HET TANDHEELKUNDIG 16 MJKSSTBAA1WE6 16 GEBIT/35 tegen kou en pijn INSTITUUT Alg. Vereen, voor Bloem bollencultuur. Bezwaren tegen de veilingen Kan het vak de kosten der sanerings maatregelen dragen? De Alg. Vereen, voor Bloembollencultuur hield Maandagmiddag haar 175e algemeen' vergadering in het Krelagehuis, onder leiding van den heer E. H. Krelage. De voorzitter hiel deen openingsrede, waar in hij o.m. zeide: Het jaar, dat ten einde spoedt, kan, in ver band met de belangen en vooruitzichten van het bloembollenbedrijf, verschillend beoor deeld worden. Eenerzijds stemt het tot vol doening, dat de export met bijna f 3.000.000 toenam, terwijl ook 1933 een verbetering aan wees op 1932, toen zoowel in tonnenmaat het maximum, als in geldswaarde het minimum bereikt werd. Aan dit verbeterde exportcijfer is echter het nadeel verbonden, dat het slechts tenge volge van de kunstmatige prijsstabiliseering als onderdeel van de saneringsmaatregelen kon worden verkregen. Want zoolang niet de zekerheid bestaat, dat de prijzen in het bui tenland zich ook zonder die maatregelen zul len kunnen handhaven, zal men in het bloem bollenbedrijf Regeeringsbemoeiingen willen behouden, ondanks de ernstige bezwaren, die daarmede gepaard gaan. Het ernst'Tste daaraan verbonden gevaar is wel de verplaatsing van de teelt naar het bui tenland, waar onze eigen landgenooten Nar cissen en Tulpen goedkooper en zonder eenige bijdrage in de saneringsmaatregelen kunnen telen. De ervaring in Amerika leert, hoe dat gaat. Er komt een oogenblik, dat voor deze -landgenooten de buitenlandsche belangen het van de Nederlandsche winnen, en dan zijn zij het. die den invoer van bloembollen uit Ne derland in het land, waarheen zij hun teelt hebben overgebracht, het hevigst bestrijden Laat ons daarom dit bezwaar van de sanee- ringsmaatregelen vooral niet onderschatten Maar om het juist te kunnen beoordeelen, is het noodig over nauwkeurige gegevens over den omvang en de beteekenis van de bloem bollenteelt buiten Nederland te kunnen be schikken. De mededeelingen van vakgenooten daarover stemmen niet altijd overeen en daarom heeft het hoofdbestuur den Minister van Economische Zaken verzocht een onder zoek naar de bollenculturen in Engeland en andere daarvoor in aanmerking komende lan den te willen doen instellen door de in het buitenland gevestigde Nederlandsche land- bouwconsulenten, ten einde langs dien weg een onpartijdig en betrouwbaar inzicht dit vraagstuk te kunnen verwerven. De plaats der veilingen in het vak. Een tweede bezwaar is het gebruik maken van de veilingen voor de uitvoering van som mige regeringsmaatregelen Niet om het feit op zich zelf,' maar om de gevolgen. Ik schroom niet te erkennen, dat onze ver eeniglng in 1910 een ernstige vergissing heeft begaan door het rapport der door hef hoofd bestuur benoemde commissie voor het vei lingwezen ter zij-de te schuiven en niet over eenkomstig de conclusie van het rapport het organiseer en van één of meer veilingen zelf ter hand te nemen, Maar het rapport was blijkbaar bij den tijd vooruit, want noch het toenmalige hoofdbestuur, noch de algemeene vergadering wilden er toen aan. Men kan dus den ondernam end en mannen, die kort daarna door zuiver eigen handels belangen gedreven, een veiling op touw zet ten, daarvan allerminst een verwilt maken, en evenmin kan men zich over de toeneming van het aantal veilingen, die hoewel in vorm corporatief, in wezen gewone handelsonder nemingen. zijn, verbazen. Maar wel heeft het vereenigingswezen te zorgen, dat deze handelsondernemingen blij ven op hun afgebakend terrein van schakel bij den ouderlingen handel, en dat zij niet in het vereeniginasleven een rol gaan spelen, die haar niet toekomt. Men ziet deze commercieele vellingen po gingen doen, in het vak zich een stelling te verzekeren, waarop zij geen recht hebben. Zelfbewust bouwende op de credietverschaf- fing, waardoor zij vele vakgenooten van zich afhankelijk weten, trachten zij daarvan ge bruik te maken om zich invloed op den gang van zaken te verzekeren. Begrijpelijk is, dat- zij zich de voordeden, die de uitvoering van de saneringsmaatregelen haar in den schoot zou werpen niet wilden laten ontgaan, maar onjuist dat zij zich voor die maatregelen in de bres stelden, op grond van het vakbelang, want dat hadden niet zij. maar de kweekers en exporteurs te beoordeelen. De saneringsmaatregelen. Wanneer dit voorjaar de heffingen door de. Regeering worden gedaan, noodig ter bestrij ding van de saneeringskosten, dan zal een ieder aan den lijve ondervinden, welke be langrijke bedragen daarmede gemoeid zijn. Het is vooralsnog moeiliik te beoordeelen of het goedkooper gekend had. en, hoe dit zij, het geld zal moeten worden opgebracht, want de Regeering kan de voldoening van deze schuld door krachtige maatregelen, als ont houding van teelt- en exportvergunning bij wanbetaling afdwingen, Maar we] zal dientengevolge de geestdrift voor de saneering aanmerkelijk afkoelen, en het is de vraag of wij niet gedwongen zullen zHn, aan te dringen op onheffingen der maat regelen, hetzij geheel of grootendeels. niet om dat men het handhaven niet juister zou ach ten, maar uitsluitend op grond van de onmo gelijkheid voor het vak. om de daaraan ver bonden kosten te kunnen dragen, De gevolgen van een eventueele opheffing of gedeeltelijk loslaten der maatregelen zul len in den beginnen allicht niet gunstig zijn: de prijzen in 't buitenland zullen er den weer slag van ondervinden en het is niet uitge sloten, dat invoerbeperkingen, ter voorkoming van dumping, er door zullen worden uitge lokt Op den duur echter zal men langs dien weg eerder tot normale toestanden terugkee- rer, want, de noodzakelijkheid zal dwingen tot een herstel van de juiste verhouding tusschen vraag en aanbod. Van twee kwaden zal men het minste moe ten kiezen, maar het oogenblik is nog niet ge komen, waarop men met voldoende kennis van zaken die keus kan doen. Ook afgezien hiervan zullen wij verstandig doen ons tijdig voor te bereiden op het oogen blik. waarop de regeeringsmaatregelen zullen worden opgeheven. Laat ons zorgen, dat dan het geheele bloembollenvak zóó krachtig en centraal georganiseerd is, dat het zelf zonder 1 hulp van de regeering den toestand kan be- heerschen, indien wederom overproductie dreigt en ingrijpen algemeen onvermijdelijk mocht worden geacht. Moge de daarvoor noodige eendrachtige sa menwerking, met uitschakeling van groeps- en eigenbelang op het goede oogenblik kun nen worden bereikt. Wateronttrekking aan den bodem. Verschillende plaatsen zoowel ten Noorden van het Noordzeekanaal als ten Zuiden van Haarlem worden ernstig bedreigd d.oor de voortdurende wateronttrekking aan den bo dem ten behoeve van waterleidingen en de industrie. Dit vraagstuk is van buitengewoon ernstigen aard en eischt dringend en spoedig voorziening. Te dien einde heeft het hoofd bestuur in overleg met de belanghebbenden in de bedreigde plaatsen zich tot den Minister van Economische Zaken gewend met het ver zoek een onderzoek te willen doen instellen naar de mogelijkheid van een bevloeiings- stelsel, dat in den nood kan voorzien. Onge twijfeld zal de Rijkscommissie voor de Ont watering, die zich reeds met het vraagstuk heeft bezig gehouden, met dit onderzoek wor den belast. Wij mogen met des te meer recht in dezen een beroep doen op krachtige medewerking van de Overheid, omdat er nauw verband be staat tusschen deze nieuwe bedreiging van onze levensbelangen en de door overheids organen aangelegde waterleidingen en door hen toegestane wateronttrekking ten behoeve van de industrie. Wij hebben het recht van de Overheid te verlangen, dat zij hare ernstige aandacht, schenkt aan dit vraagstuk en krachtig mede werkt aan een afdoende oplossing. Er kan ver schil van meening bestaan over het beginsel en de doeltreffendheid van crisismaatregelen en crisissteun, maar er kan geen strijd zijn over de vraag of de Overheid, die eenerzijds de wateronttrekking aan den bodem bevor dert, niet anderzijds verplicht is. de schade lijke gevolgen voor een nijvere bevolking van tuinders en bloembollenkweekers zooveel mo- •gelijk te beperken. Laat ons hopen, dat het streven der ver- eeniging in dezen met even goeden uitslag bekroond moge worden als in vroeger jaren de strijd voor een goeden waterstand. Een nieuw oud-handels verdrag. Steenkolenuitvoer naar Duitschland beperkt. Export van andere producten blijft gelijk. Op het departement van buitenlandsche zaken te Berlijn is een verdrag nopens de re geling van het goederenverkeer tusschen Ne derland en Duitschland voor 1935 onder teekend. Het verdrag komt in hoofdzaak overeen met dat voor het jaar 1934. De contingenten, die de Nederlandsche re- jeering het vorige jaar voor producten van den land- en tuinbouw heeft bedongen, zijn in dit verdrag onveranderd overgenomen. Hetzelfde geldt voor de tariefcontingenten en de tarieffixaties. Ook is geen noemenswaardige verandering gekomen in de wijze, waarop de invoer van deze producten in Duitschland plaats vindt. Ten aanzien van de enkele contingenteerin- gen van Nederlandsche industrieele producten zijn geen gewichtige veranderingen te vermel den. De tarief fixaties voor die producten zijn ongewijzigd gebleven. Alleen ten aanzien van de Nederlandsche steenkolen is een geringe beperking van den uitvoer naar Duitschland onvermijdelijk ge bleken, daar de Nederlandsche regeering op grond van den ongunstigen toestand der Ne derlandsche kolenmijnen, zich genoopt heeft jezien, de invoerpiogelijkheid van Duitsche ko en te verminderen, hetgeen niet zonder een zekeren terugslag op den eigen export van steenkolen naar Duitschland bereikt is kun nen worden. Zooals men weet, zijn het vorig jaar ge mengde commissies ingesteld, ten einde tij dens den looptijd van het verdrag, opkomen de moeilijkheden ten aanzien van agrarische producten tot een spoedige oplossing te brengen. Daar de ervaring met deze commissie guns tig is geweest, is thans ook de instelling van dergelijke commissie voor industrieele produc ten mogelijk gemaakt. De beperkte betalingsmogelijkheden van Duitschland, die het tot stand komen van het verdrag inzake hét betalingsverkeer van 5 De cember j,l. (clearingverdrag) hebben noodig smaakt, maken 't twijfelachtig, of de In het nieuwe handelsverdrag onveranderd gebleven uitvoermogelijkheden van Nederlandsche pro ducten naar Duitschland op bevredigende wij ze zullen kunnen worden aangewend, tenzij het inmiddels mogelijk blijkt, het handelsver keer tusschen de beide landen te stimuleer en. Het nieuwe handelsverdrag is voor één jaar jesloten en zal van 1 Januari 1935 af voorloo- pig worden toegepast. Nederland verzond geen wapenen. Met betrekking tot een bericht, van een Belgisch persbureau, als zouden de stappen van de Britsche regeering' te Genève naar aanleiding van het verzenden van wapenen naar Bolivia en Paraguay niet bedoeld zijn tegen de Belgische maar tegen de Nederland sche regeering wordt opgemerkt, dat dit be richt volkomen uit de lucht is gegrepen. Gee nerlei démarche, van we^en aard ook, is ter zake bij de Nederlandsche regeering gedaan. De Britsche nota heeft, voor zooveel betreft een geval, waarin de haven van Rotterdam wordt genoemd, betrekking op wan en en, ge leverd door de Belgische fabriek Herstal; de wapenen zouden zich hebben bevonden aan boord van het motorschip „Rhein". Dit schip is op 5 October, komende uit Hamburg, te Schiedam binnengeloopen, heeft aldaar di verse goederen geladen en is op 6 October van Schiedam naar Antwerpen vertrokken en ver volgens naar Chili, EEN KOLENTIP. De heer Philip Kan te 's-Gravenhage heeft een kolentip uitgevonden, een houder voor in napieren zakken verpakte steenkool of soort gelijke brandstof. Daarvoor is ook in Neder- 'and octrooi aangevraagd. De uitvinder meent dat door deze uitvinding vele bezwaren welkr het gebruik van kolen in papieren zaken aan kleven, ondervangen zijn. Een halve eeuw geleden. Uit Haarlem's Dagblad van 1884 24 December: Wij meenen velen onzer lezers een genoegen te doen, met hun een kort overzicht aan te bieden van het ver handelde op 12 Devember in de boven zaal van de sociëteit „Vereeniging" alhier, zijnde de 58ste algemeene ver gadering' der Algemeene Vereeniging voor Bloembollen-cultuur, De vergadering werd geopend door den voorzitter, den heer J. H. Krelage. Uit de mededeeling der stemlijst bleek, dat alle afdeelingen, behalve Limmen, waren vertegenwoordigd, uitbrengende tezamen 38 stemmen voor 471 leden en 12 donateurs. Omtrent de afdeeling Lommen deelde de voorzitter mede, dat van haar bestuur bericht was ingekomen, dat zij bij meerderheid van stemmen had besloten, zich te ontbinden. Ver schillende redenen hadden daartoe medegewerkt. De voorzitter hoopte, dat later te Limmen wellicht weder op nieuw een afdeeling zal kunnen worden gevestigd. De ontbonden afdeeling telde 12 leden. Uit de mededeelingen van den voor zitter bleek, dat tot heden voor de aanstaande tentoonstelling een bedrrg was toegezegd van ruim f 1700.—. In de eerste plaats moet daaronder gerekend worden het toegezegde subsidie van de gemeente Haarlem, ten bedrage van ƒ700.waaruit blijkt, hoezeer het ge meentebestuur dier stad de bemoeiin gen dezer Vereeniging waardeert; voorts toezeggingen van de afdeelingen Haar lem, OverveenBloemendaal, Hillegom, Sassenheim—Voorhout, Heemstede, Be verwijk, Akersloot, Oegstgeest, Schoten, belangrijke bedragen van ongenoemden en inschrijvingen o.a. van de eereleden Mr. J. Heemskerk Az„ jhr. mr. J. W. M. Schorer, mr. E. A. Jordens, een bijdrage van de Haarlemsche Bankvereenigmg, toezeggingen van leden enz, Een bu bo zonder blijk van sympathie heeft de Vereeniging ondervonden door het aanbod van drie medailles (goud, ver guld en zilver) van het Gartenbn uverpin te Heistlng, bij Ween en, geslagen on den stempel van dat Genootschap. Het hoofdbestuur heeft gemeend, die in dank te moeten aannemen. Zij zullen op een volgende vergadering ter be zichtiging worden gesteld. RADIOPROGRAMMA. KROON MEDICIJN* m poeders en cachels PER STUK.5CT. 10STUKS 45CT. (Adv. Ingez, MedJ Uiver"-dooden in vreemden grond begraven. Wanneer overbrenging naar het vaderland? Ver van het vaderland zijn Zondag op het Engelsche kerkhof te Bagdad om 12 uur plaat selijken tijd Zondagmorgen negen uur twintig Amsterdamsehen tijd) de slachtoffers van de ramp van de /Uiver" ter aarde besteld. Een militair escorte begeleidde den eenvoudigen, indrukwekkend en stoet op den weg naar de laatste rustplaats. De Nederlandsche consul vertegenwoordigde hierbij, behalve de Neder landsche regeering ook de K.L.M. wier verte- ■enwoprdiger in Rutbah was en niet meer tij dig in Bagdad voor de teraardebestelling kon arriveeren. Namens de K.L.M, legde de consul bloemen en kransen op de met de Nederland sche vlag bedekte kisten. Namens hunne re deringen bewezen voorts alle buitenlandsche consuls in Bagdad den slechtsoffers de laat ste eer. De kisten werden grafwaarts gedragen door Engelsche vliegers. De lijkdienst werd geleid door een Ameri- kaansch geestelijke, die lid is van de Ned Herv. kerk. Daar één der slachtoffers katho- iek was, namen eveneens twee priesters aan de plechtigheid deel. Een beslissing inzake overbrenging van het stoffelijk overschot der slachtoffers naar Ne derland is nog niet genomen. Hiertoe zal na tuurlijk alles in het werk worden gesteld, doch in verband met de wetgeving van het be trokken land kan dit nog moeilijkheden op leveren. De Rijstvogel neemt dc post over. Blijkens een telegram van den K.L.M.-ver- tegenwoordiger te Bagdad, den heer Peters, is Viruly met de Rijstvogel Zondag te Rutbah Wells geland. Het bleek, dat van de 350 K.G, mail, welke de Uiver aan boord had, 461 En gelsche ponds (ruim 200 K.G.) behouden is gebleven, welke door de Rijstvogel naar Bata via zal worden meegenomen. Het toestel is na de Uiverpost te hebben in- :eladen, opgestegen met bestemming Bagdad. Geyssendorffer te Amman. Verder is bij de K.L.M. bericht ontvangen, dat de Leeuwerik, bestuurders Geyssendorffer en Sillevis, Zondagmiddag te Amman, de hoofdstad van Transjordanië en centrale le gerplaatsen van de Royal Air Force voor dat gebied, is geland. Men zou onmiddellijk con tact zoeken met de Britsche autoriteiten, die aan het opsporingswerk hebben deelgenomen en die op de plaats van de ramp zijn geweest, voor het instellen van het officieele onder zoek. Na dit onderzoek zou de Leeuwerik heden weer naar Amsterdam vertrekken. DINSDAG 25 DECEMBER. HILVERSUM 301 M. 8.AVRO Tijdsein. 8.01 Gramofoonmuziek. 8.30 Morgenwijding. 9.Orgelconcert door Frans Hasselaar. Solisten, prof. G-eorg A. Walter, tenor, Jaap Stotijn hobo en Engelsche hoorn. Obligaat-fluit Jan Sevenstern. 10. V.P.R.O.-uitzending, 12. AVRO. Het Avro- octet o.l.v. Louis Schmidt, 12,15 Kerstliederen door het jongenskoor „Zanglust". 12,30 Kerst klokken-bespeling van het carillon van de Kathedrale basiliek te den Bosch door den stadsbeiaardier Toon van Belkom. 1Avro- octet o.l.v. Louis Schmidt. 1,35 Fransche Kerstliederen door Jo Vincent, sopraan. 2. VARA. Uitzending v-on de Kerstvergadering der S.D.A.P., Federatie Amsterdam, te hou den in het Concertgebouw te Amsterdam. 6. A.V.R.O. Een kindervertelling aan den vleu gel door Suze van Win tershoven. 6.30 Kerstre de door dr. J. C. A. Fetter. 7.AVRO-Kerst- klanken uit geheel Europa. 8.Tijdsein. 8,01 Vaz Dias. 8.15 „Christus' Geboorte", een Kerstspel van Roel Houwink. 9.30 The Come dian I-Iarmonists. 19.15 Concert door Henry Merckel, viool en het omroeporkest o.l.v. Al- bert van Raalte, 11.Vaz Dias. 11.10 Kovacs Lajos en zijn orkest. 12.Tijdsein en slui ting. HUIZEN 1875 M. N. C. R. V. Kerstwijdingsdien-st uit de Ned. Herv. Kerk te Rijswijk. 8.15 Meditatie, 8.30 Morgen-wijding door C. van Nes. 9.3-0 K.R.O. Pontificale C-onventmis uit de Abdij van Berne te Heeswijk. De H. Mis wordt opge dragen door den HoogEerw. heer H. Stöcker. 10.45 Gramofoonmuziek. 11,30 „Om en om". Afwisselend programma van het KRO-orkest o.l.v. Johan Gerritsen en gramofoonmuziek. - Verzorging' zender. 2.30 Weihnachts ora torium van J. S. Bach, uit te voeren door het Haarlemsch gemengd koor. Theod. Verstegh, Prof. G-eorg A. Walter, Willem Ravelli en het Residentie-orkest. 4.50 Gramofoonmur.' ek. 5. N.C.R.V. Gewijde muziek- 5.50 Kerkc/enst uit de Ned. Herv. Kerk te Apeldoorn. Voorgan ger Ds. J. C. H. Romijn. 7.45 K.R.O. „Kerst gedachten" kapelaan H. A. J. Drost. 735 Gramofoonmuziek. 8,05 Vaz Dias. 8.10 Gramo foonmuziek. 8.15 KRO-symphonie-orkest (U.S.O.) o.l.v, Henri van CVmdpever, m. v. Prof. Georg Walter, tenor, 9.15 Gramofoon muziek. 9.15 Internationale uitwisseling van Kerstgramofoonplat-en. 9.50 Het KRO-sym- phonie-orkest (U.S.O.). 10.30 Vaz Dias. 10.35 Gramofoonmuziek. 10.40 Het KRO-orkest o.l.v. Johan Gerritsen. 11.15 Gramofoonmuziek. 12.— Sluiting. WOENSDAG 26 DECEMBER. HILVERSUM 302 M. 9.00 Orgllspel door Joh. Jong. 9.15 Toe spraak door A. Pleysier. 9.30 Schalmei olv. Pieter Renes. 9.45 De Wielewaal olv. Piet Tig- gers. 10.00 Strijkorkest olv. Eddy Walis. 10.30 VPRO. Kerkdienst uit de Remonstrantsche kerk te Rotterdam. 12.00 VARA. Vara-orkest olv. Hugo de Groot. 12.30 Klein Vrouwenkoor „Vox Jubilans" olv. Frits Uyttenboogaard, Mevr. J. Hekkert—van Eysden, sopraan. Aan den vleugel mevr. L. Mulderv. d. Weerdt. 12.50 VARA-orkest olv. Hugo de Groot. 1.10 I.10 Vox Jubilans. 1.30 VARA-orkest olv. Hugo de Groot. 2.00 Sluiting'. AVRO. Gramofoon muziek. 3.00 Kerstverhaal door Kommer Kleyn: Kerstvrede, van Selma' Lagerlöf. 3.30 Aansluiting met het concertgebouw te Am sterdam. Zalig door het AVRO-kinderkoor olv. Jacob Hamei 4.00 Kerstverhaal voor de kin deren door mevr.-'Ant. van Dijk.- 4.30 AVRO- prijsvraag voor de jeugd. „Spits je ooren.... wat gaan wij hooren?" 5.00 VARA. Voor de kinderen. De Wielewaal, de Krekeltjes, VARA- tooneel, J. G. Hazewinkel, vertleling 6.45 Voor het platte land. Ds. K. Terpstra, kerstrede. H. Kits Nieuwenkamp, lezing. Janny van Oogen, voordracht. 7.45 Eddy Walis en zijn orkest. 8.00 Herhaling SOS-berichten. 8.03 Willem van Capellen draagt voor. 8.30 Harry Wigge- laar, viool, Bram Blez, hobo, Joh. Jong, orgel. 8.45 Het licht overwint de duisternis. Kerst spel van A. Pleysier. VARA Tooneel olv. Wil lem van Capellen. 9.30 De Nieuwe Amster- damsche orkestver. olv. Nic. v. d. Linden. Elize de Haas, sopraan. Maartje Offers, alt. M. Go- bets, tenor. O. Coperus, bariton. Verdi-opera- programma. HUTZEN 1875 M. 8.30 KRO. Morgenwijding door Kap. J. Met- zelaar. 9.30 NCRV. Orgel door W. A. Houtman. 10.50 Kerkdienst uit de geref. kerk te S-dhie- dam. 12.30 Versterkt ensemble v. J. v. d. Horst. 2.00 Orgelplaten. 2.30 H-moll messe van Joh. Seb, Bach. Elisabeth Schumann, sopraan, Margaret Balfour, alt-Mezzo. Walter Widdop, tenor. Friedrich Schorr, bariton. Koor en or kest (gr. pi.) 5.00 Rustpoos. 5.15 P. A. de Ro ver vertelt een kerstverhaal. 5,45 Gramofoon muziek. 6.00 Vaz Dias. 8.05 Kerstuitvoering door de Koninkl. Chr. Oratorium ver., Am sterdam olv. H. Vuypers met een Kerstwoord door Dr. w. G, Harrenstéin. 9.00 Eigen op namen, NCRV. klein orkest, J. Vincent, Suze Luger L. van Tulder, Willem Ravelli. 9.40 Vaz Dias. 9.45 Kerstconcert uit de St. Jacobs- kerk te Den Haag. P n Georg A. Walter, tenor. Adr. Engels, org. :o.45 Gram. muziek. II,30 Sluiting. DONDERDAG 27 DECEMBER HILVERSUM, 301 M. 8-00 AVRO. Tijdsein. 8,01 Gramofoonmuziek 10.Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10,30 Vioolvoordracht door Boris Lensky. A. d. vleugel Egbert Veen. 11.Kook- en bakpraatje door Mevr. R. Lotgering-Hillebrand. 1130 John van Brück en zijn orkest. 12.45 Orgelcon cert door Pierre Palla. 1.15 John van Brück en zijn orkest. 2.Gramofoonmuziek. 2.30 Zangvoordracht door Gerrit Kijk in de Vegte. A. d. Vleugel Egbert Veen. 3,— Naaicursus door Mevr. Ida de Leeuw van Rees. 3.45 Verzorging zender. 4.— Mevr. Antoinette van Dijk spreekt voor zieken en ouden van dagen. 4 30 Om roeporkest olv. Nico Treep. 5— Halfuur voor grootere kinderen, door Mevr. Ant. v. Dijk. 5,30 Omroeporkest olv. Nico Treep. 6 30 Sport- praatje door H. Holland-er. 7.Pianovoor dracht door Carolina Lankhout. 7.30 Engelsche les. 8.— Tijdsein. 8,05 Vroolijk programma, m. m. v, Kovacs Lajos en zijn orkest, de Avro- girls, Eddy Meenk, Suzie Klein en Luciano, mondharmonica. 9.30 „Fancy Fair", studio- opvoering. Naar een der hoofdstukken uit „De kleine Parade" van Henriette van Eyk. Spel- leiding Kommer Klein. 10.10 Omroeporkest olv. Nico Treep. 11.— Vaz Dias. 11.10 Aanslui ting met het Carltonhotel te Amsterdam, Dansmuziek. 12— Tijdsein en sluiting. HUIZEN, 1875 M. 8. —KRO. Morgenconcert. 10— NCRV. Leger des Heilskwartiertje. 10.15 Morgendienst door Ds. W. F. ten Rouwelaar. 10,45 Gramofoonmu ziek 11— KRO. Gramofoonmuziek. 11.30 Gods dienstig halfuurtje door Pastoor L. LI. Perquin. 12— Politieberichten. 12.15 Kro-orkest olv. Marinus van 't Woud, 2— NCRV. Cursus fraaie handwerken door Mej. G. Ablij. 3— Vrouwen halfuurtje door Mej. A. Kruyswijk. 3,30 Gra mofoonmuziek. 3,45 Verzorging zender. 4,— Bijbellezing door Dr. G. p. van Itterzon. 5— MAANDAG 24 DECEMBER '34 „Snip"-vliegers geridderd. Nadat dc „Snip" Zaterdagmorgen om 10 uur G. M. T. (10.20 uur A.T.) van Paramaribo was gestart, is liet toestel om half vier te Curasao ge land. Op den tocht naar Curacao werd nog een tussclienlanding gemaakt te La Guaira, van waar de vliegers, na een oponthoud van een goed half uur, weer vertrokken. Te 19.40 uur (A.T.) raakte de machine den Curacaoschen bodem. De speciale correspondent van Aneta meldt hieromtrent nog het volgende: In verband met het ongeval van den „Uiver" waren de voorgenomen huldigingen, feestelijkheden, alsmede de aanbieding van herinneringsgeschenken uitgesteld. Op het vliegveld van Willemstad had slechts een een voudige ontvangst plaats, terwijl ook de in tocht In Willemstad, voor zoover dat met het enthousiasme van de bevolking mogelijk bleek, zoo sober mogelijk was gehouden. De gouverneur van Curasao heette de vlie gers hartelijk welkom, feliciteerde hen met hun schitterende prestatie en deelde hun daarna mede, dat zij benoemd waren tot rid ders in de Orde van Oranje Nassau. Daarna sprak de voorzitter van het Huldi gingscomité namens de bevolking. Deze bood den vliegers zijn gelukwenschen aan, waarna verschillende kransen werden overhandigd. De bevolking was zeer enthousiast; de geheele stad was met vlaggen versierd. Een einde- looze stoet van auto's begeleidde de vliegers op hun tocht naar Willemstad. Cursus handenarbeid voor onze jeugd door H. J. Steinvoort. 5.30 Gramofoonmuziek. 5.45 Alt vioolrecital door Frederik Leidn-er. A. d. vleu gel Betsy Koopman. 6.45 N. C. R. V. kwartiertje Spr. J. Schipper. 7— Ned. Chr. Persbureau 7.15 Gramofoonmuziek. 7.30 Weekoverzicht door Corn. A. Crayé, 8— Vaz Dias. 8.05 Almelo's Christelijk Mannenkoor. 9.A. J. Drewes: „Hoogtijden in het kinderleven". 9.30 Bespe ling van het studio-orgel door Marc A. Bouw meester. 10.Vaz Dias. 10.05 Gramofoonmu ziek. 11.30 Sluiting. HAARLEM Noord, TEL. 16726 Berekent thans nog voor een geheel 1- mot garantie Pijnloos trekken inbegrepen. Plaatje met 1 Kunsttand, f 3. Iedere Tand meer f 1.75 Porcelein of Zilve,'vulling f 3.— OoudvulliRg vanaf. I 9. Goudkroon vanaf 115. 22 karaats goud P^nloos trekken yan Tand of Kies f 1.50 Mondondarzoek kosteloos Sproekuren a8(e werkdagen TU f.12 ta VM 1-4 BBT Zaterdags van 9-12 nor AVOND SPKSmüUR Dinsdag, Woessdag en Dotdardag 7-9 sir. BESLIST PIJNL00ZE BEHANDELING door Nederlandsch (jgffs (Adv. Ingez. McdJ AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN MAANDAG 24 DECEMBER Thalia. Bioscoop: „D-e gunst van generaal Yen", 8 uur. Bioscoop de Pont: „Oriënt Express" en „Ra- koczy Marsch". 8 uur. DINSDAG 25 DECEMBER Thalia Bioscoop: „Tsarina van Rusland" 5 en 8 uur. 3 uur: Tom Mix. Bioscoop de Pont: „Oriënt Express" en „Ra- koczy Marsch" 8 uur. Matinee2,30 en 5 uur. WOENSDAG 26 DECEMBER Thalia Bioscoop: „Tsarina van Rusland" 5 en 8 uur. 3 uur: Ken Maynard Wild West. Bioscoop de Pont: „Oriënt Express" en „Ra- koczy Marsch" 8 uur. Matinee: 2.30 en 5 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: MAANDAG 24 DECEMBER Schouwburg Jansweg: Ensemble De Boer- van Rijk: „Pension Zonneschijn". 8.15 uur. Cinema Palace: Kerstprogramma. Harold Lloyd in „De Strooman" (The cat's paw). Op het tooneel: Palermo's wonder-zeeleeuwen. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: Kerstprogramma, Ramon Novarro en Jeanette MacDonald in „The cat and the fiddle" (De kat en de viool) 2.30 uur en verder doorloop-ende voorstelling 7 uur af. Rembrandt Theater: Kerstprogramma. Es ther de Boer van Rijk in „Op Hoop van Ze gen". Op het tooneel: Okito, de Chineesche illusionist. 2.30, 7 en 9.15 uur. DINSDAG 25 DECEMBER Stadsschouwburg: Revue „Gaat dat zien". 8 uur. Schouwburg Jansweg: Neerland's Jeugdtoo- neel: Woelle Woele, Wau Wau." 2 uur. Schouwburg Jansweg: Ensemble De Boer- van Rijk: „Tante Roosje". 8.15 uur. Gem. Concertgebouw: „Flippi Flink", 2 uur. Gem. Concertgebouw: „Hotel de Poes". 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en dea avonds. WOENSDAG 26 DECEMBER Stadsschouwburg: Revue „Gaat dat zien". 2 uur en 8 uur. Schouwburg Jansweg: De Jonge Spelers: „Nummer Zeventien". 8.15 uur. Gem. Concertzaal:Haarl. Gem. Koor: Weih nachts Oratorium. 2.30 uu.r Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds. DONDERDAG 27 DECEMBER Stadsschouwburg: Revue „Gaat dat zien". 8 uur, Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 2