BEVERWIJK De oeververbinding van het Noordzeekanaal. Een enquête van Handel en Industrie. Het bestuur van de vereeniging voor Handel en Industrie heeft in de afgeloopen maanden een enquete in gesteld onder de bij haar aangesloten bedrijven over de oeververbinding van het Noordzeekanaal, waarbij ook de te Beverwijk gevestigde industrieën groote belangen hebben. Het vraagstuk van de oeververbinding heeft reeds meermalen een punt van bespreking uitgemaakt in de vergaderingen van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken te Haarlem en het was naar aanleiding van deze bespre kingen, dat „Handel en Industrie" besloot haar leden een aantal vragen over deze zaak te laten beantwoorden. Deze vragen waren als volgt geformuleerd: 1. Is het u bekend dat het Departement van Waterstaat de bestaande oeververbinding van het Noordzeekanaal op den duur onhoudbaar acht en aldaar wijzigingsprojecten voor de naaste toekomst in studie heeft? 2. Behoeft de pontverbinding over het Noord zeekanaal naar uw meening verandering te dhdergaan? 3. Zoo ja, moet hierin worden voorzien door een hooge vaste brug, dan wel door een tun nel? 4. Welke voordeelen voor Beverwijk in het algemeen ziet u in een verbeterde oeverver binding, b.v. in een tunnel? 5. Geeft u aan een bepaalde oplossing in verband met de belangen van uw bedrijf de voorkeur? Zoo ja, welke eisehen zoudt ge dan aan de te wijzigen verbinding willen stellen. 6. Acht ge dit onderwerp van voldoende be lang om de verschillende ten deze bestaande plannen en mogelijkheden door een deskun dige in een of meerdere lezingen te doen toe lichten? 7. Acht ge het gewenscht. dat wij te dezer zake in samenwerking met de Kamer van Koophandel contact zoeken met de betrok ken gemeentebesturen teneinde een deskun dige aan te stellen, die dit onderwerp nader in" studie zal nemen en t.z.t. bij de betrokken instanties een ook voor Beverwijk zoo gun stig mogelijk project uitgevoerd te krijgen? Uit de antwoorden, die vrijwel gelijkluidend waren, bleek wel, dat alle industrieëlen de voorkeur gaven aan een oeververbinding door middel van een tunnel. De antwoorden op deze enquete zijn de Kamer van Koophandel toegezonden, die het belangrijke vraagstuk nogmaals zullen bespreken. De Vereeniging voor Handel en Industrie zal een ingenieur uitnoodigen om voor haar leden over het onderwerp, dat thans in bree- den kring ds aandacht trekt, een lezing te houden. BEVERWIJKSCHE DAMCLUB. De Beverwijksche Damclubbindt heden Dinsdagavond voor de competitie den strijd aan tegen Zaandam. Het team is aldus sa mengesteld: D. Kikke. K. Kikike, A. Pekel. J. A. Oussoren S. Troost. S. D. Hoogvorst. C. Blokdijk. J Bakker, W. Spanjaard en H. Timmer. De wedstrijd wordt gespeeld in het clublo kaal, café „Bellevue". TERAARDEBESTELLING K. KRUK. Maandag werd op de begraafplaats „Duin- rust" het stoffelijk overschot ter aarde be steld van den heer K. Kruk, die in de vorige week op 54-jarigen leeftijd na een langdurige ongesteldheid was overleden. De heer Kruk was gedurende een lange reeks van jaren dienst van de Ned. Spoorwegen. Hij bediende den zeer drukken spoorwegovergang in den Velserweg, een zeer verantwoordelijke func tie. die de heer Kruk met groote nauwgezet heid en stipte plichtsbetrachting heeft ver vuld. Op ..Duinrust" bestond voor deze teraarde bestelling dan ook groote belangstelling. Van het stationspersoneel was een deputatie, waar toe ook de stationschef behoorde, aanwezig om den overledene de laatste eer te bewijzen Ook vele collega's hadden zich om de groeve geschaard. De fraaie eikenhouten kist was gedekt door bloemstukken van de directie der Ned. Spoorwegen, het stationspersoneel en de collega's. Aan de groeve sprak Ds. J. D. van Calcar. Doopsgezind predikant alhier een treffend af scheidswoord. VEREENIGING VOOR HANDEL EN INDUSTRIE. In de binnenkort te houden vergadering van de vereeniging voor „Handel en Industrie'" zal Jhr. Mollerus secretaris van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Haarlem, een le zing houden over zijn reis door Rusland. Deze lezing, die op een nader te bepalen datum wordt gehouden in het Kennemer Hotel, zal worden toegelicht door lichtbeelden. „NIEUW LEVEN" SPEELT „ROBBEDOES' De Geheel-onthouders Tooneelvereeniging „Nieuw Leven" geeft op Donderdag 24 Ja nuari in het Kennemer Theater haar tweede uitvoering in dit seizoen. Opgevoerd wordt het blijspel „Robbedoes" van Henk Bakker. De regie is weder in handen van den heer G. Berghuis EEN K.R.O.-AVOND IN HET K.S.A.-GEBOUW De K.R.O.-jubileumavond, welke Maan dagavond in de groote zaal van het K.S.A.-ge- bouw werd gegeven, mocht zich in een enorme belangstelling verheugen. De zaal was tot de in de uiterste hoeken bezet, toen Deken J. M. Lucassen een kort openingswoord sprak en Piet Lustenhouwer's ensemble, dat den naam van Kro-boys draagt voor zoover dat nog noo- dig was, bij het publiek inleidde. En toen kon het feest beginnen. De Kro-boys gaven een keur van composi ties in allerlei variëteiten te genieten en zetten de zaal met hun muzikale prestaties in laaiende geestdrift. Het ensemble, uit prima musici gevormd, bewees, dat het niet alleen voor de microfoon goed is ingespeeld, maar ook, dat het uitnemend de kunst verstaat in een passend decor een uitstekende show te maken. En zoo ging oog en oor te gast. Waren het in Piet Lustenhouwer's arrangement „Aether- herinneringen" de goede, oude bekende melo dieën, die nog eens gretig beluisterd werden, in de keurige muzikale „cocktail", keurig ge- mixed door Cor v. d. Linden kon men niet al leen genieten van voortreffelijke solistische prestaties, maar ook van muzikale buitennis- sigheden. Het spreekt vanzelf, dat het succes van de Kroboys zoo groot was, als zij zich maar konden wenschen. En alsof dat alles nog niet voldoende was, waren daar nog Tholen en Van Lier, die op dezen f eestelij ken avond ook al geweldig op dreef waren. Herman Tholen begeesterde de zaal met zijn vlotte conferences en de lied jes, die hij met zijn confrater bracht, oogstten daverende huldebetuigingen En wat de mede werking van het publiek betreft, die liet niets te wenschen over. Paul de Waard sprak een kort woord van propaganda voor den K.R.O.-gids en toen ging het weer verder. Het publiek genoot met volle teugen van het gebodene en de eene ovatie volgde op de andere. Na het slotnum mer, de Jubileumfinale scheen er aan de da verende toejuichingen geen einde te willen komen. Maar tenslotte moest men de Kro- boys en Tholen en van Lier dan toch laten gaan. Zoo slaagde dit concert in alle opzichten naar wensch en het zal nog lang in herinne ring blijven. De jubileum-avond werd ten deele bijge woond door burgemeester H. J. J. Scholtens. HET ZANGKOOR VAN DE HUISVROUWEN. Men verzoekt ons mede te deelen, dat de eerste repetitie van het dameszangkoor, dat uit de leden van de Ned. Vereeniging van Huisvrouwen is gevormd, Donderdagmiddag te half drie in het Kennemer Hotel zal worden jehouden. Zooals wij reeds berichtten heeft de heer Leo Pielage zich met de leiding van het koortje belast. NAAR DE STAFMUZIEK. De heer Alb. Mey, de leeraar van de clari- net-klasse der Beverwijksche Harmoniekapel is benoemd tot soloclarinettist bij de Staf- muziek te Assen VEREENIGDE VEILINGEN „KENNEMER- LAND" EN VRIJE VEILING. 7 Jan. 1934. Breekpeen per kist 701.35. Sla per kist 2025 cent. Boerekool per kist 1025 cent. Andijvie per kist 3585 cent. Pieterselie per bos 23 cent. Selderie per bos 35 cent. Prei per bos 411 cent. Uien per K.G. 23 cent. Witlof per K.G. 410 cent. Wortelen per K.G. 11/22 cent. Bieten per K.G. 2—2 1/2 cent. Roode kool per stuk 45 cent. Gele kool per stuk 2—6 cent. Spruiten per K.G. 513 cent. Groene kool per stuk 36 cent. Appelen per K.G. 1628 cent. Peren per K.G. 1218 cent. Knollen per stuk 15 cent. Te groote snelheid ver oorzaakte ongelukken. Op den Rijksstraatweg nabij Vijfhuizen Betuwe") heeft Maandag een ernstig auto- ongeluk plaats gehad. De heer J. de Vries uit Amsterdam reed met een vrachtauto bij het passeeren van een scherpe bocht vermoede lijk doordat hij te veel vaart had tegen eer langs den weg staanden boom. waardoor de cabine in elkaar werd gedrukt. Het voorste ge deelte kwam tegen de zitbank terecht. In de cabine zaten behalve de bestuurder J. de Vries. J. Wolf, G. Blees en S. de Vries. De heer W. werd levensgevaarlijk gewond. De bestuurder kreeg een ernstige hoofdwond door glasscherven. De beide andere inzitten den zijn er met lichte verwondingen afgeko men. De gewonden zijn naar het ziekenhuis te Gorcum overgebracht. Jongeman op slag gedood. De slager Raven uit Gulpen is tusschen Val kenburg en Houthem, terwijl hij op zijn mo torfiets zat, in volle vaart in botsing geko men met de personenauto van den heer Q. De 25-jarige R. was op slag dood. Het parket stelt een onderzoek in. Wielrijder in botsing met auto. In de Veerallee te Zwolle is de 64-jai-ige wielrijder H. Denekamp door een auto toe stuurd door den heer J. V. uit Hattem over reden. De man viel en werd met een hersen schudding naar het Sophia-ziekenhuis te Zwolle overgebracht, waar hij later is over leden. De autobestuurder treft geen schuld. Stoomschip „Mila" gestrand. Jemanning in veiligheid. DINSDAG 8 JANUARI 1935 Indische vredestentoonselling trekt veel bezoek. Het Nederlandsche s.s. „Mila" is nabij Hoburg op Gotland gestrand. De positie van het vaartuig is zeer gevaarlijk. De bemanning gered. (Reuter) OPZICHTER NEERGESLAGEN. Bij de werkverschaffing in de Wieringer- meer is Maandag de ongehuwde opzichter H. de Jong, door een tewerkgestelde met een spade neergeslagen, waardoor een diepe hoofdwonde is ontstaan. De dader, die op staanden voet werd ge schorst, is gevlucht. De „Snip" is weer omgebouwd Op 19 Januari geregelde dienst tusschen Curacao en Aruba. De Snip, die zooals bekend verbouwd was met het oog op den tocht over den Oceaan naar West-Indië, is thans weer voor passa giersvervoer ingericht. Van den 14den tot den 17den Januari zal het vliegtuig een tocht langs de verschillende vliegvelden van Venezuela maken, om de autoriteiten van dit land in de gelegenheid te stellen het K.L.M.-materieel te leeren kennen. Den 19den Januari zal de Snip een geregel- den dienst tusschen Curacao en Aruba ope nen. De afstand bedraagt 120 K.M., en de dienst zal Dinsdag en Zaterdags tweemaal in beide richtingen worden uitgevoerd. BRIEVEN OP ADVERTENTIES ACHTER GEHOUDEN. Zaak in hooger beroep, In hooger beroep is voor het Haagsche ge rechtshof behandeld de zaak van den direc teur van de N.V. Rotterdamsch Nieuwsblad, mr. J. K, die door de Rotterdamsche recht bank is vrijgesproken van het hem ten laste ;elegde doen plegen van verduistering tegen welk vonnis het O.M. bij de rechtbank appel leerde. Verdachte zou onrechtmatig brieven op advertenties hebben achtergehouden. In een uitvoerig requisitoir betoogde de advocaat-generaal mr. De Visser, dat het vrij- iprekend vonnis van de rechtbank op on juiste gronden berust, zoodat hij het daar mede niet eens kan zijn. Spr. betwistte dat door het simpele afdrukken van een clausule de dagbladdirecties het recht zouden krijgen om brieven van derden achter te houden. Tenslotte vroeg de advocaat-generaal ver nietiging van het vonnis en veroordeeling van verdachte tot een geldboete van f 100 subsidair 20 dagen. De verdediger mr. Loeff. zette in zijn plei dooi uiteen hoe de houder van een zaken- bureau, zekere Bos, die over deze kwestie een kort geding had gevoerd met het Rotterdamsch Nieuwsblad, met het zenden van zijn brie (circulaires) op advertenties omtrent overneming van zaken enz. handelde. Deze circulaires hadden geen inhoud, welke rechtstreeks op de advertenties betrekking had, doch er werd eenvoudig in verteld, dat Bos een of meer zaken te verhandelen had. Op die manier zocht hij relatie met adver teerders, die zich voortaan bij zi.jn bureau z.g. kosteloos konden laten inschrijven. PI. concludeerde tot bevestiging van het vrijsprekend vonnis der Rotterdamsche rechtbank. Uitspraak 21 Januari te 10 uur. K XVIII TEMIDDEN DER DOLFIJNEN. Van den commandant van de K XVIII welke Zaterdag uit Dakar is vertroken, is Maandag middag het volgende telegram ontvangen Ware plaats om 12 uur 9 graden 40 minuten N.B. en 16 graden 13 minuten W.L. Koers 120. Oliezee. Windstil. Het is zeer warm. De boot stoomde door een groote school sprin gende dolfijnen. NED. BOND TOT HET REDDEN VAN DRENKELINGEN. Op 4 Januari is opgericht „De Reddings brigade Oude Wetering en Omstreken" met 32 werkende, 2 aspiranten en 5 donateurs. In die waterrijke omgeving ontbreken nagenoej alle reddingsmiddelen; verleden jaar verdron ken er 7 mensohen en kort geleden raakte daar een auto te water waarbij de twee in zittenden verdronken. Voorzitter is Dr. A. van der Byl, arts te Oude Wetering en secretaris de heer J. van Iterson, te Nieuwe Wetering. Album aan de Koningin aangeboden. Dezer dagen is aan de Koningin het album aangeboden namens het Comité van de Vre- destentoonstelling in Mei j.l. met bijzonder succes te Bandoeng gehouden, niede in het belang van de vredesopvoeding en van de Ver eeniging voor Volkenbond en Vrede. Deze ten toonstelling was georganiseerd onder leiding van de Vredesgroep Bandoen. Het uitgebreide Comité telde leden uit alle vredesvereenigingen en gezindten: ook inlanders en Chineezen. Ter ;elegenheid van de tentoonstelling werd te Bandoeng een afdeeling van Volkenbond en Vrede in het leven geroepen. De tentoonstelling, verlevendigd door voor- drachten, muziek en tooneelvoorstellingen enz. doet nu in verschillende plaatsen in Indië de ronde en trekt overal veel bezoek. PADVINDERSMES EEN WAPEN? W. J. D. heeft wegens overtreding van de Wapenwet terecht gestaan voor de rechtbank te Haarlem in hooger beroep van een vonnis van den Haarlemschen kantonrechter, die hem veroordeeld had ter zake van het dragen van een padvindersmes. De rechtbank, overwegende dat een padvin dersmes gedragen wordt met vreedzame be doelingen, heeft dit mes niet beschouwd als een wapen in den zin der Wapenwet en den veroordeelde vrijgesproken. De officier van justitie te Haarlem teekende cassatie aan. De Hooge Raad behandelde Maandag dit cassatie beroep. De advocaat-generaal mr. Van Lier zal con clusie nemen op 21 Januari. Gift der Koningin. Van de Koningin mocht het bestuur der vereeniging tot instandhouding van een fonds voor Nederlandsche beeldende kunstenaars en hun weduwen en weezen een aanzienlijke gift ontvangen. Agent van politie ernstig gewond. Bij een aanrijding-. Maandagmiddag heeft in de Kampstraat te Hilversum een ernstige aanrijding plaats ge had. Op den hoek van een dwarsstraat werd een wielrijder, de 36-jarige agent van politie J. Brandsma, die den voorrang had, door een personenauto gegrepen en tegen den grond ge smakt. Onmiddellijk schoten omstanders toe, die den man een woning binnendroegen. Een dokter en de geneeskundige dienst waren spoedig ter plaatse. Het slachtoffer dat zeer ernstig gewond was en in bewusteloozen toe stand verkeerde, is naar het gemeentezieken huis vervoerd. NEL BRONGER OVERLEDEN. Te Amsterdam is de bekende kunstenares Nel Bronger na een korte ongesteldheid over leden Gedurende vele jaren heeft zij mee gewerkt aan de tooneelvoorstellingen van Royaards, waarvoor zij de costumeering ont wierp, zulks in samenwerking met Frits Lens- velt. Nel Bronger heeft gestudeerd aan Rotterdamsche Teeken Academie en is eenige jaren als leerares in costuumkunde verbonden geweest aan het Amsterdamsche Instituut voor Kunstnijverheid. Minister Jeftisch leest in het Joego-Slavische kabinet de regeerings- verklaring voor. ENSEMBLE BOUBER OPGEHEVEN. Het Ensemble-Bouber bestaat niet meer. Het is dezer dagen, naar Het Volk meldt, op geheven. Herman en Aaf Bouber zijn uit het gezel schap getreden. Een gedeelte van de overige spelers zal blijven doorspelen, maar de ka rakteristieke aard van het ensemble zal. nu de beste krachten er uit verdwenen zijn, toch verloren zijn gegaan. Bouber verklaarde aan het blad. dat hij sinds September vier stuk ken had gegeven, die geen van alle succes op leverden. Toen het gezelschap bovendien van de gemeente Amsterdam geen subsidie meer kreeg, kon men het hoofd niet langer boven water houden. N.S.B.-VERGADERING TE AMSTERDAM. Rumoer in de Pijp. In de tennishal te Amsterdam heeftde N.S.B. Maandagavond een vergadering gehou den, waarin ir. Mussert als spreker optrad. In de omgeving van het gebouw was een groote politiemacht op de been, welke samenscholin gen van politieke tegenstanders verhinderde. De politie paste ook overigens in de stad de tactiek toe, dat nergens optochten konden worden gevormd, hetgeen na acht uur vooral in de z.g. Pijp Fei-d. Bolstraat. Alb. Cuyp- straat en 2e Jan Steenstraat waar eenige honderden anti-fiseisteri waren samenge stroomd meermalen tot krachtig optreden aan leiding heeft gegeven, waarbij een paar maal in de lucht is geschoten, terwijl enkele bel hamels die het te bont maakten, naar het bureau Stadhouderskade zijn overgebracht. Vooral de motorbrigade was bij het uiteen drijven van samenscholingen later op den avond moest de politie ook op de Ceintuurbaan en omgeving optreden zeer actief. Ook op het Hoofdbureau was men paraat, om bij het eerste alarm versterking te doe» uitrukken. ~!fa elve.. waren de pollciemaatiegelen <r in het bijzonder op gericht, een samentreffen van fascisten en anti-fiscisten te voorkomen. Professor dr. W. J. Paimans. Te Nijmegen is overleden Prof. Dr. W. J. Paimans, Professor Paimans werd in 1884 te Wagenberg gemeente Terheijden geboren. Hij studeerde te Rolduc en bezocht de toenmalige Rijksveeartsenijschool te Utrecht waar hij 22 Juli 1886 met lof tot veearts promoveerde. Hij vestigde zich daarna te Oss als provinciaal- en gemeentelijke veearts, waar hij 22 jaar bleef. In 1908 werd hij benoemd tot leeraar in de verloskunde aan de Rijksveeartsenijschool te Utrecht waar hij ook nog in andere takken onderwijs gaf. Hij bleef tot 1928, ook toen de veeartsenijschool later werd omgezet tot een veterinaire faculteit. Van zijn hand versche nen verschillende wetenschappelijke bijdragen De begrafenis vindt Woensdag te Nijmegen plaats. Einde Januari nieuwe bespre kingen in Den Haag. Brussel slechts voorbereiding. Omtrent de onderhandelingen, welke gis teren tusschen Nederland en België te Brussel zijn begonnen, vernemen wij, dat er geenerlei beslissing zal worden genomen, want de be handelde vraagstukken vereischen een gron dig onderzoek. Dit zal aan twee subcommissies worden toevertrouwd, welke vermoedelijk tegen 20 Januari met haar werk gereed zullen zijn. Dan zullen ae beide delegaties einde dezer maand wederom bijeenkomen, te 's-Graven- hage. De voorzitters der delegaties hebben giste ren een uiteenzetting gegeven van de situatie van den handel in beide landen. De steenkool industrie en de visscherij zijn netelige kwes ties. De beide delegaties hebben haar weder- zijdsche desiderata doen kennen, en de be sprekingen van heden zouden uitsluitend aan de steenkoolkwestie en andere industrieele problemen zijn gewijd. Woensdagvoormiddag zou speciaal voor de behandeling van de land bouwproblemen gereserveerd zijn. Onderzocht wordt of Nederland meer in dustrieproducten kan afnemen en België meer landbouwproducten. Momenteel voert België meer naar ons land uit dan het van ons af neemt. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Dinteldijk, Rotterdam n. Vancouver 4 van Kingston (Ja.) Nebi'aska, Vancouver n. Rottei'dam 3 (.m.) van San Francisco. Delftdijk, Vancouver n. Rotterdam 5 (n.m.) van Liverpool. Leerdam, Rotterdam n. New-York p. 6. (n, m.) Lizard. Volendam, 5 van New-York naar Rotter dam. Burgerdijk 5, van Philadelphia n. Rotter dam. Damstei'dijk, Rotterdam n. Vancouver -5 (3.42 n.m.) 120 mijl Zuid van Valentia. Delftdijk, Vancouver n. Rotterdam 6 (11.26 v.m.) 70 mijl Noord van Land's End. Breedijk 6 van Philadelphia te Rotterdam. HALCYON LIJN. Flensburg, Pto Ferrajo n. Kirkenes 6 van Vlaardingen. Stad Vlaardingen, 5 van Narvik naar Stad Zwolle 6 van Sas van Gent te Rotter dam. Stad Zaandam, Tunis naar Ayr 5 van Oran Stad Dordrecht, 4 v. Huelva n. Rotterdam/ Vlaardingen. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Randfontein 7 (n.m.) van Rotterdam n. Hamburg. Jagersfontein (uitreis) 7 (3 n.m.) v. Ant werpen. Heemskerk, 6 van Hambrug te Amsterdam, vertrekt 8 Januari naar Antwerpen. Boschfontein 5. van Rotterdam te Beira, vertr. 8 naar Rotterdam. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Meerkerk (uitreis) 5 Januari van Genuea. Zuiderkerk (thuisreis) p. 5 Januari Perim. Gaasterkerk (uitreis) 6 Jan. te Hongkong. Arendskerk (thuisreis) 30 te Yokohama. HOLLAND—AUSTRALIëLIJN. Grootekerk (uitr.) 7 te Adelaide. Almkerk (thuisreis) 6 Januari te Antwer pen. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Hoogkerk (uitreis) p. 5 Jan. Beachy Head. Giekerk (thuisreis) p. 7 Perim. KON. NEDERL. STOOMBOOT MIJ. Euterpe, Amsterdam n. Bordeaux p. 5 Dun- geness. Hebe, Amsterdam n. San Juan P.R. p. 6 Prawle Pt. Achilles 6 van Savona naar Valencia. Alkmaar 4 van Tocopilla naar Mollendo. Bacchus, 6 van Lissabon naar Setubal. Barneveld, Chili naar Amsterdam 6 (1 n.m.) te Duinkerken. Bennekom, 6 van Antwerpen te Amster dam. Calypso, 6 van Hamburg te Amsterdam. Ceres 4 van Cavalla naar Algiers. Costa Rica, 6 van Hamburg te Amsterdam. Deucalion, 6 van Barcelona te Genua. Ganymedes 6 (8 n.m.) van Amsterdam te Hamburg. Hercules 6 van Malta naar Calamata. Mars 5 van Musel naar Lissabon. Nereus, 5 van Vigo naar Amsterdam. Oberon 6 van Hamburg te Amsterdam. Orestes, Constan'tza n. Amsterdam p. 6 Gi braltar. Perseus, Amsterdam n. Gdynia p. 7 Hol ten au. Simon Bolivar, Barbados n. Amsterdam 6 (n.m.) van Havre. Stella 7 (3 v.m.) van Amsterdam te Ham burg. Theseus, 5 van Pasajes naar Bilbao Ulysses 5 van Constantza te Stamboel. Vulcan us, 6 van Bari naar Cephalonia. Colombia, 4 van Hamburg te Cristobal. Tiberius 7 v. Rotterdam naar Gibraltar. Juno 7 v. Rotterdam naar Faro. Hermes 7 v. Rotterdam naar Algiers. Triton 7 van Valencia te Rotterdam. Orion 4 v. Palermo n. Lissabon. Trajanus 7 v. Livorno te Napels. Ariadne 7 v. Amsterdam naar Hamburg. KON. HOLL. LLOYD. i Waterland (thuisreis) 6 van Bahia, Zeelandia, 5 van Amsterdam te Byenos- Ayres. Flandria (thuisreis) 6 (10 v.m.) v. Las Pal- mas. Eemland (uitreis) pass. 6 Dungeness. ROTTERDAMSCHE LLOYD Kertosono (thuisreis) 6 (n.m.) v. Colombo. Kota Agoeng 5 van Batavia naar Rotterdam Kota Baroe (uitreis) 6 (v.m.) van Bombay. Kota Nopan (uitreis) p. 7 (2 v.m.) Finisterre Kota Pinang (uitreis) 6 (10 n.m.) v. Pt. Said. Tapanoeli 6 (7 n.m.) v. Rotterdam te Ham burg. Modjokerto (uitreis) 4 van Singapore. ROTTERDAM—Z UID-AMERIKA LIJN Alpherat 6 v. Buenos-Ayres n. Rotterdam. Aldabi 8 (2 n.m.) v. Buenos Ayres naar Rot terdam. JAVA—NEW-YORK LIJN. Kota Radja 4 van Batavia n. New-York. Palembang, N.-York n. Java 6 (5 n.m.) v Aden. Tabinta 5 van Baltimore naar New-York. SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN Silverbeech Vancouver n. Calcutta, 4 v. Bombay. Bengalen Vancouver n. Calcutta 4 te Batavia Manoeran Calcutta n. Vancouver 5 v. Singa pore. STOOMVAART MIJ NEDERLAND Poelau Laut 6 v. Amsterdam te Hamburg Tabian 6 van Amsterdam te Hamburg. Poelau Roebiah (uitreis) 5 te Antwerpen Poelau Bras (thuisreis) 6 van Port Saic5. Poelau Tello (uitreis) pass. 6 Perim. Tajandoen (thuisreis) 5 te Beluwan. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. City of Florence Dairen naar Rotterdam van Port Sudan. Achilles Japan n. Rotterdam vertr. 11 van Londen. Peisander, Batavia n. Amsterdam 7 te Li verpool. City of Bagdad, Dairen naar Rotterdam 6 te Londen. Bennevis Otaru naar Rotterdam 5 te Londen Teucer Rotterdam naar Japan pass. 6 Perim Melampus, Amsterdam n. Java 5 te Belawan. City of Oran Rotterdam naar Japan 6 te Shanghai. City of Florence Dairen naar Rotterdam, 7 v. Suez. Fransche reecleriieru De Fransche stoomtrawler Blanc Nez uit Bou logne is verkocht aan de Boston Deep Sea Fishing Ice. Co. te Fleetwood en heet nu English Rose. Deze zelfde reeder ij kocht ook den Franschen stoomtrawler Crabe uit Bou logne aan en herdoopte het schip in Noreen Rose.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5