HIJ OF ZIJ? Natuurvriendentehuis „Paaschduin". Kerstversiering. GYMNASTIEK BEVERWIJK HET KERSTPROGRAMMA VAN HET I KENNEMER THEATER. In het Kennemer Theater draait in het Kerstprogramma, behalve de dolle klucht „Pechvogels" met Stan Laurel en Oliver Har dy, een zeer bijzondere sportfilm, namelijk „Kampioenen der Lucht". Deze film verplaatst de toeschouwers in het aparte wereldje van de zweefvliegers. Het is met hun als met de pilo ten van de motorische vliegtuigen. Wien de vliegerij in 't bloed zit die rust niet eerder voor dat hij in zijn eigen „kist" den stuurknuppel hanteert. Voor Nederland is deze Ufa-film een bijzondere attractie, omdat het luchtver keer en de luchtsport in ons land een belang rijke plaats innemen en ook, omdat de zweef- vliegsport meer en meer veld wint. „Kampioenen der Lucht" is opgenomen in het groote centrum der Duitsche zweefvlie gerij, Rhön. Twee lieftallige, zeer energieke jongedames ibrengen. hevige opwinding in de rijen van een aantal sportieve jongemannen, waarvan er 2 elkanders tegenstanders zijn niet alleen in de lucht, maar ook in de liefde. Een felle strijd wordt in deze zoo geheel ver schillende strijdperken gestreden. Zeer spannend is het vreedzame luchtduel om den 5000-markprijs, waarin ook de dames meevliegen. Dze zeer goede film zal het in het Kerst- programma van het Kennemer Theater uit stekend doen. OPBRENGST COLLECTE. De collecte, die op den wijdingsavond in het Ned. Herv. Vereenigingsgebouw ten bate van de Diaconie werd gehouden heeft een bedrag van 21.52 opgeleverd. R.K. VOLKSBOND. In de op Dinsdag 8 Januari a.s. in het K.S.A.- gebouw te houden ledenvergadering van de .plaatselijke afdeeling van den Ned. RK. Volks bond zal de heer L. Nelissen, lid van het hoofd bestuur van den Ned. R.K. Grafischen Bond spreken over het onderwerp „Het nut van het verplichte lidmaatschap en bedrijfsorgani satie". BLOEMBOLLENCULTUUR EN HET GROND WATERPEIL. In aansluiting op de actie van de Commissie voor een goede watertoevoer in de streek Ken- nemerland heeft de Vereeniging voor Bloem bollencultuur aan den Minister van Economi sche Zaken een adres gericht van den volgen den inhoud: „Reeds eeuwenlang worden op de geest gronden achter de duinenrij van Noord- en Zuid-Holland bloembollen geteeld, en mede door de zeer geschikte gesteldheid van den bodem voor deze cultuur, met een zoodanig succes, dat het product over de geheele wereld als een specifiek Nederlandsch product bekend is. Deze cultuur heeft zich gestadig uitgebreid, zoodat ze thans wordt aangetroffen achter de geheele Hollandsche duinenrij. De laatste jaren wordt bij de cultuur van bloembollen in deze streek echter groote last ondervonden van uitdroging van den bodem, waardoor het grondwaterpeil zoodanig gezakt is, dat de teelt van bloembollen er ten zeerste door wordt bemoeilijkt, op sommige perceelen zelf al moest worden opgegeven. Omdat het artikel bloembollen voor de handelaren van groote en nog steeds toenemende beteekenis js, terwijl het voor de Hollandsche duinstreek van bijzonder belang is, dat een zeer inten sieve teelt als de bloembollencultuur is, in stand kan worden gehouden, achten wij het noodzakelijk, dat een onderzoek wordt inge steld naar de mogelijkheid om de schadelijke gevolgen van de wateronttrekking aan den bodem te voorkomen en, voorzoover zij reeds ondervonden worden, ongedaan te maken, b.v. door een bevloeiïngssysteem. Wij zouden het zeer op prijs stellen, wanneer U oplossing van dit vraagstuk zoudt willen be vorderen." De ernstige klachten hebben ons bereikt uit Heemskerk, Wijk aan Zee en Duin en Castri- cum, maar het vraagstuk heeft niettemin groote beteekenis voor de bloembollenteelt in zijn geheel. Voor overleg ten aanzien van een onderzoek stellen wij ons gaarne beschikbaar. HET POSTKANTOOR OP KERSTMIS. Op de beide Kerstdagen zal het postkantoor geopend zijn als op de gewone Zondagen. Op den Tweeden Kerstdag zal er echter geen ge legenheid zijn correspondentie af te halen, omdat op dien dag een brief- en een pakket bestelling wordt uitgevoerd. DE D.E.M.-VERLOTING. De trekking van de verloting, georganiseerd door de R.K. Sportvereeniging D.E.M. is thans bepaald op Vrijdag 28 Dec. a.s. WIELRENNER BOEKT SUCCES. P. Braas tweede op hometrainers. Zondag hebben de renners van de Bever- wijksche Rennersclub „Kennemerland" deel genomen aan kampioenswedstrijden op home trainers, welke te Sloten (N.H.) werden houden. Niet minder dan 90 renners namen aan deze wedstrijden deel. De heer P. Braas lid van de B. R. C. „Kennemerland" werd op uitstekende wijze tweede in 1 min. 211/5 seconde. In den wedstrijd over 1 K.M. bezette de zelfde renner de derde plaats. P. Braas kwam door deze overwinning in het bezit van een lauwertak en een plaquet. Zijn snelheid bleek bij die van vorig jaar nog aanzienlijk te hebben gewonnen. INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN. De Krachtsportvereeniging ..D.O.K." is voor nemens om in het begin van het nieuwe jaar internationale krachtsportwedstrijden te or- ganlseeren. Zij is daartoe in onderhandeling getreden met den Belgischen Krachtsportbond. Ge tracht wordt de beste Belgische worstelaars - gewichtheffers naar Beverwijk te krijgen. R. C. „BREDERODE". Tweeden Kerstdag speelt Brederode op eigen terrein een vriendschappelijken wed strijd tegen „Beverwijk om een Kersttakje. Het programma luidt: 12 uur: Brederode 2Beverwijk 3. 2 uur: Brederode 1Beverwijk 2. Het le elftal komt als volgt uit: W. de Haas, K. v. d Tuin. G. Nieuwpoort. H. v. d. Wensch, J. de Jong. J. Handgraaf C. Schippers, H. Meijer, U. de Wolf, K. de Jonge J. Pellemans. SANTPOORT DRIEHUIS Verlaging spoorwegtraject- kaarten. Een verzoek van de forensen. Het bestuur der onlangs opgerichte foren sen-reisvereeniging „Kennemerland" verzond aan de directie der Ned. Spoorwegen het vol gend schrijven: Wij hebben de eer U in kennis te stellen van de oprichting van de Forensen-Reisvereeniging „Kennemerland", samengesteld uit forensen te Santpoort en Driehuis, die hun werkkring te Amsterdam hebben. De Vereeniging heeft ten doel, het zich op wettige wijze verzekeren van de goedkoopste reisgelegenheid tusschen Santpoort en Drie huis eenerzijds en Amsterdam anderzijds. Zij werd daartoe geïnspireerd door de om standigheid, dat de huidige prijs der spoorweg- trajectkaarten het maandelijksch budget dei- forensen dermate drukt, dat menigeen op het punt staat, zich wederom te Amsterdam te vestigen, welke stad. naar algemeen bekend mag worden geacht niets ongemoeid laat om de trek naar buiten te stuiten en het leven binnen haar grenzen zoo aangenaam mogelijk te maken. Het is de vraag, of de doorsnee-forens, die met een door de economische omstandigheden gehavend inkomen een opgroeiend, dus steeds meer uitgaven vorderend gezin heeft te onder houden, aan de roepstem van zijn oude woon plaats, in casu Amsterdam, blijvend weerstand kan bieden. Ons dunkt: zeker niet, wanneer de dagelijk- sche reiskosten zoo hoog blijven. Wij geven U derhalve dringend in overwe ging het trajectkaarten tarief Amsterdam Santpoort, Driehuis (Velsen) te herzien. Wan neer U bijv. van en naar Santpoort f 10 en van en naar Driehuis-Velsen f 11 zoudt kun nen noteeren, zou dit voor de forensen een groote verademing zijn. Juist waar het hier gaat om reizigers met bescheiden inkomen maakt een bezuiniging van ongeveer f 40 a f 45 's jaars zoo heel veel uit, zóóveel zelfs, dat zij, om het te bereiken, zich het ongemak van het heen en weer reizen per bus zullen ge troosten, wanneer Uw Directie onverhoopt niet tot een verlaging bereid zou zijn. Het zal U niet onbekend zijn, dat reeds te Zwanenburg (Halfweg) een dergelijke Veree niging is opgericht en wordt geëxploiteerd. De wettigheid wordt thans door de betreffende autoriteiten onderzocht. Wanneer en wij twijfelen er niet aan de wettigheid moet worden erkend, zullen de Spoorwegen drastisch moeten verlagen om hun terrein te behouden. Het komt ons derhalve gewenscht voor, de daarvoor in aanmerking komende spoortarie- ven te verlagen, vóórdat de plannen tot op richting van busvereenigingen meer algemeen worden, teneinde aan zulke plannen bij voor baat hun aantrekkelijkheid te ontnemen. Waar het hier een algemeen belang betreft, immers, elk Nederlander draagt via zijn be lastingbiljet bij tot dekking van het Spoorweg tekort, meenen wij bij voorbaat te kunnen aan nemen, dat deze aangelegenheid Uw bijzondere aandacht zal hebben. Het zij ons verre, ons te begeven op het terrein van de details eener tariefsverlaging. Eén voorstel zij het ons echter vergund te doen, n.l. het invoeren van maandkaarten, rechtgevend op twee ritten per werkdag op elk gewenscht uur. De Spoorwegen zijn er dan zeker van, dat extra ritten, 's avonds of 's Zondags bijv. worden betaald, zoodat deze nieuwe trajectkaart wordt, een vervoerbewijs, uitsluitend ten dienste van reizen naar en van de plaats, waar de forens zijn werkzaamheden heeft. Met het oog op eventueel door ons te nemen maatregelen, verzoeken wij U beleefd, ons uiterlijk vóór 15 Januari 1935 te willen be richten. Het bestuur zond afschriften van dit adres o.m. aan den Minister van Waterstaat, de .Tweede Kamer der Staten-Generaal, den Spoorwegraad, het College van B. en W. van Velsen en den Ned. Bond van Forensen, afd. Haarlem. WIJK AAN ZEE. MAANDAG 24 DECEMBER '34 De officieele opening. De heer T. P. Noordhoff hijscht de vlag. tot bestrijding van 't gebruik van alcoholi sche dranken: den heer Rietbergen, voor de afd Zwolle: den Beverwijkschen bestuurders bond: den heer Albrecht namens de federatie 3D.A.P. Haarlem: en tenslotte den heer van Herwerden. Deze sprak den wensch uit, dat lit tehuis als een bewijs van piëteit aan den overleden architect Sevenhuysen, die zich veel tijd en moeite getroostte om zijn plannen, een huis aan zee te bouwen, te mogen verwezen lijken, zal genoemd worden „Het Kennemer natuurvriendentehuis Paaschduin''. Bijna alle sprekers deden hun gelukwenschen vergezeld gaan van de aanbieding, om in gezamenlijk overleg iets van de stoffeering te bekostigen. De heer F. Noordhoff dankte allen voor hun hartelijke gelukwenschen en zeide. trotsch te zijn op dit nieuwe tehuis, waar zooals hij ver wacht, evenals in de andere oorden, dezelfde geest van kameraadschap zal heerschen. Hierna werd de vereenigingsvlag gehe- schen. JAARVERGADERING V.V.V. De vereeniging tot bevordering van Vreem delingenverkeer houdt Woensdag 2 Januari des avonds half acht in café Sonnecanck haar algemeene jaarvergaderin.g. DRANKWET. Door Burgemeester en wethouders is aan den heer J. J. de Wildt, een verlof B voor den verkoop van uitsluitend alcohol-vrijen drank j in het klein verleend en wel voor het ver- j verschingslokaal, gelegen bij de bad- en i zweminrichting aan den Hoflanderweg en t voor het ververschingslokaal, gelegen bij het sportterrein aan den Hoflanderweg, nabij den Sint-Aagtendijk, op het percee.l kadastraal bekend gemeente Wijk aan Zee en Duin, sectie C. no. 302. Zaterdag werd in tegenwoordigheid van een groot aantal genoodigden, het Natuurvrien denhuis „Paaschduin" geopend. De heer Grimm, secretaris der stichtings commissie, hield een toespraak, waarin hij mededeelde hoe dit „tehuis" tot stand kwam. Lang had men den wensch gekoesterd een te huis aan de zee te kunnen openen, doch nie mand had durven verwachten dat in zoo'n korten tijd en wel binnen een tijdsbestek van nog geen half jaar de omstandigheden zich zoo zouden wijzigen dat de wensch in vervulling kon gaan. Nadat 't bekend was ge worden. dat dit pension vrij was en de Boe renleenbank tot verhuren bereid bleek, was de zaak spoedig orde. Bij de restauratie werd veler medewerking verkregen, waarvoor aan 't bestuurslid Bak en de firma's Veen uit Am sterdam en Boesman uit Haarlem oprechte dank werd gebracht. De taak der commissie is volbracht en 't was spreker een groot genoe gen dit tehuis te kunnen overdragen. De heer F. Noordhoff. voorzitter van 't In stituut „de Natuurvrienden", aanvaardde met groote vreugde dit nieuwe, „vacantieoord", dat voor de vele vrienden en kameraden, die on danks alle moeilijkheden der tijden hun liefde voor de natuur zullen weten te behouden, een groote aanwinst zal blijken te zijn Ook zij zullen.mu hun vacg.ntieti.jd aan zee kunnen doorbrengen. Dit tehuis, het derde, dat binnen één jaar tijds in ons land geopend wordt, zal met de andere zooals „De Hondsrug" in Gro ningen; „Ons Honck" in Hilversum en de hui zen in Enschedé en Loenen kunnen wedijve ren. In korten tijd is met een minimum van geld en veel vruchtbaar overleg dit werk tot stand gekomen. Een extra woord van dank bracht spr. aan den huisvader Fr. van Dooren, die met vele werkloozen dit alles keurig in orde bracht. Met den wensch dat ook dit oord moge groeien en bloeien, verklaarde spreker het voor geopend. Als eerste bood namens het bestuur der Boerenleenbank, de heer M. A. Huender zijn gelukwenschen aan. Hij verwachtte dat, de aangename samenwerking zal blijven voort duren. Van de vele afgevaardigden, die achtereen volgens hun gelukwenschen aanboden noe men weo den heer Schipper namens „Ons Honrk": den beer Ploeg voor de vereeniging BURGERLIJKE STAND. Geboren: Agatha Maria, dochter van J Maalman en M. Duinmeijer; Johannes Jacob, zoon van J. W. F. Lubbers en E. E. M. Kors: Lenonardus, zoon van Ba van Ier Meij en M. de Bier; Simon Albertus, zoon van C. J. de Jong en G. G. Hoogeland; Margaretha Maria dochter van N. Duin en C. Aardenburg, Jacob zoon van A. Romeijn en C. J. van Wijngaar den. Ondertrouwd: R. Harms en C. J. Stet. H. Evers en M. Reisinger. Gehuwd: M. C. Wintersteijn en M. Middel koop. CONCERT „DE DUINROOSJES". Door het Christelijk Gemengd Zangkoor „De Lofstem" en het meisjeskoor „De Duin roosjes" onder leiding van den heer H. v. Dijk, werd een concert in het Hervormd Vereeni gingsgebouw gegeven. Medewerking aan dezen avond werd ver leend door den WelEd. heer A. Post die als de clamator zou optreden. Na te zijn voorgegaan in gebed sprak de heer Aalders, hulppredikant te Wijk aan Duin het openingswoord. Spr. heette de talrijke aan wezigen hartelijk welkom en stipte nog even aan, de belangrijke factor die de zang in ons leven is, immers daardoor hebben wij gele genheid om hetgeen in ons leeft tot uiting te brengen. Wij zingen om lucht te geven aan onze gevoelens. Maar vooral in dezen tijd van crisis en malaise wordt het zingen zoo gauw verwaarloosd en daarom is het van zoo'n groot belang, dat er vereenigingen zijn, waar men gelegenheid heeft om een oogenblik zijn zor gen te vergeten en zich geheel aan den zang kan wijden. Hierna zong het gemengd koor „Fröstet mein Volk" van E. Palmer en „Leer mij vreugde zien" van Zijderlaan. Beide stukken werden goed vertolkt, alleen waren in het eerste lied de alten iets te sterk. Daarna zong het meisjeskoor „Engelenzang" van Schulz, „Engelenwacht" van Cath. v. Ren- nes en „die Engelein" van Frans Abt. Hier voor komt den heer v. Dijk veel lof toe, daar er uitstekend gezongen werd. De heer Post declameerde vervolgens „Er was eens een Prinsje", een voordracht, die Als het zoo tegen Kerstmis loopt, Dan ga ik in de winkels kijken. Waar men iets voor den kerstboom koopt. Dan zoek ik wat mij 't best kan lijken. Wat mij lijkt, in mijn rol van pa, Dat hebt u zeker wel begrepen, Zoo dingetjes van chocola In andren vorm dan nuchtre rccpep. Een krans, een ster, een Weine .pop, Een sparappel en andre dinger.. Ik hang ze in den kerstboom op Als loon der jeugd na 't kerstlied zingen. 'k Ging gister voor een winkelruit, Weer over dit probleem te rade, Toen is mijn blik op iets -gestuit: Revolvertjes van chocolade. Wij naderen het Christusfeest, En vieren 't allen strakjes mode, Vervuld van den verheven geest. Die tot ons spreekt van menschenvreüe, Die leerde, door de eeuwen heen, Hoe wij in liefde moeten leven Ik zal mijn kleinen kleuters geen Revolvers aan hun kerstboom geven. P. GASUS. door alle aanwezigen met groote aandacht gevolgd werd, en waarvoor hij dan ook met luid applaus beloond werd. Door het dames-koor werd nu nog gezongen „Kerstcantate" van Cath. v. Rennes, een lied, dat aan de piano begeleid werd door den heer v. Dijk. Na de pauze volgden nog, „Opwaarts" van Zwart en „Toch zal de lente komen" van Jacob Hamel, beide stukken opgevoerd door het ge mengd koor; waai-op het meisjeskoor „Aan den nacht" en „Te voet" van Frans Abt ten gehoore bracht. Hierna volgde weer declamatie van den heer H. Post. Tenslotte werd nog op verdienstelijke wijze door het gemengd koor gezongen „O, Herders al zoetjes" en „Een kindeke geboren" van Adr. P. Hamers, waarop de heer Aalders dezen welgeslaagden avond met gebed sloot. De heer H. Grim aanvaardt „Paaschduin" van den heer T P. Noordhoff. Jaarvergadering K .T. K. Zaterdagavond hield de Kennemer Turn kring onder leiding van den heer J. Hop een druk bezochte jaarvergadering in „de Nijver heid". De jaarverslagen werden goedgekeurd. Bij de behandeling van de begrooting, die vooral in verband wordt gebracht met het technisch programma 1935. kwam in behandeling het voorstel van O.S.S., de inleggelden voor wed strijden terug te betalen. De vergadering nam dit voorstel niet aan. maar Bestuur en T. C. van den kring zullen streven naar bezuiniging, om aan 't einde van volgend jaar zoo mogelijk een gedeelte van de inleggelden terug te kun nen betalen. In verband met dit besluit kon bet volledige technisch programma gehand haafd worden. In het bestuur herkoos de vergadering de neeren J. Hop (voorzitter) en P. de Reus, en in de T. C. de heeren W. H. Verkes, B. J. Wie- land Los en W. Marsman. Voorts werd in het bestuur benoemd de heer J. H. O. v. d. Wall. De kascommissie zal bestaan uit de dames R. Rozijn en T. Peek en den heer J. Brink. De vergadering sprak zich uit voor een kring-afvaardiging ter Bondsvergadering en zij ging accoord met een samengaan met Bato betreffende den landenwedstrijd Een voorstel van de B. G. V„ het kringbe- stuur te laten bestaan uit afgevaardigden van alle vereengiingen werden verworpen. Bij de rondvraag kwam o.a. het schorsings besluit. Jubileum Olympia. Op 8 Januari a.s. bestaat Olympia te IJmui- den 10 jaar en deze levenskrachtige en werk zame vereeniging heeft daarin oanleiding ge vonden tot een uitgebreide jubileums-viering Op Donderdag 10 Januari vindt in Thalia een receptie plaats, waarna een jubileum- avond wordt gehouden met medewerking van het heeren-keurkorps K.N.G.V. en van Coos en Polly Speenhoff. Op Donderdag 28 Februari volgt onder leiding van den heer Chr. F. Smit een jubileum- uil voering, die aan ongeveer 250 medewerkenden gelegenheid geeft tot afwerking van een 18 nummers tellend programma. Tenslotte wordt op Donderdag 4 April even eens in „Thalia" een jeugd-feestavond ge geven. Ter gelegenheid van dit tweede lustrum werd een fraai jubileumsboekje uitgegeven met ar tikeltjes o.a. van Mr. Rambonnet. burgemees ter van Velsen en van dr. J. H. O. Reljs, voor zitter K.N.G.V. Aurora. Gespeeld Zaterdag 22 December: Aurora B—D. S. V. B 0—2 Zondag 23 December: Aurora 1Oosterkw. 3 20 Oosterkw 4Aurora 2 0—3 Aurora 3—T. H. B. 3 4—0 Te spelen Woensdag 2en Kerstdag: Aurora 2Meerlebosch 2 2 uur. Vergierdeweg. Zondag 30 December: Tempo 1Aurora 1 2.15 uur Aurora 2Oosterkw. 4 2 uur Aurora 3-D. S. V. 2 10 uur Zaterdagmiddag 3 uur trainen 1, 2, 3. FEUILLETON do.or BERTA RUCK. 35) Daarop had ze met hem probeeren te flirten. Wij weten met welk gevolg. Daarop was al heel gauw en onmiskenbaar dat andere haar overvallen. Zij was verliefd op hem geworden, werkelijk en wanhopig ver liefd. Vandaar haar eigenaardige terughoudend heid op weg naar het bal. toen zij besefte, dat de voogd van haar kinderen op het punt stond, haar een huwelijksaanzoek te doen. Vandaar haar opgewonden stemming. Vandaar ook haar bravado, half onbewust met het doel, om de vervulling tegen te houden van het plan, dat zij zelf had opgezet, haar huwelijk met Wellalone. Vandaar de kreet, die uit haar hart opgekomen was: „Ik zal doen, wat ik wil!" Vandaar ook dat dansen op het gazon met den eenigen man, die haar ooit haar waardig heid zoo geheel had doen vergeten: de ver rukking, die zij toen gevoeld had, had zij nooit eerder gekend. Het is waar, zij was verliefd geworden op een meneer Smith, die in werkelijkheid niet bestond: maar hoeveel meisjes worclen er niet verliefd op een meneer Smith, die niet bestaat deze laatste een bedrieger behoeft te zijn, zoo als Smith, de chauffeur, maar toch een geheel andere man is, dan de verbeelding van het meisje zich dien geteekend heeft. Wie zal zeg gen, hoeveel van een liefdesgeschiedenis illu sie is? In die van Lady Day was alles illusie. Toch hield het haar uit den slaap. Het volle zonlicht verlichtte reeds haar kamer, toen Laetitia nog altijd rondwoelde in het groote ledikant en snakte naar het kopje thee, dat haar kamenier haar 's morgens altijd bracht. Dien dag, volgend op haar middernachte lijke dwaasheid, bekeek zij zich, terwijl ze een grooten hoed opzette, nog eens goed in den spiegel en besefte opeens, dat ze er geen dag jonger dan dertig uitzag. Jaren ouder dan die jongen! Ze had groote kringen onder haar donkere oogen. Op haar wangen was niet het minste blosje te zien! Haar lippen waren ge trokken en kleurloos, totdat zij ze met haar lipstick bewerkt had. Alle jeugd, alle vroolijk- heid was uit haar gelaat verdwenen. Ze zag er uit als een vrouw, die zorgen en moeilijkheden heeft. „Och, lieve deugd", zuchtte zij, terwijl ze haar jeugdige jumper en haar coquet plooi rokje voor een zacht getinte georgette japon verwisselde, die wel wat ongeschikt voor de boot was, maar haar erg flatteerde. „Zou hij mij deze japon goed vinden staan?" De eeuwenoude vraag van de 'vrouw, die ver liefd is. Deze en nog vele andere vragen zouden Laetitia bespaard zijn gebleven, als zij ook maar in het minst vermoed had, dat de jonge man, waar zij zoo hopeloos verliefd op was, een vrouw was net als zij, cn daarenboven ook voor het eerst verliefd. Laetitia wist dit echter niet en tobde bij zichzelf; „Ik moet maken, dat hij ook doode- lijk van me wordt. Dat is mij nog altijd gelukt met een man. Natuurlijk heb ik mij daar tot nog toe nooit voor behoeven in te spannen, behalve met Ralph, en die telt niet mee." en zij zette Guelda's afgod uit haar gedachten. „Als Iemand de kunst, om een man aan te trekken, verstaat, dan ben ik dat toch zeker wel. Je kunt niet vriendelijk genoeg voor een man zijn, totdat je hem ingepikt hebt; daarna moet je je echter laten gelden. Zoo is het nu eenmaal; maar of mij dat laatste ooit met den knappen jongen gelukken zal, weet ik niet. Ik moet echter beginnen met snoezig en na tuurlijk en vroolijk te zijn. Ik geloof niet, dat hij van het smachtende type houdt. Toch begon zij, zonder het zelf te willen, sentimenteel te doen, zoodra zij bij den jon gen in de schuit stapte. Hij zag er frisch en fleurig uit. Zijn oogen stonden even helder als altijd! (Het sterke gestel van de familie Rhos was volkomen be stand tegen late uren.) „Hoe is het mogelijk, dat jij heelemaal niet moe bent na vannacht? Ik ben te lui na al dat ronddraaien, om ook maar een. oogenblik de schuit voort te boomen." „Zal ik dan maar weggaan?" „Neen, zeker niet. Ik wil veel te graag even de rivier op. Ik verwacht straks een paar van die menschen, die ik gisteravond ontmoet heb, bij mij op thee, en ik wou graag wat van die waterlelies plukken, om in een groote drijf - kom te leggen. Ze zijn zoo vroeg van het jaar. Je weet precies, waar ze staan, is het niet? Zou je mij daar dus even naar toe willen bren gen?" „Het zal mij een groot genoegen zijn", zei Smith beleefd; hoewel hij ver van beleefd voelde en niet den minsten lust had, om dien middag iets voor haar te doen. Het was haar schuld, dat zijn Baas zoo woe dend op hem was. Van haar gewone plaatsje tusschen de kus sens van de schuit keek Lady Day angstig op naar de haar nu zoo bekende bewegingen van den jongen man, die druk bezig was met de schuit voort te boomen. „Heerlijk toch voor een man, om van niets moe te worden," zei ze om hem te vleien; „maar het is waar, jij hebt het grootste ge deelte van den tijd toegekeken of rustig zitten wachten, behalve die enkele oogenblikken op het gazon." „Ja, behalve die enkele minuten," herhaalde Smith. Hij leek wat knorrig, vond ze. Gehaast en zenuwachtig voegde Lady Day er aan toe: „Mijn neef Ralph had het gezien, dat ik met je gedanst heb." „Ja, dat weet ik." Verwoed liet hij zijn stok in het water glijden. „Wist je het al? Heeft hij er dan iets over „Geen woord; maar ik merkte dadelijk, dat hij het wist." „Maar als hij niets tegen je gezegd heeft, dan is het toch in orde. Dan verwijt hij het jou ook niet. Jij bent niet uit de gunst. Ik zei. dat ik met een van de jongens van onzen gastheer gedanst had, dien ze naar bed hadden ge stuurd, en die daarop het pak van den chauf feur had aangetrokken en weer stil beneden was gekomen. Hij wist echter, dat jij het was. Hij geeft mij de schuld er van. Het is de vrouw. „Heeft hij dan wel wat tegen u gezegd, Lady Day?" „Neen. tegen mij heeft hij ook geen woord die m ongenade is, Smith." „Hoe weet u het dan?" „Zal ik het je vertellen?" vroeg Laetitia. „Ik moest het misschien niet doen; maar wat kan het me ook schelen? Ik heb „a" gezegd, nu kan ik ook wel „b" zeggen. Gisteravond, even voor dat ik met jou gedanst heb, had mijn neef maar dit is in vertrouwen duidelijk laten blijken, dat hij van plan was, mij te vragen; een zeker zenuwachtig bravado, weet je, en verder erg stil en afgetrokken nu en dan. Als je ooit een meisje gevraagd hebt „Neen, dat heb ik niet," verzekerde Smith droogjes. „Zoo? Nu, dan geeft het ook niet, of ik nog vstsiej inwijd Ralphs 'ooutii&g. Qre koert

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 5