Indrukken uit het Saargebied. DE STERRIT NAAR MONTE CARLO. Tijdens en na de stemming. Het rassengevoel zegevierde. „Anschluss" weer aan de orde? Saarbrücken, Dinsdag 15 Jan,' De dag van Maandag was in spanning, doch in volmaakte rust doorgebracht. Om vijf uur namiddags werden de lichten ontstoken in het groote Wartburggebouw, dat gelijk de naam aanduidt, aan de evangelische ge meente toebehoort. Dadelijk daarop begon de telling in de benedenzaal. Driehonderd neutrale tellers, gekozen uit de voorzitters der stembureaux, werden opgesloten en mochten tot het aflezen van het resultaat deze ruimte met het daaraan grenzend ververschingslo- kaal niet verlaten. Aan dezen maatregel werd streng de hand gehouden. Ik trof in de gang twee Luxemburgsche rechtsgeleerden, die toen zij zich even verwijderen wilden, een verkeerde deur namen en buiten de zaal terecht kwa men. Zij werden er toen op geen voorwaarde meer binnengelaten en dus verder van de telling uitgesloten. Op deze manier werd ieder contact met de buitenwereld voorkomen en het geheim van de telling bleef tot het laatste toe bewaard. Van de ruime perstribune af kon men wel heel duidelijk zien, wat er beneden aan de tafeltjes gebeurde, en door een verge lijking der stapels biljetten kreeg men al heel spoedig den indruk dat een der partijen sterk domineerde. Op den uitslag, welke tenslotte voor den dag is gekomen, had echter niemand gerekend, zelfs de overwinnaars niet. Des avonds om elf uur geloofden de meesten nog aan een percentage .van tusschen 20 en 25 voor den status quo. Intusschen zag men daar beneden eenige stapels maar steeds dikker worden en de anderen in vergelijking daarmee steeds kleiner, zoodat om omstreeks drie uur men algemeen tot 15 procent voor status quo afgedaald was. De telling geschiedde aan vijf tafeltjes, ieder met 6 tellers. Gezien de warmte in de zaal waren deze meest in hun overhemd aan het werk. Tot groote voldoening van vrijwel alle aanwezigen was er een rookverbod uitge vaardigd, waaraan strikt de hand gehouden werd. De bussen werden aangedragen 'door Engelsche soldaten die de ledigen weer naar buiten sleepten. De inhoud van een bus werd op een tafel uitgeschud en de tellers verdeel den den inhoud onder elkaar. Daarna ontde den zij de biljetten van hun blauwe envelop pen, welke op den grond gesmeten werden. Vervolgens werden de stembriefjes gesor teerd en geteld. Om elk honderdtal werd een elastiekje gedaan en tien pakjes van honderd werden samen in een bruin kruisband vei*pakt. -De protocollen en de gesorteerde biljetten der tafels werden tenslotte gecentraliseerd voor het opmaken der centrale cijfers. Met eenige onderbrekingen voor rust en verversching duurde dit nauwkeurige werk, dat met groote ernst en voortvarendheid ondernomen werd. van vijf uur 's avonds tot ongeveer zes uur in den morgen. De tribune voor de pers en het publiek was den geheelen nacht druk bezet en het ensemble van benedenzaal en bovengalerij bood een •schilderachtigen en bonten aanblik. De ver gelijking welke zich aan ieder opdrong was die van de sorteerzaal van een heel groot post kantoor. Bij de perstribune waren twee ruime werklokalen, een telefooncentrale bediend door vier meisjes, een vijftiental cellen, ter wijl eveneens voor een uitstekend buffet was zorg gedragen. Iedereen is het er over eens, dat de technische regeling zoowel van het plebis ciet zelf als van de daarmee in verband staan de journalistieke aangelegenheden niets te wenschen over heeft gelaten. Vooral de tele graaf en de telefoon hebben dank zij een uit nemende organisatie het hoogste gepresteerd, Tegen dat de telling in de vroege morgen uren op haar einde liep, verflauwde de be langstelling even. Overal vond men in de ongemakkelijkste houdingen slapende dag bladschrijvers en functionnarissen. Een statige Engelsche kolonel had zich over vier stoelen uitgestrekt en snurkte. Hij bood een schouw spel, dat vooral de fotografen aanlokte. Tegen zeven uur ontwaakt de levendigheid weer. Men voelde hoe met iedere minuut de spanning steeg en de atmosfeer zwaarder werd. Om acht uur nam de voorzitter, Rohde het woord om mede te deelen, dat de definitieve en volledige uit slag om kwart over acht bekend zou worden gemaakt. Precies op tijd las de voorzitter van de plebiscietcommissie den aanhef van het protocol voor en gaf daarna het woord aan een van zijn secretarissen, die cijfers duidelijk uitsprak, maar zich hier en daar nog al eens vergiste. Toen het eindcijfer opgelezen was verhieven zich de op de tribune aanwezige Duitsche journalisten en fotografen van hun zetels en hieven een lang en langdurig juich aan. Daarop verlieten de tellers, die over het algemeen zeer vermoeid waren en alle andere aanwezigen zoo snel mogelijk de zaal, hetgeen tot groote moeilijkheden bij de vestiaire aanleiding gaf. Voor den Wartburg stond van vijf uur 's avonds den ganschen nacht door een com pacte massa nieuwsgierigen, die bij het ver nemen van den uitslag luide en herhaalde vreugdekreten slaakten. Het was toen kwart voor negen geworden en de stad was in een dichten mist gehuld, die pas tegen elf uur volkomen opgetrokken is. Zij, die geen eigen auto tot hun beschikking hadden, moesten te voet gaan, want het gemeentebestuur heeft het tramverkeer voor dezen dag volledig sto-p- gelegd. De winkels zijn zonder uitzondering -gesloten. Toen wij den Wartburg verlieten, luidden alle klokken der Saar, vlaggen wappe ren en sieren gevels. Opvallend veel zwart-wit- rood en zelfs nog wat oudt keizerlijke vlaggen. Tot op dit oogenblik, twaalf uur M.E.T., is alles mstig en aan alle zijden heerscht een groot optimisme. Men vertrouwt, dat de vol maakte discipline, welke het Duitsche front onder zijn leden heeft weten te handhaven, ook nu nog bestendigd zal worden. De leiders van het Duitsche front weten heel goed, dat gewelddadigheden en aanslagen een bijzonder slechten indruk zouden maken te Genève, h tgeen zij, zeker zoolang een definitieve be slissing daar nog niet gevallen is, willen voorkomen. Het leven op straat is geanimeerd, vroolijk, maar niet strijdlustig, en men hoort in de binnenstad bijna geen gezang of geschreeuw, ^el verspreidde zich om een uur of acht het Inricht, dat Max Braun en Fritz Pfordt voor hun eigen veiligheid in arrest waren gesteld. Maar een bevestiging van dit bericht heb ik niet kunnen krijgen. Omstreeks drie uur in den nacht werd bekend, dat een honderdtal politie-beambten, ondergebracht in de ou.de Uhlanenkazerne aan de Mainzerstrasse, het plan hadden gesmeed om een overval op den Wartburg' te doen. Dit plan is uitgelekt, door dat een der betrokkenen met een Fransch journalist over- sprak, hetgeen door een toe vallig voorbijkomend ambtenaar afgeluisterd werd. Oogenblikkelijk liet het hoofd van de internationale politie, de Noor Lie de kazerne bezetten. Negen aanstokers werden naar de gevangenis overgebracht, terwijl ook de com- piissaris van politie, Machts, eertijds in de zelfde functie in Mainz werkzaam, in hechte nis werd genomen. De juiste beteekenis en de omvang van deze kleine Putsch kan niet worden vastgesteld. Men interpreteert het algemeen als een laatste wanhopige poging van de voorstanders van den status quo, die ;ehoopt hadden door het ongeldig maken van de stemming uitstel van executie te verkrijgen Hedenavond om zeven uur vertrekt de vol tallig plebiscietcommissie naar Genève. Een speciale trein wordt gevormd voor het ver voer der leden met hun ambtenaren en verder van 60 kisten, bevattende de stembiljetten, welke te Genève verbrand moeten worden in tegenwoordigheid van het bureau van den Volkenbond. Aan dezen uittocht, waarmede de volksstemming in de Saar beëindigd wordt, zal men een plechtig karakter geven. Het Duit sche front heeft zijn leden opgeroepen om deel te nemen aan een fakkeloptocht door de stad. Dit wordt natuurlijk een gevaarlijk oogenblik, maar zoo juist deelden een paar officieren van de vreemde bezettingstroepen mij mede, dat zij, hoewel op alles voorbereid, vol vertrouwen in de gematigdheid en de tucht der Saar- landers dezen avond tegemoet zien. J. GRESHOFF. Stemming met... soep en twee worsten. :en voorzitter vertelt over het Saarplebisciet. Velen waren zenuwachtig Met vele burgemeesters, ook uit on ze omgeving, zijn ook verschillende particulieren meegegaan naar het Saargebied als voorzitters van de stembureaux bij het plebisciet. Onder hen was de heer A. van Renesse, die ons zijn ervaringen vertelde. Uiter aard zijn het persoonlijke indrukken van een bepaald stembureau, doch zooals gebleken is was de mentaliteit van de gelieele Saarbevollting gelijk en geven deze indrukken een aardig beeld hoe het bij de stemming is toe gegaan. Wereldpers over Het Saar plebisciet. De heer Van Renesse was voorzitter van een stembureau te St. Wendel en had, even als de meeste bureaux, ongeveer zes honderd vijf en twintig kiezers Zij stonden in een lange gebogen rij, van de deur tot voor de tafel van den voorzitter. Stuk voor stuk kwamen zij bij de tafel overhandigden hun pas. Deze werd afgestem peld nadat de voorzitter een stembiljet had afgegeven. Tientallen moesten langen tijd wachten, eer de formaliteiten waren afgeloopen en zij wachtten, aldus de heer Van Renesse, in voor beeldige stille orde. Doch nergens was van een gedrukte stemming sprake. Men kwam, wacht te in zwijgzaamheid en deed zijn plicht. Wel waren velen zenuwachtig. Zij waren bevreesd dat zij door een foutje hun zoo waar devolle stem ongeldig zouden maken. Niet al leen de stemmers waren in vele gevallen ze nuwachtig, ook verschillende voorzitters is dit overkomen. In een enkel geval zijn zij zelfs ontheven moeten worden van hun functie, omdat zij de kiezers niet meer de baas bleven. Gelukkig is dit aan geen enkelen Neder lander overkomen. Wel was er een Neder- landsche burgemeester (wij willen geen naam noemen), die ontheven moest worden van de functie van teller. Hij bleek door zenuwen overmand te zijn. Als de kiezer zijn plicht had gedaan en naar het hem aangewezen stemhokje was ge gaan, waar hij zijn biljet had ingevuld, bracht hij in een gesloten envelop zijn schat naar den voorzitter. „Telkens als ik een enveloppe kreeg", aldus de heer Van Renesse, „hield ik de stem boven de gleuf van de bus. Terwijl de kiezer zijn ge stempelde pas terug kreeg liet ik hem zien dat ik zijn stem in de bus liet vallen". Van 's morgens half acht tot kwart over elf 's avonds is de heer Van Renesse op zijn post geweest. In een boekwerkje stonden zijn instructies. Alles was gereglementeerd. O.a. was voorge schreven dat de voorzitter „de stembus niet alleen mocht laten". Toch is dit één keertje noodig geweest, maar de beide antipoden die de voorzitter moesten assisteeren, de Eenheids frontman en de man van het Duitsche Front, die bij den heer Renesse aanvankelijk eenige ruzie hadden gekregen, doch later in voorbeel dige orde samenwerkten, zorgden er samen wel voor dat er niets met de stembus is ge schied In den middag kwam de burgemeester van St. Wendel den voorzitter eten brengen. Hij kreeg een Eintopfsgerichtsoep met twee ge weldige stukken worst „Over het algemeen", vertelde de heer Van Renesse, „hadden de Nederlanders een buiten gewoon goeden naam in het Saargebied. In zijn hotel was een Oberkellner die de verzekering gaf dat de Hollanders veel meer gezien waren dan de andere. De kellner gaf als voorbeeld, dat de Saarlanders hun meisjes wel onder de hoede dorsten te stellen van een Hollander, want de Hollanders hadden bovenal een groot vertrouwen." Over de regeling was de heer Van Renesse niet erg te spreken en met hem de anderen. Niet wat betreft de regeling voor de stemming zeif, want die was wel in orde. Maar de huis vestingEr is heel wat met de voorzitters gesold. Sommigen moesten gedrieën op een kleine kamer slapen, en voor dat velen hun inkwar tiering hadden gevonden, had ook heel wat voeten in de aarde. Persoonlijk had de heer Van Renesse pret tige herinneringen aan de stemming. Inci denten van beteekenis hebben zich nergens voor gedaan, de regelmatige rustige wijze van stemmen in zijn bureau vergemakkelijk te zijn taak ten zeerste. Oude menschjes, die soms zelfs per bran card gebracht werden, gaven rustig en zon der eenig commentaar hun stem af. Gelijk de jongeren. Alles was eender, met niemand werd een uitzondering gemaakt. Onze mariniers zullen waarschijnlijk van Saarbrücken uit een bezoek brengen aan de slachtvelden van Verdun. Voor deze reis wordt een spaarpotje gemaakt. „En...." al dus besloot de heer Van Renesse in vertrou wen, „Karei Lotsy. die ook een stembureau voorzitter was, heeft zijn vergoeding voor dit werk afgestaan voor dit mariniers-uitstapje Het is snel voorbijgegaan: het plebisciet. De burgemeesters der verschillende gemeen ten zijn reeds bijna allen weer aan het werk gegaan. In onze omgeving zijn ook de mees ten weer aan den dagelijkschen arbeid. Het Saarplebisciet was een kort inter mezzo. De Fransche bladen bevatten lange artike- .en van hun correspondenten uit Saarbrücken, Berlijn en Genève over den uitslag en de gevolgen van de volksstemming in het Saar gebied. Ook de bladen, die zich sterk tegen eruggave van het Saargebied aan Duitsch- land hebben gekant, geven thans toe, dat men zich bij de voldongen feiten moet neer leggen. Het „Journal" ziet in de teruggave van het Saargebied echter een gevaar voor de aan sluiting van Oostenrijk bij Duitschland. De stemming in het Saargebied heeft voor Duitschland de poorten van Weenen geopend, De „Matin" juicht in het bijzonder toe, dat Frankrijk niet geprobeerd heeft de stemming op een of andere wijze te beïnvloeden, zoodat men het resultaat niet behoefde te betreu ren. De „Oeuvre" schrijft dat 'Hitier de groote overwinning niet met pralende woorden heeft jevierd, doch met woorden van bezadigd ver. stand. Een groot deel van de pers doet een beroep op den "Volkenbond om bij de Rijksregeering te eischen dat allen die tegen de teruggave hebben gestemd zeker kunnen zijn van de bescherming van hun veiligheid. Een andere kwestie die op de voorgrond staat, is de vraag ve n de interpretatie van het Verdrag van Versailles ten aanzien van den jedemitairiseerden linker-Rijnoever. De spe- viale correspondenten te Genève geven als hun meening te kennen, dat het Saargebied vanzelfsprekend onder de desbetreffende be palingen valt, en dat de Volkenbond ook in dien geest moet besluiten. De Londensche bladen wijden alle uitvoerige beschouwingen aan den uitslag van de volks stemming in het Saargebied. De socialistische .Daily Herald" schrijft, dat „de stem van het bloed", zooals Hitler het noemt, heeft gesproken. Of men hef toe. juicht of niet, het feit blijft bestaan dat het vaderlandsch gevoel in dit geval krachtige: heeft gesproken dan politieke en alle andere overwegingen. De oplossing van het Saarpro bleem is voor de internationale betrekkingen van zeer groote beteekenis. De „News Chronicle" schrijft, dat de rede van Hitier althans de hoop rechtvaardigt dat de stemming in het Saargebied niet slecht; beëindiging van een ouden strijd, doch het begin van een nieuw en verheugend hoofd stuk in de Duitsch-Fransche betrekkingen zal beteekenen. De „Daily Mail" acht de Saarkwestie voor goed geregeld en de overwinning van Hitier van buitengewone'beteekenis. De waarde van een natie blijkt uit de wijze, waarop men op haar oproepen reageert. Het antwoord der Saarlanders op Hitler's oproep is prachtig. Hitler's macht is er belangrijk door versterkt. De „Daily Telegraph" constateert dat een belangrijk gevaar voor den vrede verdwenen is. Ten aanzien van de vrees van de laatste twee jaar, voor wat er kon gebeuren als een groote meerderheid voor den status quo stem de, behoeft men thans geen angst meer hebben. Ook de „Times" constateert, dat de terug gave van het Saargebied aan Duitschland nog slechts een kwestie van formaliteiten is, zullen deze misschien nog een maand beslag nemen. Het rassengevoel heeft over alle andere overwegingen gezegevierd. Voor de Saarlanders was Hitier hetzelfde als Duitschland. De buitenwereld zou goed doen zich met dit gevoel te verzoenen. Het blad acht het een geluk, dat deze moeilijke zaak, die voor Europa een bron van onlusten en gevaren had kunnen worden, zonder eenigerlei gewelddadigheid is voorbijgegaan. Het ziet er naar uit, dat dit gebied, dat zoo gemakkelijk een twistappel had kunnen worden tusschen Frankrijk en Duitschland, een bTug tusschen' beide landen zal vormen. Naast de verzoe nende rede van Hitier heeft ministerpresident Flandin verklaai-d, dat de meerderheid van het Fransche volk op verbetering van de Fransch-Duitsche betrekkingen hoopt. „Financial News" schrijft, dat men zich niet alleen in Duitschland doch ook in Frankrijk bevredigd voelt. Het blad juicht de verklarin gen van Hitier en Flandin toe en is voor wat de zakelijke regelingen tusschen beide lan den betreft ervan overtuigd, dat waar de wil om de moeilijkheden op te lossen aanwezig ook een weg kan worden gevonden. NEW YORK, 16 Januari (Reuter). Ook de Amerikaansche pers wijdt ruimte aan de Volksstemming in het Saargebied. De Herald Tribune schrijft dat er waarschijnlijk geen Europeesch staatsman is met verantwoorde lijkheidsgevoel. die niet, met verlicht gemoed heeft vernomen, dat de Saarstemming met een overweldigende meerderheid ten gunste van Duitschland is uitgevallen. Thans is geen diplomatieke spitsvondigheid meer mogelijk ten aanzien van den werkelij- ken wil van de Saarbevoiking om uit te voeren wat door de meerderheid van het kiezers corps niet wordt gewenscht. DONDERDAG 17 JANUARI '35 Saarlandstrasse te Berlijn. i nagedachtenis moet er voor wijken. De Pruisische minister-president Goering heeft goed gevonden om de Stresemann- strasse te Berlijn bij het Anhalter-station te veranderen in Saarlandstrasse Volkenbond beslist nog niet over de Saar. GENèVE, 16 Jan. (Reuter). De vergadering van den Volkenbondsraad welke hedenmiddag zou worden gehouden is tot onbepaalden datum verdaagd. Naar verluidt zijn in Volkenbondskringen moeilijkheden gerezen, welke een uitstel nood zakelijk maken. Schorsing van een onderwijzer De afdeeling voor geschillen van bestuur van den Raad van State behandelde heden een beroep van den oiïderwijzer A. Koppe- nol, onderwijzer aan een der lagere scholen te Haarlem die door het gemeentebestuur geschorst is voor drie dagen bij wijze van straf. Deze schorsing had plaats omdat K. .een briefje gestuurd had in zijn functie van penningmeester van de afdeeling van den Bond van Nederl. Onderwijzers aan het adres van een ander bestuurslid met het vei*zoek steunlijsten van de S.D.A.P. en N.V.V. ten bate der Oostenrijksche slachtoffers wel te doen distribueeren aan de onderwijzers van de school. B. en W. hebben de straf gegrond op een circulaire van hen uitgegaan in 1926 waarin elke bemoeiing van de schoolorga nisatie voor de verzameling van gelden voor collecten e.d. verboden was. Ged. Staten hebben de schorsing niet goed gekeurd en als straf een waarschuwing om gelegd. Als: gemachtigde van den onderwijzer trad op de heer N. S. Posthumus, hoofdbestuurs lid van den Bond. Deze betoogde, dat zijn inziens de straf „waarschuwing" onjuist is en dat het college van Ged. Staten niet het recht heeft een onderwijzer te straffen. Pleiter meende, dat deze onderwijzer g*en straf verdiende. Hij heeft op geen enkele wijze met de lijsten in de school gewerkt. G ilet op den geest en de voorgeschiedenis van deze circulaire acht pleiter haar niet van toepassing. De Bond van Nederl. Onder wijzers staat afwijzend tegenover het betrek ken der openbare school in deze kwestie. De afdeeling Haarlem is van dezelfde meening. Wat wel gebeurd is. dat de onderwijzer cir culaires over vergaderingen e.d. rond stuur de. Dat gebeurt dan voor of na schooltijd. Wat Koppenol deed is niet geboren uit de overweging de school in de zaak te betrek ken. Welke lijst het hier geldt, doet er niet toe. school moet er buiten blijven. Een paar ouders hebben nu de circulaire in de klas latfp rondgaan en dat was foutief. Wat de bedoelde onderwijzer deed was niet in overeenstemming met de bedoeling van den heer K. Voorts lichtte pleiter toe waarom Ged. Staten geen wettig recht hebben met een waarschuwing te straffen. Dit grondde hij op het advies van mr. Mendels, rechtskundig adviseur van den Bond Voor de gemeente Haarlem trad wethou der Roodenburg op. Hij zeide. dat wat hier gebeurd was, het gebruik van de openbare school voor politieke doeleinden was. Het was immers de bedoeling van den heer K. de lijst in de school te doen circuleeren. B. en W. hebben K, beschouwd als de hoofd schuldige. B, en W kunnen niet aannemen, dat de heer K. niet wist, dat wat hij deed, niet mocht. Als bestuurslid van de organisa tie hij in ieder geval kunnen informeeren. B. en W. gaan met de verbetering van de straf accoord. Op het juridische gedeelte wenscht pl. niet in te gaan. De Kroon zal later ip fleze raak besluiten. Geen linksche pers meer in Saarland. Socialistische en communistische bladen opgeheven. SAARBRÜCKEN, 16 Januari. (Reuter). De socialistische en communistische bladen in het Saargebied houden met ingang van mor gen op te. verschijnen. Het D.N.B. geeft hierover het volgende be richt: Hedenochtend is geen enkele separatisti sche of communistische krant verschenen. De arbeiders weigeren verder voor deze bladen te werken. AUTOMOBILISME Vele Nederlanders rijden voor den K.NA.C.-beker. De K.N.A.C. schrijft ons: Zaterdag a.s. zullen de deelnemers aan den Sterrit naar Monte-Carlo, die de verst- liggende startplaatsen voor hun toeristische prestatie hebben uitgekozen, voor dit evene ment vertrekken. En daarmede zal dan weer opnieuw een stroom van automobilisten uit alle uithoeken van Europa pogen in het zon nige Zuiden aan te komen, in de hoop daar de mooiste overwinning te behalen, welke zij zich als toeristisch sportief ideaal slechts kunnen wenschen. De Sterrit naar Monte-Carlo is in den loop der jaren uitgegroeid tot een gebeuren van groot sportief belang. Dat is te danken aan het' feit, dat de opzet spreekt tot de ver beelding van iederen automobilist, die in zijn hart in zijn voertuig een middel ziet om er verre reizen mede te ondernemen en vele vreemde landen te bezoeken. De omstandig heden, waaronder elk jaar deze rit wordt verreden, met kans op sneeuw, ijs, hagel en mist, maar met als belooning voor veel ont beringen en opofferingen de warme zon van de azuren kust, hebben vele sportsmen aan getrokken en zoo is telkens de belangstelling voor dezen sterrit uit heel Europa" steeds grooter geworden. In de laatste weken is reeds uitvoerig over de beteekenis en bedoeling van dezen toeris- tischen rit geschreven: wanneer straks het startsein heeft geklonken, zullen vele auto mobilisten met belangstelling de verrich tingen der rijders volgen. Te hunnen gerieve publiceeren wij hierbij een kaartje van de verschillende trajecten, waarop de belang stellenden aan de hand van de berichten, welke de posities der deelnemers bekend zullen maken, zich volledig kunnen oriën- teeren. En vooral zal ieders belangstelling uit gaan naar hetgeen de twintig Nederland- sche rijders zullen presteeren. die een feller, strijd zullen voeren om den door de K.N.A.C. uitgeloofden beker. Geruischloos vliegen. TOKIO, 16 Januari (Reuter). De Japan se he pers maakt melding van een uitvin ding, waardoor het geronk van vliegtuigmo toren zoo goed als geheel wordt uitgescha keld. Volgens de bladen is men voornemens binnenkort de nieuwe uitvinding door leger- vlierrprs te later probeerën. KORFBAL. HAARL. KORFBALBOND. UITSLAGEN: le klasse: Kennemers 1—Oosterkwartier 2 S.V. 2—Thorn 1 2e klasse A: Alw. Ready 1—D S.V. 1 Meerlebosch 1—S.S.H. 2 2e klasse B: Tempo 1—Haarlem 4 3e klasse A: Palvu 2Aurora 2 I.V.H.—Zeemeeuwen 1 Oosterkwartier 4—Meerlebosch 2 3e klasse B: S.S.H. 3—T.H.B. 3 Flora 2—Alw. Ready 2 le KLASSE: 2—7 2—2 5—0 0—1 14 4—5 12—0 0—6 2—3 gesp. gew. gel. verl. pnt. v.—t. S.S.H. 1 11 10 1 0 21 48—13 Flora 1 10 6 2 2 14 38—19 Osno 1 11 7 0 4 14 36—35 O. Genoegen 1 11 6 1 4 13 32—24 De Thorn 1 12 5 2 5 12 33—42 Haarlem 3 11 5 1 5 11 26—24 Oosterkw. 2 13 5 1 7 11 39—47 S.V. 2 11 1 1 9 3 20—45 De Kennemers 10 0 1 9 1 20—42 2e KLASSE A: Alw. Ready 1 11 9 2 0 20 62— 7 T.H.B. 2 11 7 2 2 16 38—15 Palvu 1 10 7 2 1 16 48—10 D.S.V. 1 10 5 0 5 10 25—21 S.S.H. 2 12 5 0 7 10 19—22 Meerlebosch 1 12 1 1 10 3 7—66 Tempo 2 12 1 1 10 3 9—67 2e KLASSE B: Ons Genoegen 2 10 8 1 1 17 40—12 Tempo 1 9 7 1 1 15 57—11 Aurora 1 9 5 2 2 12 20—15 Oosterkwartier 3 11 2 4 5 8 12—21 Haarlem 4 9 3 1 5 7 22—24 S.V. 3 11 2 3 6 7 14—42 De Thorn 2 11 1 2 8 4 14—54 3e KLASSE A: Aurora 3 12 11 0 1 22 54— 8 Zeemeeuwen 1 12 8 2 2 18 37—16 I.V.H. 12 8 1 3 17 63—18 Ons Genoegen 3 8 4 1 3 9 17—18 Palvu 2 12 3 1 8 7 9—36 Haarlem 5 9 2 1 6 5 12—20 Oosterkwartier 4 7 2 1 4 5 19—22 S.V. 5 7 1 1 5 3 6—12 Meerlebosch 2 8 1 0 7 2 6—73 3e KLASSE B; Alw. Ready 2 12 10 0 2 20 51—12 Flora 2 12 10 1 1 20 56—17 Aurora 3 13 8 1 4 17 36—18 T.H.B. 3 12 6 0 6 12 31—24 D.S.V. 2 12 4 3 5 11 19—29 S.V. 4 7 2 1 4 5 14—23 S.S.H. 3 11 1 2 8 4 14—51 Animo 3 11 0 1 10 1 6—53 CRICKET. TRINIDAD—M.C.C, Na de eerste merkwaardige testmaieh te Barbados spelen de Engelschen thans een serie wedstrijden te Trinidad. De eerste 3-daagsche wedstrijd tegen Trinidad nam Maandag een aanvang. Weer won Wyarr den tos en ging batten, in de eerste innings scoor den de Engelschen in snel tempo 348 runs, waarvan Hammond 116. Op het eind van den eersten dag had Trinidad 53 runs voor het verlies van 2 wickets bijeengebracht. 4 jaren geleden scoorde Hendren in West-Indië in 4 innings 550 runs. Hammond sloeg thans in 6 innings achtereenvolgens 2-32-281 not out-43- 29 not out-116 bijeen gemiddelde 125.2&. Het kan er mede door.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 7