HET NIEUWE AVONDBLAD Klomp en. 20e JAARGANG No. 60 MAANDAG 14 JANUARI '35 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents Incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers S cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, TeL 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENT1EN1—5 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëNOPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnès van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers rijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn. kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: i 2000.— bij algeheele Invaliditeit; 600— bij overlijden; 400— bij verlies van een hand, voet of oog; 250.bij verlies van een duim; 150— bij verlies van een wijsvinger; 100— bij breuk van boven- en/of onderarm; 100— bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.bij overlijden van den man alleen; 2000— bij over lijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van j 2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meet abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd behoudens hei vermelde omtrent spoor-, tram- of aut.obusongevallen. Polls is niet ivoodig. Ultkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe HA.V.-Bank t* Schiedam. IJMUIDEN Onze vischuitvoer naar België. De Oostendsche Vischhantlelvereeniging vraagt tijdelijke opheffing der conting enteering. De Oostendsche Vischhandelvereeniging heeft dezer dagen tot het Ministerie van Zee wezen een adres gericht, waarin in verband met de bijzondere omstandigheden verzocht wordt, de contingenteering tijdelijk buiten werking te stellen. In het adres wordt er op gewezen dat sedert enkele weken de haringvangst in vollen gang is. Door de goede resultaten zijn tal van sche pen, die zich anders bezig houden met de vischvangst op de Noordzee en elders aan deze visscherij gaan deelnemen, zoodat de grootste helft op de haring vischt. Het gevolg hiervan is, dat aan de markt te Ostende bijna geen andere visch wordt aangevoerd, dat de prijzen buitengewoon stijgen en de vischhandel daar door in de onmogelijkheid verkeert, in de behoefte te kunnen voorzien. Er zal van nu af weer visch noodig zijn om de klanten te kunnen voorzien, maar in plaats van meer visch komt er hoe langer hoe minder en deze •to? -tand kan nog wel twee maanden duren. Adressante heeft zich afgevraagd, wat er te wachten staat, nu de volgende week weer min der visch verwacht wordt, indien van hooger- hand geen maatregelen getroffen worden, door het opheffen der contingenteeringsmaat- regelen. Zoowel groote, kleine, gewone als fij ne visch zouden ten spoedigste vrij ingevoerd moeten kunnen worden. Bij den Eersten Minister Theunis werd er op aangedrongen, het verzoek der vereeniging te steunen. GOEDKOOP VLEESCH VOOR WERK- LOOZEN Aan de organisaties in onze gemeente is na mens den Keuringsdienst medegedeeld dat aan werkloozen op Zaterdagen goedkoop vleeseh zal worden verstrekt en wel a 0.25, 0.30 en 0.40 per pond. Men kan zich voor het verkrijgen van dit vleeseh Zaterdagsmor gens 9 uur aan het keurlokaal aan de Kanaal kade vervoegen. CLUBAVOND D. C. IJ. Doordat Dinsdagavond het tweede en derde tiental te Zaandam voor de competitie moe ten spelen, zal dien 'avond geen clubavond worden gehouden. Deze is verzet op Donder dagavond, wanneer de nederlaagwedstrij den zullen worden voortgezet. AANVOER VAN VERSCHE HARING. In de afgeloopen week bedroeg de aanvoer van versche haring aan den afslag alhier: Maandag 7 Januari: 6 schepen met 3200 kisten. Dinsdag 3 Januari; geen aanvoer. Woensdag 9 Januari: geen aanvoer. Donderdag 10 Januari: 2 schepen met 1100 kisten. Vrijdag 11 Januari: 2 schepen met 1250 kisten. Zaterdag 12 Januari: 1 schip met 10 kisten. In totaal werden dus 5.560 kisten aangevoerd. Visscherijnieuws in een notedop. Gevischt in verbaden wateren. Dezer dagen heeft de Fransche kustwacht een aantal Bel gische haringvisschers betrapt op het visschen in Fransche territoriale wateren. Een dezer schepen, de O 65, een motorboot werd opge bracht naar Calais. De vischomzet in Ostende. De vischomzet te Ostende bedroeg in de week van Vrijdag Januari tot en met Donderdag 10 Januari 1.091.800 fr. Timor bekwam stormschade. De Timor IJM. 491 heeft op zijn laatste reis door het slechte weer lekkage boven de waterlijn bekomen. Het schip is in het dok opgenomen en zal eenigen tijd voor verdere reparatie binnen blijven. Duitsche pekelharing-productie. De Duitsche productie van pekelharing is de laatste jaren voortdurend gestegen. In de jaren 1931, 1932 1933 en 1934 bedroeg de aanvoer van pekel haring door loggers en trawlers resp. 318.000, 441 £00, 764.156 en 840.422 vaten. De invoer daalde ingeveer in gelijke mate. Deze bedroeg in dezelfde jaren resp. 965.000, 821.000, 575.000 en (tot en met November) 437.000 vaten. Wesermünde-Bremerhaven in 1934. De aan voer in Wesermünde-Bremerhaven in 1934 be droeg 2.876.000 Centr. ter waarde van RM 24.400.000. tegen in 1933: 2.886.000 Centr. ter waarde van RM 21.516.000. Het is nog slechts eenige jaren geleden, dat Wesermünde-Bre merhaven door IJmuiden overtroffen werd; thans is de omzet in deze belangrijke Duitsche haven reeds ruim tweemaal zoo groot als in IJmuiden. Duitsch contingent voor uitvoer naar Frank rijk uitgeput. Het door Frankrijk aan Duitsch- land voor de maanden December en Januari toegestane contingent versche of versch ge koelde zeevisch is uitgeput. Geen vischv er zending in gebruikte manden. De Kamer van Koophandel en Industrie te Wesermünde heeft zich opnieuw uitgesproken voor een verbod tot het verzenden van visch in gebruikte manden. De kampioen-haringvisscher. De kampioen- haringvisscher van de Duitsche loggers schipper Wiese van den motorlogger Adeline te Leer, die in de geheele teelt 7002 1/2 kantjes aanvoerde. Verleden jaar was schipper Wiese kampioen met 6265 kantjes. De Rijkspostspaarbank in December. Een kleine daling der spaargelden. Gedurende de maand December werd aan de postkantoren in onze gemeente op spaar bankboekjes ingelegd f 83839.66 en terugbe taald f 84669.67, zoodat f 830.01 meer werd uitbetaald dan ingelegd. Het was ditmaal vooral IJmuiden-Oost, dat het tekort veroorzaakte. Dit kantoor le verde een „nadeelig saldo" op van f 6464.43. Maar niet alleen IJmuiden-Oost, ook de kan toren in het landelijk deel der gemeente met uitzondering van Santpoort-Station, zagen hun saldi achteruitgaan en het is dan ook alléén aan den sprong in de goede richting van het kantoor IJmuiden te danken, dat het tegoed niet nog verder gedaald is. Aan de verschillende kantoren in de ge meente werd ingelegd en terugbetaald: Postkantoor IJmuiden: Ingelegd f 30401.61 Terugbetaald f 22558.77 Meer ingelegd dan terugbetaald f 7842.84 Hulppostkantoor IJmuiden-Oost: Ingelegd f 13204.36 Terugbetaald f 19668.84 Minder ingelegd dan terugbetaald f 6464.48 Hulppostkantoor Santpoort-Station Ingelegd f 9760.94 Terug betaald f 8997.22 Meer ingelegd dan terug betaald f 763.72 Hulppostkantoor Santpoort-dorp Ingelegd f 14233.11 Terug betaald f 15362.19 Minder ingelegd dan terug betaald f 1124.0 Hulppostkantoor Velsen: Ingelegd f 7472.94 Terug betaald f 7943.95 Minder ingelegd dan terug betaald f 471.01 Hulppostkantoor Velsen-Noord: Ingelegd f 8761.70 Terug betaald f 10138.70 Minder ingelegd dan terug betaald f 1377.00 PERSONALIA De tijdelijke opzichter bij den Rijkswater staat J. v. d. Bos is benoemd tot opzichter 2e klas. TOONEELUITVOERING ST. JOZEPHS- GEZELLEN De R.K. Tooneelvereeniging „Pater Serva- tius" onderaf deeling van de St. Jozephsgezel- lenvereeniging IJmuiden-Oost, geeft Zondai 20 Januari a.s. een uitvoering in het Patro naatsgebouw. Opgevoerd wordt het tooneel- werk in 4 bedrijven „Wat niet sterven kon" van Gerard Nielen. JAARVERGADERING HARMONIE CONCORDIA. Dezer dagen hield de Harmonie Concordia in haar repetitiegebouw haar 41e j aal-vergadering, die werd bijgewoond door een 20-tal leden. De voorzitter de heer K. Meijer sprak een woord van welkom tot de aanwezigen en zeide, ver plicht te zijn bij het verslag van 1934 even te moeten stilstaan. Er z-ijn, aldus de voorzitter, zulke belangrijke dingen gebeurd, die maar niet ongemerkt voorbij kunnen gaan. Wat in geen 40 jaar geschied, heeft in het afgeloo pen jaar tweemaal plaats gehad. Eerst over leed het lid K. Edsius, de man, die steeds met kennis van zaken Concordia bijstond. Edsius was iemand, die overal het eerst raad op wist en er op af ging. Hij was de eerste der oude leden, die door zijn makkers ten grave werd gedragen. Bij deze plechtigheid-speelde Con cordia een voor deze gelegenheid door den eminenten directeur Sam Vlessing gecompo neerd muziekstuk. De plechtigheid was onver getelijk. Na afloop zeide de directeur bij het innemen van de muziek, dat hij hoopte, dat er 35 jaar zouden mogen verloopen Voor het weer gebruikt zou behoeven te word' n. Hoe werden wij opgeschrikt, aldus vervolgd de heer Meijer toen wij, nog geen half jaar later moesten vernemen, dat onze Sam Vlessing was heenge gaan. Elk onzer stond als genageld bij het vernemen van deze haast ongelooflijke tijdinj die helaas maar al te waar was. Dezelfde mu ziek, die hij voor Edsius had geschreven moest nu voor hem dienen. Kon het erger? Zulk een verlies is haast onherstelbaar. Doch er was één lichtpunt en dat was, dat Vlessing Jun. den dirigeerstok zou opnemen en ons verder onder zijn leiding zou nemen. En hij, geboren musi cus als hij is, zet onze vereeniging aan, om haar in dezelfde banen te leiden als vroeger wijlen zijn vader deed. Wanneer men zulk een jaar achter den rug heeft, dan is de vereeni ging toch wel zwaar getroffen. Spreker drong er ten slotte bij de leden op aan, hun uiterste best te doen in het dienen der vereeniging en om den nieuwen directeur zoo veel mogelijk te steunen. Het woord was daarna aan den heer W. A. Broek, penningmeester der vereeniging, die zoowel het financleele als het administratieve verslag behandelde, dit laatste tengevolge van het bedanken van den secretaris. Uit de ver slagen bleek, dat het ledental vrijwel station- nair was gebleven. Het aantal donateurs was iets gestegen, doch was nog veel te gering. Er dienen pogingen in het werk te worden gesteld om dit aantal op te voeren. De liefde voor het oude Concordia dient nieuw leven te worden ingeblazen. Ook met de financiën is het slecht gesteld. Aan de regeering is gevraagd, ten spoedigste de noodige maatregelen te nemen, om de klompenindustrie voor algeheelen ondergang te be hoeden.) Op het kleine klompje aarde, Waarop eens ons wiegje stond. Zit de klompenfabricage Leelijk aan den crisisgrond. Als je dat een buitenlander, Meer speciaal een Engelschman, Zou vertellen, zei hij zeker: Nou daar breekt m ij n klomp toch van! Jullie draagt toch allen klompen, Als je naar de markt toe gaat, Van de Volendammer visschers Tot Ministers van den Staat. Ja, zoo lijkt het uit de plaatjes, Zou het antwoord moeten zijn, Maar helaas, de klomp als schoeisel Verliest meer en meer terrein. En de brave klompenmaker Kan er weinig tegen doen, Hij leeft zelf in deze dagen Op een slof en op een schoen. Wij zijn heden in ons landje Op een andre leest geschoeid, Onze markt is voor de klompen, Voor het grootste deel verknoeid. Komt dat nou, doordat wij minder Waden door het aardsche slijk? Ach, wat kan de reden baten :t Droevig feit blijft toch gelijk. Als wij tegenwoordig dansen, Op den rand van een vulkaan, Is het zeker niet met klompen, Maar met lakleer schoenen aan. P. GASUS. Bij verschillende gebeurtenissen verleende Concordia haar medewerking, waardoor nog eenige inkomsten werden verkregen. Betreurd werd, dat de laatste St. Nicolaasavond in het water viel, zoowel voor de winkeliers van Groot-IJm.uiden als voor Concordia. Maar zij weten althans, dat Concordia bestaat. Ver schillende andere vereenigingen werden dooi den toestand hunner financiën genoodzaakt, muzikale medewerking aan den kant te zetten. Er was een batig saldo van f 4.97; er staan echter nog eenige posten open, totaal f 50, waarvoor nog geen dekking gevonden kon worden. De bestuursverkiezing had het resultaat, dat gekozen werden de heeren K. Meijer, voorzit ter, L. G. Huijberts, secretaris en W. A. Broek, penningmeester en verder als toegevoegd be stuurders de heeren P. J. van der Linden, J, Dekker, G. Krab en B. Helmich. Voor de kas controle-commissie werden aangewezen de heeren N. C. Nat en P. van der Linden Jun. Een werkplan voor den a.s. zomer zal wor den ontworpen, waarbij stemmen opgingen om deel te nemen aan een concours. Voor het einde van den winter zullen zoo mogelijk nog twee concerten gegeven worden. Op het laatste dezer concerten zullen loten worden verkocht voor een groote verloting, waarvoor een fraaie hoofdprijs, benevens tal van andere prijzen beschikbaar gesteld zullen worden. Goedkeu ring van B. en W. voor deze verloting zal wor den aangevraagd. Nadat nog eenige huishoudelijke zaken be handeld waren sloot de voorzitter de vergade ring. Uit bovenstaand verslag blijkt, dat ook Con cordia, een vereeniging, waaraan IJmuiden zooveel verschuldigd is, met financieele moei lijkheden te kampen heeft. Hoe dikwijls heb ben de inwoners van onze plaats niet kunnen genieten van de concerten op het Willemsplein Geen feestelijke gebeurtenis heeft er in de laatste 40 jaar kunnen geschieden, of Concor dia was aanwezig om deze met muziek op te luisteren. Zoo er één vereeniging in onze plaats is, die den steun van geheel IJmuiden verdient is het toch zeker Concordia. BEVORDERING. De sluiswachter D. Molleva-nger alhier bevorderd tot brugwachter en in dien rang overgeplaatst naar Sluiskil. TENTOONSTELLING „DEBONTE DUIF". Zaterdagmiddag is in veler tegenwoordig heid geopend de onderlinge postduiventen- toonstelling, georganiseerd door de Post duiven vereeniging „De Bonte Duif" met medewerking van de Posbduivenvereeniging ..Oranje Nassau". De tentoonstelling, waarvoor ruim 100 duiven waren ingezonden, werd ge opend door den heer A. de Weers, voorzitter van „De Bonte Duif". Deze sprak zijn groote voldoening uit over de inzending van dit groote aantal mooie vogels. Vervolgens richtte hij een woord van dank tot allen, die mee hebben geholpen om deze tentoonstelling te doen slagen: o.a. tot de heer H. v. d. Meyden keurmeester te Amsterdam, den heer Roth. voor het afstaan van de zaal en de sport- vereenigingingen voor het beschikbaar stellen van zilveren bekers. De keurmeester de heer van der Meijden sprak eveneens zijn groote tevredenheid uit over het groote aantal duiven. Het- was daar om geen gemakkelijke taak die men had met de toekenning der prijzen. De eerste prijs voor doffers is toegekend aan de heeren A. de Weers en Zn. waardoor toegekend werd een zilveren beker, uitge. loofd door de Voetbalvereeniging „V.S.V.' De 2de prijs voor den mooisten doffer, een zilvere nbeker, beschikbaar gesteld door de Krachtsportvereeniging „Hercules", werd toe gekend aan den heer J. Kort. In de afd. mooiste duiven behaalde de heer A. Bot den 1 enprijs en werd de tweede prijs toegekend aan den heer M. Schiebroek-. Hier voor waren zilveren bekers beschikbaar ge- Symphonie Orkest Euphonie. Concert niet medewerking van mevr. Rambonnet. M. Adam. Aan de actieve propaganda-commissie was Euphonie was het ongetwijfeld te danken, dat het concert dat dit symphonieorkest Zondag avond in het Patronaatsgebouw gaf, nog zoo bevredigend bezet was. Als zoovele heeft ook deze vereeniging dooi de crisis te lijclen gehad. Desondanks heeft men den moed niet laten zakken en kwam men met een verzorgd programma voor den dag. Euphonie, dat een dezer dagen 17 jaar oud is, heeft zonder twijfel in dien tijd velen met schoone in klank, compositie zoowel als exe cutie, doen kennis maken. Daarom -is het te betreu-ren, dat nog niet meer van dezen een kern vormen, waar dit orkest op bouwen kan. Ook heeft Euphonie nuttig werk verricht, met veelbelovende en goede dilettanten de gelegen heid te bieden, hun muziekzin te ontwikkelen. Temeer is dit nut effectief, wanneer een lei der als Marinus Adam, H. O. V.'s 2e dirigent-, aan het hoofd staat, die weet wat musiceeren is en wiens paedag-ogische talenten groot zijn. Onder zijn leiding b-l-eek er met ijver en voor al met smaak gemusiceerd te zijn; zijn zin voor goede klankverhouding en 't treffen vna het juiste tempo in de klassieke meesters zijn evenzooveel kwaliteiten, welke het voor Eupho- niet bijzonder prettig moet maken onder zulk een directie te musiceeren. De voorzitter, de heer Brassinga, opende met een korte inleiding. Euphonie ving het concert aan met de Ouverture Titus van W. A. Mozart. Door de meer dan goede bezetting van het ensemble kwam deze interessante ouverture mooi tot haar recht. De klank van 't geheel is, als steeds, zeer beschaafd. Directeur Adam wist de verschillende registers van Euphonie op z'n tijd kleurig naar voren te brengen. Vaardige strijkers gepaard aan ingehouden hout- en koperblazers vielen op; de 2e violengroep had in de doorwerking van enkele motieven ïiog even de handen v-ol, zoodat misse nootjes niet uitbleven. Doch de voorname geest van Mo zart's werk vergoedde dit weer. Uit de Jupiter-Symphonie maakte men 3 deelen: Allegro, Adagio en Menuetto. Het Allegro en Adagio was een der boeiend ste gedeelten voor de pauze. Er was relief in en er werd met entrain gemusiceerd met name in de forti. Wanneer het koper komt opzetten lijkt het ons of het orkest een schok krijgt en plotseling er meer „bij" is. In dat laatste geval is het geleverde van aanzienlijk beter ge halte. Het hout had zeer mooie momenten; de nieuwe hoboïste belooft een aanwinst voor het ensemble te worden. In het Adagio deed de maait, die de violen op zeker oogenblik te verdeelen kregen, even een schommeling ont staan en een ongelukje bij de blazers (hoorn en fagot) kwam de stemming storen, doch overigens werd het werk van vader Haydn over 't geheel genomen fraai vertolkt. Herzwunden van Grieg genoot een lyrische vertolking; in 't bijzonder willen we hier de celli noemen, die eenige mooie trekjes te ver werken kregen. Latzter Frühling van denzelf den componist was in vele opzichten beter; men geraakte even in den dommel en direc teur Adam moest zich bijzondere moeite geven om de touwtjes strak te houden. Niettemin was 't een extra-applaus waard, gezien de veie moeilijkheden, die deze uitslui tend voor strijkorkest geschreven melodieën opleveren. Een vlotte militaire marsch van Schubert met royale jazz-trombone en een levendig menuet van Paderewsky waren de inleiding tot het Fête de Charité van Lecocq; de feest- marsch kwam er levendig uit. De klarinet- bleef in 't piu moderato leelijk in gebreke; de violen waren op hun qui vive. Mooi van voor dracht was het strijkerscorps in den klaag zang; het hobotrekje, door den concertmeester overgenomen, deed het geheel zeker geen af breuk. Van de wals kon ons het trio en wat daarna volgde zeer bekoren; er zat pit in het orkest. Kwam het, doordat zulk een werk méér tot de executanten spreekt? Keurig was men ook in de begeleiding van Solvegs Lied; deze stond op artistiek hoog peil Het blijft immer een genoegen den fluitist van net orkest, den heer Th. Bosschert, als solist te mogen hooren Hij speelde ditmaal Mo zart's Fluitconcert no. 1, een parelend werk van dezen meester. De fluit leent zich voor het teederheid zijner melodiek, de fijne arabesken, zij zijn evenzoo vele verrassingen voor den toe hoorder. Toch was dit een te groote opgaaf èn voor den solist èn voor het publiek: 'fc is te lang om doorloopend te blijven boeien. Ook de stijl van opvatting levert bezwaren op. De heer Bosschert gaf er een technisch alleszins brillante vertolking van, vlot en mooi van toonvorming, wel speciaal het Adagio non troppo. Mej. Caroline Luytjes uit Haarlem had on voorbereid de begeleiding van den solist op zich genomen. Dit doet ons veel door de vin gers zien. Een hartelijk welverdiend applaus viel den fluitist ten degl. Mevr. M. RambonnetSpeet, die eveneens welwillende medewerking verleende, oogstte bij het publiek veel succes met een 2-tal lie deren van Grieg en een aria uit „De Dragon ders van Villars". Namens Euphonie bood praeses Brassinge de beide dames een bloe menhulde aan. Men houde het ons ten slotte ten goede als we wijzen op de lengte van nummers als van Mozart. Wanneer men uit het IJmuider pu bliek een groep kunstminnaars wil kweeken, make men de uit te voeren klassieke werken kort engemakkelijk verteerbaar. Men boeit zijn gehoor dan nog meer dan nu en zal vermoedelijk ongedurigheid en misver staan (het telkens ontijdag applaudisseeren) voorkomen. Wij hopen, dat het corps donateurs van een evenzoo groote aanhankelijkheid voor het orkest zal blijk geven als de leden van Euphonie dit dezen avond met dit gedegen concert demonstreerden I W. Opgelegde schepen. Te Rotterdam waren Zaterdag 26 schepen opgelegd, van welke zes onder bultenlandsche vlag. Anker verloren. Het met passagiers van Buenos Aires aange komen stoomschip Flandria heeft bij het ten anker gaan in de haven van Southampton een anker met ketting verloren. Ijsgang Oostzee. Gemeld wordt, dat Omskoldsvik, Ko'.man- holmen en Husum nog steeds ijsvrij zijn. Het kanaal naar eerstgenoemde haven is met ijs bedekt en voor schepen met zwakke machines moeilijk te bevaren. Dit laatste is ook het ge val met het aanloopen van Helsingfors. Uit Kotka wordt gerapporteerd, dat booten met sterke machines in de maand Januari vermoedelijk nog geen last zullen hebben. steld door de familie Roth. Zondagmiddag 5 uur is de tentoonstelling I uitvoeren van een compositie van dezen klas gesloten waarna 's avonds een feestavond sieken meester uitermate goed. Mozart's onuit- heeft plaats gehad. Iputtelijke variatie- en versieringskunst, de VELSEN Het ongeval bij de pont. Naar wij vernemen zal de behandeling van het ongeval bij de pont-, waarbij twee jonge meisjes om het leven kwamen, en welke reeds eenige keeren was uitgesteld, Donderdag 24 Januari a.s. voor de Haarlemsche rechtbank geschieden. VERGADERING FABRIEKSARBEIDERS. In de gehouden gecombineerde vergadering der afdeelingsbesturen van de R.K., moderne en Christelijke fabrieksarbeidersbonden werd na schriftelijk stemmen de heer W. F, Laurent, voorzitter van den R.K. Fabrieksarbeiders- bond als leider van deze vergaderingen aange wezen. Als secretaris-notulist werd aangewe zen de heer R. Douwstra. STEUNBONNEN VOOR DE RADIO- DISTRIBUTIE. Het comité verzoekt ons mede te deelen, dat inschrijving voor het verkrijgen van een steunbon voor de maand Februari voor de Radio-centrales in de gemeente Velsen plaats vindt op Donderdag 24 Januari voor de cen trales Kennemerland en Velsen-Noord en uitreiking op Donderdag 31 Januari van 78 uur. Voor de centrales Huisman en v. d. Broek inschrijving op Vrijdag a.s. 18 Januari en uitreiking op Vrijdag 25 Januari van 78 uur op de bekende plaatsen. Er wordt aan herinnerd, dat zonder goede bewijzen niemand wordt ingeschreven. DECLAMATIE-AVOND PAPYRUS A.s. Dinsdagavond organiseert de Personeel- vereeniging „Papyrus" een declamatie-avond in gebouw Concordia. De heer Jac. van Elsacker zal declameeren rragmenten uit „Wat nu, kleint man", verder nog andere werken. Gezien hét succes van den vorigen keer zal ongetwijfeld ook deze avond druk bezocht worden. TERREIN AFGEKEURD De wedstrijd Polak en Schwartz—-V.G.S. I voor de Zaterdagmiddag Fabriekscompetitie, is wegens afkeuring van het terrein uitgesteld. BRAND AAN DEN WIJKERSTRAATWEG. Zaterdagmorgen half twaalf werd de brand weer gealarmeerd voor een brand in een ge bouwtje, waarin is gevestigd kantoor en op slagplaats van den heer D. Maks, handel in bouwmaterialen, staande aan den Wijker- straatweg nabij den spoorwegovergang. De brandweer bewees, niet alleen bij oefenin gen, maar ook wanneer het geen loos alarm geldt, paraat te zijn. Spoedig was de motor spuit aanwezig en werd het vuur met twee stralen aangetast. Aan redding van het ge bouwtje viel echter niet meer te denken. De inhoud daarvan, teer, asphalt, hout enz,, was een te dankbare prooi voor het vuur. Toen de brandweer na verloop van eenigen tijd den strijd gewonnen had, was er van de houten opslagplaats weinig meer over. Te half een rukte de brandweer in. Naar wij vernemen, wordt de schade door verzekering gedekt.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1