Zoo een en ander. Bekende Beverwijkers. Doodstraf De Engelsche minister van Binnenlandsche Zaken, Sir John Gilmour, heeft een verzoek om gratie voor een zekere mrs. Ethel Major afgewezen. Zij was door de rechtbank van het graafschap Lincolnshire ter dood veroordeeld wegens moord op haar man, een chauffeur dien zij met rattenkruid vergiftigd had. Mor genochtend zal de veroordeelde, die 42 jaar oud is, worden geëxecuteerd op de binnen plaats van de gevangenis te Huil. Dit ge schiedt volgens de Engelsche wet door op hanging, die in de practijk neerkomt op „iemand den nek breken". Men slaat de ver oordeelde een strop om den hals, trekt de plank onder zijn (of haar) voeten weg en door den val breekt hij of zij den nek. Het is een methode die vooral in landen, waar de dood straf niet meer bestaat, bijzonder barbaarsch aandoet. Intusschen gebeurt het in Engeland wel zeer zelden dat de doodstraf op vrouwen wordt toegepast. Practisch meet men er, zelfs als het de afschuwelijkste misdrijven betreft, ten aan zien van mannen en vrouwen niet met gelijke maten. Gratieverzoeken voor mannelijke ter dood veroordeelden worden zeer zelden inge willigd; voer vrouwelijke bijna altijd. In de laatste 25 jaar zijn er, meen ik, niet meer dan drie of vier vrouwen in Engeland terechtge steld, en de laatste executie van een vrouw is nu alweer acht jaar geleden. Daarentegen zijn in de laatste kwarteeuw honderden mannen terechtgesteld. Dit onderscheid, dat wettelijk natuurlijk geen enkele basis heeft, pleit op zichzelf te gen de doodstraf. Een nieuw geval heeft zich alweer voorgedaan in Yorkshire, waar een man en een vrouw, Frederick Rush worth en Lydia Binks, ter dood veroordeeld zijn omdat zij hun pasgeboren kind, in een mand gepakt, leverA. begraven hebben. De jury heeft de vrouw voor gratie aanbevolen, en den man niet. Weigert de minister van Binnenlandsche Zaken ook het gratieverzoek voor deze vrouw, dan zal er zeker een nieuwe storm van ver ontwaardiging tegen de doodstraf opsteken. Zelfs ondanks den afgrijselijken aard van het misdrijf. Engelsche kranten spreken nu al hun leedwezen uit over de weigering van de gratie Voor mrs. Major. De doodstaf in Engeland nadert blijkbaar haar afschaffing. Er is teveel tegen. Ten eerste is er het groote gevaar dat door een rechter lijke dwaling een onschuldige veroordeeld wordt, hetgeen al meermalen gebeurd is. Dan is dit onrecht onherstelbaar. Ten tweede is er de moderne opvatting, die de plegers van der gelijke misdrijven in de meeste gevallen als psychisch-ontoerekenbaren beschouwt, Ten derde is er de principiëele vraag, of de aard- sche rechter, al of niet aangevuld door even zeer aardsche jury, het recht heeft zijn me- demensch van het leven te berooven. De voornaamste reden waarom de doodstraf ln Engeland nog bestaat is, dat men daar meent dat de criminaliteit zou toenemen als men haar afschafte. De practijk in de landen waar men haar heeft afgeschaft bewijst dat volstrekt niet, maar van die statistieken weet men in Engeland niets af. Het zijn continen tale landen: „het Continent" is voor den ge middelden Brit een soort geheel, dat alles minder goed doet dan Engeland, en dus ne geert hij gewoonlijk de buitenlandsche onder vindingen. Ook op mdustriëel- en handelsge bied heeft hem dat al groote nadeelen be zorgd, maar hij vindt blijkbaar de voordeelen van een monumentaal zelfbewustzijn grooter. Zoo zal de afschaffing van de doodstraf dan ook een gevolg moeten zijn van overwe gingen der Engelschen zelf. En het terecht stellen van vrouwen, dat hen grooten afkeer inboezemt, levert daartoe de beste kans. Mo gelijk zal de executie van mrs. Major directe aanleiding zijn tot indiening van een wetsont- wex-p. Als het een Londensch geval betrof in- plaats van een misdrijf in het verre Lin colnshire zou de kans zelfs zeer groot wezen. Er zou dan ook zeker een petitie met mil- lioenen handteekeningen ten voordeele van de moordenares ingediend zijn, en de kranten zouden een algemeene campagne hebben in gezet. Nu is het mogelijk dat de doodstraf nog even standhoudt. Maar lang zal het zeker niet meer duren. De eerstvolgende linksche regeering zal er wel een eind aan maken. BEVERWIJK Het Roode Kruis. Ledenvergadering. Woensdagavond werd in het Kennemer Hotel een ledenvergadering gehouden van de plaatselijke af deeling van Het Roode Kruis. De voorzitter de heer Ir. A. H. Ingen Housz heet de aanwezigen welkom en zegt, dat deze vergadering een vergadering is, zooals jaar lijks in de maand December wordt gehouden, dit naar aanleiding van een ingezonden stuk in de bladen alsof dit een buitengewone ver gadering zou zijn. Art. 10 van de statuten zegt, dat voor den aanvang van het nieuwe jaar de begrooting moet worden opgemaakt. Daarom is het gebruikelijk ieder jaar in December deze vergadering te houden. De menschen die dus meenen dat er iets buitengewoons is geschied gaan dus van een verkeerd standpunt uit. Ook zijn er naar aanleiding van de ontslag aanvrage van de twee bestuursleden de heeren Dr. D- A. Boon en W. Maters veronderstellin gen vastgeknoopt alsof er oneenigheid in het bestuur zou heerschen. Niets is echter minder waar als dit en spr. wijst juist op de goede harmonie en prettige samenwerking, die er bij de bestuursleden onderling heerscht. Het bestuur, aldus spr. betreurt het, dat er rondom deze ontslagaanvrage vermoedens zijn gerezen. Dr. D. A. Boon heeft om gezondheidsrede nen bedankt, omdat zijn gezondheidstoestand het niet meer toelaat zich geheel aan de be langen van het ziekenhuis te geven. Spr. ziet in Dr. Boon een uitstekend vriend vertrekken, die zelfs voor de oprichting der vereeniging de belangen van het wordende ziekenhuis op de meest voortreffelijke wijze heeft gediend. Als opeïrlijk blijk van groote erkentelijkheid heeft het bestuur gemeend aan Dr. D. A. Boon de hoogste onderscheiding, die de vereeni ging kent, te moeten toekennen nl. die van „lid van verdienste". Het bestuur heeft om trent deze onderscheiding de instemming van het hoofdbestuur gevraagd en hoopt deze bin nenkort te verkrijgen. Wat betreft de ont slagaanvrage van den heer W. Maters zegt spr. dat dit besluit gerijpt is, omdat de heer Maters het gewenscht vond een scheiding te maken tusschen bestuurslid en administra teur. De heer Maters heeft verkozen administra teur te blijven en het bestuur heeft dat be sluit gerespecteerd. Hoewel de heer Maters als administrateur verbonden blijft, benut spr. gaarne de gelegenheid om bij zijn aftreden als bestuurslid de zeer groote verdiensten van den heer Maters te releveeren. Dr. D. A. Boon was medisch-gedelegeerde het bestuur heeft aan Dr. Posthuma verzocht als medisch-gedelegeerde te willen optreden, welke functie deze bereids heeft aangenomen. Het bestuur wenscht een nauwen band met deze beide zeer belangrijke functionarissen te behouden en heeft daarom besloten, de func tie van adviseerend-bestuurslid te scheppen, waartoe de statuten de bevoegdheid laten. Spr. wil dat dan neerleggen in het Huishou delijk Reglement, dat daartoe gewijzigd moet worden. Sinds een en ander in beginsel besloten was, heeft het bestuur klachten vernomen, die weer over de bestuursgestie aan den dag zijn gekomen en die vroeger al in soortgelijke vorm hebben geklonken en die het bestuur als afgedaan meende te kunnen beschouwen. Het zijn speciaal niet-leden der vereeniging, die zich hiermede bezighouden aldus spr. en in het bijzonder een Comité tot behartiging van de belangen van het Roode Kruis zieken huis. Het bestuur, aldus spr. is ten volle over tuigd dat zijn gestie het volle daglicht mag zien, en het is dan ook steeds ten volle be reid, geformuleerde klachten die uit den kring der leden de eersten, waaraan het verant woording kan en mag afleggen en in elk ge val niet aan buitenstaanders) zouden voort komen, te onderzoeken. Het bestuur betreurt al die verdachtma kingen. Het verheugt zich in de huidige be langstelling der leden omdat het graag in openheid de gelegenheid tot afleggen van ver antwoording aan de ledenvergadering tege moet treedt. Spr. leest hierna een brief voor van het comité tot behartiging van de belangen van het Roode Kruis Ziekenhuis waarin het voor stel wordt gedaan om direct over te gaan tot schorsing van de bestuursleden Th. D. Winter, Ir. A. H. Ingen Housz, W. Maters, J. P. Mel- chers en G. W. P. Stoutenbeek en een com missie te benoemen die de zaak zal onder zoeken. De heer J. Visser gaat uitvoerig op deze kwestie in en zegt dat hij in de eerstvolgende raadsvergadering een voorstel zal doen, opdat de Raad van het amendement gebruik zal maken, waarin de raad het recht heeft om een lid te benoemen, dat aan het bestuur wordt toegevoegd. Spr. merkt verder op, dat het financieele beheer wel eenigszins te wen- schen overlaat. Spr. heeft ook vernomen, dat sommige leden niet als lid van het Roode Kruis zouden zijn aangenomen. De voorzitter antwoordt dat wat de heer Visser als raadslid wil voorstellen het bestuur de meeningsuiting van den Raad met een ge rust hart zal afwachten en dat de Raad onge twijfeld een wijs besluit zal nemen. De voorzitter merkt nog op dat ontevre den menschen meestal diegenen zijn, die ze kere leveranties niet gekregen hebben. De voorzitter ontzenuwt, vervolgens de klachten van den heer Visser, waarna deze op merkt, dat hij dan zeker onjuist is ingelicht. Omtrent het salaris van den heer Maters merkte de voorzitter op, dat dit punt elk jaar bij de begrooting ter sprake komt. Deze be grooting zal ook behandeld worden, zoodat de vergadering zich alsdan daarover kan uit spreken. De voorzitter constateert vervolgens, dat niemand het voorstel van het comité om tot directe schorsing der 5 bovengenoemde be stuursleden over te gaan overneemt zoodat dit voorstel terzijde wordt gelegd. De tweede secretaris de heer G. W. P. Stoutenbeek leest vervolgens de notulen der vorige vergadering voor die onveranderd worden goedgekeurd. Vervolgens komt het eerste punt van de agenda „Wijziging huishoudelijk Reglement" ter sprake. De wijziging van artikel 6 van het Huishou delijk Reglement en nog twee kleine wijzi gingen worden vervolgens met algemeene stemmen goedgekeurd. Punt 2 der agenda is de begrooting 1935. Eerst wordt de begrooting van de afdee- ling behandeld waarvan het saldo ad f 300 gelijkelijk over de transportcolonne en het ziekenhuis wordt verdeeld. De begrooting van het Rusthuis sluit met een totaal van f 4520. Beide begrootingen worden met algemeene stemmen goedge keurd. De begrooting van bet ziekenhuis beloopt het totaal van f 54484 met een nadeelig saldo van f 1299. Het aantal verpleegdagen wordt op 10500 geraamd. Wat de uitgaven betreft heeft het bestuur emeend de salarissen niet te moeten verla gen omdat de exploitatie van het ziekenhuis daar geen directie aanleiding toegeeft. De heer Visser merkt op. dat vooral nu er ëen tekort is, hij de salarissen gaarne ver laagd zag en stelt voor het salaris van den heer Maters met f 500 te verlagen. Verder merkt spr. op, dat hij op het financieele be heer geen enkele aanmerking heeft. Het voorstel van den heer Visser wordt in stemming gebracht en met 2 voor, 3 blanco en 29 stemmen tegen verworpen. Hierna wordt de begrooting van het Ziekenhuis met alge meene stemmen goedgekeurd. Nadat niemand van de rondvraag gebruik heeft gemaakt sluit de voorzitter de vergade ring. Nader vernemen wij nog dat in de na af loop gehouden bestuursvergadering mej. P. van Hattum tot penningmeesteresse en de heer G. w. P. Stoutenbeek tot secretaris zijn benoemd. Noteering van Beverwijk 19 Dec. 1934. Spinazie per kist f 0,44 Andijvie per kist f 0,18f 0,42 Koolrapen per zak f 0,75 Wortelen per K.G. f 0,02—f 0,03 Bieten per K.G. f 0,025 Schorseneeren per bos f 0,045 Aardappelen, klei p. K.G. f 0,05f 0,08 ld. zand, per K.G. f 0,09 Spruitjes per K.G. f 0,06f 0,10 Boerenkool per bak f 0,10f 0,20 Roode kool per 100 f 3f 5 Savoije kool per 100 f 2f 4 Bloemkool per 100 f 5f 10 Uien per K.G. f 0,035 Prei per bos f 0,05f 0,10 Sla per kist f 0,20—f 0.40 Pieterselie per bos f 0,035f 0,05 Selderie per bos f 0.05 Appelen per K.G. f0,15—f0,22 Peren per K.G. f 0.12—f 0,20 Brusselsch lof per K.G. f 0,07f 0,15 WERKLOOZEN-CURSUSSEN. De Commissie voor ontwikkeling en ont spanning voor jeugdige werkloozen schrijft ons- De cursus-arbeid van werkloozen komt goed op gang; de beide timmer-cursussen werken sinds Maandag op volle kracht en de radio cursus is in een vergevorderd stadium van voorbereiding. Leider van dezen cursus zal zijn de heer J. C. Versteeg; ook deze lessen zul. len worden gegeven in het gebouw van de firma Van Wijngaarden, waarin een speciale ruimte voor dit doel is afgescheiden. Alleen heeft men voor de radio-cursussen de behoefte aan een bruikbare luidspreker en verder aan toestellen (radio, zoowel als gra- mofoon) die nog gedeeltelijk bruikbaar zijn. Wanneer de leider straks met twee groepen van zestien radio-amateurs begint aan den ombouw van door de cursisten meegebrachte toestellen, zijn apparaten die nu misschien on gebruikt op zolder staan, zeer welkom. Belangstellenden worden verzocht mede deeling te doen van beschikbaar materiaal aan den leider van het ontwikkelingswerk, den heer M. Ehrbecker. Stumphiusstraat 38, die dan na Kerstmis voor afhalen zal laten zorgen. De timmerlessen worden na Zaterdag a.s. stopgezet tot Dinsdag 8 Januari. Donderdag 27 December te 2 uur is er een bespreking met alle cursisten (timmeren en radio) in het gebouw de Harmonie, Groene Laan. LIEFDADIGHEIDSWERK HERVORMDE VROUWENVEREENIGING. Woensdagmiddag werd in het Vereeniging; gebouw aan de Oosterwijkstraat door de Hervormde Vrouwenvereeniging een tentoon stelling gehouden van dè goederen, bestaande uit onderkleeding, beddengoed, kinderjur ken, etc.. welke in de loop van het jaar door de dames op de vereenigingsmiddagen zijn gemaakt. De dames hebben zeker eer van hun prach tig werk. daar de goederen, die allen op de hand genaaid zijn. er keurig uitzien. Gezien het groote aantal vervaardigde kleedingstukken pl.m, 230 stuks, zullen dit jaar weer heel veel gezinnen met een Herfst- nakket verrast worden. Aan de bezoeksters werd thee geserveerd. VEREENIGDE VEILINGEN „KENNEMERLAND". Breekpeen per kist 6075 ct. Spinazie per kist 4575 ct. Sla per kist 1525 ct. Boerekool per kist 1020 ct. Andijvie per kist 2050 ct. Wortelen per bos 710 ct. Pieterselie per bos 34 ct. Prei per bos 413 ct. Bloemkool n per stuk 810 ct. Uien per kilo 2—3 ct. Witlof per kilo 3—10 ct. Wortelen per kilo 12 ct. Roode kool per stuk 35 ct. Gele kool per stuk 25 ct. Spruiten per kilo 3—8 ct. Groene kool per stuk 24 ct. Appelen per kilo 1420 ct. Knollen per stuk 26 ct. HEEMSKERK DEVALUATIE EN HET HYPOTHEEK. VRAAGSTUK. Over het «onderwerp .Devaluatie en het Hypotheekvraagstuk zal de heer M. P. v. d Weyden, lid van de Tweede Kamer, Vrijdag avond te half acht in het K.S.A.-gebouw een rede houden. Deze avond is georganiseerd door den Kring Kennemerland van den R.K. Dioc. Land- en Tuinbouwbond. De afdeelingsbe- sturen van den L. T. B. in deze omgeving. alsmede alle L.T.B.-leden, die in het te be-- handelen onderwerp belangstellen, hebben tot de bijeenkomst vrijen toegang. Het moet voor de land- en tuinbouwers van belang worden geacht, dat zij kennis nemen van het voor en tegen van het devaluatie-vraagstuk. TOONEELUITVOERING. Zondag 6 Januari heeft een tooneeluitvoe- ring in het R. K. Vereenigingsgebouw plaats. Opgevoerd zal worden het blijspel „Van Deur- sen en Co." onder leiding van den heer Wittens. WINKELSLUITING OP ZONDAG. Naar wij vernemen is de eerste bekeuring na de invoering der nieuwe verkoopgelegenheid op Zondag gemaakt. In hun eigen belang worden de winkeliers er nogmaals op attent gemaakt, dat het niet geoorloofd is hun winkel gedurende een gedeelte van den Zondag geopend te hebben zonder in het bezit te zijn van een door den burgemeester gewaar merkte kaart en dan nog alleen maar voor het op die kaart aangegeven product. DONDERDAG 20 DEC. 1934 Lang geen ezel! Een boer, dit met zijn ezelwagen naar Orji Warongo (Zuidwest-afrika) op weg was, ont moette op zijn tocht drie leeuwen. De ezel stiet een krachtig ,,i-ah" uit, waarop de leeuwen ijlings op de vlucht sloegen. Verzekeringen als croquetten Kwartje-in-den-gleuf-verzekering is het nieuwste in New York. Nadat men een geld stuk in den gleuf heeft geworpen, kan men uit een laadje een polis halen, die den houder ze ven dagen tegen ongelukken verzekert. Daar zaten zeven kikkertjes. De eerste kikvorschenfarm in Europa is op gericht in Meissendorf in Duitschland. Een groot deel van een moerassige streek is omslo ten door een prikkeldraadomheining en daar worden mannetjeskikvorschen gefokt. Het vleesch wordt zeer gewaardeerd door lekker bekken in Amerika, Japan en Frankrijk. Asch in de wolken. De Noorsche geleerde prof. Stormer heeft kunnen aantoonen dat de lichtverspreidende wolken, die men vaak 's nachts ziet, niet uit waterdamp bestaan, zooals de meeste nor male wolken, maar uit vulkaanasch, die soms tot 100 K.M. stijgt. Wat zal men nn gezond zijn. De bekende bronnen in de Engelsche bad plaats Bath leveren eiken dag 500.000 gallons geneeskrachtig water op. Gedurende de jongste droogteperiode was dit water, dat tot dusver alleen door zieken werd gebruikt, een uit komst. ,,'k Heb zoo juist gehoord, dat ze bij Brigg, den juwelier, een ruit ingegooid en juweelen hebben gestolen." „En wisten ze ermee te ontsnappen?" „Nee, het schijnen Schotten te zijn geweest. Ze werden gearresteerd toen ze den steen kwa men halen." Kleine wenken. Keer de pannekoeken, als het met een mes of in de lucht niet gaat, met een pannedek sel om. Smokkeldrama aan de Belgische grens. MAASTRICHT. 19 December (V. D.) He- denmorgen hebben rijksambtenaren te Maas tricht een auto, die bij Smeermaas over de Belgische grens was gekomen, beladen met boter en suiker, achtervolgd. De auto wilde weer over de grens ontwijken door den kort- sten weg door de stad te nemen en dan te Veldwereld over de grens te gaan. De ambte naren schoten op de auto, waardoor de chauf feur de macht over het stuur verloor en de auto tegen een boom botste. De 20-jarige H. W. uit Sittard werd op slag gedood. De andere inzittende de 25-jarige H. uit Hoensbroek werd door een schot getroffen en moest naar het ziekenhuis te Maastricht worden vervoerd. Reeds talrijke dooden in Britsch-Indië? Colombo mobiliseert tien geheelen medischen dienst. LONDEN, 19 Dec. (V. D.) Uit Colombo wordt gemeld, dat de geheele medische dienst is ge mobiliseerd ter bestrijding van de malaria epidemie. waardoor meer dan een half mil- lioen menschen is aangetast. Een groot aan tal patiënten zou gestorven zijn, doch er zijn nog geen cijfers beschikbaar. In Indië en op Java is voor 25000 pond sterling kinine ge kocht. die dezer dagen op Ceylon zal aanko men. De regeering zal een bedrag van 100000 roepei beschikbaar stellen voor steunverlee ning aan de slachtoffers. FAILISSEMENTEN. Door de Arrondissements-Rechtbank te Haarlem zijn de volgende faillissementen op 18 December uitgesproken: 1. R. A. Cazemier, bloemist en kweeker, wonende te Aalsmeer, Dorpsstraat 79. Curator Mr. H. J. M. Tonio, alhier. 2. J. P. de Jong, melkslijter, wonende te Krommenie, Padlaan 70, Curator Mr. H. C. M. Dekhuyzen te Zaan dam. 3. De N.V. Cultuur Maatschappij „Neder land", gevestigd, Bosch en Vaartstraat 11. Curator Mr. A. van Leyenhorst, alhier. 4. De Handelsvennootschap onder de firma „Bouwonderneming Valentyn en Meer man" gevestigd te Haarlem en hare firman ten: J. F. G. Valentyn .bouwondernemer, wonen de te Haarlem. Middenweg 1.24 en K. P. J. Meerman, bouwondernemer, wo nende te Amsterdam, Yselstraat 8 H. Curator Mr. W. Briët alhier. 5. J. P. Dijkzeul Sr.. landbouwer, wonende te Haarlem. Zomervaart 26. Curator Mr. W. Veniet, alhier. 6. M. J. Dijkzeul. landbouwer, wonende te Haarlem. Zomervaart 24. Curator Mr. K. A. F. J. Pliester Jr.. alhier. 7. Th. J. Dijkzeul. veehandelaar, wonende te Haarlem-Noord. Vergierdeweg 148. Curator Mr. D. de Jong. alhier. 8. C. W. Dijkzeul, veehouder, wonende te Haarlem, Waarderpolder 24. Curator Mr. K. van Giffen, alhier. Rechter-Commissaris: Mr. Th. F. Raedt. Opgeheven zijn wegens gebrek aan actief de faillissementen van: 1. S. Duis, garagehouder, wonende ie Zaandijk. Curator Mr. F. A. Davidson, alhier. 2. H. Teeuwen. melkhandelaar, wonende te Haarlem, Begijnehof 4. Curatrice Mej. Mr. C. H. Deknatel, alhier. 3. H. W. Duin, timmerman en aannemer, wonende te Beverwijk. Peperstraat 24. Curator Mr. J. O. Baron te Beverwijk. Geëindigd zijn wegens het verbindend wor den der eenige uitdeelingslijst de faillisse menten van: 1. L. A. W. G. de Kam te Haarlem, Curator Mr. A. Klein, alhier. 2. J. A. F. Zorn. kleermaker te Zandvoort. Curatrice Mej. Mr. M. Kluitman, alhier. Door onze lens gesnapt. \V. Maters. De heer W. Maters deed in 1923 zijn intrede in den Beverwijkschen gemeenteraad als af gevaardigde van de Neutrale Groep. Hij had zich toen reeds groote bekendheid verworven door zijn arbeid voor de stichting van een ziekenhuis. In 1922 werd mede dank zij het ijveren van den heer Maters de afdeeling Beverwijk en Omstreken van het Nederland- sche Roode Kruis opgericht. Toen het Roode Kruis Ziekenhuis werd opgercht, zag de heer Maters zich met de administra tieve leiding belast. Als raadslid vestigde hij in bijzandere mate de aandacht op zich door zijn werk in de bekende gaskwestie van 1926 toen de gemeenteraad besloot tot opheffing van het eigen gasproductie-bedrijf. De ge meente ging toen haar gas betrekken van de Kon Ned. Hoogovens. In deze voor Beverwijk zoo belang rijke aangelegenheid heeft de heer Maters veel werk verricht. Het plan stuitte aanvan kelijk op grooten tegenstand. De heer Maters heeft in woord en geschrift en in zorgvuldig bewerkte calculaties de belangrijke voordee len becijferd, die voor de gemeente in een contract met de Hoogovens gelegen waren. De desultaten van het distributiebedrijf hebben hem in het gelijk gesteld. Bijna onafgebroken was hij lid van de Commissie voor de Bedrijven. Hij heeft daarin ook de voorbereidingen helpen treffen voor de gaslevering aan Heemskerk, Wijk aan Zee, Uitgeest en Limmen. Vervolgens maakt hij deel uit van de Com missie voor de financiën. De heer Maters achtte het niet waar schijnlijk, dat hij zich in 1935 wederom can- didaat zal laten stellen voor den gemeente raad. HOLLAND—AUSTRALIëLIJN. Grootekerk (uitreis) p. 18 Kaap de Goede Hoop. Almkerk (thuisreis) 19 December te Suez. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Meliskerk 19 van Rotterdam naar Btimbay via Antwerpen. HOLLAND—OOST-AZIëLIJN. Zuiderkerk (thuisr.) 17 te Manilla (verb.) HALCYON LIJN. Stad Zwolle 17 v. Antwerpen te Lissabon. Stad Arnhem 19 v. Oxelosund te Vlaardin- gen. Stad Vlaardingen 17 v. Narvik n. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Leerdam, 18 v. New-York n. Rotterdam. Breedijk, Philadelphia n. Rotterdam 18 (v. m.) te Norfolk. Dinteldijk, Rotterdam n. Vancouver 18 (n. m.) v. Londen. Nebraska 19 v. Vancouver n. Rotterdam. Lochmonar, Vancouver n. Rotterdam 17 te San Francisco. Bosch, New-Orleans n. Rotterdam via Lon den 17 (10.43 v.m.) 500 mijl Z.W. van Land's End. Lochkatrine, Vancouver n. Rotterdam via Liverpool 17 (8.34 n.m.) 1100 mijl W.N.W. van Valentia. Bilderdijk 19 v. Rotterdam n. New-Orleans HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Maaskerk 19 van West-Afrika te Amster dam HOLLAND—AFRIKALIJN. Heemskerk, 19 (4 v.m.) v. Rotterdam te Hamburg. Nijkerk 19 (8 v.m.) v. Rotterdam te Ham burg. Streefkerk, 19 v. Beira naar Rotterdam. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN Tjinegara, Shanghai n. Java 18 v. Macas sar. Tjikembang 17 v. Manilla n. Hongkong. Tjisandari 17 v. Shanghai te Hongkong. Tjisalak, 14 v. Hongkong n. Miike. JAVA—NEW YORK LIJN Rhexenor, New-York n. Batavia 17 v. Pa- dang. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Alkmaar, Chili n. Amsterdam 18 te Valpa raiso. Ceres 18 v. Bourgas n. Varna. Crijnssen, Amsterdam n. West-Indië 19 te Curacao. Euterpe, Bordeaux n. Amsterdam p. 19 (5 v.m. Lydd. Hebe 18 v. Danzig n. Kopenhagen. Orestes 18 v. Stamboul n. Yerakini. Orion 18 v. Ceuta n. Genua. Perseus 18 v. Kopenhagen n. Gdynia. Valcanus 18 v. Oran n. Napels. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Vesta 19 Dec. van Napels te Tarragona. Venus 19 December van Salonika te Pi raeus. Bodegraven 19 van Amsterdam naar Cu racao.. KON. HOLE. LLOYD.. Montferland, 19 van Amsterdam n. Ham burg. Zeelandia (uitreis) 19 van Funchal ROTTERDAMSCHE LLOYD. Tapanoeli (thuisreis) 18 (1 n.m.) v. Port Said. Kota Baroe (uitreis) 18 (10 n.m.) van Lis sabon. Kota Tjandi (uitreis) 19 (7 v.m.) te Bela- wan. Kota Nopan 18 (7 n.m.) van Rott. te Ham burg. Siantar (thuisreis) 19 van Padang. Modjokerto (uitreis) 19 (12 midd.) van Pt. Said. Blitar 19 van Rotterdam naar Hamburg. SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN. Silverbelle Calcutta n. Vancouver, 18 van Macassar. Silvermaple, 16 van Calcutta te Portland. (O.) STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Tawali Humboldtbaai n. Java 18 v. Port Natal. Uoelau Bras 19 van Batavia naar Amster- dm. Salabangka (thuisreis) 19 Dec. van Suez. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Melampus, Amsterdam naar Batavia 19 te Port Said. Deucalion, Japan n. Rotterdam 19 van Co lombo. Perseus 18 van Rotterdam te Osaka. Teiresias, Java n. Liverpool 13 te Ge nua. Eurybates, Batavia n. Hull 18 van Londen. Mooi meevallertje. In den afgeloopen zomer geraakte het Duit- sche toeristenschip Monte Rosa nabij de Fae- roer in ongelegenheid dooraan den grond te loopen, waarbij het inspectievaartuig Argus goede diensten verleende. Na verschillende on derhandelingen is thans een hulploon van 90.000 Kronen toegekend, van hetwelk de be manning van de inspectieboot een derde deel te verdeelen krijgt. AANGEKOMEN 18 December: Bulysses m.s. Houston Pluto s.s. Slettin Embla s.s. Hernösand Jagersfontein m.s. Noordzee Andre Marti s.s. Leningrad Den Haag m.s. Aruba 19 December: Katowice s.s. Gdynia William Wilberforce m.s. West Afrika Montan m.s. Lennigrad Elster s.s. Londen VERTROKKEN 18 December: Ransdorp m.s. Nordeham Jagersfontein m.s. Noordzee Beijerland s.s. New Cast-Ie Maraboe m.s. Mistley Ask s.s. Stockholm Jos. Maria m.s. Boston Bowling s.s. Leith Leeuwarden s.s. Londen Vüestroo::* s.s. EuU Regent s.s. Emden 19 December: Borgsten s.s. Oslo Goodig s.s. New Castle

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 5