DE BILT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: Schip Amstelland Aleinous Aizkarai Mendi Alkmaar Aurora Ariadne Altona Arendskerk Barneveld Boskoop Bloemfontein Bureya Bennekom Batna verm, aankomst Laatste bericht Ceres (Ned.) Duivendrecht Delphoi Eridano Flandria (Ned.) Euterpe Ganymedes Grey County Galgewater Granheim Heidelberg Joh. v. Oldenbarneveldl Jagersfontein Kalypso Vergotti L. Z. Gambanis Laurent Meeus Leeghwater Main Margot (Eng.) MontfeVland Macuba Mirach Maaskerk Mulan Merope Ma d o er a Vancouver Batavia Buenos Aires Chili Middell. Zee West Indië Ned. Indië Japan Chili Chili Z. Afrika Leningrad Hamburg La Goulette (v. IJm.) Neumark Nicolas Pateras Nautaise Orestes Odysseus Perratis L. Cambamis. Poel au Laut Peisander Phrygia Polydorus Poelau Bras Perseus (Ned.) Randfontein Rhea (Ned.) Rhesus Serooskerk. Salabangka Stella (Ned.) St. Louis Segura Springfontein Streefkerk Saleier Sn ar Simon Bolivar Tabian Triton Vesta (Ned.) Venus Vecht Yenisei Zuiderkerk Bourgas Constantza Concepcion La Plata Buenos Aires Bordeaux Constantza Buenos Aires Buenos Aires rrangsund Ned. Indië Ned. Indie Batavia Hamburg- Buenos Aires Buenos Aires Constantza Buenos Aires Japan Buenos Aires Hamburg Curacao La Plata Hamburg Gefle Hamburg Batavia Ned. Indië Sfax Caen (v. IJm.) Constantza Oporto Beunos Aires Batavia Batavia Mexico Batavia Ned. Indië Danzig Zuid-Afrika Midd. Zee Ned. Indië Japan Ned. Indië Alexandrië Pto. Barrios Buenos Aires Zuid-Afrika Z. Afrika Hamburg Susa West Indië Ned. Indië Alexandrië Buenos Aires Midd. Zee Midd. Zee Gdynia. Leningrad Japan z7 Dec. 16 Jan. 31 Dec. 6 Jan. 28 Dec. 5 Febr. 25 Dec. .30 Dec. 30 Dec. heden 28 Dec. 7 Jan. 28 Dec. heden 10 Jan. 78 Dec. 4 Jan. 20 Jan. 4 Jan. 29 Dec. 31 Dec. 4 Jan. 12 Jan. heden 22 Dec. te Glasgow. 25 Dec. te Londen. 13 Dec. vertrokken. 19 Dec. van Valparaiso. 24 Dec. van Palermo. 15 Dec. van Puerto Barrios. 19 Dec. van Macassar. 25 Dec. te Yokohama 11 Dec. van Curacao. 26 Dec. van Paita. 26 Dec.' van Las Palmas. 25 Dec. vertrokken, in lading. pass. 26 Dec. te Gibraltar. 26 Dec. te Izmir. 23 Dec. te La Rochelle. in lading. in lading. 25 Dec. van Rio Janeiro, in lading. 23 Dec. van Gibraltar, in lading, in lading. 23 Dec. vertrokken. 21 Dec. van Colombo. 25 Dec. van Port Said. 21 Dec. van Gibraltar, in lading. 2 Dec. vertrokken. 18 Dec. te Las Pahnas. 23 Dec. van Gibraltar, in lading. vertrekt 29 Dec. van Mars e ill in lading, in lading, in lading, in lading, in lading. 17 Dec. vertrokken, in lading. 26 Dec. te Belawan. 24 Dec. van Pt. Said. 23 Dec. van Gibraltar. 27 Dec. vertrokken. 23 Dec. van Cavalla. 26 Dec. van Corcubion. 2 Dec. van San Pedro. 25 Dec. van Napels. 25 Dec. van Port Said. Dec. van Colon. 22 Dec. van Batavia. 24 Dec. van Sabang. 25 Dec. te Kopenhagen. 23 Dec. van Las Palmas. pass. 26 Dec. Ouessant. 22 Dec. te Belawan. 24 Dec. te Rotterdam. 20 Dec. van Pt. Said. 26 Dec. van Gibraltar. 19 Dec. van Barbados, in lading. 24 Dec. van Pt. Sudan. 27 Dec. van Dar es Salaam, in lading. pass. 26'Dec. Gibraltar. 25 Dec. van Barbados. 21 Dec. te La Coruna. 23 Dec. te Burriana. 24 Dec. vertrokken. 26 Dec. van Malaga. 25 Dec. van Puerto Empedoe! 24 Dec. vertrokken. 21 Dec. vertrokken. 24 Dec. van Singapore. IJMUIDEN BEROEP AFGEWEZEN. De schipper van den te Hull thuisbehoo- renden stoomtrawler Beachflower, die door de Noorsche haven was opgebracht wegens het visschen in Noorsche territoriale wateren, was door de jury van het Tinmarkensohe Hof van Justitie schuldig verklaard. Hij werd ver oordeeld tot 5000 kronen boete en 200 kronen kosten, terwijl zijn eisch tot schadevergoeding ten bedrage van 2300 kronen was ontzegd. De Hooge Raad van Noorwegen, waar de schipper appèl had aangeteekend, heeft het beroep afgewezen en het vonnis bevestigd. DE POST OP NIEUWJAARSDAG. De directeur van het Post- en Telegraaf kantoor alhier maakt bekend dat op den Nieuwjaarsdag het Hoofdpostkantoor en het hulpkantoor te Velsen zullen zijn geopend als op Zondag. Het hulppostkantoor te IJmuiden- Oost, als mede de post-agentschappen IJmui- den-Kennemerlaan, IJmuiden-Zeeweg, en Driehuis gem. Velsen, zullen dien dag gesloten zijn. Er wordt op Nieuwjaarsdag één briefpost bestelling uitgevoerd, in verband waarmede dan geen gelegenheid bestaat tot het afhalen van stukken. Deze bestelling zal zoowel te IJmuiden als te Velsen circa 9 uur beginnen. BESOMMINGEN. Trawlers: Eendracht IJm. 117 250 manden f 1250. Julie Streiff IJm. 159 55 m. f 1260, Zwaluw IJm. 90 110 m. f 1120 Loggers: SCH. 402 f 690, SCH. HW. 114 f 280. f 650, KW. 147 f 586, BEVERWIJK milie marionettenspelers, probeert aan een ten doode opgeschreven bedrijf nieuw leven in te blazen, door geheel nieuwe ideeën in zijn marionettenrevue in te voeren. Om inspi ratie te krijgen bezoekt hij een zeer populaire revue en wordt hals over kop verliefd op „het meisje" de lieftallige ster, Lilian Harvey. Hij besluit, een marionet van haar te maken Haar manager echter, bang, zijn commissies te verliezen, weigert den jongeman, Tony (Gene Raymond) haar te ontmoeten. Tony laat zich echter niet afschepen, klimt door een dakraam om toch een teekening van haar te maken en imponeert haar zoodoende zeer door zijn vernuftig optreden. Wanneer de manager hem ziet, gooit hij hem eruit en bang, dat de liefde hem zijn grootste attractie zal afhandig maken, vraagt hijzelf Suzanne (Lilian Harvey) ten huwelijk. Na een twist met Tony neemt zij die aanbod aan. Als hij haar dit onbesuisde engagement verwijt, vlak voordat zij moet spelen, is zij zoo overstuur, dat zij van het gespannen koord valt en haar been breekt. Het ongeluk dreigt haar carrière als danseres te verwoesten, haar manager laat haar in den steek, doch Tony brengt haar een dokter die haar geneest. Gedurende haar gedwongen rust groeit haar liefde voor Tony en tegelijkertijd begint zij zich meer en meer te interesseeren voor het marionettenspel. Met een voorstelling, opgebouwd om de ma rionettenfiguur van Suzanne, oogst het ma rionettentheater overweldigende successen. Het applaus voor haar beeltenis, doet bij Su zanne het verlangen ontwaken, die huldiging zelf weer in ontvangst te nemen. Het slot is, dat er althans één paar heel erg gelukkig wordt. meldt: Hoogste Reval. Laagste barometerstand 738.3 m.M. te barometerstand 776.5 m.M. te en voorspelt: Meest matigen Zuidoostelijken tot Zuidelij ken wind. Half tot zwaar bewolkt. Later weer toenemende bewolking. Aanvankelijk weinig- of geen regen. Later weer kans op regen. Wei nig verandering in temperatuur. Barometer Hedenmorgen 9 uur 759 F. Neiging: Stilstand. Thermometer Hoogste gisteren 47 F. Laagste heden nacht 45 F. Hoogste heden 46 F. OPGAAF MAGAZIJN 'T BRILLEN HUIS Kanaalstraat 83, Tel. 5460. IJmuiden HOOG WATER TE IJMUIDEN. Zaterdag v.m. 8.23 uur; n.m. 8.48 uur. Zondag v.m. 9.16 uur; n.m. 9.49 uur. Maandag vm. 10.20 uur; n.m. 10.59 uur. Ds. Van Duyl veroordeeld. Hedenmorgen deed de Alkmaarsche recht bank uitspraak in de zaak tegen den N.S.B.- propagandist Ds. G. van Duijl die op 18 dezer terecht stond wegens het zich in beleedigenden vorm uitlaten tegen het openbaar gezag. De officier eischte tegen hem een maand hechte nis. De rechtbank veroordeelde hem tot 100 boete o/ 25 dagen hechtenis. Zij oordeelde de door Ds. van Duijl gebruikte kwalificatie onteerend voor de regeering. Zij meende echter dat verdachte zich heeft laten leiden door zijn verontwaardiging over het feit dat N.S.B.-ers uit het ambtenarenkorps worden geweerd. Zij achtte geen termen aan wezig om verdachte reeds thans gevangenis straf op te leggen. au.i het woord.... Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken geplaatst oj niet teruggegeven. Nogmaals het ijs. Wijzigt Hitier zijn oordeel tegenover Frankrijk? ST. AJiNA-VEKEENIGING. Donderdagmiddag werd in he K.S.A.-ge bouw een kinderfeest gehouden voor de leden van de St. Anna.Vereeniging, onderaf deeling van de Maria-Vereeniging, de R.K. organi satie voor drankbestrijding. De kinderen, die in grooten getale waren opgekomen, werden op aangename wijze bezig gehouden door een goochelaar, die de jeugd met wonderlijke toeren in de grootste verbazing bracht. Een poppenkas tvertoon.ing gaf tot zeer groote vroolijkheid aanleiding. De kinderen werden voorts royaal getrakteerd en ontvingen allen een aardig cadeautje. RIJWIELDIEFSTAL. Bij de politie werd aangifte gedaan, dat een fiets was gestolen van iemand die zijn rijwiel onbeheerd voor een winkel in de Bree- straat had laten staan. De politie onderzoekt de zaak Standpunt van ,,Mein Kampfzou thans niet meer gelden. PARIJS, 27 December (Reuter). De cor espondent van Le Journal te Berlijn schrijft, dat Hitier voornemens is na de stemming in het Saargebied voor de microfoon een rede te houden, welke de ontwapeningsbesprekingen zullen inleiden. Hitier zal hierbij verklaren, dat het oordeel over Frankrijk, zooals dat is uit eengezet in „Mein Kampf" niet meer gehand haafd behoeft të worden. VELSEN „IK BEN SUZANNE". Dit is, zooals iedereen wel begrepen zal hebben, de titel van de hoofdfilm van het nieuwe programma van „De Pont". Het is een Lilian Harvey-film en de inhoud is als volgt: VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Zaterdagmarkt: Gloria IJm. 37, vangst: 110 manden schelvisch, 200 m. braadschelvisch, 180 m. gul koolvisch, leng, 40 m. wijting, 100 m. makreel, 10 m. hake. 50 m. radio, 30 m. varia. Totaal 730 manden. 3IARKTPRIJZEN VAN VRIJDAG 28 DEC. Tarbot per kilo f 1f 0.80 Griet per 50 kilo f 23—f 9 Tongen per kilo f 1.35f 0.85 Groote schol per 50 kilo f 13f 12.50 Middelschol per 50 kilo f 15f 13 Zetschol per 50 kilo f 17.50f 15 Kleine schol per 50 kilo f 16f 6.50 Kleine poon per 50 kilo f 4.40f 3.90 Middelschelvisch per 50 kilo f 21 Kleine middelschelvisch per 50 kilo f 15f 11 Kleine schelvisch per 50 kilo f 10—f 4.60 Kabeljauw per 125 kilo f 33f 16 Groote gullen per 50 kilo f 4.90f 2.60 Wijting per 5 Okilo f 3f 1.70 Heilbot per kilo f 1 Leng per stuk f 0.95 Versche haring per kist f 2.80—f 1.25 Lilian Harvey en Gene Raymond. De film behandelt den liefdesroman tus- sohen een jongeman en een meisje. De jonge man, de laatste telg uit een uitstervende fa- VOETBALo AMSTERDAM—ROTTERDAM. Geen oplossing van het conflict. Te Amsterdam heeft een bespreking plaats gehad tusschen het A. V. B.-bestuur aan den eenen kant en de vereeniging Ajax aan den anderen kant, naar aanleiding van het con flict, dat ontstaan was in zake den op Nieuw jaarsdag te spelen wedstrijd Amsterdam.Rot terdam. Ondanks alle argumenten, volhard den de Ajax-spelers in hun standpunt (aldus lezen we in de Tel.) en daar ook het A.V.B. bestuur zijn standpunt niet wijzigde, zal op Nieuwjaarsdag de wedstrijd tegen Rotterdam in het Olympisch Stadion gespeeld worden door een Amsterdamsch elftal, waarin Ajax niet zal zijn vertegenwoordigd. STORMVOGELS—V. S. V. Stormvogels probeert de volgende gewijzig de opstelling: Hollenberg, Haak Sr., Haak Jr., Tol, Fijen, v. d. Velde, Van Pel Jr., Van der Steen Sr., Ketting Beneker, Van der Steen Jr. SCHOTEN—HILLINEN. A.s. Zondagmiddag speelt Schoten op haar terrein aan den Vergier de weg tegen Hillinen. Het Scho ten-elf tal is als volgt: Geurtz, Schotman, Steenbergen, Rootlieb, v. Roon, v. Putten, Maas, Cop, Kedde, Heijerman, Hetem. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 27 December. Ondertrouwd 24 December: H. W. H. Ties- kens en B. Ornée. Getrouwd 24 December: A. Boekman en E. W, Wesselink. Bevallen 21 December: J. M. Schoutende Tello, z.; 20 December: W. MeijerVersterre, 22 December: A. M. MaasDieckmann, d.; E. H. Sanders—v. d. Veldt, z.; J. Captijn— van Roon, d.; J. E. HulsbergenStremming, 23 December: G. W. MetzRieck, z.; M. Wijnands—Smink, d.; E. E. Bosse—Gerritsen, J. de JongPoortstra, z.; 24 December: A. W. J. van Minnen—van Overbeek, z; R. EsserLÖhl, d. Overleden 22 December: M. Goeden—Rees, 84 j., Oranjeboomstraat; M. Portegies, 46 j., L. Boogaardstraat T. Soellaart—Haringhuij- zen, 66 j., Gasthuisvest; 23 December: S. W. Jurgens—v. d. Nolden, 82 j., Van 't Hoffstraat; G. de Boer, 88 j., Leidschevaart; C. C. Düs- mann, 70 j., Bloemhofstraat; 24 December: G. van Vlietde Blank, 64 j., v. d. Vinnestr.; G. Vonk, 55 j., Brouwersplein. Geachte redactie, Er is belangstelling voor wat men noemt den strijd om het ijs, wat natuurlijk in den grond niets anders is dan een strijd om de dubbeltjes. Was het eenige jaren geleden nog een poging van de ijsfabrikanten om de winst zoo gunstig mogelijk te maken, wij zijn thans in een periode waarin gepoogd wordt het ver lies zoo klein mogelijk te houden. Zoo is het althans met de IJmuider ijsfabrieken en nu geven wij onmiddellijk toe dat deze ijsfabrie ken het zullen moeten afleggen tegen een N.V. welke natuurijs verkoopt enkel en alleen om het algemeen belang te dienen. Het is in de wereld nu eenmaal zóó dat „wanneer de kok met de keukenmeid kijft, men weet waar de boter blijft". Wij gaan dus eerst eens met elkander de vraag oplossen; wie en wat is deze N.V. Na tuurijs Verkoop Bureau? Daarop geven de statuten van deze N.V., verschenen in de Staatscourant van Woensdag 28 Maart 1934, No. 61, ons het volgende antwoord: Oprichters zijn: Morton Svensson, Nicolaas Keller, en Julius Diekhout Jr. Het doel is: ten eerste: het drijven van han del in en de verwerving, verwerking, het transport en opslaan van natuurijs en andere producten en artikelen, zoowel voor eigen re kening als voor rekening van derden, alles bedoeld in den ruimsten zin des woords; ten tweede: het verrichten van alle hande- ingen, die het nastreven van het doel, voor zoover dit sub ten eerste van dit artikel be doeld wordt, kunnen bevorderen. Over het kapitaal lezen wij als volgt: Het kapitaal der vennootschap bedraagt f 20.000 verdeeld in 40 aandeelen, elk groot f 500 waar van bij het verlijden dezer akte zijn geplaatst en in contanten volgestort 17 aandeelen. In dit kapitaal is deelgenomen door den heer Morton Svensson, voornoemd, voor 5 aandeelen, door den heer Nicolaas Keiler, voor noemd, voor 10 aandeelen en door den heer Julius Diekhout Junior, voornoemd, voor aandeelen. Van het bestuur lezen wij in de statuten: De leden der directie worden benoemd dooi de algemeene vergadering van aandeelhou ders. In afwijking met het vorenstaande, wat de wijze van benoeming betreft, worden voor de eerste maal benoemd tot directeuren de hee- ren: 1. Morton Svensson, wonende te IJmui den; 2. H. Realfsen. wonende te Porsgrunn. echter eerst nadat hij aan de desbetreffende voorwaarden voldaan heeft van een overeen komst tusschen Omborgsnes Isforretning en de lastgevers van den comparant; 3. Julius Diekhout Junior; 4. Nicolaas Keiler; de beide laatsten wonende te Driehuis-Westerveld, ge meente Velsen. In afwijking met het vorenstaande, wat de wijze van benoeming betreft, wordt voor de eerste maal tot commissaris benoemd Jhr. Hendrik Pieter Coertzen de Koek, voornoemd. Hieruit blijkt dus volkomen het Nederland- sche karakter van deze Naamlooze Vennoot schap. Het natuurijs is geen valuta-artikel, zegt de directie. Welnu, wanneer de Noorsche Kroon, evenals eenige jaren geleden, pog 66 ct was en niet 36 ct.. zooals op dit oogenblik, dan zou de heer Keiler het ijs niet voor f 4 kunnen le veren, zooals hij zegt thans te kunnen doen, maar dan zouden deze f 4 reeds f 8 zijn ge worden en dit vermeerderd met de lasten in Holland, kwamen wij dan op een prijs van f 13. Alle andere artikelen zouden onder deze omstandigheden hier in Nederland gecontin- genteerd worden. Maar, nietwaar, Nederland is een asyl voor buitenlanders en wij hebben toch slechts 400.000 werkloozen in Nederland en wij dienen het algemeen belang. Over de loonen in het ijsbedrijf te Noor wegen en over de gages op de ijsbooten ko men wij nog nader terug. De directie van het Natuurijs Verkoop Bu reau is niet heel tevreden over de door ons genoemde ijs-iprijzen. Welnu, zij heeft gelijk, want deze cijfers golden op 6 October 1931 en werden door ons verstrekt aan de Commissie tot onderzoek van toestanden in het Staats- visschershavenbedrijf. Uit een tegelijkertijd in gesteld accountants-onderzoek bleek, dat van November 1923 tot December 1930 de gemid delde opbrengst van het ijs, vervaardigd en verkocht te IJmuiden, bedroeg f 11.718817983 per ton. Het accountantsrapport, hierop be trekking hebbende, ligt voor belangstellenden ter inzage. Na dien tijd echter is ook te IJmuiden het ijs aanmerkelijk in prijs gedaald, voor en na de komst van het natuurijs. De gemiddelde prijs over 1933 en 1934 is plm. f 9.40 geweest. Blijft dan over de vraag: Is het ijs te IJmui den slecht? Deze vraag willen wij liever zelf niet beantwoorden, maar laten dit gaarne over aan één van de oudste IJmuider visch- handelaren, welke ons woordelijk schrijft: „Thans echter ter zake. Mijn bedoeling was u op nog treuriger ijstoestanden te wijzen, 't Is reeds zoo bar, dat een firma, die zich voor eenige weken hier vestigde, door de ge weldige concurrentie of wel visehoorlog, het oude dus vuile gebruikte ijs bij de trawlers aan den kant haalt. Dus: extra bevordering dei- werkloosheid, inzonderheid is dit door vele handelaren bij de IJslander, die Vrijdag jl. binnen was, opgemerkt. Echter dien ik op te merken en dit is algemeen bekend, dat ook reeds vele jaren alhier gevestigde binnenland- sche handelaren deze gewoonte aangenomen hebben. Hieruit blijkt eenigszins hoe ver schrikkelijk de concurrentie thans woedt; thans dus geen strijd om kunst- of natuurijs of ijs van 65 of 50 ct, maar als 't zoo door gaat binnenkort een dagelijks gevecht om oud ijs voor niets. Daarna nog een strijd of pole miek te voeren over de kwaliteit van kunst- of natuurijs zou belachelijk aandoen". De desbetreffende brief ligt ter inzage voor, VRIJDAG 28 DECEMBER 1934 de directie van het Staatsvisschershaven.be- drijf en voor de ambtenaren van de Volksge zondheid en de Warenwet. Men ziet dus hier ook alweer, het gaar niet eens meer om de dubbeltje, het gaat om de centen. Wij willen met de directie van de N.V. Na tuurijs Verkoop Bureau niet twisten over het aantal arbeiders dat in den loop der laatste jaren uitgeschakeld is uit de ijsproductie hier ter plaatse, vastgelegd zij alleen dtt drie ijs- fabriekenn volkomen stilstaan en dat de nog werkenden voor een groot deel van hun capa citeit stilstaan. Direct of indirect zijn hiervan slachtoffer meer dan 100 kostwinners, al is dit natuurlijk niet geheel tengevolge van de natuurijs-import. Rest ons nog belanghebbenden in te lichten over het bij ons ingekomen aanbod, dat wij uit Oslo ontvingen, en dat voor belanghebben den bij ons ter inzage ligt en waaruit wij het volgende aanhalen: Dear Sir, We hereby take the liberty to put the fol lowing matter before you. As it concerns the Natuurijs Verkoop-Bureau we expert it to be of as great org reater interest to you as to us. We are not very pleased with the success of the N.V.B. mannaged by a norwegian Ice- combination. We also understand that the NV.B. has allready deprived you of much of vour former ice business and think that you would bi.i interested if you could get rid of its competition. We learn that the ice combina tion is going to extend their business and enlarge their stocks in IJmuiden as well as in Norway. We expemt that it will be impossible for you to prevent the competition in IJmui den. However owing to an accasional inside in formation an opportunity now has arisen enabling us to get a feet inside the Ice-Com bination delivering te IJmuiden. If skillfully worked we could force them to withdraw from IJmuiden. To arrange this we shall need some money and we therefore do ask you if you be wil ling to cooperate with us and to pay for it. If you will cooperate we think that we could stop the icedelivery. Will you kindly consider this and let us know if you are interested and also the maximal amount you will be willing ty v>v for gaining this result. Of course you will have to hadle this letter as strictly private and confidential. Awaiting your earliest reply wo are, faithully Yours, Wij hebbe nop dit aanbod het volgende ge antwoord Dear Sirs, We beg to acknowledge receipt of yours of the 12th inst re „Natuurijs Verkoop Bureau", for which we thank you. In reply we beg to inform you, that your, method of making hetd against the competi tion does not seem to us fully fair and we make ourselves free to draw your attention to the fact, that this manner is not our man- neer of doing business. We always try to brave a competititor through the delivery of high grade quality aginst moderate prices and with this method we have always reached the best results and moreover we think this more patrioticly.. Wij laten thans gaarne aan belanghebben den over te beoordeelen welke belangen hier gediend werden en sluiten hiermede onzer zijds het debat. K. H. TUSENIUS. Directeur N..V. Vereenigdé Ijsfabrieken IJmuiden. Tot zoover de heer Tusenius. Wij laten hieronder de vertaling van boven staande brieven volgen: Wij nemen hierbij de vrijheid, het volgen de onder uw aandacht te brengen. Daar het betreft het Natuurijs Verkoop-bureau, mee- nen wij dat het voor u van nog grooter be lang zal zijn dan voor ons. Wij zijn niet zeer ingenomen met het suc ces van het N.V.B.beheerd door een Noor sche ijs-combinatie. Wij weten ook, dat het N.V.B. u reeds beroofd heeft van velen van uw vroegere afnemers en gelooven, dat het u aangenaam zou zijn, wanneer u van dezen concurrent bevrijd werd. Wij vernemen, dat de ijscombinatie haar zaken gaat uitbreiden en haar voorraden, zoowel in IJmuiden als in Noorwegen, gaat vergrooten en wij gelooven, dat het voor u onmogelijk zal zijn, deze con currentie in IJmuiden te verhinderen. Dank zij een toevallige mededeeling aan ons van een „insider'" echter, zijn wij in de gelegenheid gekomen wanneer wij handig te werk gaan de ijscombinatie, die aan IJmuiden levert, te dwingen zich uit IJmuiden terug te trekken. Om dit te bereiken hebben wij geld noodig en wij vragen u daarom, of u niet ons zoudt willen samenwerken en er voor zoudt willen betalen. Als u met ons wilt samenwerken zou den wij de ijslevering kunnen doen ophouden. Wilt u hier eens over denken en ons bericht zenden of u op ons voorstel wilt ingaan en ook welk bedrag u er voor over hebt om het bedoelde resultaat te bereiken. Natuurlijk zult u dezen brief als strikt ver trouwelijk moeten beschouwen. Een spoedig antwoord tegemoet ziende, Hoogachtend, Het antwoord van den heer Tusenius luidde: Wij ontvingen uw brief van den 12en dezer inzake „Natuurijs Verkoop Bureau". Als antwoord deelen wij u mede, dat uw methode van verzet tegen concurrentie niet fair vinden en wij zijn zoo vrij. uw aandacht te vestigen op het feit, dat dit geen goede manier van zaken doen is. Wij trachten altijd, concurrentie te bestrijden door de levering van uitstekende qualiteit tegen matige prij zen en met deze methode hebben wij altijd de beste resultaten bereikt. Wij gelooven, boven dien, dat dit practischer is. AGENDA TE HAARLEM Heden: VRIJDAG 28 DECEMBER. Stadsschouwburg: Revue „Gaat dat zien". 8 uur. Gemeentelijk Concertgebouw: Buitenge woon concert H. O. V. (Weensche avond), 8.15 uur. Luxor Sound Theater: „Spion nummer 13". Doorloopende voorstelling van 7 uur af. Ma- tinpée 2.30 uur. Cinema Palace: „Een Meinacht in Weenen" Op het tooneel: de Nederlandsche filmster Suzi Klein. 2.30, 7 en 9.15 uur, Rembrandt Theater: Esther de Boer—Van Rijk in „Op hoop van zegen", Op het tooneel 6 Readyngs, acrob. Cyclisten. 2.30, 7 en 9.15 u. Velsen: Vergadering van den gemeente raad. 7 uur. ZATERDAG 29 DECEMBER Stadsschouwburg: Revue „Gaat dat zien". 8 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 6