n Saargebied keert naar Duitschland terug. Vonnis tegen Zinowjef en Kamenef. THIJS IJS EN DE ONZICHTBARE PRINS I Radio-Programma 1 VRIJDAG 18 JANUARI 1935 BUITENLAND. Overdracht der regeering op 1 Maart. Rapport Aloisi met algemeene stemmen door den Volkenbondsraad aanvaard. Waardeerende woorden van Laval voor Hitier. Met algemeene stemmen heeft de Volkenbondsraad besloten tot onver deeld toewijzen van het Saargebied aan Duitschland en het tijdstip van aansluiting vastgesteld op 1 Maart 1935. De Volkenbondsraad kwam gisteravond kort na 8 uur bijeen om de Saarkwestie te behandelen en af te doen. De rapporteur deelde den raad mede, dat de plebiscietcommissie den Volkenbondsraad over het resultaat der in het verdrag van Versailles vastgelegde volksstemming in het Saargebied heeft ingelicht. De leden van de commissie van drie hebben vastgesteld, dat de bevolking van het Saargebied in alle kies districten zich met een meerderheid heeft uitgesproken voor aansluiting bij Duitsch- ^De Volkenbondsraad moet thans volgens het verdrag beslissen over de soevereiniteit waar onder het Saargebied, met in het oog houden van den door de bevolking van het Saarge bied uitgesproken wensch, gesteld zal worden. Onder deze omstandigheden gelooft de com missie van drie den Volkenbondsraad de vol gende resolutie te kunnen voorstellen. 1. De Raad besluit tot de vereeni- ging van het onverdeelde Saargebied met Duitschland, gelijk dit bepaald is in artikel 48 van het verdrag van Versailles, onder de voorwaarden, die uit dit verdrag voortvloeien en tegelijk met de bijzondere verplichtingen, die zijn aangegaan in verband met de volksstemming. 2. De Raad stelt 1 Maart 1935 vast als het tijdstip van herstel van Duitschland in de regeeringsrechten over het Saargebied. 3. De Raad geeft zijn commissie op dracht in contact met de Duitsche regeering, de Fransche regeering en de xegeeringscommissie van het Saar gebied de bepalingen vast te stellen, die vereischt zijn met het oog op de wijziging van regeering in het Saar gebied, evenals de uitvoeringsbepalin gen der bovengenoemde verplichtin gen. Ingeval deze bepalingen niet voor 15 Fe bruari 1935 kunnen worden vastgelegd, zal de commissie van drie den Volkenbondsraad, zijn voorstéllen voorleggen. Deze zal dan de noodige beslissingen nemen, in overeenstem ming met paragraaf 35 en 39 van de bijlage van artikel 50 en met de bijzondere verplich tingen, die door de beide regeeringen naar aanleiding van het plebisciet aangegaan zijn. Van de netelige kwestie omtrent de toepas sing der demilitarisatie-bepalingen van het Verdrag van Versailles op het Saargebied, die sedert gisteren de oorzaak van alle moeilijk heden was geweest, wordt in de resolutie dus gewag egmaakt door de woorden: „Onder de voorwaarden die uit dit verdrag voortvloeien". Naar de Tel. verneemt is over de uitvoe ring hiervan door de bemiddeling van den Franschen ambassadeur te Berlijn Frangois Poncet een directe overeenkomst tusschen de Fransche en Duitsche regeeringen bereikt. Over de zitting van den Volkenbondsraad meldt V.D.: De zaal was tot op de laatste plaats bezet. De zitting werd geopend met de uitdrukke lijke vaststelling van den voorzitter van de plebiscietcommissie, dat het plebisciet volko men ordelijk was verloopen. De voorzitter van de commissie van drie, ba ron Aloisi, zeide daarop de plebiscietcommis sie en de regeeringscommissie dank voor het door haar uitgevoerde werk. In het bijzon der dankte hij Knox voor de bekwaamheid waarmede hij het Saargebied in den moeilij ken tijd van den verkiezingstrijd bestuurd heeft in het belang van het instandhouden van den vrede. Vervolgens las Aloisi de reeds gemelde re solutie voor. De Fransche minister van buitenlandsche sche Laval sloot zich aan bij den dank die ge bracht was aan de beide Saarcommissies en legde vervolgens een belangrijke verklaring af. - Hij zeide „De verkiezing heeft plaats gevonden. Het votum is duidelijk en de daarin uitgesproken wil categorisch. Het Saarvolk heeft zijn lot vrij gekozen. De Volkenbondsraad moet be sluiten tot hei-aansluiting van het Saargebied bij Duitschland. Doordat Frankrijk, zooals ik verklaard had, het plebisciet tevoren aanvaard heeft, heeft het zijn trouw aan haar prin cipe van het handhaven der verdragen be wezen. De Volkenbond heeft weer eens de zaak van den vrede een dienst bewezen, waarin hij dit netelige probleem, dat oorzaak van con flict kon zijn tusschen twee groote volken, op t passende internationale niveau gehouden en opgelost heeft. De taak van den Raad is nog niet ten einde. Voor de aansluiting plaats vindt blijven belangrijke problemen te regelen over. De resolutie die wij willen aannemen geeft de commissie van drie een belangrijke taak. De Volkenbondsraad zal aldus een der neteligste zendingen moeten vervullen, die hem door het verdrag zijn toegewezen. De te regelen pro blemen zijn talrijk. Zij zijn ingewikkeld. Maai de tot dusver gevoerde onderhandelingen ver gemakkelijken het definitief beëindigen. Ik heb de commissie van drie reeds nauw keurige voorstellen in dit opzicht voorgelegd en voor de vertegenwoordigers der Fransche regeering staan deze reeds thans ter beschik king. Vijftien jaren lang is de orde in het Saargebied gehandhaafd. Het plebisciet is zonder ernstige incidenten verloopen. Dit re sultaat strekt den Volkenbond, de regeerings commissie en de Saarbevolking tot eer. De leider der regeering van het Duitsche rijk heeft zich eergisteren tot de Saarlanders ge wend en heeft hun gezegd dat hun terugkeer tot het Duitsche vaderland niet besmet mocht worden en dat zij de hoogste discipline moes ten handhaven. Door deze taal heeft Rijks kanselier Hitier, daar ben ik zeker van, als zijn wil willen uitspreken, dat alle repressailles vermeden moeten worden tegen hen, die ge bruik gemaakt hebben van hun bij verdrag vastgelegde vrijheid van meening en stem. De eindregeling mag geen bitterheid ach terlaten. Zij moet dat is de hoop van de openbare meening der wereld in waardig heid geschieden. Om" redenen van menschelijkheid heeft Frankrijk den toegang tot zijn gebied aan de uit het Saargebied komende vluchtelingen, die zich na het plebisciet aan zijn grenzen vertoonen, niet geweigerd. Het heeft, onder inachtneming van de geboden controlebepa lingen, maatregelen genomen om hen op te nemen. Er moet echter volledige overeenstem ming over bestaan, dat het probleem der Saarvluchtelingen, wanneer zich dit mocht voordoen en in den mate waarin het zich mocht voordoen, internationaal karakter heeft behoudt. De oplossing daarvan zou zaak zijn van den Volkenbond. De Fransche regee ring is voornemens reeds heden met een me morandum over dit punt bij den Raad te komen. Toen hij de terugkeer tot Duitschland be groette, heeft Rijkskanselier Hitier nogmaals zijn wil tot vrede doen blijken. Hij heeft ver klaard, dat de daad van 13 Januari een be slissende stap beteekende op den weg der ver zoening der volkeren en dat het Duitsche Rijk geen territoriale eisen heeft ten opzichte van Frankrijk. Ik neem daar nota van. De toe nadering tusschen onze beide landen is inder daad een der essentieele voorwaarden van de effectieve waarborging van den vrede in Europa. Frankrijk is vredelievend en streeft geen zelfzuchtig doel na. Maar de historie leert Frankrijk dat het in veiligheid moei leven. Eerst gisteren heeft de Fransche ambassa deur in Berlijn de Rijksregeering 'n nota over handigd over het Oostpact, waarover wij de onderhandelingen voortzetten. Spoedig zullen wij naar de concrete vorm zoeken, die gege ven kan worden aan de overeenkomsten van Rome opdat de weldadige uitwerking daarvan zich zal uitstrekken tot alle belanghebbende landen. Aldus vat Frankrijk zijn solidariteitsplrcht op en het gevoel van deze plicht is beslissend voor zijn stappen. De vrede is een werk van geduld, van .koenheid en van wil. Hij wordt door alle volken geëischt. Hij is de voorwaar de zonder welke de ellende zich in de wereld zal verscherpen. Hij sluit de nationale trots niet uit. Frankrijk is nog steeds bereid zijn verantwoordelijkheid op zich te nemen bij de betrouwbare organisatie van den vrede. Het roept allen op tot medewerking. Ik heb er be lang aan gehecht deze verklaring af te leg gen voor den Volkenbondsraad, want in het kader van de instelling van Genève en in strenge overeenstemming met de hier ten grondslag liggende principes, zal Frankrijk het werk van de nvrede, dien het toegedaan is, voortzetten.". worden geroepen. Hierin zullen behalve de volksvertegenwoordigers, die bij algemeen, gelijk en geheim kiesrecht gekozen zullen worden, zitting hebben de gedeputeerden dei- corporatieve kamers, van de publiekrechte lijke lichamen der diverse gemeenten, van de minderheden, de kerk, de oudstrijders, de universiteit, de burgerwacht en de rechter lijke macht. Uit de uiteenzettingen van Paets viel voorts de conclusie te trekken, dat de poli tieke partijen in Estland geheel zullen ver dwijnen. Zij worden vervangen door de cor poratieve kamers. Het huidige parlement zal niet meer bijeengeroepen worden. Weerslag van de Saarstemming te Eapen en Malmédy. De correspondent van de N. R. C. te Brussel meldt aan zijn blad: De bekendmaking van het resultaat van de volksstemming van de Saar heeft te Eupen en elders in de geannexeerde kantons aanleiding gegeven tot Duitschgezinde betoogingen. Ver schillende groepen jongelieden uit Eupen trok ken zingend door de straten van de stad ei deelden Duitsche vlaggetjes met het haken kruis aan de voorbijgangers uit. Ook werden op de muren honderden biljetjes geplakt met de woorden: „Vandaag de Saar, moi-gen Eupen en Malmédy weer bij de Heimat". Verder heb ben de Duitsch-gezinden nog talrijke ballon netjes opgelaten, die door den wind in de richting van Duitschland wei-den gedreven en waaraan briefjes waren gehecht met de woor den: „Duitschers, vergeet ons niet". De gen darmerie heeft om versterking verzocht te Verviers en de betoogers uiteen gedreven. Ook Woensdag hebben nog betoogingen plaats gehad. Bereden patrouilles rijden door de stad. Te Kefctenis, een dorp nabij Eupen, hebben zich eveneens Duitsch-gezinde betoogingen voorgedaan. Van zijn kant heeft de Raad van Vlaande ren, een door dr. Borms gepresideerde veree- niging, gemeend een telegram van geluk- wensch te moeten zenden aan Hitier, waarin o.m. wordt gezegd, dit resultaat van volksstem ming in 't Saargebied ook 't. Vlaamsche volk en vooral de Vlaamsche nationalisten met vreugde heeft vervuld. Zondag', aldus het telegram, heeft Duitschland zich voor zijn Saarbevol king schitterend over het onrechtvaardige dictaat van Versailles gewroken en heeft de nationale idee voor dewelke ook wij kampen, beslissend over de partijpolitieke versplintering gezegevierd. Amerika, Genève, Volkenbond neemt maat regelen tegen Paraguay. De onder-commissie van de door de buitengewone Volkenbondsvergadering voor het Chaco-geschil benoemde commissie van 23 kwam bijeen om den toestand te bespre ken, die in het Chaco-geschil ontstaan is dooi de weigering van Paraguay om de aanbeveling- der buitengewone Volkenbondsvergadering aan te nemen. De commissie van 23 heeft na langdurige beraadslagingen besloten tot alle regeeringen de aanbeveling te richten thans het verbod van wapenlevering aan Bolivia op te heffen en daarentegen het embargo met de grootst mogelijke gestrengheid tegenover Paraguay te blijven toepassen. De commissie van 23 zal eind Februari op nieuw bijeenkomen om na te gaan of nog andere bijv. economische sanctiemaatregelen tegen Paraguay noodig kunnen zijn. (Alg. Handelsblad) Duitschland. Vergelijkingen uit het plebisciet. Het D. N. B. geeft een berekening in pro centen van het totaal aanta-l uitgebrachte gel aige stemmen voor de verschillende „Kreise' van het Saargebied. Daaruit blijkt, dat in Merzig het percentage zoowel van de voor Duitschland (94,94) als voor Frankrijk (0.97 uitgebrachte stemmen het hoogst was en dientengevolge voor den status quo het laagst (4.09). Alleen in Saar- bruecken-stad was het percentage voor Duitschland onder de 90 nl. 87,33. Daarente gen was alleen hier het percentage voor den status quo boven de 10 nl. 12,33. Het percen tage voor Frankrijk was het laagst in Sankt Wendel met 0.12. Dr. Ley voorspelt einde der werkloosheid in 1935. In een te Hamburg gehouden rede heeft dr. Robert Ley, de leider van het Arbeidsfront, het einde van de werkloosheid in Duitschland voorspeld. „Aan het einde van dit jaar", al dus dr. Ley, „zal elke Duitscher, die wil blij ven werken, een betrekking hebben". „Wij beloven dit niet alleen, maar weten het posi tief. Er zullen altijd elementen blijven, die niet willen werken* maar die tellen niet mee. (Reuter). Estland. De president kondigt opheffing van alle partijen aan. Op een te Reval gehouden bijeenkomst heeft Paets, de president van Estland naar Reuter meldt voor omstreeks 1000 gedele geerden van publiekrechtelijke lichamen zijn denkbeelden uiteengezet met betrekking tot de reorganisatie van het land. Estland zal een nieuwe grondwet op cor poratieven grondslag krijgen. Te dien einde zal eec constituerende vergadering bijeen België. Tien en vijf jaar wegens hoogverraad. Kamenef. LENINGRAD, 17 Januari. Het hoogste gerechtshof der Sovjet-Unie te Leningrad heeft in het hoogver- raadproces tegen Zinowjef en de zijnen de volgende uitspraak gedaan: Zinowjef wordt veroordeeld tot tien jaar gevangenisstraf, Kamenef tot vijf jaar, vier beklaagden worden ver oordeeld tot tien jaar, zes tot acht jaar en eenigen tot vijf of zes jaar. Het particulier bezit der veroordeelden wordt door den staat in beslag ge nomen. In de motiveering van het vonnis wordt verklaard, dat het feit van hoogverraad be wezen is. Alle beklaagden en personen, die in verbinding hebben gestaan met de samen zwerings-organisatie van Zinowjef aldus de motiveering hebben zich schuldig gemaakt aan het delict van hoogverraad. Deze organisatie heeft getracht alle Sovjet- vijandige elementen in zich te vereenigen en de politiek van partij en regeering te sabo- teeren en te doorkruisen. Uit Saarbrücken, 17 Jan.: De Zweedsche verkiezingscommissaris van Dudweiler, dr. Svanstroem is heden met de. eveneens bij de verkiezingscommissie werkzame Nederland- sche mej. Greta de Wrede, in het huwelijk getreden. Zij hebben zich te Dudweiler. waar elkander hebben leeren kennen, in den echt doen verbinden. Nadat de verkiezingscommissie zelf reeds Dinsdag uit het Saargebied was vertrokken, gaan nu ook de vele andere bij de commissie in dienst geweest zijnde buitenlanders naar het vaderland terugkeeren. Het blijkt nu hoezeer zij bij hun werk zaamheden ook in contact gekomen zijn met de bevolking en hoezeer hun volkomen ob jectiviteit en de nauwgezetheid, waarmede in deze moeilijke dagen de leiding ge voerd hebben, door de bevolking op prijs is gesteld, hetgeen ook tot uiting komt in de bii hun vertrek aan hen in de bladen gewijde artikelen en beschouwingen. Daarbij wordt ,m. opgemerkt, dat juist in stilte veel goed en ooofferlnffsvol werk is verricht voor de menschen. waarvoor men dezen buitenlan ders dankbaar kan zijn. Kenschetsend voor de verhouding, die tus schen de bevolking en deze buitenlanders is ontstaan acht men ook het spontaan in een klein plaatsje uitgebrachte „Sieg Heil" op de stemmingscommissie, toen de uitslag van het plebisciet bii den fakkeloptocht gevierd werd. Roosevelt's plan tot sociale hervormingen. President Roosevelt heeft het congres zijn voorstellen doen toekomen betreffende de sociale hervormingen. Tegelijkertijd diende senator Wagner een wetsontwerp in. waar door deze voorstellen tot practische uitvoe ring zullen komen. Met zijn boodschap gaf Roosevelt tevens een rapport van de door hem ingestelde commissie voor economische veiligheid. Deze commissie vraagt ten eerste een ver-gaande .Planwirtschaft" voor werkverschaffing bij ondernemingen der federale regeeringen: ten tweede een werkloozenondersteuning van 1 Januari 1936 af, doch telkens slechts voor korten tijd en in den vorm van een ver-zeke- ring, waartoe de werkgevers en al naar ver langen van de verschillende afzonderlijke staten ook de werknemers moeten bijdragen. De ondersteuning zal een aanvang nemen vier weken na begin van de werkloosheid niet grooter zijn dan 15 dollar per week en na 16 weken ophouden, waarna de werkloo- zen door de federale regeering op grond van het hierboven aangeduide arbeidsprogram aan het werk zullen worden gesteld. Ten derde stelt de commissie ouderdomsrente voor. die moet worden opgebracht voor de helft door de betrokken staat en voor de helft door de federale kas en hoogstens 30 dollar per maand zal bedragen. Deze rente zou worden uitgekeerd aan per sonen boven de 65 jaar. die niet in gestich ten voor ouden van dagen wonen, wier ver mogen niet grooter is dan 5000 dollar en die 5 jaar in een gemeente ingezetene zijn. Te gelijkertijd stelt de commissie voor eep ge dwongen ouderdomsrenteverzekering voor arbeiders beneden de 65 jaar, die geen pen sioenrechten hebben en minder dan 250 dol lar per maand verdienen. De middelen daarvoor moeten worden ver kregen door bijdragen van 1 pet. van het loon, stijgende iedere 5 jaar tot 5 pet. van het loon. Werkgevers en werknemers moeten elk de helft van deze bijdrage betalen. Ten vierde beveelt de commissie aan kin- dersteun te verleenen aan weduwen, wier gezin op de lijst van armlastigen zijn opge nomen. In dezen kindersteun zal de federale kas voor een derde gedeelte bijdragen. Het vijfde voorstel van de commissie betreft fi- nancieele en persoonlijke ondersteuning uit de federale kas aan gemeenten bij de uit voering van groot opgezette programma's van saneering en ziéktevoorkomhig. Zinowjef. Wel heeft het onderzoek aan het licht ge bracht, dat Zinowjef en andere deelnemers aan de samenzwering niet onmiddellijk aan deel hebben gehad in den moord op Kirof, maar daar staat tegenover dat bewezen is, dat Zinowjef en de zijnen zeer nauwkeurig op de hoogte waren van de revolutionnaire bedoe lingen der terroristische Leningrader groep, die onder leiding van Nikolajef op 1 Decern- bfer 1934 den moord op den partijsecretaris Kirof heeft gepleegd. In de motiveering wordt er de nadruk op gelegd, dat Kamenef en twee andere be klaagden geen rol van beteekenis in deze or ganisatie hebben gespeeld. Volgens politieke kringen hier is de gema tigde straf slechts te verklaren door de niet onbeduidende verdiensten, die Zinowjef Kamenef zich tijdens de revolutie voor de Sovjets hebben verworven. Aanhangers verbannen. Het bondscommïssariaat van binnenland- sche zaken, de GPoe, heeft verder 76 perso nen, die behoorden tot de Zinowjef-oppositie en die men er van beschuldigt direct of in direct betrokken te zijn geweest bij de laatste samenzweringspogingen, voor 2 tot jaar naar Siberië verbannen. Onder de bannelingen bevinden zich tal rijke communisten, die gewichtige ambten de Sovjet-Unie hebben bekleed. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC De poort van het slot was niet gesloten; die kan Thijs zoo open maken en zonder zich te bezinnen wandelt hij het kasteel in. Maar m de lange, donkere gang wordt onze vriend wel èen beetje benauwd zijn stappen galmen langs de muren; hij schrikt haast van zich zelf, want overigens hoort men hier geen geluidAarzelend gaat hij verder, hij moet geest Gogos zoeken. Het is alsof overal gevaar dreigt. Saarvaria. Ncderlandsche treedt met Zweedsch commissielid in het huwelijk. Amerika en Permanente Hof. Invloed van de gelukkige regeling der Saarkwestie. WASHINGTON, 17 Jan. (Reuter) In of- ficieele kringen gelooft men, dat de Senaat de boodschap van Roosevelt, waarin het toe treden van de Vereenigde Staten tot het Per manente Hof van Internationale Justitie te 's-Gravenhage wordt aanbevolen, zal goed keuren. Hoewel de tegenstand in de Vereenigde Sta ten tegen het Hof en den Volkenbond nog sterk zijn, heeft toch de gelukkige regeling van de Saar-kwestie in deze een goeden in vloed gehad. (Adv. Ingez. Medj ZATERDAG 19 JANUARI 1935. HILVERSUM, 1875 M. VARA-uitzending. 10.00 v.m. VPRO. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Voor arb. i. d. Continubedr.: Gevar. program ma (gr.pl.). 12.00 De Notenkrakers o.l.v. D. Wins. 12.45 Orgelspel J. Jong. 1.00 De Zonne kloppers ol.v. C. Steyn. 1.30 Orvifcropia o.l.v. J. d. Horst. 215 Filmpraatje M. Sluyser. 2.30 De Flierefluiters o.l.v. E. Walis. 3.10 Reportage uit Klankfilmstudio's door F. A. Hof. 3.30 R'damsch Phil. Orkest o.l.v. E. Flipse, m.m.v. Rosa Spier (harp), J. de Stuers (alt) en J. Versloot (fluit). 4.30 Pauze. 4.35 Dr. W. Ban ning: De toekomst van de Europeesche ge dachte. 4.55 Vervolg concert. 5.35 Gramofoonpl. 5.40 A. M. de Jong: Letterkundig overzicht. 6.00 Eddy Walis en zijn orkest. 6.30 Fragm. uit de film „Op Hoop van Zegen" naar Heijer- mans' spel. 7.30 Orgelspel C. Steyn. 8.00 SOS- berichten. Gramofoonpl. 8.20 Zaterdagavond filmpje. 8.30 Orkestenparade, gevar. concert. 10.15 Vaz Dias. VARA-varïa. 10.30 „De Puzzle", spel van J. Spits. VARA-tooneel o.l.v. W. v. Cappellen. 10.45 Vervolg orkestenparade, tot 12.00. HUIZEN, 301 M. KRO-programma. 8.00—9.15 en 10.00 Gramofoonpl. 11.3012.00 Godsd. halfuur. 12.15 Gramofoonpl. Orkest concert. 2.00 Voor de jeugd. 2.30 Gramofoonpl. 3.00 Voor de kinderen. 4.15 Orkestconcert en gramofoonpl. 6.20 Lezing. Orkestconcert. 7.15 Kath. R.V.U. 7.35 Gramafoonpl.. 8.00 Vaz Dias. Zang. 8.15 Schlagermuziek. 8.35 Voordracht. 9.05 Gramofoonpl. 9.15 Concert. 9.25 Schlager muziek. 9.50 Zang. 10.00 Concert. 10.10 Schla germuziek. 10.30 Vaz Dias. Zang. 10.45 Schla germuziek. 11.00—12.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 10.35—10.50 Morgenwijding. 11.20 Gramo foonpl. 12.05 BBC-Northern Orkest o.l.v. Mor rison, m.m.v. E. Mitchell (sopraan). 1.20 Com modore Grand-orkest o.l.v. Davidson. 2.20 Gra mofoonpl. 2.40 Verslag rugbywedstrijd Enge land—Wales. 4.20 Parkington's kwintet. 5.05 Orgelspel R. Dixon. 5.35 Ambrose en zijn band. 6.50 Berichten. 6.50 Causerie over Auto-sport. 7.05 Welsch intermezzo. 7.20 Interview. 7.50 Orkestconcert, o.l.v. S. V. Wood, m.m.v. B. Kirkby—Mason (piano). 8.50 Gevar. program ma. 9.50 Berichten. 10.20 BBC-orkest o.l.v. An- sell. 11.20—12.20 BBC-dansorkest o.l.v. H. Hall m.m.v. solisten. RADIO-PARIS 1648 M. 7.20 en 8.20 Gramofoonpl. 12.20 Symphonie- orkest o.l.v. Letombe. 8.20 „Au temps des mer- veilleuses", van ChristinéRichepin. M.m.v. orkest o.l.v. Frigara. KALUNDBORG, 1261 M. 11.20—1.20 Concert uit rest. „Wivex". 2.50— 4.50 L. Preii's orkest. 7.50—11.20 Dansmuziek voor de oudere generatie. KEULEN, 456 M. 5.20 Gramofoonpl. 6.35 Omroepkleinorkest uit Breslau o.l.v. Topitz. 11.20 Omroepklein orkest uit Breslau o.l.v. Topitz. 12.35 Luitmu ziek. 1.35 Gramofoonpl. 3.20 Gevar. concert m.m.v. Omroeporkest, solisten enz. o.l.v. G. Kneip. 6.20 „Rokoko", suite van K. Ramralh. M.m.v. Radiokwintet. 7.30 „Musikalisches Kreuzwortratsel", gevar. programma m.m.v. Radiokoor, Leo Eysoldt en zijn orkest en so listen. 9.20 Berichten. Causerie. 9.5512.20 Dansmuziek uit Hamburg. ROME, 421 M. 8.05 Onbekend. 9.20 Gevar. concert. 9.50 10.20 Dansmuziek. BRUSSEL, 322 M. 12.20—2.20 Salonorkest o.l.v. Walpot en gra mofoonpl. 6.35 Salonorkest o.l.v. Walpot. 7.35 .Gramofoonpl. 8.20 Syphonieconcert. 9.20 Sa lonorkest o.l.v. Walpot. 10.3012.20 Dans muziek.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 3