HET NIEUWE AVONDBLAD Zoo een en ander. 20e JAARGANG No. 56 WOENSDAG 9 JAN. 1935 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus cents Incasso, per kwartaal f 1.20 plus 6 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - Umuiden, Tel. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBCOM ADVERTENTIEN1—6 regels f 0.75. Elke regel meel 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn. zoodra fij 14 dagen als zoodanig in de registers gijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: 1 2000.bij algeheele invaliditeit; 600.— bij overlijden; 400— bij verlies van een hand, voet of oog; 250— bij verlies van een duim; 150— bij verlies van een wijsvinger; 100.bij breuk van boven- en/of onderarm; 100— bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50— bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000— bij overlijden van man en vrouw belden; 3000— bij overlijden van den man alleen; 2000bij over lijden van de vrouw alleen Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van f 2000.Indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet ivoodlg. Uitkeeringen krachten* deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe HJLV.-Bank te Schiedam. Firmament Henrik Scholte heeft in een artikel in „Filmliga" een beschrijving van Hollywood ge geven, die het levenslot der vele sterren aan dit firmament wel als een zeer bedriegelijke schittering uitbeeldt. Hij zegt dat hun dagtaak hard is en hun concentratie een wonder, als men aan de ontmoedigende omgeving van spuwende camera-men, vloekende regisseurs, schminkdoozen en electrische kabels denkt. Hun schijnleven is kort: vijf jaar gemiddeld. De sterren vallen spoedig. Zij geven hun geld uit in Hollywood zelf, zij trachten elkaar te overtroeven, zij vormen tenslotte maar een kleine kolonie, een clique, omringd door een wij deren kring van tafelschuimers, speculan ten en nieuwsgierigen. Juist omdat hun roem, hun bestaan aan den weergalm der gansche wereld gekoppeld is, leven zij hier opgesloten, in zekeren zin in een verbanningsoord, in gla zen huizen. Zij zijn in werkelijkheid elkanders publiek. „Is het dan wonder dat zij dwaas doen?" vraagt Scholte. Zij zijn bijna zonder uitzon dering „beeldschoone" jonge menschen, nog altijd vaak alleen om hun gezicht gekozen en beroemd geworden. Zij leven vrijwel zonder uitzondering onder een valschen naam en 25 c'° van hen zijn buitenlanders van allerlei nationaliteit. Zij zijn jong, zelfs nog volgens hun paspoort, dat zij overigens om vele rede nen veilig verbergen: de gemiddelde leeftijd van den man in Hollywood is 37,2 jaar, van de vrouw 28,5 Interessant statistisch gegeven is dit: moet het opgevat worden als een bewijs op welken leeftijd man en vrouw wederkeerig de meeste uiterlijke charme uitoefenen? Henrik Scholte bespreekt dat niet, maar velen zullen het er uit pogen af te leiden. Hoe de sterren elkaar trachten te over troeven beschrijft hij wel. „Zonder de waarde van het geld te kennen, zonder eigenlijk veel van de crisis geleerd te hebben, verteren zij hun geld ten overstaan van elkaar. Zij bou wen zich de zonderlingste huizen, elk naar zijn eigen wenschdroom, en bestralen die uit pure protserigheid soms zelfs des nachts met floodlight. Gij ziet ze overal verspreid staan, maar het meest in Beveny Hills: Lunapark achtige ridderburchten, de hoefvormige arca den van Spanje, de gratie van Florence's log gia's, het rieten dak en de slanke, schoorstee- nen van Engelsche country-homes en Tudor- imitaties, de tropische bungalows, met een meestal onbegrensde luxe ingericht. En dit is het ware filmdecor van Hollywood". De rest klinkt vooral niet vroolijker: on derlinge jaloezie, 83,2 pCt. echtscheidingen in Hollywood op de in zes jaar tijds gesloten hu welijken (het percentage voor heel Amerika is 16.6). hypocriete moraal, butlers die uit- noodigingen moeten beantwoorden omdat vele sterren zelf niet behoorlijk kunnen spellen, enzoovoorts Tot zoover hetgeen ik aan Scholte ontleen. De tegenwaarde van dit alles bestaat uit een kortstondig millionnairschap en een even kortstondigen roem. Want dat onverbiddelijke statistische cijfer 5 gemiddeld 5 jaar liegt niet. Er zijn er enkelen die het langer maken, zooals een Chaplin, Fairbanks, Greta Garbo. Daartegenover staan diegenen die het niet eens tot vijf jaar brengen. En wat is er van de millioenen over als de glorie gedaan is, als de firma's die dit gezelschap „beeld- schoonen" exploiteeren de ster geen engage ment meer willen geven? Als de ster dus om laag tuimelt uit het Hollywoodsch firmament en de „Lunapark-achtige ridderburcht" moet -liquideeren? Waar zijn die jonge menschem die een zonderling kunstmatig-bestaan-van- vijf-jaar geleid hebben en totaal buiten het normale maatschappelijke evenwicht hebben geleefd, dan nog bruikbaar voor? Hun roem sterft zeer snel. Vele sterren van enkele jaren geleden zijn nu al totaal verge ten. Noem er eens een en men zal u ant woorden: „ja, wie was dat ook weer?" Als zichzelf die namen tenminste herinnert; u zult ze eerst uit een oud programma, een oude krant of tijdschrift moeten opschommelen. De groote vraag: „wat moet mijn zoon wor den?" schijnt zelfs in dezen tijd nog heele- maal verkeerd beantwoord met' „filmster in Hollywood". En de schier even-nijpende vraag: „wat moet mijn dochter worden" eveneens. Al is hij of zij „beeldschoon", al be zit hij of zij een ideaal „fotogeniek" gezicht, al schijnt hij of zij die moeilijk-definieerbare eigenschappen te bezitten, die tot een vijf jarig filmsucces kunnen leidenik zou het hem of haar maar niet toewenschen. Dan blijft de „ouderwetsche" kunst van het ouder wetsche tooneel veel begeerenswaardiger doel Al kost het zooveel jaren om daarop iets te bereiken, al wordt er veel meer talent dan schoonheid voor vereischt, en al wordt het zoo slecht betaald.... R. P. In ons blad van gisteren hebben wil reed-s gemeld, dat de vakgroep havenarbeiders van de plaatselijke afdeeling van den Ned. Bond van Christelijke Fabrieks- en Transportar beiders de voorstellen der Reedersvereeniging met groote meerderheid van stemmen heeft verworpen. Ofschoon de resultaten der andere stemmingen door de besturen nog niet zijn hekend gemaakt, kunnen wij me- dedeelen, dat de voorstellen der Ree dersvereeniging door de vakgroepen havenarbeiders en zeelieden van beide organisaties zijn verworpen. De door ons uitgesproken vrees, dat nieuwe moeilijkheden in het visscherijbedrijf te ver wachten waren, is dus bewaarheid geworden. De zeelieden en havenarbeiders bleken niet bereid, verslechteringen van hun positie te aanvaarden. Vooral onder de havenarbeiders niet het min-st onder die van den Christelij ken bond, leefde een sterke oppositie, het geen duidelijk bleek uit den uitslag der stem ming. Op de vraag, wat er thans zal gebeuren, moeten we het antwoord schuldig blijven. He- valt niet te ontkennen, dat de toestand zorg baart. Heden is de laatste dag van de geldiL beid der oude voorwaarden en niemand weet wat er morgen zal gebeuren. De Engelsche visscherij in 1934 IJMUIDEN LEGER DES HEILS. Donderdagavond zal het Korps den nieuw leider van het Jeugdwerk in Nederland, Lt Kolonel Chr. Rönitz welkom heeten. De Ko lonel zal vergezeld zijn van zijn echtgenoote. Aan het welkom nemen deel het muziekkorps ven de afdeeling. de jeugdwerkers, de pad vindsters en het jeusrdzangkoor. Tevens he; dezen avond de uitreiking der prijzen aan de getrouwe bezoekers en bezoeksters der Legen des Hells-Zondagsschool plaats. Ongetwijfeld zullen velen deze gelegenheid aangrijpen om den Kolonel, een zeer bekende en beminde figuur in de Legerwereld, in zij1" nieuwe functie te zien en te hooren. De sa menkomst vangt om acht uur aan. Dreigende toestand in het visscherijbedrijf. Alle loonvoorstellen der Reedersvereeniging door de arbeiders verworpen. Een jaar flat réden gaf' tot tevredenheid. Uit alles blijkt, dat het Engelsche visscherijbedrijf over het ergst van de crisis heen is. De jaarcijfers zijn wel iswaar nog niet bekend, maar die over de eerste 11 maanden wijzen er op, dat zoo niet het gewicht, dan toch de waarde van de in 1934 aangevoerde visch grooter zal zijn dan in 1933. Engelsche schepen en 17.321 cwts t. w. van 24356 door de buitenlanders. North Shields had een omzet van 441.086 tegen 418.938 in 1933, Swansea, als Milford een hake-haven had een omzet 3814 boven dien van 1933; in Cardiff werd aangevoerd 111.631 cwts ter waarde van 141.232 tegen resp. 118.952 cwts t.w. van 148.285 in 1933. GESLAAGD. Voor het examen Duitsche handelscorres pondentie van de Federatie-Vereeniging van Leeraren is geslaagd onze plaatsgenoot de heer R. Meijer. OPDRACHT. De N.V. Amst. Ballast Mij. heeft het buigen, stellen en vlechten van 2 200.000 K.G. ijzer voor de nieuwe brug van Moerdijk naar Wü- lemsdorp opgedragen aan G. F. Diepstraten te Dordrecht. Visscherijnieuws in een notedop. Mooie reis van een trawler. De stoomtrawler Uiver IJM. 384, een boot van het midden-type was gisteren aan de markt met 300 manden visch. Ook deze trawler had evenals eenigen tijd geleden de Poolzee een prachtige vangst kabeljauw n.l. niet minder dan 1700 stuks. De trawler trof het voorts, dat er geen enkele Noordboot aan den afslag was en maakte daar door een besomming van f 4325. De bemanning had voorts nog een mooi buitenkansje doordat de lever en kuit f 340 opbracht, waarvan f 245 te verdeelen onder de opvarenden. De trawler was 11 dagen uit. Ook de Maria IJM. 95, die Maandag aan den afslag was had veel kabeljauw. Naar men.zegt hebben deze beide booten bij de Amrumbank gevischt. IJmuiden. B. Venema-Vazel, z, Engelmun- dusweg 8, IJmuiden. C. Arisz-Jak. z. Sta tionsweg 19. IJmuiden. N. JongejanHar laar. d. Marconistraat 36, IJmuiden. C. J. Blanckenberg-Pootjes, z. Haarlem. C. M. van de Wint-Eeitink. z. Vinkenbaan 50. Sant- noort. J. Geerts-Wierenga, z. Vlierstraat 8. IJmuiden. Overleden: J. G. Bunjes. 92 jaren, wedn. van C. P. Hoendervoogt. Cederstraat 13. IJmuiden J. H. Marcelis, 3 mn.. dochter van J. H. Marcelis, Trompstraat 17, IJmuiden. J. Dekker, 49 jaren echtgen. van H. v. d. Berg. Kompasstraat 74. IJmuiden. G. Engel, 36 jaren, echtgen. van G. J. Schoonhoven, Ful- tonstraat 15, IJmuiden. P. P. Beentjes. 25 jaren, ongehuwd, Mahustraat 45, IJmuiden. A. K. Qolthuys, 79 jaren, wed. van G. Ha- zenzieker. Merellaan 3, IJmuiden. H. Bak ker, 57 jaren, wed. van G. v. d. Wiele, Tromp straat 201, IJmuiden. Onze bevolking in 1934. Filmbiografie van Prinses .Juliana. Vervolg op Neerlands Oranjefilm. Tot en met November bedroeg de aanvoer in de Engelsche havens door Engelsche sche pen 17.290 000 cwts. tegen 17.310.000 cwts in hetzelfde tijdvak van 1933. De marktwaarde bedroeg 14.242.000 tegen 13.640.000 in 1933. Bij een verminderd gewicht van 20.000 cwts dus een vermeerderde opbrengst van 600.000. Dank zij de uitkomsten van 1934, die hoop vol zijn voor de toekomst, is men in Engeland vol vertrouwen op een verdere verbetering het jaar 1935 ingegaan. Wat'mag wel de oorzaak zijn van dezen om mekeer na een tijdvak van groote malaise? Het is natuurlijk niet mogelijk deze vraag thans reeds nauwkeurig te beantwoorden, maar wel kan reeds worden vastgesteld, dat een groot gedeelte van de verbetering te dan ken is aan de door de Engelsche regeering genomen maatregelen ter bescherming van de visscherij. De 10% invoerrechten hebben de buiten- landsche concurrentie wel niet afgesneden, maar toch is de invoer aanzienlijk gec" door het verbod van aanvoer van visch uit de Arctische wateren gedurende bepaalde tijden alsmede door het vaststellen van een mini mum-maat is de hoeveelheid aangevoerde visch verminderd doch de geldelijke opbrengst is gestegen, getuige de hierboven genoemde cijfers. Dit laatste is vooral voor de reederijen van belang. En de handel schijnt zich wonderwel aan de gewijzigde omstandigheden te hebben aangepast. Vooral vreesde men groote moei lijkheden voor de vischbakkers die naar schat ting ongeveer 60% van de totale aanvoeren afnemen en die gehandicapt waren door het beperken van de visscherij in het hooge Noor den. Wat den kleinhandel betreft, door dezen zal het jaar slechts matig worden geroemd. Maai er is een stijging van het vischgebruik gecon stateerd geworden, voornamelijk dank zij de propaganda. Voor de haringvisscherij en den haringhan- del zijn de tijden nog zeer moeilijk. Er kan vol doende haring gevangen worden, maar de af zetmogelijkheden zijn zeer beperkt. Het wach ten is op de voorstellen der regeering tot re organisatie van de geheele haringvisscherij, die algemeen zeer noodzakelijk wordt geacht. Van een aantal visschershavens zijn de uit komsten over 1934 reeds bekend. Grimsby meldt algeheel herstel met goede verwachtingen voor 1935 in verband met de openstelling van het nieuwe dok. De totale aanvoer bedroeg 3.524.022 cwts ter waarde van 4.064.200, waarvan 319.846 cwts t. w. van 413.500 van buitenlandsche schepen. In Aberdeen bedroeg de aanvoer 1.916.259 cwts fv.j. 2.219.712 cwts.) ter waarde van 1.856.117 (v.j. 1.686.910), dus ruim 300.000 cwts. minder, maar bijna 170.000 meer. Aan gevoerd werd door Britsche schepen 1.672.686 cwts, waarde 129.545. In Fleetwood, de grootste hake-haven van Engeland, werd aangevoerd 1.095.977 cwts, waarde 1.262.660 tegen resp. 1.114.793 cwts en 1.212.582 in 1933. Hier vermeerderde de omzet dus met 50.000. Milford Haven, de hake-haven nummer twee meldt een aanvoer van 583.747 cwts t. w. van 771.781 1588 minder dan in 1933) door VELSEN MIDDENSTANDS-CENTRALE. Gisteravond heeft in „De Griffioen", onder leiding van den heer H. Homburg, een verga dering plaats gehad van de Middenstands- Centrale. De heer Homburg opende met een woord van welkom en sprak tevens den wensch uit, dat het komende jaar in alle opzichten voor de neringdoenden beter mag worden dan dit wellicht in 1934, door de heerschende crisis, het geval was. Voorts besprak de voorzitter den toestand, voornamelijk onder den handel- drijvenden middenstand en dat alles wat kan leiden tot versnippering vermeden zal worden. Voorts herinnerde hij aan de acties, gevoerd door de Middenstands-Centrale, zooals het zenden van adressen e. d. aan verschillende colleges en besprekingen die gevoerd zijn met voor aanslaande personen en Kamerleden. Verder besprak hij de houding van het gas en waterbedrijf inzake het leveren van arti kelen aan particulieren en de actie die door de Centrale hiertegen gevoerd wordt. Na voorlezing der notulen werd een uitvoe rig rapport uitgebracht van de actie voor ver laging van N. E. N.-tarieven. De inzameling van handiteekeningen op bij winkeliers neer gelegde lijsten heeft, volgens het bestuur, geen gunstig resultaat gehad. Van eenige organisaties waren adhaesie betuigingen binnengekomen. De voorzitter bracht verslag uit van de conferentie, die plaats heeft gehad met de directie van het P. E. N. en andere officieele personen. In hoofdzaak werd gewezen op de onbillijkheid van het gedwongen vastrecht en de hooge stroomtarieven. Naar aanleiding van het uitgebrachte ver slag vond een ruime gedachten wisseling plaats, waaraan door eenige leden werd deelgenomen. Waar verder niets meer ter tafel werd ge bracht sloot hierna de voorzitter de verga dering. Een vermeerdering van 731. In de maand December vermeerderde de be -olking onzer gemeente door vestiging met 201 personen (83 man. en 118 vr.) en door geboorten met 66 personen (33 man. en 33 r.), totaal dus met. 267. Zii verminderde door vertrek met 174 personen (73 man. en 101 vr.) en door overlijden met 15 (10 man. en 5 vr.), totaal 189. De netto-vermeerdering bedroeg dus 78. waardoor de bevolking op SI December 1934 was gestegen tot 44327. Op 1 Januari 1934 telde onze gemeente 43596 inwoners, zoodat de bevolking in den loop van dit jaar vermeerderde met 731 inwoners of met 1.68 pet. Als vervolg op Neerlands Oranje-film is thans een film betreffende het leven van Prinses Juliana vervaardigd. De film is door de H.A.V.O.-onderneming samengesteld uit een groot aantal opnamen van nationale gebeur tenissen, welke de Prinses in den loop der jaren heeft bijgewoond en welke destijds door de N.V. Profilti werden vereeuwigd; voorzoover uit de eerste levensjaren van de Prinses nog geen films waren verkregen, is een aantal foto's, uit die jaren kiekjes, waarvan er verscheidene nog onbekend zijn voor het pu bliek daarin ingelascht, terwijl het geheel in chronologische volgorde is gezet en muzi kaal geïllustreerd. Zoo zien wij de doopplechtigheid, de Prinses als baby, als opgroeiend kind. als studente; we ontmoeten haar verder op diverse bezoeken door Nederland, bij de weermacht, bij de in stallatie van het. Nationaal Crisis-comité, bij de hulde in het Stadion, bij de teraardebestel lingen van haar grootmoeder en van haar vader; tezamen met de Koningin bij de diverse gebeurtenissen en tenslotte o.m. bij de opening van het nieuwe hoofdkwartier der Nederland- sche padvindeys. De vertooning van deze interessante film, die over eenigen tijd in het openbaar zal ge schieden, duurt ongeveer 5 kwartier. Haarlemsche tram reed bak fietsen en auto aan. Bestuurder ernstig gewond. Huisvrouwen willen weten hoeveel zij koopen. Kwantiteit van evenveel belang als kwaliteit. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: J. A. H. Kroone-Huij'oens, d. Wijk aan Zeeërweg 90 IJmuiden. A. Koelewijn-de Jager, d. Rein. Claeszenstraat 14, IJmuiden. M. de Heer-Guijt, d. Planciusstraat 3 rd., Een gecompliceerd verkeersongeval, waarbij de bestuurder van een bakfiets ernstig werd gewond en het verkeer geruimen tijd stagna tie heeft ondervonden, is te kwart over vijf Dinsdag geschied in de De Clercqstraat te Amsterdam vóór de Wiegbrug. In deze straat reden in de richting van den Admiraal de Ruyterweg achter elkaar twee bakfietsen en een vrachtauto, die onmiddellijk gevolgd wer den door een tramtrein van de Haarlemsche tram. Op het oogenblik, dat de bestuurder van de tweede bakfiets een stilstaande handkar passeerde en daarvoor links uithaalde, deed de chauffeur van den vrachtauto hetzelfde ten aanzien van de fiets. Hij raakte dit vehikel echter met het rech- tervoorspatbord. waarna hij krachtig remde en stil stond. Beide voertuigen stonden toen vlak bij de'rails van de snel naderende Haar lemsche tram, waarvan de bestuurder niet tijdig remmen kon, zoodat zoowel de auto als de bakfiets werden aangereden en geheel ter zijde geschoven. Ook de voorste bakfiets kreeg een stoot; de bestuurder, een 17-ja-rige jon gen, die, omkijkende, het gevaar bemerkt had, was er toen reeds afgesprongen, zoodat hij geen lestel, opliep. Toen men de situatie eenigermate kon opnemen, bleek dat de be rijder van de andere bakfiets, een 23-jarige man. bewusteloos onder den auto lag. Spoedig was een wagen van den Geneeskun digen Dienst ter plaatse, waarmede het slacht- offer, dat een groote hoofdwonde en andere zeer ernstige kwetsuren had opgeloopen, naar het Wilhelminagasthuis is vervoerd. De beide bakfietsen waren ernstig bescha digd; de auto en de tram bleken er vrijwel zonder schade te zijn afgekomen. Het verkeer was door dit ongeval zóó ernstig gestagneerd, dat een uitruk-auto van het bu reau Mamixstraat naar de plaats van het on geval werd gedirigeerd. Meer dan een half uur ging verloren, voor de normale toestand ter plaatse weer was ingetreden. De Ned. Vereeniging van Huisvrouwen heeft tot den minister van Sociale Zaken een adres gericht, waarin de aandacht gevestigd wordt op een wenschelijke aanvulling van de Wa renwet in dien zin, dat het aangeven van de hoeveelheden on verpakte waren verplicht wordt gesteld. Het spreekt vanzelf zegt adressante dat het juist in dezen tijd. nu de huisvrouw vaak met een gering bedrag haar huishouding moet voeren, voor "haar van het hoogste belang is. dat zij dit zoo doel treffend mogelijk besteedt, waartoe noodig is, dat zij zich niet alleen van de kwaliteit, maar ook van de kwantiteit van hetgeen haar wordt ,eboden, een zoo duidelijk mogelijk beeld kan vormen en de kans op misleiding is uitgeslo ten. Adressante betoogt, dat ook in de kringen van den bonafiden handel aan een dergelijke bepaling groote behoefte wordt gevoeld. DAAN HOEKSEMA TER AARDE BESTELD. Het stoffelijk overschot van den populairen teekenaar. den grooten kindervriend en pae- dagoog Daan Hoeksema is Dinsdag in allen eenvoud op de Oosterbegraafplaats te Am sterdam ter aarde besteld. Behalve zijn verwanten stond een kleine groep vrienden, vereerders en medewerkers om de groeve, welke met fraaie bloemstuk ken en een groote krans van lila tulpen was bedekt. Het woord werd gevoerd door de uitgevers de heeren Keesing en C. J. Koster. GAAT DE GOOÏSCHE TRAM OOK DIESELEN? De Gooische tram maatschappij neemt proe ven met een zes-cylinder Dieselmotor 170 PK. die bij Stork, Hengelo is gebouwd. Indien de proef met den motor van de fa. Stork slaagt, zal aanschaffing van tien mo toren worden overwogen. De commissie, welke de leiding heeft bij de stemming in het Saargebied. V. 1. n. r.; Miss Waugh, Ver. Staten; de heer Henry, Zwitserland; de voorzitter Rhode, Zweden; de heer De Jong, Nederland en secretaris Hellstedt, Zweden. Zij herkreeg haar gezicht. Mrs. Jenkins uit Pengam nabij Cardiff werd door de bliksem getroffen, verloor dientenge volge haar gezicht en moest verder hot bed houden. Drie en twintig jaar later toen ze vijf en zestig was, herkreeg ze plotseling haar gezicht. Op een Zondagavond hoorde haar fa milie haar plotseling roepen: „Ik kan zien". „Een bus rozen, alstublieft". In Californië, bekend door de perziken-in blik, maakt men nu rozen in. De bloemen on dergaan een parafinebehandeling en worden luchtdicht afgesloten. Ze kunnen zoo acht maanden worden bewaard. De hitte der geluiden. Kleine temperatuursveranderingen veroor zaakt door verhooging of vermindering van den druk door het passeeren van geluidsgol ven worden door een instrument gemeten, dat door Ellis. A. Johnson, een Amerikaan, is ge construeerd. Het registreert zelfs de „hitte" van geluiden die wij niet kunnen hooren. Gemoedsbarometer. Er wordt beweerd, dat de levensduur van een stijve boord voor een groot gedeelte van het gemoed van zijn drager afhangt. Dansend Engeland. Het aantal dansers in Engeland wordt op I 6.000.000 geschat. I Gevangenisdirecteur: „Iedere gevangene moet hier een vak leeren. Wat wil je worden?" Gevangene: „Hande1 sreiziger". Kleine wenken. Japansche verlakte voorwerpen herkrijgen hun frischheid, wanneer men ze een enkele maal opwrijft met een weinig slaolie.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1