Na de Duitsche overwinning in Saarland. Nieuws uit Zwitserland. Kou op de Borst VJCKS THIJS IJS EN DE ONZICHTBARE PRINS BUITENLAND. Commissie van drie adviseert principieel tot teruggave aan Duitschland. Flandin en Coebbels over den toestand. Geestdriftige demonstraties te Saarbruecken en Berlijn. De Commissie van Drie voor de Saar heeft gistermiddag te Genève na een nauwkeurig onderzoek van den door de verkiezing ont- stanen toestand als haar meening uitge sproken, dat het Saargebied volgens het resultaat der volksstemming weer aan Duitschland hoort te komen. Naar verluidt is zij voornemens reeds heden den Volken bond om een principieel besluit in dezen zin te verzoeken. Het rapport, dat den Raad moet worden voorgelegd is echter nog niet in details ge reed. Men heeft den indruk, dat het plan be staat de principieele kwestie der territoriale wederinlijving van de Saar onder omstan digheden van eenige daarmee samenhan gende detailkwesties te scheiden en zich een bijzondere oplossing voor te behouden. Om streden is daarbij nog de kwestie of het tijd stip van de teruggave tegelijk met de prin cipieele beslissing ovér de souvereiniteit moet worden vastgesteld. De Fransche ministerpresident Flandin ver klaarde naar aanleiding van den uitslag van de volksstemming in het Saargebied, o.m.: „Frankrijk heeft de eerbiediging der ver dragen tot grondslag van zijn internationale politiek gemaakt. Het kan zich met de hand having. dezer verdragen bij de Saarstemming geluk wenschen. Geen Franschman zal er aan denken het resultaat der stemming te bestrijden. De betaling van de Saarmijnen is reeds, zelfs wat de uitvoering betreft, bestudeerd. Ik voorzie derhalve bij de kwestie der finan cieels regeling, die de publieke en particuliere Fransche rechten in het Saargebied betreft, geen groote moeilijkheden. Handelsonderne mingen zullen onmiddellijk beginnen, zoowel om een overgangsregeling van den goederen- ruil tusschen Frankrijk en het Saargebied te waarborgen alsook om den Fransch-Duit- schen goederenruil aan te passen aan de nieuwe situatie, wanneer het Saargebied weer definitief in het Duitsche douanegebied zal zijn opgenomen. Het moeilijkste probleem, dat van een mogelijke emigratie uit het Saargebied, is wat Frankrijk betreft door een kabinetscommissie onder voorzitterschap van Herriot zorgvuldig bestudeerd en voorbereid. Het gaat echter in de eerste plaats den Volkenbond aan. Deze heeft de plicht degenen die niet voor Duitsch land gestemd hebben te beschermen tegen alle eventueele represailles. Ik blijf overigens er van overtuigd dat de Duitsche regeering van zelf alle maatregelen zal nemen om de wereld te toonen dat zij de minderheidsrechten weet te beschermen en daardoor een uittocht uit het Saargebied weet te vermijden. Frankrijk kan. zijnerzijds zijn grens niet sluiten voor vluchtelingen die zich bedreigd gevoelen. Het wenscht echter zeer dat een dergelijke omstandigheid zich niet voor doet. Flandin verklaarde tenslotte: „Ik heb reeds gezegd dat de regeling van de Saarkwestie van groote be teekenis is voor de verbetering van de Fransch-Duilsche betrekkingen. Ik ben er zeker van dat de overgroote meerderheid van het Fransche volk wenscht, dat deze betrek kingen geleidelijk beter worden om eens tot samenwerking in het belang van den Euro. peeschen vrede te komen. De Fransche pu blieke opinie, die dikwijls teleurgesteld is, hecht momenteel meer waarde aan daden dan aan woorden. Wanneer wij zoo handelen, dat de liquidatie van het bijzondere Saarregime in den kortst mogeiijken tijd voltrokken wordt dan hebben wij het recht van de Duitsche re geering een overeenkomstige goede wil en een nauwkeurige eerbiediging der volkenrech ten te eischen. die den grondslag van een ver- trouwingwekkende samenwerking van de vol ken vormt" De gouw Groot-Berlijn van de N.S.D.AP hield gisteravond een betooging in verband met den a.s. terugkeer van het Saargebied bij Duitschland. ,.De heeren van den status quo hebben in het Saargebied geleurd met de verklaring: Wie zich voor Duitschland verklaart, ver klaart zich ten gunste van Hitier. Wij kunnen thans met innige voldoening constateeren, dat de 90 1/2 pet. Saarlandsche mannen en vrouwen, die Zondag hun stem hebben gegeven voor Duitschland zich daar mede ondubbelzinnig verklaard hebben voor het nationaal socialisme en voor onzen Führer. In het Saargebied bestonden geen concentratiekampen en de vrijheid was in den ruimsten zin gewaarborgd". „Wij behoeven ons voor de wereld niet te schamen. Wij ziin verder gekomen. De we reld heeft langzaam aan den bons gehoord waarmede wij klopten aan de deur van een rechtsgelijkheid en zij kan zich op den duur niet verzetten tegen den eisch van recht en gerechtigheid. Zij moet leeren inzien, dat zoo goed als wij den vrede willen, wij ook vastbesloten zijn onze eer te verdedigen en te bevestigen. Thans nu de laatste territoriale kwestie welke Duitschland met Frankrijk moest af handelen. haar definitieve oplossing nadert is het mogelijk de stem van den vrede in Europa luide en met effect te doen weerklin ken: een vrede, die berust op de eer van al len, die de naties werkelijk verzoent en niet opnieuw den kiem van een nieuwen oorlog in zich draagt; van een vrede, welken man nen van eer kunnen aanvaarden. Wij verklaren nogmaals luide en voor de geheele wereld hoorbaar: Dit volk wil zijn taken in het binnenland oplossen en het heeft daarvoor noodig een vrede van eer. Ik roep u allen, die hier aanwezig zijn als ge tuigen op, opdat wij ons doel bereiken, wan neer wij het dienen met moed, koenheid en taaiheid. Wij zullen ons een toestand van vrede in Europa veroveren. Hoe langer het duurt aleer wij deze bereiken, hoe vaster deze vrede tenslotte verankerd zal zijn". V. D. meldt uit Saarbrücken, 11 Januari: De plebiscietcommissie is vanavond met de stembiljetten onder bewaking van Engelsche militairen naar Genève vertrokken. Tot nu toe hebben eenige incidenten plaats gevonden, welke evenwel van geen belang zijn, met name bij het gebouw der sociaal democratische partij, dat de leden van het Duitsche Front voortdurend omsingelen met de bedoeling er binnen te dringen. De autoriteiten hebben de sluiting van het gebouwen bevolen, ten einde botsingen te voorkomen. De Hitlerianen hebben tal van huisbezoe ken gedaan. De Engelsche en Italiaansche troepen be vinden zich thans voor een groot gedeelte te Saarbrücken ten einde een bijeenkomst van de nationaal socialisten, welke vanavond zou plaats vinden, te voorkomen. De autoriteiten hebben echter een bijeen komst van het Eenheidsfront verboden, doch een vergadering van het Duitsche Front toe gestaan. De president der regeeringscommissie, de heer Knox, heeft besloten de belangstelling uit te laten vieren. Hij heeft den interna tionalen troepen verzocht slechts in geval van noodzaak te willen optreden. Volgens mededeelingen van Fransche zijde zouden eenige Franschen zijn bedreigd, zoo dat zij zich tot de regeeringscommissie zou den hebben moeten wenden. De algemeene opvatting in Britsche kringen met betrekking tot den uitslag van het Saar- plebisciet is, dat volkomen afgezien van iedere andere overweging de nadrukkelijke aard van de stemmingsuitslag den toestand heeft ver eenvoudigd. Het voornaamste punt, dat geregeld zal moe ten worden zal zijn de duur van het inter regnum, dat noodig is voor overdracht der regeeringszaken. Er zijn verschillende zaken te regelen, die tijd eischen. Zoo zal de douane aan de Westgrenzen van het Saargebied een wijziging moeten ondergaan, terwijl ook in plaatselijke besturen veranderingen moeten worden aangebracht. Het valutaprobleem is gedeeltelijk behandeld door de commissie van drie en gedeeltelijk door de Bank voor Inter nationale Betalingen. Uit Weenen: De Weensche politie is in ge reedheid gehouden, aangezien men in verband met den uitslag van het Saarplebisciet de mogelijkheid onder het oog zag van betoogin gen van nationaal socialistische zijde. Nog in den loop van den nacht had de politie een ver bod uitgevaardigd tot het uitgeven van extra edities met de resultaten van de Saarstem ming. Vooral bij de Weensche universiteit, maar ook van de andere hoogescholen werd scherp de wacht gehouden. In Italiaansche politieke kringen wordt het resultaat van het Saarplebisciet toegejuicht, aangezien men van meening is, dat daardoor een volkomen duidelijke toestand is geschapen, zoodat de beslissingen van den Volkenbond in zake aansluiting van het gebied bij Duitsch land zeer vergemakkelijkt worden. In een korte redactioneele aanteekening schrijft de „Piccolo", het is thans duidelijk, dat de Vol kenbond slechts kan besluiten tot aansluiting van het Saargebied bij Duitschland. De „Jour" schrijft, dat men den leider van het eenheidsfront binnen enkele dagen in Toulouse verwacht. Bovendien zijn maatrege len getroffen om ongeveer 6000 emigranten uit het Saargebied op te nemen. Op het station te Toulouse zijn reeds cantines ingericht, ter wijl er voor gezorgd is, dat de emigranten zoo spoedig mogelijk over de verschillende steden van het departement kunnen worden verdeeld. Van Duitsche zijde wordt medegedeeld, dat men niet verwacht, dat groote troepen Saar- bewoners naar Frankrijk zullen vluchten, aan gezien hiertoe niet de minste aanleiding be- WOENSDAG 16 JANUARI 1935 Wrijf het goed over keel en borst jvaporub (Adv. lngez. Med.) werkt op 2 manieren tegelijk staat. Gouwleider Bürckel heeft nadrukkelijk verklaard dat geen enkelen aanhanger van den status quo ook maar een haar zal worden ge krenkt. Te Saarbruecken vonden gisteren enthou siaste demonstraties plaats van het Duitsche Front. Er werden optochten gehouden en des avonds trok men met fakkels door de straten. Ook te Berlijn werden geestdriftige demon straties en optochten gehouden. Het D.N.B. in „hoera" stemming. De overwinning van Duitschland heeft het Duitsche Nieuwsbureau blijkbaar zoo in de war gebracht, dat zij o.m. het volgende over het enthousiasme te Saarbrücken schrijft: „Midden in den stroom van menschen, arm in arm met de Saarlanders Engelsche, Zweed- sche en Nederlandsche soldaten, ten deele met groote verwonderde oogen, voor wie deze dag zoo'n nieuwe ervaring is, dat zij tot geestdriftige aanhangers en propagandisten van het nieuwe Duitschland worden. Een En gelsche journalist verklaarde, dat de vreemde troepen binnen enkele weken tot de S.A. zou den zijn toegetreden als zij dan nog niet terug geroepen waren". Verder vertelt het Duitsche nieuwsbureau „Steeds weer hoort men „Hoch" roepen op den leider en op Duitschland, steeds weer klinkt het „Deutschland erwache!" en daartusschen in af en toe de vraag: „Ri, ra, ro, wo ist der status quo?" Waarop het antwoord luidt: „Ri, ra, rutsch, der status quo ist futsch!" Engelatid. Het bezoek van Flandin en Laval aan Londen. V.D. meldt uit Londen: Gisteren zijn te Lon den regelingen getroffen voor het bezoek van Flandin en Laval,-dat bepaald is op Donder dag 31 Januari a.s. Vrijdag en Zaterdag daar aanvolgend zullen de besprekingen worden ge voerd, waarbij het niet zoo zeer het doel is be slissingen te nemen dan wel een breede basis te vinden, waarop het meerendeel der Euro- peesche problemen zal kunnen worden be handeld. Het is mogelijk, dat deze bespreking slechts de eerste zal blijken van een reeks, waarin de Europeesche staatslieden zullen trachten oplossingen van verschillende kwes ties tot stand te brengen. Anderzijds verluidde Dinsdag in de Brit sche hoofdstad, dat men het thans voor on waarschijnlijk houdt, dat Flandin en Laval nog voor het weer bijeenkomen van het La gerhuis op 28 Januari hun bezoek aan Lon den zullen komen brengen, aangezien de Fransche ministers door dringende zaken in Parijs worden verhinderd. De brieven toch van Haupt- man afkomstig? Verklaring van tweede deskundige. In het proces te Flemington tegen Haupt- mann verklaarde gisteren de handschrift- deskundige John Tyrrel, dat ook hij van meening was, dat de losgeldbrieven van de hand van Hauptmann afkomstig zijn. Zijn pogingen bij het schrijven dezer brieven zijn handschrift te verdraaien of wel dit te doen bij het schrijven van de hem door de politie gedicteerde stukken, zijn mislukt. Red Johnson, een jongeman wiens naam in verband met de ontvoering van Lind bergh's kind meermalen is genoemd, is te Oslo ontdekt als houder van een door hem opgerichte kruidenierszaak. In een onderhoud met Reuter zeide John son, een bescheiden en kalme jongeman, dat alle bedienden van Lindbergh volkomen vrij van schuld waren aan. de ontvoering en hij noemde de tegen hem ingebrachte beschul digingen eenvoudig allerdwaast. Hauptmann had hij nimmer gezien en hij weet niets van hem dan wat hij in de kranten las. ERUPTIE VAN DE SOLFATARA. Uit Napels, 16 Januari. De vulkaan Solfa- tara, die sedert de twaalfde eeuw „slaapt" is in werking getreden en heeft een hoeveel heid kokend heete steentjes uitgeworpen. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. Zij gaan nu zitten langs den kant van den weg; Thijs voelt de laars eens aan en roept: „Je bent heusch een mensch!" ,,'t 7s waar," zegt de onzichtbare gestalte, „je voelt het zelf, dus dat is bewezen. Prins Boudhart is mijn naam; vroeger ben ik net als jij te zien geweest. Nu leeft er hier in deze buurt een booze geest zijn naam is Gogos en die trok met zijn tooverkunsten naar mijn paleis. Hij maakte mij onzichtbaar het is heusch echt waar en niemand weet, hoe of hij dat eigenlijk in zijn werk liet gaan. Ik vroeg al zeven toovenaars om raad; maar géén bracht mij wat hulp." Thijs was diep bewogen. „O, Prins," zei hij, „laat niet alle hoop varen, want ik zal hulp bieden. Ik ga die booze geest bedwingen om zijn schandelijk geheim te weten te komen." 1935, het jaar der Volksstemmingen Het einde der socialistische regeering te Genève Een aanklacht wegens land verraad tegen den leider der West- Zwitsersche fascisten. Een mooi wintersportp rogra mma. (Van onzen correspondent). Genève, Januari 1935. Het afgeloopen jaar 1934 moge voor de Zwitsersche politiek tot een der interessant ste der laatste jaren behoord hebben, gelet op het onverwachte aftreden van de mi nisters van justitie en van financiën en de in verband daarmede ontstane moeilijkheden inzake de samenstelling der regeering, het thans begonnen jaar 1935 zal de politiek in Zwitserland nog heel wat meer van zich la ten spreken! Niet alleen toch zullen in Oc tober van dit jaar de algemeene parlements verkiezingen in het gansche land weder plaats vinden, waarop dan in December de geheele Zwitsersche regeering zich aan een nieuwe verkiezing door de juist gekozen volksvertegenwoordiging te onderwerpen zal hebben, doch bovendien zal waarschijnlijk vaker dan ooit een referendum onder het gansche volk een volksuitspraak ten opzichte van bepaalde kwesties van wetgevenden aard uitlokken. Het Zwitsersche volk werd in het jaar 1934 slechts éénmaal voor een referendum, waar bij het geheele land betrokken was. ter stem bus geroepen: in de maand Maart, toen het volk de beslissing te treffen had over het wetsontwerp van den minister van justitie Haeberlin tot aanvulling van het Zwitser sche strafrecht met bepalingen in het belang van de handhaving der openbare orde. Zoo als men weet, verwierp het volk de wet- Haeberlin, waarop de minister van justitie zijn ontslag nam, hetgeen de aanvang der ongebruikelijke regeeringscrisis werd, die eerst tegen Paschen een oplossing vond. In het thans begonnen jaar zal het Zwit sersche volk echter, behalve voor de alge meene parlementsverkiezingen, nog min stens zeven maal ter stembus worden geroe- nen. om zijn eindoordeel over een wetsvoor stel uit te spreken! Tegen twee door de re geering voorgestelde en door het parlement goedgekeurde wetsontwerpen is een referen dum-aanvrage, met de noodige 40.000 onder- teekeningen voorzien, ingediend. Het wets- ontwerp-Minger tot verlenging van de mili taire opleiding in de recrutenscholen met eenige weken zal reeds op 24 Februari in stemming worden gebracht. Weldra daarop zal het referendum volgen over het wetsont werp van den minister van verkeerswezen Pilet-Golaz, dat een arbeidsverdeeling tus schen'de spoorwegen en de auto-transport ondernemingen met betrekking tot het goe derenvervoer inhoudt. Behalve deze twee volksstemmingen, die tegen een door regeering en parlement ge- wenscht geacht wetsontwerp gericht zijn. zullen vijf volksstemmingen moeten plaats vinden, die ten doel hebben het wetgevende werk van regeering en parlement aan te -vul len met besluiten, die aan het initiatief van het volk zelf te danken zijn. In de eerste plaats zal de reeds in een vorigen brief be handelde wensch naar een algeheele grond-» wetsherziening onderwerp van een volksuit spraak worden. Bovendien is het echter ge lukt de vereischte 50.000 onderteekeningen nog voor de volgende initiatiefvoorstellen bii een te brengen: 1) een socialistisch voorstel tot bestrijding der crisis door de uitvoering van groote openbare werken en de instand houding van den hoogen levensstandaard van het Zwitsersche volk; 2) een voorstel, dat aan het volk het recht toekent een re ferendum aan te vragen tegen besluiten van het parlement, die nieuwe staatsuitgaven met zich brengen; 3) een voorstel tot aan vulling van het strafrecht met bepalingen ter bestraffing van onware uitingen, die ten doel hadden het leger in discrediet te bren gen; 4) een voorstel tot het verbieden aan ambtenaren en parlementsleden, om lid van een vrijmetselaarsloge of van een ander ge heim genootschap te zijn. Heel wat veelzijdigheid zal in het juist aangevangen jaar dus van den Zwltserschen staatsburger verlangd worden, wil deze bij al deze volksstemmingen met eenig oordeel des onderscheids zijn stem uitbrengen! Natuurlijk zal de Zwitsersche burger ech ter nog heel wat vaker ter stembus moeten gaan. Kantonale en gemeentelijke verkiezin gen en referenda zullen hem deze moreele verplichting opleggen. Met groote belangstel ling vraagt men zich vooral in het kanton Genève af, of een kantonale volksstemming reeds in 1935 een einde zal maken aan het socialistische bewind onder leiding van Léon Nicole. Deze leider van den uiterst-linksehen vleugel der Zwitsersche sociaal-democratische partij heeft in November 1933 de meerder heid in de kantonale regeering verkregen. Hij zou eigenlijk nog tot November 1936 aan het bestuur kunnen blijven. Doch een voorstel van Nicole tot belastingverhooging is met groote meerderheid (23.000 tegen 13.000 stemmen) verworpen en de burgerlijke partijen meenen uit deze cijfers te mogen leiden, dat niet slechts een volkomen menschelijke tegenzin tegen belastingverhooging, doch een veroor deeling van Nicole's algemeene politiek hier eveneens tot uiting is gekomen. De liberalen hebben thans een eenigszins eigenaardig bruik van het recht van initiatief gemaakt, door handteekeningen te verzamelen onder een wetsvoorstel, dat eenvoudig den ambts. duur der tegenwoordige socialistische geering verkort en bepaalt, dat in April nieuwe verkiezingen zullen gehouden worden! Men neemt als vrijwel zeker aan, dat het den liberalen gelukken zal voor deze uit een algemeen oogpunt niet ongevaarlijke nieuwig heid de noodige onderteekeningen te verkrij gen. In Maart zal dan de volksstemming ge houden worden, of Nicole zich reeds in April 1935 in plaats van in November 1936 aan een nieuwe verkiezing zal moeten onderwer pen. Misschien echter zal de socialistische regeering reeds in de komende weken min of meer vrijwillig heengaan. Want de weigering der vooregstelde belastingverhoogingen heeft ten gevolge, dat de Geneefsche schatkist leeg is. Nicole heeft thans hulp bij de banken verzocht, doch de bankiers weigeren een leening te geven, zoolang niet het „politieke vertrouwen" te Genève hersteld zal zijn door nieuwe verkiezingen, die wederom een burger lijke regeering aan het bewind zullen bren gen. De leider der West-Zwitsersche fascistisch- gezinde frontpartijen Fonjallaz is door een vroegeren vertrouweling van hem van land verraad beschuldigd. De gewezen vertrouwe ling heeft Nicola een document laten zien, dat het bewijs zou hebben gebracht, dat Fonjallaz, die oud-kolonel van het Zwitsersche leger is, militaire geheimen aan de Italiaansche re geering zou hebben verkocht, om aldus moge- Lijk te maken, dat Italiaansche fascistische troepen Zwitserland zouden binnenrukken, om dan in gemeenschap met- de Zwitsersche frontpartijen ook Zwitserland tot een fascis tisch gereei'den staat te maken! Al bezit Fonjallaz buiten den kring zijner naaste geestverwanten heel weinig sympathie in Zwitserland, men kan hier toch nog niet gelooven. dat hij zich aan het hem ten laste gelegde misdrijf inderdaad heeft schuldig ge maakt. Eerder gelooft men, dat de ex-ver trouweling van Fonjallaz (die vroeger een communist was en plotseling naar Fonjallaz is overgeloopen!) aan Nicole een vervalscht document vertoond heeft. De zaak is op het oogenblik in onderzoek bij het bondsgerecht. Natuurlijk worden de uitkomsten van het strafrechtelijk onderzoek in het gansche land met spanning te gemoet gezien! met spanning te gemoet gezien! (Het onder zoek is inderdaad ten gunste van Fonjallaz uitgevallen. De documenten bleken vervalscht te zijn. Red.) De feestdagen aan het einde van 1934 en aan het begin van 1935 hebben duizenden. Zwitsers een teleurstelling gebracht door het ontbreken van sneeuw. Er was wel sneeuw in de hooge bergstreken van het Engadin en van het Berner Oberland, zoodat personen met een goedgevulde beurs hun ski-harts tochten daar konden botvieren. Doch voor de duizenden stedelingen, die geen geld hebben, om een eenigszins verre reis te ondernemen en die hun ski-vreugden in de nabijheid van hun woonplaats moeten genieten kunnen, was het „huilen!" Intussohen staat hun, die naar Zwitserland willen gaan, om niet alleen zelf hier de win tersport uit te oefenen, doch hier ook de kranigste wintersport-kampioenen van de wereld tegen elkander in sportieve concur rentie te bewonderen, in dezen winter een bijzonder verlokkend wintersportprogramma te wachten. Niet minder dan vier wereld kampioenschappen en één Europeesche kam pioenschap staan voor de maanden Januari en Februari op het programma. Te Davos zal van 1727 Januari gestreden worden om het wereldkampioenschap ijshockey, waarvoor 15 landen (waaronder ook Nederland) zijn inge schreven. Te St. Moritz zullen van 4—10 Fe bruari de Academische Wereldkampioenschap pen in alle takken van wintersport gehouden worden, terwijl op 14 en 15 Februari daar de strijd zal gaan om het ^wereldkamipoenschap voor vier-persoons-bobs. Te Mürren in het Berner Oberland zullen de beroemdste „ski kanonnen" van 2225 Februari strijden om het wereldkampioenschap afdalingsrenuen en slalom. En het Europeesch Kampioenschap In het kunstrijden op schaatsen zal van 2426 Januari de besten van Europa te St. Moritz bijeenbrengen! B. DE JONG VAN BEEK EN DONK. DONDERDAG 17 JANUARI 1935. HILVERSUM 1875 M. AVRO-Uitzending. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding; 10.15 Gramofoonpiaten; 10.30 Voordracht F. Kramer, m.m.v. Dini Becht (zang)B. van Bloppoel (begel.) B. Lensky (viool) en E. Veen (begel.); 12.00 Omroeporkest o.l.v. N. Treep; 2.00 Voor de vrouw; 2.30 Gramofoon piaten; 3.00 Naailes; 4.00 Voor zieken en ouden van dagen; 4.30 Gramofoonpiaten; 4.45 Hoorspel voor de jeugd; 5.30 Omroep orkest o.l.v. N. Treep; 6.30 Sportpraatje H. Hollander; 7.00 Kamermuziek door W. en M. Heuser (viool en piano): 7.30Engelsche les Fred Fry; 8.00 Vaz Dias; 8.05 Gramofeonpl. 8 15 Concertgebouworkest o.l.v. E. v. Beiur.m ■m.m.v. A. Rubinstein (piano) en Damesle den van Toonkunst. In de pauze: Grunofoon platen; 1C.3P Gramofoonpiaten; 11.00 Vaz Dias; 11.10 Uit „Carlton", Amsterdam: De or kesten K, Ter Abramoff en Ray Binder. HUIZEN 301 M. 8.00 KRO 10.00 NCRV. 11.00 KRO 200— 11.30 NCRV 8.00 en ïo.OO Gramofoonp!aten: 10.15 Mor gendienst o.l.v. Ds. M. Holtroo, 10.45 en 11.00 Gramofoonpiaten; 11.30 Gcdsd half uur; 12.15 Orkestconcert en gramofoonpiaten; 2.00 Cursus fraaie handwerken; 3.00 Zang: Lini Schroder; 4.00 Bijbellezing Ds. J. C. Ha gen. m.m.v. bariton en orgel; 5.00 Cursus handenarbeid v. d. Jeugd: 5.30 Orgelconcert S. P Visser; 6.30 en 7.15 Gramofoonpiaten; 7.30 Weekoverzicht; 8 00 Vaz Dias; 8.05 „Saul" oratorium van Handel, bew. Chry- sander. M.m.v. Chr, Orat. Vereen. ,,Con Amo- re" te Leidpn, Nanda Gerretsen (sopraan), Annie Woud (alt), M. Gobets (tenor). N. Huisman (bas). J. P. Loorij (bas), een jon genskoor. mevr. K Haentjens-Bebrend 'pia no), A. Smirk (orgel) en het Npd. Kameror kest Om 9.20: Causerie A. J. Drewes; 10.30 Vaz Dias: 10.35 Gramofoonmuziek. DROITWICH 1500 M. 10.35 Morgenwiiding; 11.25 Gramofoonpl.; 12.05 Rutland Square en New Victoria Or kest o.l.v. Austin: 1.20 Gramofoonpl. 2.20 Fr. Stokes en ziin orkest: 3.20 Vesner; 4.10. Gra mofoonpl.; 5.05 Orgelconcert G. Thorp: 5.35 A. Campoli en zijn orkest; 6.20 Berichten; 6.50 Handelconcert; 7.10 Duitsche les: 7.40 Gramofoonpiaten, 7.50 Causerie; 8.20 Ra- dio-Müitair Orkest o.l.v. B. W O'Donnell, m. m.v. B. Jones (sopraan)9.05 Voordracht; 9.20 ..I've got to have music" gevar. con cert: 9.50 Berichten; 10.20 Korte dienst; 10.35 BBC-orkest o.l.v. F. Bridge; 11.35 Jack Jack son en zijn Band. RADIO PARIS 1648 M. 7.20 en 8.20 Gramofoonpl.: 12.50 Pascal- orkest: 5.20 ,Xe légataire universel", spel van Voltaire; 9.05 Nat. Orkest o.l.v. Arbos; 10.50 Dansmuziek.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 3