HET NIEUWE AVONDBLAD Het jubileum van „Olympia". VELSEN 20e JAARGANG No. 58 VRIJDAG 11 JANUARI 1935 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2*/a cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummersS cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Tel. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIEN: 1—S regels 0.75. Elke regel tTMI 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTTëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnéa van dit blad zijn zoodra zij 14 dagen ais zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: 2000.bij algeheele invaliditeit; 600— bij overlijden; 400— bij verlies van een hand, voet of oog; 250— bij verlies van een duim; 150— bij verlies van een wijsvinger; 100— bij breuk van boven- en/of onderarm; 100— bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000— bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.bij overlijden van den man alleen; 2000— bij over lijden van de vrouw alleen Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonnè(«; zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spooar-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet rvoodlg. Uitkeerlngen krachten* deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe ELA.V.-Bank te Schiedam. IJMUIDEN. ,Veel gelukwenschen, veel bloemen en een daverende feestavond. Hef keurkorps van het K.N.G.V. en Coos en Polly Speenhoff oogstten veel succes. Welk een vooraanstaande plaats Olympia in de gymnastiekwereld in onze gemeente inneemt is weer eens gebleken uit den feest avond, die de vereeniging gisteravond ter gelegenheid van haar 10-jarig bestaan in Thalia garf. De schouwburgzaal was voller dan vol toen de avond door den voorzitter van de jubileumcommissie geopend werd. Onder de aanwezigen bevonden zich o.a. de wethouders de heeren J. C. Dunnebier en P. Bosman. De receptie. Voor den aanvang van het feestelijke ge deelte recipieerde het bestuur in de kleine zaal om de gelukwenschen in ontvangst te nemen. En dat waren er vele en waar bijna elke gelukwensch werd gezegd met bloemen vormde zich naarmate de stroom van ge lukwenschen verliep voor de bestuurstafel een verzameling bloemen zoo groot, dat men er gemakkelijk een rijk gesorteerd bloemen magazijn mee had kunnen openen. Geen klant of hij had er iets van zijn gading ge vonden. De directeur der vereeniging, de heer dhr. F. Smit, richtte bij afwezigheid door ziekte van den voorzitter den heer P. Smit een woord van welkom tot de aanwezigen, in het hijzonder tot zijn oud-directeur den 78-jari- gen heer M. P. van Hooydonk, thans nog di recteur van de Gymnastiek en Exercitie- vereeniging Pro Patria te Den Helder, in welke vereeniging de heer Smit de eerste schreden zette op het pad. dat hem bracht tot zijn tegenwoordige functie. De heer Smit zeide nog, dat het voor zijn broer, den voor zitter, een groote teleurstelling was, hier niet aanwezig te kunnen zijn. In korte trekken schetste de directeur den levensloop van zijn vereeniging. Olympia, zeide hij, heeft veel propaganda gemaakt en veel aan den weg getimmerd, omdat het zijn bedoeling was, zooveel mogelijk belangstelling voor de gym nastiek op te wekken. Dit werd o.a. gedaan op het terrein van Stormvogels waar soms voor 3500 bezoekers werd gewerkt. Dit heeft wel eens veel geld gekost, maar dit werd weer vergoed door de hieruit behaalde leden winst. Gaarne heeft Olympia meegewerkt aan de feesten van Groot-IJmuiden en van de Oranjevereeniging Wilhelmina. Negen der tegenwoordige leden zijn van de oprichting af lid, waarvan drie zitting hebben in het bestuur. De sluisdeur van den stroom van geluk wenschen werd opengedx-aaid door den heer Hop namens het bondsbestuur der K.N.G.V. en den Kennemer Turnkring. Spreker hoopte, dat Olymnia nog jaren lang achter het vaan der der K.N.G.V. mag voortschrijden. Spre ker wees op het groote aantal jubileerende vereenigingen in Velsen: Sparta, Gratia- Plato hebben gejubileerd, thans jubileert Olympia en dezen zomer is de Turnvereeni- ging „Santpoort" aan de beurt. Alles wijst er op, dat in deze vereenigingen een flinke geest heerscht. Tien jaar is niet zoo lang, zeide spreker, maar wij moeten dit jubileum be schouwen in het licht van den tijd waarin het gevierd wordt. De moeilijke tijden ma ken het vereenigingsleven zwaar. Maar on danks dat telt Olympia een groote schare jonge leden, wat veel belooft voor de toe komst. Olympia is in den Kennemer Turnkring naar het ledental de derde vereeniging. Na ook den heer Smit lof te hebben toe gewaaid voor diens werk en hem met zijn jubileum te hebben gecomplimenteerd, ein digde de heer Hop met den wensch, dat Olympia mag worden niet alleen de derde vereeniging naar kwantiteit maar ook naar kwaliteit. Na den heer Hop volgden de heeren v. d Zee namens T.V.IJ., J. Lindhout namens Stormvogels, P. Krom namens Gratia-Plato. P. Heere namens de Oranje-vereeniging Wil helmina, C. van Leeuwen namens Looft den Heer, K. Veuger namens de Winkeliers Ver eeniging Groot-IJmuiden, C. H. Vos namens de Chr. Gymnastiekvereeniging der Jonge- mannenvereeniging en V V.IJ., G. Hop na mens T.V Santpoort, Versteege namens Turnlust Beverwijk, de Ligt namens Sparta Velsen. W. Pronk, namens de Bloemendaal- sche Gymnastiekvereeniging, v. d. Berg na mens Concordia, Haarlem, van Hooydonk. directeur Pro Patria, en Veen. voorzitter van Pro Patria, den Helder. Metz namens het Keurkorps. J. Polderman namens de Chr. Gymnastiekvereeniging Turnlust, Haarlem. P. Visman. namens V.Z.V.. v. d. Meer namens Strawberries, E. van Popta namens de Chr Gymnastiekvereeniging D.O.S.. de Jong na mens de Chr Gym, Vereeniging Quick. IJmui den-Oost en voorts de heeren Lastddrager oud-lid van T.V.IJ., T. D. Biewinga namens de Kennemer Roei- en Zeilvereeniging en Kroonsberg. oud bestuurslid van Olympia De heer Smit dankte allen voor hunne ge lukwenschen. En hiermede was het officieele gedeelte bijna afgeloopen. Want in de groote zaa1 vond voor het begin van den feestavond nog een korte huldiging plaats. De heer Dunne bier overhandiedp aan de acht leden en de^ directeur, die allen van de oprichting af aar. de vereeniging verbonden zijn geweest het gouden Olympia-speldje en voorts nog aan den heer Smit een rooktafel. Bloemen kre gen nog mevrouw Smit en mevrouw Jonker, wier echtgenoot zich als penningmeester zoo verdienstelijk heeft gemaakt. En toen begon het tweede deel van den avond: het feest. Vol bewondering hebben de aanwezigen het schitterende werk van het Keurkorps ge volgd. Dit was hoogeschool-gymnastiek van de beste soort, van een soort zooals men die slechts zelden te zien krijgt. De negen kranige turners, die eerst keurig aan het publiek wa ren voorgesteld, hebben de meest bewonde renswaardige vrije oefeningen, brugoefenin- gen en oefeningen aan het hoogrek te zien gegeven. En menigmaal hielden vooral de dames he.ür hart vast en hoorde men teeke nen van verbazing en ook wel eens van angst, wanneer er een spannend, aan acrobatiek grenzend nummer, werd vertoond. Herhaal delijk kreeg een der leden van deze keur bende een open doekje, dat ook welverdiend was. En verder zorgden Coos en Polly Speenhoff Jr. er wel voor, dat de aanwezigen niet te lang onder den indruk van de duivelskun sten der turners bleven. Met een vrooliik nrogramma heeft dit duo bij de aanwezigen de zorgen verdreven. Het publiek wilde hen maar niet laten gaan, maar ten slotte nam men met een: tot weerziens afscheid. Er was natuurlijk een verloting en voorts lig bal. De Blue Rascals hebben daarvoor wel vroolijke muziek maakten en was er ook de jeugdige jazz-pianist Verschoor, die in de kleine zaal met zijn pianomuziek veel ap plaus had. Het bal was zooals het hoort: een gezel lig bal. eD Blue Rascals hebben daarvoor wel gezorgd. Het was een feestavond van je welste. JAARVERGADERING PERSONEEL IN PUBLIEKEN DIENST. Gisteravond heeft In het R.-K Vereni gingsgebouw Mahustraat de 15e jaarvergade ring plaats gehad van de Christ, vereeniging van personeel in publieken dienst. De ver gadering werd geopend met gebed en voor lezing van Jes. 53 door den voorzitter, den heer J. Steenhoek, waarna deze een kort wel komstwoord tot de aanwezigen richtte en een terugblik wierp op de afgeloopen 15 ja ren. De secretaris, de heer de Jager, deed in zijn verslag een goed geluid hooren. In het vereenigingsleven was er in het voorbijgaan de jaar eenige bloei waar te nemen, en het heeft aan actie niet ontbroken. Evenzoo werd uit het financieel verslag een goed geluid vernomen. De heer T. Schipper, secretaris der reisclub bracht hierover verslag uit, hij herinnerde aan het aangename uitstapje van het vorige jaar. Hierna was het woord aan den bondsse- cretaris. den heer W. v. d. Have uit Rotter dam. Deze feliciteerde de vereeniging namens het hoofdbestuur en daarbij in het bijzon der de heeren Bos en Steenhoek als twee der oudste leden, die er niet alleen voor ge zorgd hebben dat in onze gemeente een chr. vereeniging van personeel in publieken dienst is gekomen, maar die er ook aan hebben meegewerkt, dat zij is blijven bestaan en ge groeid. Vervolgens wees spreker op de noodzake lijkheid eener christelijke organisatie om ten slotte te wijzen op den invloed van de vrouw op het vereenigingsleven. Een felicitatie was ingekomen van den Bondsvoorzitter, den heer W. de Ridder die door ongesteldheid verhinderd was de ver gadering bij te wonen. Eveneens was een ge lukwensch binnen gekomen van de zuster vereniging te Alkmaar. Vervolgens sprak de heer P. v. d. Burg namens den Christ. Be sturenbond een woord van gelukwensch en werd de vereeniging gecomplimenteerd na mens den Christ. Ambtenarenbond te Bloe- mendaal en namens de Christ. Vereen, van nersoneel in publieken dienst afd. Haarlem. Na de pauze werd het feestelijk gedeelte van het programma afgewerkt. Verschillende voordrachten werden ten beste gegeven en voorts werd de avond op geluisterd door muziek van het Kennemer- strijkje. JAARVERGADERING DE HANZE. De af deeling IJmuiden van de R. K. Mid- denstandsvereeniging De Hanze hield Woens dagavond haar jaarvergadering in het Patro naatsgebouw. De voorzitter, de heer S. T. J. Stevens, sprak een openingswoord, waarin hij de vele tegenslagen in 1934 memoreerde, zoo dat dit een ongeluksjaar was. De leden onder vonden de ernstige gevolgen van de mindere koopkracht. Spr. deed mededeelingen van de actie tegen de hooge P. E. N.-tarieven, reeds bekend uit de vergadering der Middenstands centrale. Uit het verslag van den secretaris bleek, dat er een kleine teruggang was in het ledental. Het verslag van den penningmeester vermeld de een batig saldo van f150. In de controle commissie werden de heeren J. E. van Ewijk en J. Nielem benoemd. De bestuursverkiezing had tot uitslag, dat de heeren J. F. Hoekx en W. A. Sanders werden herkozen, terwijl in de vacature J. M. Blaak werd gekozen de heer C. Albers. In de plaats van den voorzitter, die niet herkiesbaar was, werd gekozen de heer B. van Noord. De heer B. A. Demmers namens de leden, en de geestelijke adviseur der af deeling, pater j Ernestus, hebben den heer Stevens dank ge bracht voor alles, wat deze als voorzitter der Hanze in 't belang van den R. K. Middenstand had gedaan. De steunuitkeering aan georganiseerden. De Minister antwoordt het N. A .S. Eenigen tijd geleden werd door het N. A. S. een adres gezonden aan den Minister van So ciale Zaken inzake de veranderde steunrege ling. Hierop ontving het N. A. S. het volgende antwoord Steunuitkeering aan georganiseerden. „Met betrekking tot de in nevenvermeld schrijven bedoelde aangelegenheid deel ik u mede, dat ik het om verschillende redenen wenschelijk acht, dat bij het berekenen van het steunbedrag over een zekere steunweek het orgaan bekend is met het steunbedrag van de gezinsinkomsten, die over die week ge noten zijn, den Zaterdag inbegrepen en dat de juistheid van de opgave dier inkomsten is gecontroleerd vóór de berekening van het steunbedrag plaats heeft,. Uit den aard der zaak kan een en ander niet meer plaats hebben op den Zaterdag der steunweek en moet dit dus in het begin der op de steunweek volgende week geschieden. In gemeenten met een eenigszins groot aantal ondersteunden kunnen met de controle van de gezinsinkomsten, het berekenen van de steunbedragen en het samenstellen van de uitbetalingsstaten de Maandag en de Dinsdag zijn gemoeid, zoodat de steun als dan niet vóór Woensdag kan worden uitbetaald. De moeilijkheden, die uit de verschuiving van den uitbetalingsdag van Zaterdag naar Woensdag voor de ondersteunden voortvloeien, zijn naar het mij voorkomt van tijdelijken aard, de voorschotten, die de gemeente blijkens uw schrijven verleent, kunnen er toe bijdragen den overgangstijd gemakkelijker te maken. Bedoelde verschuiving is reeds in een aantal gemeenten ingevoerd en heeft daar niét tot klachten aanleiding gegeven. Op grond van deze overwegingen vind ik geen aanleiding aan het bij nevensvermeld schrijven gedaan verzoek gevolg te geven." Naar aanleiding van dit antwoord deelt het Plaatselijk Arbeidssecretariaat ons mede, dat het bestuur van het N. A. S. ten zeerste ver wonderd was, van de zijde van het Departe ment van Sociale Zaken te vernemen, dat be doelde verschuiving reeds in een aantal ge meenten is ingevoerd en daar niét tot klachten aanleiding zou hebben gegeven. Voor wat IJmuiden betreft heeft de plaatselijke vak centrale onmiddellijk op den maatregel gerea geerd. Het P. A. S. betreurt het, dat de IJm. Bestuurders Bond, de R. K. en de Chr. Plaat selijke vakcentral en niet hetzelfde hebben ge daan. Het is bekend, dat in Arnhem, waar de zelfde maatregel werd toepegast, het op 't ini tiatief van 't P. A. S. aldaar, tot samenwerking der plaatsel. vakcentr. is gekomen. Het was daar zelfs zoo, dat de soc. dem, ex-wethouder L. Hermans en andere soc. dem. op een vergade ring van georganiseerden en ongeorganiseer den aanwezig waren en mede tegen den maat regel protesteerden. Het N. A. S. bestuur heeft een schrijven ge richt tot de moderne en confessioneele vak- centealen waarin het heeft voorgesteld zoo krachtig mogelijk actie te voeren tegen deze nieuwe verslechtering op het gebied van de werkloozenondersteuning. Ned. Vereeniging van Huis vrouwen. „Hoe houden wij onze kinderen bezig?" Over bovenstaand hoogst nuttig onder werp sprak mej. S. Giltay Veth uit Amster dam voor een groot aantal belangstellende leden der afdeeling Velsen-IJmuiden van de Nederlandsche Vereeniging van Huisvrouwen. De presidente, mevr. P. L. de BoerHarder, opende de bijeenkomst met een kort inleidend woord, waarna mej. Giltay Veth in woord zoowel als in daad de vraag beantwoordde, die ouders en opvoeders zich dikwijls stelden als kinderen door ziekte of weersomstandig heden tot in huis zitten gedwongen zijn: Hoe houden wij onze kinderen bezig? Er werd niet alleen geluisterd, maar de aanwezigen namen eveneens actief deel aan het zoeken naar een bevredigend antwoord. Men teekende, knipte en plakte, daarin voorafgegaan door de inleidster. Deze laatste onderstreepte nog eens het vrije initiatief, d.wz,. de kinderen zoo veel mogelijk vrije hand te laten in het zelf-ontwerpen en -ver vaardigen van knutselwerkjes. Met behulp van schaar en lijmpot werden „wonderen" verricht! De spr. wees op heb belangrijke van dit ver strooiing schenkend werk, dat vele handen en hoofden arbeid verschaft in ledige oogen blikken, en vertoonde daarbij voorbeelden uit haar eigen practijk. In haar dankwoord tot de spreekster hoopte mevr. De BoerHarder, dat alle dames pro fijt van deze amusante, nuttige wenken door mej. Giltay Veth gegeven, zullen hebben en sloot hierop de bijeenkomst. VLESSING COMITé. Tooneelrepetitie in het Patron aatsgebouw. Bovenstaand comité verzoekt ons mede te deelen dat hedenavond voor de dames en hee ren, die meewerken in de succesoperette Rose Marie een tooneelrepetitie in het Patronaats gebouw aan den Zeeweg wordt gehouden. Al len wordt dringend verzocht aanwezig te zijn. Verder kan worden medegedeeld, dat kaar ten voor de opvoeringen in Thalia en het Pa tronaatsgebouw reeds verkrijgbaar zijn. Men doet goed zich spoedig van plaatskaar- ten te voorzien om teleurstelling te voor komen. 7i ERICSS0f1STR.KSUJISPlJTEL.44OO -/ «fM ZEEWE(L263 T.EL521Q BEVERWIJK, J. v. SLOTEN, ALKMAARDERWEG 95 (Adv. Ingez. Med.) HET SPEELTUINWERK „KINDERVREUGD' Zooals wij reeds hebben gemeld, is de door de Speeltuinvereeniging „Kindervreugd" georga niseerde bazar op een teleurstelling uitge- loopen. Dit was voor het bestuur, dat gehoopt had op een gunstig resultaat, ten einde daar mede de financiën der vereeniging te kunnen versterken, een groote tegenvaller. Inplaats van de gewenschte verlichting te brengen, heeft de bazar geld gekost. De toestand is thans zoodanig, dat het be stuur genoodzaakt is, een beroep op de inge zetenen te doen, ten einde te voorkomen, dat de hekken gesloten moeten worden en de ver eeniging haar zegenrijk werk zal moeten stop zetten. Dit mag niet gebeuren. Velsen-Noord kan „Kindervreugd" niet missen, „Kindervreugd" en Velsen-Noord behooren bijelkaar. Wij voldoen dan ook gaarne aan het ver zoek van het bestuur om allen, die nog geen lid zijn en die er prijs op stellen, dat de speeltuin behouden blijft, zich als lid op te geven. De kosten 5 ct. per gezin behoeven voor niemand een bezwaar te zijn. En ook zij, die geen kinderen hebben, die van den speeltuin gebruik maken dienen dit mooie werk te steunen, wat zij kunnen doen door als dona teur toe te treden. De duizenden kinderen, die tot nu toe van het werk van kindervreugd genoten hebben, mogen niet aan de gevaren van de straat worden prijsgegeven. Buurtvereeniging Driehuis. Voorstelling van de Haarl. Tooneelver. „Cremer". De motorlogger K.W. 175, die op 50 mijl afstand van IJmuiden in zinkenden toestand op sleeptouw werd genomen door de K.W. 178, in de haven van IJmuiden .nadat het gat onder de waterlijn voorloopig was gedicht. De „Vereeniging van bewoners in de buurt schap Driehuis", een wel wat langademige, doch aan duidelijkheid niets te wenschen overlatende naam van deze bloeiende orga nisatie op gezelligheidsgebied, had voor deze winterbijeenkomst de Haarlemsche Tooneel- vereeniging J. J. Cremer uitgenoodigd om haar leden een avond vol kunstgenot aan te bieden. Cremer had zich het bekende blijspel van Chr. van BommelKouw en Henk Bakker „Robbedoes" daartoe gekozen, een vlot-ge- schreven, fijn-humoristisch werk waarmede een uitstekend tooneelgezelschap (en dat is Cremer ongetwijfeld) bij voorbaat reeds van succes verzekerd is. Robbedoes is een jong meisje, dat terug van de kostschool onderdak vindt bij haar voogd, Louis Terlaet. Dit klink weliswaar zeer degelijk, maar inderdaad is de zaak even anders. Want het blijkt, dat deze voogd, slechts enkele jaren ouder is dan zijn pupil. De situatie wordt er niet eenvoudiger op, wanneer Rob ook nog blijkt niet al te welkom te zijn. Spoedig weet ze zich een plaats in Dennerust, maar eveneens in 't hart van haar voogd, te verzekeren. De eerste, wier sympathie zij te winnen weet is de altijd-zorgende tante Guusje, de huishoudster op Dennenrust. In dit rustige buiten op de Veluwe brengt Rob de sfeer van de kostschooljeugd. de ideeën van het mo derne meisje. Dit stuit op tegenstand bij Florence, een nicht van Louis, die alles be halve sympathiek staat tegenover de ver- frisschende sfeer, welke Rob steeds omzweeft. Florence tracht in haar naijver alles tegen Rob op te zetten, doch de uitwerking is een averechtsche. En het slot brengt den toeschouwers het „happy end" van een 6-tal verschillende ka rakters. Cremer wist na een ietwat schuchtere eer ste acte een tempo in het spel te leggen, dat de zaal stormachtig voor het gezelschap in nam. Het is ons maar zelden vergund zulk een degelijk tooneelspel van dilettanten te zien en Cremer heeft met deze voorstelling wederom bewezen, dat zij tot de eersten onder hen gerekend worden mag. De heer Henk Bakker had zich de rol van den jongen man, die zich zoo plotseling als voogd geïnstalleerd ziet, toebedeeld. Hij muntte met zijn geroutineerd acteurschap uit dooreen fleurige vlotheid en zijn gemakkelijke verschijning als Louis Terlaet was een der groote attracties van het optreden van Cremer. Hij had een 3-ledige functie: auteur, regisseur en acteur. Mevr M. S. Lucas—de Lugt was als tante Guusje in alle opzichten af; ze was volkomen de goede geest van den huize Terlaet. Een waardige aanvulling vormde haar eeuwige aanbidder Oom Simon (de heer J. H. Boon), die van deze figuur een sympathieke verschij ning maakte. De rol van nicht Florence werd op waarlijk giftige wijze door Mabel Schimmel vertolkt. In haar acteeren wist ze het type van het coquette, intrigante weeuwtje goed vol te houden, alleen in 3 was ze uitgesproken zon der overtuiging. Ook hier was een aanbidder, zoodat Robbe does een drietal paartjes op haar geweten had. Hein de Bonk (Th. van der Meer) was een fijngespeeld type van den vlotten land jonker Zeker een van de beste bijrollen. Maarten (L. J. Hirs) en Geertje (Ag. Koo- renbiik) waren een prachtig stel dienstboden, die zich volmaakt in de sfeer van het oude Dennenrust thuis gevoelden. De titelrol was in handen van mej. Emmy Fuchs en zelden zagen wij zulk een rasechte Robbedoes. Temperamentvol in haar actee ren, pittig in haar zeggen «wist zij een innig contact met de zaal te scheppen. Ontroerend was ziiï in haar scène aan het eind van 2, toen het tot een uitspraak tusschen haar en Louis kwam en deze laatste haar zijn liefde bekende. Zeer knap spel, dat met een etxra applausje nog te weinig beloond was. Zoo ook haar opbiechten in 3: dat was kostelijk. Het samenspel was boven allen lof verheven en 't tempo vlot, zoodat de voorstelling, die door Henk Bakker geregisseerd werd, werke lijk tot een flink sluitend geheel werd. Het is van de feestende vereeniging een goede gedachte geweest in haar winterpro- gram één of meer avonden aan de dilettant- tooneelspelkunst te wijden en navolging en herhaling overwaard. De heer W. F. H. Bruggeman h^ft als voorzitter der buurtvereeniging allen bij' den aanvang een hartelijk welkom toegeroepen. Tot de attracties van den avond behoorden een geanimeerde verloting en uitstekend ver zorgde entre acte-muziek door Haarlemsch Salon Orkest. De van bloemen vergezelde huldigende woorden door voorzitter Bruggeman aan het einde der voorstelling tot het gezelschap Cremer gesproken werden met een minuten lang applaus onderstreept. Tenslotte sprak het eerelid der vereeniging, de heer W van Heyst, die een korte propa rede hield. VJ,

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1