BINNENLAND Wettelijke regeling der uitverkoopen. Wachten op den trein. Berichten in enkele regels Zoo een en ander. Ontwerp bij de Kamer ingediend. Brandstichtingsaffaire van Kaatsheuvel voor het Hof. Advocaat-generaal vraagt tegen een der verdachten vrijspraak. Vergunning van Kamer van Koophande, noodzakelijk. Bij de Tweede Kamer is thans het reeds in November 1934 aangekon digde wetsontwerp ingediend, hou dende regeling betreffende het uit- verkoopen en opruimingen in het winkelbedrijf, in hoofdzaak berus tende op de door den middenstands- raad in zijn in 1933 uitgebracht rap port aangegeven grondslagen. De toelichting, welke bij het wetsontwerp wordt gegeven, wijst op de klacht over ex cessen op het gebied van uitverkoopen en opruimingen in den detailhandel, in mid denstandskringen vernomen. De geopperde bezwaren richten zich bepaaldelijk tegen die gevallen, waarin uitverkoopen of opruimin gen ontij dis worden aangekondigd of wel onder voorwendsels, die aan het publiek ten onrechte den indruk van een bijzonder voor- deelise aanbieding geven. Het euvel geeft tot voortdurende verwarring aanleiding. Het van de hand doen van moeilijk verkoopbare artikelen mag niet tegengegaan worden, wel het ontijdig aanvangen van seizoen- en ba lansopruimingen e.d. Het gevolg van deze praktijk, waarbij enkelingen tal van vakge- nooten met zich medesleepen en hun zoo doende vaa kaanzienlijke verliezen berokke nen, doet ook bij de producenten en groot handelaren zijn schadelijken invloed gevoe len. Naar het den minister voorkomt. Is een reselins bij de wet de eenise uitweg. Het is de bedoeling, in de wet niet anders dan de hoofdlijnen der beoogde regeling vast te lessen. De prae'icche uitvoering wordt overgelaten aan de Kamers van Koophandel Artikel 2 bepaalt: 1 Het is verboden ln het winkelbedrijf een verkoop als uitverkoop of als opruiming aan te kondigen zonder daartoe van de Kamer van Koophandel en Fabrieken ingevolge deze wet verkregen vergunning. 2. Met de aankondiging van een verkoop als uitverkoop of als opruiming -wordt gelijk gesteld elke zoodanige aankondiging of an dere handeling, die redelijkerwijze den in druk kan wekken, dat aankondiging van een uitverkoop of van een opruiming plaats heeft. Artikel 3: 1. De bepaling van het eerste lid van arti kel 2 is niet van toepassing op verkoopen in verband met jaars- of seizoenswisseling, welke als opruiming worden aangekondigd. 2. Het is verboden de in het vorig lid be doelde verkoopen aan te kondigen onder een andere aanduiding dan een der navolgende: jaarlijksche opruiming, halfjaarlijksche op ruiming, seizoenopruiming, balansopruiming inventarisopruiming. Blijkens art. 5 wordt de gelegenheid open gesteld. bezwaren tegen het verleenen van een vergunning kenbaar te maken. De aan vragen worden ter visie gelegd voor belang hebbenden. Bekendmaking van de indiening der aanvrage zal geschieden aan den ingang van de localiteit, waar de verkoop zal worden gehouden. Art. 6 geeft een opsomming van de geval len. waarin een verkoop als uitverkoop of als opruiming mag worden aangekondigd. De Kamer zal de vergunning kunnen wei geren indien blijkt, dat dezelfde aanvrager betrekkelijk korten tijd, nl. minder dan een jaar tevoren, in dezelfde gemeente een als uitverkoop aangekondigdenverkoop heeft gehouden, waarin gelijksoortige goederen zijn betrokken geweest. De bepalingen van art. 8 beoogen een waar borg te geven, dat de als uitverkoop of als opruiming aangekondigde verkoop niet lan ger zal worden gehouden dan noodzakelijk is en met goed handelsgebruik overeenstemt. Een termijn van drie maanden resp. 1 maand, komt den minister in 't algemeen voldoende voor. Verkoopen in verband met jaars- of sei zoenwisseling, welke als opruiming worden aangekondigd, zullen uitsluitend mogen wor den gehouden tusschen 1 Januari en 1 Fe bruari en tusschen 15 Juli en 15 Augustus. Voor de Kamers wordt de mogelijkheid ge opend, ter bestrijding van daaraan verbon den kosten, van de aanvragers een geringe vergoeding te heffen. IMPORT VAN GECONTINGENTEERDE GOEDEREN UIT ENGELAND. Ter kennis van importeurs van gecontin- genteerde goederen uit Groot-Brittannië wordt gebracht, dat de verdragsperiode (1 Augustus 1934—1 Augustus 1935) voor dit land voortaan zal worden onderverdeeld in toewijzingsperioden De eerste toewijzingsperiode voor Engeland is voor de contingenteeringen, welke per 1 Januari zijn aangevangen of verlengd, vast gesteld op de periode van 1 Januari 1935 tot 1 Mei 1935. Voor de contingenteeringen, welke op 1 Februari, respectievelijk 1 Maart a.s. even tueel zullen worden verlengd, zal de toewij- zinp^neriode loopen van 1 Februari, respec tievelijk 1 Maart 1935 tot 1 Mei 1935. Da-tma zullen driemaandelijksche perioden volgen. Hetgeen in deze perioden door de im porteurs van de hun toekomende contingen ten niet is verbruikt, is voor de betrokken importeurs verloren. De op deze wijze be schikbaar komende hoeveelheden zullen ech ter weder ter beschikking voor den import worden gesteld. Ook zal in het vervolg geen onderscheid meer gemaakt worden tusschen gewone en extra toewijzingen. Tenslotte moge de importeurs er op worden gewezen dat de thans loopende toewijzingen en vergunningen voor Groot-Brittannië on veranderd geldig blijven. Maandag is voor het gerechtshof in Den Bosch behandeld de brandstichtings- en zwendelaffaire uit Kaatsheuvel, waarin be trokken zijn de 19-jarige Schr., die door het Hof is veroordeeld tot twee jaar en zes maan den gevangenisstraf omdat hij in 1933 te Kaatsheuvel opzettelijk de schoenfabriek van de firma Schrauwers de Vries in brand heeft gestoken, vervolgens de vader J. Schr. oud 51 jaar, die wegens frauduleus bankroet en valschheid in geschrifte door het Hof eveneens is veroordeeld tot twee jaar en zes maanden gevangenisstraf, en tenslotte de koopman A. J. M. uit Rotterdam, die dooi de rechtbank in Den Bosch van het ten laste gelegde is vrijgesproken. De officier van justitie van de rechtbank te Den Bosch, die tegen M. een jaar en zes maanden gevangenisstraf had geëischt, was tegen dit vonnis in hooger beroep gegaan. De koopman A. J. M., stond in dit verband Maandag voor het gerechtshof terecht ter zake. dat hij te Kaatsheuvel opzettelijk ge bruik heeft gemaakt van een valsche sehuï.1- bekentenis van f 5000, ten tweede dat hij opzettelijk valschelijk heeft opgemaakt een op zegel gestelde cessieacte van een vorde ring ten bedrage van f 5070, ten derde dat hij te Den Bosch bij de verificatie der schuld vorderingen in het faillissement van Maria Moonen bij de curatrice in dat faillissement Mr. E. M. A. Lion een in werkelijkheid niet bestaande schuldvordering heeft ingediend, ten vierde dat hij te Kaatsheuvel F. Schr. behulpzaam is geweest en in15chtingen heeft verschaft bij de brandstichting in de fabriek van bovengenoemde firma. De advocaat-generaal nam na het getui genverhoor requisitoir en zeide. dat verdach te zal moeten worden vriigesproken, van het ten laste gelegd, dat hij de gefingeerde schuldvordering van f 5000, bij de curatrice heeft ingediend, daar de curatrice zelf heeft gezegd, dat M, dit niet heeft gedaan. Wat betreft het maken van een valsche schuld bekentenis van f 5000 en de zaak betreffende het bedrag van f 5070, zoo is aldus conclu deerde Mr. Massink, niet komen vast te staan, dat deze tn Kaatsheuvel zijn opge maakt. Indien dit te Rotterdam is gebeurd, zooals M. zegt. dan valt de beoordeeling bui ten de competentie van dit hof. Ook is niet bewezen, dat M. medeplichtig is aan de brandstichting, daar men niet anders heeft dan de verklaringen van den zoon Schr. Mi". Massink concludeerde tot vrijspraak. Het doorlekken van het Julianakanaal. Vragen van ir. Bongaerts. Het Tweede-Kamerlid Bongaerts heeft den minister van waterstaat de volgende vragen gesteld: Kan de minister mededeelen: lo. welken omvang het doorlekken van het Julianakanaal heeft aangenomen zoowel wat de hoeveelheden lekwater betreft als wat aangaat de plaats en de afmetingen dei- scheuren in de kleibekleeding van bodem en taluds? 2o. wat er van wege zijn departement is gedaan of wordt voorbereid om het doorlek ken te doen verminderen, resp. stoppen, als mede hoe ten deze. naar zijn meening de gang van zaken in de eerstvolgende tijds periode van enkele weken zal zijn? 3o. welke maatregelen er zijn genomen om den aard en den omvang van de waterscha de, welke particuliere eigendommen lijden op te nemen en vast te stellen? 4o. welke maatregelen Zlin Excellentie in voorbereiding heeft om de financieele gevol gen dier waterschade te lenigen? De dagelijksche lijst in Amsterdam. Van diefstal, inbraken ep insluipingen. Op de Keizersgracht te Amsterdam ver schaften zich door insluiping of inklimming onbekende daders toegang tot het perceel eener firma, waar zij een bedrag van 589,70 gulden, een aantal effecten en twee dozijn sokken ontvreemden: uit een naastgelegen pand werd een metalen kistje, inhoudende eenige papieren en circa tien gulden gesto len. Uit een woning in de Kleine Kattenbur gerstraat werden door opensluiting een geld kist ontvreemd, Inhoudende 500 gulden, een vijftal spaarbankboekjes en een schuldbe kentenis ten bedrage van 3300 gulden. In een woning aan den Van Tuyll van Serooskerkenweg is een inbraak gepleegd.Be- halve een aantal sieraden werden 175 gulden ontvreemd. Door verbreking van de straat deur verschaften zich onbekenden toegang tot een woning in de Reinier Claeszenstraat en namen aldaar uit een kast in de achterkamer 28 gouden tientjes mee. Een auto, welke in de Dirk van Hasselt- steeg was ontvreemd werd later met leege benzinetank op de N.Z. Voorburgwal aange troffen. Een op de Geldersche kade gestolen auto werd in de van Oldenbarneveltst-raat teruggevonden. Op de Koningimieweg werd een motorrijwiel ontvreemd. Bij het bureau Leidscheplein werd een 22-jarige timmerman gebracht, die ervan verdacht wordt zich aan diefstal of heling van motorrijwielen te heb ben schuldig gemaakt. Aan het bureau Stadhouderskade werd een 23-jarig loodgieter gebracht, die verdacht werd van poging tot diefstal van een rijwiel of van rijwiel onderdeelen. Een partij ijzerwa ren, welke door middel van braak ontvreemd was uit een magazijn aap de Nieuwmarkt, wei"d op de markt aan de Uilenburgstraat in beslag genomen. In verband hiermede werden als verdacht van heling een 45-jarige koop man en een 46-jarig los werkman gehoord. Aan het bureau Singel werd een 20-jarige bankwerker en een 39-jarige koopman ge bracht, die van af een aan de Kloveniersburg wal liggende dekschuit goederen trachtten te. stelen. Langs het station rent het leven af en aan, aan en af en toch zijn de wachtkamers eilan den van rust in de wereld. Ik zal nooit begrijpen waarom geen enkel koffiehuis zoo rustig is als juist datgene, dat tusschen de bundels glimmende rails ligt. Doch men behoeft alles in dit leven niet te begrijpen; het weten is dikwijls reeds meer dan genoeg. Stationswachtkamers zijn wonderen van stijlloosheid. Ik kijk verbijsterd naar twee rieten manden op hooge pooten en naar twee spichtige stof fige palmen, twintig tafeltjes, tachtig stoelen en een bar leelijk schilderij met een dikke, krijgshaftige dame, die achter haar schild drie huilerige kinderen tracht te verbergen. Ik moet mijn leven laten verzekeren bij die dikke dame, maar ik zal er nog eens terdege over nadenken. In een hoek, aan tafeltje 20, zitten twee menschen hand in hand en hoofd tegen hoofd. Zij hebben elkander lief en drinken uit één glas frambozeroode peredrupslimonade, die de dorst lescht en den meneer gelegenheid geeft zijn dame te laven en dan met zwemmerige oogen te kijken naar haar glimmend-geboende wangetjes. Een sjofel man met een imitatie-leeren kof fer staart naar de palm op pooten en denkt over de slechte zaken, de magere vrouw en de drukke kinderen thuis en dat de huur nog be taald moet worden. In de goede jaren reisde hij tweede, at hij oudbakken amandel- broodjes, rookte hij. twintig cigaretten per dag en dronk met een glimmende dame frambo zenlimonade uit één glas. Nu zijn de tijden slecht en staart hij naar een stoffige palm, die op den voorgrond van het hemelsblauwe land zijner illusies staat: de tijden zullen zeker be ter worden en dan zullen er weer oudbakken amandelbroodjes zijn. Precies in het midden van het grauw ver trek zit een dame. Kaarsrecht, met baleinen in heur lendenen en om haar hals. Zij heeft een zeer wonderlijken hoed op. Een rechte bruine doos, balanceerend op een strakke grij zende haarwrong. Haar handkoffer is donker blauw en duur; haar handschoenen zijn strak en waardig: haar lippen zijn smal en streng en haar grijze oogen zijn vol minachting en wanbegrip. Ik kan niet raden waaraan deze dame in een onberispelijke tailleur nu denkt. Het is mogelijk dat zij den man met de papie ren koffer en de zucht naar frambozenlimo nade vies vindt: het is ook mogely'k dat zij de minnekozende gelieven onaesthetisch vindt, doch wellicht ziet zij hen noch mij en peinst zij over zichzelve en of men een beroep kan doen op den wangunst der tijden om morgen avond eens wat mindere kwaliteit biscuit bij de thee te geven. Deze dame interesseert mij ook niet. Zij is vermoedelijk niet meer en niet minder merk waardig dan de andere drie of de kellner die op een tabouretje zit en de nagels van zijn lin kerhand reinigt. Doch zij is wel minder men- sehelijk en minder sympathiek. Ik geef haar mijn belangstelling niet, want ik weet, dat wanneer ik nu een duizeling zou krijgen en tegen den grond zou slaan, de gelieven zouden ijlen met water voor mijn polsen en de sta rende man om de verbandkist zou gaan, doch zij zou haar rechte hals een kwart slag om draaien en in een klein zakdoekje haar spitsen neus snuiten en verder nadenken over zich zelve en de biscuits morgen bij de thee. Zoo zitten wij. Vijf menschen. Vijf lichamen. Vijf middelpunten van vijf werelden. En onze gedachten vullen dit vertrek en ra ken elkander nieL Er is één ondeelbaar óógenblik, dat wij alle vijf denken, dat het beter zou geweest zijn in dien de kellner de nagels van zijn linkerhand vanmorgen na het opstaan gereinigd zou heb ben. Doch dan vluchten alle gepeinzen weer uitéén. Ik denk ineens aan Arosa. De armoedige man aan Wallace Beery. De verliefde heer aan een broodzaag. De verliefde juffrouw aan C. en A. of aan den sultan van Marokko. De dame aan biscuits. De trein rolt binnen. En wij gaan uiteen. Dit was de eerste en de laatste keer dat juist wij vijven in één vertrek zaten. De eerste en de laatste keer in de wereld geschiedenis dat twee menschen op de zelfde seconde in de eeuwigheid aan een broodzaag en den sultan van Marokko dachten. Zoo is het leven en ik'heb het getroffen, want het meisje tegenover mij in den trein is héél aardig en zij ziet er uit of zij antwoor den zal, wanneer ik haar zeg, dat het zoo koud is vandaag. Mr. E. ELIAS Regeering grijpt te Zaandam in. Ambtenaren-reglement gewijzigd. In September 1934 weigerde de gemeente raad van Zaandam het ambtenarenreglement te wijzigen en daarin bepalingen betreffende de wering van revolutionaire elementen op te nemen. Thans, na ruim een half jaar is bij het ge meentebestuur van de regeering een schrijven ingekomen, waarin wordt medegedeeld, dat de regeering krachtens de bepalingen van de Ambtenarenwet de vereischte veranderingen in het Zaandamsche ambtenaren-reglement zelf buiten 't gemeentebestuur om heeft aan gebracht, en deze zoo spoedig mogelijk tot uit voering moeten komen. DE K XVHI Van den commandant der K Xvm is giste ren het volgende bericht ontvangen: Ware plaats om 12 uur: 5 gr. 17 minuten Zuid, 26 gr. 17 West; goed weer, alles wel. DE MOORD TE MIDDELBURG. Caféhouder weer tot vijf jaar veroordeeld. Het gerechtshof te 's-Gravenhage heeft het vonnis van de rechtbank te Middelburg, waarbij een caféhouder aldaar die in Mei van het vorige jaar zijn huishoudster van het leven beroofde, wegens doodslag was veroordeeld tot vijf jaren gevangenisstraf, bevestigd. GROND VAN EINSTEIN'S DOCHTER GECONFISCEERD. BERLIJN, 14 Januari (Reuter). De Pruisi sche regeering heeft te Kaputh een stuk grond, dat eigendom was van de dochter van prof. Einstein, geconfisceerd. Bevredigend verloop dér eerste pelsveiling. Begin Maart een tweede. In een der veilingslokaliteiten van de nieuwe gemeentelijke Centrale Markt, aan de Jan van Galenstraat te Amsterdam, is Maandag de eerste, alleen voor den handel bestemde pels veiling begonnen van de „Nederlandsche Vereeniging van fokkers van zilvervossen en andere pelsdieren". De animo voor deze veiling er waren ongeveer 2000 vellen was aller minst onbevredigend. Verschillende groote firma's uit de hoofdstad toonden daadwerke lijk hun belangstelling en ook uit de provincie bestond er lust tot koopen. Het allergrootste deel van het aangeboden materiaal was van inheemschen fok; de veiling geschiedde per kaveling. Kostbare exemplaren werden per stuk aangeboden. Tegen elf uur, toen wij een kijkje namen, bedroeg de hoogste prijs voor ééné pels gemaakt f 120; andere kalvelingen waren twee of drie, enkele zes stuks groot. Als veilingmeester fungeerde deurwaarder Dirksen die vanwege zijn functie bij de Huidenclub het klappen van de zweep kent en zich ook hier gesteund door een goed humeur en een serie kwinkslagen, op voortreffelijke wijze van zijn taak kweet. Er waren op deze veiling inzendingen van zilvervossen, blauwvossen, kruisvossen, steen- marters, chinchilla-konijnen en van andere soorten; ook morgen wordt zij voortgezet. Begin Maart zal de tweede pelsveiling plaats vinden. TENGEVOLGE VAN EEN AANRIJDING. OVERLEDEN. De 34-jarige J. van der Zwaan, die dezer dagen voor zijn woning in de Wilhelmina- straat te Bodegraven, tengevolge van het on voorzichtig oversteken van den rijweg, door een auto werd aangereden, is aan de daarbij opgeloopen verwondingen overleden. De heer van der Z. was gehuwd en vader van drie kinderen. Dr. Colijn minister ad interim. Bij Kon. besluit is tijdens de ontstentenis van een minister van waterstaat het beheer van het departement van waterstaat ad in terim opgedragen aan dr. H. Colijn, minister van staat, minister, van koloniën, voorzitter van den raad van ministers. ACHT JAAR GEVORDERD WEGENS MOORD OP SHIPPING-MASTER. Voor het gerechtshof te 's-Gravenhage had zich een Chineesche stoker te verantwoorden, die op 24 Augustus van het vorige jaar te Rotterdam een shippingmaster heeft doodge schoten. Hiervoor is hij door de rechtbank te Rotterdam veroordeeld tot acht jaren gevan genisstraf; tevoren had hij den shipping master bedreigd hem te zullen doodschieten, wanneer hij niet voor plaatsing op een' schip zou zorgdragen. Vend, zeide in hooger beroep te zijn geko men omdat hij liever de doodstraf wilde dan acht jaar te worden opgesloten. De advocaat-generaal eischte bevestiging van het vonnis. TWEE VERPLEEGDEN ONTVLUCHT. Uit het Rijkskrankzinnigengesticht te Woensel zijn twee patiënten ontvlucht, hun namen zijn R. de Thours en-F. A. Pieter. De F 22 Heeft nog geen certificaat. Maandag was het weer voor proefnemingen te slecht. De proefnemingefn met de door de N.V. Ne derlandsche Vliegtuigenfabriek Fokker ge bouwde F. 22, welke besteld is door de Zweed- sche Luchtvaartmaatschappij A. B. A., hebben thans het stadium bereikt, dat de Rijks Stu diedienst voor de Luchtvaart het toestel aan de controleproeven zal onderwerpen, zulks in verband met de verleening van het verplichte certificaat van luchtwaardigheid. Het lag in de bedoeling, dat Maandag met deze proefne mingen zou worden aangevangen; het on gunstige weer heeft dit echter verhinderd. Inmiddels wordt in de Fokkerfabriek hard gewerkt aan de drie vliegtuigen van hetzelfde type, welke door de K. L. M. zijn besteld. Een dezer toestellen is vrijwel gereed en zal dezer dagen naar Schiphol worden getransporteerd, DINSDAG 15 JANUARI '1935 Een halve eeuw geleden. Uit Haarlem's Dagblad van 1885. 15 Januari Bij de regeering wordt een aanvulling overwogen van het algemeene regle ment voor den dienst op de spoorwegen, volgens welke sneltreinen, rijdende met grootere snelheid dan 60 K.M. per uur of zonder ophouden een afstand van meer dan 20 K.M. afleggende, voorzien zullen moeten worden van inrichtingen, waardoor het mogelijk is gedurende den rit uit elke rij tuigafdeeling een sein tot stilhouden aan het trein- en locomotief- personeel te geven. Minister Kalfft Hoewel aanvankelijk is bericht, dat in overeenstemming met den wensch van mi nister Kalff bij de teraardebestelling van diens stoffelijk overschot geen toespraken zouden worden gehouden, heeft, naar wij nader vernemen, de familie gemeend uit zondering te mogen maken voor minister Colijn en voor dr. H. van Manen, directeur der Nederlandsche Spoorwegen, die dus op de begraafplaats hun gevoelens zullen ver tolken. In verband met de groote belangstelling, te verwachten bij de begrafenis, zullen de Nederlandsche Spoorwegen Donderdag de volgende extra treinen laten rijden: Haar lem vertrek 14.12 uur. Westerveld aan 14.18 urn-. Amsterdam C.S. vertrek 13.50 uur; Haar lem vertrek 14.06 uur. Westerveld aan 14.14 uur. Na afloop van de plechtigheid zullen te Westerveld extra treinen gereed staan rich ting HaarlemLeidenDen Haag en rich ting HaarlemAmsterdam. CONSUMPTIE-IJS BEREIDERS. Tegen de concurrentie door buitenlanders. De Nederl. Bond van Consumptie-ijs be- reiders houdt hedenmiddag een openbare vergadering in gebouw „Bellevue", Marnix- straat te Amsterdam, van Nederlandsche consumptie-ijs bereiders en -verkoopers, ter ondersteuning van de actie, die van bonds- wege wordt gevoerd tegen de concurrentie door buitenlanders. Op deze bijeenkomst, welke een nationaal karakter draagt, zullen, sprekers uit ver schillende plaatsen, het woord voeren. KUNST- EN PROPAGANDA-AVOND. Door de afd. Santpoort-Bloemendaal van de Ned-., Ver. tot afschaffing van Alcoholh. Dranken is op Donderdag a.s. in ,De Wey- man" een kunst- en propaganda-avond geor ganiseerd met medewerking van Mevr. Spaan Zwaai (piano), Mej. G. Frank (fluit), de hee- ren G. A. Spaan en K. Rikkers (fluit) en de heer J. Halsema (viool). De heer Herman Stekelenburg uit Utrecht zal een propaganda-woord spreken, terwijl na de pauze een propaganda-tooneelspel, „De Stille" van J. Haarsma wordt opgevoerd. NOODLOTTIGE VAL VAN EEN TRAP. Mejuffrouw H. Erckens uit Schinnen is, toen zij uit de kerk terugkeerde, van den trap van haar woning gevallen. De bewoners van het benedenhuis vonden mejuffrouw E. be wusteloos onder aan den trap liggen. Een me dicus, die spoedig gewaarschuwd werd, con stateerde een ernstige hersenschudding. Mej E. werd per auto naar het ziekenhuis te Heer len gebracht, waar zij zonder tot bewustzijn te zijn gekomen Maandag is overleden. BINNENKORT ONTSLAGNEMING VAN J. W. J. BARON DE VOS VAN STEENWIJK. Als Eerste Kamerlid. Het Eerste Kamerlid J. W. J. baron de Vos van Steen wijk zal binnenkort ons land met terwoon veriaten. In verband hiermede zal Huize Diepenheim bij Goor gesloten worden. In verschillende bladen zijn naar aanleiding hiervan scherpe artikelen verschenen, waarin om. critiek werd geuit op z.g. belastingvlucht. Naar de Tijd meldt, is hiervan geen sprake. Evenmin zou baron de Vos van Steenwijk zijn lidmaatschap der Eerste Kamer willen blijven vervullen. Een arts uit Amsterdam is te Nice het slachtoffer geworden van een hotelrat. Hem zijn een aantal voorwerpen tot een totale waarde van 30.000 francs ontstolen. - Met ingang van 1 Mei zal een dagelijk sche luchtverbinding tusschen Amsterdam en Milaan worden geopend. In de Haarlemmerstraat te Amsterdam is een man van 35 jaar, die een handkar duwde in elkaar gezakt en overleden. Het stoffelijk overschot is overgebracht naar het Binnengasthuis. Graven der magiërs. In Noord-Tadjikistan, in Aziatisch Rus land hebben archaeologen de ruines van een groote burcht gevonden. De burcht wordt in legenden „het paleis van Alexander den Groote" genoemd. In werkelijkheid dateert deze uit de zevende of achtste eeuw. Binnen het gebouw bevindt zich een kerkhof, dat de naam „Gor-I-Mug" draagt, hetgeen „Graf der magiërs" beteekent. Volgens de overleveringen zouden hier de priesters van de Zoroaster cul tus begraven zijn. Röntgenstralen beletten den groei. Proeven met salamanders hebben aange toond, dat Röntgenstralen de groei belemme ren kunnen. Salamanders kunnen eenige wervels van de wervelkolom regenereeren. Bij bestraling verliezen zij deze eigenschap. Door de Röntgenstralen groeien bij jonge dieren ook de leden niet, zoodat zij kreupel worden. Verzameling ter waarde van f 700.000. De merkwaardigste Chineesche kunstver zameling is voor 700.000 gulden in het bezit van het Britsche Museum gekomen. Een Engelsch verzamelaar heeft dertig jaar van zijn leven er aan gegeven deze collectie bij elkaar te krijgen en te completeer en. De verzameling bevat waardevol brons vaatwerk, dat 3000 jaar oud is, kostbaar porcelein, siera den uit jade, goud, zilver en ivoor. Dit is de eesrte nieuwe aanwinst sedert het museum de Codex Sinaiticus voor 100.000 pond kocht van de Sovjetregeering. Laat getuige 4 H voorkomen. Eenigen tijd geleden heeft een Britsch- Indische advocaat 500 getuigen gedagvaard in een moordzaak. Zij legden allen de ver klaring af, dat ze een anderen man dan de verdachte de mord hadden zien begaan. Het bleek dat in het vertrek van het misdrijf met groote moeite 100 menschen konden. Gaat dat zien, gaat dat zien. Josef Novoting uit Hovaz Iovice (Bohemen) het het met zijn ratten zoover gebracht, dat deze met hun beïnkte staarten in morse-code berichten kunnen schrijven. Meneer betrapt een inbreker en giert plot seling van de lach. Eenigzins verontwaardigd vraagt -de inbreker naar de oorzaak daarvan, waarop meneer antwordt: „Jij zit geld te zoeken, waar ik het zelf niet kan vinden!" Kleine wenken. Verlakte schoenen moeten om het harsten te vorkomen af en toe ingewreven worden met olie.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 2