De Uiver keert niet op het nest terug. VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: Schip van verm. aankomst Laatste bericht Alcinous Batavia 23 Dec. 14 Dec. van Port-Said. 13 Jan. Alkmaar Chili 18 Dcc. te Valparaiso. Aurora Middell. Zee 6 Jan. 19 Dec. van Bari. Agamemnon (Ned.) Midd. Zee 22 Dec. 21 Dec. te Rotterdam. Ariadne West Indië 15 Dec. van Puerto Barrios. Vüpuri heden 13 Dec. vertrokken. Barn eveld Chili 11 Dec. van Curasao. Chili 18 Dec. te Callao. Z. Afrika 15 Dec. van Kaapstad. New Castle 23 Dec. vertrekt 22 Dec. Bjorkö Oxelösund 22 Dec. 16 Dec. vertrokken. Calypso Midd. Zee 27 Dec. '20 Dec. van Gibraltar. Costa Rica West Indië 23 Dec. .pass. 18 Dec. Flores. Ceres (Ned.) Bourgas 15 Jan. 19 Dec. van Varna. Cornelia B Londen heden 17 Dec. uitgeklaard. Conus Curaeao 26 Dec. 8 Dec. vertrokken. Duivendrecht Constantza 26 Dec. 12 Dec. van Stamboul. Flandria (Ned.) Buenos Aires 12 Jan. 20 Dec. vertrokken. FrecHXjrg Ursviken 21 Dec. 15 Dec. vertrokken. Gera Ned. Indië 20 Dec. 16 Dec. van Gibraltar. Ganymedes Constantza 25 Dec. IS Dec. van Patras. Portau Prinze 2 Dec. van Pto Plata. Grey County - Buenos Aires in lading. Gaasfcerland Hamburg 23 Dec, vertrekt 22 Dec. Heemskerk Zuid Afrika 20 Dec. van Hamburg. Heidelberg Ned. Indië 17 Dec. van Padang. Hebe (Ned.) Gdynia 22 Dec. 19 Dec. te Kopenhagen. Itaurl Ned. Indië 10 Jan. 18 Dec. van Aden. Joh. v. Oldenbarneveldl Batavia 20 Dec. van Algier. Jan (Zweed) Hudiksvall 14 Dec. vertrokken. Ju no (Ned.) Hamburg 23 Dec. in lading. Kalypso Vergotti Buenos Aires 6 Jan. 2 Dec. vertrokken. Kejserinde Dagmar Leningrad heden pass. 17 Dec. Elseneur. L. Z. Cambanis Buenos Aires in lading. Laertes Hamburg in lading. Laurent Meeus Constantza 29 Dec. 15 Dec. van Stamboul. Main Japan 17 Dec. van Aden. Merope West Indië 23 Dec. 2 Dec. van Pto Barrios Margot (Eng.) Buenos Aires 10 Dec. vertrokken. Mars Hamburg in lading. Batavia in lading. Hamburg in lading. Neumark Ned. Indië 18 Dec. van Perim. Oost Afrika 18 Dec. te Hamburg. Nicolas Pateras Sfax 28 Dec. 20 Dec. van Algiers. Oberon Haifa 22 Dec. 16 Dec. van Gibraltar. Orestes Constantza 16. Jan. 18 Dec. van Stamboul. Poelau Roebiah Ned. Indië 21 Dec. pass. 16 Dec. Gibraltar. Perratis L. Cambanis. Beunos Aires 5 Jan. 2 Dec. van San Pedro. Poelau Laut Batavia pass. 17 Dec. Perim. Peisander Batavia 4 Jan. 9 Dee. van Belawan. Phrygïa Mexico 20 Jan. 16 Dec. van Alvaro Abregon. Polydorus Batavia in lading. Poelau Bras Ned. Indië 19 -Dec. van Batavia. Perseus (Ned.) Danzig in lading. Randfontein Zuid-Afrika 8 Dec. van Kaapstad. Japan 19 Dec. van Gibraltar. Syra West Indië pas. 16 Dec. St. Michaels. Sebastian Bilbao (v. IJm.) in lading. Salabangka Ned. Indië 4 Jan. 20 Dec. van Pt. Said. Stella (Ned.) Alexandrië 16 Dec. van Kiuluk. St. Louis Pto. Barrios 31 Dec. 16 Dec. van Pto Cabello. Segura Buenos Aires in lading. South America 3ort Arthur 3 Dec. vertrokken. Springfontein Zuid-Afrika 14 Dec. van Mombassa. Streefkerk Z. Afrika 19 Dee. van Beira. Tabian Ned. Indië 25 Dec. 19 Dec. van Cadix. Triton Alexandrië 15 Dec. van Famagusta. Theseus Kopenhagen 25 Dec. 18 Dec. te Stettin. Waterland Buenos Aires 23 Jan. vertrekt 24 Dec. Venezuela Hamburg 23 Dec. vertrekt 22 Dec. Vesta (Ned.) Midd. Zee 4 Jan. 19 Dee. van Tarragona. Zuiderkerk Japan 17 Dec. te Manilla. IJMUIDEN HET GEZINSLEVEN IN ONZEN TIJD. Donderdagavond had de tweede bijeen komst plaats van den cursus „over het gezins leven in onzen tijd", welke de Vereen-iging van Vrijz. Hervormden in haar gebouw geeft. De voorganger der vereeniging, Dr. H. Faber, sprak dezen avond over den invloed der gees telijke krachten, welke in het gezinsleven werken. Door den invloed van het cultuurle ven komt het gezin weer geïsoleerd te staan. In de tweede plaats wees spr. er op, dat het gezin als !t ware verstrengeld is met het cul tuurleven, zoodat de gezinsleden als 't ware overspoeld worden door gebeurtenissen. In de derde plaats, dat wij als personen door den geest van den tijd zoo individueel zijn gewor den en ons vaak eenlingen gevoelen ook in het gezin. We zijn erg bedacht op onze vrij heid en klemmen ons vaak vast aan de andere leden van het gezin. Spr. gaf aan, hoe wij deze invloeden in het gezin moeten verwerken, op dat het gezin steeds weer groeit tot een bij een behoor end geheel. Op deze lezing voigde een zeer geanimeerde discussie. Donderdag 3 Januari heeft de laat ste lezing plaats en zal dr. A. J. van Leuser de spreker zijn. BESOMMINGEN. Trawlers: Aneta IJrn. 82 260 manden f 1480, Adelaide IJrn. 19 450 manden f 2520. Condor Jlm. 72 60 manden f 1290. Walrus IJm. 78 70 manden f 1440. Derika 5 IJm. 418 380 manden f 2000. (Loggers: KIW. 22 f 580, KW. 91 f 640, KW. 89 f 540. KERSTFEEST IN DE OPEN. LUCHT. Donderdagavond vond vanwege het Leger des Heils een kerstfeestviering plaats in de open lucht. Op het terrein nabij de Gerard Doustraat was een kerstboom opgesteld waarin tal van electrische lichtjes brandden, waardoor een fraai effect tegen den donkeren achter grond werd verkregen. Tal van belangstellenden woonden de bijeen komst bij. De leiding berustte bij kap. Bosveld van Haarlem. De bijeenkomst werd opgeluisterd met muziek en zang. Verder werden eenige zangdiensten uitgevoerd, die verduidelijkt werden door lichtbeelden. MARKTPRIJZEN Vrijdag 21 December. Tarbot per 50 K.G. f 1.15—f 1 Griet per K.G. f 25—f 12.50 Tongen per K.G. f 1.40f 1 Groote schol per 50 K.G. f 15f 13 Middelschol per 50 K.G. f 16—f 15 Eetschol per 50 K.G. f 21—f 19 Kleine schol per 50 K.G. f 17—f 9.50 Schar per 50 K.G. f 13—f 1.50 Rog (Pér 20 stuks f l'O Vleet- per stuik f 1.70—f 1 MIddeischelvisch per 50 K.G. f 30 Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 30— 17.— Kleine schelvisch per 50 K.G. f 15f 4.80 Kabeljauw per 125 K.G. f 36f 19 Groote gullen per 50 K.G. f 11.50f 10.50 Kleine .gullen per 50 K.G. f 10f 2.40 Wijting per 50 K.G. f 3.60—f 0.70 Makreel per 50 K.G. f 12f 11 Heilbot per K.G. f 0.85—f 0.80 Leng per stuk f 2f 0.80 Koolvisch per stuk f 0.45f 0.13 Versehe haring per kist ,f 5.40f 2.10 Middel hake pör 125 K.G. f 112f 104. Kleinmiddelhake per 50 K.G. f 40 Kleine hake per 50 K.G. f 30f 22 Staatsvisschershavenbedrijf. Nieuwe regeling voor betaling van In den Rijksvischafslag gekochte viseh. Naar aanleiding Van het feit 'dat per 31 December a.s. de overeenkomst van het Staats visschershavenbedrijf met de Twentsche Bank eindigt, heeft de directeur van het Staatsvis- schersbedrijf aan de belanghebbenden mede gedeeld. dat voor de toelating als kooper tot den Rijksafslag niet meer een van rijkswege aangewezen bankinstelling zal zijn ingescha keld. Om als kooper te worden toegelaten zal aan één van de twee volgende voorwaarden moe ten zijn voldaan: le. Zij die van plan zijn te zullen betalen, zullen verplicht zijn, ter voldoening van de door hen te besteden koopsommen een bedrag van minstens tweehonderd gulden te depo neer en bij den kassier van het Staatsvlsschers havenbedrijf: 2e. zij, die met contant, doch voor of op den tweeden Maandag na de week, waarin de visch werd gekocht wenschten te betalen, zul len verplicht zijn bij den directeur van het Staatsvisscherijbedrijf een bankgarantie te deponeeren. Na goedkeuring van den direc teur kan de kooper als zoodanig worden toe gelaten, In verband met deze wijziging in de betalingsregeling, wordt het filiaal van de Twentsche Bank in het gebouw van het Staats visschershavenbedrijf per 31 Dec. a.s. opge heven. PAARDENSPORT VEREENIGING „DE HAARLEMSCHE MANEGE". Zaterdagmiddag drie uur wordt er te Vo gelenzang bij de Bekslaan een individueel© cross-country over weilanden en door bosch terrein gehouden. Bovengenoemde vereeni ging noodigde tevens een aantal landelijke ruiters uit, die in een afzonderlijke afdeeling zullen deelnemen. Bij Rutbah verongelukt. Alle inzittenden om het leven gekomen. Toestel door Engelsch vliegtuig gevonden Het K. L. M.-toestel „Uiver", dat sinds Woensdagnacht vermist werd, is hedenmorgen ®p> een afstand van tien mij! van ftuthah door vliegers, die aan het opsporingswerk deelnamen, gevonden. Het toestel was te pietter geslagen en verbrand. Hoewel de vliegtuigen niet konden landen, staat vast, dat alle inzittenden bij deze ramp om het leven zijn gekomen. Bij de directie van de K.L.M. in Den Haag is in den loop van den ochtend een telegram ontvangen van den vertegenwoordiger van de K.L.M. te Bagdad, den heer Peters, waar mede een einde werd gemaakt aan de ang stige onzekerheid omtrent het lot van de Uiver. Helaas is zooals reeds hierboven ge meld. deze onzekerheid thans tot de ergste zekerheid geworden. Men weet thans dat de Uiver verongelukt is. Het toestel heeft een noodlanding moeten maken en voorzoover door de Royal Air Force kon worden gecon stateerd is het daarna in brand gevlogen. Naar men weet waren er zeven personen aan boord. Uit Bagdad wordt verder aan de K.L.M, geseind: Een toestel van de Royal Air Force heeft de Uiver verongelukt gezien op zestien kilometer ten Zuiden van Rutbah. Het toestel werd gezien door den luitenant vlieger Stone. Het was uitgebrand en er is geen hoop op het nog levend aantreffen van de inzittenden. Een dokter is per politieauto naar de plaats vertrokken. Ook de vertegenwoordiger van de K.L.M. te Bagdad, de heer Peters is er met een toestel van de Imperial Airways heen, terwijl een medicus van de Royal Air Force eveneens derwaarts is vertrokken. De vreugde over de schitterende vlucht van de „Snip" verdwijnt geheel bij het kennis nemen van deze ramp. Op Schiphol heerschte reeds den. geheel-en Don derdag een gedrukte stemming, hoewel men nog allerminst, ook niet in den namiddag, toen nog steeds geenerlei nieuws omtrent 'dé Douglas was ingekomen, wanhopig was. De mogelijkheid, zoo redeneerde men in deskundige .-kringen., moest niet uitgesloten worden geacht, dat de Uiver naast de gewone route aan den grond was geraakt en door een defect aan de radio niet in staat was, zijn po sitie bekend te maken. Inmiddels werd op Schiphol met man en macht gewerkt aan het gereed maken van de Leeuwerik. Dit vliegtuig, -bemand met de ver trouwde K.L.M.-piloten Geyssendorffer Sillevis. den radio-telegrafist v. d. Smagt, de mecaniciens Van Wegstraten. en van Beinen. alsmede met de heeren Moes en Dehage, resp. inspecteur van de Ind-ië-rout-e en bedrijfslei der van den Technischen Dienst der K.L.M. op Waalhaven, is hedenochtend gestart om an. het opsporingswerk deel te nemen en de Uiver eventueel hulp te kutiheh bieden. Uit dit feit concludeerden ingewijden ter stond, dat dé directie van de K.L.M. 'den toe stand heel ernstig inzag. Dit bleek -ook latei- uit een interview, dat wij met den heer Ples- man hadden. De mogelijkheid, dat het vliegtuig in een zandstorm geraakt zou zijn, wat buitengewoon evaarlijk is, aehtte de heer Plesman zeer ge ring. Door de zware regens, welke in de laat- ;te dagen hebben plaats gehad, oordeelde hij dit practisch uitgesloten. De eenige mogelijkheid z.i. was" dat het vliegtuig door een hëvig onweer was .overval len. Omtrent de plaats waar de Uiver zich be vond kon men slechts gissen. Evenzoo om trent de omstandigheden waaronder. Op het traject, dat de Uiver volgde wisselt de gesteldheid van het terrein sterk. Het hooge gebergte langs de Doode Zee had hij achter zich, daarop volgde echter een „root stuk woestijn met lava-bodem, waarop allerlei kegels en bulten voorkomen Nog ver der op wordt het terrein vlakker met enkele -duinen. Buitengewoon slechte weersgesteldheid. Op de route, welke de Uiver moest volgen, was het weer Woensdagavond buitengewoon slecht. Het had den heer Plesman. zelf verwonderd, dat de Uiver voor zijn vertrek uit Cairo geen mededeeling heeft ontvangen omtrent het slechte weer op het traject, maar hij achtte het mogelijk, dat men hieromtrent niet op de hoogte was geweest, omdat het gebergte nabij de Doode Zee ,een zeer scherpe klimaatschei ding vormt. Het laatste contact. Het laatste contact, dat men -met de Uiver heeft gehad, is te 12.25 uur-geweest, in den nacht van Woensdag op Donderdag. De Uiver was toen in gewone correspondentie over pei lingen, en weerberichten met Rutbah-Wells, de Britsche politiepost, als ook het knooppunt van karavaanwegen in de Woestijn. Volgens het gegiste bestek moet het vlieg tuig zich in dit oogenblik bevonden hebben 350 a 400 K.M. ten Oosten van Gaza. Telegrammen gingen langs den aardbol. Toen er eenigen tijd geen berichten over de Uiver waren binnengekomen, werd het tele- graafverk-eer in werking gezet. Hieronder la ten wij een aantal telegrammen volgen, welke meerendeels betrekking hebben op het opspo ringswerk: Een volgend telegram uit Cairo meldde even eens dat Rutbah om 0.10 uur G.M.T. voor het laatst radioseinen van de Uiver heeft opge vangen, waarin de positie werd gevraagd. De machine was toen 328 mijl van Gaza. Men vermoedde Oost van Gaza. Om 15.44 seinde de K.L.M. vertegenwoordi ger uit Cairo, dat een eskader vliegtuigen uit Amman en twee Victoria's sinds 11 uur G.M.T. aan het zoeken waren en dat 'zij bij zonson dergang te Rutbah zouden -landen. Indien de zouden hebben, zou de vlucht heden na zons opgang worden voortgezet. Te 16.16 uur werd het vorige telegram ge rectificeerd, daar het onjuist was: Alleen een Victoria was aan het zoeken. Van het eskader te Amman was telefonisch bericht ontvangen, dat hét wegens, het noodweer onmogelijk kon opstijgen. De agent vroeg om een dringende mededeeling inzake de actieradius van de Uiver, die 1750 liter benzine aan boord had. Uit Gaza ontving de KIM, bericht, dat de Uiver om 22.37 uur G.M.T. deze plaats was ge passeerd. Men had het toestel het laatst ra- diotelegrafisch hooren werken met Rutbah om 0.10 uur G.M.T. voor een peiling. Rutbah deelde mede, dat het in de omgeving abnor maal sterk weerlichtte. Bericht was ontvan gen over de opsporingspogingen van de R.A.F. Uit Bagdad seinde de vertegenwoordiger om 7.55. uur, dat men geen nieuws had over de Uiver. Aan de R.A.F. was om bijstand ver zocht. Om 8.35 uur werd het volgende ge seind: Laatste gegevens Ultra (codewoord voor Uiver) startte van Almaza 21.30 uur passeerde Gaza 22.37 stop. Van 23.57 tot 24.05 uur radio verbinding met Rutbah stop. Hierna roepen Bagdad, Rutbah, Hinaidi Ultra vergeefs stop. Politiewagens trekken uit Rutbah Pipeline vliegvelden gewaarschuwd sto,p Cairo mede deeling gedaan. Times G.M.-T." Een telegram vaii- .9.20. uit Bagdad luidde Iraq Petr. Co. vliegtuig speciale vlucht Pipe line op zoek Ultra". Om 9.55 uur, werd als vólgt uit Bagdad ge seind: „R.A.F. waarschuwt twee machines te H. 4 Pipeline op te stijgen op zoek Ultra, in dien weer toelaat stop R.A.F. waarschuwt Am man stop. Weer zeer slecht stop. Bushire ver traging medegedeeld. Tenslotte werd uit Bagdad getelegrafeerd „Geen nieuws Ultra", machines RA.F. niet op zoek wegens weersgesteldheid stop. Van Iraq. Petr. Comp. geen bericht stop. Air France Da mascus igeseind -machines te zenden langs route naar Rutbah op zoek Ultra stop kosten vlucht K.L.M. stop. Passagiers en bemanning van de Uiver. Van de K.L.M. ontvangen wij de volgende mededeeling over de passagiers en de beman ning van de Uiver: Prof, Walch, hoogleeraar aan de Genees kundige Hoogeschool te Batavia is de vorige week met de Pelikaan naar Nederland geko men. De heer Beretti, direc.teur van het Persbu reau Aneta, kwam in September jl. met de Kwartel uit Batavia en reisde mee tot Boeda pest. De derde passagier is de heer Kort, die voor zaken naar Indië gaat. De heer Kort woont te Oegstgeest. Hij is gen kleinzoon van den oprichter der bekende Haarlemsehe firma J. Th. Kort. De heer W. M. O. H. Beekman, gezagvoer der van de Uiver is een -der oudste piloten van de K.L.M. Hij is -den 15en April 1924 in dienst der K.L.M. getreden en heeft ruim 9500 uren voor de maatschappij gevlogen. De heer Beek man heeft tot nu toe 18 retourvluchten naar Indië gemaakt. De heer Steenbergen is den 16en April 1928 in den dienst der maatschappij 'getreden en maakte tot heden 13 retourvluchten naar Ba tavia. De werktuigkundige, de heer Waalewijn, is reeds sinds 1921 bij de K.L.M. én maakte 7 In- diëvluchten. Voor den heer Van Zadelhoff, marconist, sinds 1931 in dienst der K.L.M. is -dit de elfde reis. DEN HAAG, 21 December (H. B.) Rutbah zelf is een eenvoudig vliegveld met geringe nachtverlichting' en wordt geregeld aange daan door de vliegtuigen van de Britsche luchtmacht en ook wel eens door de vliegtui gen van de KL.M. op den In-dië-dienst. Het is onbegrijpelijk, dat Beekman op zoo korten af stand (zestien kilometer is slechts enkele mi nuten voor dit vliegtuig) een noodlanding heeft moeten maken. De eenige verklaring is dat het weer hem totaal elk zich 'heeft- benomen. Een tragische -bijzonderheid is nog, dat marconist van Zadelhoff, die thans een slacht offer van dit ongeluk is geworden reeds van een vorig ongeluk bijna slachtoffer was ge worden. Men zal zich het ongeval met de Ooievaar op 6 December 1932 herinneren-, toen ook de inzittenden'om het leven -kwamen met uit zondering van Van Zadelhoff, die zwaar ge wond uit het vliegtuig werd gehaald, doch herstelde en per boot naar Nederland terug keerde. Thans is hij met het nieuwste toestel van -de K.L.M. het-slachtoffer van zijn beroep geworden. Dit is het tweede groote ongeluk dat de K.L.M. in de bijna tien jaar Indië-dienst treft. Het bericht van het ongeluk met de Uiver veroorzaakte een groot en diepe ont steltenis. Op het hoofdkantoor van de K.L.M. waren allen zeer ontdaan en algemeen voelde men,-dat dit ongeluk voor de K.L.M. een zwa- ren slag beteekent. HAARLEM, 21 December. T ragedie. De vier, die met de Uiver de Kerstpost naar Oost-Indië zouden brengen, y. 1. li. r.; .JValewijn, mecanicien; Beekman, lste piloot; Van Steenbergen, 2e piloot en yan Zadelhoff, marconist, Een schok van ontzetting heeft de tijding van den ondergang van de Uiver-vandaag in ons land verwekt. Gisteren was de stemming bij de K. L. M. al niet optimistisch, maar wij konden haast niet aannemen dat het uitblij ven van bericht werkelijk een ramp zou kun nen beteekenen. Vanmorgen kwam eerst de tijding dat een Engelsche aviateur, van de Royal Air Force, de Uiver nabij Rutbah ge vonden hadkort daarop het officieuse Reuterbericht uit Cairo dat het toestel ver pletterd en verbrand was, en d-at de zeven in zittenden als verloren moesten worden be schouwd. Er restte nog een flauwe hoop, het bericht was officieus. Maar kort daarop kwam helaas de officiëele -bevestiging omtrent de vernietiging van het toestel. Dat de vier léden der bemanning en de drie passagiers allen ge dood zijn schijnt nu ook wel als vaststaand te moeten worden aangenomen,, ofschoon het Engelsche vliegtuig in dat deel der onherberg zame Syrische woestijn geen landing heeft kunnen uitvoeren. Wij zijn zeer trotsch op onze Nederlandsche luchtvaart. Des te dieper treft deze slag. De eenige ramp dit tot dusver de luchtlijn Hol- land-Indië trof was de ondergang van het vliegtuig de Ooievaar, dat nu drie jaar gele den bij een poging tot opstijgen te Bangkok niet los kon komen van den grond, tegen een dijkje aanstormde en vernietigd werd. Alleen de marconist Van Zadelhoff overleefde die ramp. Het noodlot moet ook hem,, thans ach terhaald hebben; hij behoorde ditmaal als marconist tot de bemanning van de Uiver. De oorzaak van deze ramp moet een ge heel andere geweest zijn als bij die van de Ooievaar. Toen werd door de technici vastge steld dat het open blijven van een luik de réden was waarom het toestel niet tijdig van den grond had kunnen loskomen. Ditmaal kan er sprake zijn geweest van een mislukte noodlanding, waarbij het toestel in brand zou zijn gevlogen Het kan ook wezen dat het is neergestort tengevolge van een of ander defect, in vollen vlucht ontstaan, ofschoon dit laatste bij de moderne vliegtuigen wel zeer zelden voorkomt. Bij een Fokker-vliegtuig is het bij ons weten nooit gebeurd. Het betreft hier geen Fokker maar, zooals iedereen weet, een in Amerika gebouwd Douglas-toestel. Dit Amerikaansche vliegtuig heeft de glo- euze vlucht Mildenhall-Melb ourae vol bracht, is als tweede in de snelheidsrace aan gekomen en heeft met een andere beman ning aan boord de handicap gewonnen. Op slag heeft de Dougl-as daardoor, bij zijn allereerste vlucht die een geweldige presta tie was, algemeen vertrouwen gewekt. De tweede groote vlucht heeft zijn ondergang gebracht. Het is een tragedie, die in enkele weken tijds de Uiver-ramp op de Uiver-triomf heeft doen volgen. Men zal natuurlijk een onderzoek trachten in te stellen naar de oorzaak van het onge luk. Als, hetgeen vrijwel zekerheid schijnt, alle inzittenden van het toestel zijn omgeko men geeft dat onderzoek bij voorbaat niet veel kans op duidelijke resultaten. Bij derge lijke rampen bij buitenlandsche luchtvaart diensten, als alle opvarenden den dood ge vonden hadden en men niets anders onderzoe ken kon dan 'n verkoold en verwrongen wrak. eeft men zich vrijwel altijd tot veronderstel lingen moeten bepalen. Dit vooruitzicht is zorgelijk, ook voor de K.L.M., die veertien nieuwe Douglas-toestellen in bestelling heeft in Amerika en er natuurlijkerwijze groote waarde aan zal hechten te weten, wat de nauwkeurige oorzaak van dit ongeluk is. Met den ontzett-enden slag, die de Neder landsche luchtvaart getroffen heeft en dat op hetzelfde oogenblik, waarop zij juist een nieuwe triomf boekte door de prachtige Oceaanreis van de Snip betuigen wij onzeil diepe deelneming. Die gaat in de eerste plaats uit naar de nabestaanden van de bemanning en passagiers, en dan naar de K.LjM. zelf. Onze luchtvaartmaatschappij heeft evenwel immer zulk prachtig werk verricht, dat-wij tenvolle vertrouwen dat zij dezen slag geheel te boven zal k-omen. De ontwikkeling van een zoo geweldig nieuw verkeersmiddel als de luchtvaart, in vollen strijd met de gevaar lijkste elementen der Natuur, kan nimmer geheel vrij van risico's zijn, Het is ên blijft slechts menschenwerk. Zelfs de beste voor zorgsmaatregelen zijn dat nog. E,

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 6