwijkers. BEVERWIJK Belangstelling voor de Luchtvaart. De K. L. M. en Kennemerland. In de streek midden-Kennemerland is, evenals in andere deelen van ons land. de be langstelling voor de luchtvaart en meer spe ciaal voor het werk van de K.L.M. steeds stij gende. Beverwijk en omgeving hebben al ever hard „geuiverd" als de rest van Nederland en op het oogenblik wordt er druk „gesnipt". Toch bestaat er weinig contact met de K.L.M., niet alleen om het feit, dat in de naaste om geving geen vliegveld aanwezig is, al moet de Amsterdamsche luchthaven dan ook dichtbij worden geacht, maar ook, omdat Kennemer land geen K.L.M.-agentschap heeft, zooals b.v. de Zaanstreek. Drie van onze plaatsgenooten, de heeren A. Blom Hz.. Mr. J. A. B. Sanders en Joh. N. Tromp zijn eens met den heer Plesman gaan praten, in de eerste plaats om zijn aandacht op onze dichtbevolkte streek te vestigen., die zeker ook voor de K.L.M. perspectief heeft zoo dra de economische horizon maar wat wil op klaren en vervolgens om te probeeren een nauwer contact met de K.L.M. tot stand te brengen. Ondanks alle drukke beslommeringen voorafgaande aan het vertrek van de Snip naar de West heeft de heer Plesman, toen deze vogel eenmaal goed en wel in de lucht zat met groote belangstelling naar de uiteenzettingen van onze plaatsgenooten geluisterd. Hoewel omtrent de besprekingen, die een voorloopig en een vertrouwelijk karakter droegen nog geen uitvoerige bijzonderheden kunnen wor den mededegedeeld, kan toch worden aange nomen, dat het gewenschte contact met de K.L.M. tot stand zal komen. Binnenkort zullen eenige K.L.M.-menschen in onze plaats zich van de zaken, waarbij de luchtvaart belang kan hebben op de hoogte komen stellen en van hun bevindingen een rapport indienen. De heer Plesman deelde voorts nog mede, dat het niet in de bedoeling ligt in midden- Kennemerland een vliegveld aan te leggen. Schiphol zal binnen zeer korten tijd de groot ste luchthaven van Europa zijn. De voorge nomen uitbreidingen zullen Schiphol een op pervlakte van 160 H.A. geven. Gaandeweg worden ook de toegangswegen verbeterd en dan zal Schiphol ook voor Kenne merland in de toekomst het aangewezen vlieg veld zijn. Bovendien zal Beverwijk zich kun nen orienteeren op Alkmaar. Er bestaan name lijk plannen om ook nabij de kaasstad even als op Texel een vliegveld aan te leggen. Om de belangstelling voor onze wakkere K.L.M. steeds grooter te maken zullen hier ter plaatse, eenige lezingen worden gehouden, terwijl ook de mogelijkheid van excursies naar Schiphol zal worden overwogen. BEVERYVIJKSCHE DAMCLUB. De Beverwijksche Damclub speelt Donder dagavond te 8 uur in haar clublokaal „Belle- vue" met haar eerste tiental tegen Castri- cum I. De samenstelling van het Beverwijk- sche team is: 1. D. Kikke; 2. K. Kikke; 3. A. Pekel; 4. J. A. Oussoren; 5. S. Troost; 6. S. D. Hoogvorst; 7. C. Blokdijk; 8. A. J. Snijders; 9. F. Bakker; 10. J. Bakker. BLOEMENVEILING. Aan de bloemenveiling „Centrum" werden Maandag de volgende prijzen besteed: Rezen; Hadley 25120; Rozelandia 25—90; Briarcliff 25110; Columbia 2596; Chrysan ten (tros) Herco 12—25; Germ. 1240; Sak sische export 1237; Grootbloemige Chrysan ten: Germ 715; Saksische export 715; Tul pen (12 per bos): Copland 4898; King of Yellow 1735; Brilliant 1624; Alard Pierson 3565; Rose Percose 2848; Briand Star 1522; Tulpen met bol (25 per bos): Berlinde 1230; King of Yellow 2550; Scarlet Due 1532; Proserpine 1845; Rose Percose 3452; Brillant Star 2044; Hyacinten (wit) 60120; Idem blauw 60120. Narcissen: Earley 2232 Diversen: Legistrum 47; Peper per mand 150270; Plumosa 834; Sprengerie 621. Potplanten; Cyclamen 1480; Pteris 46; Plumosa 47; Sprengerie 430; Cyrtomium 530; Begonia 1260: Varens 48; Azalea 35—125; Palmen 40—110; Cactus 4—8; Vet- planten 46; Calla 2040; Mos 49; Capsi cum 520: Primula Rose 1230; Cactus Pal- men 2560; Primula (wit) 1226. MARKTBERICHTEN. VEREENIGDE VEILINGEN „KENNEMER LAND" EN VRIJE VEILING. 17 Dec. 1934. Breekpeen per kist 55100 cent. Spinazie per kist 5590 cent. Sla per kist 2565 cent. Boerekwol per kist 1530 cent. Andijvie per kist 25—55 cent. Wortelen per bos 713 cent. Raapstelen per bos 4 cent. Pieterselie per bos 12 cent. Selderie per bos 2—4 cent. Prei per bos 411 cent. Bloemkool I per stuk 814 cent Bloemkool II per stuk 3—5 cent. Tomaten per K.G. 422 cent. Uien per K.G. 2—3 cent. Witlof per K.G. 6—14 cent. Nero per K.G. 5—7 cent. Wortelen per K.G. 11/22 cent. Roode kool per stuk 3—5 cent. Gele kool per stuk 26 cent. Spruiten per K.G. 511 cent. Groene kool per stuk 34 cent Appelen per K.G. 14—20 cent. Peren per K.G. 1216 cent. Knollen per stuk 16 cent. Ramen as per stuk 2—3 cent. Veldsla per kl. k. 22 cent. EEN SUCCES VOOR D.O.K. De heer G. van Soest, lid van onze plaat selijke Krachtsportvereeniging D.O.K. nam Zondag deel aan de worstelwedstrijden Am sterdam—Antwerpen. De heer Van Soest won zijn eerste partij op touché van den Belg E, van Leempuit, den Belgischen tweeden prijs winnaar. De tweede partij plaatste onze plaatsge noot tegen den Belgischen kampioen J. van Saenen. De kampioen leverde echter in het geheel geen strijd, zoodat de Beverwijksche worstelaar absoluut niets kan bereiken. De Belg werd in de gelegenheid gesteld vrij grepen aan te slaan, maar ook daarvan maakte hij geen gebruik. Wanneer hij Van Soest één keer uit de mat tilt bezorgt hem dat een puntenoverwinning. De uitslag was Amsterdam 35 en Antwerpen 18 punten. DE STOPZETTING VAN DE WERK VERSCHAFFING. Na de stopzetting van de werkverschaffing zijn de arbeiders, die niet geschorst waren weer opgenomen onder de gewone onder steunde werkloozen. Zij ontvangen den nor malen steun volgens de Rijksregeling. Voor de tewerkgestelden, die kort voor de stopzetting geschorst werden is een aparte regeling gemaakt; volgens welke zij eenige ondersteuning genieten. Nog altijd was van het betrokken ministerie geen bericht om trent de schorsing en de stopzetting van de werkverschaffing ontvangen. SANTPOORT UITSLAGEN R. C. BREDERODE. Brederode 3Bloemendaal 3 06 Brederode Jun.Beverwijk b 35 HEEMSKERK LAND- EN TUINBOUWBOND. Vrijdagavond 21 Dec. half acht wordt een edenvergadering van den land- en tuinbouw- oond in het R.-K. Vereenigingsgebouw gehou den. TOONEELVEREENIGING T. A. V. E. N. U. Bovengenoemde toon eel ver eeniging gaf een uitvoering in café Flora alhier, opgevoerd werd „Verleden" drama in 3 bedrijven onder leiding van den heer P. Fiege. In het eerste bedrijf, met de heeren H. v. d. Kolk, H. Schipper en G. Houtwipper en de da mes N. Schrehuys en C. Groen, zag men den vader die geregeld prakkizeerde over het ge drag van zijn zoon die vroeger een misstap begaan had en in Amerika geweest was, en nu op 't kantoor, van zijn vader werkzaam is. werk heeft gekregen. De verloofde van den jongen die al die jaren op hem gewacht had en hem steeds trouw gebleven was spreekt hem nu moed in doch hij kan die gedachte niet uit zijn hoofd zetten, dat zijn vader verkeerd over hem denkt. In het tweede bedrijf komt de chef van het kantoor den vader bezoeken en deelt hem mede, dat er f 200 vermist wordt en dadelijk verdenkt de vader zijn zoon er van. Een vriend (de heer H. Schoen) vertelt ook van dezen diefstal en dan valt er een stilte in de kamer; doch als hij even later zegt dat het geld weer gevonden is vat de jon gen plotseling vuur en verstoot zijn verloofde om dat zij ook gedacht had, dat hij die f 200 gestolen had. In het derde bedrijf wil hij het huis verla ten, daar hij hier toch niet gelukkig kan wor den. De vader wil hem terug houden en hem nu de 2e maal niet laten gaan. Alle bedrijven werden gevoelvol gespeeld. Tijdens de pauze werd een verloting gehou den. Met een gezellig bal werd deze zeer goed geslaagde awond gesloten. AANBESTEDING. De directeur van Openbare Werken in Haarlem heeft Maandagmorgen 17 Decem ber 1934 in het Raadhuis aldaar in het Open baar aanbesteedt: Het bouwen van een gewapend betonbrug over de Delft bij de Stuyvesantstraat, met bij komende werken. Ingekomen waren 24 biljetten. Ingeschreven hadden: R. Bij kei' voor f 18348, aftrek f 836; van Herwaarden's Be tonbouw voor f 21221, aftrek f 100; H. J. de Weers voor f 19462 aftrek f 1150; G. Bakker en C. Timmerman voor f 17500 aftrek f 700; D. Oddens voor f 17900 aftrek f 700; J. P. A. Nelissen voor f 20340 aftrek f 900; Jonkers Betonbouw voor f 19890 aftrek f 800; Gebr. B. en G. Timmerman voor f 19343 aftrek f 950 N. van Strien voor f 21487. aftrek f 600; v. d Velde's Betonbouw vor f 19582; aftrek f 900; firma N. Cobelens en Zn. voor f 19690 aftrek f 1140; Niemis' Betonbouw voor f 21330 af trek f 600; allen te Haarlem; W. A. Sanders te IJmuiden voor f 21840 aftrek f. 640; G. Hulsebosch te Bloemendaal voor f 20800 af trek f 1200; N.V. Aannemings Mij. Noord- Holland te Heemskerk voor f 19091 aftrek f 800 R. Holman te Alkmaar voor f 17735 aftrek f 753; N.V. Gew. Betonbouw de Condor te Amsterdam voor f 19450 aftrek f 550; N.V, Aannemingsbedrijf v.h. van Dongen en Van Hoven te Dordrecht voor f 18200 aftrfek f 600; firma A. en J. den Ouden te Alphen voor f 19850 aftrek f 800; J. Oldenkamp te Koog aan de Zaan voor f 19500 aftrek f 800; Lub te Rotterdam voor f 18450 aftrek f 851; C. Godschalk te Leiden voor f 19560 aftrek f 1.10 per meterpaal. (In de laatste 5 jaar is het aantal leden van den Kon. Ned. Voetbal bond toegenomen van 36542 tot 62500 en het aantal aangesloten vereenigingen van 379 tot 530.) Het doet altijd goed, te lezen, Dat er zelfs in dezen tijd, Toch nog weieens iets kan wezen, Dat niet aan malaise lijdt. En men mag toch constateeren, Dat de K. N. Voetbalbond. Naar de cijfers het ons leeren, Groeiend is en kerngezond. Steeds meer schoenen, steeds meer ballen Spelen 't spel van leer om leer, Ieder jaar brengt duizendtallen Op de groene velden meer. Honderdvijftig vereenigingen Sloten zich bij d' oude aan, Drommen nieuwe volgelingen Achter Koning Voetbal's vaan. Wie de sport vindt overdreven. Geeft in elk geval ook toe, Hoe onnut het voetbalstreven, Het is doelbewust en hoe! En wanneer wij dansen moeter. Op vulkanen, doen wij 't met Stevig lijf en snelle voeten In een spanhend voetballet. P. GASUS. Het faillissement der Haarl. Groenten, en Bloembollen veiling. Vergadering van belanghebbenden. Een beroep op de Regeering. Een 18-tal belanghebbenden had Maan dagavond in de bovenzalen van „De Kroon" een vergadering bijeengeroepen, waar be sproken zou worden de afwikkeling van de i'aillissementsquaestie der Coöp. Haarl. Groen ten- en Bloembollenveiling W. A. Als spreker trad op de heer W. van Dok, uit Beverwijk. Een der 18. de heer P. Roozen van Daalen, opende de goed bezochte bijeenkomst en zeide dat een quaestie zou worden behandeld die voor velen er een is van „zijn of niet te zijn' Spr. noemde den heer van Dok „den redder der Beverwijksche tuinders" en bracht hem dank voor zijn bereidwilligheid, deze verga dering in te lichten. Hierna sprak de voorzitter der Tuinders- vereeniging, de heer J. Beeren, nog een kort woord en gaf het woord aan den heer Van Dok. Spr. begon met te zeggen dat velen deze vergadering beschouwden als „mosterd na den maaltijd" omdat het faillissement al is uitge sproken. Hij was het daarmede niet eens. „Wij zijn bij elkander om te zoeken naar een red dingsplank'. De grond van de zaak in behandeling is aldus spr., dat men trachten wil den grond slag der Coöperatie te ondermijnen. Het gaat er om, of de Kon. goedgekeurde statuten der Coöperatie in de toekomst nog waarde zul len hebben voor regeering en rechtbank. Het is hier te Haarlem misgeloopen als ge volg van buiten-statuaire handelingen. Alle voorwaarden voor een kerngezond veilingwe zen waren te Haarlem aanwezig. Maar alles ging mis. door een steeds groeiend maar ge heim deficit. Men heeft maar credieten gege ven, onder dekking van de ledenlijst. De Spaarnebank heeft schoone beloften gedaan. En de led-en van de Coöperatie heb ben een te groot vertrouwen gehad in hun bestuurders. Wij hebben hier te doen me' een complex van buiten-statuaire handelin gen, maar nu wil men alleen de leden van de Coöperatie er voor doen bloeden. Op de vergadering waar aanvankelijk tot liquidatie werd besloten had men geen denk beeld van den omvang der déblacle. Men hoopte toen op een minnelijke schikking. Spr. noemde eenige posten waaruit de te korten bleken. Het totaal tekort is f 645.235.25 De gebouwen werden getaxeerd op 140.000 en hadden een waarde van f 390..643 (tekort f 250,643). De voorraden-taxatie was f 15.000, de boekwaarde f 80,898. De credieten stonden geboekt voor f 382,000 terwijl de taxatiewaarde f 130.000 was! Men heeft afwikkeling in alle stilte ge- wenscht. Dit is een aanklacht tegen alle acteurs, die in dit drama hebben medegespeeld. Onmid dellijke openbaarheid was veel beter ge weest. Op deze vergadering zoo zeide spr., zullen wij de gordijnen wegtrekken opdat regeering, rechtbank en publieke opinie en ook de aan deelhouders van de Spaarnebank zullen we ten op welke wijze dit massagraf voor de tuin ders is gegraven. Ter illustratie noemde spr. enkele dingen, Een meneer N. kreeg een opdracht voor de verbouwing van „Bloemhof" voor f 9000. Het werd f 30.840! Rekeningen schijnen er nooit geweest te zijn. N. kreeg ook opdracht voor het bouwen van het gebouw aan den Kleinen Houtweg. Nog niemand weet wat die bouw gekost heeft, want rekeningen zijn er nooit van geweest, Maar de bedragen zijn in ronde sommen ge leverd. Het gebouw zou kosten f 123.000 ei volgens de gegevens heeft het binnen 4 jaar een verlies opgeleverd van 2 ton! Spr. begrijpt hier niets van. En hij vroeg of de heer N., die ook wel eens werkt voor Rijk en provincie, daar ook zoo om de vijf jaar eens mét een' rekening komt en dan ook in ronde sommen wordt uitbetaald! Voor het verstrekken van credieten be hoefde het bestuur de machtiging der alge- meene vergaderingen. Toch is totaal aan credieten zonder machtiging verleend een bedrag van 1' 382,079 Het geheele bestuur is met het verleenen van deze credieten op de hoogte geweest. Twee der aanwezigen die in het bestuur gezeten hebben, protesteerden tegen deze woorden. Genoemde handelingen varen alleen aan het dagelijksch bestuur be kend, zeiden zij. Spr. wilde dit dan aannemen want in deze zaak is alles mogelijk.) Voortgaande, zei spr.. dat op de genoemde credieten nooit is afgeschreven. Het ontzag lijk geheim crediet is voortdurend gecamou fleerd. Spr. behandelde nu de rekening van den directeur. Die is geheel in strijd met de sta tuten, want het is den directeur verboden een rekening te hebben. Maar de rekening van den directeur is overgebracht op de reke ning van een paar anderen, waarop al een f 60.000 stond. Spr. heeft den indruk, dat de heeren elkaar zoom beetje den bal toegooi den. Namens de coöperatie en zonder machti ging financierde men een totaal hopelooze zaak; men nam nl. het faillissement over van ae N.V. J. v. d. Scharf. Het versterken van den inwendigen mensch van de Bloembollencommissie heeft in 1930 gekost ruim f 5000! Die commissie verdiende het eerste jaar f 5000; Vijf jaar later f 20.000! Noodig is nu de hulp van de rechterlijke macht en van de regeering en ook de Spaar nebank zal een deel moeten dragen van de verantwoordelijkheid in deze zaak. Al de genoemde wandaden zoo vervolgde spr. zijn afgekocht voor f 30.000. Op de li quidatievergadering is nl. besloten 'net be stuur aansprakelijk te stellen voor f 30.000. „Daar hebben jullie allemaal aan mee daan! Maar zouden jullie het ook gedaan hebben als jullie geweten hadden, waairvoor de bestuurders aansprakelijk waren?" Spr. wil trachten te voorkomen, dat de be stolenen worden achtervolgd, alsof zij de die ven waren" De bestuurders hebben hun capriolen niet kunnen maken zonder de positieve medewer king van de credietgevers. Een bank behoort alléén credieten te geven op machtiging, dek king en bevoegdheid. De gedragingen van de Spaarnebank wijzen er op. dat zij, toen het te laat was, gezien heeft het gevaarlijke van de geef-maar-raak- crediet-methode. Per 1 Nov. 1931 heeft de Spaarnebank door financieel absoluut waardelooze menschen accepten laten teekenen, met 1 Mei 1932 als vervaldag, tot een bedrag van ruim f 287.000. Hierbij waren er van f 20.000, f 17.000, f 11.000 enz. Terwijl de onderteekenaars van die ac- cepten geen gulden konden betalen. Dit tee kend wel de mentaliteit van een bank, die op deze wijze speelt met de belangen van een groep nijvere menschen. De bank heeft blijk baar vertrouwd, dat er in de Coöperatie nog wel menschen waren, die eventueele strop pen konden dekken. Maar dit is absoluut in strijd met de Wet op de Coöperaties. Hierna werd gepauzeerd. Eerst zette spr. recht, dat hij had gezegd over het afkoopen der verkeerde daden met f 30.000. Die som had betrekking op de aan sprakelijkheid tegenover de Spaarnebank. De hoofdelijke schuld is nu f 5400. zoo deel de spr. mede. Door het faillissement is deze zaak er een geworden op leven en dood. Het faillissement heeft- een streep gehaald door alle liquidatiebedoelingen en daarom kan de liquidatierekening niet zonder meer worden aanvaard. Curatoren werken thans in alle stilte aan de afwikkeling van het faillissement. Men heeft getracht te grijpen wat men kon. De curatoren zijn nu halverwege. De niet-kapi- taalkrachtige leden worden met rust gelaten, maar daartegenover hebben de kapitaal krachtigen het harder te verantwoorden. Be treffende hen. die niet kunnen betalen en hen die zich gedekt hebben, worden nu rappor ten opgemaakt, waarin staat dat van hen niets meer te halen is. Maar dan blijft slechts één groep van leden aansprakelijk Hiermede is spr. het niet eens. De oplossing moet gevonden worden langs den weg van overleg. Dit is de échte minne lijke schikking, geldend voor allen. Zulk een regeling voor allen, moet er komen en kan er ook komen. Samenwerking en solidariteits gevoel zijn no-odig en o-ok aanwezig bij de le den. Individueel mag geen regeling worden aanvaard. Spr. voelt alleen voor een combi- natie-accoord. Gepoogd moet worden curato ren en Spaarnebank bij te brengen, dat langs den individueelen weg niets meer te bereiken is. Een accoord, ook met de armste leden moet worden getroffen. Op de verificatie-ver gadering moeten nog allerlei dingen be sproken worden. Daar kan ook het plan voor een compromis nog aan de orde komen. Een motie. Al eenigen tijd geleden is een adres aan den minister van Economische Zaken gezon den, waarin medewerking der regeering wordt gevraagd voor een te treffen regeling. Ant woord is hierop nog niet gekomen. Maar spr. stelde voor, nog een motie aan te nemen, waarin o.m. gezegd wordt, dat de afwikkeling van dit fiallissement, met alle middelen bij de wet veroorloofd eeji sociale en financieele ramp zou beteekenen voor deze streek om dat tal van voorheen bloeiende bedrijven waarbij honderden arbeidskrachten zijn be trokken met ondergang worden bedreigd ei een dringend verzoek aan Regeering ei Rechterlijke macht wordt gericht medewer king te willen verleenen, opdat het schuld- bedraj DINSDAG 18 DECEMBER 1934 proporties, verband houdende met de begren zing der statuaire bepalingen, waarop de Koninklijke goedkeuring is verkregen. Tenslotte wordt een beroep op de Regee ring gedaan om desnoods door beperking van het executierecht de mogelijkheid te bevorderen een regeling tot stand ie brengen welke in overeenstemming zal zijn met de draagkracht der betrokken leden. Deze motoe werd met alggemeene stemmen aangenomen. Door onze lens gesnapt. G. K. de Bie. De heer G. K. de Bie is directeur van het bedrijf Openbare Werken en trad op 22 Mei 1922 in dienst der gemeente Beverwijk. Hij volgde den heer J. Kerkhof als gemeente-ar chitect op. In November 1923 ontving hij van den gemeenteraad zijn vaste aanstelling. De heer De Bie, die te Neerlangbroek (prov. Utrecht) werd geboren genoot zijn opleiding aan het bekende Instituut Jacob van Kampen te Amsterdam en later aan het Polytechnisch Bureau te Arnhem. Na eenigen tijd als opzich ter bij de Provinciale Waterstaat van Noord- Holland werkzaam te zijn geweest, volgde zijn aanstelling als leider van het bouwbureau van de Bank Associatie te Amsterdam. Zooals ge zegd verwisselde de heer De Bie in 1922 de hoofdstad met Beverwijk. In November j.l. was hij hier juist 12 1/2 jaar werkzaam. Onder zijn leiding zijn heel wat belangrijke werken tot stand gekomen. Volgens zijn plannen en onder zijn leiding werd o.a. de U.L.O. school in het Villapark, gebouwd onder zijn voor ganger, belangrijk uitgebreid. Daarna volgde in betrekkelijk snel tempo de bouw van school no. 1 en van de school voor B.L.O. op het C. H. Moensplein, de Nijverheidsschool, de Fröbelschool en de gymnastiekzaal in de C. H. Moensstraat, de 23 gemeente-woningen in den polder, de barak voor besmettelijke ziekten bij het Roode Kruis Ziekenhuis, het openbaar Slachthuis en ae Nijverheidsschool voor meis jes in de Gasthuissteeg. Natuurlijk kwamen ook nog tal van kleinere werken tot stand. De heer De Bie was ook de ontwerper van het bouwplan voor het C. H. Moensplein. Thans zijn de havenwerken in uitvoering, waarbij ook een ontwerp van den heer G. K. de Bie wordt- gevolgd. Voorts noemen wij nog de uitbreiding van de begraafplaats en den aanleg van het Ge meentelijk Sportpark in de Cornells Amse- straat. In 1931 werd het Bedrijf voor Openbare Werken gesticht, bij welke gelegenheid de heer G. K. de Bie tot directeur van deze instelling werd benoemd. In 1926 heeft de heer De Bie de reorgani satie van de gemeencereiniging voorbereid en doorgevoerd. Voor dien tijd geschiedde het ophalen van haardasch en vuilnis door par ticulieren, nadat daartoe van gemeentewege een inschrijving was gehouden. De gemeente ging dat na 1926 in eigen beheer doen. Dat beteeende een groote verbetering en met- de doorvoering van deze reorganisatie heeft de heer De Bie den gemeentenaren een grooten dienst bewezen. Het zal talrijke Beverwijkers waarschijnlijk niet bekend zijn, dat de heer G. K. de Bie in 1914 eenigen tijd in dienst der Gemeente is geweest. Hij was toen opzichter bij de restauratie van den Wijkertoren, die in 1912 door den bliksem getroffen werd. Alleen de eeuwenoude torenmantel weerstond de kracht van het vernietigende vuur. De restauratie van 1914 was dan ook van zeer ingrijpenden aard. De heer De Bie had t in het welslagen daarvan als opzichter een der Coöperatie wordt teruggevoerd tot groot aandeel. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Volendam, New-York naar Rotterdam 17 (v.m.) van Plymouth. Rotterdam, Rotterdam naar New-York pas. 16 (n.m.) Lizard. Dinteldijk, Rotterdam naar Vancouver 16 (v.m.) te Londen. Breedijk, Philadelphia naar Rotterdam 15 (v.m.) te Baltimore HOLLAND—AFRIKA LIJN. Heemskerk 16 van Beira te Rotterdam, ver trok 17 (n.m.) naar Hamburg. Nijkerk 16 van Beira te Rotterdam, vertr. 17 (n.m.) naar Hamburg. Bloemfontein (thuisr.) 15 van Kaapstad. Streefkerk (thuisr.) 17 te Beira, vertr. 19 naar Rotterdam. HALCYON LIJN. Rozenburg 15 van Ipswich naar W.-Hartle- pool. Stad Amsterdam, 15 van Melilla te Herren- wijk, voor Oxelosund. Maasburg, Rotterdam naar Pto Ferrajo 16 (12.25 v.m.) 85 mijl Z.O. van Land's End. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Almkerk (thuisr.) pass. 16 Perim. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Gaasterkerk (uitr.) pass. 16 Perim. Arendskerk (uitr.) 16 van Hongkong. Zuiderkerk (thuisr.) 14 van Hongkong. Serooskerk (thuisreis) 17 Dec. te Marseille. HOLLANDWEST-AFRIKA LIJN. Helder (uitr.) 15 van Las Palmas. JAVA—NEW-YORK LIJN. Palembang 15 van New-York n. Batavia. Djambi, Batavia naar New-York 16 van Be- iawan. Salawati, New-York naar Java 16 van Suez. Glaucus, Java naar New-York 11 v. Cochin. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tjikembang 15 van Macassar naar Manilla. Tjlsalak, 14 van Hongkong n. Miike. Tjibadak, 14 van Hongkong n. Amow. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Amazone, 17 van West-Indië te Amsterdam. Bodegraven, 16 van Antwerpen te Amster dam. Boskoop, Chili naar Amsterdam 14 v. Arica. Ceres, 16 van Stamboul te Bourgas. Colombia. Amsterdam naar Barbados pass. 16 (3 n.m.) Lizard. Crijnssen, 16 van Amsterdam te Barbados. Odysseus, 16 van Musel naar Oporto. Orestes, 16 van Varna naar Stamboul. Orion, 15 van Olhao naar Cadix. Perseus, Amsterdam naar Kopenhagen pas. 17 Holtenau. Rhea 16 van Tarragona te Valencia. Sa turn us, Amsterdam naar Barbados pas. 16 Gibraltar. Simon Bolivar, 16 van Cristobal naar Car tagena. Stella. 16 van van Kiuluk naar Amsterdam. Titus. Rotterdam naar Alexandrië pass. 15 Gibraltar. Triton, 15 van Famagusta n. Burriana. Ulysses, 16 van Gibraltar naar Algiers. Venezuela 16 van Amsterdam te Hamburg. Vesta, 15 van Napels naar Tarragona. Poseidon, Rotterdam naar Bilbao pass. 16 Dungeness. Trajanus, Rotterdam naar Faro pas. 16 Dun geness. Achilles, Amsterdam naar Vigo pass. 15 Gi braltar. Ner-eus, Rotterdam naar Pasajes pass. 16 Dungeness Aurora 15 v. Triest te Fiume. Vulcanus 16 v. Faro n. Oran. Oberon, Rethymo n. Amsterdam 16 van Gibraltar. Thesseus 17 v. Kopenhagen n. Stettin. Pluto, Stettin n. Amsterdam p. 17 (11 v.m.) Brunsbuttel. Ganymedes 16 van Patras n. Algiers. Orestes 17 v. Varna te Stamboul. Berenice 17 van Kopenhagen te Amster dam. Orpheus 17 van Gothenburg te Amsterdam. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Salland 16 Dec. van Bremen te Hamburg Zeelandia (uitreis) 17 (1 n.m.) v. Lissabon. Amstelland 15 v. Vancouver te Liverpool. Orania (thuisreis) 16 van Las Palmas. Flandria 14 v. B.-Ayres n. Amsterdam. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Aldabi (thuisr.) 15 van Santos. Alchiba 16 v. Rotterdam te Hamburg. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Blitar 17 van Batavia te Rotterdam. Kota Baroe (uitreis) p. 16 l n.m.) Oues- sant. Modjokerto (uitreis) p. 16 (10 v.m.) Kaap ded Armi. Kota Gede (thuisreis) 17 (12 mid.) v. Sa- bang. Kertosono 14 van Macassar naar Batavia. Kota Pinang, 17 v. Schiedam te Rotterdam. Kota Agoeng 15 v. Batavia te Soerabaja. Siantar, 15 van Batavia naar Rotterdam. Kota Nopan 17 van Rotterdam n. Hamburg. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Enggano, 16 v. Hamburg te Amsterdam. Poelau Laut (thuisreis) 16 van Makallah. Saleier, thuisr.) 16 (10.36 v.m.) 35 mijl van Land's End. Salabangka (thuisr.) p. 14 Perim. Marnix van St. Aldegonde (uitreis) p. 15 Perim STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Agamemnon, 16 van Japan te Rotterdam. Teucer 16 van Rotterdam naar Yokohama. City of Florence, Dairen n. Rotterdam 14 te Singapore. Laomedon, Port Said n. Macassar p. 14 Perim. Perseus, 15 te Shimonoseki voor Rotterdam. City of Evansville 15 v. Shanghai n. Rot terdam. Eurybates, 16 v. Liverpool n. Macassar. Teiresias, 14 v. Batavia n. Liverpool. Alcinous, 17 v, Batavia n. Amsterdam. City of Florence, Dairen naar Rotterdam 18 van Singapore. Leartes 16 December van Batavia te Ham burg. AANGEKOMEN 16 December: Bodegraven s.s. Hamburg Audacity s.s. Londen Enggano m.s. Hamburg Jan s.s. Calais Ransdorp m.s. Nordenham Theano s.s. Fowey Vliestroom s.s. Hull Leeuwarden s.s. Londen Maraboe m.s. Londen Jos. Maria m.s. Boston Beijerland s.s. New Castle Este s.s. Hamburg Okeania s.s. Rosario Ek s.s. Oslo 17 December: Eleveen s.s. Middlesbro Amazone s.s. Hamburg

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 5