Brusselsche besprekingen beëindigd. Slotcommuniqué. De Nederlandsch-Belgische handelsonder handelingen hebben Woensdag te Brussel een einde genomen. De beide delegaties hebben na de plenaire vergadering, een communiqué aan de pers verstrekt, waarvan de vertaling luidt als volgt: ..Zooals voor den aanvang van de bespre kingen tusschen de betrokken regeeringen was overeengekomen, zijn de op 7 Januari met België geopende onderhandelingen voor de vernieuwing van het contingenteeringsac- coord, dat 1 Februari a.s. vervalt, vandaag on derbroken. Zij zullen 25 Januari in Den Haag worden hervat. In den loop van de te Brussel gehouden bijeenkomsten hebben de twee de legaties na een algemeene gedachten-wisseling zich beperkt tot de mededeeling van hun res pectievelijke mogelijkheden en het bespreker, van de vraagstukken, die nog op een oplossing wachten alvorens een nieuwe overeenkomst kan worden gesloten. Er is overeengekomen, sub-commissies sa men te stellen met het doel de verschillende kanten der vraagstukken te bestudeeren er, een oplossing voor te bereiden, die behandeld zal worden op de plenaire vergaderingen welke 25 Januari worden hervat. Er zijn drie van die sub-commissies. De eerste zal zich be zig houden met de industrieele contingentee- ringen. De tweede met de landbouwcontin- genteering en de derde met den handel ir kolen tusschen de beide landen. Gebleken is. dat de te regelen kwesties zekere moeilijkhe den opleveren, doch de twee delegaties hebber goede hoop tot een compromis te komen, waar bij de essentieele belangen van de beide lan den gevrijwaard blijven". i De steenkolen leveren moeilijkheden op. Zoowel van Nederlandsche als van Belgische zijde hoorde de corr. van de N. Rott. Crt. dat de beide partijen ernstige moeilijkheden on dervinden om den bestaanden wederzij dscher export zooveel mogelijk te handhaven. Vooral de van Belgische ziide getroffen en verder in uitzicht gestelde maatregel inzake de steen- kolenindustrie maken een accoord op dit ge bied vrij moeilijk. De Belgen hebben den in voer van cokes, die tot dusver vrij was. met Ingang van 1 Januari ondergeschikt gemaakt aan het voorleggen van een consent. Met in gang van 1 Februari zal de invoer van cokes belast worden met 10 fr. per ton voor de cokes ten behoeve van de metaal-industrie en 15 fr per ton voor de andere cokessoorten. Deze maatregel valt geheel uit ten nadeele van Ne derland. daar, afgezien van het groot-hertog dom Luxemburg, hetwelk zic.h in Duitschland van cokes voorziet, België alleen uit Neder land cokes invoert. De maandelijksche invoer van deze cokes bedraagt ongeveer 24.000 ton waarvan 3000 ton uit Sluiskil en de rest uit Nederlandsch^Limburg. Ook is de Belgische regeering van plan de reeds bestaande belas ting op den invoer van steenkolen nog te ver- hoogen met 5 fr. oer ton. In deze omstandig heden zal het weldra zoo goed als onmogelijk worden nog Nederlandsche kolen uit tevoeren naar België, waar men ze nochtans vooral ir het Luiksche industrie-gebied, moeilijk kan missen. In den loop van de Brusselsche besprekin gen is, naar mij uit gesprekken met diverse gedelegeerden is gebleken alweer de zwakke kant van de Nederlandsche steenkolenpositie welke hoofdzakelijk een gevolg is van het ge mis aan overleg en samenwerking tusschen de staatsmijnen en de particuliere miinen in Ne- derlandsch Limburg, tot uiting gekomen. De Belgen, die een compacte belangengroep vor men. moeten het in die omstandigheden bUr; altiid van de Nederlandsche steen kol en pro ducenten winnen. WERING VAN VREEMDE ARBEIDSKRACH TEN IN HET KAPPERSBEDRIJF. Naar aanleiding van een actie, die in de maand November j.l. door den Nederlandschen Kappersbond gevoerd is, tot wering van vreemde arbeidskrachten en waarbij niet min den dan 72 openbare vergaderingen in het land ook te Haarlem werden gehouden, zond het hoofdbestuur van den Ned. Kappers- bond gisteren 'n request aan den Minister van Sociale Zaken, waarin er de aandacht op wordt gevestigd, dat het feit, dat het kappersbe- driif niet wordt genoemd in de groep van be drijven, die vallen onder de Wet. van 16 Mei 1934 tot regeling van het verrichten van ar beid voor vreemdelingen, groote verbazing en bittere teleurstelling heeft gewekt bij nage noeg alle kappersoatroons in Nederland. De Nederlandsche kappersbedienden blij ven werkloos en hun plaatsen worden veelal ingenomen door vreemdelingen. Tengevolge van de werkloosheid en de zeer geringe kans op een emplooi, wordt de Nederlandseh kap persbediende gedreven naar de positie van den zelfstandigen beoefenaar van het kappersbe- drijf. Daardoor ontstaat er een overvoerde ar beidsmarkt van zelfstandigen met als gevolg een niets ontziende en alles vernietigende concurrentie-strij d. Het Hoofdbestuur verzoekt den minister met den meesten klem, te willen bevorderen, dat de Wet van 16 Mei 1934, regelende het ver richten van arbeid door vreemdelingen, ook wordt toegepast op het kappersbedrijf. Particuliere wapenindustrie steeds een gevaar. Groote bijeenkomst te Amsterdam. Schrijven aan minister Colijn. Door Maatschappelijk Hulpbetoon is de dis tributie van goedkoope kaas voor de werkloo- zen ter hand genomen, zooals reeds eerder werd gemeld. Thans kunnen wij mededeelen dat de gemeente Haarlem 2500 K.G. is toege wezen, welke verkocht worden a 12 cent per K.G. DEPOT VAN CONSENTGELDEN. Aangezien door het Crisis Uitvoerbureau of diens agent voor Ned. Indië niet tot afgifte van een vereffeningscertificaat zal kunnen worden overgegaan dan nadat, het voor dit certificaat verschuldigde consentgeld aan de bovengenoemde instantie is voldaan, verdient het voor exporteurs, die certificaten als bo venbedoeld wenschen aan te vragen of hebben aangevraagd, aanbeveling om bij deze instan ties te storten een bedrag, dat zal dienen als depot voor later verschuldigd wordende con- sentgelden, welke zooals reeds medegedeeld, 1 pro mille zullen bedragen. Door een dergelijk depot wordt vertraging vermeden. Een storting als bovenbedoeld kan plaats hebben op post-giro-rekening 249000 van het Crisis Uitvoer Bureau of voor zoover het be treft certificaten af te geven door of namens den agent van het Crisis Uitvoer Bureau in Ned. Indië, volgens de instructies van dien agent. De particuliere wapenindustrie is een gevaar voor den vrede en gister avond heeft de afdeeling Nederland van den Internationalen Vrouwen bond voor Vrede en Vrijheid in sa menwerking met tal van andere paci fistische organisaties dit gevaar nog eens duidelijk naar voren willen la ten komen. Hiertoe was ee nopenbare bijeenkomst belegd in de groote zaal van het Concertgebouw te Amster dam. Het probleem werd uit verschillende ge- ichtsnunten behandeld door mevr. C. Pot huis-Smit, lid van de Tweede-Kamer; den heer Jo B. Meijer; ds. N. Padt en prof. dr. J. D. Veraart. De vergadering stond onder leiding van mej. Selma Meyer. Deze zeide in haar openingswoord dat het dringend noodzakelijk is de gevaren der par- ficuliere wapenfabricage door terzake kun dige personen te doen toelichten. Snr. wee* op het werk van den Internationalen Bond waarvan de afdeelingen over de geheele we- -eld verspreid zijn. Het onderzoek door de Amerikaansche Senaatscommissie naar de gestie der wapenindustrie is geschied or nitiatief van de Amerikaansche afdeeling "an den Bond, Ook in Nederland wordt op eer -^pvo-eiijke enquête aangedrongen. Spr. bracht hulde aan het werk van den Nobelprijs-win bar Arthur Henderson en zij wekte allen op óch te keeren tegen het gevaar van de wa penindustrie, die den volkerenvrede bedreigt Mevr. Cary Pothuis-Smit zeide. dat de pu blieke opinie is wakker geschud door onthul lingen van de Amerikaansche Senaatscom missie. Spr betreurde het dat een landgenoot daarbii betrokken is geweest. In de Staten-Generaal is meermalen ge wezen op de toeneming van het aantal fa brieken in ons land, welke zich met de ver vaardiging van wapentuig en aanverwante producten bezig houden. De reseering meent, .dat dit alles van gee nerlei beteeken is is. Zij is bovendien voor standster van decentralisatie der wapenin dustrie. Personen uit het particuliere bedrijf heb ben zelfs in vele gevallen een opleiding geno ten bij het Staatsbedrijf. Spr. acht het be- •■rekken van de particuliere nijverheid in de wapenfabricage een groot gevaar Een on derzoek door een parlementaire commissie is -«"halve dringend gewenscht. Hoewel we weinig daaromtrent weten, kun -•en we toch zeggen, dat de Nederlandsche in dustrie een keten is in de schakel van de nodige Internationale wapenindustrie Deze bekommert zich niet om nationale oveiuvegin "•en en zij kent geen vijanden en geen vrien den. De eenige drijfveer is het stuwen naar winst. Spr. betrok ook de beschermingsmaat- -oq-pien in haar betoog die de oorlogspsycho se slechts bevorderen. De vraag, waai'oo het -•n aan komt. of een grondig onderzoek in- 'm-daad in Nederland noodig is. beantwoord de spr. met ja. omdat dit de eenige methode is nm over de juiste gegevens te kunnen be schikken. Dit onderzoek zou zich ook moeten uitstrek ken tot de bankinstellingen. Spr. wees ten- •'otte op de taak van de vrouw voor den vrede moeten niet alleen roepen om vrede, maaT -'1 moeten ook de feiten leeren kennen en begriloen. dat er practi^ch geen verschil is '"'schen den z.g. verdedigingsoorlog en eiken >nderen oorlog, (applaus). Wij eischen volledige openbaarheid omtrent be particuliere wapenindustrie en -hande1 bet eenige middel om het gevaar te bestrij den. Als de ooi'log ?een winst meer oplever' Is de vrede in aantocht. Spr. roept allen op om deze waarheid te verbreiden. De heer Jo B. Meijer besprak het probleem •iit internationaal standpunt bezien. Spr. zei de. dat het niets nieuws is. wat de Amerikaan mhe Commissie ons heeft verteld. Reeds is in '921 een dergelijk rapport van den Volken bond verschenen. Spr, ging uitvoerig de diver se belangen van de wapenindustrie na en baar invloed op regeeringspersonen en de -<ers. Men deinst niet terug om verschillend! 'a-nden tegen elkander uit te spelen. Prof. dr J. A. Veraart, behandelde de wijs- -morio;-economische ziide van het probleem Economisch bezien is de oorlog de grootste waanzin ooit door menschep uitgedacht. Spt hekelde de verspilling op dit gebied ook ons land met zijn vier honderd duizend werk- 'oozen. Daarbij is een heel net van corruptip noodig om de menschep te laten gelooven. dat er iets wezenlijks geschiedt ten behoeve van bun tijdelijke welvaart. Er is ander werk te verrichten voor het economisch welzijn van -ie mensehheid Onze actie voor het vredes- •deaal hangt ook'samen met ons streven naar economische herordening van onze maat schappij. Ds. N. Padt, Ned. Herv. predikant te Zutfen hekelde de kwestie van ethisch-philosofischeu kant. Het oude versje ..zaken zijn zaken" geldt iog steeds. In de lieden der particuliere wa penindustrie komt tot ontplooiing het prin cipe: .,Je leeft alleen voor je zelf en het cen trum van het leven is alleen de materie, dat is geld". Op de particuliere wapenindustrie is van oppassing het Biibelsche woord: ..de zonde "ot eindigend ziin de baart den dood". Spr. vroeg zich af hoe lang de menscher 'ich laten verkwanselen. Moeten wij eerbied bpbben voor degenen, die geld verdienen aar den dood? De vergadering besloot tenslotte een schrij ven tot minister-president Colijn te richten waarin dring°nd verzocht wordt zoo spoedig mogelijk in Nederland over te gaan tot het onderzoek inzake de wapenindustrie en den wapenhandel- TEGEN EEN KACHELTJE GEVALLEN. Man liep ernstige brandwonden op. In een karrenloods aan de Gilles van Le- denberchstraat te Amstredam is Woensdag middag een 46-jarige man die onwel was ge worden, tegen een brandend eleetrisch kachel tje gevallen, waardoor zijn broekspijpen in brand geraakten. Een voorbijganger die on- Faad bespeurde, kwam hem te hulp en doofde de vlammen, waarna hij de G. G. D. waar schuwde, die het slachtoffer met ernstige brandwonden naar het Wilhelmina-Gasthuis heeft vervoerd. Woensdag is de 16-jarige fietsrijder Emons -p de Servaesbrug te Maastricht door een vrachtauto aangereden en op slag gedood De jongen was eerst in botsing geweest met een fiets, waarop een dame gezeten was. Deze dame is in haar val eveneens ernstig ge wond en naar het ziekenhuis overgebracht. ALS WIJ LEVENDEN, STERVEN. De Filmgroep „Visie" heeft in opdracht van de Arbeidersvereeniging voor Lijkverbranding eeu film vervaardigd met de vertooning waar van deze vereeniging de crematiegedachte ingang hoop te doen vinden bij velen van ons volk. De film draagt in dit verband een pro pagandistisch karakter, waarbij uiteraard op de tegenstelling, zoo niet de reeks van tegen stellingen tusschen het begraven en veras- schen van de stoffelijke hulsels der gestorve nen den nadruk wordt gelegd. Een aantal Nederlandsche artisten, van wie wij noemen Marie van Westerhoven, Hein Harms, M. Warmelo, verzorgen in deze zwij gende film, die muzikaal voortreffelijk wordt, geïllustreerd, op verdienstelijke wijze de on misbare entourage. Distributie van goedkoope kaas. 12 cent per K.G. voor werkloozen. Jongen door vrachtauto gedood. Dame ernstig gewond. In het dagblad „De Tribune" kwam gerui- men tijd geleden een artikel voor .dat be leed igend was voor een advocaat «|ie als cu rator in een faillissement optrad. In het bewuste artikel werd mr. Van R. verweten in zijn kwaliteit van curator een boerin te hebben bestolen voor dertien koeien. De schrijver van het stuk. de havenarbeider F. J. D. werd door de rechtbank veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf, wegens aan tasting van de eer en goeden naam van den advocaat. Het vonnis was bij verstek gewezen en verd. kwam in verzet; Woensdag behan delde de strafkamer de zaak opnieuw. Verd. gaf toe het beleedigende stuk te heb ben geschreven, doch de opgelegde straf was z.i. te hoog. Hij was van meening. dat de in houd van het artikel juist was, pas later bleek de onjuistheid. De Officier van Justitie requireerde be krachtiging van het verstekvonnis (zes maan den gevangenisstraf). Ruwe schrale huid F en springende lippen DOOS 30-60,TUBE45-80ct BIJ AP0TH.EN DROGISTEN (Adv. Ingez. Med.) 10 Koninklijke Stoomweverij te Nijverdal. In de algemeene vergadering van aan deelhouders der Koninklijke Stoomweverij te Nijverdal N.V., gevestigd te Almelo, bracht de directie verslag uit over het boekjaar 1933-'34. Wij ontleenen daaraan het volgen de: Wij slaagden erin, gedurende het eerste se mester, nieuwe bezuinigingsmaatregelen door te voeren, hetgeen ons aanleiding gaf, de fa bricage van een aantal artikelen voor de Java-markt, weer op ruimer schaal ter hand te nemen. Weliswaar kon zulks slechts ge schieden ten koste van niet geringe fïnan cieeele offers, doch wij achtten deze, zoolang zij bepaalde grenzen niet overschreden, ge recht vaardigd. Als gevolg van de contingenteering van :ebleekte katoenen manufacturen in Ned.-In- öië, welke met ingang van 1 Maait j.l., voor- loopig geldend voor een tijdvak van. maanden, werd ingevoeld, verminderde de concurrentie van Japan, waardoor wij in staa' waren, onze productie tijdelijk niet onbelang rijk verder uit te breiden. De Preanger Bontweverij te Garoet, waarin wij tezamen met eenige andere geïnteres seerden hebben deelgenomen, ontwikkelt zich bevredigend. De eerste proeven met mecha nische weefgetouwen zijn naar wensch ge slaagd. Dank zij dit resultaat, werd besloten het proefbedrijf tot 200 mechanische weef getouwen uit te breiden, welke vermoedelijk begin 1935 reeds alle in werking zullen zijn. Uit de verlies- en winstrekening blijkt, dat de exploitatie van het bedrijf op zichzelf een verlies heeft opgeleverd. Dat wij deze reke n-ing toch met een batig saldo konden af sluiten, is alleen hieraan te danken dat wij een bedrag aan interest ontvingen uit hoofde van belegging van een gedeelte van het werkkapitaal, waarvoor tengevolge van de in krimping van het bedrijf, geen emplooi meer was. De balans en verlies- en winstrekening wer den goedgekeurd en het dividend vastgesteld op f 22,50 per aandeel. De heer Paul May werd tot commissaris herkozen. Met betrekking tot punt 5 der agenda wijst de voorzitter er op, dat, zooals uit het jaar verslag blijkt, het bedrijf der Vennootschap sterk is ingekrompen, en de directie meent, dat deze inkrimping van blijvenden aard zijn. Het gevolg hiervan is, dat een deel dei- bedrijfsmiddelen vrij gekomen is, en, waar niet is te voorzien, dat deze in de toekomst noodig zullen zijn, stelt het bestuur voor tot verdeeling over te gaan. De vergadering besloot, overeenkomstig het voorstel a. aan aandeelhouders een extra uitkeer in; te doen van f 125 per aandeel; b. aan de Stichting „Ouderdomspensioen- fonds" der Koninklijke Stoomweverij te Nij verdal en der stoomspinnerij te Nijverdal, gevestigd te Almelo, een schenking te doen groot f 175.000, welke schenking evenwel eerst zal dienen te geschieden, nadat aan de di rectie zal zijn gebleken, dat terzake van deze schenking, geen recht van schenking zal worden geheven, en welke schenking dan zal geschieden op zoodanige voorwaarden, als de directie nuttig zal oordeelen aan het be stuur van genoemde stichting te stellen; c. aan het crisis-comité te Hellendoorn f 10.000 te schenken, opdat dit ontslagenen en anderen, die in moeilijkheden zijn, helpe. BONTDIEFSTAL OPGEHELDERD. Heler in arrest. Eenige weken geleden is ten nadeele van een bonthandelaar in de omgeving van den Nieuwedijk te Amsterdam een partij bont ont vreemd, ter waarde van vier duizend gulden, De Amsterdamsche politie is er thans in ge slaagd de gestolen goederen op te sporen en heeft voorts een ruim veertigjarigen man aangehouden, die ervan verdacht wordt als heler bij de zaak te zijn betrokken. Curator werd beleedigd. Zes maanden geëischt. DONDERDAG 10 JAN. 1935 Een halve eeuw geleden. Uit Haarlem's Dagblad obligatieinschrijving ver overteekend. Bü de heden gehouden inschrijving op f 1.553.000 4 pCt obligaties van de stichting .De Drinkwaterleiding Noord-West Utrecht" te Breukelen werd het aangeboden bedrag dermate overteekend, dat op de grootere in schrijvingen een aanzienlijke reductie moest plaats vinden. slachtoffer van autoongeluk munsterscheveld hersteld. De 21-jarige mej. A. Biter, die bij het nood lottig ongeluk te Munsterscheveld in den nacht van den tweeden Kerstdag, waarbij zeven personen verdronken met verwondingen naar het academisch ziekenhuis in Groningen werd overgebracht, is als hersteld hieruit ontslagen en naar haar woonplaats teruggekeerd. Het vee verbrandde mee. Roode haan in boerderijen. In den nacht van Dmsdag op Woensdag is door onbekende oorzaak brand uitgebroken in de boerderij van den landbouwer P. D. te Hapert, op de Leemel. Het vuur greep snel om zich heen en weldra stond het geheele huis in lichter laaie. De bewoners, man vrouw en kinderen moesten zich in nachtgewaad in veiligheid brengen. De boerderij brandde tot den grond toe af. Vier koeien, een kalf, een paard en eenige varkens kwamen in de vlammen om, terwijl ook de geheel^ inventaris een prooi van het vuur werd. De schade wordt slechts laai door verzekering gedekt. Autospuit kon niets uitrichten, In denzelfden nacht werden de veehouder KI. de Boer te Wolvega en zijn huisgenooten opgeschrikt door een ongewoon lawaai. Al spoedig kwamen zij tot de ontdekking dat de boerderij in brand stond. Tengevolge van het in de schuur aanwezige hooi en stroo vond het vuur gretig voedsel en weldra stond de boerderij in lichterlaaie. Aan redding viel niet meer te denken. De uit Wolvega ontboden autospuit kon tegen de vlammenzee weinig uitrichten en de geheele boerderij brandde af. Slechts een ge deelte van het vee kon worden gered. Inven taris en inboedel werden een prooi der vlam men. Omtrent de oorzaak van den brand tast men in het duister. Sleenschepen kwamen in eikaars vaarwater. Woensdagmiddag omstreeks half vijf is het sleepschip „De Zeven Gebroeders", dat te Ouderkerk aan den IJssel thuisbehoort, op de Waal ter hoogte van de steenfabriek „De Zandberg" nabij Nijmegen aangevaren door het sleepschip „Rhenus 47". dat vermoedelijk den verkeerden wal heeft gehouden. De aanvaring was zoo ernstig, dat de ,.De Zeven Gebroeders" onmiddellijk zonk. De „Rhenus" draaide bij en nam de bemanning aan boord. De knecht van het zinkende schip raakte daarbij te water, doch ook hij kon ge red worden. De „Rhenus" kreeg averij aan den kop en maakte water. Het schip is voor anker gegaan. De plaats waar de „De Zeven Gebroeders", die met grind geladen was, is gezonken, is door bakens aangegeven. Misbruik van keukengerei. Koks raakten aan het vechten. 1885. 10 Januari: Als een bewijs dat niet overal armoede heerscht, dient, dat bij een uitdeeling van brood aan de algemeene armen te Bergen-op-Zoom, met den besten wil slechts een tweehonderdtal brooden konden worden uitgereikt. De fabrie ken, het slechten der vestingwerken en de kanalisatie van het riviertje „de Zoom" geven aan honderden werk, ter wijl binnen enkele weken nieuwe werk zaamheden wachten aan den aan te leggen tramweg naar Antwerpen. Laffe overval. Indringers dreigden woning in brand te steken. Oude vrouw gedroeg zich kranig. Een dezer nachten hebben een of meer per sonen zich toegang verschaft tot een alleen staande woning, bewoond door den ruim 70- jarigen blinden Van de Pas en zijn ongeveer T0-jarige zuster te Driewegen <Z VI.) Met behulp van een ladder is men door het zol derraam op de zolder gekomen. De zuster hoorde gestommel. Zij had de tegenwoordig heid van geest om de zoldertrap weg te trek ken en te roepen dat ze zou schieten. De inbrekers vroegen haar geld te geven en toen de vrouw er niet aan wilde voldoen, dreigden zij, dat anders het huis in brand zou worden gestoken. De indringers trachtten een gordijn, dat door den regen nogal nat was ge worden, in brand te steken en dit werd naar beneden gegooid, Daarop heeft de vrouw met een tang wat geld naar boven gereikt, en toen daarmee geen genoegen werd genomen liet zij nog meer bankbiljetten volgen, waarna de inbrekers langs denzelfden weg verdwenen als waarlangs ze waren binnengekomen. De politie stelt een uitgebreid onderzoek in. Cocaïne op valsch recept gevraagd. Twee personen te Amsterdam gearresteerd. In een apotheek aan den Admiraal de Ruy- terweg te Amsterdam vervoegde zich Dinsdag avond een heer. die een recept aanbood, waar op afgifte werd verzocht van niet minder dan vijf gram cocaine. De assistente, die den be zoeker hielp, bemerkte dadelijk, dat dit re cept valsch was. Zij hield den man aan de praat en liet onderwijl telefonisch de politie van het bureau Admiraal de Ruyterweg waar schuwen. Weldra was een agent ter plaatse, die den bezoeker aanbield. Enkele oogenblikken la ter geschiedde de arrestatie van den schrij ver van het recept, die buiten in een auto wachtte en blijkbaar niet bemerkt had, dat de politie op de hoogte was gebracht. Het bleek een tandtechnicus te zijn, die er zijn as-' sistent op uitgestuurd had om de cocaine machtig te worden. Beiden werden naar het bureau overgebracht, waar proces-verbaal te gen hen is opgemaakt. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 9 Januari. Bevallen 5 Januari: M. T. J. Raps—van Leijenhorst-, d.; J. T. M. HopmanVisser d.; 6 Januari: A. M. A M. Somers—Kors, d.; G. J, BuïisHaas, d.; 7 Januari: E. Westerbur gerSitskoorn, z.; 8 Januari: C. E. Hoefsloot Pollmann, d.; P. van AmsterdamSmeele, z. Overleden 5 December: J. Roeland—van Boetbergen, 79 j., Jansstraat; C. B. J. Wasse naar, 45 j„ Voorzorgstraat; 6 Januari: W. Bakker, 75 j., De Clercqstraat; 7 Januari: A. C. M. Vreenegoor—Hoes, 55 j., Zuidertuin- dorpslaan. In de keuken van de restauratie op het Cen traal Station te Amsterdam hebben Woensdag middag twee koks ruzie met elkander gekre gen over hun werkzaamheden. Van woorden kwam het tot daden, waarbij zij elkander met allerlei keukengerei zoodanig toetakelden, dat de een, een 33-jarige Amsterdammer snij- wonden aan hoofd en handen opliep, en het achterhoofd van den ander, die in Zandvoort woont, door een buil en een diepe snljwonde werd gesierd. Beide slachtoffers bloedden zoo hevig dat de G. G. D. er aan te pas moest ko men. Zij werden naar het Binnen Gasthuis vervoerd, vanwaar zij na verbonden te zijn, naar het bureau Warmoesstraat werden over gebracht, waar proces-verbaal is opgemaakt. SCHIP VAN 8000 TON BESTELD. De Mij „Vrachtvaart" te Rotterdam heeft, naar het Hdbld. meldt, aan de werf P. Smit Jr. aldaar den bouw van een schip, dat 8000 ton groot moet worden, opgedragen. PEDEL VAN DE R.K. UNIVERSITEIT OVERLEDEN. Woensdagnamiddag werd de heer J. Smul ders, pedel van de R.K. Universiteit te Nij megen in de hall van het Universiteitsgebouw plotseling onwel. Hij sloeg achterover en kwam met het hoofd op de steenen vloer terecht en bekwam een zware schedelfractuur. Een medicus was spoedig aanwezig om den pedel hulp te verleenen. Kort na het ongeval is het slachtoffer overleden. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN DONDERDAG 10 JANUARI Thalia; Feestavond Olympia. 8 uur. Bioscoop de Pont: Feestavond „Driehuis •/ooruit". Opvoering van Robbedoes. 8 uur VRIJDAG 11 JANUARI Thalia: Bioscoop 8.15 uur. Bioscoop de Pont: „Schenders der Wet" en „De dame van Maxim". 8 uur. AGENDA TE HAARLEM DONDERDAG 10 JANUARI Stadsschouwburg: De familie Kegge. 8 uur. Cinema Palace: „De Tante van Charley". Op het tooneel: Tummers, liedjes aan den vleugel. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Jood Süss". Op het tooneel: Oscar Gondy Trio, „Non plus ultra". 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Artistenleed" en uitgebreid voorprogramma. Doorloopende voorstelling van 7 uur af. VRIJDAG 11 JANUARI Gem. Concertzaal: Concert H. O V. Negen de Sympbonie van Beethoven. 8.15 uur. Stadsschouwburg: Amsterdamsche Tooneel- vereeniging. „Gijsbrecht van Aemste! 8 uur. Schouwburg Jansweg: Ensemble De Boer Van Rijk. „Betje". 8.15 uur. Frans Hals Theater: „Malle Gevallen", 2.30, 7 en 9.15 uur. Bioscopen: nieuw programma.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5