n Indrukken uit het Saargebied. DEMILITARISATIE VAN SAARLAND Tlwrtjd tl van kou. Japan streeft naar een accoord." THIJS IJS EN DE ONZICHTBARE PRINS Radio-Procramma DONDERDAG 17 JANUARI '35 BUITENLAND. Fransehe eisch, die uitstel van den Volkenbondsraad ten gevolge had. Duitschland zou er accoord mee gaan. Het Duitsche Front contra Heimburger. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS GENeVE. In bevoegde kringen te Genève wordt thans meegedeeld., dat de reden waarom de zittini van den Volkenbondsraad verdaagd werd, is, dat de Fransehe regeering de kwestie te berde bracht van de demilitarisatie van het Saar- gebied. Ingevolge de artikelen 42 en 44 van het verdrag van Versailles moet alle Duitsche ge bied op den linkeroever van den Rijn gede. militariseerd worden en mogen er geen troe pen zijn gelegerd. Voorts stellen de Franschen zich op het •landpunt dat de demilitarisatie ook omvat de vernietiging van strategische spoorwegen en van alle inrichtingen op de stations welke kunnen dienen voor het laden en lossen van militaire treinen. Wegen, bruggen, kanalen enz. kunnen ook onder bepaalde omstandig heden geacht worden strategische waarde te hebben. Het Alg. Handelsblad zegt uit goede bron te weten, dat de Duitsche regeering harerzijds door bemiddeling van haren consul in Genève reeds de verzekering heeft doen afgeven, dat Duitschland inziet, dat het Saargebied, daar het nu eenmaal tot de gebieden op den linker Rijnoever behoort, na de teruggave aan Duitschland, te beschouwen zal zijn als deel uitmakend van de z.g. neutrale onbewapende zone gelijk in het verdrag van Versailles is overeengekomen. Reuter meldt verder uit Genève, dat het incident hetwelk leidde tot verdaging van de zitting van den Volkenbondsraad geen gevol gen zal hebben. Men zou een formule voor een accoord hebben gevonden waardoor de raad in staat zal zijn waarschijnlijk vandaa; de hereeniging van het Saargebied met het Duitsche rijk af te kondigen tegelijk met den datum van overdracht van het gezag, welke echter afhankelijk is van een voorafgaande regeling van de hangende kwesties. Hierover zullen onverwijld besprekingen worden geopend tusschen de Fransehe en Duitsche deskundigen onder de auspiciën van het comité van drie. Van Fransehe zijde wordt de verzekering gegeven dat als tijdstip voor hereeniging met Duitschland 1 Maart in aanmerking komt. Er wordt echter aan toegevoegd, dat dan voor dien tijd alle nog hangende kwesties moeten zijn opgelost. Naar verder verluidt zal Laval, wanneer overeenstemming bereikt wordt, vandaag in den Volkenbondsraad geen redevoering uit spreken, maar zich bepalen tot een korte ver klaring, die tegelijkertijd het antwoord zal vormen op de Dinsdag dor Hitier uitgespro ken redevoering. Anderzijds heeft Laval tegenover eenige Journalisten verklaard, dat hij hoopte zeer spoedi'g met Duitschland tot overeenstemming te zullen komen. In dat geval zou de Saar- kwestie alsnog op de agenda van de raads zitting van hedenmiddag kunnen worden plaatst. In ieder geval hoopte hij, dat de geheele Saarkwestie nog voor het einde van deze week door den Raad afgehandeld zal kun nen worden. De Fransehe leider der binnenlandsche zaken in het Saargebied, Heimburger, heeft, volgens een telegram uit Saarbrücken, een nota van het Duitsche front ontvangen, waarin zijn direct aftreden wordt geëischt, aangezien zijn nersoonliike vriiheid in ge vaar zou zijn, indien hij in functie blijft. De bladen van deze organisatie beschuldigen Heimburger er van, dat hij een ambtenaar van het commissariaat van politie heeft ge schorst, omdat hij den Hitlergroet heeft ge bracht. Voorts leggen zij hem ten laste, dat hij de drie politiemannen, die Maandag avond zijn geschorst, weer in hun functie heeft hersteld: de regeeringscommissie noemt al deze verwijten echter onjuist. De bedoelde leden der politie. Grumbach Gericke en Christ, zijn inmiddels naar Frank riik vertrokken, evenals de rechercheur Ritzel. 5am Tie, Monarchistische centra opgeheven. Op bevel der regeering zijn de monarchisti sche centra, de „hernieuwing van Spanje" en het „nationale blok" genaamd, gesloten. Se dert eenigen tijd deden de monarchisten he vige aanvallen op de partij van Gil Robles, die grooten invloed bij de regeering heeft. Overeenstemming tusschen Lerroux en Gil Robles. Naar verluidt zijn Lerroux en Gil Robles het eens geworden over de toekomstplannen voor de activiteit in het parlement. Bij de gemeen teraadsverkiezingen zullen hun beider groepen gemeenschappelijk optreden. Duitscblaiad. Amerikaansch interview met Hitler over het Saarplebisciet. Pierre Huss, een correspondent van de Hearst-pers heeft een interview gehad met Hitier, waarin deze o.m. zeide: „Het resultaat van het plebisciet in het Saargebied is een veroordeeling achteraf van het vreedsverdrag van Versailles en van waarlijk historischen omvang, want in dit verdrag werd het gebied van Duitschland los gemaakt met de bewering, dat er 150.000 Fran schen woonden. Na vijftien jaar heerschappij van den Volkenbond en dus in laatste instan tie toch van Frankrijk, werd thans vastge steld, dat niet 150.000, maar nauwelijks 2000 Franschen in dit gebied woonden, d.w.z. op de duizend Saarlanders nog geen vier Fran schen". Op de vraag of de sociaal-democraten of de communisten van het Saargebied en andere niet-nationalistische Saarlanders, die voor Duitschland gestemd hadden, eenigerlei moeilijkheden te vreezen zouden hebben van hun vroegere politieke houding, antwoordde Hitier o.a.: „Wij vragen nooit wat de enkeling vroeger was, maar alleen wat hij thans zijn .Wil. Zoo is het ons gelukt de elkaar bestrij dende Duitsche partijen te ontbinden en een waarachtige volksgemeenschap op te stellen. Ik heb dikwijls verklaard, dat na den terug keer van het Saargebied Duitschland geen territoriale eischen meer zal stellen aan Frankrijk. Ik heb deze verklaring thans voor de geheele wereld herhaald. Ik doe het om door dit zwaarste offer bij te dragen tot de pacificatie van Europa. Meer kan men van Duitschland niet verlangen. Het is nu aan de overige wereld de consequenties te trekken uit een zoodanig besluit. Wij wijzen ieder onderscheid tusschen mo- reele en zakelijke rechtsgelijkheid af. Er be staat slechts één rechtsgelijkheid en dat is het recht van een souvereine staat en van een souvereine natie. Wanneer de wereld dat erkent zijn geen groote plannen noodig om den vrede in Europa te stabiliseeren". Proces tegen Zinowjef c.s. begonnen. Deel der beschuldigden legt bekentenis af. Te Leningrad is het proces begonnen tegen Kamenef, Zinowjef en 17 anderen, die, naar men weet, beschuldigd worden van hoogver raad. Alle beschuldigden hebben hooge functies in de partij en in de regeering be kleed. Onder hen moet nog worden genoemd Jawdokof, lid van de Executieve en bovendien voormalig chef van de G. P. Oe. in den Kau- kasus. Talrijke verdachten hebben vroeger, vóór hun uitstooting uit de partij, ook nog belangrijke functies bij het leger,'of in de Russische groot-industrie bekleed. Zinowjef was vroeger voorzitter der Com munistische Internationale, Kamenef was ambassadeur in Rome en later plaatsvervan gend voorzitter van den raad van volkscom missarissen. Volgens de dagvaarding, aldus meldt Reuter, hébben alle 19 beschuldigden een ge heime organisatie in het leven geroepen, die in den laatsten tijd een heftige propaganda heeft gevoerd tegen de Sovjet en schuldig- was aan den moord op den communistischen secretaris Kirof. De illegale organisatie, die den moord op Kirof in Leningrad heeft uitge voerd, heeft met een politieke groep te Mos kou in verbinding gestaan. Deze groep, die het „Moskousche centrum" wordt genoemd, heeft in werkelijkheid de heele Sovjet-vijan dige beweging geleid. Een deel der beschuldigden heeft bekend, te hebben behoord tot het „Moskousche cen t-rum", een andere groep heeft bekend deel uitgemaakt te hebben van de onwettige strijdorganisatie in Leningrad, terwijl een derde groep heeft toegegeven lid te zijn ge weest van een Sovjetvijandige partij en onder leiding van de politieke groep van Nikolsjef te hebben gestaan. De leden van deze laatst .enoemde groep zijn op 29 December 1934 op ;rond van een besluit van het hoogste ge rechtshof in Leningrad ter dood veroordeeld en gefusilleerd. Saarlandsche emigranten naar Frankrijk. Velen hunner worden teruggezonden. Reuter meldt uit Sarrecuemines. 16 Januari Een honderdtal vluchtelingen uit het Saar gebied zijn alhier aangekomen en morgen worden tweeduizend verwacht. Er wordt een strenge controle uitgeoefend en van de 150 emigranten, de vandaag in Forbach zijn aan gekomen, werden er niet minder dan hon derd terugezonden, omdat hun papieren niet orde waren. De douane-beambten deel den aan Reuter mede, dat er per uur gemid deld 5 auto's Frankrijk binnenkomen met eigendommen van vluchtelingen. De emigranten worden op weg naar de Fransehe grens dikwijls beschoten; dit was o.a. het geval met eenige vrouwen uit het plaatsje Gudingen. Joden uit Saarland te Warschau. Uit Warschau, 16 Januari. Volgens berich ten in de avondbladen van heden zijn 40 Joodsche Saarlanders, die reeds verscheidene jaren in het Saargebied verblijf hadden ge houden, uit vrees voor nationaal socialistisch anti-semitisme, naar Warschau uitgeweken en alhier aangekomen. Men verwacht alhier nog meer Saarlandsche vluchtelingen. Clearing met Duitschland. Stand op 15 Januari. 1. Stortingen in Nederland per 15 Jan. f 7.972.630 (per 8 Jan. f 4.226.830). waarvan bestemd voor; a. achterstallige vorderingen f 1.450.100 (f 775.807). b. rentedienst Dawes- en Youngleening en Stillhalte; Rentetransfer f 1.350.000. c. vrije rekening Reiehsbank f 321.705 (f 171.891). d. nieuwe onder de Clearing vallende vor deringen f 4.850.825 (f 3.297.132). 2. Stortingen in Duitschland (nieuwe onder de Clearing vallende vorderingen) (inclusief saldo 1934 ad f 11.501.466) f 21.247.625 (f 16.979.105). 3. Uitbetalingen in Nederland op nieuwe vor deringen (in mindering komend van het be drag onder 1. d) f 3.423.641 (f 282.718). Export van Ned.-Indische producten naar Duitschland. Ten einde te kunnen geraken tot de onder verdeeling van de toegewezen betalingscon tingenten van het eerste kwartaal 1935 voor den export naar Duitschland van Neder- landsch-Indische producten, met name arah, cacaoboonen, cassia vera, foelie, gommen, hoeden, hout, kaneel, kruidnagelen, matten, nootmuskaat, peper, reptielhuiden, rotting, suiker, runder- en buffelhuiden en vluchtige oliën, heeft het crisisuitvoerbureau aan de bij dit bureau bekende handelaren hier te lande vraagformulieren tej- invulling toege zonden. Naar wij vernemen, kunnen zij. <jie geen formulier hebb enontvangen en meenen, hier voor in aanmerking te komen, alsnog een aanvraag daartoe, doch dan zoo spoedig mo gelijk. richten tot bovengenoemd bureau (Mauritskade 55, Den Haag), onder vermel ding van het desbetreffende product. ,n hoofd en neus door inademing J'//)) der geneeskrachtige dampen van h/imnOv.n3oT (Adv. Ingez. Med.) Mr. Idenburg acht rustperiode heilzaam. Zal de scheepvaartconfèrentie succes hebben. De secretaris van de Ned. delegatie welke te Batavia handelsbesprekingen met Japan heeft gevoerd, mr. P. J. A. Idenburg, is Woensdag in ons land teruggekeerd. Hij zal een rapport over de besprekingen samenstel len, dat aan de Ned. regeering zal worden uitgebracht. Op grond van dit rapport, dat in het bij zonder de aandacht zal moeten hebben van de ministers van Koloniën, Buitenlandsche Zaken en Economische Zaken, zal de Ned. regeering dan eerlang hébben vast te stellen i of en zoo ja, hoe eh waar een hervatting van de onderhandelingen kan plaats hebben. Met een en ander zullen naar verwacht kan worden nog enkele weken gemoeid zijn. In een onderhoud over zijn indrukken van de conferentie gaf hij als zijn persoonlijke opinie te kennen, dat het schorsen der onderhande lingen een gunstige uitwerking zal hebben. Hij is altijd optimistisch geweest aangaande het uiteindelijk resultaat en is overtuigd, dat Japan naar een accoord streeft, en voorts dat de bestaande moeilijkheden zullen worden overwonnen. Door het opschorten wordt een periode van rust verkregen, die voor beide partijen een heilzamen invloed zal uitoefenen, omdat in dat tijdvak „a têfce reposée' de heele situatie van beide kanten bekeken kan worden. Daarna zal men weer nader overleg plegen, als verschillende zienswijzen bezonken zijn. Uit de veelheid der besproken onderwerpen zullen wij komen tot een kristallisatie op drie punten, waarop men het eens zal kunnen worden, en als men het eenmaal over die drie hoofdpunten eens is komt de rest vanzelf. Sprekende over de sfeer der onderhande lingen in de laatste dagen der conferentie, wees mr. Idenburg er met klem op, dat tus schen de beide delegaties een zeer gunstige verstandhouding bestond. Juist hierin ligt de mogelijkheid, dat men in de toekomst zal slagen Mr. Idenburg beschouwt b.v. als een groot resultaat dat van Japansche zijde wordt in gezien, dat de door Ned.-Indië gevoerde han delspolitiek. die Japan schaadt, doro Indië wordt gevoerd, omdat het niet anders kan. Japan ziet in, dat restrictie van den Japan- schen import in Indië. zoowel als restrictie van den Japanschen handel in Indië, door Indië noodgedwongen wordt toegepast en mr. Idenburg beschouwt het als een enorm voor deel, dat zulke dwangmaatregelen in vriend schap met Japan kunnen worden toegepast. Aan den anderen kant heeft de Nederlandsche delegatie precies gezien wat voor Japan het zwaarst weegt en zij kan thans de Japansche wenschen apprecieeren. De moeilijkheden, welke belemmerend zijn vöor ruimeren invoer vah Javarsuiker in Ja pan liggen niet bij Nederland, doch bij Japan. Door de uitbreiding, welke aan de suiker industrie in Formosa werd gegeven, voert Japan thans suiker uit en zoodoende strandde het suikervraagstuk niet op een door onze delegatie Voorgestelden minimumeisch. Het Scheepvaartprobleem wordt nader te Kobe onder oogen gezien. De betrokken Ne derlandsche Scheepvaartmaatschappijen ont vingen strikte opdrachten ten aanzien van de houding, welke bij deze besprekingen moet worden aangenomen. Mr. Idenburg was van meenirig, dat het mogelijk zal blijken de bestaande controversen op deze' scheepvaartcon ferentie te overbruggen. De geuite wenschen liggen niet ver af van den thans bestaanden toestand. DE K xvm. De commandant van de K XVIII seinde gisteren: Ware plaats om 12 uur: 7 gr. 7 min. Zuiderbreedte en 32 gr. 6. min. Westerlengte. Reken morgenochtend 9 uur in Pernambuco aan te komen. Saarbruecken viert de Duitsche zege. Max Braun bleef op zijn posh Saarbrücken, 16 Januari. (Speciale correspondentie) De morgenuren, dadelijk na het bekend worden van den uitslag zijn, gelijk ik reeds meldde, stil verloopen. Eerst tegen den mid dag verzamelde de bevolking van stad en landen zich in 't centrum van Saarbrücken, waar de drukte den ganschen dag nog on eindig grooter was dan op den dertienden. Voortdurend trokken troepen luid zingende en „Sieg Heil" roepende en de jonge menschen de stad door. Overal zag men bekenden elkaar onder luide gelukwenschen de hand schudden of omhelzen. De blauwe politie-agenten die hun sympathie voor het Duitsche front nim mer onder stoelen of banken gestoken hebben, werden telkens het voorwerp van spontane en hartelijke huldebetoogingen. Alle koffiehuizen waren meer dan tjokvol en allerwegen open baarde zich een blijdschap, welke bovenmatig luidruchtig, maar niet agressief was. Dit her- eenieingsfeest is niet tegen iemand gevierd. Naarmate het later werd, steeg de stemming. Om negen uur 's avonds stelden zich de ac tieve leden van het Duitsche front voor het station op. Aan den kop van den stoet ging een vijftigtal vaandeldragers met enorme ha- kenkru.isvlaggen. Daarop volgde de muziek en de duizenden fakkels. Bij deze groep sloot zich tenslotte de halve bevolking der stad aan. Deze indrukwekkende menschenmassa trok ordelijk, maar onder onafgebroken jubel en gejuich van negen tot half twaalf door de straten van Saarbrücken. Ofschoon er geen politie den ganschen avond te zien was en de vreemde troepen in hun kazernes geconsig neerd waren was er geen enkel incident van beteekenis te melden. De enkele uitzondering op wat ik hierboven zei. dat men zijn vreugde uitte zonder zijn tegenstanders te beschimpen werd gevormd door een paar galgen, welke meegedragen werden met een pop eraan, waar op de naam van Max Braun geschreven stond. De geruchten, dat deze laatste gevangen genomen zou zijn, werden niet bevestigd. In tegendeel, de aanstaande gouwleider Burckel heeft opnieuw gewaarschuwd, dat aan Max Braun geen haar op het hoofd gekrenkt mocht worden. Hij voegde er aan toe. dat zulks in overeenstemming met den uitdrukkelijken wensch van den rijkskanselier was, en dat hij, wanneer het noodig mocht blijken, voor een lijfwacht voor Braun zal zorgen Deze figuur is geheel afgescheiden van de denkbeelden welke hij verkondigt, en van de beweging welke hij vertegenwoordigt. Door zijn persoonlijken moed, en zijn onbaatzuchtigheid, heeft hij de eerbied ook van zijn felsten tegenstander af gedwongen. Verscheidene vooraanstande menschen van het Duitsche front verklaarden mij: Hij moet er uit, want hij is schadelijk voor de volksgemeenschap, maar wat een kerel! Terwijl Saarbrücken zijn feestroes uitvier de en de overwinnaars zich trotsch meester van de straat gevoelden, sprak Max Braun in het Volkswohlfahrtsgébouw voor een vijf- honderdtal van zijn aanhangers. ïri de "zaal zag men enkele vrouwen, maar vooral veel oudere vakvereenigingsledën. Allen waren diep ontroerd toen Braun met zijn open en innige stem het woord nam, en zij schaamden zich niet voor hun tranen. De verslagen leider zocht naar woorden van troost en hoop. Wat hij zeide kwam hierop neer: „Kameraden, vreest niet, dat ik de vlucht zal nemen. Ik hoor bij u, zooals gij bij mij behoort. Niemand weet wat er van ons worden zal. Wij gaan in elk geval een donkeren tijd tegemoet, maar reeds van dit oogenblik af moeten wij ons voorbereiden op onze komende taak, een illegale actie tegen het fascisme". Langs het gebouw, waar deze woorden ge- Sproken werden, joelde de van vreugde dronken menigte en schalden de tonen der overwinningsliederen. Tot diep in den nacht bleef de straat luid en druk. Er is op de victorie menig goed glas bier gedronken, wat mede hielp om de stemming op te voeren. De Saarlanders hebben tijdens de stem ming en gedurende den dag van gisteren, 't feest van den terugkeer, hu ^discipline en hun gemoedelijkheid getoond, en zij hebben alle pessimisten, die bloedige botsingen voor spelden, te schande gemaakt. Het is te hopen, dat zij hun kalmte en zelfbeheer- sching ook zullen weten te bewaren, wanneer de laatste slagboom valt, dus bij de over dracht van hun land aan Duitschland. Allen, die hier in dezen tijd aanwezig waren en in het bijzonder de Fransehe'journalisten, ge tuigden persoonlijk in hun dagbladen van hun innige tevredenheid over dezen afloop van zaken. In Duitschland is men terecht verheugd, dat een stuk Duitsche grond weer aan het ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. rijk toegevoegd en daarmede een onvergeef lijke fout van Versailles goed gemaakt wordt, terwijl men in Frankrijk met groote voldoening constateert, hoe er weer een ge schilpunt minder is in Europa, dat aan niets zoo zeer behoefte heeft dan aan vrede e* onderling vertrouwen J. GRESHOFT. Roosevelt bepleit toetreding tot het Permanente Hof. Medewerking aan de pacificatie van de wereld. President Roosevelt heeft met een bood schap, die hij Woensdag gericht heeft tot den senaat ingegrepen in de ratificeering van het protocol inzake toetreding van de V. S. tot het Permanente Hof voor Internationale Justitie. In deze boodschap noemt Roosevelt de kwes tie boven de partijen staande en wijst hij er op, dat ook de republikeinsche presidenten, voorstanders zijn geweest van het toetreden tot het Permanente Hof voor Internationale Justitie. Hij hoopt, dat de senaat zijn toestem ming niet waardeloos zal maken door bezwa ren, die het toetreden doelloos zouden maken. De souvereiniteit van de V. S. wordt door dezen stap niet benadeeld. Bij den tegen woord igen toestand der internationale betrekkingen hebben de Vereenigde Staten de gelegenheid weer eens hun invloed te doen gelden ten gunste van een pacificatie van de wereld. GEEN VERBOD VAN HEINE'S LORELEI. Onlangs werd in een V. D.-bericht uit Ber lijn gezegd dat de „Lorelei" bij feestelijkhe den in het Rijnland niet meer mag worden gezongen, aangezien dit lied door Heine is gedicht. Van het Duitsche gezantschap te 's-Gra- venhage ontvangt het Alg. Handelsblad thans de mededeeling, dat Heine's „Lorelei", noch in het district Keulen, noch in andere distric ten van de Rijn-provincie ooit is verboden. Thijsje's besluit was snel genomen; nadat hij van den prins nog had gehoord waar of het slot van de geest Gogos te vinden was, duurde het slechts een oogenblik voor hij zich op weg bevond. Het was al schemerig toen hij het slot zag staan; een donker en naargeestig ding maar onversaagd gaat Thijs er recht naar toe. Over teruggaan denkt hij geen oogenblik, nu hij het doel zoo voor zich ziet al weet hij ook dat veel gevaren daar in het spookslot dreigen. VRIJDAG 18 JANUARI. HILVERSUM 1875 M. 8.00 VARA. 12.00 AVRO. 4.00 VARA. 8.00 VPRO. 11.00 VARA. 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voordracht J. v. Oogen. 10.35 Orgelspel J. Jong. 11.15 Voordracht J. v. Oogen. 11.35 Gram.pl. 12.00 De Stafmuziek der Kon. Marine olv. L H. F. Leistikow. 2.00 Zang door H. Bronsgeest (bariton) a. d. vleugel E. Veen. I. d. pauze: Gram.pl. 3.00 Pianorecital D. Ruyne- man en Gram.pl. 4.00 Zenaerverz. 4.05 Kniples. 4.50 Gram.pl. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 Gram.pl. 6.00 „Orvitropia" olv. J. v. d. Horst. 6.30 B. Blez (hobo) en R. Schoute (piano). 6.40 Orvitropia (vervolg). 7.00 Kamermuziek. Trio Wins-Wiggelaar-Amende. 7.30 7.30 Dr. F. M. Wibaut: Geordende productie. (II). 7.50 Gram. pl. 7.57 Herh. SOS-Ber. 8.00 Ds. W. J. van Nieuwenhuyzen: Gemeente en Gezin. 8.30 Pianorecital H. de Bock. 9.00 Dr. J. C. A. Fet ter: De vereering der moeder aarde. 9.30 Ver volg pianorecital. 10.00 Vrijz. Godsd. Pers bureau. Vaz Dias. 10.15 Cursus moderne wo ninginrichting door O. v. Tussenbroek. 11.00 Jazzmuziek. (Gr.pl.) 11.30—12.00 Gram.pl. HUIZEN 301 M. Algemeen Programma ver zorgd door de NCRV. 8.00 Schriftlezing en Meditatie. 8.15—9.30 Gramofoonpl. 10.30 Morgendienst olv. Ds. J. I. v. Schaick. 11.00—12.00 Cellorecital H. Seiver- ling, mmv. Marie Müller (piano) en Gramo foonpl. 12.15 Gramofoonpl. 12.30 Holl. Harp- kwartet. 2.00 Gramofoonpl. 2.30 Chr. Lectuur. 3.00 Orgelconcert G. Snijders. 4.00 Gramofoon pl. 5.30 Zang E Glastra van Loon (sopraan), mmv. A. v. d. Rosière (piano), en Gramofoonpl. 6.30 Lezing A. J. Herwig. 7.00 Politieberichten Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Gramofoonpl. 7.30 Literaire voordracht. 8.00 Vaz Dias. 8.05 PTT- Kwartiertje. 8.20 Arnhemsche Orkestvereen. olv. J. Spaanderman, mmv de Kon. Zangvereen. Nijmeegsch Mannenkoor olv. Th. Nan Gerret- sen (sopraan) en J. v. Duuren (bariton). 9.00 Lezing J. H. Isings. 9.30 Vervolg concert. Om 10.00 Vaz Dias. 10.25 Gram.pl. DROITWICH 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.20 Orgelspel R. New. 11.50 Trocadero Cinema orkest olv. A. v. Dam. 12.50 BBC-Dansorkest olv. Hall. 1.35 Birminghamseh Philh, Strijkorkest olv. J. Hoek. 2.20 Schotsch Studio Orkest. 3.05 Gram. pl. 3.50 BBC-Northern Orkest olv. Morrison. 4.35 E. Colombo en zijn orkest. 5.35 BBC-Dans orkest olv. H. Hall. 6.20 Berichten. 6.50 Muzik. causerie. 7. 10 Lezing. 7.30 Handel-concert. 7.50 BBC-Theaterorkest, olv. Robinson. 8.35 Lezing. 8.50 G. ScottWood's Six Swingers en Man- tovani's Tipiea Orkest. 9.50 Berichten. 10.20 Lezing. 10.40 BBC-orkest olv. A. Bliss, en E. Clarke, mmv. Solomon (piano). 11.5012.20 Harry Roy en zijn Band. RADIO PARIS 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 12.50 Goldy-orkest. 8.20 ,Les Bacchantes", spel van Euripides. 9.50 „Le procés d'Arnoulette Desfranes", spel van Ver cel. 10.50 Dansmuziek. KALUNDBORG 1261 M. 11.20 Concert olv. H. Andersen. 2.20 Concert uit rest. „Wivex". 7.30 Moderne Fransehe Mu ziek. 7.50 Radiotooneel. 9.40 Mandolineconcert en zang. 10.20—11.50 Dansmuziek. KEULEN 456 M. 5.20 en 6.35 Gram.pl. 11.20 Omroeporkest uit Leipzig, olv. Weber, mmv. solist. 12.35 Omroep- kwintet mmv solisten. 3.20 Weragkamerorkest olv Hagestedt. 5.05 Alt- en pianoconcert. 6.20 Gram.pl. 7.35 „Die tapferen Weiber von Ober scheden", rijksuitzending Hamburg. 8.20 R. Schumann-concert door het Omroeporkest en -koor olv. Breuer, mmv. solisten. 9.20 Berich ten. Lezing. 10.2011.20 Dansmuziek. ROME 421 M. 8.05 „La Signorina del cinematografico", ope rette van Weinberger. BRUSSEL 484 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Salonorkest olv. Dou- liez. 1.30 Dito. 1.50 Zang. 2.002.20 Gram.pl. 5.20 Kwartetconcert mmv zangsoliste. 6.35 Gram.pl. 6.50 Pianorecital. 8.20 Symphonie- concert olv. J. Kumps, mmv solisten. 10.30 11.20 Gram.pl. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.35 Zie Keulen. 9.20 en 10.05 Berichten, 10.2011.50 Dansmuziek (Gr.pl.)

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 3