1 Proost! BEVERWIJK VROEGER EN "HANS. Het Vraagstuk des Lawaals. Er is een tijd geweest, waarin het verkeers lawaai in dit land op schrikbarende wijze toe nam. Op een goeden dag bezocht de toen malige prefect van politie van Parijs, Chiappe, Amsterdam. Hij prees de verkeersregeling maar vond het lawaai oorverdoovend en zei. dat hij dit in Parijs allang bedwongen had, hetgeen waar was. Daarop ontstond in ons land een lawaai tegen het lawaai, en tenslotte schiep de wetgever een nieuw Motor- en Rij wielreglement, waarin hij het overbodig la- waaima-ken strafbaar stelde. Nu wordt iedere burger geacht de wet te kennen, hetgeen een achting is die zeer wei nig burgers werkelijk toekomt. Het nieuwe Motor- en Rijwielreglement te kennen is op zichzelf al een opgaaf, waarvoor de meesten de tijd en iedereen de lust ontbreekt. De practijk is, dat een aantal noties omtrent zoon reglement langzamerhand tot des bur gers besef doordringt. In dit stadium leven we thans, ook ten aanzien van anti-lawaai, Na het lawaai, en het lawaai tegen het lawaai, zijn we in het vraagstuk des lawaais beland. Zoo gaat het altijd met zulke dingen. Ten einde den burger te helpen de wet te leeren kennen, maakt de immer hulpvaardige politie een aantal proef-processen-verbaal op. Daar uit groeit dan moeizaam hetgeen ik zou wil len noemen „de jurisprudentie van de klaxon", Eer die een beetje gegroeid is, en een zekere populariteit heeft verworven, zullen we niet precies weten hoeveel lawaai we wel of niet moeten en mogen maken. Het behoort tot de schoone taak der Pers, In zulke overgangstijden den burger voor te lichten en te helpen, Het maken van overbodig lawaai is strafbaar gesteld, er is dus ruimte gelaten voor persoonlijke opvatting, het is niet alleen een kwestie van aantal ma len dat de automobilist zijn klaxon gebruikt, maar ook wel degelijk hóe ie 'm bezigt. Er is een tijd geweest waarin sommigen er een vermaak in schenen te vinden hun duim op den klaxon te zetten en het ding te laten door gillen van de Groote Houtbrug tot de Groote Markt. Dit is ten allen tijde overbodig lawaai. Een kort tikje op het waarschuwingsapparaat, en later nog eens een of twee, werkt op hetzelfde traject veelal genoeg uit. Maar ik zou, na de Lawaaiperiode, willen waarschuwen tegen het andere uiterste. Er blijken al menschen te zijn die daarin verval len. Ik heb iemand hooren beweren dat ieder klaxonneeren bij zijstraten nu verboden was. Dat is onzin, Ik heb zelf al een paar maal slechts op 't nippertje het vee ge lijf kunnen redden doordat auto's in diepe stilte uit zij straatjes een hoofdweg kwamen opsnorren. Als het rechtsche zijstraatjes zijn is dat ge vaarlijk, want bij ons gaat het verkeer op den hoofdweg niet vóór, zooals in sommige landen maar altijd het verkeer dat van rechts komt. Aangezien men zelf rechts moet houden ziet men den man die moet voorgaan pas op het allerlaatste moment. Laat de van-rechts- komende man daaraan denken. Ik herinner aan het droevig lot van Jonathan Gray, die stierf in de handhaving van zijn recht-op- den-weg, die volkomen gelijk had, maar die even dood was als wanneer-ie ongelijk had gehad Plere lies the body of Jonathan Gray, Who died in defending his right of way. He was right, quite right as he sped along, But he's dead, as dead as if he had been wrong. Dit is een tijd van records. Ik ken men schen die er bepaald dol op zijn. Straks zul len er wezen die er zich op beroemen de heele stad doorgereden te hebben zonder een keer te toeteren. Ook is dit een tijd van ongekende aanbidding van Madame Mode. Het is nu mode om zoo weinig mogelijk te toeteren, Straks zijn cr menschen die een gevoel krijgen, als ze op hun klaxon drukken, alsof ze gebrek aan goede manieren toonen. Dit zijn belangrijke invloeden in deze merk waardige wereld, maar ik waarschuw ertegen. Een wellicht-overbodige claxonschreeuw is. zelfs bij veroordeeling door.het Hof tot 50 ets, of zelfs een gulden boete verkieselijk, boven dien langzaamste aller autoritten, waarmee gij zelf uw leven of een medemensch het zijne besluit. Wacht u voor het stilte-record en voor Madame Mode, en handel naar eigen gezond oordeel! Het is waar dat men, zelf in een auto zit tend. de richting waaruit andere signalen klinken slecht bepalen kan. Maar men hoort ze wèl, en ze manen tot voorzichtigheid. Uw eigen signaal werkt evenzoo op anderen. Geef het kort, en ga vooral niet lawaaischoppen als ge ergens even in een queue moet wachten, want dat heeft geen enkelen zin. Maar meen niet dat het nu verboden is signalen te ge venwaar ook. Dat is niet zoo. Blijf liever nog wat leven. ONTSPANNING WERKLOOZEN. De Commissie voor ontwikkeling en ont spanning van werkloozen verzoekt ons op neming van het volgende: Maandag 31 December te 2 uur zal voor de cursisten van de cursussen en voor de be zoekers van het ontspannings-lokaal een ge zellige bijeenkomst worden gehouden De heer Ehrbecker zal een en ander mede- deelen omtrent het leven en werken van Prof. Alb. Schweitzer in Centraal-Afrika, en daar bij enkele lantaarnplaatsjes vertoonen. Daar na draait de heer Marx een film over een vliegtocht in Zuid-Amerika. Deze belangelooze medewerking van den heer Marx wordt zeer op prijs gesteld; wan neer in de toekomst ook andere belangstel lenden zich voor dergelijke ontspanning be schikbaar stellen, zal dit zeer worden ge waardeerd. De oproep, tot het beschikbaar stellen van gebruikte radio-onderdeelen heeft tot nu toe geen enkel resultaat gehad. Toch zijn er stel lig menschen, die in een vergeten hoek een buiten gebruik gesteld toestel hebben staan, dat zelfs geen inruilwaarde heeft. Mogen we nog eens vragen om bericht aan den leider, den heer Ehrbecker, Stumphiusstraat 38? BURGERLIJKE STAND. Getrouwd: W. J. Oudegeest en M. E. Ding ier ;A. J. Zaaijer en J. W. Frayman; J. J. Schipper en M. Pottner. Bevallen c. M. Kochx—Groot, z. Overleden: D. J. C. Dil, vr. oud 44 j., ge huwd met S. Yff, wonende te Velsen. C. Brammer, mannel. oud 72 j„ wed. van E. J. Boersen, gewoond hebbende alhier, Peper straat 36. H. Hofland, zoon van J. Hofland, alhier, Kloosterstraat 33. (Overl. in den ouderdom van 1 jaar). GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Bij' de politie alhier zijn inlichtingen te be komen omtrent de volgende gevonden en ver loren voorwerpen: Gevonden: rol papier, huissleutel, dames handschoen, heerenihandschoen, sleutel, handschoentje, twee postduiven, taschje met inhoud, heerenrijwiel, RK. kerkboek, autoslin ger, motorhandschien, hek van een auto en een koperen sleutel van melkbus, Verloren: wit. konijn, bruine heerenporte- monnaie inhoudend f 20 en eenig zilvergeld, blauwe damesportemonnaie inhoudende f 0.50; bril, zilveren armband, twee rijwiel- 1 plaatjes, dameshandschoen met schildpad-1 manchet. (Volgens de offieiëele statistiek is in Amerika, in het eerste jaar na de opheffing van het alcoholver- hod voor 3000 millioen dollar aan alcoholische dranken gedronken.) Drie milliard dollar, 't is je wat, Daar kun je heel wat van betalen, Amerika is wel weer nat En schijnt de schade in te halen. Hoevele liters lafenis Dat samen is, kan ik niet zeggen, Maar dat dat volk een slokop is, En 'n slok op heeft, wie zal 't weerleggen. Het is haast op de flesch gegaan, Nou, aan de flesch is het volkomen, Nadat ze lang heeft stilgestaan, Vloeit er weer alcohol bij stroomen. Er gaat daar wat over de tong, In een verscheidenheid van lekkers, Van bier tot propjes extra strong, Voor 't nieuwe ras der flesschentrekkers. Zij zoeken daarbij sterke troost, Doch drie milliard! als ik zoo reken, Past slecht één commentaar, dat 's Proost) Kan 't zijn, dat jullie dubbel keken? P. GASUS. NAAR HET CONCOURS. Het Beverwijksch Gemengd Dubbelkwartet zal in Februari deelnemen aan het in Amster dam te houden kwartettenconcours. De Beverwijksche zangers zullen met zeven andere kwartetten in de hoogste afdeeling uitkomen. EEN DROEVE PLECHTIGHEID. Onder zeer groote belangstelling is op de be graafplaats „Duinrust" het stoffelijk over schot ter aarde besteld van Mevr. wed. T. Soel- laartHaringhuyzen, die j.l, Zaterdagavond op het station Haarlem door een doodelijk onge val werd getroffen. De kist was met drie bloemstukken gedekt. Aan de groeve heeft Ds. C. M. Krijger, Ned. Herv. Predikant alhier, gewezen op het tragi sche sterfgeval, Mevr. Soellaart was namelijk op weg naar Den Haag, waar zij het koperen huwelijksfeest van een van haar kinderen zou bijwonen. Vervolgens we.es de predikant op het plotse linge van dit overlijden, dat weer eens leerde, hoe de mensch wikt, maar God beschikt. De heer A. Smaal dankte namens de familie voor de belangstelling. R. P. BEVERWIJK HET VRAAGSTUK DER DEVALUATIE. Voor de afdeeling Beverwijk en Omstreken van den Chr. Boeren- en Tuindersbond zal de heer Chr. v. d. Heuvel, lid der Tweede Kamer, in de bovenzaal van de veiling „Kennemer- land" spreken over het onderwerp „Is deva luatie met het oog op onze export gewenscht?" DERDE WINTERLEZING. De derde winterlezing van de Chr. Jeugd- centrale zal op Donderdag 31 Jan. in het Ned. Herv. Vereenigingsgebouw in de Oosterwijk- straat worden gehouden. Spreker is Ds. C. M. Krijger over „Kan sociale en godsdienstige bel an pct-ell i r> v «am en eraan De Breestraat. De SpaarHanIt herdenkt Haar penningmeester. Onthulling van een portret. De bebouwing van de Be verwij ksche hoofd straat, de Breestraat, heeft in den loop dei- tijden groote veranderingen ondergaan. Zij is thans de voornaamste winkelstraat geworden. Langzamerhand zijn aan beide zijden van deze breede straat de burgerwoonhuizen verdwenen. „Het is al winkel wat men ziet". Zoodra één van de weinige nog overgebleven woonhuizen van eigenaar verandert, kan men er zeker van zijn, dat er binnen zeer korten tijd een nieuwe zaak wordt geopend. Van het oude pand blijft dan als regel de bovenverdieping behouden. In vele gevallen ziet men dan ook de moderne winkelpuien bekroond worden door een aardig topgeveltje, dat aan de historie herinnert. Onze teekeningen geven er weer een duide lijk beeld van, dat de handeldrijvende midden stand de Breestraat in bezit heeft genomen. De kleine herberg op den hoek van de Peper straat heeft reeds lang plaats moeten maken voor het groote winkelpand van den heer Wes- selingh en de zonneschermen op de teekening van den tegenwoordigen toestand maskeeren de etalage-ramen, waaruit men zou moeten afleiden, dat ook hier de energieke winkeliers vasten voet hebben gekregen. Het uitzicht op de Schans en de Cornelis Amsestraat onderging eveneens groote veran deringen. Op de plaats waar men vroeger van af de Schans in de wijde polderverten kon staren beletten thans massale bouwwerken als hotel „Oud Meerehstein" het uitzicht. Het landelijke karakter, dat dit deel van Bever wijk vroeger kenmerkte, is sreheel verdwenen. Vrijdagavond laad in het gebouw van „De Spaarbank te Beverwijk" in een ledenvergade ring de onthulling plaats van het door den kunstschilder Laurent Bleeker geschilderde portret van wijlen den heer N. P. J. Rommel. De voorzitter der Spaarbank, Mr. A. Moens, hield daarbij de volgende toespraak: „Het zij mij vergund, alvorens te voldoen aan hetgeen in punt 1 van de agenda is ver meld, in herinnering te brengen hetgeen de heer Rommel voor onze Sparabank is geweest. Op 24 December 1884 trad hij in functie als commissaris van de Spaarbank, waartoe hij reeds te voren met ingang van zijn meerder jarigheid, welke hij op dien dag bereikte, was benoemd. De Spaarbank was destijds wel is waar niet dezelfde rechtspersoon als de tegenwoordige, welke in 1903 rechtspersoonlijkheid kreeg, doch kan toch als dezelfde Spaarbank worden be schouwd waar alle rechten en verplichtingen van het oude lichaam op het nieuwe overgin gen en hetzelfde bestuur en dezelfde leden er aan verbonden bleven. In 1910, toen de penningmeester J. J. W. van Waterschoot van der Grfa.cht als zoodanig af. trad, was de heer Rommel de aangewezen man o mhem op te volgen en bleef dat totdat zijn plotselinge dood hem ons op 19 September j.l. ontnam. Gedurende al dien tijd heeft hij en als com missaris en als penningmeester onze instelling .etrouw gediend en was niet alleen door zijn werkzaamheid maar ook door zijn persoonlijk heid een groote steun voor de bank, welke mede door zijn toedoen vooral In de latere jaren, in bloei en omvang is toegenomen. Geen wonder dan ook, dat het bestuur dei- bank reeds in den zomer van dit jaar zijn aan dacht er aan wijdde om hem op 24 December 1934, den dag waarop hij 50 jaar aan de bank zou zijn verbonden geweest, een passende hulde te brengen als blijk voor de groote waardeering welke het had voor al hetgeen hij vor de bank heeft gedaan. De keuze viel op het schilderen van zijn portret ter plaatsing in het gebouw der bank. Dit werd opgedragen aan den kunst schilder Laurent Bleeker. Zeer tot ons aller ontsteltenis ontviel hij ons reeds kort daarna, tengevolge waarvan po- eeren slechts één maal kon platas hebben, het geen voor de uitvoering van de opdracht zeer bezwarend was. Niettemin is het portret thans in ons bezit en is het tijdstip daar om tot de onthulling over te gaan. Gij ziet het allen; hij is het zooals hij was. Wij geven zijn portret deze blijvende plaats in ons gebouw en wel in de wachtkamer voor de spaarders, opdat ook deze hem bij hun komen kunnen gedenken. Moge dit schilderstuk, voor de vervaardiging waarvan ik een woord van waardeering aan den schilder breng, tot in lengte Van dagen ons gebouw blijven sieren en daar zijn als een symbool van de soliditeit onzer instelling. En moge het voor mevrouw Rommel een voldoening en troost zijn, dat dit 'geschiedt ter eere van de nagedachtenis van har zoo dier baren man". Het bestuur der Spaarbank te Beverwijk, deelt ons mede, dat het portret van den heer Rommel voor belangstellenden té bezichtigen is tot 15 Januari a.s. des Zaterdags tusschen 2 en 4 uur. KENNEMERS, 2—HELDER 2. Dereserves van dé Kèfniemei-s hebben Zon dag het rijk alleen. Het eerste elftal, Bever wijk en Kinheim zijn vrij, zoödat de wedstrijd Kennemers 2Helder 2 wel eens druk bezoek kon trekken. De Kennemers komen uit in de volgende opstelling: Doel: Stoppa. Achter: v. 't Hof, v. d. Bos. Midden: Versluis, v. d. Wal, Blom. Vóór: Ten Wolde, Antonisse, Boom, Stee man en Veenstra. „WESTERHOUT" BLIJFT OPEN. Voor het jaar 1935 zullen wederom wandel- kaarten beschikbaar worden gesteld voor de buitenplaats „Westerhout';. De kaarten kunnen alleen op iederen eersten Woensdag van elke maand van 1012 uur des voormiddags bij den tuinbaas worden afgehaald. De eigenaar van „Westerhout", Jhr. G. Bo- reel, heeft zijn erkentelijkheid betuigd voor de wijze, waarop het publiek van de wandelge- gelegenheid gebruik heeft gemaakt. VEREENIGDE VEILINGEN „KENNEMER- LAND" EN VRIJE VEILING. 28 Dec. 1934. Breekpeen per kist 60—130 cent. Spinazie per kist 50—80 cent. Sla per kist 35130 cent. Boerekool per kist 1525 cent. Andijvie per kist 40100 cent. Wortelen per bos 1015 cent. Pieterselie per bos 23 cent. Selderie per bos 35 cent. Prei per bos 411 ecrf Bloemkool I per stuk 7 —14 cent. Bloemkool II per stuk -5 cent. Tomaten per K.G., 10—34 cent. Uien per K.G, 2-*é cent. Witlof per K.G. 613 cent. Wortelen per K.G. 12 cent. Roode kool per stuk 35 cent. Gele kool per stuk 2—6 cent. Spruiten per K.G. 5—7 cent. Groenekool per stuk 3—5 cent. Appelen per K.G. 16—24 cent. Peren per K.G. 10—16 cent. Kr) li.or ejS-ilr 9 R f.fint. ZATERDAG 29 DECEMBER '34 HERHALING DER KOOKDEMON STRATIES. De kookdemonstraties, welke eenige weken geleden vanwege de Gemeente Lichtbe drijven werden gegeven zullen op Donderdag 17 Jan. worden herhaald in de bovenzaal van de vei ling „Kennemerland". In de eerste plaats zullen hiervoor de dames worden uitgenoo- digd, die bij de twee vorige demonstraties geen toegang konden verkrijgen, omdat de zaal to taal was „uitverkocht". De directie van de Lichtbedrijven zal on der de bezoeksters de volgende prijzen ver loten: 1. Een bakoven benevens 50 kufo. M. gas te gebruiken in 2 maanden. 2. 125 kub. M. gas te gebruiken in 5 maan den. 3. 100 kub. M. gas te gebruiken in 4 maan den. 4. 75 kub. M. gas te gebruiken in 3 maan den. 5. Twee-vlams gascomfoor. 6. 50 kub. M. gas te gebruiken in 2 maanden. 7. Eén-vlams gascomfoor. 8. Drie-pits suddercomfoor. 9. Twee-pits suddercomfoor. 10. Eén-pits suddei-comfoor. DE POST BIJ DE JAARWISSELING. Op Oudejaarsdag. Maandag 31 December, zullen de postbestellingen zooals gewoonlijk worden uitgevoerd. Ook de uren van open stelling der loketten zijn op dien dag nor maal. Op Nieuwjaarsdag is het postkantoor als op Zondagen opengesteld. Van 12 uur is op dien dag ook een loket voor den zegelverkoop geopend. Verder wordt dien dag de morgenbestelling van brief- en pakketpost uitgevoerd. Van 2 tot en met 5 Januari zal de middagbestelling vervallen. De directeur van het postkantoor verzoekt ons er de aandacht op te willen vestigen, dat het gewenscht is groote aantallen kaartjes enz. aan het loket af te geven of gebundeld in de bus te werpen. KENNEMER WANDELCLUB. Zondag wordt de vierde trainingsmarsch gehouden over een afstand van 15 K.M. door de Kennemer Wandelclub. Het vertrek is vastgesteld op Zondagmorgen 10 uur vanaf de Lunchroom „Suisse" in de Breestraat. Geloo- pen wordt van Beverwijk naar Velsen (pa pierfabriek) Hoogovens, Sluizen, IJmuiden en terug over Velsen naar Beverwijk. EXAMENS HEILGYMNASTIEK EN MASSAGE Geslaagd voor 't examen voor het theore tisch gedeelte van het diploma van het Ge nootschap voor Heilgymnastiek en Massage, mej. J. H. G. Spruyt, te Beverwijk. DE STAND DER WERKLOOSHEID Bij den gemeentelijken dienst der werkloos heidsverzekering en arbeidsbemiddeling ston den aan het einde dezer week 1011 werkloo zen ingeschreven tegen 1032 in de vorige week. SANTPOORT KERSTZITTING DER I. O. G. T. Vrijdagavond hield de loge In Veilige Haven der I.O.G.T. een Kerstzitting in de zaal aan de Oranjestraat. De leiding berustte bij den ho of d - tempelier Konkel a ar-B lo k. De zitting werd opgeluisterd met orgelspel van den heer Kaufmann en zang van mevr. Bink-Noot. Spreker was de heer J. Mol uit Den Haag. i r.c. brederode. Programma voor a.s. Zondag: Brederode—T.H.B. 3 D.S.K. 3Brederode 2 E.D.O. 8Brederode 3 11.30 uur. 10 uur 10 uur. EEN „SANTPOORTS BLOEI"-KIENAVOND Op 20 December j.l. had de vereeniging „Santpoorts Bloei" voor haar leden een kien- avond georganiseerd. Door een onjuiste dag- opgave in de officieele mededeelingen der vereeniging er werd gesproken van Zater dag 20 December in plaats van Donderdag maakten velen een vergeefsche reis naar „De Weyman". We hoorden zelfs spreken van on geveer 100 kien-liefhebbers. Om die reden heeft het bestuur van „Sant poorts Bloei" besloten heden, Zaterdagavond nogmaals in „De Weyman" een kienavond te 7 even. HEEMSKERK ACCIJNSONTDUIKING. Een tweetal slagers hier ter plaatse had stil een koe geslacht, doch de politie kwam er achter en namen alles in beslag, zoodat dit in plaats van een goedkoop een duur beestje zal worden. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Willibrordus Antonius, z. van G. Welboren en Corn. Meijer. Petrus Maria en Christina Elisabeth z. en d. van Petr. Baltus en Chr. E. van der Does. Maria Gerarda, d van Petr. W. de Wit en Col. Nijman. Overleden: A. Chr. Duin, echtgen. van W. Meijer, 46 jaren overl .te Velsen). Ondertrouwd: G. Heemskerk, te Noordwij- Irpvb.nnt ^vi oMvcr p MiiTnon ■alhier SCHEEPVAART BERICHTEN HOLLAND—AMERIKA LIJN. Leerdam, New-York n. Rotterdam 29 (4.30 v.m.) voorgaats verwacht. Lochgoil, Rotterdam n. Vancr. 26 te San Francisco.. ■Lochmonar, Vancouver n. Rott. 22 van Los Angeles. Leerdam, New-York n. Rotterdam, 26 (10.35 n.m.) 433 mijl W. van Bishops. Boschdijk 28 v. New-Orleans te Rotterdam. Drechtdijk, Rotterdam n. Vancouver 26 (n.m.) te Cristobal. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Amstelland, Vancouver n. Amsterdam 27 (n.m.) te Londen. Maasland 27 van Amsterdam te. Buenos- Ayres KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Rhea 28 van Valencia te Amsterdam. Ganymcdes 28 van Limni te Amsterdam. Aurora 27 Dec. vanAlgiers naar Lissabon. Venezuela 28 van Amsterdam naar W-- Indië, Mars 28 van Amsterdam n. Rotterdam. Bacchus 28 van Amsterdam n. Rotterdam. NEDERL.-IND. TANKSTOOMBOOT MIJ. Agatha 24 van Balik Papan naar Singa pore. Mombassa, Durban. Agnita 13 van Curacao naar Jarrow. Mitra 24 te Aalesund, naar Bergen, Oslo. Shell Hoven v. o. en bunkers, St. Kitts v.o. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Baloeran (thuisreis) 27 (1 n.m.) van Tan- ger. Tapanoell (thuisreis) p. 27 (3 n.m.) Sagres. Indrapoera (thuisreis) 28 van Singapore. Kertosono (thuisreis) 28 van Padang. Kota Baroe (uitreis) p. 27 (9 n.m.) Suez. Kota Nopan 28 (v.m.) van Hamburg naar Rotterdam. Sibajak (uitreis) 28 (8.30 v.m.) te Southampton. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Tabian (thuisreis) 27 Dec. van La Coruna. Madoera (thuisreis) 27 Dec. van Belawan. Saleier 28 van Hamburg te Amsterdam. Wrak wordt verkocht. Het wrak van den op de Noorsche kust ge- stranden Duitschen stoomtrawler Mosel is, omdat het schip niet meer te bergen is, aan aan den meestbiedende voor den sloop ver kocht. IJzerverscheping. Het Duitsche stoomschip Geier is van Rot terdam bij de Hoogovens aangekomen om een partij ijzer bij te laden voor Finland. Vlagverwisseling. Het door de Russische regeering aangekoch te Nederlandsche stoomschip Thuban heeft in Amsterdam de vlag verwisseld en is nu onder de nieuwe vlag met den naam Vytebsk in bal last naar Rotterdam vertrokken om aldaar te laden. IJsaanvoer. Het Noorsche motorschip Skoger is in de Visschershaven aangekomen met een in Brevik ingenomen lading ijs voor de N.V. Verkoop kantoor van Natuurijs. Weer in de vaart. Het reeds sedert geruimen tijd te Amster dam opgelegde stoomschip Jaarstroom is weer in de vaart gebracht en gisteren naar Liver pool vertrokken. AANGEKOMEN. 27 December: Skoger m.s. Brevik Prowess m.s. Great Yarmouth Skarv s.s. Danzig Leeuwarden s.s. Londen 28 December: Gateshead s.s. New Castle Brunla s.s. Brugge Laurent Meeus m.s. Constantza Geier s.s. Rotterdam Joma m.s. Vlissingen VERTROKKEN. 27 December: Valverde s.s. Harburg Vytebsk s.s. Rotterdam Britanica s.s. Antwerpen Gera s.s. Hamburg Lingestroom s.s. Londen The Emperor s.s. Emden Jaarstroom s.s. Liverpool 28 December: Rhein s.s. Hamburg Gunhild s.s. Kopenhagen Shilka s.s. Rotterdam Irtysch s.s. Moermansk IJMUIDEN KERKELIJKE VERKIEZING. Door het kiescollege der Ned. Hervormde Gemeente IJmuiden-Oost zijn als ouderling herkozen de heeren A. van Nierop en F. v. d. Grijn en als diaken de heer J. Luit, die allen hun herbenoeming aanvaardden. UITBETALING OUDERDOMSRENTE. De Directeur van het Post- en Telegraaf kantoor alhier maakt bekend, dat op het hoofdkantoor de uitbetaling van de ouder domsrenten niet zal plaats vinden op Dinsdag 1 Januari a.s. doch reeds den daaraan vooraf- gaanden dag, dus op Maandag 31 December 1934 BEKROOND PLUIMVEE. Op de in de Concertzaal van „Artis" te Amsterdam gehouden Nationale Tentoonstel ling „Ornio" heeft ook de heer J. Th. Ver- zijlbergh, lid van de Kennemer Pluimvee Ver eeniging mooie successen geboekt. De heer Verzijlbergh behaalde voor zes inzendingen drie le, twee 2e prijzen en drie eereprijzen. AFSCHEID DS. J. W. v. d. MEENE. A.s. Zondag zal in den avonddienst Ds. J. W. v. d. Meene, die sedert September 1933 de Hervormde Gemeente van IJmuiden-Oost als hulpprediker gediend heeft, zijn afscheids- predikatie houden. OPHALEN VAN HUISVUIL. De directeur van den Reinigingsdienst ver zoekt ons mede te deelen, dat in verband met de sluiting der kantoren, bedrijven enz, der gemeente a.s. Maandag 1 uur het huisvuil in Nieuw IJmuiden in plaats van 's middags, zal worden opgehaald na 9 uur v.m. Men zorge er dus voor, dat de vuilnisbakken in dit deel der gemeente Maandagmorgen bui ten staan. I

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 6