UIT HET BUITENLAND De lange weg boven den Oceaan. THIJS IJS EN DE SCHAT OP DE MAAN. Radio-Procramma DONDERDAG 20 DECEMBER '34 7eftitsj kabinetsformateur in Joego-Slavië. Een concen- tratieregeering verwacht. De buitenlandsche politiek zal vermoedelijk geen wijziging ondergaan. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS JOEGO-SLAVIë. Gistermiddag ontving de Prins-Regent Paul den afgetreden minister van buitenlandsche zaken Jeftitsj in audiëntie en belastte hem met de vorming van een nieuwe regeering. Jeftitsj verklaarde zich daartoe bereid en be gaf zich onmiddellijk naar het ministerie van buitenlandsche zaken, waar hij onder handelde met den voormaligen Sloveenschen partijleider Korosjetz en den vroegeren radi calen minister Miletisj. Naar verluidt heeft de Prins Regent den minister van buitenlandsche zaken de vrije hand gelaten bij de vorming van het nieuwe Kabinet. Jeftitsj is voornemens een zooge^ naamde concentratieregeering te vormen. Het in de regeering opnemen van krachten, die buiten het parlement staan is voor Jeftitsj des te gewoner, waar hij zelf lid is noch van de Skoeptsjina noch van den Senaat. Hij kwam indertijd als vertrouwensman van Koning Alexander in de regeering en schijnt deze po sitie ook jegens den regent te hebben be houden. Bovendien is Jeftisj verwant met den minister van oorlog, generaal Sifkowitsj. Zijn kansen bij de vorming van een nieuw kabiiie worden gunstig beoordeeld. Jeftitsj heeft in den middag de onderhan delingen met vooraanstaande politieke per soonlijkheden voortgezet. Men verwacht, dat het nieuwe kabinet spoedig zal zijn gevormd en acht het niet meer waarschijnlijk, dat er zich op het laatste oogenblik onoverwinnelijke moeilijkheden zouden kunnen voordoen. Over de samen stelling van het kabinet verluidt, dat het een principieel© verandering tegenover de vorige regeering zal beteekenen Van de oude minis ters zouden slechts Jeftitsj, de minister van oorlog Zifkowltsj, de minister van. landbouw Kojitsj en eenige Kroatische ministers ook in het nieuwe kabinet zitting hebben. Uit het feit, dat juist Jeftitsj de formateur is, gelooft men te kunnen afleiden in politieke kringen, dat men zal blijven vasthouden aan de buitenlandsche politiek, die tot dusverre is gevoerd. Framlkrijlk, Het Fransch-Russische handelsprotocol. Het Fransche ministerie van buitenlandsche zaken heeft Woensdagavond den tekst gepu bliceerd van het op 9 December te Moskou on- derteekende Fransch-Sovjet Russische handels protocol. Dit protocol houdt in, dat Rosengoltz, de Bovjet-Russische volkscommissaris voor bui- tenlandschen handel en Marchandeau, de Fransche minister van handel, van 4 tot 9 December in opdracht hunner regeeringen on derhandelingen hebben gevoerd, welke uit sluitend commercieele kwesties betroffen. Beide partijen zijn overeengekomen: Onver wijld onderhandelingen aan te vangen met het doel een handels-, vestigings- en scheep vaart-verdrag te sluiten. Het voorloopige handelsverdrag van 11 Januari 1934 door een gelijke overeenkomst te vervangen. Voorts zijn besprekingen gaande in zake de verleening van een credit aan de Sovjet Unie, Engeland. Verdaging der vloot- besprekingen. De to Londen aanwezige delegaties voor de voorbereidende vlootbesprekingen hebben Woensdag een vergadering gehouden onder voorzitterschap van MacDonald, waarop is besloten, de besprekingen te verdagen. Na de vergadering werd een officieel com muniqué uitgegeven, waarin gezegd wordt, dat de conferentie naar de meening der drie dele gaties een nuttig doel dient en in het kader der uitgewerkte ontwerpen moet worden uit gebreid. De Fransche en Italiaansche regee ringen zijn over alle bijzonderheden op de hoogte gehouden. De drie deelnemende regee ringen zijn voorstaanders van een begrenzing der vlootsterkten met iedere aanvaardbare vermindering, doch de toe te passen beginse len en methoden moeten nog vastgesteld wor den. De drie regeeringen zullen in nauw con tact blijven, zoowel onderling als. met de an dere mogendheden, die betrokken zijn bij de verdragen van Londen te Washington. De verdaging zal verder Engeland de gele genheid geven, in de gedachtenwisseling te treden met de regeeringen der Dominions. LONDEN, 19 December (V. D.) Men ge looft, dat na den terugkeer der Japansche en Amerikaansche delegaties voor de vlootbespre kingen er voeling zal worden gehouden langs de gewone diplomatieke wegen en omtrent eenige der te Londen besproken ontwerpen. Naar verluidt is een dier punten, dat door de regeeringen waarschijnlijk met aandacht zal worden gestudeerd, een plan tot vrijwillige aankondiging van de zijde der verschillende regeeringen omtrent hun vlootprogramma voor een reeks van jaren. Er wordt op gewezen, dat in ieder geval de Japansche opzegging eerder moet worden beschouwd als de inlei ding tot een conferentie dan als het einde van het overleg. Ten aanzien van het besluit van den gehei men raad over de opzegging van het verdrag van Washington door Japan wordt te Tokio medegedeeld, dat ambassadeur Saito op 26 December staatssecretaris Huil de nota zal. overhandigen, waarin de opzegging van het verdrag en feit wordt. Heynit-z bij Neunkirchen en Brebach bij Saar- bruecken. De voor het Saargebied bestemde Italiaan sche troepen zijn gistermorgen in een extra- trein op Franschen bodem aangekomen en zonder onderbreking hebben zij de reis naar Saarbruecken voort-gezet. Duitse Mand. Eenheid van justitie voor Beieren en het Rijk. Rijkskalselier Hitier heeft den Beierschen minister van Justitie, dr. Franck, benoemd tot rijksminister zonder portefeuille. Uit Muenchen wordt gemeld, dat dr. Franck in den ministerraad rapport heeft uitgebracht over het overnemen van het Beiersche justitie beheer door het Rijk. Hij verklaarde, dat het Beiersche justitiebeheer met ingang van 1 Januari 1935 op het Rijk overgaat. Tot 31 Maart zal het Beiersche ministerie als over gangsinstantie fungeeren. Britsche militaire en civiele luchtvaart gescheiden. Mededeeling van Lord Londonderry. 'De Britsche minister van Luchtvaart, Lord Londonderry, heeft naar hij in een zitting- der legercommissie van het Lagerhuis mede deelde besloten, de burgerlijke en de mili taire luchtvaart geheel van elkaar té schei den. De raad voor de luchtvaart, onder welke in stantie de burgerlijke luchtvaart tot dusver heeft geressorteerd, en die in hoofdzaak uit militairen bestaat, zal voortaan nog slechts over militaire aangelegenheden te beslissen hebben. Door diverse leden van het oarlement was herhaaldelijk critiek geoefend op het feit, dat de civiele luchtvaart van militaire over wegingen afhankelijk werd gemaakt. Over het toestaan van credieten voor de civiele luchtvaart zal voortaan de minister be slissen. De onderstaatssecretaris van Lucht vaart en de directeur-generaal voor de ci viele luchtvaart zullen hem daarbij als ad viseurs ter zijde staan. Verkoop van wapens aan gangsters. Maatregelen der Amerikaansche enquêtecommissie. De Amerikaansche senaatscommissie van enquête inzake den particulieren wapenhan del heeft naar Reuter verneemt de directie van de Winchester wapenfabrieken gelast den verkoop van mitrailleurs die niet afgenomen worden door regeeringorganen aan de com missie op te geven. Op deze wijze wil de com missie den verkoop van wapenen aan gang sters stopzetten. Voorts werd aan de commissie het geheime mobilisatieplan voorgelegd, waarin o.a. oor logswinst beperkt wordt tot 6 pet. De Amerikaansche gezant-teBern, Hugh Wilson, zou Roosevelt i een. rapport hebben doen toekomen waarin staat'dat een interna tionaal accoord ter regeling van den wapen handel op het oogenblik mogelijk is. ROOFOVERVAL IN DEN TREIN KEULEN— KOBLENZ. Gistermorgen werd in een tweede klasse coupé van den trein Keulen—Koblenz, die te 7.13 uur uit Keulen vertrekt, een 25-jarig landbouwer Sürbach uit Annen in Westpha- len gevonden met een schotwond in de har streek. De ernstig gewonde werd naar een ziekenhuis overgebracht. Tijdens een kort verhoor dat men hem kon afnemen, ver klaarde hij voorbij het station Kalschueren overvallen te zijn. waarbij hem een bedrag van 2000 Mark aan papiergeld en 25 Mark zilvergeld was ontroofd. Een verder verhoor was nog niet mogelijk. Maria van Joego-Slavië stelt zich civiele partij. Paul Boncour haar advocaat. Reuter meldt uit Marseille: Koningin Maria van Joego-Slavië heeft zich civiele partij gesteld in het proces tegen de medeplichtigen aan den moord op koning Alexander. De officieele stappen daartoe zijn door bemiddeling van Mc. Delamotte, advocaat bij het gerechtshof te Marseille, in het kabinet van den rechter van instructie gedaan. De vorstin heeft Paul-Boncour, die, zooals bekend meester in de rechten is, verzocht als haar advocaat te willen optreden. Neutraliteit in den oorlog. Roosevelt's uitgebreide bevoegdheden. Saargebied. De eerste troepen aan gekomen. Uit Saarbruecken, 19 Dec.: Het eerste En- gelsche troepentransport ter sterkte van 200 man met 20 pantserwagens en vrachtauto's is gistermiddag in drie extratreinen in het Saargebied aangekomen. Deze troepen be staan uit 1 officier en 40 man van het Essex- regiment, 1 officier en 40 man van het East- Lancashire-regiment en 120 manschappen van een auto-afdeeling. De troepen werden verwelkomd door eenige reeds in het Saargebied verblijvende Engelsche officieren. Er was verder een leger van foto grafen en journalisten aanwezig. De troepen werden onmiddellijk op vrachtauto's overge bracht naar do plaatsen van bestemming, Over de definitie „neutraliteit", welke op het oogenblik door het Amerikaansche ministerie van Buitenlandsche Zaken bestudeerd wordt, meldt Reuter nog het volgende: De president der V. S. zou, zoodra een oor log is begonnen, de controle over de radio stations tot zich trekken; hij zou verbieden, dat buitenlandsche diplomaten telegrammen in code verzenden, dat wapens en ander oor logsmateriaal aan de oorlogvoerenden worden verkocht, hij zou beletten, dat schepen der oorlogvoerenden (ook als het handelsschepen zijn) Amerikaansche havens binnenloopen als zij wapens meevoeren of uitgerust zijn voor het voeren van geschut; hij zou Amerikaan sche schepen verbieden schepen van oorlog voerenden van levensmiddelen te voorzien; de Amerikanen zouden niet op leeningen van een oorlogvoerend land mogen inteekenen en ver tegenwoordigers van andere landen zouden geen vrijwilligers mogen recruteeren uit hun in de V. S. woonachtige landgenooten. Ame rikanen, die dienst zouden nemen in de strij dende legers, zouden zich aan bestraffing blootstellen. Menigte tracht gerechts gebouw te bestormen. Nationale garde opent liet vuur. Te Selbyville (Tennessee) heeft een opge wonden menigte geprobeerd het gerechtsge bouw te bestormen, waarin juist de zaak te gen een neger werd behandeld, die een blank meisje van 14 jaar zou hebben aangerand. De toestand werd zóó dreigend, dat de na tionale garde moest worden gerequireerd Toen de menigte voor den derden keer tot een bestorming wilde overgaan opende de natio nale garde het vuur. Drie personen werden gedood, een groot aantal personen gewond. De beschuldigde ne ger werd met grooten spoed per auto wegge voerd. „België werkt voor den vrede' omdat het een sterk leger bezit," zegt minister Devczc. BRUSSEL, 18 December (Reuter) De Ka mer heeft het regeeringsontwerp tot vaststel ling van. het legercontingent voor 1935 aange nomen. De minister van defensie verklaarde dat voor België „het enkele feit dat het een sterk leger bezit, beteekent, dat het voor de vrede werkt", doordat het den lust dergenen, die zijn gebied zouden willen schenden, doet vergaan. In antwoord op een verklaring van een socialist, die wees op „het gevaar der kanon- nenhandelaars". zeide Devèze, dat als deze kwestie te Genève ter sprake komt de Bel gische minister van Buitenlandsche Zaken daarbij stellig zijn steun zou verleen en. Kerk te St. Michielsgestel vrijgegeven. Koorgewelf moet echter afgebroken worden. Overige deel van hét bouwwerk solide. Woensdag is een onderzoek ingesteld naai de Instorting van het koorgewelf in. de R.K. kerk te St. Michelsgestel, door den rechter commissaris en den substituut-officier van justitie bij de Bossche Rechtbank en twee deskundigen. De juiste oorzaak van het ongeval kon nog niet worden medegedeeld, maar wel. dat het overige deel der kerk solide is bevonden, zoo dat toestemming kon' worden gegeven, de kerk met uitzondering van het koor open te stellen. Opdracht is gegeven tot afbraak van het geheele gewelf boven het zangkoor. De toestand van de gewonden, de heeren Janssen en Kapteyns Is vooruitgaande. Brand eischt een slachtoffer. Bejaarde man om het leven gekomen. Woensdagmiddag te omstreeks half zes werd door voorbijgangers brand ontdekt in het. landhuisje van den heer Roos aan de Burgemeester Jas Laan te Dubbeldam. De brandweer rukte onmiddellijk uit met een motorspuit en een slaiigenwagen. Bij- aan komst bleek, dat het vuur op de bovenverdie ping woedde. Toen men in het huis een on derzoek instelde, vond men de ongeveer zeventig jarigen heer Roos in dé bakkamer, welke vol rook stond, op den vloer liggen. Dokter Delhéz uit Dordrecht, die juist pas seerde en te hulp werd geroepen, constateerde den dood. Inmiddels werd de assistentie in geroepen van de brandweer te Dordrecht, welke weldra ter plaatse verscheen. Om streeks half acht was men het vuur meester. De bovenverdieping brandde vrijwel uit. De oorzaak van den brand, welke in de voor kamer van deze étageis begonnen, is niet bekend. Mevrouw Roos en haar dochter wa ren, toen de brand uitbrak, niet thuis. MAATSCHAPPIJ „ARTI ET AmCITIAE" Ingevolge de jaarlijksche verkiezingen in de vergadering van stemhebbende leden dd. 18 December 1934 is het bestuur der Maat schappij „Arti et Amicitiae" herkozen. Het zal derhalve voor het. jaar 1935 blijven sa mengesteld als volgt: Prof. Huib Luns, voor ter; A. F. Reicher, secretaris; C. Bolding, penningmeester en H. v. d. Poll, tweede se cretaris. DE „SNIP' Woensdagavond om 7.35 van Porto Praja vertrokken. Woensdagavond om 7.35 is de „Snip" op haar Kerstvlucht naar de West van Porto Praja vertrokken. De start had een vlot verloop en vol moed begonnen Hondong en zijn mannen aan het 3600 K.M. lange Oceaan-traject, waarbij zij weerberichten en plaatsbepalingen ont vangen van de K XVIII en het stoomschip „Stuyvesant". Van der Molen was al spoedig in verbinding met de K. 18 (PAGR) en deelde mede, dat alle weerberichten goed waren doorgekomen. Voorts dankte hij den commandant en be manning voor de tot heden bewezen diensten. Om 22 uur zou de eerste peiling worden ge nomen. Vervolgens deelde van der Molen mee. dat op de heele uren met de K. 18 en op de halve uren met het ss.. „Stuyvesant" de verbinding zou worden onderhouden. Op dat oogenblik (22 uur A. T.) werkte de ..Snip" op 26,8 meter en was moeilijk te vol gen in Nederland. Om 22.20 uur zou de „Snip" tevens probeeren met Scheveningen in con tact te komen. Om 22,20 A.T. was de „Snip" wederom met de K. 18 in verbinding en gaf de K. 18 gele genheid het vliegtuig te peilen, waarvoor hij lange strepen uitzond. Dan vroeg v. d. Molen of de K. 18 even op 52,7 M. wilde luisteren, dan zou v. d. Molen testen. Om 22.45 uur. had de K. 18 de „Snip" te pakken en daarna werd met de duplex-instal- latie gewerkt op 900 en 52,7 M. Om 22,47 peilde de K. 18 wederom. De ont vangst hier te lande van de 52,7 M. was uit stekend. Dan zeide v. d. Molen dat hij om 23.00 uur G. M. T. (23.20 A. T.) terug zou komen en dat hij nu aan de hand van de ingekomen me- dedeelingen van de K 18 zijn positie gaat be rekenen. Paramaribo berichtte onderwijl dat de ont vangst, van de „Snip" zeer goed doorkwam en gemakkelijk te volgen was. De juiste positie van de „Snip" werd daar op door v. d. Molen geseind en was om 11.15 uur Amst. tijd: 12 graden 46 minuten Noor der Breedte en 29 graden 16 1/2 min. Wester Lengte Omstreeks 200 K.M. snelheid. Te 23,58 uur Amst. tijd seinde de „Snip" aan de K. 18 dat de snelheid van het vliegtuig omstreeks 200 KM. bedroeg. Nederlanders ontmoetten elkaar Dan kwam te 0.40 uur het groote moment voor de bemanning van de „Snip" en voor die van de K 18 Tot nu toe' had men via de radio contact met elkaar gehad, maar sinds 12 uur reeds speurden Hondong en van Balkom of zij ergens de onderzeeboot ontwaarden en de equipage van de K. 18 tuurde naar den Oos- telijken hemel, vanwaar het Hollandsche vliegtuig moest komen. Eindelijk, te ruim half een werd het wachten beloond. Daar zagen de mannen van de „Snip" den onderzeeër en luitenant Hetterschy en de zijnen de „Snip". Het vliegtuig naderde snel en te 0.40 uur vloog het over de K. 18. De bemanning van de onderzeeboot stond aandek en heeft de equipage van de „Snip" gegroet. Aller oogen volgden het toestel, dat in Westelijke richting verder vloog en binnen enkele minuten ver dwenen was. Volgens opgave was de positie toen 11 gr. 55 min. 3 sec. N. B. en 33 gr. 10 min. W. L. Al les was wel aan boord. De radioberichten van de Snip bleven gunstig luiden en toonden aan dat het vlieg tuig goed vordert. Te 408 uur A. T. bevond de Snip zich op 10 gr. N.B. en 36 gr. W. L. Er was een geregelde verbinding met de Stuyvesant, die voor de weerberichten voor het vliegtuig zorg draagt. Te kwam over vijf A. T. had Van der Molen contact met het radio-station Natal. Blijkens de berekeningen van de Stuyvesant moest het vliegtuig hedenmorgen omstreeks half ze ven in de nabijheid van dit schip kunnen zijn. De positie was hedenmorgen half vijf 9 gr 50 min. N.B. en 42 gr. 44 min. W. L. Dat was op ongeveer 700 mijl afstand van Paramaribo. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLiNC. Snel heeft Glimmer eerst Thijs en Sim bevrijd; en die waren geweldig blij zij deden hem het heele verhaal van hun avonturen en maakten in hun vreugde veel kabaal en konden bijna niet bedaren. „Wees kalm," zei Thijsje eindelijk, „gevaar dreigt nog aan alle kanten! Wij moeten een heel nieuw plan beramen, want wij bedachten niet dat hier nog wel eens anderen konden komen. Daar zijn bij voorbeeld Falsius en Krak wees maar voorzichtig; zij pakken je op als ze de kans krijgen, je kunt hun niet ontvluchten." Tweederden achter den rug. Te kwart over zeven werd een bericht via Paramaribo Radio van de Stuyvesant ent- vangen, dat de Snip het stoomschip, vliegen de met een snelheid van 200 K.M. per uur gepasseerd was. De Snip had toen reeds twee derden van de vlucht achter den rug. Om 8.20 uur Greenwichtijd of 8.40 A. T. bevond de Snip zich op 7 gr. N.B. en 44 gr. 30 min. W.L. Volgens mededeeling van Paramaribo-Ra dio zou het toestel om 10 uur ochtends plaat selijken tijd te Paramaribo landen. Volgens deze positie-opgave bevond de Snip zich om half negen op ongeveer 660 mijl of 1200 K.M. van Paramaribo, dat op 5 gr. 49 min. 32 sec. NB. en 55 gr. 5 min. WL. ligt. Om twee uur te Paramaribo? Paramaribo heeft de tijdsbepaling van 60 graden en heeft een verschil van vier uur met Amsterdam. Volgens bovenstaand bericht zou de Snip dus om ongeveer twee uur hedenmid dag te Paramaribo kunnen arriveeren. Hedenochtend omstreeks zeven uur, toen de Snip ongeveer de Stuyvesant moest passeeren, werden van dit stoomschip af gedurende een kwartier vuurpijlen afgeschoten, om de Snip de juiste richting aan te geven. Op de Stuy vesant heeft men het K.L.M. vliegtuig echter niet zien passeeren. Uit de positie-opgave is gebleken dat het vliegtuig omstreeks genoem den tijd het schip echter moet zijn gepasseerd. Om 11.10 uur Amsterdamsche Tijd was de Snip 200 mijl van Paramaribo. Het vliegtuig bevindt zich boven de kust van Frans Guyana. IN DEN WINTER P U R O L bij ruwe en gesprongen handen En bij hoest en verkoudheid Dampo Beide in doozen van 30 ct. af. (Adv. Ingez. Med.) 1 VRIJDAG 21 DECEMBER HILVERSUM 302 M. 8.— VARA. Gramofoonmuziek. 10.VPRO. Morgenwijding. 10.15 VARA. Carel Rijken draagt voor. 10 30 Gramofoonmuziek. 11.— Ca rel Rijken draagt voor. 11.15 Hoera, de crisis is voorbij, Amerikaansche schets. Medewerking o.a. v. John Boles, James Dunn, Shirley Tem- ple. 12.AVRO. Lunchconcert door de staf- muziek van het 6e regiment infanterie te Breda olv, kapelmeester L. de Borée. Afgewis seld door gr.pl. 3.— Aansluiting met Ileck's Lunchroom te Utrecht. John Briick en zijn orkest. 4.VARA, Knipcursus door mevr. A. van Blanken van Kuyk. 4.45 Gramofoonmu ziek. 5Oome Keesje. 5.30 De Zonnekloppers olv. Cor Steyn. 6.— Gramofoonmuziek. 6.30 Orvitropia olv. Jan v. d. Horst. 715 Trio Wins- Wiggelaar-Amende. 7.28 Overgang naar den versterkten zender. 7.30. „Marx" Dr. H. Brug- mans. 7.50 Gramofoonmuziek. 7.57 Herhaling SOS berichten. 8.— VPRO. Dr. J Ellerbroek. De waarde van het geloof. 8.30 Concert. 9. Mej. Mr. M. A. Klomp, hulpmiddelen voor de kerstversiering in het huisgezin. 10.Vaz Dias Vrijz. Godsd. persbureau. 10-15 Shakespeare's Hamlet, mej. A. Geyl. 11.— VARA. Jazz mu- -iek op gr.pl. 11.30 Populaire gr.pl, 12,— Slui ting. HUIZEN 1875 M. 8.— NCRV. Schriftlezing en meditatie. 8.15 Morgenconcert. 10.30 Morgendienst door ds, A. D. Meeter. 11.Mac, Grafford. orgel. 12.— Politieberichten. 12.15 Leger des Heils Kwar tiertje. 12.30 Ensemble v. d. Horst. 2.Gra mofoonmuziek. 2.15 Lezen van Christelijke lectuur. 3C. v. d. Mark, sopraan. 3.45 Rust poos. 4.Mej. R. Kuipers, declamatie. Kristlik Frysk Selskip. 5.NCRV. Harmonieorkest olv. P. v. d. 1-Iurk 6.30 Winterzorg bij vrucht- boomen door A. J. Herwig. 7.Politieradiobe- richten. Ned. Chr, Persbureau. 7.15 Gramofoon muziek. 7.30 Literair halfuurtje. 8.— Vaz Dias. 8.05 Federatie van Diaconieën in de Ned. Herv. Kerk. 9.50 Gramofoonmuziek. 9.55 Vaz Dias. 10.Chr. Gem. koor Sions Lofzang,Am sterdam olv. G. ter Braake m.m.v. Strijksextet. 11.— Gramofoonmuziek. 11.30 Sluiting. LUXEMBURG, 1304 M. 7.40 Hollandsche avond. Radio-cabaret. 3.20 Accordeonspel door Arsène Tonteling. 8.45 Gala-concert door het omroeporkest olv. Henri Pensis, mm.v Gregor Piatigorski. cellist. 9.30 Hillè-concert. 9.45 Vervolg gala-concert, 10.45 Dansmuziek, (gr. pl.) BRUSSEL, 484 M. 12.20 Het omroeporkest olv. Paul Gason. 5.20 Gevraagde gramofoonplaten. 6.35 Idem. 8.20 Symphonieorkest. 9.45 Idem, BRUSSEL 322 M. 12.20 Ged- uit „Madame Butterfly" van Puc cini. 1.30 Omroeporkest olv. Paul Gason. 6 20 Gramofoonmuziek. 8.20 Omroeporkest olv. Paul Gason. 10.30 Dansmuziek. KALUNDBORG 1261 M. 11.20 Herald Andersen's ensemble. 2.20 Ted dy Petersen's orkest. 8.20 Gramofoonmuziek. 8.45 Het omroeporkest olv. Launy Gröndahl speelt populaire Deensche muziek. 9.35 Idem. 10.25 Donde's dansorkest. BERLIJN, 357 M. 3.20 Het symphonie-orkest van Pforzheim olv. Hans Leger. 5.50 Het kleine omroeporkest o.l.v. Willy Steiner WARSCHAU, 1345 M. 7.35 Het Philharmonieorkest olv. W. Bierd- jajew. 10.— Concert. 10.25 Dansmuziek.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 3