HET NIEUWE AVONDBLAD Bekende plaatsgenooten 20e JAARGANG No. 48 ZATERDAG 29 DECEMBER '34 IJMUIDEP COURANT 1 ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1J20 plus 5 cents Incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Tel. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENT1EN: 1—5 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeeüagen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnél van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers Jtijn Ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: 1 2000.bij algeheele invaliditeit; 600.— bij overlijden; 400bij verlies van een hand, voet of oog; 250.bij verlies van een duim; 150bij verlies van een wijsvinger; 100.— bij breuk van boven- en/of onderarm; 100.— bij breuk van boven- en/ol onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.— bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.bij overlijden van den man alleen; 2000.bij over lijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400.— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.—, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polls ls niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe HjLV.-Bank td Schiedam. VELSEN RAADSVERGADERING Langdurig debat over het ontslag van een onderwijzeres. Muntgas wordt 1/2 ct. goedkooper. Veel kleingoed afgehandeld. Vrijdagavond vergaderde de Raad deze|r gemeente ter behandeling van een agenda, waarvan de kwestie der verlaging van den gasprijs wel als de clou beschouwd mag wor den. Als de voorzitter te 7 uur de vergadering opent, zijn alle leden aanwezig. Beroepschriften inzake Omzetbelastingwet. De Raad verleent B. ên W. machtiging, in voorkomende gevallen beroepschriften in te dienen tegen opgelegde aanslagen in de Om zetbelasting onder bepaling, dat van de inge diende beroepschriften en de daarop gevallen uitspraken aan den Raad madedeeling zal worden gedaan. De kindertoelage. In verband met het oordeel van den Pen sioenraad, dat de kindertoelage behoort tot de aan de betrekking vast verbonden inkom sten in den zin van art. 31 le lid der Pensioen wet 1922 en derhalve deel behoort uit te ma ken van de grondslagen van die ambtenaren, die in het genot van deze toelage zijn, aange zien deze toelage volgens de betrokken sala risregeling niet uitdrukkelijk tijdelijk werd toegekend stellen B. en W. voor, de betrekke lijke verordeningen zoodanig te wijzigen, dat daaruit het tijdelijk karakter dezer toelage uitdrukkelijk blijkt. Goedgekeurd. Afsluiting gedeelte Brederoodscheweg. B. en W. stellen voor, een gedeelte van den Brederoodscheweg te Santpoort aan het ver keer te onttrekken. Aldus wordt besloten. Wijziging straatnaam. Het voorstel tot wijziging van den naam Brederoodscheweg in Aarnout-Brederodelaan wordt door B. en W. teruggenomen. Aangenomen worden de voorstellen tot vast stellen van het bedrag der vergoeding per leerling, uit te betalen aan de besturen der bijzondere lagere scholen over het jaar 1932 en tot aanleg van een gedeelte van de Zout- manstraat te IJmuiden. Verleenen van ver gunning tot het aanleggen van wegen te Santpoort. De heer Sluiters (C. H.) heeft bezwaar tegen deze vergunning, omdat er geen be hoorlijke uitweg komt. Verder heeft de heer Sluiters in het algemeen een bezwaar tegen het bouwen dezer woningen, omdat er maar werkloozen naar de gemeente worden gelokt Hij vindt het een groote schande, dat B. en W. maar vergunningen verleenen tot het bouwen waar er zooveel woningen elders leeg staan. Ook is er geen behoorlijke rioleering en ook daarmee loopt de gemeente vast. De heer van Heyst (N. P.) zegt, dat de Commissie van Openbare Werken het ge- wenscht achtte, dat de hoek bebouwd wordt, omdat het er zoo n rommel is. De heer Luikman (S. D. A .P.) meent dat de heer Sluiters zijn bezwaren naar voren had moeten brengen toen de grond verkocht werd. De heer Maas (R. K.) voelt ook het gevaar van het maar steeds bouwen van woningen met minimale breedte. Het te veel van het goede kan ook hier schaden, De heer Enzerink (Lib.) vindt het on juist, dat de tweede uitgang niet voor rekening- van den bouwer wordt gemaakt. De heer Vermeulen is het met den heer Luikman eens. Toen de grond verkocht werd., heeft men geweten dat er op gebouwd zou worden. Het terrein acht spreker geschikt voor dit type woningen. Er staan In de ge meente 600 woningen leeg, maar dit heeft nog steeds niet het gevolg gehad, dat de huren omlaag zijn gegaan. En dit zal toch moeten geschieden. De heer Dunnebier, wethouder zegt, dat B. en W. hebben geëischt één uitweg. Het bin nenterrein is hiermede van een noodzakelijken uitweg voorzien. Spreker meent, dat de toe stand ter plaatse door de bebouwing veel zal verbeteren. Het zou beter geweest zijn, dat de doorbraak er thans zou zijn gekomen, maar dat kost geld en voorloopig is deze oplossing de beste. Wat de kwestie der bebouwing betreft, meent ook de heer Dunnebier, dat dit bezwaar bij den grondverkoop naar voren had gebracht moeten worden. Men koopt geen grond om hem braak te laten liggen. Minimum woningen zijn het geenszins. Ze hebben een inhoud van ca. 300 M3. en de minister stelt voor verkrij ging van 2e hypotheek een minimum van 225 M3. Spreker acht deze oplossing in het belang van Santpoort. Hij geeft toe, dat de rioleering moeilijkheden oplevert, maar daar is thans niets aan te doen. Het voorstel wordt met de stem van den heer Sluiters tegen aangenomen. Ontslag aan een onderwijzeres. B. en W. stellen voor, wegens daling van het aantal leerlingen der school voor buitengewoon lager onderwijs, eervol ontslag te verleenen aan de onderwijzeres mevrouw A. C. Roelse Bedijs. De heer Mr. Dr. v. d. Flier (S.D.A.P.) is tegen het voorstel. Het voorstel heeft voor hem een onaangenamen bijsmaak. Hij herinnert aan de benoeming van mej. Vijlbrief aan de IJ(muider T(axi) O(nderneming) TELEFOON 4220 STAAT ALTIJD TER UWER BESCHIKKING (Adv. Ingez. Med.) bezinkingsklasse. Het hoofd van de school had voorgesteld, haar tijdelijk te benoemen, omdat wanneer het aantal leerlingen gedaald was, zoodat een leerkracht moest heengaan, mej. Vijlbrief weer kon worden ontslagen. Thans is het zoover en nu stellen B. en W. voor een on derwijzeres met volledige bevoegdheid te ont slaan en mej. Vijlbrief, die niet volkomen be voegd is, te handhaven. Men heeft mej. Vijl brief benoemd om haar in de gemeente te be houden en dit acht spreker niet juist. Het hoofd van de school heeft gezegd, dat het on derwijs het meest zou lijden als mevr. Roelse werd ontslagen. De heer v. d. Flier brengt nog vele bezwaren tegen het voorstel naar voren. Spreker is er van overtuigd, dat wanneer mej. Vijlbrief ontslagen zou worden, zij bereid zal zijn tegen het wachtgeld als volontair werk zaam te blijven, opdat zij, als het aantal leer lingen weer mocht stijgen, opnieuw zou kun nen worden genoemd. Het heeft spreker ge- troffetn, dat de betrokken onderwijzeres van het voorstel tot haar ontslag het eerst uit de krant moest vernemen. De heer ten Broeke (C.H.) wil niets te kort doen aan de toewijding van mevr. Roelse maar meent, dat de kinderen van de klas van mej. Vijlbrief de grootst mogelijke toewijding genieten. Spreker acht het gewenscht, die per soon, die het minst geschaad wordt en dat is mevr. Roelse, te ontslaan. De heer van Heyst (N.P.) tilt niet zoo zwaar om de bevoegdheden voor dit onderwijs, maar sprekers rechtsgevoel komt op tegen het voorstel van B. en W. De heer Laurent (R.K.) meent ook dat de heer v. d. Flier wel wat teveel den nadruk heeft gelegd op de bevoegdheid. Dit weegt bij spreker niet het zwaarst. Spreker zet zijn hou ding in de onderwijscommissie uiteen. Bij hem telden voornamelijk principieele gevoelens en daarom is hij van meening, dat het de gehuw de onderwijzeres is, die ontslagen moet worden. De heer Enzerink (Lib.) is eveneens van meening, dat wanneer er een gehuwde of een ongehuwde onderwijzeres ontslagen moet wor den, de keuze moet vallen op de gehuwde on derwijzeres. De heer Groene vel (C.H.) vraagt, waar men de bevoegdheid van daan haalt om on derwijs te geven aan de B.L.O. School. Vroeger kon men geen geschikte leerkrachten voor dit onderwijs krijgen ook niet met een hooge toe lage. Spreker meent, dat in het onderhavige geval de gehuwde onderwijzeres ontslagen dient te worden. De heer Vermeulen (A.R.) meent, dat de Raad hier voor een bijzonder geval staat, waar het geldt de B.L.O. school. Ook de heer Ver meulen brengt de benoeming van mej. Vijlbrief ter sprake en wijst er op, dat toen mej. V. be noemd werd, zij in vasten dienst van de ge meente was. Als mej. Vijlbrief niet in vasten dienst was benoemd, had de Raad jegens haar een onrecht begaan. De Raad heeft mej. Vijl brief genomen, omdat zij in dienst van de ge meente was en men haar buietngewoon ge schikt voor het onderwijs achtte. Zij had niet de bevoegdheid, maar bleek de grootste ge schiktheid voor haar werk te hebben. Het spijt spreker, dat er vergelijkenderwijs gesproken is over de beide onderwijzeressen. De heer Ver meulen is er van overtuigd, dat mevr. Roelse in toewijding niet. bij mej. Vijlbrief ten achter staat. De Raad staat voor een moeilijke keus, maar spreker is in dit geval eveneens van meening, dat om meer dan een reden mevrouw Roelse ontslagen dient te worden. Ook de heer Sluiters (C.H.) zingt een loflied op mej. Vijlbrief, maar ook voor het werk van mevr. Roelse heeft spreker alle lof. Ten slotte geeft spreker als zijn meening te kennen, dat mevr. Roelse de oudste rechten heeft en als zij ontslagen wordt, komt ze nooit meer in de school terug, terwijl juffr. Vijlbrief, als het leerlingental weer oploopt, weer be noemd kan worden. Spreker meent, dat mej Vijlbrief ontslagen dient te worden. De voorzitter bespreekt bij het beant woorden der sprekers allereerst de benoeming van mej. Vijlbrief. Ook bij spreker heeft het een ernstig punt van overweging uitgemaakt wat nu gedaan moet worden, nu een leer kracht ontslagen moet worden. En spreker is tot de conclusie gekomen, dat juffr. Vijlbrief behouden moet worden. Spreker wijst er op, dat het hoofd indertijd bezwaar had tegen de benoeming van mej. Vijlbrief, maar thans is hij ten volle tevreden over haar werk. Spreker schetst de moeilijke taak van mej. Vijlbrief en roemt de wijze waarop zij deze vervult. Dit en ook het feit, dat de gemeente in mej. Vijlbreif een zeer bijzondere persoonlijkheid heeft, heeft spreker er toe geleid dit voorstel te doen. Wat de bevoegdheden betreft meent spreker, dat dit een kwestie van bijzonder weinig be- teekenis is. Haar zeer bijzondere toewijding weegt op tegen haar gemis aan de bevoegd heid. Spreker betreurt het, dat mevr. Roelse uit de krant van deze voordracht kennis heeft genomen. 4De heer v. d. Flier bestrijdt nogmaals uit voerig de voordracht van B. en W. Het belang van de school wordt achtergesteld bij het be lang van een persoon. Spreker is den heer Ver meulen dankbaar, dat deze hulde heeft ge bracht aan mevr. Roelse, vooral na hetgeen over haar in de onderwijscommissie is gezegd. Het voorstel van B. en W. wordt aangeno men met 16 tegen 11 stemmen. Verlaging van den gasprijs. Zooals men weet, stellen B. en W. voor, den prijs van het over den muntmeter geleverde gas met 1/2 cent te verlagen. De gascommissie stelt voor, zoowel het muntgas als het over den gewonen meter geleverde gas met 1 ct. te ver lagen. De heer Stark .(S.D.A.P.>, meent, dat nu de kolenprijs belangrijk gedaald is en met het oog op de concurrentie van het gas, verlaging van den gasprijs gewettigd is. Door de verla ging van den kolenprijs van f 9.50 in 1930 tot f 6 thans is de inkoopprijs van het gas ge daald. Bij de begrooting is van verschillende zijden op verlaging van den gasprijs aange drongen. Er is gezegd, dat de gasprijs hier laag is, maar bij vergelijking met den prijs in gemeenten, die evenals Velsen hun gas van het hoogovenbedrijf betrekken als Beverwijk en Krommenie is de prijs hier hooger, hetgeen spreker met cijfers aantoont. Verder wijst spre ker op het dalend gasverbruik. In 10 maanden is het gebruik 37 M3. over den gewonen en 12 M3. over den muntmeter per aansluiting beneden de raming gebleven, hetgeen een min dere ontvangst beteekent van f 16000. Het zal de vraag zijn, meent spreker, als we met een cent op den duur kunnen volstaan. De heer Maas (R.K.) wijst er op, dat tot storting van de winst in de gemeentekas is overgegaan, omdat er op zooveel ander terrein voorzieningen genomen moesten worden. Spre ker vreest, dat de kostprijs niet in aanmerking komt. De heer Maas weet. dat het gebruik te rugloopt, maar met een verlaging van één cent houdt men de petroleum de deur niet uit. Verlaging met één cent zal een groot gat in de begrooting slaan. Verlaging met 1/2 cent beteekent niet veel, maar een half ei is beter dan een leege dop. Spreker vraagt het college, wanneer in den loop van het jaar mocht blij ken, dat de winst niet daalt, opnieuw met een voorstel tot verlaging te komen. De heer ten Broeke (C.H.) meent, dat het argument van den heer Stark inzake de concurrentie van petroleum niet opgaat. Spre ker wil voorts de concurrentie van de petro leum niet afsnijden; we mogen niet vergeten, dat in de petroleum honderden een stuk brood verdienen. Spreker wil het niet riskeeren, dat de begrooting voor de tweede keer niet slui tend gemaakt wordt. De heer Homburg (A.R.) wijst er op, dat de distributiekosten in Beverwijk en Kromme nie veel geringer zijn dan in de gemeente Velsen met haar uitgebreid net. De heer Hom burg onderschrijft de bezwaren, ingebracht tegen een niet-sluitende begrooting. Spreker meent, dat het gewenscht is, dat de Gascom missie de mogelijkheid onderzoekt, het gasge- bruik te bevorderen door het vaststellen van een lageren prijs bij grocter gebruik. Sprekers fractie heeft wel bezwaren tegen het voorstel van B. en W., maar zal haar stem toch aan het voorstel geven. De heer Enzerink (Lib.) zegt, dat wan neer de Raad zou denken, dat men met ver laging van den gasprijs de concurrentie van de petroleum zou wegwerken, dit niet juist is., De petroleum is zoo goedkoop, dat de kleine man toch het dure gas niet gebruikt. Ook ver laging met 2 cent zou het gasverbruik niet doen stijgen. Spreker prijst de voorzichtige politiek van B. en W. De heer van Heyst (NP.) is niet voor verlaging van den gasprijs, omdat de zaak toch niet te redden is. Ook verlaging met 1/2 cent acht spreker niet gewenscht. Beter ware het de f 17000 in reserve te houden. De heer v. d. V e e r (S.D.A.P.) zet het stand punt van de Gascommissie uiteen. De cijfers toonen aan, dat na de laatste verhooging het gasverbruik is teruggeloopen. De directeur stond op het standpunt, dat indien men met succes tegen de petroleum wilde concurreeren, een verlaging van 2 ct. noodig was. De heer ten Broeke heeft gewezen op den petroleum- handel, maar we hebben in de eerste plaats de belangen van de gemeente voor oogen te hou den. De petroleum is het er om te doen het gas te verdringen. Het is geen voorstel van sprekers fractie, maar van de Gascommissie. De heer Sluiter (C. H.) merkt op, dat de Gascommissie verlaging voorstelt om het ge bruik te doen toenemen. Onder den drang der omstandigheden is de gasprijs hoog gebleven- De heer Homburg heeft gezegd, dat we door- het P. E. N- worden uitgebeend, spreker zou willen zeggen, dat we door het gas worden uitgegast. Spreker voelt er niets voor het voorstel naar de Gascommissie terug te zen den, want deze heeft toch geen nieuwe ge zichtspunten. De heer Groeneveld (C. H. merkt nog op, dat velen die beneden 300 M3. bleven en toen moestn bijbetalen, het gas hebben vaar wel gezegd. Spreker vraagt of het mogelijk is de 17000 gld. zoo te besteden, dat het. ge- heele bedrag aan de muntgasevrbruikers ten goede komt. De heer Dunnebier wethouder, zou niets liever willen dan den gasprijs verlagen, maar de geheele winst is noodig om de begrooting sluitend te maken. En het college kan niet an ders dan bij den Raad met een sluitende be grooting komen- Alleen in de verwachting dat de 17000 gld. in 1935 niet afgeschreven be te worden zijn B. en W. met het voorstel van 1/2 cent gekomen; dit is niet onbelangrijk en het zal voor velen een prikkel zijn, om meer gas te gaan verbruiken. Beverwijk heeft heeft den gasprijs verlaagd, maar spreker meent, dat Beverwijk voordeeliger uit is dan Velsen door leveranties aan andere gemeenten. Met wat de heer Homburg wil, worden de „klein tjes" niet geholpen en dat is juist de be doeling. De voorzitter wijst op hetgeen in het gemeenteblad is gezegd, nl. dat B. en W. er niet aan toe zullen meewerken het gaat in de begrooting bewust grooter te maken. Het is voor het college beslist noodig geweest, met een sluitende begrooting te komen. Spreker geeft den Raad met klem in overweging, de begrooting niet in gevaar te brengen. Dit zou verstrekkende gevolgen kunnen hebben. Na eenige discussie stelt de heer v. d. Veer voor, voorloopig af te zien van elke verlaging en met ingang van 1 Juli den prijs voor het muntgas met één cent te verlagen. Het effect van de verlaging zal dan grooter zijn, meent spreker. De heer Dunnebier, wethouder, bestrijdt dit voorstel. Het effect blijft hetzelfde want in beide gevallen krijgen de muntgasverbrui- kers met 1 Januari 1936 hetzelfde bedrag terug Het voorstel der Gascommissie wordt ver worpen met 8 tegen 19 stemmen. Het voorstel van B. en W. wordt z. h. s. aan genomen. Aanwijzing van een verloskundige B. en W. stellen voor, mej. T. Meereboer te Schoorl aan te wijzen als verloskundige in de afdeeling Santpoort en haar daarvoor een jaarlijksche toelage te verleenen van f 100 alsmede een bedrag van f 10 per verlossing. Goedgekeurd. Steuntrekkende»! en hun bezit. In verband met een van den minister van Sociale Zaken ontvangen circulaire inzake een nadere regeling ten opzichte van het verlee nen van steun aan werkloozen, die spaargel den of huizen bezitten,stellen B. eniW. voor, aan de voorstellers van de motie-Maas te ver zoeken de motie terug te nemen. De heer Maas deelt mede, dat de onder teekenaars het voorstel intrekken. Benoeniingen Benoemd worden: tot tijdelijk leeraar aan de Gem. Visscherij school de heer J. Stam: tot lid van de R.K. Burgerlijke instelling van M. H. de heer C- P. Post, aftredend; tot lid van de Commissie van Toezicht voor de Rijks Hoogere Burgerschool de heer A. M. J. Vermeulen, aftredend; tot lid van de Commissie van Toezicht voor de Handelsavondschool de heer A. de Wit, af tredend; tot lid van de Commissie van Toezicht voor de Visscherijschool de heer J. Schager; tot leden van de Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs mej. M. A. C. van Dalen, en de heeren K- Faber, P. Klerk en E. van Millingen. De benoeming geschiedt bij acclamatie. Ingekomen stukken en mededeelingen In verband met het adres van G. J. Nieuw- poort te Santpoort, vraagt de heer van Heyst of B. en W. niet iets kunnen doen, maar de voorzitter wil hierop niet ingaan, omdat N. heeft gesprokei^over „misdragingen" zon der die te hebben •aangetoond. De heer Vermeulen (A. R.) heeft ge meend, dat bij de mededeeling inzake het ont slag van mevr. Tismeer iets ontbrak. Mevr. Tismeer, zegt spreker, heeft met zeer veel liefde haar taak waargenomen en door haar ander werk op het gebied der liefdadigheid het werk van M. H. zeer verlicht. Spreker stelt voor, mevr. Tismeer schriftelijk te bedanken voor hetgeen zij voor M. H. heeft gedaan. De heer Visser (S. D. A. P-) wil toegeven, dat mevr. Tismeer wellicht buiten M. H. veel heeft gedaan, maar mevr. Tismeer heeft de laatste jaren de vergaderingen van M. H. niet bijgewoond. De voorzitter wijst er op, dat er geen kwestie is van ontslag. De functie loopt af, maar B. en W. willen gaarne overwegen, op welke wijze haar daarvoor dank betuigd zal worden. Interpellatie van Heyst. De heer van Heyst heeft den Raad ver zocht B. en W. vragen te mogen stellen in ver band met de door de Regeering ingestelde „re gelen betreffende het beschikbaar stellen van voorschotten onder verband van tweede hy potheek voor den bouw van arbeiderswoningen van passenden huurprijs." De interpellatie wordt toegestaan. Zij zal in de volgende vergadering aan de orde worden gesteld. Rondvraag. Bij de rondvraag wordt de sluitingeer kap perswinkels op Oudejaarsdag ter sprake ge bracht. Voorts de reclame voor het gasbedrijf, het laatstgenoemde door den heer Vermeu len, die meent, dat dat niet op de juiste wijze is geschied, althans in een bepaald geval. Hierna sluiting. Door onze lens gesnapt. Te Napels had in de kapel van het koninklijk slot de doopplechtigheid plaats van Maria Pia, het eerste kind van den kroonprins en de kroonprinses van Italië. Links op de foto het Italiaansche koningspaar. J. P. NIJSSEN. De heer J. P. Nijssen werd 17 Mei 1919 door Raad afgevaardigd. Den 6en September 1927 de R.K. Staatspartij te Santpoort naar den verhuisde de heer Nijssen naar de tafel van B. en W. want dien dag werd hij door den raad tot wethouder gekozen, als opvolger van den heer J. P. Handgraaf. En sinds genoemden datum bekleedt de heer Nijssen de functie van wethouder van finan ciën, een functie die hem in den loop der jaren voor tal van moeilijke vraagstukken heeft geplaatst. In den laatsten tijd heeft de positie van den heer Nijssen zich niet onbe langrijk gewijzigd en wel sedert de gemeente min of meer in financieele moeilijkheden raakte en dientengevolge een goed deel van haar financieele zelfstandigheid inboette. Het is dan ook ongetwijfeld het gevolg hiervan, dat de heer Nijssen veel minder dan vroeger zijn stem in den Raad laat hooren. Maar des te meer klinkt zijn stem in de kringen van de tuinders-organisaties, waar hij ook met veel moeilijkheden als gevolg van de crisis in het tuindersbedrijf te kampen heeft. De heer Nijssen is voorzitter van de R.K. Tuindersvereeniging Kennemerland, de grootste veilingvereeniging in Beverwijk en van de R.K. Coöperatieve Tuindersvereeniging ..Ons Belang" en voorts bestuurslid van de N.V. Bloembollenveiling ..Beverwijk" en wie eenigs- zins op de hoogte is met den toestand in het tuindersbedrijf weet,, dat het besturen dezer organisaties heel veel eischt. j Dat de heer Nijssen voorzitter is gew.rden van het Kerkbestuur van de R.K. Kerk te Santpoort zal niemand verwonderen. De stich ting van de nieuwe parochie immers is voor een groot deel zijn werk.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 1