DE BILT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: Schip van verm, aankomst Laatste bericht Amstelland Vancouver 15 Dec. te Liverpool. Batavia 23 Dec. 14 Dec. van Port-Said. Aizkarai Mendi Buenos Aires 13 Jan. 13 Dec. vertrokken. Anglo Maersk Curagao 20 Dec. 28 Nov. vertrokken. Alkmaar Chili 18 Dec. te Valparaiso. Aurora Middell. Zee 6 Jan. 17 Dec. van Fiume. Agamemnon (Ned.) Midd. Zee 22 Dec. 14 Dec. van Gibraltar. Aura Vüpuri 13 Dec. vertrokken. Barneveld Chili 11 Dec. van Curacao. Boskoop Chili 14 Dec. van Arica. Bloem ion tein Z. Afrika 15 Dec. van Kaapstad. Beijerland New Castle 23 Dec. vertrekt 22 Dec. Calypso Midd. Zee 27 Dec. 13 Dec. van Palermo. Costa Rica West Indië 23 Dec. pass. 18 Dec. Flores. Ceres (Ned.) Bourgas 15 Jan. 19 Dec. te Varna. Cornelia B Londen 17 Dec. uitgeklaard. Duivendrecht Constantza 26 Dec. 12 Dec. van Stamboul. Euterpe Bordeaux. 18 Dec. pass. 19 Dec. Lydd. Flandria (Ned.) Buenos Aires 12 Jan. vertrekt 20 Dec. Fredborg Ursviken 21 Dec. 15 Dec. vertrokken. Gera Ned. Indië 20 Dec. 16 Dec. van Gibraltar. Ganymedes Constantza 25 Dec. IT Dec. van Patras. Georgia Portau Prinze 2 Dec. van Pto Plata. Grey County Buenos Aires 5 Febr. in lading. Gaasterland Hamburg 21 Dec. 18 Dec. vertrokken. Heemskerk Zuid Afrika 19 Dec. te Hamburg. Heidelberg Ned. Indië 17 Dec. van Padang, Hebe (Necl.) Gdynia- 22 Dec. 19 Dec. te Kopenhagen. Hermes (Ned.) Bremen 14 Dec. te Hamburg." Itauri Ned. Indië 10 Jan. 18 Dec. van Aden. Joh. v. Oldenbarneveldl Batavia 18 Dec, van Genua. Jan (Zweed) Hudiksvall 20 Dec. 14 Dec. vertrokken. Kalypso Vergotti Buenos Aires 6 Jan. 2 Dec. vertrokken. Kejserinde Dagmar Leningrad 18 Dec. pass. 17 Dec. Elseneur. L. Z. Cambanis Buenos Aires in lading. Laertes Hamburg in lading. Laurent Meeus Constantza 29 Dec. 15 Dec. van Stamboul. Main Japan 30 Dec. 17 Dec. van Aden. Maaskerk West Afrika 18 Dec. van Havre. Merope West Indië 23 Dec. 2 Dec. van Pto Barrios Margot (Eng.) Buenos Aires 10 Dec. vertrokken. Mars Hamburg in lading. Midsland Goole hedeii 19 Dec. vertrokken. Neumark Ned. Indië 8 Jan. 17 Dec. van Aden. Oost Afrika 18 Dec. te Hamburg. Nicolas Pateras Sfax 18 Dec. te Algiers. Oberon Haifa 22 Dec. 16 Dec. van Gibraltar. Orestes Constantza 16 Jan. 18 Dec. van Stamboul. Poelau Roebiah Ned. Indië 21 Dec. pass. 16 Dec. Gibraltar. Perratis L. Cambanis. Beunos Aire.-' 5 Jan. 2 Dec. van San Pedro. Poelau Laut Batavia pass. 17 Dec. Perim. Peisander Batavia 4 Jan. 9 Dec. van Belawan. 20 Jan. Polydorus Batavia in lading. Poelau Bras Ned. Indië 19 Dec. van Batavia. Randfontein Zuid-Afrika 8 Dec. van Kaapstad. Reggestroom Hamburg 21 Dec. vertrekt 20 Dec. Serooskerk Japan 17 Dec. van Marseille. Syra West Indië pas. 16 Dec. St. Michaels. Sebastian Bilbao (v. IJm.) in lading. Salabangka Ned. Indië 14 Dec. van Perim. Stella (Ned,) Alexandrië 29 Dec. 16 Dec. van Kiuluk. St. Louis Pto. Barrios 31 Dec. 16 Dec. van Pto Cabello. Segura Buenos Aires in lading. South America Port Arthur 21 Dec. 3 Dec. vertrokken. Salland Hamburg 20 Dee. 19 Dec. vertrokken. Springfontein Zuid-Afrika 14 Dec. van Mombassa. Streefkerk Z. Afrika 19 Dec. van Beira. Tabian Ned. Indië 25 Dec. 17 Dec. t-e Cadix. Triton Alexandrië 15 Dec. van Famagusta. Theseus Kopenhagen 18 Dec. te Stettin. Waterland Buenos Aires 23 Jan. vertrekt 24 Dec. Venezuela Hamburg 23 Dec. vertrekt 22 Dec. Vesta (Ned.) Midd. Zee 4 Jan. 15 Dec. van Napels. Zuiderkerk Japan 17 Dec. te Manilla. Hoogovens VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART- TE UMUIDBN AANGEKOMEN SCHETEN Duitseh s.s. Elster Londen laden IJMUIDEN KERSTFEESTVERGADERING OPEN LUCHT. IN Hedenavond zal door het Leger des HeiLs bij de nieuwe Kerk aan den Velserduinerweg een kerstfeestvergadering in open lucht gehouden worden bij een verlichten kerstboom. De bij eenkomst zal geleid worden door Kap. Bosveld van Haarlem. Tevens zal een zangdlenst gehouden worden verduidelijkt door lichtbeelden. Zangkoor en muziekcorps verleenen medewerking. PIANO-AVOND IN DE WITTE BIOSCOOP. Een stampvolle zaal heeft gisteravond in de Witte Bioscoop geluisterd naar de prestaties van de leerlingen van mevrouw R. Heybroek— Gouda en de heer A. Riphagen. En onge twijfeld zijn de ouders, die hun kinderen nu eens in het openbaar als „echte" pianisten hebben hooren optreden, voldaan huiswaarts gekeerd. Het mag voor de liefhebbers van piano muziek een voldoening zijn te weten, dat dit klassieke instrument nog niet door de radio verdrongen is, niet alleen omdat het nog steeds gaarne bespeeld wordt, maar ook omdat men er nog gaarne naar luistert. Het spreekt vanzelf, dat het programma overladen was, waardoor de aanwezigen wel wat van het goede te veel kregen. Maar dit kan op een avond als deze tenslotte haast niet anders. Het is onmogelijk en bovendien lijkt het ons ook van een paedagogisch standpunt be zien onjuist, de uitvoering der verschillende nummers aan kritiek te onderwerpen. Maar toch kunnen we niet nalaten leerares en leeraar met dezen avond te complimenteeren. Het is frappant wat zij met hun jeugdig „materiaal" hebben bereikt. (Natuurlijk kregen kleintjes het eerst een beurt. Vandaar dat er voldoende climax in het spel zat om de aandacht der aanwezigen tot het einde te boeien. Knap was, en dit mogen we zonder eenig bezwaar vertellen, het spel van mevrouw M. C. BakkerWiepkes en de heer J. Pli. Heybroek die een improvi satie van Reineoke over een Gavotte van Chr. Gluck voor twee piano's onberispelijk uit voerden. Ook de heer Joh, S. Otten legde met zijn nummer, het le Scherzo b kl. t. van Chopin veel talent aan den dag. De heer Heybroek heeft den avond met een kort woord van welkom geopend. Hij heeft er op gewezen dat men geen volleerd spel kon verwachten daar alle executanten nog leer lingen zijn. Gootje en Carrie Vroom overhandigden leerares en leeraar in de pauze bloemen en dr. Bekker heeft den avond met een geestig speech je gesloten, waarin hij de aanwezigen mededeelde, dat zij oo.k het spel van den leeraar zouden kunnen beluisteren en wel op het recital dat deze 2 Februari a.s. in Haar lem zal geven. DAMMEN. Door verhindering van de tegenstanders van D.C.IJ. H en D.C.IJ. IH, de clubs uit Wormer en Lisse, (gaan de wedstrijden hedenavond niet door. Er wordt echter een bijzondere vergadering gehouden, die te 8.30 uur begint. Het voor naamste punt van de agenda is het bespreken van verdere plannen voor het jubileum. Het bestuur van D.C.IJ. verzoekt ons nog te melden, dat de receptie niet den eersten Zaterdag in Januari, doch den eersten Zater dag in Maart zal worden gehouden. KERSTVERGADERING S. D. A. P. De afdeeling IJmuiden der S. D. A. P. houdt dit jaar haar Kerst vergadering op Maandag 24 December in het „Wapen van Velsen". De kerstrede wordt uitgesproken door den heer W. Drop lid der 2e Kamer. Medewerking wordt verleend door de Mandolineclub „Excelsior", directeur de heer Joh. W. Kok, RADIOVERBINDING MET SCHEPEN De navolgende schepen zijn Donderdag 20 December 1934, radio-telegrafisch te bereiken via het kuststation Scheveningenradio. Al-dabi, Alphacca, Alpherat, Alwaki, Baloe- ran, Colombia, Costa Rica, Johan de Witt, Joh an van Oldenbarnevelt. Kota Baroe, Kota Gede, Kota Tjandï, Marnix van St. Aldegonde, Orania, Poelau Bras, Poelau Laut, Poelau Roebiah, Poelau Telio, van Rensselaer, Rot terdam H. A. L., Stuyvesant, Zeelandia. Behalve bovengenoemde passagiersschepen zijn de meeste Nederlandsche vrachtschepen eveneens via Scheveningenradio te bereiken. IJzel-verscheping'. Het Duitsche stoomschip Elster is van Lon den aangekomen om een lading ijzer in te ne men voor een Oostzeehaven. Groote diepgangen. Het Britsche tankmotorschip passeerde van Houston en het Nederlandsch tankmotorschip Den Haag van Aruba naar Amsterdam met een diepgang van resp. 8,4 en 8,2 Meter. Schipbreuk. Uit Bergen (Noorwegen) wordt gemeld, dat de Noorsche stoomtrawler Ran op Radöy ge strand is. Volgens ingekomen bericht van het uitgezonden bergingsvaartuig Herkules is het schip zwaar beschadigd en kan het als verlo ren worden beschouwd. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuiskomende voor de Vrijdagmarkt: Derika 5 IJm, 418, vangst 30 manden schel- visch, 180 manden braadschelvisch, 25 man den gul en koolvisch, 30 manden wijting, 15 manden witviscli, 110 manden radio, totaal 390 manden; verder 65 stuks kabeljauw, kistjes schelvisch en 4 kistjes gul. BESOMMINGEN Trawlers: Manden Azimuth IJM 193 300 f 2350 Gezina Catherina IJM 50 110 f 1520 Vios 4 IJM 96 140 f 1770 Olympia IJM 111 100 f 1470 Schoorl IJM 39 500 f 4320 Maria R. Ommering IJM 77 305 f 2020 Caroline IJM 26 605 f 4120 Ewald IJM 48 350 f 2220 Zeehond IJM 70 70 f 1250 Reiger IJM 106 65 f 1260 Irene IJM 89 90 f 920 Kotter: O 322 f 430. Loggers: KW 114 f920, KW 44 f780. MARKTPRIJZEN. Donderdag 20 Dec. Tarbot per K.G. f 1.30—f 0.95 Griet per 50 KG. f 29—f 15 Tongen per K.G. f 1.40—f 1.05 Groote schol per 50 K.G. f 17.50.f 16 Middelschol per 50 KG. f 20f 18 Zetschol per 50 K.G. f 26—f 20 Kleine schol per 50 K.G. f 17.50f 12 Schar per 50 K.G. f 13.50—f 2.50 Rog per 20 stuks f 20f 14 Vleet per stuk f 2.30f 0.76 Kleine poon per 50 K.G. f 10f 6 Groote schelvisch per 50 K.G. f 35f 22.50 Middelschelvisch per 50 K.G. f 35f 25 Kleine middelschelvisch per 50 K.G, f 32 f 16 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 18f 6.50 Kabeljauw per 125 K.G. f 40.50-f f 20 Groote gullen per 50 K.G. f 18f 8 Kleine gullen per 50 K.G. f 9f 3.40 Wijting per 50 K.G. f 4.80—f 2 Makreel per 50 K.G. f 10.50—f 3.80 Heilbot per K.G.. f 0.80—f 0.44 Leng per stuk f 1.80-f 0.38 Koolvisch per stuk f 0.90f 0.11 Versche haing per kist f 8f 3.10 Groote hake per 125 K.G. f 98 Middel hake per 125 K.G. f 114f 110. Kleinmiddelhake per 5 0K.G. f 42 Kleine hake per 50 KG. f 32f 21 VTSSCHERIJNIEUWS IN EEN NOTEDOP. Weer naar zee. De Ita IJM. 22 zou heden weer naar zee vertrekken. Sur sum Corda. De smack Sursum Corda IJM. 209 is gisteren naar zee vertrokken. Naar Amsterdam. De stoomtrawler Liesbeth Betty IJM. 183 is naar Amsterdam gesleept om aldaar de machineschade te herstellen. BEVERWIJK Harddraverijvereeniging. Volgend jaar de draverij op 5 September. Woensdagavond vergaderde in de bovenzaal van Hotel „Oud Meerenstein" de Harddraverij vereeniging Beverwijk en Omstreken. De voor zitter, de heer A. Blom Hz, opende de verga dering en herinnerde er aan, dat 1934 een zeer druk vereenigingsjaar is geweest. Er zal, aldus spr. wel geen tweede harddraverijver eeniging zijn in ons land, die in een week tijds f 20.00 uitgaf. Spr. herinnerde aan de uitste kend geslaagde feesten en dankte alle perso nen en instanties die aan de schitterend ge slaagde feestwee k hebben medegewerkt. Spre kers mede-bestuursleden hebben zich daar voor als het ware dag en nacht beschiikbaar gesteld en voor deze groote medewerking bracht de voorzitter hen- onder applaus een woord van hartelijken dank. Een groote ver rassing was de aanbieding van een vaandel bij gelegenheid van het jubilieum. Daarvoor was het bestuur het vaandelcomité zeer erkentelijk. De aanbieding van het vaandel ging vergezeld van een keurig g-ecaUigrafeer.de oorkonde. De feestelijkheden en vooral ook de hard draverij om het kampioenschap van Neder land zijn schitterend geslaagd. Na vaststelling der notulen las de secretaris een stroom van ingekomen stukken voor, alle van instellingen, -die erkentelijkheid be tuigden voor haar aandeel in de baten van de derde Beverwij-ksche Paardenverloting. Het jaarverslag van den secretaris maakte melding van een opgewekt vereenigingsleven. Ook de secretaris had in zijn verslag uitvoe rig melding gemaakt van de prachtig ge slaagde feestelijkheden, ter gelegenheid van het 40-jarig jubileum. Het jaarverslag van den penningmeester vermeldde aan ontvangsten een bedrag van f 1.6.603.81. De uitgaven bedroegen f 14.579,97, zoodat het batig saldo f 2023,84 groot was. Boeken en bescheiden van den penningmees ter, Mr. J. A. B. Sanders werden door een commissie, gevormd door de heeren J. Bis schop, F. Sprengers en E. Rus gecontroleerd en in orde bevonden. Den penningmeester werd decharge verleend onder dankbetuiging voor het gehouden beheer. Op voorstel van het bestuur werd met al- jemeene stemmen besloten ook in 1-935 weder om een groote paardenverloting te organi- seeren. De heer P. Cloeck die naar Allernaar was vertrokken, werd tot eerelid der vereeniging benoemd. Bij de bestuursverkiezing werden de heeren D. Weijs en F. Pleeging als bestuursleden bij acclamatie herkozen. Daarna werd besproken het voorstel van het -bestuur om hiet starten op de draverij te doen geschieden achter elastieke linten. De voorzitter deelde mede, dat zoowel het be stuur van den'Bond van korte baan draverij en als van de Vereeniging van Eigenaren het starten achter linten hebben aanbevolen. Het starten tijdens de draverijen op de tot nu toe gevolgde wijze was steeds een groote belem mering voor een vlot verloop van de draverij. Bovendien worden de paarden afgemat en om in de vaktermen te blijven, aan den start „doodgedraaid". Tenslotte is er ook nog de „politiek" die aan de start een hoofdrol speelt. Het voorstel, om in het vervolg -achter elas tieken linten te starten werd dan ook met alge- rneene stemmen aangenomen. Daarmede is de Beverwijksche vereeniging de eerste, die dit systeem op de korte baan toepast. De draverij voor 1935 werd vastgesteld op Donderdag 5 Sept. Ten aanzien van de attrac ties van die draverij werd nog geen bepaald besluit genomen. De heer L. Peel-en gaf in overweging den wielrenner Pijnenburg uit te noodig-en om in de pauze van de draverij fo.v. tegen den snel- sten kortebaan-draver te rijden. Het bestuur deed de toezegging omtrent een en ander nadere informaties te zullen inwin nen. In de voorjaarsvergadering zal deze zaak opnieuw aan de orde worden gesteld. De heer H. H. Meyer brak een lans voor het Crisis-Comité te Velsen dat dit jaar buiten de verdeeling van het batig saldo der verloting was gebleven. Op voorstel van het bestuur werd besloten f 100 ter beschikking te stellen van het Crisis Comité te Velsen-Noord. De voorzit ter memoreerde daarbij de welwillende mede werking van het gemeentebestuur van VeLsen, waardoor het mogelijk wend in die groote ge meente de noodige reclame te maken. Aan het slot van den avond heeft de voor zitter nogmaals in wanne bewoordingen zijn hulde betuigd voor de van zoovele zijden on dervonden medewerking, waarna de vergade ring werd gesloten, Het overzicht van de groenten veiling. Veel verandering in den aanvoer bracht ook deze afgeloopen week nog niet daar het aan bod vrijwel ongewijzigd bleef wat eigenlijk hier op neer komt dat van zeer veel producten nog flinke partijen vertegenwoordigd zijn. Ook draagt het vorstvrije weer er dit jaar niet weinig toe bij, dat wat anders om dezen tijd reeds lang geheel of gedeeltelijk vernietigd was nu juist nog zoo goed tot zijn recht komt terwijl oogsten en aanvoeren ook geen belem meringen ondervinden. Wat den gang van zaken in den handel betreft de inzet was bij het begin dezer week iets trager en lie pen de prijzen van enkele producten weer naar beneden. Andijvie had bij de nog steeds groote aan voeren heel wat te kampen om een behoorlijk prijspeil te handhaven. Bij ruim aanbod wordt veelal de kwaliteit nauwkeuriger beoordeeld en komen de afwijkende soorten het meest in het gedrang. De prijzen varieerden dan ook de laatste dagen van 2055 ct. per kist. In den Spruitenhandel werd het er deze week niet beter op; de prijzen die voorheen geregeld bevredigend konden worden genoemd, onder gingen een sterke inzinking. Wel komt zoo nu en dan nog wel een partijtje aan een knappen prijs, doch de massa bewoog zich teveel op een laag standpunt. De noteeringen liepen uiteen naar soort van 512 ct. per K.G. Bloemkool, die in verschillende kwaliteiten voor kwam, bepaalde zich in prijzen voor de beste van 812 ct. en mindere van 2—5 ct. per stuk. Met andere koolsoorten als Gele, Roode en Groene, is het nog steeds een stugge handel en staan de noteeringen op zeer laag peil. Ook Boerekool kan eveneens nog op geen gunstige cijfers bogen; hiervan stonden de no teeringen van 1030 ct. per kist, welke hoog ste prijs echter niet veelvuldig voorkomt. Bospeen 'was daarentegen een gewild artikel en kwam weer aan prijzen naar soort van 813 ct. per bos. Ook breekpeen was goed te verhandelen en besomde naar soort van 60 100 ct. per kist. Witlof begint zich geleidelijk meer te ver- toonen en kwam voor goede soort aan prijzen van 1014 ct. per K.G. De laatste veiling van Woensdag liepen echter ook deze prijzen weer belangrijk terug. Spinazie 'die nog steeds werd aangevoerd was geregeld goed te verkoopen en kwam naar kwaliteit aan prijzen van 5590 ct. per kist. Sla komt in verschillende kwaliteiten voor en hierdoor loopen de prijzen sterk uiteen. Goede soort werd betaald tot ongeveer 4 ct. per stuk mindere soorten naar verhouding terugloopend tot pl.m. 1 ct. Prei had de afgeloopen week weer een gun- stigen handel, goede soort was weer iets beter gevraagd. De noteeringen schommelden naar kwaliteit van 512 ct. per bos. Ook voor Knol len was nog al belangstelling, hiervan waren de prijzen naar soort van 16 ct. per stuk. De uienhandel heeft nog steeds een traag verloop met gedrukte prijzen wisselend van 23 ct. per K.G. Ook de stemming in den aardappelenhandel blijft voortdurend stug en flauw. Er wordt niet veel afgenomen en de noteeringen blijven standvastig op laag prijspeil. SANTPOORT AUTO IN BRAND. Gistermiddag vloog op den Middenduiner- weg nabij (den spoorwegovergang een auto in brand van de firma N. uit Heemstede. De chauffeur wist bijtijds uit den wagen te springen en bracht zijn zakken waschgoed in veiligheid. Toen de brandweer arriveerde on der leiding van -opperbrandmeester Jak, brandde de wagen fel. Met een slang op de waterleiding was men echter spoedig het vuur meester. HEEMSKERK KERSTUITVOERING. Zondag 23 dezer zal in het R. K. Vereni gingsgebouw een kerstuitvoering gegeven wor den voor gezellen, ouders en genoodigden. EXCURSIE TUINBOUWCLUB. Woensdag 19 dezer werd -door een dertigtal leden der -tuinbouwclub V. Z. O. S. een excur sie ondernomen naar de Fordfabrieken te Am sterdam. Onder leiding van een deskundige werd een rondgang gemaakt door de fabriek. De voorzitter, de heer Muyen, dankte na men het gezelschap de leiders. R.K. VOETBALVEREEN. A. D .0. Programma Zondag 23 dezer. A. D. O. I—Leiden I K. G. B. I—A. D. O. 2 A. D. O. 3—V. V. G. 2 BOUWVERGUNNING. Aan A. Visser, alhier, is door B. en W. vergunning verleend tot het bouwen van een woon- en winkelhuls aan de Deutzstraat. De doodslag in Hoofddorp. Rechtbank gelast nieuw onderzoek door deskundige. Dinsdag 11 December behandelde de Recht bank alhier de zaak tegen den 24-jarigen pleegzoon van den heer v. B., electricien in Hoofddorp, die vermoord is, van welken moord de pleegzoon werd verdacht. Het O. M. eischte tegen verdachte 10 jaar gevangenisstraf, met aftrek van den tijd, in preventieve hechtenis doorgebracht. De Rechtbank deed heden uitspraak, achtte het onderzoek niet volledig, gelastte, dat de stukken weer in handen van den rechter commissaris moeten worden gesteld, om dooi den getuige-deskundige te laten uitmaken, wat precies de inhoud van de maag van het slachtoffer is geweest. De verdediger, Mr. J. A. P. C. ten Bokkel had n.l. in zijn pleidooi gezegd dat, wanneer er geen beschuitresten in de maag gevonden waren, de electricien- pas gedood moest zijn, toen zijn pleegzoon het huis reeds verlaten had. Dr. Hulst zeide voor de Rechtbank, dat hij den maaginhoud niet op beschuitresten had onderzocht. KERSTFEEST IN DE WAALSCHE KERK. Heb Kerstfeest voor de kinderen in <de Waalsche Kerk, op Vrijdag 21 Decemeber, be gint niet te 2 uur des middags, maar te 7 uur des- avonds. DONDERDAG 20 DEC. 1934 meldt: Hoogste barometerstand 764.8 m.M. te Coruna. Laagste barometerstand 747.6 m.M. te Torshavn en Lerwick. en voorspelt: Matigen, later afnemenden Westelijken tot Zuidwestelijken wind. Nevelig tot half be wolkt. Weinig of geen regen. Aanvankelijk iets kouder. Barometer 770 m.M. Hedenmorgen 9 uur Neiging: Vooruit Vrijdag v.m. 3,14 uur; n.m. 3,29 uur. Zaterdag v.m. 3.58 uur; n.m.' 4.08 uur. Zondag v.m. 4.25 uur; n.m. 4.48 uur. Thermometer Hoogste gisteren 48 F. Laagste heden 46 F. Hoogste heden 48 F. OPGAAF MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83.' Tel. 5460. IJmuiden HOOG WATER TE IJMUIDEN. De Uiver in moeilijkheden. Sinds middernacht niets vernomen. Nog geen reden tot ongerustheid. Uit bij de K.L.M. ontvangen berichten, blijkt, dat de Uiver, die gisteren te 21.50 uur Amsterdamsche Tijd uit Cairo nar Bagdad is vertrokken, tusschen Gaza en Rutbah, ben- gevolge van slecht weer in moeilijkheden is geraakt. Sinds 0.25 uur Amsterdamsche tijd is geen draadloos bericht meer van de be manning ontvangen. Er zijn alle maatregelen genomen om dé plaats, wara de Uiver zich bevindt te be palen. De Royal Airfor-ce stelt daartoe alles in het werk. Het zoeken wordt door het slechte weer belemmerd. Er is nog geen red-en tot ongerustheid. Zoo bestaat o.a. de mogelijkheid, dat tengevolge van het slechte weer in de buurt van Rutbah de radio van de Uiver onbruikbaar is -gewor den en het toestel op een daartoe geschikt terrein een tusschenlanding heeft gemaakt. De brand in de Koningstraat. De heer P. op vrije voeten gesteld. De heer P., in wiens sigarenwinkel in eiT nacht van Zondag, op Maandag brand was uitgebroken, en die als verdacht van brand stichting in arrest werd gehouden, is Woens dag in overleg met de justitie door de politie op vrije voeten gesteld. DE ONDEUGDELIJKE REMMEN. Tegen den chauffeur De K. uit Haarlem mermeer is door de motorbrigade der Haar- lemsche politie proces-verbaal opgemaakt om dat hij op den Rijksstraatweg reed met een vrachtauto beladen met 3000 K.G., waarvan de remmen niet behoorlijk werkten. Bij een snelheid van 30 K.K. kon de wagen met be hulp van de voetrem eerst na 18 M. tot stil stand worden gebracht. De handrem werkte niet. De wagen is voor herstel naar een ga rage gebracht. De chauffeur P. uit Amsterdam reed in de Oranje-laan -alhier met een taxi, waarvan de voetrem buiten werking was. Bij een snel heid van 30 K.M. had de wagen een afstand; van 28 M. noodig om dien met behulp van de handrem tot stilstand te brengen. De man kreeg een bekeuring en de taxi moest naar een garage. aan het woord.... Voor den inhoud dezer rubriek stélt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken geplaatst oj niet teruggegeven. Het dreigende conflict in het Visscherijbedr ij f Veel' is er reeds geschreven en gepraat over het vlsscherijbe-drijf en over de komende loon- conflicten. Zoo las ik ook vorige week over een; (wilde) vergadering in Cycloop. Ik wil dit gaarne even toelichten. Zooals wij allen weten is de groote strijd1 nog niet vergeten of de reeders komen met een nieuwe loonsverlaging. Een leek weet, dat er niets meer van de loonen af kan, doch dat deze reeds te laag zijn. Doch elk weldenkend' mensch weet ook, dat elke loonsverlaging; minder koopkracht beteekent. Dus afbraak in alle richtingen. Nu is het typeerend, omdat pas geleden een harde strijd van 7 maanden gevoerd is. Daar de arbeiders tegenwoordig de grootere armoede in hun gezinnen met groote zorg gadeslaan, is het zeer begrijpelijk, -dat zijl met lotgenoo-ten in slechte tijden daarover praten. Dit is nog beter te begrijpen als men dan hoort, dat de kolenwerkers de loonsverla ging al aanvaard hebben. Daarom besloten de' leden van den Christelijken Bond samen met de led-en van de IJmuider Federatie zelfstan dig te vergaderen, niet in het wilde, maar wel degelijk met goed overleg', met de bedoeling voor hun arbeidersrechten zelf op te komen, wanneer de bestuurders meenen, dat het niet noodig is. Want het is toch altijd nog zoo, dat de leden de organisatie uitmaken, want zonder leden geen organisatie. Dat deze vergadering wel ernstig gemeend was en uit het hart der arbeiders sprak, bewijst dat er meer dan 90 Christelijk georganiseerde arbeiders aanwezig waren. Achtend, J. SCHMIDT. Ruisdaelstraat 8, IJmuiden-Oost.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 6