DE BILT IVOROL VERWACHT WORDERÜÏ SCHEPER- IJMUIDEN A&wxa unite tanctea BEVERWIJK HEEMSKERK VELSEN Zoo een en ander. Schip van verm, aankomst Laatste bericht Amstelland Vancouver heden 10 Jan. van Londen. Buenos Aires 16 Jan. 6 Jan. van Teneriffe. Chili 4 Jan. van Tocopilla. Ned. Indië 14 Febr. 6 Jan. van Colombo. Arendskerk Japan 3 Jan. van Yokohama. Amstelkerk West Afrika 19 Jan. 7 Jan. van Freetown. Achilles Midd. Zee 22 Jan. 8 Jan. te Burriana. Aurora Hamburg 13 Jan. vertrekt 12 Jan. Ariadna (Ned.) Hamburg in lading. Chill 6 Jan. te Duinkerken. Chili 7 Jan. van Curacao. Baarn Chili 6 Jan. van Iquique. Berenice Danzig 13 Jan. 9 Jan. te Kopenhagen. Boschfontein lid Afrika 8 Jan. van Beira. lourgas 20 Jan. 4 Jan. van Cavalla. Clvtoneus Ned. Indië. 7 Jan. van Belawan. Crijnssen West Indië 22 Jan. 8 Jan. van Barbados. Cordillera West Indië 27 Jan. 10 Jan. van Cartagena. Daphne (Gr.) Santa Fé. 5 Febr. in lading. Eridano La Plata 29 Jan. 27 Dec. van Rosario. Flandria (Ned Buenos Aires 12 Jan. 8 Jan. van Lissabon. Emmy Friedrich Kiel (v. IJm.) in lading. Eutei-pe (Ned.) Bordeaux 15 Jan. in lading. Fauna West Indië 2 Jan. van Pto Barrios. Grey County Buenos Aires 5 Febr. 3 Jan. vertrokken. Galgewater Buenos Aires 5 Febr. 5 Jan. vertrokken. Ganymedes Hamburg in lading. Heidelberg Ned. Indië 18 Jan. 4 Jan. van Pt. Said. Helder West Afrika 19 Jan. 4 Jan. te Grand Bassam. It .url Ned Indië 14 Jan. 5 Jan. van Messina. Iserlohn Mexico 8 Febr. 10 Jan. vertrokken. Istina La Plata 3 Febr. 1 Jan. van Diamante. Kurmark Ned. Indië 14 Febr. 28 Dec. van Macassar. Klipfontein Z. Afrika 7 Jan. van Lorenzo Marques L. Z Cambanis Suenos Aires 28 Jan. 26 Dec. van Rosario. Leeghwater Buenos Aires 10 Febr. 10 Jan. vertrokken. Laomedon Batavia in lading. Margot (Eng.) Buenos Aires in lading. Montferland Hamburg vertrekt 14 Jan. Macuba Curacao 25 Dec. vertrokken. Mirach La Plata 1 Febr. 31 Dec. van Rosai-io. Madoera Batavia 6 Jan. van Perim. Maasland i'ionoc Aires 12 Febr. 5 Jan. vertrokken. Minnewater La Plata in lading. Nereus Portugal 8 Jan. 5 Jan. van Vigo. Orestes Constantza 12 Jan. 6 Jan. van Gibraltar. Orion (Ned Midd. Zee 17 Jan. 4 Jan. van Palei-mo. Peisander Batavia 13 Jan. 10 Jan. van Liverpool. Phrygia Mexico 20 Jan. 6 Jan. van La Guayra. Polvdorus Batavia 25 Jan. 1 Jan. van Colombo. Poetau Bras Ned Indië 20 Jan. 6 Jan. van Port Said. Poivphemus TTm-hnrg. 10 Jan. 9 Jan. van Bremen. Poelau Laut Hamburg in lading. Perseus (Ned.) Gdynia 15 Jan. in lading. Poseidon Valencia 14 Jan. 7 Jan. van Gibi-altar. Randfontein Zuld-Afrika 11 Jan. 10 Jan. van Hamburg. Rhesus Ned. Indië 24 Jan. 8 Jan. van Pt. Said. Rotterdam V:uba in lading. Ranja Constantza in lading. Jgjja Ned Indië 27 Dec. te Barcelona. Segura Buenos Aires 2 Febr. 2 Jan. vertrokken. Sru-ingtontein 'uiri-Afrika 8 Jan. van Gibraltar. Streefkerk z Afrika 8 Jan. van Aden. Sto'la (Ned.) Hamburg 13 Jan vertrekt 12 Jan. S entor Batavia in lading. Sairbrücken Oost-Azië 27 Febr. 7 Jan. te Shanghai. Triton ^'exandrlë .8 Jan. te Rotterdam. Taimdoen Ned. Indië 7 Jan. van Sabang. Ta'.iari "7 am burg in lading. Tvaiahus Midd. Zee 8 Jan. van Napels. TDer %osf-Azië 31 Jan. 5 Jan. van Colombo. Trave Dost-Azië 4 Febr. 4 Jan. van Hongkong. Ulvres Bourgas 31 Jan. 5 Jan. te Stamboul. Vulcanus 'fiddell. Zee 29 Jan. 7 Jan. te Cephalonia. Venus (Ned.) Hamburg in lading. Buenos Aires 26 Jan. 6 Jan. van Bahia. Waldinge Se'.ubal in lading. Zuiderki>rk Japan 5 Jan. van Perim. Buenos Aii-es 2 Febr. 10 Jan. vertrokken. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART. TB 1JMU1DBN AANGEKOMEN 8CHHPBN Zweedsch s.s. Patri» Amsterdam laden Concert „Crescendo". Instrumentale medewerking van de Kunstkring. In Thalia concerteerde de oud-Katholieke zangvereenieing „Crescendo", directeur de heer Joh. Tol voor een overgroot gettal be langstellenden. Instrumentale medewerking ver'eende de Orkestvereeniging „Kunstkring" wier directeur ook oütrad als violoncello-so- list terwijl ook de O. K. Tooneelvereenigin«r Oefening Baart Kunst met haar traditioneele eeu-acter niet ontbrak. De heer J. Wiiker ooende met een woord van welkom, waarna Crescendo met Zwalu wen van Nauta en de Hvm"p aan den Vrede uit Romberg's Lied van de Klok al onmiddel lijk een goede beurt maakte. De zang viel in velerlei opzicht te loven; ev werd op toon en beschaafd gezongen. De uit- snraak was verzorgd en het geheel was ver- diensteliik van klank. Crescendo is wep>- stap vooruitgegaan; we hoorden goede so praan-, alt- en basstemmen. De tenoren zü" kwantitatief zeker niet het zwakste regi«t°- en maakten in het koor een goeden indruk- soiic,lsch blijven ze ingehouden, zii het no" wnt iil zingen. De sopranen moeen gerust, w?' meer aeven; het kio^k af en toe uitgespro ken van zijde. Het humoristische Domme Hans was nie' het sterkste van het koor; het werd aan den ruwen kant gezongen, iets waarvan de k"ae>- ti?e pianobegeleiding van den heer Kiaa*- Gouda, die de leidende partii van dit liefdes drama van Hans was. wellicht de oorzaak was Het nieuwe lied van een meisje en eer schipner rekenen we met Nauta's Lente avond tot het beste wat. Crescendo ten °"0- hoore bi-acht: de nuanceering werd hier streng in acht genomen; het m f en p var het ensemble is dan zeer goed van klank. De Donau-wals van Strauss, traditioneel or Crescendo-avonden, viel zooals altijd zeer h" den smaak van het publiek, dat dezen avon^ gu1 met apnlaus was. De samenwerking tusschen Crescendo er Kunstkring dateert reeds van de eerste cor- cert.pn rlor zargvpneen^ing af: zii is steed*- een gelukkige geweest, hetgeen ook thans der luicferapTs wedprom bewezen werd. De introduceerendp wr^ Mooi Net land. de fraai door-™weckte r*^-«v- - Sam Vlessing bewees onmiddellijk, dat de Kunstkring onder leiding van zijn nieuwen dirigent flink vooruitgegaan is. Ras-muzikant als Philip Vlessing is, waren zijn intenties volkomen op het orkest overgebracht. Het en- ;emble is sinds we het 't laatst hoorden zoo vel qua klankgehalte als qua verzorging dei- uitgevoerde nummers in stijgende lijn gegaan. Goed samenspel van het hout, beschaafd koper en vaardige strijkers mogen we in dit verband noemen. De Kunstkring is voorna melijk in het lage register mooi van klank. Het eerste violencorps wenschen we ver sterking toe; 5 man ls voor een orkest als de Kunstkring toch te weinig. Ook was het ont breken van den paukenist een uitgesproken gemis. De steeds weer frissche Mozart-Ouverture Figaro's Hochzeit was een bijna gave weelde van klank in een stevig bevestigd samenspel. Ook was de Suite in ouden stijl van den directeur rhythmisch en dynamisch goed ver zorgd. Het Menuet en de Sarabande werden er tot hoogtepunten in. Vlessing weet wat musiceeren is en deze avond, welke voor hem het debuut als dirigent van den Kunstkring was, is ook te dien op zichte een succes geweest, een succes hem van harte gegund. Als solist liet hij zich hooren in de klas sieke cello-sonate in G-groot van Willem De- fesch (16951758) en in een tweetal, we zou den haast zeggen: populaire werkjes, nl. Pop per's Arlequin en een Chant sans paroles van Tschaikowsky. Zoo hernieuwde hij de ken nismaking met zijn goed-gecultiveerd. gezond en natuurlijk spel, dat zich nochtans sterk -persoonlijke kenmerken tot een gelukkig be zit mag rekenen. Vooral het Arlequin. dat een sierijlke en zeer verzorgde uitvoering genoot, viel bij het miblick in den smaak Hij werd begeleid door mej. Netty Vlessing. die hem even accuraat als smaakvol terzijde stond. Ten bate van het fonds tot stichting van een Vereenlgingsgebouw werd in de pauze °en uitgebreide verloting gehouden. Tot slot bracht O K. de klucht „Een pootig wijfie". Het was toen reeds ver over half 12, roodat de avond wederom zeer laat eindigde, ^pfgeen de eenige tekortkoming bij de uitvoe- "ing was. W. CURSUSSEN E. H. B. O. De cursussen in eerste hulp bij ongelukken van het Ned. Roode Kruis, leider dr. W. van Haselen zullen hedenavond worden hervat. MEN ZIJ GEWAARSCHUWD. De Commissaris van Politie der gemeente Velsen deelt in het algemeen belang het na volgende mede: De Commissaris van Politie te Apeldoorn vestigt de aandacht van belanghebbenden op de omstandigheid, dat sommige gewezen col- Doos 20 et Tube 40 en 60 ct. (Adv. ingez. Med.) DONDERDAG 10 JAN. 1935 porteurs van het Administratiekantoor van Aflosbare Waarden te Amsterdam, thans werk zaam zijnde voor het Apeldoornsche Admini stratiekantoor voor aflosbare waarden (thans genaamd Nationaal Kantoor voor aflosbare waarden), directeur Schram, op een vermoe delijk misleidende wijze de clienten van het in liquidatie zijnde Amsterdamsche Admini stratie kantoor trachten over te halen hunne verdere afbetalingen niet aan het Amster- damsche, doch aan het Apeldoornsche kantoor te doen. Het gevolg daarvan is, dat zij, die zich lieten overhalen, door beide kantoren voor betaling worden aangesproken. Men zij op zijn hoede. De Burgemeester van Best geeft iedereen, doch speciaal grossiers en winkeliers, in over weging niet in handelsrelatie te treden met P. Biermann, wonende te Best D. 45. De Officier van Justitie te Rottex-dam ver zoekt allen, die ter verkrijging van een cre- diet geld hebben afgedragen of gezonden aan de Onderlinge Spaarinstelling, de Spaar- en Credietvereeniging Eigen Hulp of de Vereenig- de Spaar-Credietbank, alle te Schiedam (hou der M. van Weerden), zich ten spoedigste te wenden tot de politie van hun woonplaats tot het vei-strekken van inlichtingen. HET UITBETALEN DER STEUNGELDEN. Heden vond voor het eerst de uitbetaling plaats van de steunbedragen volgens de nieuwe regeling. Voox-heen geschiedde de uitkeering door de organisaties uit een voorschot, waai-na dan later afrekening volgde. De organisatie voor steunverleening moet thans het steunbedrag voor eiken gesteunde afzonderlijk vaststellen, ook voor de gesteunden met gezinsinkomsten. Dit vereischt natuurlijk een uitvoerige admi nistratie, waarop men ter gemeente-secretarie nog niet ingesteld was. Hierdoor gebeurde het dan ook, dat het benoodigde betaalbedrag niet tijdig kon worden vastgesteld, waardoor de uitbetaling eenigszins vertraagd werd. Visscherijnieuws in een notedop. Vischomzet te Harlingen. In het jaar 1934 bedroeg de vischomzet aan den Gemeente- vischafslag in Harlingen f 254.225 tegen f 276.106 in 1933. Aangevoerd werd o.a. 256.945 K.G ansjovis waarvan de opbi-engst was f 51430, tegen 729.261 K.G. met een opbrengst van f 66.628 in 1933. De eerste heugers naar zee. Van Vlaardingen zijn alhier aangekomen de stoomloggers VL 196, VL 197 en VL 114; alle drie schepen heb ben alhier aas en ijs geladen en zijn inmiddels voor het uitoefenen der beugvisscherij naar zee vertrokken. Als aas hebben de schepen ver- sche haring meegenomen. „Een ieder vischt op zijn getij". Doordat het de laatste weken op zee zeer slecht weer ge weest is, konden de Denen, onze grootste con currenten op de Noordzee, weinig uitrichten, waardoor de aanvoer van visch op vele mark ten zeer gering was. Dientengevolge liepen de prijzen in IJmuiden snel omhoog en bereikten sommige vischsooi'ten zulke prijzen als in lan gen tijd niet voorkwam. Vooral wijting en schelvisch waren zeer duur. De besomming van de Julie Streiff, f 1830 voor 55 manden visch is wel zeer merkwaardig. Men zegt dan ook niet voor niets; „Een ieder visch op zijn getij." Garnalenvisscherij. IJmuidenaren zijn dol op garnalen, maar alleen dan wanneer ze weten, dat deze schaaldiertjes versch zijn. En de gar nalen die thans door de bona-fide venters in onze plaats verkocht worden zijn versch want eiken middag komt er een schuitje aan de Tegeltjesmarkt met versche gevangen en vei-sch gekookte garnalen, waarvan de venters hün waar betrekken. In het dok. De stoomtrawler Neptunus IJM. 87 is in het dok geplaatst om van een nieuwe schroefas te worden voorzien. Van eigenaar veranderd. De stoomtrawler Geziena IJM. 140, die eenige jaren geleden ge durende geruimen tijd op het Noorderstrand heeft gezeten en het laatst werd geëxploiteerd door de fa. wed. S. I. Groen, is aangekocht dooi den heer Nico Hol te Haarlem- BUITENGEWOON II. O. V.-CONCERT. 9e Symphonie en Vioolconcert. Vrijdagavond a.s. geeft de Haarlemsche Or kest Vereeniging in de Gemeentelijke Con certzaal te Haarlem een uitvoering die we als een buitengewoon concert annonceeren mo gen. Onder directie van Frits Schuui-man zullen op dit volksconcert de 9e Symphonie (met slotkoor) en het vioolconcert op. 61 van Ludwig van Beethoven vertolkt worden. Medewerkenden zijn: Hendrik Rijnbergen (viool), To v. d. Sluijs (sopraan), Annie Woud (alt), Marcus Plooyer (tenor), L. Bogtman (bas) en het gemengd koor „De Stem des Volks" (dir. Ant. Krelage). VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Vrijdagmai'kt: Henriëtte Jacoba IJm. 190, 25 manden schelvisch, 50 manden Braadschelvisch, 30 manden wijting. 30 manden radio. 10 man den platvisch, 15 manden varia, 110 manden kabeljauw en gul, totaal 270 manden bene vens 50 stuks stijve kabeljauw. MARKTPRIJZEN VAN DONDERDAG 10 JANUARI. Tarbot per kilo f 1.20f 1. Griet per 50 kilo f 30—f 20. Tongen per kilo f 1.45f 1.10. Groote schol per 50 kilo f 18f 16. Middelschol per 50 kilo f 20f 19. Zetschol per 50 kilo f 23f 20. Kleine schol per 50 kilo f 28f 12 Schar per 50 kilo f 16f 4.90 Rog per 20 stuks f 33f 15. Vleet per stuk f 1.88 Kleine poon per 50 kilo f 13.50f 12. Groote schelvisch per 50 kilo f 37. Middelschelvisch per 50 kilo f 38. Klein middelschelvisch p. 50 kilo f 36—f 27.50 Kleine schelvisch per 50 kilo f 24f 8.50 Kabeljauw per 125 kilo f 76—f 46. Groote gullen per 50 kilo f 28f 18. Kleine gullen per 50 kilo f 18f 8.50 Wijting per 50 kilo f 11.50—f 3.40 Makrel per 50 kilo f 12.50f 7.50 Heilbot per kilo f 1.20—f 0.80 Leng per stuk f 1.60 Koolvisch per stuk f 0.63f 0.20 Versche haring per kist f 6.80f 4.60 BESOMMINGEN. Trawlers Christ;ne. IJM. 2, 450 manden 4650 Bruinvisch, IJM. 97, 85 mnd. 2650 Maria Elizabeth, IJM. 114, 90 mnd. 2110 Loggers: K.W. 112 730 K.W. 51 910 CONCERT BEVERWIJKSCH GEMENGD ZANGKOOR. Voor een talrijk publiek heeft het Bever- wijksch Gemengd Zangkoor Woensdagavond in het Kennemer Theater een concert gege ven. Na een kort openingswoord van den voor zitter, den heer O. Swanten, zong het koor achtereenvolgens ,,De Lente komt", van Jacob Hamel en „Ave Maria" van Jac. Ax-cadelt. Het koor bleek onder leiding van zijn dirigent, den heer Louis Stiens sinds wij het 't laatst hoor den, weer groote vorderingen te hebben ge maakt. Vooral later op den avond bereikte de samenzang een hoog peil en bleken de sopranen na een aarzelend begin zich volledig hersteld te hebben. Er werd zeer beschaafd gezongen en met mooie nuanceering. Dai bleek vooral ook in „Zondagmorgen" van Jac. Bonset, waarvan het publiek merk baar genoot. De Kennemer Orkest Vereeniging verleende aan dit concert haar medewerking. De K O. V. gaf onder leiding van den heer Louis Stiens reprises van eenige reeds eerder uit gevoerde orkestwerken. De ouverture „Jean de Paris" van Boieldieu, genoot een bijzon der goede vertolking en oogstte een welver diend succes. De mooie serenade van Widor werd zeer muzikaal voorgedragen. De bekende violist Boris Lensky verleende aan dit concert solistische medewerking. Be geleid door den heer Hamel Jr. speelde hij achtereenvolgens het Wolgalied uit de „Cza- rewitch" van Lehar, Wiegenlied van Mozart en de overbekende Czardas van Monti. Zijn optreden was succesvol en lokte een langdu rig applaus uit. Het koor besloot het eerste gedeelte van het programma met een uitstekend gezongen „Liedje van den Veerman" van Fred. Roeske. Het schalksche liedeke genoot een niet min eer „ondeugende" vertolking. Vooral ryth- misch leverde het koor goed werk. Na de rust poos speelde Boris Lensky nog een drietal composities van zichzelf. Hij oogstte daar mede zoo'n uitbundig succes, dat het publiek hem zonder toegift niet liet gaan. Men klapte zelfs twee cadeautjes uit. Zijn begeleider deelde vei-diend in de hulde. Het Beverwijksch Gemengd Zangkoor ver volgde met twee fijne composities, namelijk Kerstlied" van Diamant en „Die Vesper" van Beethoven. Vooral het laatste werd keuris gezongen. Het klankevenwicht is echter in dit koor nog niet geheel bereikt. Versterking van de mannenstemmen blijft tegenover de dames-bezetting nog steeds gewenscht. Maar overigens gaf het koor blijken van serieuze beoefening der mooie zangkunst en ook van flinke vorderingen. De K. O. V. bracht daarna nog de Interna tionale suite van Tschaikowsky ten gehoore. Ook hierin leverde het orkest, dat in den laatsten tijd zeer populair wordt, goed werk. De uitvoering van de Strauss' wals .Rosen aus dem Süden" door koor en orkest, besloot het concert. Het orkest was met de introduc tie niet bijster gelukkig, maar begeleidde overigens correct en beschaafd. Het koor was natuurlijk goed ingezongen en zoo kreeg deze wals het volume, dat zij noodig heeft, om het vereischte effect te bereiken. Het was een waardig slot van dit concert, dat veel bevre diging had geschonken en waarop het Bever- wij ksch Gemengd Zangkoor met veel voldoe ning zal terugzien. Een gezellig bal onder leiding van den neer Leo Peelen hield de concertbezoekers nog lang bijeen. WIJDINGSAVOND DER NEDERL. HERVORMDE GEMEENTE. De tweede wijdingsavond der Nederlandsch Herv. Gemeente zal gehouden worden op Dinsdag 19 Februari. Spreker is Ds. J. C. Koningsbergen, Ned. Herv. Fred, te Amsterdam. VERLOTING VOOR DE GRAAL. B. en W. hebben aan de Wijk aan Duinsche Graalwacht toestemming verleend tot het houden van een verloting. MARKTBERICHTEN. Noteering van den 9en Januari 1935 Andijvie per kist f 0.35f 0.85 Koolrapen per zak f 0.75 Wortelen per KG. f 0.04 Bieten per K.G. f 0.04 Aardappelen, klei per K.G. f 0.05f 0.08 ld. zand per K.G. f 0.09 Spi*uitjes per K.G. f 0.05f 0.10 Boerenkool per bak f 0.14f 0.36 Roode kool per 100 f 4f 6 Savoye kool ne rlOO f 3f 4 Uien per K.G. f 0.03 1/2 Prei per bos f 0.07f 0.10 Sla per krat f 1.80 Pieterselie per bos f 0.04f 0.05 Selderie per bos f 0.04f 0.06 Appelen per Kilo f 0.18f 0.28 Peren per Kilo f 0.15 Brusselsch lof f 0.05f 0.12 De dntieme feestavond van het Mannen koor „De Eendracht", gehouden in Concor dia mag in alle opzichten als zeer geslaagd genoemd worden. De zaal was keurig versierd, waarvoor de voorbereidende oommissie een woord van lof niet onthouden mag worden. Medewerking aan dezen avond verleende de humorist-conferencier B. Wijker. De Ken nemer Band zorgde voor het muzii'kale ge deelte. Het is een echt gezellige avond geworden. Er werd natuurlijk veel gezongen o.a. door den heer Bolten, lid van Zanglust te Bever wijk en door „De Eendracht", die o.a. „Der Spielmann" van E. Kraemer ten gehoore bracht. Verder oogstte ook de parodie van het orkest „De Eendracht" veel succes. Er werd nog een kwartetwedstrijd gehouden waarbij als jury fungeerden de heeren Van Dijk, Bolten en C. J. van He ijst. Voor dezen wedstrijd waren eenige aardige prijzen be schikbaar gesteld. Tot laat in den nacht duurde de feestvreug de. RIJWIEL GESTOLEN. Ten nadeele van een inwoonster van Vel- sen-Noord is Woensdagavond een rijwiel ont vreemd, dat was geplaatst in de Burgemeester Weertsstraat. De politie stelt een onderzoek R.K. PAROCHIAAL ZIEKENFONDS. Maandag 28 Januari houdt bovengenoemd fonds zijn jaarvergadering in het R.K. Veree nigingsgebouw. O.m. staat op de agenda jaarverslagen secretaris en penningmeester, verslag verificateur, behandeling begrooting 1935, bestuursverkiezing enz. HUIZEN-VEILING. Ten overstaan van Notaris Boerlage had in het K. S. A. gebouw Woensdagmiddag de vol gende verkooping plaats: A. Een bouwterrein aan den Oosterstreng waarbij een directiekeet. opgehouden door de Waal f3000. niet gemijnd. B. Tien woonhuizen met schuurtjes, ei-ven en grond aan den Oosterstreng, alle 10 opge houden door de Waal, No. 120 tot f 2400, No 118 tot f 2000 en de andere tot f2200. De algeheele combinatie van de woonhuizen van 1 tot en met 10 staande op een som van f22.200 werd op f 1 gemijnd door v. Driel. ALS DE WINTER KOMT Donk dan om de waterleiding! Als de winter komt, d.w.z. als het gaat vriezen, komt de directie van het Waterleidingbedrijf met de stereotype waarschuwing: „sluit den watermeter vorstvrij af". Ook thans kan men in ons blad deze waarschuwing vinden. Men moet er wel aan denken dat wanneer de leiding stuk vriest, men zelf de kosten moet betalen. Mannenkoor „De Eendracht1". Een uitstekend geslaagde feestavond. meldt: Hoogste Riga. Laagste Isafjord. barometerstand 778.5 m.M. te barometerstand 733.0 m.M. te en voorspelt: Zwakken tot matigen Zuidoostelijken tot Zuidelijken win. Betrokken tot zwaar of half bewolkt. Weinig of geen sneeuw. Temperatuur in het Zuidwesten om het vriespunt. Elders lichte vorst, Barometer Hedenmorgen 9 uur Neiging: Vooruit. Thermometer 774 m.M. Hoogste gisteren 34 F. Laagste heden nacht 32 F. Hoogste heden 32 F. OPGAAF MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83, Tel. 5460. IJmuiden HOOG WATER TE IJMUIDEN. Vrijdag v.m. 7.34 uur; n.m. 7.58 uur. Zaterdag v.m. 8.25 uur; n.m. 8.55 uur. Zondag v.m. 9.25 uur; n.m. 10.04 uur. Midden op straat met een geweer geschoten. Als de drift baas wordt.... Twee bewoners van de St. Janstraat te Am sterdam, hadden twist gekregen over een za- kenaangelegenheid. Na een zeer opwindend gesprek, waarbij het nog niet tot handtaste lijkheden kwam, snelde een der mannen zijn woning binnen om na enkele oogenblikken weer naar buiten te komen met een dubbel loops jachtgeweer. Zonder zich te bedenken zette hij het geweer aan den schouder en loste in het wilde weg twee schoten. De hagel korrels vlogen naar alle richtingen .weg, ter wijl de menigte die zich om de twistenden had verzameld uit elkaar stoof. Het bleek dat vier vrouwen getroffen wa ren door den hagel. Gelukkig waren de won den niet van ernstigen aard. De vrouwen waren in de beenen en in het gelaat gewond. Zij werden in het gasthuis geholpen en kon den daarna naar huis gaan. Den man werd het geweer ontwrongen en hij werd meege nomen door de politie. Hij is aan de justitie overgeleverd. MET DRIE KOEIEN ER VAN DOOR GEGAAN Te Broek op Langendijk zijn zekere H. en V. aangehouden, verdacht van flesschentrekkerij. Eén van hen kocht van een veehouder op de Leeuwarder markt drie koeien, welke op een later uur in een café zouden worden betaald. Voor de betaling verdween het tweetal echter. De koeien zijn door de politie in beslag geno men en aan den eigeixaar teruggeven. Hebt u niets vergeten? In de Londensche trams vindt men jaar lijks ongeveer 50.090 voorwerpen die passa giers door nonchalance of andere ooi-zaken kwijt zijn geraakt. en Eglazen baan. In Tsjecho-Slowakije heeft men een auto- racebaan van anti-slipglas geconstrueerd. Felix op stap Een kat van een inwoner van Perth in West-Australië werd op den trein gezet en naar een nieuw tehuis in Narrogin gebracht bijna twee honderd kilometer weg. Negen da gen later kwam hij den tuin van zijn vroe- geren baas weer inwandelen. Hij had den hee- len weg, die hem onbekend was, geloopen. Kerken in Londen. Londen, bevolkt door ongeveer 7 1/2 mil- lioen inwoners, heeft circa 2000 kerken, „Jan, de schoenmaker vraagt om zijn geld." „Zeg hem, dat hij voor zijn beurt is, ik heb ze nog niet eens betaald." Kleine wenken. Bronzen of koperen kandelaars, die door kaarsvet verontreinigd zijn houde men even boven de glasvlam en wrijve ze dan met een 1 drogen doek op. Geel geworden zilver herneemt zijn ouden glans wanneer men het in warm water met geest van salmoniak legt en het dan uitwrijft met krijt.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 6