Buziau. "GOUDEN HUWELIJKSFEEST. Onder veel belangstelling heeft het echtpaar J. Kleijn en L. KleijnVisser Dinsdag zijn gouden huwelijksfeest gevierd. Des avonds brachten de belde plaatselijke muziekcorpsen de Beverwijkscne Harmoniekapel en de St. Jozef-Harmonie de gebruikelijke serenades, die door talrijke toehoorders werden bijgewoond. TOONEELVOORSTELLING VOOR DE „KATHOLIEKE KRING Opvoering van „De Dorpspoëet". Dinsdagavond speelden de Vereenigde Haag- sche Spelers in het K.S.A.-gebouw voor den „Katholieken Kring" het blijspel „De Dorps poëet" van Jac. Ballings. Het stuk speelt in een dorp in Vlaanderen in dezen tijd. Het is de geschiedenis van twee broers, die tezamen met een nichtje in het ouderlijk huis wonen. Mane, de poëet schrijft gedichten .voor verliefden om in zijn onderhoud te voorzien, is altijd vroolijk en weet de moeilijkheden, waarin hij en zijn nichtje komen, door zijn materialistischen broer Dore, steeds weg te lachen. Dore is een isegrim, die tenslotte met de vrouw trouwt, waarvan Mane altijd gehouden heeft. Hij offert zich op door te zeggen, dat bij hem alles nog slechts een herinnering is en niets meer. Pierre Balledux en Wim Grelinger, res pectievelijk als Mane en Dore Toten ter speel den hun rollen voortreffelijk. Erna Balledux- Haffert als hun nichtje was goed en Netty BrusseStrauss als Mieke van Leenden gaf de lachspieren werk door haar buitengewoon vinnig optreden. Aleida Roelofsen als Vica Pots, de vrouw waar het tusschen de beide broers om ging, speelde haar rol sympathiek en ook de andere rollen waren in goede han den. Het was een blijspel met een onbevredi gend slot, want de twee menschen, die in hun jeugd voor elkaar bestemd waren en elkaar door een misverstand niet hadden gekregen, kregen elkaar na twintig jaar weer niet. Maar als geheel kon de voorstelling wel vol doen. NOORDWIJKSCHE BLOKWACHTER NAAR BEVERWIJK. De heer H. v. d. Wetering, blokwachter bij de Nederlandsche Spoorwegen te Noordwijker hout, is met ingang van 27 Januari naar Beverwijk overgeplaatst, waar hij de plaats zal innemen van wijlen den heer K. Kruk. f 5.— BETAALD. WOENSDAG 16 JANUARI 1935 WIE IS DE GEHEIMZINNIGE MISDADIGER? Er heerscht ernstige ongerustheid over een serie geheimzinnige misdaden, die in vijf achtereenvolgende nachten werd gepleegd. Steeds werden politie-agenten het slachtoffer van den mysterieuzen onbekende, die volgens een bepaald systeem zijn' gruweldaden be drijft. Het zal hem echter niet gelukken door de mazen van het net, waarmee de politie hem omspant, te ontsnappen. In den loop dezer week is een arrestatie te verwachten. (Adv. Ingez. Meet.) Weer een concurrent op de Indië-route? Deutsche Luft-Hansa zou naar Sjanghai willen vliegen. Bijna hetzelfde traject als de K. L. M. Vermoedelijk zal het eerlang op de Indië- route buitengewoon druk worden, aangezien de Deutsche Luft Hansa ook van plan is een dienst tusschen Berlijn en Sjanghai te openen Volgens de Tel. zou de route voor deze lijn voor een groot deel gelijk zijn aan die, welke de K.L.M., de Imperial Airways en de Air Prance thans vliegen. Op het oogenblik schijnen er, naar het blad meent te weten, nog moeilijkheden met Griekenland te zijn, welke nog niet zijn op gelost. Het oorspronkelijke plan via Moskou en Siberië te vliegen, moest wegens de vele moeilijkheden, welke in Siberië en China te overwinnen zijn, worden opgegeven. Albert van Dalsum 25 jaar aan het tooneel. In Maart begint hij een tournee door ons land. Een Beslissende Uitspraak. Het resultaat van de volksstemming in het Saargebied laat geen reden tot twijfel over. Negentig procent van de bevolking heeft zich uitgesproken vóór weder-inlijving bij Duitschland. En ten overvloede is nog het bericht gekomen, dat in geen enkel 'stern- district een meerderheid zich vóór den status quo heeft uitgesproken. De taak van den Vol kenbond, die de uitkomsten van de stemming interpreteeren moet, lijkt dus wel een zeer eenvoudige. Het Saargebied zal in zijn geheel aan Duitschland teruggegeven moeten wor den. Er is geen reden tot eenige gebieds- splitsing, die het instellen van een „neutrale zóne" in den één of anderen vorm meegebracht zou hebben. Wel blijft de noodzaak, de min derheid (ongeveer 48.000 kiezers met de hunnen) veiligheid te waarborgen. Er zijn. zooals wij al eerder meegedeeld hebben, reeds verscheidene voorzieningen daarin getroffen. De Duitsche regeering heeft zich verplicht geen represailles te zullen nemen het inter nationale Plebisciet-Gerechtshof blijft nog een jaar in functie om eventueele klachten te behandelen, ieder die wil mag emigreeren en ook zal de Ariër-paragraaf gedurende een jaar niet toegepast worden. Ideaal zijn deze voorzorgen natuurlijk niet. Men kan zich allerlei mogelijkheden gaan voorstellen, waarin ze te kort zouden kunnen schieten. Ik zou mij kunnen voorstellen dat men van Volkenbondszijde eenige zachte pressie zou uitoefenen op de status quo- agitators, om het belang van hun aanhan gers te dienen door zich verder kalm te houden. Verzet zou hun toch niets baten. En men moet maar het beste hopen van de wijze, waarop de Duitsche regeering haar toezeg gingen zal nakomen als het jaar om is. Ove rigens zullen dan de leiders der status quo- beweging wel vertrokken zijn. En van een groot deel der status quo.stemmers kent men natuurlijk de identiteit niet. Door de inter nationale organisatie is de stemming zóó zuiver geregeld en gewaarborgd, dat ieder volkomen onbespied zijn vrije meening heeft kunnen uiten. Voor het laatstwant onder het Duitsche régime zal het uit wezen met neutrale politie en neutrale voorzitters en met de objectiviteit. Dit overwegend ziet men het nadeelig saldo van deze transactie duidelijk. De meerderheid van die 48000 menschen zal om den broode gedwongen zijn, in het Saargebied te blijven. Zij zijn allen tegenstanders van het Nazi régime. In het gunstigste geval zullen zij onder dit régime, dat zij als een zwaar juk zullen voelen, moeten leven. Dit is een droevig nadeel van de zaak. Niettemin was de thans toegepaste inter nationale rechtsoplossing de beste. Men kan daarvan overtuigd zijn. omdat niemand een andere afdoende oplossing aan de hand heeft kunnen doen. En bovendien is nog nimmer een plebisciet onder zulke uitste kende waarborgen gehouden, en is het uit blijven van ongeregeldheden of onlusten een prachtig precedent voor dergelijke Volken bondsactie in de toekomst. Dus kan niet ontkend worden, dat de voordeelen de na- deeien verre overtreffen. Dat de groote meex-derheid van een be volking. die in haar geheel uit Duitschers bestaat, vóór aansluiting bij Duitschland zou stemmen werd algemeen verwacht. Ook in Frankrijk, ook in Engeland. De vraag was alleen maar hoe groot het percentage zou zijn. Dat het zoo hoog blijkt is voor den in ternationalen toestand in Europa een uit komst. Een twijfelachtig resultaat zou ver deeling van het Saargebied en allerlei nieu we gevaren meegebracht hebben Hitier zal nu ook in de gelegenheid komen, zijn woord waar te maken dat na de teruggave van het Saargebied er voor Duitschland geen enkel geschil meer met Frankrijk zou bestaan. Zoowel hij als de voornaamste leden van zijn regeering hebben zich in dien zin uitgelaten. Bovendien heeft de Duitsche regeering nu een prachtmiddel om reclame mee te maken en de Duitschers te laten juichen. Welk een gelegen heid om daar meteen op te laten volgen: ,,En thans zullen wij gaan medewerken aan den internationalen opbouw, thans keeren wij naar Genève terug". Welk een gelegenheid om uit het eigen isolement verlost te raken, dat op den duur toch niet te handhaven is Zoowel Hitier als het duo Flandin—Laval hebben op dit oogenblik een betere kans om de spanning uit Europa weg te nemen, met ontwapening te beginnen en de algemeene Europeesche samenwerking te bevorderen, dan er sixxds de Groote Slachting van 1914— 1918 ooit is geweest. Laat ons hopen dat zij die kans te baat zullen nemen dat zij in staat zullen zijn verder te zien en breeder te denken dan „staatslieden". Dat zij, met de andere leiders der naties, zullen handelen in het belang van Europa. R. P. BEVERWIJK PROPAGANDA-AVOND VRIJWILLIGE LANDSTORM. Dinsdagavond werd in het veilingsgebouw „Kennemerland" een propaganda-avond voor het instituut van den Bijzonderen Vrij- willigen Landstorm gehouden. Op dezen avond werd de film vertoond „Sluit de ge lederen" propagandafilm in vier afdeelingen ten behoeve van bovengenoemd instituut en vervaardigd in opdracht van de Nationale Landstormcommissie. Deze film is een oproep aan de nu levende generatie om wat van het voorgeslacht werd vei-kregen aan het nageslacht ongerept over te geven. De avond werd geopend door den heer v. Eek die de aanwezigen, speciaal burgemees ter Srholtens en den voorzitter van het se- west, den heer Roëll, namens het 'bestuur van de afdeeling „Beverwijk" hartelijk wel kom heette. Spreker moedigde de aanwezigen aan om zich ais lid of donateur (trice) bij den Vrfj- willigen Landstorm op te geven. Als bij films werden nog vertoond een ..Porcelein Film" en de „Begrafenis van den Prins-gemaal". Prae-advies op een klacht over het havenwater. Het gemeentebestuur was niet nalatig. In de raadsvergadering van 27 September 1934 is in laanden van B. en W. gesteld om bericht en raad een van J. Kooimaia alhier Ingekomen adres, houdende het verzoek om in verband met de slechte tijdsomstandig heden een tegemoetkoming te mogen ont vangen in de te zijnen laste gekomen kosten voor onderhoud van zijn vaartuig. Naar aanleiding daarvan merken B. en W. het volgende op. Adressant beroept zich te- i'echt niet op eexa verplichting van de ge meente om in het onderhavige geval in be doelde kosten bij te dragen. Wei wordt door hem verband gelegd tusschen den toestand van het havenwater en de stijging dier kos ten in de laatste jaren. Het gemeentebestuur kan evenwel, naar overtuiging van B. en W„ geen termen vin den om aan het verzoek van adressant ge volg te geven. In hoeverre een ooi-zakelijk verband bestaat tusschen den toestand van het vaarwater en de onderhoudskosten wordt niet aangetoond. Adressant meent zulks als vaststaand te mogen aannemen. Ook indien zulks zou vaststaan, kan het ge meentebestuur, voor zoover B. en W bekend is. geen nalatigheid worden toegerekend. In tal van plaatsen des lands zijn overigens in het afgeloopen jaar tengevolge van den uiterst geringen regenval in 1934, de klach ten over het euvel der waterverontreiniging toegenomen, Met verwijzing naar de raadsvoordracht no. 563, waarmede de Raad zich heeft ver- eenigd, is veeleer de conclusie gewettigd dat van den kant der gemeente alles in het werk wordt gesteld, wat redelijkerwijze van haar kan worden verwacht, om de verontreiniging van de haven te beperken. Van de groote'uit gaven. die hieraan en aan de verbetering van het vaarwater worden ten koste gelegd, zullen vooral de eigenaren en exploitanten van de vaartuigen, die de haven bezoeken, profijt trekken. B. en W. adviseeren den Raad dan ook aan adressant mede te deelen, dat aan zijn verzoek niet kan worden voldaan. DE UITKEERING VAN TUINDERSSTEUN. Ten kantore van de R. K. Coöp. Tuinders- vereeniging „Kennemerland" wordt met „man en macht" gewerkt aan de administra tieve voorbereidingen voor de uitkeering van het tweede gedeelte van den tuinbouwsteun 1934. Naar wij vernemen zijn deze omvangrijke werkzaamheden reeds zoover gevorderd, dat de uitbetaling van den (geringen) steun in den loop van de volgende week kan worden tegemoet gezien. KENNEMER WANDELCLUB. De Kennemer Wandelclub heeft haar vijfde trainingsmarsch geloopen over een afstand van 20 K.M. De weg leidde van Bevei-wijk naar Velsen, Santpoort, Driehuis en door Velser- beek terug naar Beverwijk. Ondanks den ongunstigen toestand van de wegen volbrachten alle deelnemers den marsch. De volgende traningsmarsch wordt a.s. Zon dag gehouden. De start is bepaald op Zon dagmorgen 9 uur van hotel „Oud Meeren- stein" af. VOOR HET MISDEELDE KIND. De verkoop van verkochte zegels voor het misdeelde kind heeft aan het postkantoor al hier en de daaronder ressorteerende hulp kantoren f 604,16 bedragen. Vorig jaar bedroeg de omzet f 604.12. (Deze maand zal de revue-komiek Buziau 40 jaar aan het tooneel zijn en deswege gehuldigd worden.) Nu er, met jou veertig jaren De revue zijn gepasseerd, Buziau, zul je ervaren, Dat je wordt bejubileerd. Veertig jaren grappig wezen Is een heele lange tijd, Veertig jaren zorg genezen Is voorwaar geen kleinigheid. Jij hebt soms toch ook je zorgen, 't Leven doet ook jou soms pijn. Toch moet je vandaag en morgen, Eiken avond, grappig zijn. Noemt men je een potsenmaker, Nar, hansworst, aanvaard het maar. Ieder weet, dat bleek al vaker, Je bent ook een kuxastenaar. Wij zijn j 'allen dank verschuldigd, Ridder van den schaterlach, Dus je wordt met ernst gehuldigd Op dien jubileumsdag. Ga zoo voort, nog vele jaren, Dat is mijn oprechte wensch, Daar ik je graag wel zie varen, Enals een zelfzuchtig mensch. P. GASUS Het verontreinigde haven water. De klachten-regen houdt aan. Bij het gemeentebestuur blijven de klachten over de stankverspreiding door het sterk verontreinigde havenwater, voortduren. De klachten hebben zich opgestapeld, maar tot nu toe is er niets gebeurd, wat in den schier onhoudbaren toestand verbetering heeft gebracht. Dat is trouweias in dezen tijd voor de gemeente een zeer moeilijk vraagstuk, want een afdoende vei-betering zal slechts teia koste van groote uitgaven verkregen kunnen worden. De schippers, die met hun vaartuigen in de haven ligplaats moeten kiezen, klagen over de ernstige schade, die de inwerking van het havenwater op de scheepsrompen tot gevolg heeft. Zij geven daarvan de schuld aan het afvoei~water van een aan de Pijp gevestigde industrie. Anderzijds is het aan het bestaan de eia verouderde rioleeringsstelsel te wijten, dat de haven in een „kwaad gerucht." staat Vooral in den zomer verspreidt het inktzwarte water een walgelijken stank als gevolg van het feit, dat door de rioleering ook faecaliën in de haven terecht komen. Legio zijn de klachten, die vooral van de zijde der Meer- bewoners het dagelijksch bestuur der ge meente en ook den gemeenteraad bereikten Herhaaldelijk werd er op gewezen, dat de be- wonei's, die dag en nacht den walgelijken stank moeten inademen en die den ganschen zomer geen raam kunnen open zetten, om in hun woningen versche lucht toe te laten, ziek werden en dat menigmaal de dokter er aan te pas moest komen. Zooals men weet, zijn wel plannen tot ver betering in voorbereiding, de raad heeft daar voor reeds een bedrag gevoteerd. Er wordt dus aan gewerkt, maar de menschen, die in de omgeving van onze beruchte „poel van on gerechtigheid" wonen, zullen nog wel eens een zomer de geuren moeten inademen. Intusschen is wederom een klacht bij B. en W. ingekomen, waarin bovendien nog de aandacht gevestigd wordt op de nadeelen, die uit dezen ongewenschten toestand voortvloeien voor den groenten- en fruitmarkt. Het „klachtenboek" is nu ingevuld door schippers, tuinders en Meer-bewoners gezamenlijk. De Beverwijksche politie heeft een man aangehouden die nog f 5 boete te betalen had of anders 2 dagen in Haarlem moest „zitten". De man heeft het eerste gekozen en is op vrije voeten gesteld. In 1937 weer narcissen- export naar Amerika? Omtrent de opheffing van alle beperkende bepalingen betreffende den invoer van nar- cissenbollen in de Ver. Staten met ingang van 15 Dec. 1936, vernemen wij nog uit Lon den, dat het verbod van invoer van narcis- bollen, dat oorspronkelijk is uitgevaardigd om de Amerikaansche bollencultuur te be schermen tegen het binnendringen van ziekte kiemen, gebleken is zonder resultaat te blij ven. Daarom heeft Wallace de belemmeringen opgeheven met ingang van 15 December 1936. Eenige tusschenstaatsche belemmeringen zijn met ingang van 1 April 1935 opgeheven. In vakkringen verwacht men als gevolg van dit besluit over eenige jaren een opleving in de narcissenexport. De termijn van ophef fing is op 15 December 1936 gesteld, omdat men de Amerikaansche cultures en hande laars nog gelegenheid wil geven zich aan te passen en hun voorraden op te ruimen. Conflict in het Amsterdamsche bakkersbedrij f Rijksbemiddelaar heeft geen succes. Naar aanleiding van de conferentie die ge houden is tusschen den regeeringsbemiddelaar exa de bakkerspatroons- en gezellebonden te Amsterdam, hebben de gezellenbonden beslo ten niet in te gaan op de daarin vooi'gestelde besluiten. Zij hebben het volgende schrijven aan den regeeringsbemiddelaar Mr. S. de Vries Czn. gezonden. Bij de beooi"deeling van uw voorstel, dien den de besturen zich rekenschap te geven, welke gevolgen het al of niet aanvaarden met zich mede brengen. Het aanvaarden onder de zeer vage toezeggingen der patroons we gens het naleven der C.A.O. beteekent-, den arbeiders wederom een loonkorting opleggen, zonder dat het bedrijf in eenig opzicht ge baat zou zijn. Een nutteloos offer zou dan ge bracht worden. Het afwijzen van het voorstel beteekent, dat tientallen patroons het offer niet zullen vergen, voordat een behoorlijke basis voor alle partijen is verkregen, om tot overeenstemming te geraken. Na weloverwogen beraadslagingen moet uw voorstel worden afgewezen. Over uw voorstel kan met de ai'beidersorganisaties gesproken, worden, wanneer de saneering in het Amster damsche Bakkersbedrijf vaste vormen heeft aangenomen". Albert van Dalsum zal zijn 25-jarige tooneel- loopbaan als regisseur en tooneelspeler vieren in Othello" van William Shakespeare in den Stadsschouwburg te Amsterdam. Een uitgebreid comité is in wording, ter wijl eveneens plaatselijke comités in voorbe reiding zijn. BOERDERIJ EN VEE VERBRANDDE. Heden is brand uitgebroken in de boer derij van deia heer B. te Bladel (N.B.) Het gi-ootendeels met stroo bedekte huis en de aangebouwde stal stonden weldi*a in lichte laaie. Het geheele gebouw ging verloren, evenals verschillende landbouwwerktuigen. Eenig vee kwam in de vlammen is. Verzekering dekt de schade. FAILLISSEMENTEN VAN 15 JANUARI 1935. M. Dekker, winkelier in heerenmodeartike len. wonende te IJmuiden, Adrianastraat 1. Curator Mr. A. W. Hellema te IJmuiden. W. Kater, stucadoor. wonende te Purmer- end, Bernard Nieuwetijtst-raat 19. Curator Mr. H. H. Riepma te Edam. M. J. G. Kloppers, gehuwd met G. J. van Dam, openbare koopvrouw handelende onder den naam „Oliehandel Ursuline", wonende te Velsen, Rijksstraatweg 205. Curator Mr. J. A. B. Sanders te Beverwijk. G. P. Langendijk. landbouwer, wonende te Velsen Noord. Melklaan L 2. Curator Mr. J. D. Baron te Beverwijk. J. van Egmond, weduwe P. A. Langendijk, landbouwster, wonende te Veisen-Noord, Melk laan L 2. Curator Mr. J. O. Baron te Beverwijk. P. Hoogenboom, wijnhandelaar, wonende te Hillegom, Stationsweg 130. Curator Mr. J. G. Bettink, alhier. J. H. G. van Wijk, bloembollenhandelaar, wonende te Hoofddorp ïaabij de Hervormde kerk. Curator Mr. K. A. F. J. Pliester Jr., alhier. A. van Maarsen, manufacturer, wonende te Santpoort, Zinneveltlaan 6. Curator Mr. J. G. Bettink, alhier. P. Libosan, kleermaker, wonende te Haarlem, Kleine Houtweg 92. Curator Mr. J. Deenik, alhier. Rechter-commissaris Mr. M. A. van Rijn van Alkemade. Opgeheven is wegens gebrek aan actief het faillissement van: de Handelsvennootschap onder de firma Ad ministratiekantoor „Intermedia" te Haarlem. Curator Mr. A. Bruch, alhier. Vernietigd is op grond van verzet het fail lissement van: Mr. W. Neumann, wonende te Bloemendaal. Curator Mr. A. Beets, alhier. Geëindigd is wegens het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst het faillissement van: F. G. Koelman, winkelier in schrijfbehoeften, wonende te Zandvoort, Groote Krocht 34. Curator Mr. B. W. Stomps, alhier. Gehomologeerd werd het accooxd in het faillissement van: G. Boom. grondwerker, wonende te Haar lemmermeer. Curator Mr. S. Groen, alhier. In Rome worden thans proefnemingen gedaan met bommen, die, in plaats van brand te stichten, het vuur moeten blusschen. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Burger dijk Rotterdam n. Philadelphia 13 (v.m.) te Norfolk. Drechtdijk 13 v. Rotterdam te Vancouver. Dinteldijk, Rott. n. Vancouver 11 van Punta Arenas. Lochgoil Vancr. n. Rott. 12 v. Portland (O.) HALCYON LIJN. Stad Dordrecht, Rott. n. Napels 13 (6.35 n.m.) 40 mijl O. van Niton. Stad Haarlem Rotterdam naar Pto Ferrajo 13 (5.31 n.m.) 40 mijl Z.O. van Niton. Flensburg 13 v. Vlaardingen te Kirkenes. Stad Arnhem 13 v. Bagnoli te Melilla voor Rotterdam/Vlaardingen. Stad Zaandam 13 v. Oran te Ayr voor Bayonne. Stad Zwolle 14 v. Rotterdam te Lissabon voor Oran. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Springfontein (thuisreis) vertr. 16 (n.m.) v. Antwerpen. Streefkerk (thuisreis) 14 (7 v.m.) v. Port Said. Heemskerk (uitr.) 13 (8.13 n.m.) 90 mijl O. Van Land's End. HOLLAND—OOST AZIë LIJN. Arendskerk (thuisr.) 15 Jan. te Shanghai. Meerkerk (uitr.) p. 15 Januari Perim. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aagtekerk (thuisr.) 15 van Port Said. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN Hoogkerk (uitr.) 14 van Genua. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk (thuisreis) 17 te Le Verdon v.w JAVA—NEW-YORK LIJN. Kota Radja Java n. N.-York 14 v. Sabang. JAVA-CHINA-JAPAN LIJN. Tjinegara 13 van Hongkong te Shanghai. Tjisaroea 12 van Hongkong naar Amoy. Tjikembang 13 v. Shanghai te Hongkong. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Zeelandia (thuisr.) 14 van Santos. Montferland 15 (1 v.m.) van Hamburg n. Amsterdam. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Alkmaar 13 van Paita naar Manta. Deucalion 14 van Venetië naar Triest Hercules 14 v. Izmir naar Stamboul. Irene 13 van Amsterdam te Danzig. Juno 14 van Almeria naar Malta. Mars 14 van Barcelona naar Tarragona. Saturnus 14 v. Setubal naar Amsterdam, Vulcanus 14 van Xante naar Catania. Orpheus Rott. n. Pasajes p. 14 Ouessant. Euterpe 15 van Bordeaux te Amsterdam. Medea 13 Jan. van West Indië te New York. Costa Rica, Amsterdam naar West Indië 13 6.52 n.m. 100 mijl Z. van Land's End. Nereus 15 Jan. van Kopenhagen naar Stettin Titus 15 Januari van Cavalla te Kymassi. Orion Palermo naar Amsterdam p. 15 Lydd, Theseus Viga naar Amst. p. 15 Ouessant. ROTTEDAMSCHE LLOYD. Kota Agoeng thuisr.) p. 13 (11 n.m.) Galle. Sianter (thuisr.) 14 (1 n.m.) van Marseille. Kota Nopan (uitr.) 15 (10 v.m.) v. Pt. Said. ROTTERDAM-ZUID-AMERIKA LIJN. Alpherat thuisr.) 14 v. Rio Janeiro. Alphacca (uitr.) p. 14 Ouessant. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Laomedon Batavia n. Amst. 14 te Singapore. Prometheus 12 v. L'pool te Batavia. Peisander Batavia n. Amst. 14 te Londen. Deucalion Japan n. Rott. 15 van Londen. Myrmidon Amst. naar Java 15 te Port Said. Rhesus Batavia n. Amsterdam p. 14 Gibraltar. City of Oran Japan n. Rotterdam 15 v. Kobe. SILVER-JAVA-PACIFIC LIJN. Silverbeech Calcutta n. Vancouver 13 te Rangoon. Silverguava Calcutta n. Vanvouver 12 van Belawan. Silverash Vancouver n. Calcutta 12 van San Francisco. Tosari Calcutta n. Vancouver 12 v. Manilla. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Enggano 15 v. Amsterdam naar Batavia. Poel au Roebiah (uitr.) 15 te Genua. Saleier (uitr.) p. 13 Gibraltar. Johan van Oldenb. (uitr.) p. 14 Gibraltar. Visscherijtoezicht met kotters. Teneinde het toezicht bij de haringvisscherij zoo intens mogelijk te kunnen uitoefenen heeft de Noorsche visscherijinspectie verschil lende motorkotters afgehuurd, op welke rijks ambtenaren gedetacheerd worden. Onze plaatselijke vloot. In het afgeloopen jaar is de plaatselijke stoomtrawler vloot toegenomen met één uit de vrachtvaart teruggebrachten trawler (Juliana) en verminderd met twee stoomtrawlers (Al batros en Johanna), welke voor den sloop naar het binnenland werden verkocht. Een nieuw type visschersvaai'tuig, de zeilkotter Sursum Corda, kwam na vele jaren weer in de vaart na in het buitenland te zijn aange kocht. Drie stoomtrawlers veranderden onderling van reederij doch bleven voor het plaatselijk register behouden. Op den laatsten dag van het afgeloopen jaar telde de vloot 189 (190) stoomtrawlers; 4 (4) motorloggei's en 1 (0) zeilkotter, zoodat het totaal van 194 schepen tegenover het vooraf gaande jaar ongewijzigd bleef. Na elf jaar uitgediend. Het stoomschip Albertïc van de Cunard White Star Line is voor den sloop naar Japan verkocht. Dit schip werd in 1923 gebouwd voor de Royal Mail en heette oorspronkelijk Ohio. In 1927 ging het naar de White Star Liiae over en werd toen met den tegenwoordigen naam gedoopt. Na nauwelijks elf jaar dienst gaat het nu al naar den sloop. AANGEKOMEN 14 Januari: Ek s.s. Oslo Pluto s.s. Gothenburg Rhea m.s. Stettin 15 Januari: Ousel s.s. Liverpool Aizkarai Mendi s.s. Buenos Aires Itauri s.s. Ned. Indië VERTROKKEN. 14 Januari: Enggano s.s. New Orleans Fort de Souville s.s. Duinkei'ken Ariadne s.s. West Indië Ask s.s. Lübeck 15 Januari: Beijerland s.s. New Castle

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5