Vijf protocollen te Rome onderteekend. THIJS IJS EN DE SCHAT OP DE MAAN. I Verdeeling van het Saargebied niet uitgesloten. Radio-Programma DINSDAG 8 JANUARI 1935 BUITENLAND. Mussolini en Laval regelen Europeesche en koloniale kwesties. Ook Duitschland's herbewapening behandeld. Berlijn spoedig weer te Genève terug? HET BELANGRIJKSTE NIEUWS ITALIë. Bij de Italiaansch-Fransche overeenkomsten, die Maandagavond door Mussolini en Laval zijn onderteekend, betreft het vijf protocollen, waarvan drie de Italiaansch-Fransche kolo niale problemen betreffen. In een verder pro tocol wordt de gemeenschappelijke Italiaansch -Fransche politiek in Zuid-Oost-Europa be handeld. Hierin is ook de Italiaansch-Fransche con sultatieve overeenkomst en de non-interventie- verplichting' betreffende Oostenrijk opgeno men. Omtrent het resultaat der besprekingen op den laatsten dag is gisteravond de volgende mededeeling verstrekt: De Fransch-Italiaansche onderhandelingen zijn vandaag afgesloten door den chef der Italiaansche regeering en den Franschen mi nister van buitenlandsche zaken. Zij hebben overeenkomsten geteekend in zake de belangen der beide landen in Afrika, zoonrede documen ten, welke de gemeenschappelijke opvattingen hunner regeeringen in zake kwesties van Euro- peeschen aard registreerden. Zij hebben de overeenstemming geconsta teerd der beide regeexingen in zake de nood zakelijkheid van een multilateraal accoord betreffende Midden Europa en zij zijn over eengekomen, dat de door hen aangenomen opvatting zoo spoedig mogelijk ter bestudee ring moet worden voorgelegd aan de belang hebbende staten. Voorts zijn zij overeengeko men, dat zij met het oog op de te verwachten tot standkoming van dit multilateraal accoord gemeenschappelijk alle maatregelerï zullen be- studeeren in den geest van deze overeenkomst in een mate als door de -omstandigheden zal worden geëischt. Voorts wordt in een der aanvullende proto collen door de beide landen het ontwapenings- vraagstuk behandeld. Frankrijk heeft zich bereid verklaard, het ontwapeningsvraagstuk opnieuw aan de orde te stellen, waarbij speciaal verwezen zal wor den naar het Italiaansche memorandum van 19 Januari 1934. Getracht zal worden, Duitsch- lands bewapening vast te stellen en zoodoende den weg te effenen voor den terugkeer van het Duitsche rijk naar Genève. Beide landen verklaren het ei' over eens te zijn, de herbewapening van Duitschland als onwettig te beschouwen, zoolang geen spe ciale overeenkomst tusschen Duitschland en de groote mogendheden is gesloten. In politieke kringen te Rome interpreteert men deze bepaling aldus, dat indien Duitsch land zich aansluit bij een toekomstige ontwa peningsconventie en naar Genève terugkeert, de Duitsche herbewapening ook door Frank rijk zal worden erkend. In diplomatieke kringen verluidt, dat Duitschland gunstig staat tegenover dit plan en men gelooft in die kringen dan ook, dat het rijk thans bimien zeer korten tijd naar Ge nève zal terugkeeren. Mussolini heeft na afloop van zijn bespre king met Laval ongeveer 50 Fransche persver tegenwoordigers ontvangen en tegenover hen verklaard, dat twee categorieën kwesties be sproken moesten worden: De eigenlijke Italiaansch-Fransche kwes ties en de kwesties van algemeenen, dat wil zeggen Europeeschen en daar mede ook universeelen aard. Een perma nente overeenstemming zou niet mogelijk zijn geweest, indien zij slechts betrekking zou heb ben gehad op de a-lgemeene kwesties. Laval en hij, Mussolini, hebben zich hardnekkig ten doel gesteld tot een volledige overeenstemming te komen en dit doel heb ben zij bereikt. Ten slotte waarschuwde Mus solini evenwel voor overdreven optimisme. Amerika. Senaatscommissie beveelt toetreding tot het Permanente Hof aan. Roosevelt heeft op het Witte Huis gecon- fereerd met Sayre, (den onderstaatssecretaris voor buitenlandsche zaken, senator Pittman en andere vooraanstaande senatoren, over de kwestie van het toetreden tot het Perma nente Hof van Internationale Justitie te 's-Gravenhage. Na de conferentie verklaarde senator Ro binson, dat de senaatscommissie voor buiten landsche zaken een resolutie zal opstellen, waarin toetreding wordt aanbevolen en de bestudeering hiervan aan den Senaat wordt aangeraden. Personen die aan de conferentie hebben deelgenomen verklaarden, dat het voorne men van Roosevelt om de volgende week aan het Congres te verzoeken tot toetreding te be sluiten, is opgegeven. Groot deficit op de begrooting verhooging der militaire uitgaven. Maandagmiddag is in de beide huizen van het congres Roosevelts boodschap inzake de nieuwe federale begrooting voorgelezen. Zoo als men weet loopt in de V.S. het begrootings- jaar van I Juli tot 30 Juni. Een overzicht over het laatste begrootingsjaar geeft het volgen de beeld (alle getallen in millioenen dollars) De uitgaven voor 1934 bedroegen 7.105. De inkomsten bedroegen 3.115. De uitgaven in het loopende begrootingsjaar worden geschat op 8.581 en de inkomsten op 3.712. Voor 1936 begroot men de uitgaven op 8.520 en de inkomsten op 3.992. De drie begrootingsjaren van de regeering- Roosevelt hebben dus groote deficits opgele verd, welke varieeren tusschen vier en vijf milliard dollar per jaar. De openbare schuld der federale regeering aan het einde van Juni 1936 zal dus ongeveer 34 milliard dollar be dragen. In zijn boodschap geeft Roosevelt toe, dat zijn hoop in het derde jaar zijner regeering het evenwicht te kunnen herstellen tusschen inkomsten en uitgaven niet verwerkelijkt is kunnen worden. De schuld daarvan is vooral het nog steeds hooge werkloozencijfer, waardoor de buitenge- wone begrooting niet essentieel verlaagd is kunnen worden. Voor de werkverschaffing welke door Roose velt, gelijk reeds bekend is, in zijn nieuwjaars boodschap nader is toegelicht, vraagt de pre sident voor de begrooting 1936 een rond be drag van 4 milliard dollar. Hij hoopt, dat dit bedrag geleidelijk zal kunnen worden verlaagd, tot op een goeden dag de geheele begrooting in evenwicht is. In het Witte Huis vindt men het van bijzon der belang, dat de nieuwe begrooting in den door Roosevelt voorgestelden vorm onder geen omstandigheden zal leiden tot eenigerlei in flatie. Van een verdere waardevermindering van den dollar maakt de boodschap van Roosevelt geen melding en men neemt algemeen aan, dat ook geen stappen in die richting voor genomen zijn. Op de gewone begrooting worden de uitgaven met inbegrip van den schuldendienst geraamd of 3.940, waarvan voor de landsverdediging 792 tegenover 613 in 1935 en 480 in 1934. Van de 792 millioen voor de landsverdediging komen 477 voor de vloot en 315 voor het leger. In zijn boodschap merkt president Roosevelt omtrent de begrooting voor defensie op, dat niet alleen het leger een moderne uitrusting noodig heeft, doch dat veeleer de Vereenigde Staten er een aanvang mee moeten maken de vèrtraging in te halen, die onder de vroegere regeeringen bij de uitvoering van de vloot- verdragen van 1922 en 1930 is ingetreden het geen hierop neerkomt, dat kennis wordt ge geven van het feit, dat Roosevelt besloten heeft te gaan tot het maximum dezer verdragen vooral in verband met het mislukken van de voorbereidende vlootonderhandelingen en het opzeggen door Japan van het verdrag van Washington. Voor het voortzetten van den bouw van 20 in het begrootingsjaar 1935 begonnen en voor het op stapel zetten van 24 nieuwe oorlogs schepen (kruiser, destroyers, onderzeeërs, vliegtuigmoederschepen) zijn 140 millioen dollar uitgetrokken; voor het bouwen van ma rinevliegtuigen 35 millioen. Voorts heeft het leger ruim 500 nieuwe vliegtuigen aangevraagd teneinde aan het eind van het begrootingsjaar 1936 te beschikken over een luchtvloot van 1.352 vliegtuigen. Voorts kan nog vermeld worden, dat be halve de voor 1936 gevraagde vier milliard voor het arbeidsprogram, waardoor de vijf millioen steuntrekkers van de federale ondet- steuningslijstem moet afvoeren, de regeering spoedige goedkeuring van een crediet van 80Ö millioen dollar vraagt voor de voortzetting van de loopende ondersteuning tot aan het einde van het begrootingsjaar 1935. Duitschland Reorganisatie van de S. S.? Reuter meldt uit Berlijn, dat Adolf Hitler bezig is, in het geheim de S.S. te reorganisee- ren. Ei' wordt thans uit 20.000 leden van dit corps een afzonderlijke organisatie gevormd, welke 'het ^eerste regiment" wordt genoemd. De correspondent ter Berlijn van de Tel. meld't nader, dat de oorzaak van dit bericht gezocht moet worden in de regeling van de verhouding tusschen de rijksweer en de S. S. De rijksweer stelt zich immers op het stand punt, dat zij de wapendraagster van dén staat behoort te zijn, hetgeen ontevredenheid heeft opgewekt bij de S.S., dte zich tot nog toe als wapendraagster der partij beschouwde. De S. S. stelde tegenover den eisch van de rijks weer, dat de S.S. haar wapenen zou moeten inleveren, de voorwaarde, dat althans een ge deelte der S.S. als elite-corps in bewapende formatie zou mogen blijven bestaan. De rijks- weerleiding was bereid, enkele Standarte, zoo als de Leibstandarte van Hitier, bewapend te laten. Het Reutertegram duidt op een uitvoering dezer plannen, hoewel het volgens den corres pondent onwaarschijnlijk geacht moet wor den, dat Hitler of de rijksweer deze plannen zou willen verwezenlijken, nog vóór de onder handelingen "met het buitenland over een éven tueele erkenning van de voorgenomen ver drievoudiging van de rijksweer zijn aangevan gen. Het buitenland wil immers niets weten van geregeld bewapende militaire organisaties, welke naast de rijksweer in Duitschland zou den bestaan. Het tankschip La Crescentia vermoedelijk vergaan. 30 koppen aan boord. In Californische scheepvaartkringen wordt gevreesd, dat het 5880 ton metende Engelsche tankschip La Crescentia, de sedert twee we ken geen berichten meer heeft uitgezonden met zijn 30 koppen tellende bemanning is ver gaan. Het schip had meer dan 62.000 vaten ruwe olie in.' Het tankschip Athelbeach heeft radiogra fisch doen weten, dat het op 900 mijlen ten Noord Oosten van Hawaii een groote hoeveel heid olie op het water heeft waargenomen. Aangezien het Britsche tankschip daar ter plaatse het laatst was waargenomen, vreest men, dat het schip tijdens een storm is ver gaan. ONTWERPER VAN DE GEHEIMZINNIGE „ZAAL 40" OVERLEDEN. Sir Alfred Ewing, de bekende ingenieur sn expert op het gebied van magnetisme, is naar Reuter uit Londen meldt, op den leeftijd van 79 jaar overleden. Ewing was de ontwerper van de beroemde „zaal 40" van de Engelsche admiraliteit. In deze kamer werden tijdens den oorlog tallooze telegrammen van den vijand ontcijferd. Van December af maakte de Duitsche vloot geen beweging of zij was van te voren bekend door middel van onderschepte en ontcijferde telegrammen. Dat allies geschiedde in de ge heimzinnige „zaal 40". Het is nog steeds aan niemand bekend hoe de inrichting van deze kamer werkt en de details hieromtrent wor den dan ook zorgvuldig geheim gehouden. On der de politieke telegrammen, die in „zaal 40" ontcijferd werden, behoort ook een tele gram van Zimmermann, destijds onder-staats secretaris aan het ministerie van Buiten landsche Zaken, dat de voorwaarden bevatte voor een eventueel verbond van Duitschland en Mexico tegen de Ver. Staten. Dit telegram wordt beschouwd als de beslissende factor, die de Ver. Staten heeft doen besluiten tijdens den oorlog de. zijde .van de geallieerden te kiezen. Een deel zou onder Volkenbonds- soevereiniteit kunnen blijven. Verschil van meening onder de geestelijken. (Van een correspondent). Dat het denkbeeld eener deeling van het Saargebied. waarover wij reeds vroeger schreven, toch geenszins een volkomen waar deloos argument is in de propaganda der sta tus quo-'oeweging, wordt thans bevestigd in een „bekendmaking" der Plebiscietcommissie over de beteekenis en wijze der volksstem ming. In deze bekendmaking heet het name lijk, dat een beslissing Van den Volken bondsraad in den geest van handhaving dei- door de vredesverdragen geschapen rechtsor de, tot rechtsgevolg zou hebben, dat den Vol kenbond de soevereiniteit over het geheele Saargebied of over een deel van het gebied toevalt. Hiermede vestigt dus de Plebiscietcommis sie er de aandacht op, dat de Volkenbonds raad bevoegd is, den plebiscietuitslag aldus te interpreteeren, dat een deel van het Saar gebied terugkeert onder de Duitsche heer schappij, een ander deel den bestaanden toe stand behoudt. Deeling dus tusschen Duitsch land en den Volkenbond. Van een deeling tusschen Duitschland en Frankrijk kan geen sprake zijn. Dat aanvankelijk inderdaad ook menigeen alhier daaraan dacht, berust op een verwar ring, veroorzaakt door de argumentatie van de status quo-propagandisten, die het Saar- plebisciet vergeleken met het plebisciet in Opper-Silezië, waar het echter een nationa liteiten "kwestie gold en het gebied verdeeld werd tusschen Duitschland en Polen. Men bedenke wel, dat de status quo-pro pagandisten voor een gedeeltelijken status quo geen propaganda maken. Hun redenee ring is deze. Het Saargebied moet in zijn ge heel en onverdeeld tot Duitschland terug. Dit kan slechts, indien nagenoeg de geheele be volking voor den terugkeer stemt. Indien een aanzienlijke minderheid, b.v. van 20 procent, voor handhaving van den bestaanden toe stand stemt, bestaat groot gevaar, dat de Volkenbond het Saargebied verdeelt. Het gevaar van een verdeeling kan slechts verme den worden, indien een groote meerderheid zich op 13 Januari voor den status quo uit spreekt. Daarom: stemt allen voor den status quo, wat zooveel als zeggen wil voor den late- ren onverdeelden terugkeer, daar 'eèn tweede volksstemming verzekerd is. Het spook der verdëeling waart rond en zijn 'verschijnen zal wel goeddeels de verkla ring zijn voor de nervositeit, welke zich van het Duitsche Front heeft méester gemaakt en ook in Berlijn schijnt te heerschen. Vandaar dan ook ongetwijfeld, dat-al hét mogelijke in het werk wordt gesteld, om de geestelijkheid openlijk aan de zijde van het Duitsche Front te krijgen en haar van den Volksbond te doen afrukken. Hoogstwaarschijnlijk is dan ook de pressie van het Duitsche Front niet vreemd aan de verklaring van alle dekens van het Saargebied, waarin deze, zij het niet onom- den, zich uitspreken voor de „Rückgliede rung". Daar echter deze -verklaring niet in overleg met de -geestelijkheid - is opgesteld, konden de dekens haar ook niet namens de geestelijkheid afleggen; De geestelijkheid blijft tot nu toe voor zioh als particuliere personen alle vrijheid' van partij kiezen op- eischen, evenals de leeken deze bezitten. Daar het Vaticaan de kwestie als een voor de kerk neutrale beschouwt, zóu Ook een zich open lijk voor de Rückgliederung uitspreken van de bisschoppen van Trier en Spiers, de katho lieken toch niet in geweten verplichten voor de Rückgliederung te stemmen. Bovendien weten wij, dat de zoo even genoemde ge meenschappelijke verklaring der dekens on der uiterst vreemde omstandigheden tot stand is gekomen. Een der dekens meende een zuivere neutraliteitsverklaring; te onder teekenen. De tekst der in de gelijkgeschakel de bladen gepubliceerde verklaring wekte echter hun hoogste verbazing en zij verzoch ten de Neue Saai-post, het orgaan van den Volksbond, zulks bekend te maken. Evenals de leeken, zijn dus ook de geeste lijken van het Saargebied, in de plebisciet- kwestie verdeeld. En dat zal wel zoo blijven, alle bemoeienissen van ,'t Duitsche Front ten spijt. Wij zijn op dit punt bijzonder ingegaan, omdat de houding van den:clerus, de groote onbekende is in alle schattingen naar den vermoedelijiken uitslag. Zeer wijselijk heeft de regeeringscommis- sie het schenken van alcoholische dranken verboden op de dagen 1-2 .13. 14 en 15 Januari, met uitzondering van de uren voor lunch en diner, waarop het gebruik van bier en wijn is toegestaan. Deze maatregel zal tweeërlei voorkomen: vechtpartijen natuurlijk niet alle en het koopen van stemmen middels jenever. Hoofd koel op 13 Januari! Felle koude In Polen. Uitbreiding over West-Europa? Uit Warschau 7 Januari.: Hert nationaal meteorologische station deelt in één speciaal communiqué mede,- dat een lange periode van koude in aantocht is. In Oost-Polen vriest het thans reeds 30 graden, tengevolge van de verplaatsing van koude luchtlagen uit het Oosten. Verwacht wordt, dat deze koude-zone zich over geheel Midden- en West-Europa zal uitstrekken, waar men thans dus toch nog een strengen winter zou moeten tegemoet zien. Met betrekking tot de piu'^emig .ngetreden koude wordt vei-der gemeld, dat alleen in de bergachtige st reek van Ta tra een gematigde temperatuur heerscht. In de omstreken van Wilna is een tempera, ratuur van 33 graden beneden het vriespunt geregistreerd Er is schade aangericht aan de spoorweg-installaties, waardoor tal van treinen met vertraging zijn binnengekomen, Meer dan 200 personen hebben zich in ver band met de koude onder geneeskundige be handeling moeten 'stellen. Dit betreft in hoofdzaak het district Lemberg. i reinbotsing in Sovjet- Rusland. Tot nu toe 20 lijken geborgen. In den nacht van 5 op 6 Januari zijn op het traject Moskou-iLeningrad twee sneltrei nen met elkaar in botsing gekomen. Het aan tal dóoden is nog niet bekend doch men vreest, dat het hoog zal zijn. Verscheidene wagons werden vernield en de trein was zeer vol. Nader wordt gemeld: Ir. verband met het spoorwegongeluk op den z.g. „Octoberspoorweg" op 217 K.M. ten Zui den van Leningrad, tusschen Mala ja Wisjera en. het belangrijke knooppunt Bologeje, een reeks spoorwegambtenaren van de lijn in arrest genomen. Hierdoor wordt het vermoeden, dat het on geluk veroirzaakt is door sabotage, ver sterkt. De spoorwegdirectie en hot volkscommissa riaat van bmnenlandsche zaken hebben nog steeds geen medeóeelingen verstrekt om trent het aantal slachtoffers. Er verluidt, dat de ieddinpscolonnes reeds ruim 20 lijken heb ben geborgen. Aanslag op prins Starhemberg voorbereid? ben Heimwehrman gewond. WEENEN, 7 Januari (Reuter) Nabij het vliegveld Aspern zouden gisteren twee com munisten zijn gearresteerd die een mislukte poging zouden hebben gedaan om Prins Starhemberg te dodden. Tegen den middag zouden uit het struikge was nabij het vliegveld eenige schoten zijn gelost op de auto waarmee Starhemberg naar -Weenen wilde rijden. In de auto-zat- slechts een Heimwehrman, Selle, die werd gewond Tegenspraak. Van officieele zijde worden alle geruchten die over een aanslag. op denvice-ka,nselier Prins Starhemberg de ronde doen, -beslist te gengesprokeii. SLACHTOFFERS VAN DE WINTERSPORT. St. MORITZ, 6 Januari (V.D. Vier Italia nen uit Milaan, twee dairies en twee he eren. die Zondagochtend in het Silvaplana-gebied een skitocht hadden ondernomen, raakten in het Rosegg-dal den weg kwijt. Zij kwamen op een sneeuwveld terecht, dat omlaagstortte en de vier ski-loopers meesleurde, Twee hunner konden kort daarop worden geborgen, doch de levensgeesten waren reeds geweken. Een reddingscolonne, welke uit Pontresina was uitgetrokken, slaagde er niet in de beide andere personen te redden. Uit Weenen: Twee skiloopers uit Londen,. John Howard en Franklin Armstrong zijn in de Oetztaler Alpen door een lawine bedolven, Het lijk van Howard is reeds geborgen. Van daag zou men verder zoeken naar het tweede slachtoffer, dat nog niet terecht is. - BOLZANO, 5 Jan. Bij een skitocht op de Marmolata in de Dolomieten ls een gezelschap van zeven skiloopers uit Muenchen onder lei ding van den skileeraar Luber door eèn lawine bedolven. Vier hunner werden onder een zeer zware sneeuwmassa begraven. Een Italiaan sche skilooper, die toevallig passeerde, verleen de de eerste hulp en waarschuwde de boeren uit de omgeving en de fascistische militie, die een hulpexpeditie uitrustten. Bij fakkellicht konden vier lijken, o.a. van den skileeraar en van twee dames, geborgen worden. Zij werden naar het dorp Rocca Pietore overgebracht. (V.D.) ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. De wespen gaan in groote vaart op Hik en Falsius afzij halen hen al spoedig in. Zij vallen woest de zondaars aan die niets kunnen beginnen en prikken hen waar zij kunnen. Van alle fierheid zijn zij nu beroofd: het steken doet hun verschrikkelijk pijn en geeft hun groote builen. Op het volgend plaatje zul je zien hoe zij voor al hun zonden door Werken van het wespen-gif eindelijk gestraft werden! Betty Gow in het proces- Hauptmann gehoord. Na het verhoor viel zij in onmacht. Nadat in het proces te Flemington tegert Bruno Hauptmann het kindermeisje Betty Gow een nauwkeurige uiteenzetting had ge geven van wat gebeurd was in den nacht der ontvoering, gaf zij in het kruisverhoor later toe. dat 't venster van de kinderkamer wel ge sloten was geweest, doch dat daarentegen de houten vensterluiken slechts aan hadden ge staan. Verder bekende zij. dat zij haar vriend den Noorschen zeeman Henry Johnson en mogelijk ook anderen personen mededeelin- gen had gedaan over de levensgewoonten en het komen en gaan van de familie Lindbergh. Johnson is echter intusschen als onwettig im migrant weer naar Noorwegen afgeschoven. Het kindermeisje gaf voorts toe, dat zij op den noodlottigen avond voor den eersten maal had gemerkt, dat de grendel van het vensterluik waardoor de ontvoerders van het kind zouden zijn binnengekomen gebroken was, zoodat het luik ook niet had kunnen worden gesloten. Dergelijke kleine reparaties, aldus zeide Betty Gow, had gewoonlijk de intusschen overleden bediende van Lindbergh. Ollie Whateley, ver richt. In tegenstelling met kolonel Lindbergh verklaarde het meisje, dat de terrier van Lindbergh door Whateley gevoederd en af gericht was en tegen vreemden blafte. In den nacht van de ontvoering heeft de hond echter niet geblaft. Betty Gow kreeg, nadat zij gehoord was een flauwte De gendarm Joseof Wolf, die als eerste na de ontvoering van de baby het huis van Lind bergh was binnengekomen, verklaarde, dat het bed van het kind onberoerd was. Onder het venster heeft hij een voetstap gezien. De verdediging verklaarde er voorlooplg te gen te zijn, den ladder als bewijsstuk te toonen. Kelly, de specialist voor vingerafdrukken, verklaarde geen vingerafdrukken te hebben gevonden, noch op den brief, noch in de kamer De zitting werd vervolgens verdaagd tot heden WOENSDAG 9 JANUARI 1935. HILVERSUM 1875 M. VARA. 8.— Gramofoonplaten. 9.30 P. J. Kers Jr., Onze keuken. V.P.R.O. 10.— Morgenwijding. VARA. 10.15 Voor de Arbeiders in de Cón tinubedrijven: dr. H. Brugmans (lezing), gra mofoonpl., Trio Wins-Wiggelaar-Amende en L. de Jong (voordracht). 12.— Orvltropia o. 1. v. J. v. d. Horst, 12,30 B. Blez (hobo), en. R. Schoute (piano), 12,45 Vervolg Orvitropia en gramofoonplaten: 2.— Gramofoonpl. 2~,15 Kniples. 3.Voor de kinderen. 5.30 De No tenkrakers o.l.v. D. Wins. 6.Eddy Walis en zijn. orkest. 6.40 Sportuitzending. 7.— Zang door Eva Liebenberg, m.m.v. D. Wins (plano). 7.40 Tr. Velde:: De vrouw op het Platteland. 8.— S.O.S.-berichten. Vaz Dias. VARA-varia. 8.15 Meyer's "Slamel's Revue: „Van Lach tot Lach" o.a. Louis Davids en Sylvain Poons). Orkest o.l.v. Pim de la Fuente (Uit. Carré te Amsterdam). 10.15 De Flierefluiters o.l.v. E. Walis m.m.v. A. de Booy (zang). 10.45 Gramo foonpl. 11.XX-esemble o.l.v. C. Steyn, m. m.v. Aï» de Booy (zang), 10.45 Gramofoon platen. 11.— XX-ensemble o.l.v. C. Steyn, m. m. v. A. de Booy (zang). 11.30 Orvitropia oJ.v. J. v. d. Horst. 11.55—12.— Gramofoomnu- ziek. HUIZEN 301 M. N.C.R.V. 8.— Schriftlezing en meditatie. 8.15 Gramofoonplaten. 10.30 Morgendienst o.l.v. Ds. G. Laarman. 11.— Ensemble v. d. Horst en gramofoonpl., 12.30 Vervolg concert. I,15 Orgelspel S. P. Visser. 2.Zang door M. de Jong (alt), m.m.v. Hans Schouwman, (piano), 3.Chr, Lectuur. 3.30 en 4.Gram. platen. 4.15 Dampraatje W. Jurg, 4.45 Gramo foonpl., 55.Kinderurn* 6.Onbekend. 6.30 Afgestaan. 7.— Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Gramofoonpl. 7.30 Technische causerie. 8. Vaz Dias. Gramofoonplaten. 8.15 Archeolo gisch, cursus. 8.45 Gramofoonpl., 9.15 Ds. A. Klinkenberg fAzn., Eeredlenst en heilige handelingen. 9.45 Gramofoonplaten. 10.— Vaz Dias. 10.05 Trio van Renesse-Helmann-Van Wezel. 11.— Gramofoonmuziek. DROITWICH 1500 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 11.20 Gra mofoonpl., 12.05 Orgelspel. Q Maclean. 12,50 Ch. Manning en zijn orkest. 1.50 Orgelspel C. H. Trevor, 2,35 Gramofoonplaten. 3.10 Le zing. 3.35 Bournemouth Sted. Orkest o.l.v. R. Austin. 5.05 John. MacArthur-Kwintet. 5.35 B.B.C.-dansorkest o.l.v. H. Hall 6,20 Be richten. 6.50 Lezingen. 7,25 Handelconcert. 7,50 Gramofoonpl. 8.20 Bach-Handelconcert. m.m.v. het B.B.C.-symphonie-orkest o.l.v. Henry Wood, en solisten. 9.50 Berichten. 10.20 B. B. C. theaterorkest o.l.v. S. Robinson. 11,20 Dansmuziek. PARIJS RADIO 1G84 M. 7,20 en 8.20 Gramofoonplaten. 12,35 Goldy- orkest. 9.05 Concert m.m.v. koor, Radiokwar tet en voordracht. 10.50 Dansmuziek. KALUNDBORG 1261 M. 11,20 Concert uit restaurant „Ritz", 2.20 Gramofoonplaten. 2.50 Omroeporkest o.l.v. Gröndahl. 7.20 Kamermuziek. 8.20 Dansmu ziek. KEULEN, 456 M. 5.20 Gramofoonplaten. 6.355 Radiokwintet. II,20 Blaasconcert, 12,35 Orkestconcert. 3,20 Omroeporkest o.l.v. Ktihn, 7.30 Uit Stuttgart: Unsere Saar 'den Weg frei zur Verstandigung. 8.35 Vroolijk programma. 9.50 Orkestcon cert o.l.v. Hauck. 11,20—1,20 Concert. ROME 421 M. .,20 Concert m.m.v* orkest, trio en solisten. In de pauze. Radiotooneel. Na afloop: Popu lair concert. BRUSSEL 322 en 484 M. 3.22 M.: 12,20 L. Langlois' orkest. 1,30 dito. 55.20 Omroeporkest o.l.v. Gason. 6.20 en 7.05 Gramofoonplaten. 8.20 Symphonieconcert, o.l.v. Defanw, 10.30 Dansmuziek. 494 M.: 12,20 Gramofoonpl., 12,50 Omroep orkest o.y.v. Gason. 5.20 Dansmuziek. 6.15 Zang. 6.50 Waalsch concert. 8.20 Gramofoon- jl., 8.30 Zang en deèlamatie. 9.20 Omroepor- cest o.l.v. Gason. 10.30 Dansmuziek. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.20 Berichten. 7.30 „Unsere Saar den Weg frei zur Verstandigung". 8.05 „Führer und Gefolgschaft", Rijkszending. 8.35 Gramo foonpl., 9è20 en 10.05 Berichten. 10.20 Gramo foonmuziek. 11,20 Concert.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 3