Heldenval. BEVERWIJK OPENBARE VERKOOPING. Donderdagmiddag werd in het Veilingsge bouw „Centrum" ten overstaan van notaris Mr. A. Moens in het openbaar verkocht: la. Een woon- en winkelhuis met schuurtje, erven en grond aan den Arendsweg no. 50. groot 1 A. 43 c.A. Eigendom van J. N. Langendijk. Hoogste bieder D. Teer, alhier voor f 3250. Bij afslag niet gemijnd. lb. Een woon- en winkelhuis met schuurtje, erven en grond aan den Arendsweg no. 52, groot 1 A. 33 c.A. Eig. J. N. Langendijk. Hoog ste bieder V. Braun alhier voor f 3200. Bij af slag niet gemijnd. lc. Een woonhuis met garage, schuurtje, erven en grond, aan den Arendsweg. no. 54, groot 1 A. 38 c.A. eig. J. N. Langendijk. Hoog ste bieder D. Teer, alhier voor f 3200. Bij af slag niet gemijnd. De combinatie der pereeelen la, lb en lc, staande op f 9650, werd bij afslag op f 1 ge mijnd door den heer D. Teer. alhier. Oobrengst f 9651. 2. Een pakhuis met erf aan den Cornelis Matersweg te Wijk aan Duin, groot 56 c.A. Hoogste bieder V. Ph. Braun voor f 1560. Bij afslag niet gemijnd. 3. Een villa met zomerhuis, schuur, erven en grond aan den Julianaweg no. 17 te Wijk aan Zee, groot 2 A, 6 c.A. Hoogste bieder de heer v. d. Hoeven te Wijk aan Duin met f 6500. Bij afslag niet gemijnd. 4. Een woonhuis met schuur, erven en grond aan den Julianaweg no. 36 te Wijk aan Zee groot 1 A. 48 c.A. Hoogste bieder P. Terrol met f 3500. Bij afslag op f 2 gemijnd door den heer W. Oldenburg te Wijk aan Duin. Opbrengst f 3502. Perc. 3 en 4 waren eigendom van den heer P. Terrol. 5a. Een perceel wei- en hooiland, genaamd „Ruitersmeet", gelegen nabij den Genieweg in den polder Assendelft, groot 1 H.A. 54 A. en 46 c.A. Opgehouden op f 1400. 5b. Een perceel wei- en hooiland, genaamd „Simon Jansen." groot 1 H.A. 36 A. 70 c.A. Op gehouden f 1600. Ook de combinatie werd niet gemijnd. De perc. 5a en 5b waren eigendom van den heer D. Dalmeyer te Den Haag. HET DUIZENDSTE RUND. Maandag is aan de Beverwijksehe Conser- venfabriek het duizendste rund geslacht en ingeblikt voor de Crisis Rundvee Centrale in de periode van 13 November tot 27 December. Het koebeest genoot voor zich de twijfelach. tige eer, om met een witten band versierd ter slachtbank te worden geleid. Intusschen blijkt uit dit respectabele aantal runderen, dat in die korte periode werd verwerkt, dat de Con- servenfabriek haar berijf voortreffelijk op- deze verwerking van vleesch in blik heeft weten aan te passen. B. R. C. „KENNEMERLAND". De B. R. C. „Kennemerland" heeft met veel succes deelgenomen aan de clubkampioen schappen van Noord-Holland op hometrainers welke te Zaandam werden verreden. Het jonge „Kennemerland" wist zich vijfde te plaatsen. De renner P. Braas wist den per soonlijken prijs te winnen. NIEUW PROGRAMMA IN HET KENNEMER - THEATER. In het Kennemer Theater draait van heden Vrijdagavond af als hoofdnummer de groote Amerikaansche Showfilm „Flying down to Rio' met Dolores del Rio, Gene Raymond, Gui- ger Rogers en Fred Astaire in de hoofdrollen. Aan den inhoud van deze eerste klas amu sementsfilm ontleenen wij het volgende: Do lores, de mooie dochter van een rijken hotel eigenaar uit Brazilië, die in Rio de Janeiro een nieuw hotel zal openen, brengt haar vacantie door in Noord-Amerika Zij woont met haar tante in een luxe hotel te Miami, waar ze een flirt begint met den platina-blonden leider van de band.. De leden van de band zien die toenadering met vrees aan, want zij weten: als hun amou reus aangelegde kapelmeester een aardige vrouw ziet, vergeet hij volkomen waar hij is en gedraagt zich of hij niet de betaalde mu sicus is, maar een betalende gast. Het resul taat is onveranderlijk, dat de heele band met een sneltreinvaart op de keien wordt gezet. Het noodlot werkt ook dezen keer met feil- looze zekerheid. Met een gevoel van berusting pakken zij hun instrumenten in. De band trekt naar Rio de Janeiro om te spelen bij de opening van het nieuwe hotel van Dolores' papa. Het blijkt, dat aan de opening van het hotel allerlei moeilijkheden in den weg wor den gelegd, o.a. wordt de muziekvergunning geweigerd. De jonge dirigent neemt het fan tastisch besluit de show van zijn band in de lucht te geven en de muziek van uit de lucht uit te zenden. Hij chartert een escadrille vliegtuigen en de show heeft plaats op de vleugels der vlies, machine, terwijl de gasten beneden zitten le kijken en te luisteren. De openings-plechtig- heid werd op deze fantastische wijze een volkomen succes en de hoteleigenaar is daardoor zoo verheugd, dat hij er niets op tegen heeft de schoonvader te worden van den bandleader. En zoo gebeurde het, dat een piloot boven de wolken het huwelijk vol trok tusschen Dolores en den leider van de band. De film telt eenige bijzondere muzikale nummers o.a. de Carioca. Het tweede hoofdnummer is de sportfilm „De Looper van den Marathon" met Brigitte Helm, Hans Brausewetter; Ursula Grabley en Paul Hartman in de hoofdrollen. KERSTVERGADERING VAN DE S.D.A.P. De Kerstvergadering, georganiseerd door den Plaatselijken Raad Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin van de S.D.A.P.. welke Donderdag avond in het Kennemer Theater werd ge houden, was zeer druk bezocht. De voorzitter, de heer Romunde vestigde er in zijn openingswoord de aandacht op. dat deze vergadering aanvankelijk in Augustus gehouden zou zijn ter herdenking van het 40-jarig bestaan der partij. Bijzondere om standigheden en verhindering van den spreker hebben er toe geleid, dat de vergadering tot Kerstmis moest worden uitgesteld. De „Stem des Volks" uit Wormerveer zong daarna op uitstekende wijze de Internationale Strijders van Olman, en Morgenrod van O. de Nobel. Vervolgens werd het woord verleend aan Dr. Henri Polak, die een rede hield over het onderwerp: „Veertig jaren en verder". Spr. herinnerde aan de eerste dagen van de oprichting der partij, toen 12 soc. dem. het initiatief namen een nieuwe soc.-dem. partij te stichten. Uitvoerig schetste dr. Polak de toestanden onder de arbeiders van 40 jaren ge- ieden. een toestand dien spr. beschreef als onmenschelijk en niet-menschwaardig. Lage loonen, onbeperkte arbeidsduur, slechte huis vesting waren de gewone verschijnselen. Po litieke rechten bezat de arbeider.niet en in openbare lichamen waren zij niet_ vertegen- worodigd, anders dan door een éénling, die geduld werd en niets kon uitrichten. Kunst, sport en natuur waren vreemde werelden, zei spr., waarin zij zelfs geen blik konden slaan. Dr. Polak sprak vervolgens over het streven van den vroegeren Soc. Dem. Bond en van den Socialisten Bond van Domela Nieuwenhuis. Nieuwenhuis wendde zich meer en meer tot het anarchisme en bewoog zich in de revo 'utionnaire beweging. Spr. en zijn toenmalige medestanders waren van meening, dat dit tot groote onheilen moest leiden. Men ging be grijpen, dat 'n lange strijd zou moeten worden gevoerd op politiek- en vakvereenigingsge- bied en keerde dus terug tot de oude soc.-dem. gedachte. Langzamerhand won men terrein, ook de arbeiders schaarden zich achter de beweging. Spr. overzag vervolgens den huidi- gen toestand in de arbeidersbeweging en stelde de tegenstellingen in het licht tusschen nu en 40 jaren geleden. Degenen, aldus spr., die van de „12 apostelen" nog in leven zijn, hebben het groote voorrecht te kunnen zeggen, dat zij niet voor niets hebben geleefd. Hun werk staat vast door de eeuwen heen. Zij hadden zich gedroomd, dat de hervormingen steeds ster ker zouden worden,dat de macht zoo zou stijgen, dat de teugels van het bewind in handen genomen hadden kunnen worden. Maar de crisis greep de wereld aan, veel moest worden prijsgegeven en niemand had kunnen voorzien, dat de macht van het opgekomen fascisme zoo groot zou zijn. Het .slot van de afgelegde veertig jaren is, riep spr. uit, dat men zich nu moet verweren tegen dit ver doemelijke verschijnsel. De toekomst is som ber en dreigend en stelt ongekende problemen, die moeten overwonnen worden op straffe van ondergang van de arbeidersklasse. In het tweede deel van zijn rede gaf spr. de middelen aan, die moeten worden toege- oast om dit te voorkomen. De rede van Dr. Polak werd vele malen door applaus onder broken. De „Stem des Volks" zong nog eenige liede ren, waarna de voorzitter de bijeenkomst sloot. BEVERWIJKSCHE DAMCLUB. De Beverwijksehe Damclub hield Donderdag .vond in café „Bellevue" onderlinge wedstrij den. De uitslagen waren: J. TolkW. Spanjaard 02 D KikkeS. D. Hoog vorst 20 I-I. TimmerS. Troost (afgebr.) C. Blokdijk—A. Pekel 0—2 'De nieuioe Egyptische regeering heeft 423 Sjeiks ontslagen. Courantenbericht) O. jonge lezeres, ik denk. Dat in de zoetste uwer droomen. Een Sjeik weieens met het geschenk Van hart en hand is voorgekomen, Gij zaagt hem, staande voor zijn tent, Waar hij zoo juist was uitgetreden, Zijn uiterlijk, u welbekend Met nooble trekken, fijnbesneden, Het fonkelende arendsoog. De vrees voor onderdaan en roover, De rug, die zich voor niemand boog, De mantel wit en wijd erover. Gij zaagt hem, rennen op zijn paard, Van 't volbloed ras der Arabieren. Gij zaagt hem. zwaaiend met zijn zwaard, Over den vijand zegevieren. Gij zaagt hem als een trotsche held, Levend in vorstelijke weelde. Gij hebt hem u zoo voorgesteld, Als Valentino hem eens speelde. Maar ach, in droeve werklijkheid, Worden in deze nuchtre dagen. De Sjeiks, zonder een schijn van strijd, En zonder heldendomontslagen. Droom dus niet meer van de woestijn, Met liefde in het licht van 't maantje, Zoolang ook hier nog vrijers zijn, Want Sjeik zijn is ook maar een baantje. P. GASUS. Gemeentebegrooting 1935. Een Rijksbijdrage om het tekort te dekken. Velsen te verzoeken 't aan „Ons Belang" ver strekte crediet van pl.m. f 10.000 renteloos te maken met verplichte aflossing van 10 pet. per jaar. Dit voorstel vond geen ondersteuning, na dat de voorzitter, die tevens bestuurslid van de Boerenleenbank is, als zijn meening te ken nen had gegeven, dat Eindhoven het hoofd kantoor van de Boerenleenbank, dit voor één lid. in casu Driehuis-Velsen, zeker niet zou toestaaij. VRIJDAG 28 DECEMBER 1934 HEEMSKERK SANTPOORT JAARVERGADERING Donderdagavond hield de R.K. Coöp. Tuin dersver. „Ons Belang" in café „Rozenstein" onder leiding van den heer Jac. P. Nijssen haar jaarvergadering, waarvoor slechts 50 pet. van de leden was opgekomen. De voorzitter zeide dat de voortdurende crisis het bestuur noopt meer dan ooit actief te zijn. vooral ten opzichte van het ge zond maken der financiën. Voor het eerstzal dit jaar geen H. Mis met gezamenlijk naderen ter H. Tafel worden ge houden, terwijl ook de middagvergadering ge volgd door gezellig bijeen zijn, niet op het pro gramma van dit jaar staat. Tenslotte deelde de voorzitter nog mede, dat de heer M. Uiten- daal, directeur-kassier, voor de eerste maal sinds de oprichting verhinderd was wegens ziekte aanwezig te zijn. Hierna werden de notulen, balans winst- en verliesrekening goedgekeurd en vastgesteld. De vorderingen bedragen pl.m. f 18000, de schulden f 11000. Bij de bestuursverkiezing werd de voor zitter met algemeene stemmen als zoodanig herkozen. Eveneens werden de bestuursleden Joh. Nijssen en C. Rutte, alsmede het lid van den Raad van Bestuur, de heer G. Maas, her kozen. Na uitvoerige bespreking werd besloten op de agenda van de eerstvolgende vergadering een voorstel te plaatsen, waarvan de inhoud zou zijn de contributie te verhoogen van f 2 tot f 13 per lid per jaar, te betalen in wekelijksche termijn van f 0,25. De van het vorige jaar overgehouden balen spinazie werden staande de vergadering aan de leden verkocht voor f 5 per 50 K.G. Door den heer' F. P. Heeremans werd voor gesteld aan de Boerenleenbank te Driehuis- RAADSVERGADERING. De Raad dezer gemèente komt in openbare vergadering bijeen op Zaterdag 29 December 1934 des voormiddags ten 10 ure, ter behan deling van de navolgende agenda: 1 Vaststelling notulen. 2. Ingekomen stukken en mededeelingen. 3. Voorstel tot het aangaan van een gemeen schappelijke regeling met de gemeenten Vel sen, Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin, be treffende het 'ontwerpen en vaststellen van een streekplan. 4. Voorstel vaststelling gemeentebegrooting. begrooting G.E.B.. Woningbedrijf en Alge meen Armbestuur, dienst 1935. R.K, V. V. ,.A. D. O." Het programma voor Zondag 30 December luidt: Santpoort 2A. D. O. 1 2 uur A. D. O. 2—V. V. Z. 2 2 uur A. D. O. 3Oranje Wit 2 12 uur Nieuwjaarsdag A. D. O. a—V. V. Z. a 12,30 uur JAARVERGADERING R.K. KIES- VEREENIGING. Donderdagavond hield bovengenoemde ver- eeniging haar jaarvergadering in het K. S. A. gebouw. Na de opening door den voorzitter, den heer C. van Duivenvoorde, werd medege deeld, dat de voorzitter is gekozen als feestuurs lid in den Statenkieskring Zaandam. Voorts wordt medegedeeld dat vóór 24 Januari nog een ledenvergadering wordt gehouden. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de boeken sluiten met een bedrag van f 286,49. Daarna gaf de voorzitter het woord aan den spreker van den avond, den heer Jac. Groen die na afloop van zijn rede eenige vragen be antwoordde, waarna de vergadering werd ge sloten. Aan de gemeentebegi-ooting 1935. welke een dezer dagen in den raad wordt behandeld, ontleenen wij o.m. het volgende: Evenals in 1934 kan ook de begrooting voor 1935 niet sluitend gemaakt worden zonder een bijdrage van het Rijk. Werd voor 1934 een bedrag van ruim 1' 34.000 buiten de begrooting gesteld, voor 1935 bestaat eveneens een tekort en wel van pl.m. f 38.000. Dat 1935 nog ongun stiger is dan 1934 vindt zijn oorzaak in het feit. dat voor 1934 nog een bedrag van f 12.000 beschikbaar was van de reserve van het G. E. B., terwijl 1934 slechts belast was met f 6.26.71 wegens nadeelige saldi van vorige dienstjaren tegen f 8858,15 in 1935. Voorts zal de uitkeering per inwoner inge volge de gewijzigde l'inancieele verhoudings wet ovc-r een periode van 10 jaren geleidelijk terugloopen van f 11.0388 tot f 8.4594 per in woner Hierdoor is de uitkeering aan deze gemeente voor 1935, welke f 49.629.47 bedraagt, ruim 1150 lager. Vanwege de instelling van het Werkloosheidsubsidiefonds. waardoor de gemeente een gedeelte harer belastingop brengsten moet missen, derft de gemeente over 1935 een bedrag van ongeveer f 10.500 aan belastingen. Tezamen derhalve f 11.650. Hiertegenover staat evenwel een hooger subsidie-percentage in de kosten van steun- veileeninr en werkverschaffing aan werkloo- zen. Bedraagt dit- percentage voor 1934 pl.m. 43 pet., voor 1935 zal dit het maximum of wel 99 pet. bedragen. In 1934 derhalve naar een steu ngedrag van f 3COOO dat voor subsidie in aanmerking komt ruim f 12.500. voor 1935 echter f 29.700. Een voordeelig verschil dus van ruim f 17.000. Aan loonen voor werkver schaffing is in 1935 f 10.220 geraamd, waarin een bijdrage van het Rijk verwacht wordt van ruim f 10.000. I De overige kosten van steunverleening en armenzorg, uitsluitend ten laste der gemeen te komende, worden geraamd op ongeveer f 30.000. Openbare veiligheid, w.o. politie, brandweer en straatverlichting, kost de gemeente pl.m f 7C00, volksgezondheid f 180Ó en Openbare Werken f 16000, waarvan ruim f 11.000 aan renten en aflosisngen van geldleeningen. Het Lager Onderwijs belast de gemeente met een bedrag van f 38.000, terwijl het ove rige onderwijs f 600 vordert. Handel en Nijverheid, w.o. de subsidie aan werkloozenkassen vox-dert een bedrag van f 5150 De opbrengst der belastingen, zonder de bo vengenoemde f 10.500 voor het Werkloosheid- ubsidiefonds. wordt geraamd op pl.m. f 37000 tegen f 46.0C0 in 1934. Het G.E.B. levert de gemeente een voordeel op van ongeveer f 1000, doch het Woningbe drijf daarentegen kost de gemeente f 3675. De kasgeldvoorzieningen, welker sommen op den kapitaalsdienst voorkomen, vorderen een uitgaaf van f 2700 tegenover een ontvangst van f 250. De totaal-cijfers der begrooting zijn: Ge wone dienst, in ontvangst en uitgaaf f 262.243.IS: ka pi taaldienst respectievelijk f 124.555.90 en f 120.000, een batig saldo der halve van f 4.555.90. De leeningschuld der gemeente bedraagt per 1 Januari 1935 f 233821,38 voor gewone leeningen en f 230.543,31 voor annuiteitslee- ningen, gemiddeld dus per inwoner f 103. SUBSIDIES 1935. In de begrooting 1935 stellen B. en W. den Raad voor de navolgende subsidies te verlee- nen, t.w aan de Wijk aan Zeeër Reddings brigade f 25: de Burgerwacht en Vrijwillige Landstorm elk f 50; Wit-Gele Kruis, afd. T.B.C. bestrijding, f 1000; Wit-Gele Kruis (Ger. Ma- jella) f 350, Witte Kruis f 70, Kraamverzor- ging f 70; Bijzonder Vervolgonderwijs f 200; R.K. Bewaarschool f 150. Japan gooit het over een anderen boeg. Het wil een concessie doen. Mits Indic controle op katoenen textiei- waren erkent. De federatie van Japansche katoenspinners heeft, naar Reuter uit Tokio meldt, besloten met ingang van 1 Januari den uitvoer van ongebleekte katoenen stukgoederen stop te, zetten, mits Nederlandsch-Indië een door Ja pan verlangde concessie doet. Voorwaarde is namelijk, dat de Neder- landsch-Indische autoriteiten de controle erkennen, welke door den bond van Japansche exporteurs van katoenen textielwaren wordt uitgeoefend op den uitvoer van deze waren. 4 PCT. CONVERS1ELEENING 1935 GEMEENTE 's GRAVENHAGE. Naar wij van emittenten vernemen, is de 4 pet. Conversieleening 1935 Gemeente 's Gra- venhage geheel geplaatst. De vrije inschrij vingen worden ten volle toegewezen. Winter in Noorwegen, een sprookje gelijk. LANGS DE STRAAT. VELSEN Het einde van een ouden reus. Hoe lang zou hij daaf wel gestaan hebben? Honderd jaar zegt de een. Honderdvijftig jaar zegt de ander. Misschien is hij wel twee honderd jaar zegt weer iemand. Niemand weet het precies. Schatten is niet gemakkelijk. Was het nog een huis of een an der bouwwerk met een „eersten steen" zoo onder in een der muren gemetseld, een soort van geboorte-acte, dan kon je den ouderdom precies bepalen. Maar een boom heeft niets, dat lijkt op een geboorte-acte. Oer-oud is ie in elk geval, die dikke iep te gen het huis van Duineveld. Het was de trots van Velsen. Als er in het dorpje een V. V. V. had bestaan met een „Gids voor Velsen en Omstreken" dan zou vast en zeker op de voor pagina een plaatje van de oeroude Engel- munduskerk en op de achterzijde een afbeel ding van den dikken boom in de Meervlïet- straat hebben gestaan. Hoeveel stormen zijn al niet door zijn eer- biedwaardigen kruin gegaan. Hoeveel keer zou niet het zoele lentewindje zijn gekomen om de bladerknoppen te helpen toen ze zich op maakten om de schutblaadjes af te werpen? Wat heeft zoo'n boom al niet meegemaakt in al die jaren van zijn bestaan. Stel u eens den tijd voor, toen de tuinman of het zoontje of het dochtertje van den landheer, of mis schien wel de landheer zelf hem neerzette in de ruige aarde! Spoorwegen waren er niet, de tram was er niet, er waren geen auto's en geen rijwielen en natuurlijk ook geen rijwiel plaatjes. De Meervlietstraat was zeer zeker nog niet veel meer dan een mulle zandweg, met hier en daar een huisje. En langs zijn toen nog mageren stam snorden geen zware autobus sen. Hoogsten kwam een of twee keer per dag een postkoets voorbij en werden de vogels in de takken opgeschrikt door het getoeter van den postiljon op zijn posthoorn, wat trou wens veel melodieuzer klonk dan het angst aanjagende geluld van een claxon. Geslachten kwamen en gingen. Maar de dikke iep bij Duineveld (die woonde er toen nog niet) bleef groeien, werd hoe langer hoe hooger, hoe langer hoe dikker. Maar ook hoe langer hoe ouder. En ten slotte kwamen de kwalen des ouderdoms. De boom werd bouw vallig, gevaarlijk voor het verkeer (dit is hij trouwens al lang), gevaarlijk voor de voorbij gangers. Want er kwam wel eens een takje van een 50 Kilo of zoo naar beneden. En als dat eens op iemands hoofd terecht kwam Daarom moet de boom nu verdwijnen. Daar om is er een man met een zaag in geklommen, die al vast de takken afzaagde. En als hij wat minder topzwaar is, als het niets meer is dan een naakte, grillige stam, komen mannen met een trekzaag of een zware bijl. En die zagen of hakken onder in den verweerden stam, die zoovele stormen trotseerde. De oude boom zal kraken en zuch ten en zal neerploffen op de straat langs de oude schuur die hij jarenlang beschermde te gen de voorbijrijdende autobussen. Er zullen menschen zijn, oude Velsenaren, die weeklagen over het verlies. Het was immers de dikste boom van de omgeving, misschien wel van heel Kennemerland. Ze hebben hem van kinds-af gekend, toen hij ook al dik was. Zoolang ze hem kenden was het een curiosi teit, een attractie. „Een stam meneer, zoo dik dat je hem met geen vijf man kan omspan nen". Dit konden ze gerust vertellen, want de boom stond zoo stijf tegen het huis en de schutting, dat er niemand achter kon staan om den kring van omspanners vol te maken. Die oude Velsenaren zijn oolijkerds, weet u. De jongere menschen vinden, dat het hce- lemaal niet jammer is, dat de boom wordt om gehakt. Hij stond immers toch maar in den weg. Gelukkig, dat ie weggaat, zeggen ze. Nu kunnen we er veel gemakkelijker met onze auto's onze wagens voorbij. Maar de oude schuur zucht. Wat moet er nu van mij terecht komen nu de boom mij niet meer beschermt? Zoo gaat het altijd in het leven. Oude men schen willen zoo graag die oude dingen bewa ren; jonge menschen geven niets om zulke dingen. Wat de een mooi vindt-, vindt de an der leelijk, waaraan de een gehecht is, heeft voor den ander geen waarde.. Nog staat hij overeind, de dikke iep. Maar wie hem nog eens wil zien, moet zich haasten. S. B. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Rotterdam, 26 (n.m.) van New-York naar West-Indië HALCYON LIJN Stad Dordrecht, 25 van Vlaardingen te Bag- noli, voor Huelva. Stad Vlaardingen, 27 van Vlaardingen naar Narvik. Stad Zaltbommel, 27 van Vlaardingen naar Malta. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Holland 26 te Lorenzo Marques. Bloemfontein (thuisreis) p. 26 Las Palmas. Nijkerk (uitreis) 27 (n.m.) van Antwerpen. Klipfontein (uitreis) 26 van Mozambique. Jagersfontein 27 van Amsterdam te Ham burg. Streefkerk (thuisreis) 27 v. Dar-es-Salaam HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aagtekerk (thuisreis) 25 van Melbourne. Almkerk (thuisreis) pass. 26 Gibraltar. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Giekerk (thuisreis) 26 van Bimlipatam. i HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Helder (uitreis) 26 Dec. te Lagos. JAVA—NEW-YORK LIJN. Palembang, New-York naar Java pass. 26 '1 v.m.) Gibraltar. Djambi, Java naar New-York pass. 27 (5 v.m.) Perim. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Gaasterland (uitreis) 26 van Antwerpen p. 17 (v.m.) Vlissingen. Flandria (thuisreis) 25 van Rio de Janeiro. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Achilles. 26 Dec. van Cadix n. Genua. Baarn, Amsterdam n. Chili 25 te Cristobal. Bodegraven. Amsterdam n. Chili 26 (7 nam.' 6 mijl Zuid van St. Michaels. Boskoop 26 Dec. van Palta naar Manta. Ceres, 26 Dec. van Stamboul te Izmir. Colombia 26 Dec. v. Amsterdam te Barbados Euterpe, 25 Dec. van Amsterdam te Bor deaux. Ganymedes, Limni n. Amsterdam 26 (12 midd.) 130 mijl van Ouessant. Merope 27 (3 v.m.) van Amsterdam te Hamburg. Odysseus 26 (5 nm.) van Corcubion naar Amsterdam. Orpheus. 25 ec. van Kopenhagen te Stettin. Perseus, 25 Dec. van Danzig te Kopenhagen. Poseidon, 26 Dec. van Melilla naar Alicante. Rhea, Valencia naar Amsterdam pass. 26 Satumus, 26 Dec. van Genua te Napels. Simon Bolivar 25 van Barbados naar Am sterdam. Stella, Alexandrië naar Amsterdam 26 van Gibraltar. Trajanus, Faro naar Genua passeerde 26 Gibraltar. Ulysses, 26 Dec. v. Salonika naar Izmir. Venus. Piraeus naar Amsterdam 25 van Pto. Em.pedocle Van Rensselaer, Paramaribo n. Amsterdam 27 van Funchal. Vesta 27 van Gibraltar naar Cadix. Titus 27 van Jaffa te Haifa. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alpherat (uitr.) 26 te Montevideo. Alcyone (thuisr.) 24 van Montevideo. Alphacca 27 van B.-Ayres te Rotterdam. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Baloeran (thuisreis) 25 (11 v.m. van Mar seille. Kota Gede (thuisreis) p. 25 (8 n.m.) Perim. Kota Pinang (uitreis) p. 27 (8 v.m.) Dover Siantar (thuisreis) j. 27 (12 midd.) Pt. de Galle. Kota Baroe (uitreis) 27 (7 v.m.) van Port Said. Kota Tjandi 26 van Batavia te Soerabaja. Indrapoera 26 van Batavia naar Rotterdam STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Teiresias, Java n. Liverpool pass. 24 Gi braltar. Memnon, 25 van Kobe naar Rotterdam. Antenor, 26 van Dairen naar Rotterdam. Prometheus, Liverpool naar Java 26 van Suez. City of Oran, Rotterdam n. Japan 27 van Singapore. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Johan de Witt (uitreis) 26 Dec. van Suez. Marnix van St. Aldegonde (uitreis) 25 v. Singapore. Madoera (thuisreis) 26 December te Baloe ran. Marnix van St. Aldegonde, 27, v. Amster dam te Batavia. Salabangka, Batavian. Amsterdam 27 te Barcelona Ernstige aanklacht. Twee officieren van het Noorsche stoom schip Viking II hebben bij de bevoegde auto riteiten een aanklacht tegen den kapitein van dit stoomschip ingediend wegens een ernstig vergrijp tegen de zeemanswetten. De kapitein zou twee Arabieren, welke zich te Port Said op het schip hadden verborgen en later te voorschijn waren gekomen, mishandeld hebben en bovendien een bootsman order hebben ge geven deze menschen over boord te gooien. Aan die opdracht weigerde de man evenwel te voldoen. Er wordt nu door de politie te Bergen, waar het schip is ingeschreven, een onderzoek naar deze zaak ingesteld. Onder nieuwe vlag. Het naar Rusland verkochte stoomschip Procyon is van Amsterdam vertrokken onder de vlag van het nieuwe land van inschrijving en met den naam Novgorod. Het stoomschip vertrok in ballast naar Rotterdam om aldaar te laden. Gasaarde voor Beverwijk. De Nederlandsche motorboot Spes Salutis is van Londen naar Beverwijk gepasseerd met een lading gasaarde. Aan den grond gezeten. Het van Rosario naar Amsterdam bestem de Grieksche stoomschip Leonidas Z. Camba- nis heeft op de Platarivier aan den grond ge zeten doch is met eigen middelen vlot geko men, waarbij evenwel een anker met 26 vadem ketting is verloren gegaan. AANGEKOMEN 26 December: Calypso s.s. Midd. Zee Valverde s.s. Huelva 27 December: Rhein s.s. Hamburg VERTROKKEN. 26 December: Mode s.s. Stockholm.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 5