Hef trekpaard. Liefdadigheid krijgt den ruimeren armslag. Bekende Beverwijkers. BEVERWIJK Geen verlaging van slacht- en keurloonen. Afvriezend prae-advies van B. en W. In de raadsvergadering van 11 December J.l. werd in handen van B. en W. gesteld om prae-advies een adres van de slagerspatroons- vereenigingen, houdende verzoek de slacht huisrechten te verlagen. Omtrent deze aangelegenheid hebben B. en W. het gevoelen der Commissie van Bijstand in het beheer van het slachthuis gevraagd. Deze Commissie heeft naar aanleiding daarvan het volgende bericht. „Adressanten wijzen er op, dat het bestaan de tarief der keurloonen tot gevolg heeft een groote invoer van verschillende soorten vleesch uit andere plaatsen, waar de keur loonen aanmerkelijk lager zijn. Deze opmer king is, naar het gevoelen der Commissie niet juist, omdat ingevoerd vleesch hooger is be last dan vleesch, afkomstig van in den keu ringskring „Beverwijk'' geslachte dieren. Wij zullen dit met enkele voorbeelden toelichten en nemen daarbij als maatstaf de laagste keurloonen. die in de omgeving worden be taald. Verschuldigd Slacht-en v. ingev. keurloonen vleesch te Bever wijk Het overzicht van de groentenveiling. Runderen Kalveren Varkens Paarden Nuchtere kalveren f 13.— 6.50 6.50 10.— 1.75 f 10.— 1.50 Uit bovenstaand overzicht blijkt dus, dat voor een rund geslacht te Velsen en daarna ingevoerd te Beverwijk, verschuldigd is in Velsen f 5 en te Beverwijk f 8 of in totaal f 13 Werd dit rund te Beverwijk geslacht, dan zou verschuldigd zijn f 10 of f 3 minder. De verwijzing naar de tarieven in de keu ringskringen Velsen, Uitgeest en Assendelft is o.i. niet juist, omdat in die plaatsen geen slachthuizen bestaan. Bovendien hebben de slagers bij de opening van het slachthuis het besluit genomen om de prijzen van het vleesch in verband met hoogere rechten te verhoogen met 2 cent per pond. Afgescheiden van het bovenstaande is ver laging der slachthuisrechten thans niet moge lijk, omdat daardoor een nadeelig slot zou ont staan op de bedrijfsrekening van het slacht huis. In dit nadeelige slot wordt door de ge meenten Heemskerk en Wijk aan Zee en Duin niets bijgedragen. Indien de bedrijf suitkomsten gunstiger mochten worden, kan het verzoek van adres santen in nadere overweging worden geno men." B. en W. kunnen 'zich met dit advies geheel vereenigen en stellen den Raad voor adres santen in dien zin te berichten. DE KENNEMERS—ZANDVOORT. Voor Zondag a.s. 20 Januari is deze be langrijke wedstrijd in het Beverwijksche Sportpark vastgesteld. Deze wedstrijd, die goeddeels over het kampioenschap moet be slissen, staat thans reeds in het midden der belangstelling. Behalve uit Beverwijk en om geving zullen ook honderden Zandvoorters hun favorieten vergezellen, terwijl, doordat V.S.V. en Stormvogels niet spelen, ook van uit IJmuiden kaartexiaanvragen zijn binnen gekomen. Ongetwijfeld staan de roodgehem- de Wijkers er het beste voor, daar ze momen teel 3 punten voorsprong op Zandvoort heb ben, dus bij een overwinning vrijwel onbe reikbaar zijn voor de badmenschen. Dat het dan ook spannen zal is zeker en wij kunnen de neutrale liefhebbers gerust aanbevelen deze big-match te gaan zien. De stand tus- schen beide rivalen luidt: Kennemers Zandvoort 13 13 3 1 21 66—24 2 3 18 46—24 De opstelling van het Kennemers-elftal is: v. Urk, Duiveman. Lindner, Effern, Dinkla. Gordijn, Schipper, Horeman, Groot, Steeman Jr., Brethouwer. OPENBARE VERKOOPING. Woensdagmiddag werd in het Veilingsge bouw „Centrum" ten overstaan van Notaris G. D. Boerlage in het openbaar verkocht: 1. Een pakhuis aan de Meerstraat, groot ongev. 1 A. 15 c.A. Opgeboden tot f 2200. Bij afslag niet gemijnd. 2. Een pakhuis met erf en grond aan den Slangenweg, groot ongeveer 1 A. 15 c.A. Opge boden tot f 2800. Bij afslag niet gemijnd. De combinatie, staande op f 5000 werd niet gemijnd. Beide panden, toebehoorend aan den Handelsraad van den L.T.B. werden opge houden. DE „VOORTREKKERS" TRAINEN. Zondag a.s. houdt de Wandelspoi'tvereeni- ging „De Voortrekkers" de vijfde trainings- marsch over een afstand van 30 K.M. De start is bepaald op Zondagmorgen 9 uur vanaf het clubhuis Romerkerkweg 31 A. Het bestuur van „De Voortrekkers" verzoekt ons er de aandacht op te vestigen, dat de deel neming aan deze marschen alleen mogelijk is voor leden van deze wandelsportvereeniging. De afgeloopen week bracht over het alge meen nog weinig verandering in den gang van zaken. Al liet het zich aanvankelijk aan. zien, dat met 't koudere weer voor sommige pi'oducten een verbetex-ing zou intreden. Nu de vorstkansen weer zijn geweken, bepaalde zich alles weer tot het gewone verloop. Wel begint zoo langzamerhand van sommige pro ducten de aanvoer te verminderen, terwijl daarnaast ondanks het lange uithoudingsver mogen dit jaar zoo nu en dan weer een en ander tijdelijk van het tooneel verdwijnt. De aanvoer van spinazie bleek tenminste nu deze week te zijn stop gezet en het aan bod voor sla was niet alleen onbeduidend maar ook de kwaliteit liet veel te wenschen over. Bloemkool werd eveneens weinig meer aan geboden. Voor goede kwalitei kwamten no teeringen voor van 1016 ct.; mindere naar verhouding van 3—7 ct. per stuk. Spruiten waren geregeld ruim vertegen woordigd. De handelsst-emming was over het algemeen niet zoo willig wat voor de prijzen niet zoo gunstig was. De noteeringen liepen uiteen van 414 ct. per K.G. welke hoogste orijzen echter bij uitzondering voorkwamen. De massa zal wel vei'handeld zijn voor prijzen tusschen 68 ct. per K.G. Boerekool kon bij flinke aanvoer aan gen behoorlijke prijzen komen en maakten vooral in het midden dezer week, een groote tegen stelling met de vorige week met prijzen van 10—15 ct. Groene kool van goede kwaliteit was iets vlugger te verhandelen en maakte prijzen van 36 ct. Roode en gele kool daarentegen waren minder gevraagd met lage prijzen. Een enkel partijtje bospeen, dat nog werd aangeboden vond een gunstig onthaal. Ook de breekpeen werd door goede prijzen afgenomen wisselend van f 0.70f 1.25 per kist. Andijvie is het product dat momenteel het meest aantrekt. Goede kwaliteit komt geregeld aan behoorlijke prijzen. De noteeringen va rieerden naar soort van 3080 ct. per kist. Ook in de preihandel is geen reden tot kla gen daar dit product voortdurend goed te verhandelen is. Hiex-voor waren de noteeringen van 412 ct. per bos. Witlof brengt het er tot heden minder goed af daar de noteeringen voor dit pro duct veel te laag zijn. Deze week waren de noteeringen meestal zeer laag, al kwam soms een enkel partijtje aan 10 ct. Het grootste ge deelte bleef daar echter ver beneden. Tweede soort en mindere kwaliteit hebben dienten. gevolge al zeer lage noteeringen. De aanvoer van knollen neemt ook een weinig af ofschoon het aanbod nog ruim schoots aan de vraag voldoet. De gangbare prijzen waren ook in de afgeloopen week standvastig naar soort van 16 ct. per stuk. Selderie scheen iets williger en kwam meer malen aan 56 ct. per bos. Pieterselie bleef echter minder gevraagd en kwam niet hooger dan 13 ct. per bos. De eerste Rabarber werd als nieuw product ook weer aangevoerd. De prijs bedroeg per bos die echter nog zeer klein waren, 15 ct. HET BESTUUR VAN „ST. RAFAëL". In de plaats van den heer P. Stam is tot voorzitter benoemd van de plaatselijke afdee- ling van den R.K. Ned. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel „St. Rafaël" de heer A. Boots. De heer Stam heeft gedurende tien jaren het voorzitterschap vervuld. De aftredende penningmeester de heer J. Velthuis wordt opgevolgd door den heer Kle verlaan. BOUWVERGUNNINGEN. B. en W. verleenden bouwvergunningen aan de fa. Ruijter en Groot tot het bouwen van een pakhuis aan de Oosterwijkstraat; aan W. Jansen, alhier tot het herstellen van het door brand beschadigde perceel Peperstraat 7; aan J. N. Langendijk te Wijk aan Duin tot het bouwen van 4 woonhuizen aan den Hoflander- weg; aan E. van Rookhuizen alhier tot het verbouwen van een pakhuis aan de Peper straat 41.. Einde Juni a.s. zal te den Bosch een groote 7iationale tentoonstel ling van het Nederlandsche Trek paard icorden gehouden.) Dit is een denkbeeld om te prijzen, Het paard wordt weinig meer geëerd, Het kan slechts in de achting rijzeix Wanneer het wordt geëxposeerd. Het rijpaard, vlug. nerveus en sierlijk, Wordt weliswaar nog hoog geacht. Het trekpaard, meer eenvoudig dierlijk, Is overtroefd in paardenkracht. Wij snellen snorrend langs de wegen, Naar een steeds haastiger verschiet, En komen wij een tx-ekpaard tegen, Dan zien wij 't in den regel niet. Als 't voor ons uit loopt in de straten. Dan brommen wij op 't trage paard, Wanneer 't ons niet voorbij kan laten En het ons remt in onze vaart. Ik geef dus graag de informatie: In Juni zal dit nobel ros, De paardenbloem van onze natie, Tentoongesteld zijn in den Bosch. Dan hoop ik, dat uit alle strekeix Het brave dier bezoekers wekt, En niet slechts letterlijk bekeken. Maar ook figuurlijk nu nog trekt. Hij, die ons sinds het grijs verleden Een dienaar was en trouwe vriend. Heeft, half vergeten in het heden, Dit op z'n minst aan ons verdiend. P. GASUS LEZING OVER DE SPELREGELS. Heden Donderdagavond, zal scheidsrechter Fr. van Veen van de I.V.C.B. voor de leden van D.E.M. en de bestuursleden van de R.S.B. een lezing over de spelregels van het voetbal spel in het K.S.A. gebouw houden. RAADSVERGADERING. Er wordt een openbai-e vergadering van den gemeenteraad gehouden op Donderdag 24 Januari, des avonds te half acht. Punten van behandeling. 1. Benoeming van: a. een lid der schoolcommissie; b. een lid van het bestuur der instelling ..Maatschappelijk Hulpbetoon"; c. drie leden der commissie van overleg voor de ambtenai'en: d. drie leden der commissie van overleg 'v^nr de weri-iieden. 2 Vaststelling 4e suppletoir kohier honden belasting, dienst 1934. 3. Prae-advies op het adres van J. Kooi man. houdende verzoek een tegemoetkoming te verkrijgen in de kosten van onderhoud van zijn vaartuig. 4. Pi'ae-advies op het adres der Slagerspa- troonsvereenigingen betreffende verlaging der slachthuisrechten. 5. Voorstel tot herziening der px*esentiegel- den voor de leden der stembureaux. 6. Voorstel om aan Gedemiteerde Staten te verzoeken ten aanzien van de gemeente Heemskei'k toepassin? te vi-agen van art. 46 der Woningwet, mef b°+rpkking tot de vast stelling van een sti"eekplan. 7. Vooi-stel tot het aangaan van een over eenkomst tot levex-ing van Gas in Limmen. 8. Mededeelingen en ingekomen stukken en hetgeen verder ter tafel zal worden ge bracht. WERKLOOZEN-CURSUSSEN. De Commissie voor de ontwikkeling van werkloozen verzoekt ons opneming van het volgende: Op de timmerlessen is door hef wegblijven van enkele leerlingen plaats opengekomen voor anderen; wij raden wei'kloozen aan zich toch vooral nog op te geven bij den secreta ris van de cursisten-commissie, den heer H. Timmer, Jan Alsweg 30, of aan het leslokaal in het pakhuis van de firma van Wijngaar den aan den Koudenhorn. De lessen worden gegeven gedurende driemaal 2 uur per week voor elke groep. Aanmelding liefst nog deze week; de toelating heeft plaats in de volg orde van aanmelding. Ook bij een der radio-gi*oepen is nog plaats voor belangstellenden; voor de aangifte voor deze lessen geldt hetzelfde als voor die voor de timmerlessen. -:(1 VEREEXIGDE VEILINGEN .K ENNE MER- LAND" EN VRIJE VEILING. 16 Januari 1935 Boerekool per kist 1015 Andijvie per kist 5075 Selderie per bos 34 Prei per bos 46 Aardappelen per K.G. 2.803. Uien per K.G. 2 1/2—3 Witlof per K.G. 4—8 Wortelen per K.G. 12 Roode kool per stuk 25 Gele kool per stuk 35 Spruiten per K.G. 48 Groene kool per stuk 35 Knollen per stuk 24 JAAR VERG ADERIN G „RECHT EN PLICHT" De jaarvergadering van de R.-K. Kiesver- eeniging ..Recht en Plicht" is thans vastge steld on Din?dr>w oo 3 in het ge bouw der K.S.A. Behalve behandeling van het kiesreglement voor het stellen van can- didaten voor den gemeenteraad vermeldt de agenda een bestuursverkiezing wegens aftre ding van den heer P. J. J. Haazevoet, voor zitter, mevr. Bisschop, penningmeesteresse en H, Boumans, tweede secretaris. Vexwolgens zal in deze jaarvergadering worden overgegaan tot het stellen van ean- didaten voor de Provinciale Staten. HEEMSKERK R.K. VOETBALVEREENIGING A.D.O. Programma voor 20 Januari: Lisse—A.D.O. 2 uur. A.D.O. 2Sparta 2 2.30 G.V.O. 2—A.D.O. 3 2.30 A.D.O. a—G.V.O. a 12.30 R.K. VOLKSBOND. Vrijdagavond 18 Januari wordt een leden vergadering van den R.K. Volksbond in het gebouw gehouden. De heer Kiesstra zal een propagandarede houden. BENOEMD. Tot secretaris in het Polderbestuur der Uit- geester en Heemskerkerbroek is benoemd de heer Th. Bisschop alhier. WIE IS DE GEHEIMZINNIGE MISDADIGER? EEN ZEKERE MR. X. Na zes slachtoffers te hebben gemaakt onder de leden van het politiecorps, zal de geheimzinnige misdadiger, dien wij gisteren reeds signaleerden, niet lang op vrij voeten blijven. Hoewel hij de beste detectives op een dwaalspoor bracht, gelukte hem dit niet met een collega-misdadiger, wiens particuliere be langen hem noodzaakten zijn rivaal onscha delijk te maken. De arrestatie van den raadselachtigen Mr. X zal een zucht van ver lichting doen opgaan bij de politie en bij de burgerij, die zich al evenzeer bedreigd gevoelt, zoolang deze geheimzinnige misdadiger niet achter slot en grendel zit. (Adv. Ingez. Med.) Particuliere steun wordt niet in mindering gebracht. Door afbrokkeling dreigt de Niagara-waterval zijn karakteris- tiek aanzien te verliezen. Door om legging van de rivier hoopt men thans een gelijkmatiger verdee ling van het water te krijgen en verdere vernielingen te kunnen voorkomen. Met gemeentelijke organen moet overleg gepleegd worden. Minister Slotemaker de Bruine heeft aan de gemeentebesturen een circulaire gezon den betreffende hulpverleening door particu liere liefdadigheid aan ondersteunde werk loozen. Deze hulp werd geheel van den steun afgetrokken tot eenigen tijd geleden, toen aan uitkeeringen vanwege diaconie, paro chiaal ai'mbestuur of liefdadigheidsvereeni- ging reeds eenige verruiming werd toegestaan, eenige verruiming werd toegestaan. Ik ben thans bereid de particuliere liefdadig heid nog ruimere gelegenheid te bieden aan ondersteunde werkloozen hulp te verleenen. Hiertoe kan ik uiteraard slechts overgaan in het vertrouwen, dat van particuliere zijde de noodige medewerking zal worden verkregen ter voorkoming van ongewenschte toestan den. De hulp toch, die wordt verleend, mag er nimmer toe leiden (dat de prikkel tot het zoeken en aanvaarden van werk wordt weg genomen. Het het oog hierop moet ik aan de ver ruiming der regeling als bedoeld, de voor- waarde verbinden, dat-, indien men van par ticuliere zijde boven de uitkeeringen volgens de steunregeling aan ondersteunde werkloo zen hulp wil verleenen, men zich van die zijde hetzij persoonlijk, hetzij door tusschenkomst van de ondersteunden, terzake in verbinding stelt met het betrokken gemeentelijk orgaan van steunvei'leening. Wordt daarbij voor oogen gehouden, dat de overheid zich door de omstandigheden ge noopt heeft gezien, de steunverleening aan werkloozen zelf via het orgaan van steunver leening ter hand te nemen, dan zal het dui delijk zijn, dat bij het overleg het oordeel van het orgaan van steunverleening omtrsit de vraag of en zoo ja, in hoeverre extra-hulp aan een goede werkloozenzorg geen afbreuk DONDERDAG 17 JANUARI '35 doet. beslissend moet zijn, uiteraard behou dens eventueel andere beslissing mijner zijds. Een maatstaf aan te geven, waarnaar het orgaan de gevallen zou kunnen beoordeelen, acht ik in het algemeen noch wenschelijk ixoch practisch mogelijk. Wel wijs ik er op, dat van particuliere zijde somwijlen in verband met hun bijzondere omstandigheden hulp wordt' verleend aan werkende arbeiders. Worden dergelijke per sonen werkloos en komen zij alsdan in onder steuning volgens de steunregeling, dan kan deze particuliere steun, indien zij dien blij ven ontvangen, zonder meer bij de bepaling van den steun buiten beschouwing worden gelaten. Voorts vinde geen aftrek op den steun plaats, in dien in speciale noodgevallen van andere zijde extra-hulp wordt verleend, b.v, bij gebrek aan kleeding en dekking, ziekte van een kind, waarvoor extra-melk noodig is en in het groote aantal andere vergelijkbare gevallen. Heeft echter de particuliere steun een meer regelmatig karakter dan zal in het overleg hiervoor bedoeld, nauwgezet dienen te worden nagegaan of zoodanige hulp niet tot gevolg zal kunnen hebben, dat de arbeidsprikkel weggenomen wordt. Meent het orgaan, dat daarvoor geen vrees behoeft te bestaan, dan kan ook aan de extra hulp bij de berekening van den steun buiten beschouwing gelaten worden. Is het orgaan echter van meening, dat meer hulp tot verkeerde gevolgen zou leiden, dan ontrade het om in dat geval te gemoetkoming te verleenen. Wordt van an dere zijde in dat. geval toch hulp verleend, dan worde die hulp voor het volle bedrag van den -steun afgetrokken. Dit geschiede ook, indien een pai'ticuliere instantie niet bereid mocht zijn, om met het orgaan overleg te plegen. In dit verband zij er op gewezen, dat het feit, dat men van particuliere zijde geen over leg met het orgaan wenscht te plegen, den ondersteunde niet ontheft van den plicht, om van alle inkomsten dus ook van hulp, die hij van andere zijde mocht ontvangen. aan het orgaan van steun verleening mede- deeling te doen. Wat aldus voor hulp van particuliere zijde geldt, zal uiteraard evenzeer gelden voor hulp, welke wordt verstrekt vanwege de ker kelijke of burgerlijke armbesturen. De vorenstaande regeling geldt ook voor hen, die bij een van rijkswege gesubsidieerde werkverschaffing zijn geplaatst. Het is even wel gewenscht, dat het college van B. en W. in een desbetreffend geval met den be trokken inspecteur voor de werkverschaffing overleg pleegt. Door onze lens gesnapt. II. A. J. J. VAN DEN BERGH. De heer H. A. J. J. van den Bergh is direc teur van het bijkantoor Beverwijk van de Spaarnebank N. V., waarvan het hoofdkan toor te Haarlem gevestigd is. Van Januari 1919 tot 1 Juli van datzelfde jaar was hij aan het hoofdkantoor werkzaam. Eenigen tijd was hij directeur van het bijkantoor Hillegom van dezelfde bankinstelling. Op 4 Januari 1921 werd hij benoemd tot directeur van het bij kantoor Beverwijk, dat op dien datum ge opend werd. Hij treedt in het openbare le ven op den voorgrond als voorzitter van de vereeniging „Koninginnedag". Ongeveer tien jaren maakte hij reeds deel uit van het be stuur der plaatselijke Oranjevereeniging, tot hij in 1932 als opvolger van den heer F. R. C. Rijkens tot het voorzitterschap werd ge- ï-oepen. Vervolgens is de heer Van den Bergh nog penningmeester van de Stichting „Katholieke Kring" en van de Vereeniging voor Vreemde lingenverkeer. HALCYONLIJN. Stad Arnhem, 15 van Melilla naar Rot terdam. Maasburg, 15 van Porto Ferrajo n. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN Hoogkerk (uitr.) 15 van Livorno. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Zuiderkerk (thuisr.) 16 te Genua. Arendskerk (thuisr.) 16 van Shanghai. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Burgerdijk, Philadelphia naar Rotterdam 15 (n.m.) te New-York. Nebraska, Vancouver naar Rotterdam 15 te Balboa. Lochmonar, Vancouver naar Rotterdam 18 te Livex-pool verwacht. Beemsterdijk, N.-Orleans naar Rotterdam via Londen 15 (2.7 v.m.) 1500 mijl W.Z.W. van L. End. Blommei'sdijk, Rotterdam naar New-York JL4 (4.13 n.m.) 83 mijl W. van Bishops. HOLLAND—AFRIKA LIJN. I Springfontein (thuisr.) 16 (12 midd.) van Antwerpen. KUplontein .(thuisr,). 15 san Mozambiaue. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tjisadane, Manilla naar Moji 15 van Ma cassar. Tjibesar, 14 van Hongkong te Batavia. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Zeelandia (thuisr.) 15 van Rio Janeiro. Montferland 16 van Hamburg te Amster dam. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Oranje Nassau, Amstex*dam naar W.-Ixidië 15 (4.1 v.m.) 2200 mijl Z. van Land's End. Ceres, 16 Jan. van Constantza te Amster dam. Pex-seus, 16 Jan. van Gdynia te Amsterdam Orestes, 16 van Amsterdam naar Hamburg. Amazone 14 van Port au Prince n. Kaap Haitien (verb.) Crijnssen Barbados n. Amsterdam p. 15 (7 v.m.) Azoren. Mars 15 van Tarragone naar Valencia. Orion 16 van Palermo te Amsterdam. Telaman 15 van Jaffa naar Tarragona. Tiberius 15 van Oran naar Barcelona. Ariadne Amsterdam n. San Junan P.R. 15 (12.34 i.m.) 60 mijl Oost van Niton. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kedoe (thuisr.) 16 van Singapore. Kota Bax-oe (uitr.) 15 (7 v.m.) te Belawan. Kota Nopan (uitr.) p. 15 (8 n.m.) Suez. Indrapoera (thuisr.) 15 (3 n.m.) v. Marseille. KotaXJandi 16 Batayia ru Rotterdam? SILVER-JAVA-PACIFIC LIJN. Silvercedar N.-Orleans n. Calcutta 15 van Lor. Marques. Bengalen Vancouver n. Calc. 14 te Rangoon. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Axitenor Dairen n. Rott. 15 te Hongkong. Myrmidon Amsterdam n. Java 16 van Suez. Laomedon Batavia n. Amst. 15 v. Singapore. Poelau Bras (thuisr.) p. 15 Gibraltar. Peisander Batavia naar Amsterdam 15 van Londen, 16 verwacht. Titan 14 v. Rotterdam te Yokohama. Clytoneus Batavia n. Amst. p. 16 Perim. Menelaus Japan naar Rotterdam p. 16 Perim Deucalion, 16 Jan. van Japan te Rotterdam. City of Florence, Dairen n. Rott. p. 16 Gibr. Memmon, Japan naar Rotterdam 15 v. Co lombo. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Johan van Oldenbarnevelt (uitr.) 15 van Algiers. Poelau Roebiah (uitr.) 15 van Genua. Poelau Tello (uitr.) 15 varx Sabang. Verboden postvervoer. Bij het vertrek van het Britsche stoomschip Almeda der Blue Star Lijn uit de haven van Buenos Aires werd dit vastgehouden door de douane en politie, die gezamenlijk een onder- i zoek instelden naaj de aan boord aanwezige, post. Tusschen de gewone mail vond men een zak met- brieven van het agentschap der ree- derij aan de directie doch ook met brieven van het agentschap aan verschillende zaken relaties der reederij in Engeland, schrijft „Dagblad Scheepvaax-t". Op gx-ond hiervan werd proces-verbaal tegen de reederij opge maakt, waartegen deze geprotesteerd heeft omdat volgens een ginds bestaande wet ook de directie der spoorwegen het recht heeft haar eigen correspondentie buiten de poste rijen om met de treinen mede te geven. Duitsche trawler verongelukt. Tijdens dikke hagel- en sneeuwbuien is de Duitsche stoomtrawler Von Hindenburg uit Wesermunde bij Brönnöy-Sund (dicht bij Bergen) op de Noorsche kust geloopen. De be manning kon zich redden. Ofschoon een ber gingsboot wil trachten het schip te bergen wordt als vrijwel zeker aangenomen, dat het niet meer afgesleept kan worden. Het schip werd in 1924 gebouwd en had een inhoud van 259 ton. Gesloten havens. Het laatste stoomschip heeft de haven van Mo (Zweden) verlaten, waarmede tegelijker tijd de haven gesloten verklaard werd. IJzerverscheping. I Het stoomschep Zabalbide is Myan Rot-| terdam aangekomen om bij de Hoogovens te laden. Ierland op de walvischvaart? Uit Noox-wegen wordt gemeld, dat een Noorsch-Ierseh consortium is gevormd met het doel de walvischvaart uit te oefenen met schepen onder Iersche vlag, waarvoor x*eeds een concessie verkregen, zou zijn. AANGEKOMEN 15 Januari: Fanto VII m.s. Hamburg Euterpe s.s. Box-deaux 16 Januari: Wea m.s. Londen Orion s.s. Midd. Zee Zabalbide s.s. Rotterdam VERTROKKEN 15 Januari: Prowess m.s. Falmouth Ransdorp m.s. Nordenham Midsland s.s. Blyth Bowling s.s. Leith Vliestroom s.s. Huil Leeuwarden s.s. Londen Macuba m.s. Hamburg iValdinge Blyth.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5