HET NIEUWE AVONDBLAD Stalen tanden. Visscherij-Snufjes 20e JAARGANG No. 53 ZATERDAG 5 JANUARI 1935 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, lossenummersS cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Tel. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIEN: 1—5 regels f0.75. Elke regel meet 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeeüagen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnéa van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers «ijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: f 2000.bij algeiheele invaliditeit; 600.bij overlijden; 400.bij verlies van een hand, voet of oog; 250.bij verlies van een duim; 150.— bij verlies van een wijsvinger; 100.bij breuk van boven- en/of onderarm; 100.bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.— bij overlijden van man en vrouw beiden; 8000.bij overlijden van den man alleen; 2000.— bij over lijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400.bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van f 2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meex abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis Is niet noodlg. Ultkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H-A.V.-Bank to 8chledam. IJMUIDEN De Rotterdamsche vischmarkt in 1934. Rotterdam mist de buitenlandsche visch. Aan het verslag over 1934 van de Rotter damsche vischmarkt, in het Rotterdamsch Nieuwsblad ontleenen wij het volgende: Voor het vischafslagbedrijf hier ter stede, dat geheel op een grooten aanvoer is inge richt, waar dagelijks honderden kooplieden, zoowel van hier, van de randgemeenten en van de zuidelijke plaatsen aanwezig zijn, om te pro- heeren met den handel in visch hun brood te verdienen, is het slechte resultaat der ze-e- visscherij, dat verkregen wordt door kleine vangsten van volgroeide1 visch, een zeer groote tegenslag. In de zomermaanden, wanneer heb weder voor de uitoefening van de -kustvisscherij gun stig is, worden de slechte vangsten, die dooi de stoomtrawlers worden bereikt, minder ge voeld, maar weken, waarin de kustvisscherij onafgebroken uitgeoefend kan worden, zijn er niet vele en het gevolg van een en ander is geweest, dat gelijk aan de tijden, toen Neder land zich nog niet in het bezit van een stoom- visschersvloot mocht verheugen, de leider van het vischafslag-bedrijf en eenige onderne mende handelaren zich erop hebben toegelegd om van Noordelijke landen, vanwaar uit de moordende sleepnet-visscherij met nauwma- zige netten niet wordt uitgeoefend, de visch- soorten, die door de Nederlandsche visschers niet gevangen en die door de burgerij ge vraagd worden, in te voeren. Deze invoer, die in de laatste jaren, vooral in het jaar 1933, een groote vlucht had geno men en er veel, ja bijna alles heeft toe bijge dragen om in het vischverbruik onzer ge meente te voorzien en de honderden handela ren, waaronder vele winkeliers, in staat heeft gesteld aan den kost te komen, is door den con_ tingenteeringsmaatregel, dien Z.E. de Minister van Economische Zaken in begin December 1933 heeft afgekondigd, aan banden gelegd. Niet dat deze invoer ooit bandeloos was, verre van dat, maar het merkwaardige feit deed zich voor, dat de Rotterdamsche visch- veiling de eenige markt was, waar de inge voerde visch ter veiling kwam en de reeders van Nederlandsche vischschepen, maar voor al de kooplieden te IJmuiden, zich door dezen invoer in hun belangen geschaad achtten. Het is hier niet de plaats om op handelingen van Z E. den Minister critiek uit te oefenen, maar- het inzicht van de honderden handelaren hier ter stede is in lijnrechten strijd met dien van de reeders en handelaren van IJmuiden. Het gevolg van het contingenteeren van den invoer van versche visch, die in steeds ster kere mate werd toegepast, is mede de oorzaak geweest, dat het totaalcijfer van de opbrengst gedurende het afgeloopen jaar ver onder de verwachting en de begrooting is gebleven, maar, wat zeker van niet minder belang is, dat de vele kooplieden in hun verdiensten sterk besnoeid zijn en deze kooplieden vormen een categorie van menschen, die door het meerendeel van de hand in den tand leven. Nu is het bedrag, dat door de veiling wordt verkregen, niet zulk een schrikkelijk stuk on der dat van het hieraan voorafgaande jaar ge bleven, het is slechts f 10.000, en dit maakt op een totaal bedrag van f 680.000 nu niet zulk een groot verschil, vooral als men met de prijsver mindering van vele levensmiddelen rekening houdt, maar daar een stilstand reeds als een achteruitgang wordt aangemerkt, geeft een werkelijke achteruitgang in opbrengst een ont- moedigenden indruk. Wanneer evenwel aangaande de hoeveelheid visch, die geveild is, statistieke gegevens be stonden, dan zouden zonder twijfel deze ge gevens uitwijzen, dat de hoeveelheid geveilde visch zeker veel grooter geweest is dan in vroe gere jaren, maar, och arme, het is niet alleen de hoeveelheid die de opbrengst bepaalt, de kwaliteit der visch en zeer zeker ook de groot te telt mede. De aanvoer, die gedeeltelijk over de vei lingstafel is gegaan en die gedeeltelijk in den kring van vele dringende kooplieden van eigenaar verwisselde, bestond uit de vangsten van 51 loggers en 854 kustvaartuigen. Dit was de directe aanvoer uitzee, lang niet het slecht ste gedeelte van den aanvoer uit 164.500 kisten en 5900 manden met verschillende vischsoor- ten van de binnenlandsche visschershavens, 55.200 kistjes met hokking, versche en ge stoomd, 2810 kistjes met spiering. Dit wat visch betreft, die door Nederlandsche visschers is gevangen. Van de handelaren van Noorwe gen kwamen 6050 kisten en van Denemarken 629 kisten. Wordt er nu zonder kennis van zaken een vergelijking gemaakt tusschen het aantal kis ten afkomstig van de binnenlandsche vis- schersplaatsen en die van Noorwegen en De nemarken, dan valt de aanvoer van de laatst genoemde landen in het niet, evenwel zij, die krachtens hun beroep of voorlichting van een en ander op de hoogte zijn, weten dat de in houd der buitenlandsche kisten veel grooter is. Maar, en nu volgt het voornaamste: de kis ten van Noorwegen hebben als inhoud groote visch, zooals zalm, heilbot, exemplaren van 50 K.G. en zwaarder, leng, kabeljauw en groote schelvisch en deze soorten komen in de maan den, waarin van oudsher naar deze soorten de vraag is. Het baart daarom zeker geen verwondering, dat de beperking van den in voer de kooplieden danig in hun beurs getast heeft en, zooals reeds gezegd, de beurs dei- meeste handelaren is slechts smal en had niet de Gemeente ter wille van de handelaren en de vischvoorziening zulke moderne begrippen om een meer of minder bescheiden credlet- te verleenen, het zou er met de handelaren, maar IJ(maider) T(axi) O(nderneming) TELEFOON 4220 STAAT ALTIJD TER UWER BESCHIKKING (Adv. Ingez. Med.) ook zeker met de voorziening, slecht voor staan Dat het Gemeentebestuur zich bewust is, dat het met den handel in visch en wat hiermede in verband staat geen rozengeur en mane schijn is, bewijst de daad van het in het leven roepen van een commissie, waar reeders, han delaren en anderen zitting in hebben en die het vraagstuk onder het oog mo§t zien, hoe de vischvoorziening met kans op slagen moet worden behartigd. Wanneer deze commissie er slechts gedeeltelijk in slaagt dit te bereiken, dan heeft zij zeker recht van bestaan gehad en kan zij op de erkentelijkheid van honderden handelaren rekenen. In het volgende jaar-overzicht hopen wij over de verrichtingen van deze commissie te kunnen berichten. Zijn de leden met dit vraagstuk, dat veel voetangels en klemmen verbergt, dan nog niet gereed, dan komt er na dit jaar gelukkig nog een jaar en op deze wijze probeeren wij er den moed in te houden. VERLOTING „VOORWAARTS". Naar wij vernemen is de door de Arb. Mu ziekvereniging „Voorwaarts" georganiseerde verloting met goedkeuring van B. en W. één maand uitgesteld. De trekking is thans be paald op 30 Januari a.s. ONZE HUISVROUWEN. De afdeeling Velsen der Nederlandsche Ver- eeniging van Huisvrouwen organiseert Don derdagmiddag 10 Januari een bijeenkomst in Hotel Kennemerhof. Mej. S. Giltay Veth te Amsterdam zal spreken over het onderwerp: „Hoe houden wij onze kinderen bezig?" Maandagavond 28 Januari geven mevr. J. S. E. Vaz Dias—Hissink te Bergen en de heer J. Couvée te Alkmaar' een muzikale voordracht in het Gebouw voor Christelijke Belangen te IJmuiden. Mevrouw Vas Dias zal werken voor dragen van T'mmermans, Falkland en Para dies, verder c c o.a. „Das Hexenlied" van Ernst von Wilc anbruch. Naar het orgaan der vereeniging meldt, zal in Februari de jaarvergadering worden ge houden. Visscherijnieuws in een notedop. Weer naar zee. De Aneta IJM. 82 is weer naar zee vertrokken. De Skoger weer gelost. Het ijsboot je Skoger is weer gelost. Het zou heden weer uitvaren. De Visschershaven krijgt een beurt. A.s. Maan dag komt een baggermolen in de Visschers- haven om deze haven een goede beurt te geven. Dit werd hoog tijd; vooral bij de dokken was het bij laag water bedenkelijk droog. Om ruim baan voor den baggermolen te maken zijn alle booten die daar lagen weggehaald en ook de dokken zullen van him plaats moeten. WATERPOLO. V.Z.V. 1 speelde tegen Haarlem 2 in Stoop'; bad te Haarlem een vrtendschappelijken wed strijd. Mede in verband met het uitkomen van het le zevental in den Koninkl. Nederl. Zwembond voor het seizoen 1935, ligt het in de bedoeling van de V.Z.V. tot aan het komende seizoen, zooveel mogelijk oefenpartijen tegen andere vereenigingen te spelen. V.Z.V. had in bovengenoemden wedstrijd het diepe doel te verdedigen. Bij het uitgooien van den bal is Haarlem er het eerst bij doch zij kan het niet verder brengen dan tot een der achterspelers, waarna V.Z.V. den bal afneemt en samenspelend op het Haarlem-doel afgaat. Een schot wordt gelost, doch de bal gaat juist over. Beide partijen zijn aan elkaar gewaagd, doen verschillende uitvallen waaruit Haarlem kort voor rust doelpunt (1—0). Ook na de rust blijft het spel hetzelfde. Bij een overtreding van Haarlem neemt Koningstem den vrijen worp, hij plaatst hard naar C. Visman die met een mooien doorslagbal doelpunt (11). Na enkele aanvallen aan beide zijden fluit de scheidsrechter voor de laatste maal. De op stelling van V.Z.V. was T. v. d. Broek (d.), G. L. Vriend en P. Visman (a). G. Janus (m), J. de Maijer, C. Visman en A. Koningstem (v). (In Rusland heeft men op groote schaal de fabricage van stalen tanden en gebitten ter hand ge nomen) Wij leven in de stalen eeuw, Dat valt niet te ontkennen, Aan menig staal daarvan moet men Toch echter nog wat wennen. De tand des tijds is ook van staal, In deze vreemde tijden, Die eerste stap zal wellicht tot Het stalen facie leiden In d' onderkaak, omhoog gericht, Een rij van staal-agmieten, En bovenin, in strak gelid, Een reeks van staal-actiten. Zoo vult men in het Sovjetland De tandelooze monden, Een stalen zenuw wordt, naar 'k meen, Bij eiken tand verzonden. Hoewel ik nieuwe dingen graag Op tijd wil accepteeren, Die nieuwe eenden in de „bijt" Zou ik toch niet waardeeren. 't Geeft mij een beetje koud idee Dat 'k, lachende of gapend, In staal zou toonen, hoe ik tot De tanden ben gewapend. Laat Rusland straks zijn tanden zien, Aan tal van andre landen, Dan weten die, hoe sterk z' ook zijn, Het blijven valsche tanden. P. GASUS. zen dag. Een der onderwijzers, de heer D. Selling sprak eenige hartelijke woorden, waarna de leerlingen het laatste vers van Ps. 121 zongen. Het schoolbestuur heeft echter besloten, den jubilaris nog op meer officieele wijze te huldigen. Deze huldiging, waaraan ook ouders en oud-leerlingen kunnen deelnemen, zal a.s. Woensdagmiddag half drie in het ;ymnastieklokaal geschieden. WIE MIST EEN ZWART HONDJE? Bij den bewoner van het perceel Melklaan 16 is aan komen loopen een zwart hondje met witte pootjes en een kort staartje. Het diertje heeft een halsbandje om. De rechtmatige eigenaar kan zijn hondje aan bovenstaand adres terug bekomen. Verbruikers van natuurijs vergaderen. EEN JUBILEUM BIJ HET BIJZ. ONDERWIJS Gisteren was het 25 jaar geleden, dat de heer J. Dalhuijzen, hoofd der Insingerschool in dienst trad bij het Hervormd onderwijs in IJmuiden. De heer Dalhuyzen heeft ons iets verteld van zijn levensloop. Hij is een Fries, zoon van een predikant. Na de lagere school te hebben door- loopen kwam de heer Dalhuijzen op de nor maalschool om voor onderwijzer te worden opgeleid. Nauwelijks 18 jaren oud bereikte hem het verzoek, tijdelijk aan de school te Ouddorp (Z. H.) een onderwijzer, die in "mili tairen dienst moest, te vervangen. De heer Dalhuijzen wilde dit verzoek niet weigeren, temeer omdat hij nu gelegenheid kreeg, ook eens iets meer van de wereld te zien dan de Friesche landouwen. Na gedurende 7 maan den in Ouddorp werkzaam te zijn geweest ging de heer Dalhuijzen naar Oldeboom waar hij door den militairen dienst werd wegge roepen. De heer Dalhuijzen had een hobby en dat was de zee. Gaarne wilde hij leeren voor stuurman ter koopvaardij en zeker zou de heer D. thans niet zijn 25-jarig jubileum bij het on derwijs in onze gemeente vieren, als niet door een bijzondere omstandigheid de richting van zijn loopbaan ongewijzigd bleef. Deze omstan digheid was de verplichting, na het slagen voor het eerste examen nog twee jaar als ma troos te moeten varen. Hiervoor voelde de heer D. niets. Toen zijn diensttijd om was, ging de heer Dalhuijzen dan ook niet naar zee of naar de zeevaartschool, maar naar Gorredijk, om weer zijn plaats voor de klas in te nemen. Via Hoo- geveen en Leeuwarden kwam de heer D. nu 25 jaar geleden naar IJmuiden. Hij was toen reeds in het bezit van de hoofdakte. Gedu rende 2 jaar was de jubilaris werkzaam als onderwijzer bij den heer Bijkerk. In 1911 werd hij benoemd tot hoofd van de school in de Breesaap. Op de plaats, waar dit schooltje eens stond vindt men thansde Noorder- sluis. Toen deze school in 1911 werd geopend, telde zij 24 leerlingen, toen de heer Dalhuijzen haar in 1918 verliet, moest hij van 107 kinde ren afscheid nemen. In genoemd jaar werd de heer Dalhuijzen benoemd tot hoofd van de Insingerschool in de James Wattstraat. Maa.r in 1918 was de James Wattstraat er nog niet; de school, veel kleiner dan thans, stond midden in een zand vlakte. Zij telde toen 67 leerlingen, thans zijn het er 395. Het was de bedoeling van den jubilaris, zijn jubileum onopgemerkt te laten voorbijgaan, maar het schoolbestuur en personeel dacht er anders over. Gistermiddag, tegen het eind van den schooltijd werd hem verzocht, in het gymnastieklokaal te komen. Hij was niet wei nig verrast, daar leden van het schoolbestuur, het onderwijzend personeel en de leerlingen bijeen te zien. Allen waren bij elkaar geko men om het hoofd geluk te wenschen met de- Unaniem werd besloten, natuurijs te blijven betrekken. In hotel Nummer Eén vond gistermiddag onder voorzitterschap van den heer P. Ver woerd een vergadering plaats van de com missie voor den verkoop van natuurijs en een vijftigtal visch handelaren met de directie van het Natuurijs-Verkoopbureau ter vaststelling van den prijs voor het ijs in 1935. Omtrent deze vergadering deelt men ons het volgende mede: Alle verbruikers spraken hun volle tevre denheid uit over de kwaliteit en de wijze van distributie van het door het Verkoopbureau geleverde natuurijs. Unaniem werd besloten ook in 1935 het benoodigde ijs van het Ver koopbureau te betrekken en de afname te blijven handhaven. Alle aanwezige afnemers zegden de directie hun vollen steun toe. Er werd overeenstemming bereikt over den prijs voor den vischhandel. Deze werd bepaald op f 9.50 per ton. Van verschillende zijden werd met enthou siasme verzekerd, dat het natuurijs voor IJmuiden een onmisbaar artikel is geworden. Vele handelaren verklaarden zich zelfs be reid, zoo noodig een hoogeren prijs te beta len dan waartoe het werd aangeboden, indien zij hierdoor den geregelden aanvoer zouden kunnen verzekeren. Uit de vergaderingen gin gen stemmen op bij de reeders propaganda te maken voor het gebruik van natuurijs, ten einde een betere kwaliteit van de aange voerde visch te verkrijgen. ccn. Ondanks dat ook deze week gebroken was, thans door den Nieuwjaarsdag, was het met de prijzen nog zoo slecht niet. En de be sommingen waren daaraan gelijk. De eerste week van het nieuwe jaar met den oudejaars dag bracht 35 booten met matige besommin gen. De meeste kustbooten boekten bevredi genden resultaten, in verhouding beter dan de Noordzeebooten. Opvallend waren daaren tegen de besommingen van die paar loggers kotters, die we aan den afslag zagen. Goede schol en goede schar zijn nog steeds zeer ge wilde marktartikelen en het is maar zoo jammer, dat onze schepen daarvan zoo wei nig aanvoeren. Dat is een groot gebrek van onze visscherij. Nog veel te veel zijn we voor deze visch op het buitenland of liever op de buitenlandsche schepen aangewezen. De Antwerpsche kotter A 1, die de markt te Antwerpen van visch zou voorzien, is nu al eenige keeren in IJmuiden geweest. Een be wijs al weer voor de leer, dat de natuur zich niet laat dwingen. En IJmuiden is van na ture de visschershaven voor West-Europa. Zelfs Ostende, Wesermünde enz. kunnen, al thans wat de visscherij op de Noordzee be treft, daar niet tegen op en wanneer IJmui den tenslotte toch het onderspit moet delven, dan kan dit alleen geschieden als gevolg van onnatuurlijke maatregelen, die naast een goéde zijde, de bescherming der eigen vis scherij, ook een kwade zijde hebben. En deze kwade zijde is het, die voor de bevolking van de landen met een beschermende vis scherij tot gevolg heeft, dat zij (de bevolking) lang niet meer op dezelfde wijze als voorheen haar vischje op den disch kan krijgen. Laten de Duitsehers, de Belgen en de Franschen hierover maar eens onpartijdig hun meening zeggen. In al deze landen, vooral in de eerste twee snakt men naar visch van IJmuiden. Net zooals we in IJmuiden snakken naar de Deensche scholletjes. Maar het is nu eenmaal niet anders. DE NIEUWE DIENSTAUTO VAN PRESIDENT LEBRUN bezit, uit veiligheids oogpunt, geen treeplanken. Men weet, dat de pleger van den moord te Marseille »p de treeplank van koning Alexander's auto sprong. Er komen wat gunstiger berichten over de onderhandelingen inzake de nieuwe contrac ten. Men heeft reeds in de IJmuider Courant kunnen lezen, dat de Reedersvereeniging haar eerste voorstellen eenigszins heeft gewijzigd, waardoor de scherpste kantjes er af zijn ge vijld. Er wordt thans over deze voorstellen ge stemd en a.s. Dinsdag zal het resultaat be kend worden. Hoe zal de uitslag zijn? Zullen de opvaren den de voorstellen thans accepteeren? Ik werk niet met koffiedik, maar de ver wachting is, dat er veel tegenstanders zullen komen. Maar voorloopig zijn de moeilijkheden van ae baan. PIETERMAN. F. Bosman. De heer P. Bosman, wethouder voor Sociale Aangelegenheden was gedurende geruïmen tijd in militairen- en daarna in Rijksdienst, waar hij in functie was bij het onderhoud van de pieren enz. Reeds gedurende vele jaren be weegt de heer Bosman zich op politiek terrein en wel als bestuurslid, later voorzitter van de plaatselijke afdeeling van den Vrijzinnig De- mocratischen Bond. Door deze partij werd hij in 1917 afgevaardigd naar den gemeenteraad. In 1919 werd hij echter niet herkozen, wel echter weer in 1923 en van dat jaar af had hij onafgebroken zitting in den Raad. In Septem ber 1931 bij de wethoudersbenoemingen werd de heer Bosman gekozen tot wethouder en kreeg hij Sociale Aangelegenheden voor zijn rekening, als opvolger van wijlen den heer D. F. G. Schilling. De heer Bosman nam, om zich geheel aan zijn taak van „stadsbestuurder" te kunnen wijden, ontslag uit 's Rijks dienst. De bestuursfunctie die de heer Bosman toe bedeeld kreeg en waarbij kwamen volkshuis vesting, schoolvoeding en kleeding was een bij uitstek moeilijke. Zij bracht hem te midden van de gevolgen van de crisis, te midden van vraagstukken bij welke oplossing de heer Bos man zich geplaatst zag tusschen wenschelijk- heden en mogelijkheden met critiek van twee kanten. Ongetwijfeld heeft de heer Bosman de moei lijkste taak van het college, een taak, die tevens veel tijd eischt. Want nergens wordt de heer Bosman met rust gelaten. Steeds wordt hij voor de een of andere zaak geroepen. Het mag den heer Bosman als een eer wor den aangerekend, dat hij zich ten volle aan zijn moeilijke taak geeft. HANDWERK IN PLAATS VAN MACHINES. Men schrijft ons: Het is zeker een merkwaardig feit, dat een groot lichaam als de Deutsche Bank und Dis- conto-Gesellschaft de machinale boekhou ding laat vervangen door handwerk. Men toonde ons een circulaire van de directie van het filiaal Dusseldorp dezer bank, waarin aan de relaties mededeeling wordt gedaan van dit feit. De mededeeling was vergezeld vxi een kleine map, met daarin een voorbeeld van den stand eener rekening-courant. Als oorzaak van dezen terugkeer naar het handwerk wordt opgegeven, dat het personeel kan worden uitgebreid en dat tevens met de belangen der bankrelaties rekening wordt gehouden, omdat de dagelijksche uittreksels beter en handiger zijn dan de vorige. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN ZATERDAG 5 JANUARI Thalia Bioscoop: „Met voorbedachten Rade" en „Charlie als Wethouder". 8.15 uur. Bioscoop de Pont: „Roman Scandals" en „Valsche Sleutels", 8 uur. ZONDAG 6 JANUARI Thalia Bioscoop: „Met voorbedachten Rade" en „Charlie als Wethouder". 8.15 uur. 's Middags matinée. Bioscoop de Pont: „Roman Scandals" en „Valsche Sleutels", 8 uur. Halfdrie en 5 uur matinée. ZONDAGSDIENST DER APOTHEKEN. I De Zondagsdienst der Apotheken wordt morgen waargenomen door de Haven-Apo theek Oranjestraat. Deze apotheek is tevens aangewezen voor den nachtdienst in de volgende wee^

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1