Huwelijksleer. liiiiii Kennemer Theater GÏfêfM KORIÏÏGïn CHRISTIRO Bekende Beverwijkers. 'Accoord. De internationale politieke hemel is sterk aan 't opklaren. Nu zijn Italië en Frankrijk het op verregaande wijze met elkaar eens ge worden, en wie zou een jaar geleden geloofd hebben dat zulk een tafereel mogelijk ware Mussolini en Laval, naast elkaar staande in een loge in de Romeinsche Opera, en beiden den Romeinschen groet brengend aan een wild-juichende menigte in de zaal? Het Accoord van Rome beteekent méér dan de oplossing der geschillen tusschen Frankrijk en Italië. Engeland staat er ook achter. Duitschland kan er zich bij aansluiten, zoodat "ïfc eens niet te maken hebben met een ouderwetschè machts-alliantie of Entente, gesmeed tegen anderen, maar met een over eenstemming tusschen de Europeesche groote mogendheden, die een prachtig eind op weg schijnt te zijn. Gereed is zij nog niet, en men moet zich in deze dingen van voorbarige hoera's weten te onthouden. Maar als straks het Saarplebisciet maar goed afloopt, en de Volkenbond het correct interpreteert, en Flan- din en Laval naar Londen gaan om daar te hooren te krijgen: „nu, staat jullie veiligheid er nu beter voor of niet?", en ze zullen daar bevestigend op moeten antwoorden nu. dan! Dan zou Frankrijk water in zijn wijn kunnen doen, en Duitschland zou in den Vol kenbond kunnen terugkeer en. en er komen al berichten in over een mogelijke hervatting van de Ontwapeningsconferentie in Februari! Het ziet er inderdaad allemaal ineens veel beter uit. Dit jaar 1935 heeft in zijn eerste dagen de goede verwachtingen, waarmee het ingeluid werd, niet beschaamd. En als het zoo ver komt als hierboven wordt aangeduid waarom zou dan de Economische Conferentie ook niet weer bijeen kunnen komen? Een overtuigd vrijhandelaar als de Fransche premier zal in die richting zéker ambities koesteren. Want de handelsbelemmeringen verlammen Europa erger dan ooit, terwijl de fantastisch- hooge bewapenings-begrootingen de staats huishoudingen drukken en de belastingbeta lers doen kreunen. Politieke overeenkomsten en hoera's in opera's zijn heel fraai, maar de noodwendigheid, zaken te doen, dringt zich vooral op. Tot dit zakendoen behoort zoowel de vermindering van de nuttelooze en levens gevaarlijke bewapening als het wegnemen van de remmende handelsbelemmeringen. On willekeurig dringt de herinnering aan Briand's plan de Europeesche Federatie weer naar voren. Zou een Europa, dat in staat is tot een Volkenbonds-regeling als die van het Saarplebisciet, de logica missen om in te gaan zien, dat het zelf het ergst bedreigd wordt door zijn eigen verdeeldheid, dat het door zijn laatsten oorlog nabij den rand van den afgrond is gebracht, en dat de tijd is aange broken om in dit kleine deel der wereld vaste, blijvende eenheidsvormen te scheppen? Zoo vaak heb ik al in deze rubriek geschre ven over „de Eenige Weg", die tenslotte toch gevolgd zal moeten worden. Het is een jaar of twintig geleden dat een zeer begaafd man een jongen journalist dezen raad gaf: „Laat je niet afleiden op zijwegen, lees niet teveel be schouwingen over détails of over x-edevoe- ringen die morgen weersproken kunnen wor den. Iedere politieke en sociale kwestie, zelfs de grootste, is in wezen eenvoudig. Er is altijd maar éen uitweg, éen finale oplossing moge lijk. Probeer die uit de feiten te distilleeren, dan ben je er. Dan weet je hoe het gaan moet, omdat het niet anders kan". En dat was, naar mijn overtuiging, een zeer wijze raad. In sommige tijden kan hij tot som bere conclusies leiden. In tijden als deze juist niet. omdat uit chaotische perioden altijd nieuwe scheppingen, nieuwe vormen, nieuwe eenheid te voorschijn zijn gekomen. Ondanks alle tegenslagen, alle teleurstellingen, alle hevige schokken gaan we in die richting. Europa zal niet „genezen aan Duitschland", of aan Engeland of Italië of Fx-ankrijk of andere mogendheden die zoo luid hun eigen voor treffelijkheid kunnen bezingen, zonder dat ooit iemand een objectieve uitspraak tusschen al deze voortreffelijkheden zal kunnen doen. Europa zal moeten genezen aan zichzelf. En dan pas zal het ook met de Vereenigde Staten tot volle samenwerking kunnen komen. R. P. BEVERWIJK JAARVERGADERING VAN DE K.O.V. De Kennemer Orkest Vereeniging houdt op Vrijdag 18 Januari in Hotel „Oud Meerenstein" haar jaaxwergadering. De agenda vermeldt o.m. de gebruikelijke jaarverslagen van penningmeester en secre taris. Vervolgens moet een bestuursverkiezing Worden gehouden wegens aftreding van secre taris, commissaris en bibliothecaris. „AMICITIA" GAAT EEN REVUE SPELEN. Voor de jaai'lijksehe Vastenavoxxd-uitvoering heeft de tooneelvereeniging „Amicitia" weder om een Beverwijksche revue in studie geno men. De uitvoering zal op Maandag 4 Maart in het K.S.A.-gebouw geschieden. OM DE KAMPIOENSCHAPPEN VAN WEST NEDERLAND. Zondag zullen de krachtsportwedstrijden om de kampioenschappen van West-Nederland 1935 in het gebouw „Harmonie" aan de Rozen gracht te Amsterdam worden voortgezet. Van onze plaatselijke krachtsportvereeniging D.O.K. zullen uitkomen: in de 1ste afd. licht gewicht J. Steenbeek, A. Groeneveld (kampioen 1933 2e afd. Licht gewicht A. Kartman en A. van Leeuwen. Midden B gewicht: W. van Zan ten, G. Wagner, H. Duin en I. van Zanten. De D.O.K.-leden zullen oxxgetwijfeld alle krachten inspannen om de kleuren van hun vereeniging hoog te houden. NED. R.-K. BOND VAN TECHNICI „ST. BERNULPHUS". Woensdagavond hield de NederlaxicLsche Bond van R.K. Technici, afdeeling Velsen erx Beverwijk, een buitengewone propaganda ver gadering in de bovenzaal van Hotel ter Burg. De vergadering werd geopend door den heer P. Kee, die de aanwezigen hartelijk welkom heette en tevens mededeelde, dat Rector Boo nekamp dezen avond verhinderd was als spre ker op te treden. Daarna was het woord aan den heer Th. J. v. d. Wijden, Bondsvoorzitter die spi'ak over het onderwerp „Wij eischen een volwaardige positie in de komende bedrijfsorganen." Wij zullen, zoo begon spreker ons onthouden van de politieke beschouwing van het onder werp, doch wij willen ons beperken tot het beschouwen van den feitelijken toestand waar in duizenden en nog eens duizenden technici en daarmede gelijkstaande collega's zich be vinden, waarna wij de vraag zullen stellen of inderdaad onze eisch van de volwaardige posi tie in de komende bedrijfsorganen gerecht vaardigd en de moeite waard is om na te streven, De tegexiwerking van werkgevers zijde ten opzichte van deze eisch is genoeg zaam bekexxd, doch wij dienen er voor te wa ken, dat deze tegenwerking van werknemers zijde tot een minimum beperkt blijft. Maar dit kan slechts bereikt worden door de ongeorga niseerde katholieke technici, die vaak onbe wust op zeer fatale wijze ons streven rem- mien, steeds weer met krachtige propaganda' te bewex-ken, daar wij dan eerst tot een krach tige rechtspositie van de technici en hoofdar beiders, zoowel individueel als collectief kun nen komen. De heer Markx liet hierop de aanwezigen van een interessante film genieten, waarna de heer Kee in zijn slotwoord de aanwezigen aanmoedigde om, niettegenstaande de geringe opkomst op dezen avond, toch te blijven vol harden in het streven van den Bond. ROBBEDOES BIJ „NIEUW LEVEN". In het blijspel „Robbedoes" van Henk Bak ker c.s., dat de Geheelonthouders Tooneelver eeniging „Nieuw Leven" op Donderdag 24 Januari in het Kennemer Theater zal opvoe ren treden op de dames M. van Helden, v. d. MeyAndersen, JansenKoppenal en M. v. d. Kolk en de heerexx H. Hofland, S. Hope. Hart- koorn en L. Pesch. BEVERWIJKSCHE DAMCLUB. De gedetailleerde uitslagen van den compe titiewedstrijd, dien de Beverwijksche dammers van Zaandam in een uitwedstrijd met 97 ver loren, luiden als volgt: D. K. JupijnD. Kikke 1—1; J. Prins—K. Kikke 02; C. G. GrabijnA. Pekel (afgebro ken), J. DoorgeestJ. A. Oussoren (afgebro ken); F. v. d. MadeS. Troost 11; A. J. Man- korS. D. Hoogvorst 20; G. de VriesC. Blokdijk 1—1: J. B. Rond—J. Bakker 1—1; H. Siebeling—W. Spanjaard 20; B. Duys—H. Timmer 11. VEREENIGDE VEILINGEN „KENNEMER- LAND" EN VRIJE VEILING. 9 Jan. 1935. Boerekool per kist 2030 cent. Andijvie per kist 4585 cent. Pieterselie per bos 23 cent Selderie per bos 35 cent. Prei per bos 616 cent. Uien per K.G. 2 1/2—3 cent. Witlof per K.G. 4—10 cent. Wortelen per K.G. 1 1/22 cent Roode kool per stuk 25 cent. Gele kool per stuk 36 cent. Spruiten per K.G. 713 cent. Groene kool per stuk 35 cent. Knollen per stuk 26 cent. R.K. VOLKSBOND. (Aan de universiteit van de Amerikaansche stad Reno zijn colleges in huwelijksleer in gesteld.) Wat is in 't leven zoo belangrijk, Als 't huwelijk tusschen man en vrouw, Welk onderwerp is zoo omvangrijk, Als huwelijksmin en huwelijkstrouw. Om daar college in te geven, Lijkt mij voorwaar een zware taak, Maar in het hedendaagsche leven, Een zeer noodzakelijke zaak, Heeft men den prof al aangewezen? Daar lees ik in 't bericht niet van, Het lijkt een vraag, of men in dezen, Een vrouw moet kiezen of een man. En als je nader dit beschouwt, is Het ook een punt van teer beraad: Wil men eexx prof, die zelf getrouwd is, En dus uit ondervinding praat; Of moet mexx juist de voorkeur schenken Aan iemand, die het trouwen liet, En die. ixx theoretisch denken, De kwestie objectief beziet? Enfin, dat zijn tenslotte zorgen Voor gindsche universiteit, Die ons bespaard zijn en verborgen, Wij letten enkel op het feit; En vragen: wat zal men er leeren, Van den volmaakten huwelijksstaat, Kan men tenslotte promoveeren, Tot vaardig'1 huwelijkscandidaat? Of kan ook 't droevig einde worden, Dat men op liefdesvuur, of tact, Of op verdraagzaamheid, of orde, Als huwelijksleerling smaadlijk zakt? Het is van 't grootste interesse, Dat staat in elk geval wel vast, Als men maar voelt, dat in die lessen, De leer van leer om leer niet past. P. GASUS. Voor de leden van de plaatselijke afdeeling van den Ned. R.K. Volksbond heeft de heer Nelissen in het K.S.A.-gebouw de Collectieve Arbeidsovereenkomst in het Grafisch bedrijf behandeld, Spr. wees er daarbij o.m. op, dat door het verplichte lidmaatschap de arbeidsovereen komst in het grafisch bedrijf veel hooger staat, dan in andere bedrijven. De Bedrijfsradenwet-Verschuur zal volgens spr. geen voordeelen voor het grafisch be drijf tot gevolg hebben, omdat het in de wet vastgelegde reeds door de organisatie is be- •eikt. De heer Nelissen spoorde de Volksbon- dei's aan mede te werken aan den uitbouw van de arbeidersbeweging. De voorzitter deed daarna eenige mede- deelingen over het vraagstuk van toeslag op de Ziekenfoixdspremie. Tenslotte spooxde spr. de betrokken ai'beiders aan, om hun plicht te doen, wanneer hun t.z.t. weer een oproeping voor de werkverschaffing bereikt. GARBO EN GILBERT IN „KONINGIN CHRISTINA". Zooals wij reeds berichtten zullen Vrijdag avond in het Kennemer Theater de vertoo ningen een aanvang nemen van de groote historische film „Koningin Christina" met Gi'eta Garbo en John Gilbert in de hoofdrol len en Lewis Stoxie in zijn opmerkelijke ere atie als kanselier. Na het uitbrexigen van deze film is de lof van Greta Garbo in mogelijke toonaarden gezongen, zij werd „de eerste onder alle grooten" genoemd. Het was Garbo's grootste verlangen eens de rol uit te beelden van de Koningin, die eens haar vaderland Zweden regeerde, maar die troon erx scepter in den steek liet, om haar minnaar te volgen. De film geeft de bex-oemde Zweedsche ko ningin eerst als kind, na dexi krijgsmansdood van haar vader Gustaaf' Adolf in 1632, terwijl ze gekroond wordt door den kanselier Oxexi- stierna, en dan als jong meisje, hard opge voed en het liefst rondloopend en paardrij dend in mannenkleeren, den eeuwigdurenden oorlog, waarin Zweden gewikkeld is hatend en cultuur en geluk zoekend voor haar volk. Een eenzelvige jonge vrouw, die naar buiten geleerd heeft, zich in een pantser op te sluiten. Een rijtocht, in mannenkleeren ondernoni' nomen, wordt de aaxileiding tot een plotse linge, groote liefde. In een overvolle herberg, waar zij den nacht moet doox-brengen, Christina genoodzaakt haar kamer te deelen met een Spaansoh edelman, gezant van den koning, die met een. speciale opdracht naar hét- hof. te Stockholm reist. De jonge Zweedsche „graaf" en de Span jaard geraken onmiddellijk in gesprek en voelen zich al dadelijk tot elkander aange trokken. Christina verzwijgt wie zij. is en geeft zich geheel aan de idylle over. Én ter wijl men met verder reizen wacht tot de sneeuwval op zal houden, ondergaat zij de gelukkigste dagen van haar levexv Doch in Stockholm herneemt de realiteit haar realiteit haar rechten; Christina is weer Koningin en de Spaansche gezant wordt thans bedreigd door de jalouzie van haar vroege- ren gunsteling, graaf Magnus. Bovendien wenscht de kanselier en met hem de regee- rin, dat Christina in het huwelijk zal treden met Prins Karei, opdat de dynastie niet zal uitstexwen en Zweedsch zal blijven. De intrige tegexr den Spanjaard neemt steeds grootere afmetingen aan. Het volk wordt tegen hem opgezet en men staat hem naar het leven. Nog kan Christina door per soonlijk in te grijpen een opstand verhinde- SOC1ETE DES NATIONS LEAGUE OF NATIONS VOLK SA BSTIMMUNGSKOM MISSION DES VÖLKERBUNDES Beibehaltung der gegenwartigen Rechtsordnung (Status quo) Vereinigung mit Frankreich Vereirxigung mit Deutschland HET STEMBRIEFJE VAN DEN SAARLAN- DER met de keuze, waarvoor de stemge rechtigde wordt ge steld: behoud van de tegenwoordige rechts orde (status quo), ver eeniging met Frank rijk, vereeniging met Duitschland. DER ABSTIMMUNGSBERECHT1GTE MACHT EIN KREUZ (X) IN DIE WEISSE KREISFLACHE DES SEINER WAHL ENTSPRECHEN D E N FELDES ren, doch weldra moet zij zwichten voor de pressie van Magnus en haar minnaar laten gaaxi. Al stemt echter de koningin in dezen maat regel toe, de vrouw kan er zich niet in schik ken. En na een zwaren strijd tusschen haar verlangen en haar plicht, overwint het ver langen: Christina doet afstand van den troon ten behoeve van Kaï'el en volgt Antonio naar de grens exi naar zijn land Doch direct buiten-de grens rekenen Mag nus en Antonio door een duel af. Bij dat duel valt Antonio; en op het schip, dat beiden naar het geluk zou voeren, knielt Christina naast zijn stervend lichaam. Zoo kiest mexx zee. Een eexxzame figuur, die alles heeft ver loren, staat op de voorplecht Het overzicht van de groentenveiling. Nu die feestdagen weer achter den rug zijn konden de veilingen weer regelmatig op de daarvoor vastgesteld en dagen plaats hebben. De aauxvoeirexx op Vrijdag eix Maandag bleven ixog vrijwel ongewijzigd, doch op Woensdag heeft het aaxxbod niet veel meer te beteeke- nen. De stemming in den handel was over het algemeen genomen iets stugger exx flauwer, dan zooals wij die dexx laatsten tijd gewoon waren. Al behoeft ons verslag nu juist geen klagende toon aan te geven, toch klinkt het niet bemoedigend, dat de inzet in de eer-ste week van het jaar al weer voor sommige producten met inzinkingen in prijs aanving. De mooie prijzen, d,ie vorige week voor andijvie steeds in stijgende lijn gingen, kwamen de afgeloopen week op lager peil eix al kwamen enkele partijen nog aan behoorlijke prijzen, de dooi'sneeprijs zal wel eexx beduidend vei'sclxil opgeleverd hebbexx. De nooteeringen varieerden zoo ongeveer van 3575 ct per kist. De aanvoer van sla was beduidend minder met lage prijzen, waiwaix de kwaliteit zeker ook wel schuldig was. Hiervor wisselden de prijzexx naar soort van 2060 ct. per kist. Spinazie konxt ook niet veel meer. Voor hetgeen xxog werd aangeboden kwamen prijzen van 5060 ct. per kist. Bospeen waarvoor nog enkele partijen wer- deix aangeboden, werd vlug verhandeld voor prijzen van 1015 ct. per bos. Ook de breek- peeix die nog ruim vertegenwoordigd was bleek zeer gewild en noteerde f 0.70f 1.30 per kist. Voor de spruitenhaxxdel was de afgeloopen week nu ook niet zoo bijzonder gunstig te noemen. Bij eexx nxime aanvoer van het pro. duct was meestal een trage lustelooze stem ming te bemerken, waardoor de prijzexx steeds eexx sterkere druk ondervondexx. De nooteerin gen wisselden naar soort van 413 ct. per K.G, welke hoogste prijzen meestal uitzonde ringen waren. Boerenkool heeft haar weer nog niet, al thans dat product was ook deze week weer slecht te verkoapen. Al komeix enkele par tijtjes aaxx prijzen van 2530 ct. per kist, daar staan toch weer zeer veel partijen tegenover die zich met prijzen 515 ct. moes ten tevreden stellen zoodat de middenprijs wél zeer laag zal geweest zijn. De kwaliteiten van Roode en Gele kool loopen sterk uiteen, zoodat het meermalen voorkomt dat ook de noteeriixgen schommme- len van 16 ct. per stuk. Met Witlof wil het ook nog niet: Voor dit product waren de noteeringen deze week zeer laag. Goede kwaliteit bracht het van 810 et. per K.G. terwijl voor mindere soorten al heel weiixig amitie bestaat eix de prijzen sterk in verdrukking kwamexx. Brei blijft voortdurend een gewild ai-fcikel. Voor goed product werden geregeld behoor lijke prijzen betaald. De noteeringen bewogen zich naar soort 'van 4—12 ct. per bos. 'Op de laatste veiling van Woensdag kwamexx zelfs topprijzexx van 1516 ct. voor welke echter vermoedelijk toe te schrijven waren aan de geriixge aanvoer. Knollen blevexx eveneens weer op een prijs peil naar soort exx gi'ootte van 16 ct. per stuk. De uienahndel vertoont xxog weinig leven', de prijzen cirkelen zoo ongeveer vaxx 23 ct. per K.G. met beperkte afname. HEEMSKERK KONINGINNEDAG EN HARDDRAVERIJ. Woensdagavond hield bovengexxoemde ver eeniging haar jaaxwergadering iix het café vaxx den heer L. Schipper te Heemskerk. Na dat de vergadering door dexx voorzitter, den heer Joh. Henneman, was geopexxd, werden de verslagen vaix seci'etaris exx penningmeester uitgebracht. Uit het financieel verslag bleek, dat de af deeling Harddraverij aaxx iixkomsten heeft ge had f 1506,80 en aan uitgaven f 1516,20. Het nadeelig saldo bedraagt f 9,40. De afdeeling Koninginnedag had eexx bedrag van f 623 aaxx inkomstexx en uitgaven. Eexx brief was binnengekomen van den heer Th. Wentink, waarin deze meedeelde te be- dankexx als bestuurslid. De a.s. ïxaj aarsfeesten zullen worden gehou den op 4 en 5 September. Besloten werd het lidmaatschap van de af deeling Noord Holland vaxx kortebaan drave rijen op te zeggen, daar dit voor de vereeni ging overbodig werd geacht. Met het voorstel vaxx het bestuur om een voorjaarsdraverij te houden, stemde de verga- dcring ixx. Die zal ixx overleg met 't bestuur van V. V. V., gelijk worden gehouden met de opening van Marquette. Volgde de bestuursverkiezixxg voor de af deeling harddraverij. Aftredend waren de DONDERDAG 10 JAN. 1935 Vanaf Vrijdag: (Adv. Ingez. MedJ Door onze lens gesnapt Joh. Eijking. De heer. Joh. Eijking, lid van den Beverwijk- schexx gemeenteraad, was verdiept iix de pu blicaties op het nieuwsbord van de Kennemer Couraxxt toen onze fotograaf hem voor onze rubriek „Bekende Beverwijkers" kiekte. De heer Joh. Eijking mag ten volle aan spraak maken op eexx plaatsje in deze rubriek, die zoo de algeixxeene belaxxgstelling vaxx onzen ïrooten lezerskring heeft. Niet alleen is hij xier geboren, maar ook heeft hij reeds gedu- rexxde een lange reeks van jaren een rol van beteekenis vervuld in het openbare leven. Reeds laxxger dan vijf-en-twintig jaren is hij lid van den gemeenteraad. Hij werd in Maail 1908 voor de R. K. Staatspartij naar den Raad afgevaardigd. In zijxx politieke loopbaaxx heeft hij heel wat belangrijke zakexx tot stand helpen brengen, zij het dikwijls ook ten koste van veel strijd en moeite. Niemand, die aan het politieke leven daadwerkelijk deelneemt, oxxtkomt aaxx teleurstellingen. Ook de heer Eijking heeft er vele gekend, maar het zij ge zegd, hij wist ze steeds manmoedig te dragen en bleef met onverflauwden ijver en met de zelfde groote interesse zijn taak als raadslid vervullen. Van 19231927 was hij wethouder, in een periode, waarin vele belangrijke besluiten, o.a. dat van de opheffing der gasfabriek, werden gexxomen. Verschil van meening in zijn politieke or ganisatie bracht hem er toe, in de laatste zit tingsperiode met een z.g.n. vrije lijst aan de gemeentei-aadsverkiezingen deel te nemen. Ook in 1931 was dit het geval, nadat hij zich van de R.K. Volkspartij had afgescheiden: De heer Eijking heroverde ook bij de ver kiezingen zijn raadszetel exx keerde als niet- aangeslotexx R.K. raadslid ixx den raad terug. he eren Th. Wentink en C. Thijms. Gekozen werden de heeren G. Schoehuis en C. Thijms. Voor Konixxginxxedag worden de aftredende heerexx J. Bekker en C. v. Veen bij acclamatie herkozen. Tot vex-ificateui-s weiden benoemd de heeren A. v. Lieshout exx P. v. Essen. Hierna werd de vergadering op de gebrui kelijke wijze gesloten. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Delftdijk Vancouver n. Rotterdam 8 n.m. te Londen. Burgerdijk Philadelphia xxaar Rotterdam 8 m.m. te Baltimore. Bilderdijk Rotterdam n. New-Orleai^ 8 n.m. te Norfolk. Diixteldijk Rotterdam n. Vancouver 7 n.m. te Cristobal HALCYON LI.TN Rozenburg 8 van Bilbao n, Rotterdam Vlaaadingexx. Stad Amsterdam 9 v. Vlaardingen naar Servola. Stad Haarlem 9 van Huelva te Rotterdam. HOLLAND—AFRIKA LIJN Streefkerk thuisi*eis p. 8 Perim. Heemskerk uitreös 9 te Antwerpen. Randfontein 9 2 v.m. vaxx Rotterdam te Hamburg, vertr, 10 n. Aixxsterdam Jagersfontein uitreis 8 11 v.m. van South ampton. Nijkei'k uitreis 9 te Port Said. HOLLANDWEST-AFRIKA LIJN. Amstelland thuisreis 7 van Freetowxx. HOLLANDOOST-AZIë LIJN. Arendskerk thuisreis 3 van Yokohama. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Almkerk 9 van Brisbane te Rotterdam. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Perseus 9 van Amsterdam te Danzig. Triton 9 van Valencia te Amsterdam. Odysseus 9 van Amstex'dam n. Kopenha gen. Ariadine 9 van Amsterdam te Hamburg. Aurora 9 van Amsterdam n. Hamburg. Simon Bolivar 9 van Amsterdam n. Ha-m- IXUX'g. Theseus 9 van Coruna n. Oporto. Achilles 8 van Savona te Burriana. Bennekom 8 van Amsterdam naar Chili. Berenice 8 van Danzig, n. Kopenhagen Deucalion 8 van Genua n. Palermo. Bacchus 8 van Setubal te Cadix. Hercules 8 vaxx Malta te Calamata. Mars 8 van Lissabon n. Melilla. Saturnus 8 van Alicante n. Malaga. Titus 8 van Candia te Cavalla. i'rajanus 8 van Napels naar Tarragona. Baanx Chili n. Amsterdam 6 vaax Iquique. Crijnasen 8 van Barbados n. Amsterdam. KON. HOLLANDSOHE LLOYD. Flandria thuisreis 8 7 n.m. van Lissabon. ROTTERDAMSOHE LLOYD. Kota Baroe uitreis p. 9 2 n.m. Port de Galle. Siantar thuisreis 9 10 n.m. van Suez. Sibajak uitreis 9 2 vm. van Suez. Kota Nopan uitreis p. 8 2 n.m. Gibraltar. Tapaxxoeli, 8 van Hamburg naar Rotterdam via Liverpool. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alpherat (thuisreis) 8 van Montevideo. Alphacca 9 van Hamburg naar Rotterdam STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Saleier 8 van Amsterdam naar Batavia. Tabian 9 van Hamburg te Rotterdam. Poelau Roebiah (uiti'eis) pass. 8 Dungeness. Joh. v. Oldenbarnevelt (uitreis) 9 vaxx Am sterdam. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. City of Bagdad. Japan naar Rotterdam ver trok 10 van Londen. Rhesus, Batavia naar Amsterdam 8 van Pt. Said. Polydorus, Batavia naar Amsterdam pass. 8 Perim. Antenor. 9 vaix Kobe naar Rotterdam. Melampus. Amsterdam naar Java 9 van Pa- dang. Myrmidon, Amsterdam naar Macassar pass. 9 Gibraltar. i City of Evaxxsville, Dairen naar Rotterdam 9 van Hongkoxxg. Polyphemus, 9 van Bremen naar Amsterd. Peisander. Batavia xxaar Amsterdam vertr. 10 van Liverpool. Memnon, Japan naar Rotterdam 9 van Sin gapore. Benarty, Japan naar Rotterdam 5 van Pe- nang. Perseus, 8 van Vladivostok naar Rotterdam. Deucalion, Japan naar Rotterdam 9 te Lon- deix. City of Adelaide, Rotterdam naar Japan p. 8 Dungeness. IJzerverschepiixg. Het Zweedsche stoomschip Patria heeft, van Amsterdam komend, bij de Hoogovens ijzer bijgeladen exx vertrok vervolgens via Rot terdam xxaar Gothenburg. De laatste boot. Het Russische stoomschip Bureya is als één der laatste schepexx uit Leixixxgrad 'naar Am sterdam gepasseerd. De haven vaxx Leningrad kan als gesloten worden beschouwd.. Vlootuitbreiding. De Mij. „Vrachtvaart" te Rotterdam laat op de werf der firma P. Smit Jr. aldaar eexx mo- IJsgang. De havexx van Wyborg (Finland) is wegens ijsgang voor de scheepvaart gesloten. AANGEKOMEN. 8 Januari: Bureya s.s. Leningrad 9 Januari: Stella s.s. Danzig Henry Stanley m.s. West Afrika VERTROKKEN. 8 Jaixuari: Brabant m.s. Antwerpen Bowling s.s. Leith President Franqui m.s. Ertsvelde Venus s.s. Hamburg Heemskerk s.s. Zuid Afrika Vliestroom s.s. Huil Kare s.s. Karlsham Leeuwarden s.s. Londen Chevychase s.s. New Castle Patria s.s. Rotterdam Beixnekom s.s. Chili 9 Jaixuari: Saleier s.s. Rangoon CLUBAVOND D. C. IJ. D. C. IJ. IV zal hedexxarond moeten spelen voor den nederiaagwedstrijd. Daar Benne- broek I heeft afgeschx-even vervalt de wèd- strijd tegen D. C. IJ. III. Het bestuur van D. C. IJ. verzocht ons te torschip bouwen, dat een laadvermogen van melden, dat de leden in de gelegenheid ziin. «nnfl t.nn >7.al fr.viifyori 9000 ton zal krijgen. 1 onderlinge wedstrijden te spelen.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 2