UIT HET BUITENLAND ^^Jlevtydllvan hou Engelsche inzichten over het Pact van Rome. 1 Radso-Procramma THIJS IJS EN DE SCHAT OP DE MAAN. DONDERDAG 10 JANUARI 1935 Joseph Buerckel, Hitler's gevolmachtigde voor het Saar gebied, geeft zijn oordeel over de Saarkwestie. Tweede stemming zou inbreuk op het statuut zijn. Geen concen tratiekampen. Duitschland zal zich bij een meerderheid voor status-quo neerleggen. Saargebied. Hitler's gevolmachtigde over het plebisciet. V. D. meldt uit Kaiserlautem: De Saargevolmachtigde van Hitier, gouw leider Buerckel heeft voor de vertegenwoor digers van de binnen- en buitenlandsche pers een redevoering uitgesproken onder het motto: De weg naar de overeenstemming. Spr. ving aan met vast te stellen, dat de Saarkwestie in buitenlandsch politiek opzicht geen conflicts kwestie. maar een zuivere liquidatiekwestie vormt. Van overwinnaars en overwonnenen zal geen sprake kunnen zijn. Wanneer men afziet van internationale overwegingen, is de Saar kwestie een zuiver-Duitsche aangelegenheid, die door de Duitschers onderling wordt opge lost. Vervolgens besprak Buerckel den status quo als derde oplossing naast de Fransche stelling, dat een wilsuiting voldoende is om lid te worden van een andere natie en de Duitsche, volgens welke de innerlijke samen hang met de geërfde nationaliteit beslist. Zon der uitzondering hebben de Duitsche partijen van het Saargebied steeds weer verklaard: „Wij zijn niets anders dan Duitsch" Toen echter kwam in Duitschland de groote bin- nenlandsche politieke omwenteling, Het offi- cieele Marxisme zegt nu: partij tegen volk en verraad te plegen jegens de eigen volksgevoe lens. Het vaderland der Marxisten ligt nergens en overal, al naar de kansen van het Marxisme Oostenrijk. Weenen vreest nazi-invallen. Reuter meldt uit Weenen: Vijftig vracht auto's met troepen hebben zich naar de Bedersche grens begeven uit vrees voor inval len van nazi's in verband met het plebisciet in het Saargebied. Duitschland. Berlijnsche politie neemt buitenlandsche bladen in beslag. De politie heeft de meeste Fransche er Engelsche bladen in beslag genomen, waar- ;chijnlijk naar aanleiding van artikelen in zake het Saargebied. Amerika Wanneer het Saarstatuut geen status quo als oplosisng zou bieden zouden de Marxisten voor Frankrijk stemmen. De status quo blijft dus een onoprechte zaak, daar hij gelegen heid biedt den zin der stemming te ver sluieren. Van het standpunt van het Fransche kapi talisme heeft het probleem echter ook een nationaal politiek, maai- zuiver Fransch as pect. Dit kapitalisme heeft hier belangen te ver dedigen. Hier wordt gezegd: liever tegen Hit- Ier en het Duitsche socialisme dan tegen de vertegenwoordigers van het Fransche kapita lisme. Een tweede stemming zou een inbreuk vor men op het m het Saarstatuut vastgelegde recht, waaruit eventueel Duitschland de noo- dige consequenties zou moeten trekken. Voorts merkt spr. op, dat een status quo niet afhan kelijk zou zijn, wat levensduur betreft van den wil van het Saarvolk, maar van den wil van vreemde regeeringen. Voor een separatistische beweging om bin- nenlandsch politieke redenen is volgens de be palingen van het verdrag van Versailles geen plaats. In dit verband richt spr. een ernstig woord tot Frankrijk, waarmede Duitsch land een verzoening wil. Evenals Duitschland weigert een separatistische beweging in Frankrijk te begunstigen, moet er dringend om verzocht worden, dat ook de Franschen zich onthouden van een dergelijke inmen ging in binnenlandsch politieke Duitsche aangelegenheid. Inzake een eventueel deelen van het Saar gebied volgens 'n aantal uitgebrachte'stemmen verklaarde spr. dat het Duitsche standpunt is dat deelen niet mogelijk is en dat de nationa liteit van het Saargebied afhangt van de meerderheidsuitspraak van de Saarlanders. Een deeling van het Saargebied zou theore tisch slechts denkbaar zijn, wanneer een reeks samenhangende kiesdistricten, die in hun to taal een levenskrachtig staatsgebied zouden kunnen vormen, zich zouden uitspreken an ders dan de overige districten. Een zoodanige oplossing zou ook voor Duitschland onaan vaardbaar zijn. Hierna wendde spr. zich rechtstreeks tot de buitenlandsche pers, en zette uiteen, dat, wat men hem had willen aanwrijven betreffende zijn plannen inzake concentratiekampen on juist was. Spr. is een vijand van concentratie kampen. In zijn gouw bevinden deze zich niet. Problemen lost men er niet mee op. Voorts sprak hij de bewering tegen, dat na 13 Ja nuari in Duitschland een Kulturkampf zou uitbreken. De Kurjer Czerwony publiceert een inter view met den gevolmachtigde van Hitier voor het Saargebied. Buerckel verklaarde den ver tegenwoordiger van het blad, dat Hitler in geen geval zou toestemmen in een verdeeling van het Saargebied. Wanneer aldus Buerckel de voorstanders van den status quo meer dan 50 pet. van het aantal uitgebrachte stem men verwerven, zullen wij ons niet verzetten tegen de onafhankelijkheid van het Saar- bekken, maar met dezelfde kracht eischen wij een aansluiting van het Saargebiedbij Duitschland, wanneer de meerderheid zich daarvoor uitspreekt. Voorts verklaarde Buerckel, dat Hitier geen redevoering zal uit. spreken bestemd voor de bewoners van het Saargebied, daar hij geen pressie wil uitoefe nen op de kiezers. Buerckel beëindigde zijn verklaringen met uiting te geven aan de abso lute zekerheid, die men gevoelt betreffende de overwinning van de voorstanders van inlijving van het Saargebied bij Duitschland. Arrestaties wegens het voor gevallene te Saarbruecken. Voorwaardelijke toetreding tot het Permanente Hof geadviseerd. De senaatscommissie vam buitenlandsche zaken heeft een resolutie aangenomen ten gunste van de toetreding van de Vereenigde Staten tot het Internationale Hof van den Haag, doch zij verklaarde, dat de Vereenigde Staten zullen toetreden in de verwachting, dat het Hof geen advies zal vragen over kwes ties, waarmede Amea-ikaansche aanspraken zijn gemoeid. Over het voorgevallene meldt V. D. nader: te Saarbruecken Onmiddellijk na het voorgevallene bij het gebouw van de Landsleiding van het Duit sche Front, begaven de chef van de Saarpo- l'tie Hennessy en de commandant van de po litie te Saarbruecken zich naar de plaats van het gebeurde om het onderzoek te leiden zich door ooggetuigen te laten inlichten. Zeven personen werden gearresteerd. Bij Neunkirchen heeft een incident plaats gevonden, waarbij een lid van het Duitsche Front een messteek heeft opgeloopen. De poli tie moest ingrijpen. Twee personen zijn gear resteerd. Sedert Maandag hebben reeds 1934 perso nen hun stem uitgebracht. 480 personen be vinden zich in ziekenhuizen. 194 in de gevan genis, terwijl 360 personen tot speciale dienst vakken behooren, b.v. bij de politie. In het geheel kwamen ongeveer 2200 personen in aanmerking voor deze voorstemming, doch daarbij waren niet berekend de ongeveer 500 zieken. Men krijgt den indruk, dat de belang stelling bij deze lieden niet zoo groot is. 1 m hoofd en neus door inademing der geneeskrachtige dampen van n- DOOZEN (Adv. Ingez. Med.) Strenge vorst en stormen over Europa. Rusland venvacht warmer weer. Condon zegt met Hauptmann te hebben onderhandeld. Waren er medeplichtigen? V.D. meldt uit Flemington, 9 Januari: Dr. Condon heeft vandaag in het proces- Hauptmann zijn verklaringen afgelegd. Her haalde malen noemde hij Hauptmann d.en man met wien hij over het losgeld had on derhandeld. Hij verklaarde, dat hij eens met Hauptmann meer dan een uur lang o-ver de ontvoering had gesproken en dat het Haupt mann was geweest, die, toen een paar dagen later het losgeld had ontvangen, dat hij Condo.n en kolonel Lindbergh naar de be- raafplaats te Bronx hadden -gebracht! De leider der verdediging Edward J. Reilly stelde vraag op vraag, doich Oondon bleef onbewogen en zelfs imponeerde hij zoo nu en dan de verdediging door zijn antwoorden Dr. Condon vertelde hoe hij in contact was gekomen met den schrijver van den brief waarin het losgeld werd gevraagd. Condon verklaarde met den kolonel S 70.000 in een houten koffer te hebben mede genomen, welke hij Hauptmann zou hebben overhandigd. Op de begraafplaats zou iemand hebben geroepen: „Hé doctor, naar hier". Condon zeide, dat Hauptmann zich achter de haag had bevonden. Hij -zeide in den beklaagde Hauptmann de persoon te herkennen, wien hij op het kerk hof van Bronx de 50.000 dollar losgeld voor de baby had overhandigd. In het verdere verloop van het getuigen verhoor, aldus wordt hog aan de Tel. gemeld, zinspeelde dr. Condon voor de eerste maal tijdens het proces op de mogelijkheid, dat er bij de ontvoering van en den moord op het kindje meerdere personen in .het spel geweest waren. Dr. Condon verklaarde n.l., dat verdachte hem bij het overhandigen van het losgeld bij den kerkhofmuur gezegd had. dat zijn (Hauptmann's) chef hem zou dood-en, wan neer hij de zaak met het losgeld niet voor zichtig zou behandelen. Weer een treinbotsing in Rusland. Zes dooden; 23 gewonden. Uit Moskou, 10 Januari: In de buurt van Rostow aan de Don heeft een ernstige trein botsing plaats gehad. Door tot nu toe onbekend gebleven oorzaak is een personentrein ingereden op een voor dezen trein uitrijdenden personentrein. Zes personen zijn om het leven gekomen, 23 ge wond. Chaplin's „Goldrush" in Duitschland verboden. In strijd met den geest van het Derde Eijk. Charly Chaplin's in 1926 uitgebrachte be. roemde film „The Gold Rush", die evenals elders ook in Duitschland een enorm succes had, is thans door het Rijksministerie voor de Propaganda verboden als zijnde in strijd met den geest van het nieuwe Duitschland. De Japansche keizer hersteld. Posthume onderscheiding voor rechter Adatsji. TOKIO, 9 Januari (V.D.) De Japansche Keizer is thans geheel hersteld van zijn ziekte en is in gezelschap van de Keizerin en den Kroonprins hedenmorgen uit Tokio naar Hayama vertrokken, waar de Keizer, naar verwacht wordt, tot ongeveer 20 Januari in zijn villa aan zee zal blijven. Officieel wordt medegedeeld, dat de Keizer als posthume onderscheiding het Grootkruis van de Orde van de Rijzende Zon met de Paulowna-bloem heeft toegekend aan wijlen Dr. Adatsji. in leven President van het Per manente Hof van Internationale Justitie te Den Haag. In geheel Roemenië heerscht een steeds toe nemende vorst, gepaard gaande met krachti- gen storm. Uit verschillende streken komen be richten over het optreden van groote troepen wolven. Op de Donau drijven groote ijsschotsen. die het scheepvaartverkeer stremmen. De Roe- meensche scheepvaartmaatschappijen hebben aangekondigd, dat zij hun diensten zullen stopzetten. Wat de Zwarte Zee betreft komen berichten binnen over zware stormen die ook daar de scheepvaart zeer bemoeilijken. De schepen van de „Roemeensche Scheepvaartmaatschappij" zijn met groote vertraging binnengeloopen. Uit Constanza wordt gemeld, dat verschei dene stoomschepen aan den ingang van de haven met de golven worstelen zonder er in te kunnen slagen de haven binnen te loopen. In de haven van Constanza zijn ook enkele ver minkte SOS-seinen opgevangen, zonder dat kon worden vastgesteld van welk schip zij af komstig waren. Langs de Roemeensche kust van de Zwarte Zee zijn de wrakstukken van verschillende zeil schepen aangespoeld. Het aantal dooden is niet bekend. Hevige sneeuwstormen in Bulgarije. Uit Sofia: Sedert Dinsdag woeden in geheel Bulgarije hevige sneeuwstormen, welke in het bizonder in de bergstreken ernstige schade hebben aangericht. De temperatuur is overal sterk gedaald, in Noord-Bulgarije tot 30 graden onder het vriespunt. 34 graden vorst in Polen. De voor Polen ongewone, felle koude dei- laatste dagen, heeft zich ook vandaag doen gelden. In het gebied rond Wilna en in de ge bieden*-langs de Oostelijke grenzen werden temperaturen waargenomen van 31 tot 34 graden vorst. In een dorp in de nabijheid van de Oostgrens kwam 's morgens een voertuig aan. waarop men den voerman en zijn dochter doodgevroren antrof. In Warschau moesten Dinsdag 700 personen gebruik maken van de diensten van het station voor eerste hulp wegens bevroren ledematen. Op 18 punten in de stad zijn aan werkloozen gratis voorraden kolen verstrekt. Verder zijn twee veldkeukens aan het werk gesteld, welke gratis warme stoep verstrekten. Ten slotte zijn op verschillende punten dei- stad cokes-kachels opgesteld, waar de voorbij gangers zich kunnen warmen. Kentering in de temperatuur in Rusland. Uit Moskof 9 Januari (V.D.): Volgens offi- cieele mede&eëlingèn van den weerberich- tendienst is Woensdag éen kentering ingetre den. Ook in Midden Rusland verwacht men thans warmer weer. Ten gevolge van de koude moest de petro- leumproductie in de buurt van Bakoe worden stopgezet. Aardbevingen teisteren het eiland Marmora. 40 huizen verwoest. ISTAMBOEL, 9 Jan. (Reuter). De aard bevingen van de laatste dagen hebben zeer groote materieele schade aangericht. Van de 137 huizen op het eiland Karmara zijn 40 volkomen verwoest en de rest is zwaar beschadigd. Tot dusver werd melding gemaakt van twee dooden en vier gewonden. De aardschokken duren nog steeds voort. Londen, 8 Januari. (Van onzen correspondent.) Het spreekt vanzelf, dat de Britsche re geering zeer verheugd is over het Fransch- Italiaansch vergelijk. Voor zoover Britsche aanmoediging kon helpen is ze in dienst ge steld ten behoeve van het vergelijk. Deze aan moediging werd gegeven in de eerste plaats, omdat verbetering in Fransch-Italiaansche betrekkingen in het bijzonder in het ver band van een algemeen midden-Europee- ;che politiek veel hoop geeft op een ge lukkigere, een vreedzamer Europeesch tijd perk; in de tweede plaats omdat een verbete ring van den Europeeschen toestand de kan sen voor wapenbeperbing verbetert. In offi- cieele kringen te Londen wordt dit laatste sterk naar voren gebracht. Het goede werk van Rome moet worden bekroond met een ontwapeningsconventie, omdat ze een Fransch-Duitsche overeenkomst met zich zou brengen. En daarmee zou een haast vrome wensch in vervulling gaan en aan den be langrijksten eisch voor een waax*lijk be vredigenden politieken toestand in Europa zijn voldaan. De vraag wordt gesteld of Frankrijk zich thans, met dit nieuwe vergelijk, voldoende veilig voelt om te kunnen toestemmen in Duitschland's militaire gelijkwaardigheid, de „gelijkheid van status", zooals men het wil uitdrukken. En die vraag zal zeker worden ge steld, wanneer de Fransche ministers Flandin en Lava! de volgende week naar Londen ko men. De a.s. Fransch-Britsche besprekingen zullen dat is in gezaghebbende kringen te verstaan gegeven aan den Britschen kant vooral worden gericht op de ontwapenings- kwestie en dat beteekend uiteraard dat Duitschland ter sprake moet komen en daar mee de Duitsche eischen voor „gelijkheid van status". Van de houding van Duitschland schijnt voor een voortgaande gunstige ontwikkeling van zaken thans weer veel af te hangen.Li dien Duitschland zich bereid zou verklaren mee te doen aan het vergelijk voor de eerbiediging van de onafhankelijkheid van Oostenrijk (en Whitehall wordt dit niet heelemaal on mogelijk geacht) dan zou er voor Frankrijk weinig gerechtvaardigde aanleiding overblij ven, zich tegen de gelijkheid van status, die Duitschland verlangt, te blijven verzetten. Wanneer Oostenrijk dan geen twistappel meer zou zijn en Duitschland de positie van ge lijkwaardigheid zou hebben verkregen, waar op het met reden aanspraak maakt, dan zoo redeneert men in Whitehall zou men een nieuwen gunstigen toestand in Europa hebben gekregen, met Duitschland terug in den Volkenbond en een ontwapeningscon ventie op een oor na gevild. De Times vraagt zich, met het oog op de groote belangen, welke thans op het spel staan met eenige ongerustheid af hoe Duitschland het. Pact van Rome zal opvatten. De eerste aanwijzingen zijn. dat Berlijn er niet geest driftig over is. Dat was trouwens te verwach ten. Nog niet zoc lang geleden scheen Italië de eenige vriend van den nieuwsten fascist! schen staat en Italië heeft thans zijn ge schillen bijgelegd met het land, dat Duitsch land heeft beschouwd als zijn natuurlijken vijand. De Times wijst er echter op, dat over wegingen van dezen aard behooren bij de oude politiek van het machtsevenwicht, waarvan het Pact van Rome geen voorbeeld is, aange- zienDuitschland zelf er aan mee kan doen.Het blad dat naar men weet veelal de officieels opvattingen weergeeft laat Duitschland niet in twijfel over de houding van Grocu Brittannië, dat volstrekt en onvoorwaardelijk de te Rome bereikte overeenkomst steunt. De liberale pers in Engeland heet het Pact ook van harte welkom, omdat er mee de fun deeringen zijn gelegd voor vrede in Europa. In, die pers wordt intusschen betoogd, dat het Pact overbodig zou. zijn. geweest indien de .naties zich haar verplichtingen onder het Covenant van den Volkenbond beter bewust waren geweest. A. K. VAN R. Ex-adjudant van Zogoe gevlucht. Albaneesche uiteenzetting van den toestand. TIRANA. 9 Januari. Het Albaneesche Pers bureau heeft gisteren het volgende communi qué gepubliceerd: „Hoeharran Bajraktari, de vroegere adju dant van Koning Zogoe, heeft in gezelschap van zes neven en bedienden, alsmede van de beide door de Justitie vervolgde personen, die hij in zijn huis te Oelmitsjte onderdak heeft verleend, en die hij niet aan de autoriteiten wilde uitleveren, eergisteren in den nacht de grens overschreden en zich naar Joegoslavië begeven. Deze handelwijze, die slechts als ongehoor zaamheid moet- worden beschouwd, kan het beste antwoord geven op de berichten in eeni ge Grieksche bladen en van eenige nieuws agentschappen, die op lasterlijke wijze dit vooral als onlusten of zelfs als revolutie wil den voorstellen". ARBEIDERS DEK CITROëNFA BRIEKEN BEREIDEN EEN DEMONSTRATIE VOOR. Uit Parijs 8 Jan.: De nog niet weer aangestelde arbeiders bij de Citroënfabrieken, ongeveer 1500 man, dw.z. ongeveer drie vierden van het totale personeel, hebben besloten, Zaterdag a.s. een hongermarsch naar de Fransche Kamer te ondernemen. Een delegatie van de werkloozen zal dan aan het parlement hun eischen voor leggen. Fokker Engelsch luchtvaart kundig adviseur. Licenties voor vliegtuigbouw'. De Engelsche luchtvaartmaatschappij Air speed Ltd. heeft medegedeeld, dat een rege ling, inhoudende dat Anthony Fokker door de maatschappij wordt aangesteld als lucht vaartkundig adviseur, vrijwel haar beslag ge kregen heeft. De Airspeed Ltd. zal licentie verkrijgen voor het vervaardigen van alle soorten Fokkervlieg- tuigén en andere types, waarvoor Fokker de licentie bezit, met inbegrip van de Dou glas D. C. 2 POLITIE SCHIET OP MENIGTE: ZEVEN DOODEN EN 20 GEWONDEN. KOLHAPOER, 9 Januari. (Reuter.) Te Aschalkaranji zag de politie zich genoodzaakt op de menigte te schieten, zoodat deze eerst de politie had aangevallen om haar te verhin deren eenige inwoners der gemeente te arres teeren. Smokkelschip in beslag genomen. Voer onder Nederlandsche vlag. STOCKHOLM, 3 Januari (Reuter). Op het schip „Mila" is beslag gelegd op 58.000 liter gesmokkelden alcohol. Ofschoon de Ne derlandsche vlag van het schop woei, behoort het vaartuig waarschijnlijk aan Estlanders of aan Duitschers toe. Alleen de eerste ma chinist is een Nederlander. De geheele be- Zeven Muzelmannen werden hierbij gedood manning bestaande uit 15 leden is gearres- en twintig gewond. teerd. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLSNC. „Kom mee," zegt Thijs, „blijft hier niet staan laat ons toch vlug nu opschieten; voordat die Krak ons ziet, want ik verlang niet naar zoo'n spinne-lichaam!" Op het hooren an Thijsje's stem, volgden Sim en Glimmer; want Thijs je voegt de daad bij het woord en snelt ijlings heen. O, jé, wat hollen zij en wat zijn zij blij als zij veilig bij de pijl komen, „Dat- had ik niet kunnen denken!" roept Sim, „dat dat zóó ge makkelijk zou zijn. Komaan, wij gaan weer van de maan weg!" Hij gaf drie rukken aan het touw en Wogram want die wachtte beneden, nog steeds liet hen met een vaart dalen. VRIJDAG 11 JANUARI HILVERSUM, 1875 M. 8.— VARA. 12.— AVRO. 4.— VARA. 8.— VPRO. 11.— VARA.. 8.— Gramofoonplaten. 10.— Morgenwijding VPRO. 10.15 Voordracht R. Numan. 10.35 Or gelspel J. Jong. 11.Voordracht. 11.20 Gra mofoonplaten. 12.— Dito. 12.30 Omroeporkest olv. N. Gerharz, 2.30 Voordracht door D. Wal- land en zang door H. Angenent. A. d. vleugel, E. Veen. Li de pauze, gr.pl. 4.Pauze. 4.05 Kniples. 4.50 Gramofoonpl. 5.Voor de kin deren. 5.30 Gramofoonpl. 5.45 De Zonneklop pers olv. C. Steyn. 6.15 Orvitropia olv. J. v. d. Horst. 7.— Gr. pi. 7.30 Dr. F. M. Wibaut: Ge ordende productie (I). 7.57 Herh. SOS-ber. - Lezing Ds. J. W. van Nieuwenhuijzen. 8.30 Concert L. Klemm (zang). 9.— Lezing Dr. J. C. A. Fetter. 9.30 Vervolg concert. 10.Vaz Dias. Vrijz. Godsd, Persbureau. 10.15 O. v. Tus senbroek: Moderne Woninginrichting. 11.— Jazzmuziek, (gr.pl.) 11.3012.-- Gramofoon platen. HUIZEN, 301 M. Algemeen programma verzorgd door de KRO. 8.009.15 en 10.Gramofoonplaten. 11.30 Voor zieken en ouden van dagen. 12.15 Gra mofoonplaten en orkestconcert. 2.30 Zang en piano. 3.Orkestconcert. 3.454.00 Gr.pl. 4.15 Zang en piano. 4.45 Gr.pl. 5.Causerie. 5.30 Schlagermuziek. 9.00 Lezing. 9.15 Concert m.m. v. vioolsolist. 10.Gr. pl. 10.15 Orkestconcert. 10.45 Vaz Dias. 10 50—12— Gramofoonpl. DROITWITCH, 1500 M. 10.35—10.50 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 11.20 Orgelspel R. New. 11.50 Trocadera Cine ma orkest olv. A. v. Dam. 12.50 BBC-clansor- kest olv H. Hall 1.35 Birmingham strijkkwar tet. 2.20 Schotsche studio-orkest. 3.05 Gramo foonpl. 3.50 Imperial Hydro Hotel orkest olv. L. Clarke. 4.35 Hotel Metropole orkest olv. E. Colombo. 5.35 Troise and his Mandoliers. 6.20 Berichten. 6.50 Lezingen. 7.30 Handel-concert. 7.50 Fred Hartley en zijn Novelty kwintet, 8.35 Lezing. 8.55 BBC-orkest olv. Lewis. 9.50 Berich ten. 10.20 Lezing. 10.40 Hungaria Zigeuneror kest olv. G. Garay. 11.35—12.20 Harry Roy en zijn orkest. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8 20 Gramofoonpl. 12 50 Goldy-or- kest. 8.20 „Resurrection" spel van Bataille. 10.50 Dansmuziek. KALUNDBORG, 1261 M. 11.20—1.20 Strijkorkest olv. Andersen. 2.20 Concert uit Rest. „Wivex". 4 20—4.40 Grieg- concert (zang en piano). 7.25 „Die Zauber- flöte", opera van Mozart. 8.55 Gramofoonpl. 9.35 Vioolrecital. 9.55 Balalaika-muziek. 10.25 11.50 Dansmuziek. KEULEN, 456 M. 5.20 en 6.35 Gramofoonpl. 10.— Concert. 11.20 Orkestconcert. 3.20 Uit Frankfort: Om roeporkest olv. Merten Hierna dansmuziek. 7.35 Rijkszending. 9.50 Uit Stuttgart: Omroep orkest. 11.20 NS-Rijkssymphonieorkest. 12.20— 1.20 Concert. ROME, 421 M. 8.05 „Primarosa", operette van Pietri. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram.pl. 12.50 Omroeporkest olv. Gason. 2 002.20 Gramofoonpl. 5.20 Sa lonorkest olv. Walpot. 8.20 Zang door Ré Kos ter. 8.50 Hoorspel. 9.40 Symphonieconcert. 10.3011.20 John Rutten's orkest. 484 M.: 12 20 Gramofoonpl. 12.50 Salonorkest olv. Walpot. 2.002.20 Gramofoonpl.. 5.20 Symphonieconcert. 6.35 Gr. pl. 7.35 Pianoreci tal. 8.20 Uitzending voor Oud-Strijders. 12.30 Gramofoonplaten. 11.4511.20 Populair con cert. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 7.20 Rijkszending. 9.20 en 10.05 Berichten. 10.20 Dansmuziek 11.201.20 NS-Rijkssym- phonie orkest olv H. Hoens. Gramofoonmuziek,

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 3